"Қазақстан Республикасының Ұлттық ғылым академиясының академиктарын сайлау қағидалары мен өлшемшарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің 2024 жылғы 23 қыркүйектегі № 457 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің 2025 жылғы 26 наурыздағы № 135 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2025 жылғы 26 наурызда № 35855 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасының Ұлттық ғылым академиясының академиктарын сайлау қағидалары мен өлшемшарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің 2024 жылғы 23 қыркүйектегі № 457 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 35119 болып тіркелген) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Ұлттық ғылым академиясының академиктерін сайлау қағидаларында:
48-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"48. Академияның президиумының ұсынысы бойынша "Қазақстан Республикасының Ұлттық ғылым академиясы" республикалық қоғамдық бірлестігінің нақты мүшелері (академиктері) Академияның жалпы жиналысының шешімі бойынша Академияның құрметті академигі болып сайланады және Академияның құрметті академигі мәртебесіне ие болады.".
2. Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігінің Ғылым комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықты ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ғылым және жоғары білім вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ғылым және жоғары білім министрі
С. Нурбек

О внесении изменения в приказ Министра науки и высшего образования Республики Казахстан от 23 сентября 2024 года № 457 "Об утверждении Правил и критериев избрания академиков Национальной академии наук Республики Казахстан"
Приказ Министра науки и высшего образования Республики Казахстан от 26 марта 2025 года № 135. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 марта 2025 года № 35855
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра науки и высшего образования Республики Казахстан от 23 сентября 2024 года № 457 "Об утверждении Правил и критериев избрания академиков Национальной академии наук Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 35119) следующее изменение:
в Правилах избрания академиков Национальной академии наук Республики Казахстан, утвержденных указанным приказом:
пункт 48 изложить в следующей редакции:
"48. По представлению президиума Академии действительные члены (академики) республиканского общественного объединения "Национальная академия наук Республики Казахстан", решением общего собрания Академии избираются почетными академиками Академии и приобретают статус почетного академика Академии.".
2. Комитету науки Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра науки и высшего образования Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Министр науки
и высшего образования
Республики Казахстан
С. Нурбек