Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2025 жылғы 3 сәуірдегі № 97 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2025 жылғы 4 сәуірде № 35939 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің кейбір бұйрықтарына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) "Ветеринария саласындағы нормативтік құқықтық актілерді бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2014 жылғы 30 қазандағы № 7-1/559 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9891 болып тіркелген):
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Ветеринария туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабы 4) тармақшасына, 14-бабының 4-тармағына, 20-бабының 4-тармағына, 30-бабының 1, 2 және 4-тармақтарына және "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 6 сәуірдегі № 310 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі туралы ереженің 15-тармағының 185) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау және қадағалау туралы ереже осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Ветеринариялық бақылау бекеттерінде мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылауды және қадағалауды жүзеге асыру қағидаларында:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Ветеринариялық бақылау бекеттерінде мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылауды және қадағалауды жүзеге асыру қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 6 сәуірдегі № 310 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі туралы ереженің 15-тармағының 185) тармақшасына сәйкес әзірленді және ветеринариялық бақылау бекеттерінде мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау мен қадағалауды жүзеге асыру тәртібін айқындайды.";
2-тармақта:
2) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"2) ветеринариялық бақылау бекеті (бұдан ірі – ВББ) – уәкілетті орган ведомствосының шекара және кеден пункттері (Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасымен тұспа-тұс келетін Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасы арқылы өткізу пункттері) аумағында, сондай-ақ автомобиль қатынасы шегінде Қазақстан Республикасының аумағында орналасқан Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасы арқылы тауарларды өткізудің өзге де орындарында және уәкілетті орган айқындаған өзге де орындарда орналасқан, қажетті жабдықпен және аспаптармен жарақтандырылған, өткізілетін (тасымалданатын) объектілерге мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау мен қадағалауды және (немесе) өткізілетін (тасымалданатын) объектілердің әкелінуі, транзиті туралы алдын ала ақпаратты қабылдауды жүзеге асыратын бөлімшесі;";
7), 8) және 9) тармақшалар алып тасталсын;
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Министра сельского хозяйства Республики Казахстан
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 3 апреля 2025 года № 97. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 4 апреля 2025 года № 35939
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в некоторые приказы Министра сельского хозяйства Республики Казахстан следующие изменения и дополнения:
1) в приказе Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 октября 2014 года № 7-1/559 "Об утверждении нормативных правовых актов в области ветеринарии" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 9891):
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 4) статьи 8, пунктом 4 статьи 14, пунктом 4 статьи 20, пунктами 1, 2 и 4 статьи 30 Закона Республики Казахстан "О ветеринарии" и подпунктом 185) пункта 15 Положения о Министерстве сельского хозяйства Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 6 апреля 2005 года № 310 "Некоторые вопросы Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан", ПРИКАЗЫВАЮ:";
Положение о государственном ветеринарно-санитарном контроле и надзоре, утвержденное указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
в Правилах осуществления государственного ветеринарно-санитарного контроля и надзора на ветеринарных контрольных постах, утвержденных указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила осуществления государственного ветеринарно-санитарного контроля и надзора на ветеринарных контрольных постах (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 185) пункта 15 Положения о Министерстве сельского хозяйства Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 6 апреля 2005 года № 310 "Некоторые вопросы Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан", и определяют порядок осуществления государственного ветеринарно-санитарного контроля и надзора на ветеринарных контрольных постах.";
в пункте 2:
подпункт 2) изложить в следующей редакции:
"2) ветеринарный контрольный пост (далее – ВКП) – подразделение ведомства уполномоченного органа, расположенное на территории пограничных и таможенных пунктов (пунктов пропуска через Государственную границу Республики Казахстан, совпадающую с таможенной границей Евразийского экономического союза), а также в иных местах перемещения товаров через таможенную границу Евразийского экономического союза, расположенных на территории Республики Казахстан в пределах автомобильного сообщения, и иных местах, определенных уполномоченным органом, оснащенное необходимым оборудованием и приборами, осуществляющее государственный ветеринарно-санитарный контроль и надзор перемещаемых (перевозимых) объектов и (или) прием предварительной информации о ввозе, транзите перемещаемых (перевозимых) объектов;";
подпункты 7), 8) и 9) исключить;
пункт 5 изложить в следующей редакции:

"5. ВББ-ның мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспекторлары "Ветеринария туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 17-бабы 1-тармағының 6-1) тармақшасына сәйкес ВББ-да ветеринариялық жете тексеру, қарап-тексеру, диагностикалау немесе ветеринариялық-санитариялық сараптама жүргізу кезеңінде, сондай-ақ олар ветеринариялық құжаттарсыз тасымалданған кезде немесе ветеринариялық (ветеринариялық-санитариялық) қағидаларға, талаптарға сәйкес келмеген жағдайларда, көлік құралдарын тоқтатады және орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілерді кідіртеді.";
мынадай мазмұндағы 11-1-тармақпен толықтырылсын:
"11-1. ВББ-ның мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспекторлары Еуразиялық экономикалық комиссия кеңесінің 2014 жылғы 9 қазандағы № 94 шешімімен бекітілген Ветеринариялық бақылауға (қадағалауға) жататын объектілерге бірлескен тексерулер жүргізудің және тауарлардың (өнімдердің) сынамаларын іріктеудің бірыңғай тәртібі туралы ереженің 116 және 132-тармақтарында көрсетілген жағдайларда орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің сынамаларын іріктеуді жүргізеді.";
мынадай мазмұндағы 19-1-тармақпен толықтырылсын:
"19-1. Осы Қағидалардың 13-тармағының 1) тармақшасына сәйкес шешім қабылдаған ВББ-ның мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспекторы 2 (екі) сағат ішінде орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің түпкілікті межелі пункті ведомствосының тиісті аумақтық бөлімшесін оның ВББ-ы арқылы өткені туралы хабардар етеді.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Ветеринариялық бақылау бекеттерін ұйымдастыру қағидаларында:
көрсетілген Қағидаларға қосымша осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
2) "Қазақстан Республикасының Қырғыз Республикасы және Ресей Федерациясымен шекаралас аумақтарында мемлекеттік бақылауды және қадағалауды жүзеге асырудың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2019 жылғы 18 сәуірдегі № 158 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18552 болып тіркелген):
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің кейбір мәселелері" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 6 сәуірдегі № 310 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі туралы ереженің 15-тармағының 504) және 505) тармақшаларына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасының Қырғыз Республикасымен және Ресей Федерациясымен шекаралас аумақтарында автомобиль қатынасы шегінде агроөнеркәсіптік кешен өнімдерін мемлекеттік бақылау мен қадағалау жүзеге асырылатын бақылау пункттерінің тізбесі осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасының Қырғыз Республикасымен және Ресей Федерациясымен шекаралас аумақтарындағы бақылау пункттерінде автомобиль қатынасы шегінде агроөнеркәсіптік кешен өнімдерін мемлекеттік бақылау мен қадағалауды жүзеге асыру қағидаларында:
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"5. Государственные ветеринарно-санитарные инспектора ВКП в соответствии с подпунктом 6-1) пункта 1 статьи 17 Закона Республики Казахстан "О ветеринарии" (далее – Закон) останавливают транспортные средства и задерживают перемещаемые (перевозимые) объекты на ВКП на период проведения ветеринарного досмотра, осмотра, диагностики или ветеринарно-санитарной экспертизы, а также при их перевозке без ветеринарных документов или в случаях несоответствия ветеринарным (ветеринарно-санитарным) правилам, требованиям.";
дополнить пунктом 11-1 следующего содержания:
"11-1. Государственные ветеринарно-санитарные инспектора ВКП проводят отбор проб перемещаемых (перевозимых) объектов в случаях, указанных в пунктах 116 и 132 Положения о едином порядке проведения совместных проверок объектов и отбора проб товаров (продукции), подлежащих ветеринарному контролю (надзору), утвержденного Решением Совета Евразийской экономической комиссии от 9 октября 2014 года № 94.";
дополнить пунктом 19-1 следующего содержания:
"19-1. Государственный ветеринарно-санитарный инспектор ВКП, принявший решение в соответствии с подпунктом 1) пункта 13 настоящих Правил, в течение 2 (двух) часов информирует соответствующее территориальное подразделение ведомства конечного пункта назначения перемещаемого (перевозимого) объекта о его прохождении через ВКП.";
в Правилах организации ветеринарных контрольных постов, утвержденных указанным приказом:
приложение к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу;
2) в приказе Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 18 апреля 2019 года № 158 "О некоторых вопросах осуществления государственного контроля и надзора на приграничной территории Республики Казахстан с Кыргызской Республикой и Российской Федерацией" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 18552):
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктами 504) и 505) пункта 15 Положения о Министерстве сельского хозяйства Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 6 апреля 2005 года № 310 "Некоторые вопросы Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан", ПРИКАЗЫВАЮ:";
перечень пунктов контроля на приграничной территории Республики Казахстан с Кыргызской Республикой и Российской Федерацией, на которых осуществляется государственный контроль и надзор за продукцией агропромышленного комплекса в пределах автомобильного сообщения, утвержденный указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 3 к настоящему приказу;
в Правилах осуществления государственного контроля и надзора за продукцией агропромышленного комплекса в пунктах контроля на приграничной территории Республики Казахстан с Кыргызской Республикой и Российской Федерацией в пределах автомобильного сообщения, утвержденных указанным приказом:
пункт 3 изложить в следующей редакции:

"3. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің, Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Шекара қызметінің, Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің, Қазақстан Республикасы Көлік министрлігінің Автомобиль көлігі және көліктік бақылау комитетінің лауазымды адамдары құзыреті шегінде мемлекеттік бақылау мен қадағалауды жүзеге асыру кезінде ведомстволардың аумақтық бөлімшелерінің лауазымды адамдарына оларға жүктелген міндеттерді шешуде жәрдем көрсетеді.";
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің лауазымды адамдары Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Шекара қызметімен өзара іс-қимыл жасау кезінде кеден органдары мен агроөнеркәсіптік кешенді дамыту саласындағы уәкілетті органның ақпараттық жүйелері арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл арқылы (электрондық байланыс істен шыққан, болмаған немесе ақпараттық өзара іс-қимылға кедергі келтіретін өзге де жағдайлар туындаған жағдайда – қолда бар байланыс құралдарын пайдалана отырып) бақылау пунктіндегі ведомстволардың аумақтық бөлімшелерінің лауазымды адамдарын Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасы арқылы өткізу пунктіне өнімдері бар жеке және заңды тұлғалардың және көлік құралдарының келгені туралы хабардар етеді.";
мынадай мазмұндағы 5-1-тармақпен толықтырылсын:
"5-1. Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Шекара қызметі өткізу пунктінің лауазымды адамдары тиісті ведомствоның аумақтық бөлімшесінің лауазымды адамдарына мемлекеттік бақылау мен қадағалау жүргізуге рұқсат берілуін қамтамасыз етеді.
Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Шекара қызметі тиісті ведомствоның аумақтық бөлімшесінің лауазымды адамының мемлекеттік бақылаудан өткені туралы талондарында рұқсат белгісі болған кезде көлік құралдары мен өнімдерді Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасы арқылы өткізуді жүзеге асырады.";
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Тиісті ведомствоның аумақтық бөлімшесінің лауазымды адамы осы Қағидалардың 5-тармағына сәйкес ақпаратты алғаннан кейін тәуекелдерді басқару жүйесін қолдануды ескере отырып, мемлекеттік бақылау мен қадағалауды жүргізеді.";
мынадай мазмұндағы 7-1-тармақпен толықтырылсын:
"7-1.Тиісті ведомствоның аумақтық бөлімшесінің лауазымды адамдары мемлекеттік бақылауды және қадағалауды жүзеге асыру кезінде осы Қағидалардың 14-тармағына, "Нормативтік құқықтық актілерді бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2014 жылғы 30 қазандағы № 7-1/559 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9891 болып тіркелген) бекітілген Ветеринариялық бақылау бекеттерінде мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылауды және қадағалауды жүзеге асыру қағидаларының 11-1-тармағына сәйкес өнім сынамаларын іріктеуді жүргізеді.";
16-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"3. Должностные лица Министерства внутренних дел Республики Казахстан, Пограничной службы Комитета национальной безопасности Республики Казахстан, Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан, Комитета автомобильного транспорта и транспортного контроля Министерства транспорта Республики Казахстан в пределах компетенции оказывают содействие должностным лицам территориальных подразделений ведомств в решении возложенных на них задач при осуществлении государственного контроля и надзора.";
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Должностные лица Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан при взаимодействии с Пограничной службы Комитета национальной безопасности Республики Казахстан посредством информационного взаимодействия между информационными системами таможенных органов и уполномоченного органа в области развития агропромышленного комплекса (в случая сбоя, отсутствия электронной связи или возникновения иных случаев, препятствующих информационному взаимодействию – с использованием имеющихся средств связи) информируют должностных лиц территориальных подразделений ведомств пункта контроля о прибытии в пункт пропуска через Государственную границу Республики Казахстан физических и юридических лиц и транспортных средств с продукцией.";
дополнить пунктом 5-1 следующего содержания:
"5-1. Должностные лица Пограничной службы Комитета национальной безопасности Республики Казахстан пункта пропуска обеспечивают доступ должностным лицам территориального подразделения соответствующего ведомства для проведения государственного контроля и надзора.
Пропуск транспортных средств и продукции через Государственную границу Республики Казахстан осуществляется Пограничной службой Комитета национальной безопасности Республики Казахстан при наличии разрешительной отметки должностного лица территориального подразделения ведомства в талонах о прохождении государственного контроля.";
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. Должностное лицо территориального подразделения соответствующего ведомства после получения информации согласно пункту 5 настоящих Правил проводит государственный контроль и надзор, включая с учетом применения системы управления рисками.";
дополнить пунктом 7-1 следующего содержания:
"7-1. Должностные лица территориального подразделения соответствующего ведомства при осуществлении государственного контроля и надзора проводят отбор проб продукции в соответствии с пунктом 14 настоящих Правил, пунктом 11-1 Правил осуществления государственного ветеринарно-санитарного контроля и надзора на ветеринарных контрольных постах, утвержденных приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 октября 2014 года № 7-1/559 "Об утверждении нормативных правовых актов в области ветеринарии" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 9891).";
пункт 16 изложить в следующей редакции:

"16. Мемлекеттік бақылау және қадағалау ведомстволардың аумақтық бөлімшелерінің лауазымды адамдарының осы Қағидалардың 8-тармағына сәйкес қабылданған шешім туралы белгі қою жолымен аяқталады. Белгі:
1) көлік (тасымалдау) құжатында немесе ілеспе құжаттарға (немесе өнімнің қауіпсіздігін растайтын өзге де құжаттарда), тиісті ведомствоның аумақтық бөлімшесі лауазымды адамының дербес деректері көрсетіле отырып, қолымен және жеке нөмірлік мөрдің бедерімен куәландырылады;
2) кеден органдарының және агроөнеркәсіптік кешенді дамыту саласындағы уәкілетті органның интеграцияланған ақпараттық жүйелеріне (электрондық байланыстың істен шығуы, болмауы немесе ақпараттық өзара іс-қимылға кедергі келтіретін өзге де жағдайлардың туындау жағдайларын қоспағанда);
3) мемлекеттік бақылаудан өткені туралы талондарға қойылады.";
мынадай мазмұндағы 16-1-тармақпен толықтырылсын:
"16-1. Тиісті ведомствоның аумақтық бөлімшесінің лауазымды адамы мемлекеттік бақылау мен қадағалауды жүргізу қорытындылары бойынша Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитеті Шекара қызметінің өткізу пунктінің лауазымды адамдарын мемлекеттік бақылау мен қадағалаудың аяқталғаны және мемлекеттік бақылаудан өткені туралы талондарға белгілер қойылғаны туралы хабардар етеді.".
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық алғашқы ресми жарияланғаннан кейін оның Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
А. Сапаров
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Көлік министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Сауда және интеграция министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік комитеті
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрлігі
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
2025 жылғы 3 сәуірдегі
№ 97 бұйрығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің

"16. Государственный контроль и надзор завершается путем проставления должностными лицами территориальных подразделений ведомств отметки о принятом решении в соответствии с пунктом 8 настоящих Правил. Отметка проставляется:
1) на транспортном (перевозочном) документе или сопроводительных документах (или иных документах, подтверждающих безопасность продукции), и заверяется подписью, оттиском личной номерной печати с указанием даты и персональных данных должностного лица территориального подразделения соответствующего ведомства;
2) в интегрированных информационных системах таможенных органов и уполномоченного органа в области развития агропромышленного комплекса (за исключением случая сбоя, отсутствия электронной связи или возникновения иных случаев, препятствующих информационному взаимодействию);
3) в талонах о прохождении государственного контроля.";
дополнить пунктом 16-1 следующего содержания:
"16-1. По итогам проведения государственного контроля и надзора должностное лицо территориального подразделения соответствующего ведомства информирует должностных лиц Пограничной службы Комитета национальной безопасности Республики Казахстан пункта пропуска о завершении государственного контроля и надзора и проставлении отметок в талонах о прохождении государственного контроля.".
2. Комитету ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
А. Сапаров
"СОГЛАСОВАН"
Министерство транспорта
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство торговли и интеграции
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Комитет национальной безопасности
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство внутренних дел
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 3 апреля 2025 года № 97
Приложение 1 к приказу
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан

2014 жылғы 30 қазандағы
№ 7-1/559 бұйрығына
1-қосымша
Мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау және қадағалау туралы ереже
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау және қадағалау туралы ереже (бұдан әрi – Ереже) "Ветеринария туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 14-бабының 4-тармағына сәйкес әзірленді.
2-тарау. Қазақстан Республикасында мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылауды және қадағалауды жүзеге асыру
2. Мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау және қадағалау Заңның 14-1-бабының 1-тармағында көрсетілген объектілерге қатысты жүзеге асырылады.
3. Заңның 14-1-бабының 1-тармағында көрсетілген объектілерде мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылауды және қадағалауды тиісті аумақтардың мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспекторлары Заңның 3-тарауына және Қазақстан Республикасының Кәсіпкерлік кодексінің 13-тарауына сәйкес жүзеге асырады.
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
2025 жылғы 3 сәуірдегі
№ 97 бұйрығына
2-қосымша
Ветеринариялық бақылау
бекеттерін ұйымдастыру
қағидаларына
қосымша
Ветеринариялық бақылау бекеттерін ұйымдастыру қағидаларына қосымша

от 30 октября 2014 года
№ 7-1/559
Положение о государственном ветеринарно-санитарном контроле и надзоре
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее Положение о государственном ветеринарно-санитарном контроле и надзоре (далее – Положение) разработано в соответствии с пунктом 4 статьи 14 Закона Республики Казахстан "О ветеринарии" (далее – Закон).
Глава 2. Осуществление государственного ветеринарно-санитарного контроля и надзора в Республике Казахстан
2. Государственный ветеринарно-санитарный контроль и надзор осуществляется в отношении объектов, указанных в пункте 1 статьи 14-1 Закона.
3. Государственный ветеринарно-санитарный контроль и надзор на объектах, указанных в пункте 1 статьи 14-1 Закона, осуществляется государственными ветеринарно-санитарными инспекторами соответствующих территорий в соответствии с главой 3 Закона и главой 13 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан.
Приложение 2 к приказу
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 3 апреля 2025 года № 97
Приложение
к Правилам организация
ветеринарных
контрольных постов
Перечень ветеринарных контрольных постов на территории Республики Казахстан в пределах автомобильного сообщения