Жер учаскелеріне төлемақының базалық ставкаларын белгілеу туралы
Алматы облысы әкімдігінің 2025 жылғы 16 қаңтардағы № 15 бірлескен қаулысы және Алматы облыстық мәслихатының 2025 жылғы 16 қаңтардағы № 32-169 шешімі. Алматы облысы Әділет департаментінде 2025 жылғы 23 қаңтарда № 6205-05 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының Жер Кодексiнiң 10-бабының 1-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзiн-өзi басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 13) тармақшасына және 27-бабының 1-тармағының 8) тармақшасына сәйкес, Алматы облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ және Алматы облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:

Об установлении базовых ставок платы за земельные участки
Совместные постановление акимата Алматинской области от 16 января 2025 года № 5 и решение маслихата Алматинской области от 16 января 2025 года № 32-169. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 23 января 2025 года № 6205-05
В соответствии с пунктом 1 статьи 10 Земельного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 13) пункта 1 статьи 6 и подпунктом 8) пункта 1 статьи 27 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Алматинский областной маслихат РЕШИЛ и акимат Алматинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:

1. Осы бірлескен Алматы облыстық мәслихаты шешімінің және Алматы облысының әкімдігі қаулысының қосымшасына сәйкес Алматы облысының орталығында, облыстық және аудандық маңызы бар қалаларда, кенттер мен ауылдық елді мекендерде жер учаскелерiн жеке меншiкке берген кезде олар үшін төлемақының базалық ставкалары белгіленсін.
2. "Жер учаскелеріне төлемақының базалық ставкаларын белгілеу туралы" бірлескен Алматы облыстық мәслихатының 2019 жылғы 31 шілдедегі № 51-259 шешімі және Алматы облысы әкімдігінің 2019 жылғы 6 тамыздағы № 333 қаулысының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5219 болып тіркелген) күші жойылды деп танылсын.

1. Установить базовые ставки платы за земельные участки при их предоставлении в частную собственность в областном центре, городах областного и районного значения, поселках и сельских населенных пунктах Алматинской области согласно приложению к настоящему совместному решению Алматинского областного маслихата и постановлению акимата Алматинской области.
2. Признать утратившим силу совместное решение Алматинского областного маслихата от 31 июля 2019 года № 51-259 и постановление акимата Алматинской области от 6 августа 2019 года № 333 "Об установлении базовых ставок платы за земельные участки" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5219).

3. Осы бірлескен Алматы облыстық мәслихаты шешімінің және Алматы облысының әкімдігі қаулысының орындалуын бақылау Алматы облысы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бірлескен Алматы облыстық мәслихатының шешімі және Алматы облысы әкімдігінің қаулысы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Алматы облысының әкімі М. Султангазиев
К. Байгоджаев

3. Контроль за исполнением настоящего совместного решения Алматинского областного маслихата и постановления акимата Алматинской области возложить на курирующего заместителя акима Алматинской области.
4. Настоящее совместное решение Алматинского областного маслихата и постановление акимата Алматинской области вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Алматинской области М. Султангазиев
К. Байгоджаев

Бірлескен Алматы облыстық мәслихатының 2025 жылғы 16 қаңтардағы № 32-169 шешімі мен Алматы облысы әкімдігінің 2025 жылғы 16 қаңтардағы № 15 қаулысына қосымша
Алматы облысының орталығында, облыстық және аудандық маңызы бар қалаларда, кенттер мен ауылдық елді мекендерде жер учаскелерiн жеке меншiкке берген кезде олар үшін төлемақының базалық ставкалары
Р/н
Әкімшілік-аумақтық бірлік
1 шаршы метр үшiн теңгемен төлемақының базалық ставкасы
Балқаш ауданы
Ақдала ауылдық округі
1.
Ақдала ауылы

Приложение к совместному решению Алматинского областного маслихата от 16 января 2025 года № 32-169 и постановлению акимата Алматинской области от 16 января 2025 года № 15
Базовые ставки платы за земельные участки при их предоставлении в частную собственность в областном центре, городах областного и районного значения, поселках и сельских населенных пунктах Алматинской области
П/н
Административно-территориальная единица
Базовая ставка платы в тенге за 1 квадратный метр
Балхашский район
Акдалинский сельский округ
1.
село Акдала