"Мәдениет саласындағы мемлекеттік стипендияны беру қағидаларын белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрі міндетін атқарушысының 2023 жылғы 10 тамыздағы № 221 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің м.а. 2025 жылғы 17 наурыздағы № 97-НҚ бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2025 жылғы 19 наурызда № 35839 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Мәдениет саласындағы мемлекеттік стипендияны беру қағидаларын белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрі міндетін атқарушысының 2023 жылғы 10 тамыздағы № 221 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілер мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 33311 болып тіркелген) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мәдениет саласындағы мемлекеттік стипендияны беру қағидаларында:
4-тармақ 1) тармақшасында орыс тіліндегі мәтіні өзгереді, қазақ тілінде мәтіні өзгермейді.
2. Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің Мәдениет комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және ақпарат
министрінің міндетін атқарушы
К. Искаков

О внесении изменения в приказ исполняющего обязанности Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 10 августа 2023 года № 221 "Об установлении Правил присуждения государственной стипендии в области культуры"
Приказ и.о. Министра культуры и информации Республики Казахстан от 17 марта 2025 года № 97-НҚ. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 19 марта 2025 года № 35839
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 10 августа 2023 года № 221 "Об установлении Правил присуждения государственной стипендии в области культуры" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 33311) следующее изменение:
в Правилах присуждения государственной стипендии в области культуры, утвержденных указанным приказом:
подпункт 1) пункта 4 изложить в следующей редакции:
"1) имеющие государственные награды Республики Казахстан, почетные звания народного писателя, народного артиста, народного художника, Қазақстанның еңбек сіңірген қайраткері или являющиеся лауреатами государственной премии в области литературы и искусства, международных и республиканских конкурсов, фестивалей и выставок;".
2. Комитету культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства культуры и информации Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства культуры и информации Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра культуры и информации Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
исполняющий обязанности
Министра культуры и информации
Республики Казахстан
К. Искаков