Инватакси қызметін алушылардың санатын кеңейту туралы
Ақтөбе облысы Ақтөбе қаласы әкімдігінің 2025 жылғы 18 наурыздағы № 882 қаулысы. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2025 жылғы 19 наурызда № 8693-04 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының Әлеуметтік Кодексінің 19-бабының 20-тармақшасына, Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрі міндетін атқарушысының 2013 жылғы 1 қарашадағы № 859 бұйрығымен бекітілген, Автомобиль көлігімен мүгедектігі бар адамдарды тасымалдау жөнінде қызметтер көрсету қағидаларының 31-тармағына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8950 болып тіркелген) сәйкес, Ақтөбе қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Ақтөбе қаласы аумағында инватакси қызметін алушылардың санаты келесі тұлғалар санаттарымен кеңейтілсін:
1) көру қабілеті бұзылған екінші топтағы мүгедектігі бар адамдар;
2) жүріп-тұруы қиын екінші топтағы мүгедектігі бар адамдар.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау Ақтөбе қаласы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
3. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Ақтөбе қаласының әкімі А. Бекет

О расширении категории получателей услуг инватакси
Постановление акимата города Актобе Актюбинской области от 18 марта 2025 года № 882. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 19 марта 2025 года № 8693-04
В соответствии с подпунктом 20 статьи 19 Социального Кодекса Республики Казахстан, пунктом 31 Правил оказания услуг по перевозке лиц с инвалидностью автомобильным транспортом, утвержденных приказом исполняющего обязанности Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 1 ноября 2013 года № 859 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 8950), акимат города Актобе ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Расширить категории получателей услуг инватакси на территории города Актобе следующими категориями лиц:
1) лица с инвалидностью второй группы с нарушением зрения;
2) лица с инвалидностью второй группы, имеющие затруднения в передвижении.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима города Актобе.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Актобе А. Бекет