Батыс Қазақстан облысының тарих және мәдениет ескерткіштерінің қорғау аймақтарының, құрылыс салуды реттеу аймақтарының және қорғалатын табиғи ландшафт аймақтарының шекараларын бекіту туралы
Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2025 жылғы 10 қаңтардағы № 1 қаулысы. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2025 жылғы 14 қаңтарда № 7487-07 болып тіркелді
Қазақстан Республикасы Жер Кодексінің 127-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 27-бабына, "Тарихи-мәдени мұра объектілерін қорғау және пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 28-бабының 2-тармағына, "Тарих және мәдениет ескерткішінің қорғау аймағын, құрылыс салуды реттеу аймағын және қорғалатын табиғи ландшафт аймағын және оларды пайдалану режимін айқындау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2020 жылғы 14 сәуірдегі № 86 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20395 болып тіркелген) сәйкес Батыс Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Батыс Қазақстан облысының тарих және мәдениет ескерткіштерінің қорғау аймақтарының, құрылыс салуды реттеу аймақтарының және қорғалатын табиғи ландшафт аймақтарының шекаралары қоса беріліп отырған схемалық карталарға және жоспарларға сәйкес бекітілсін:
1) Бірінші әйелдер гимназиясы, қазіргі М.Өтемісов атындағы Батыс Қазақстан университетінің жаратылыстану-география факультеті осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес;
2) Бірінші әскери баспахана, музей және кітапхана, қазіргі тері-венерология диспансері осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес;
3) Көпес Владимировтың үйі, қазіргі "Информбиржа" осы қаулының 3-қосымшасына сәйкес;
4) Штраус дәріханасы, қазіргі № 1 дәріхана және саз мектебі осы қаулының 4-қосымшасына сәйкес;
5) Итальян сәулетшісі Дельмединоның үйі, қазіргі "Самат" автомектебі осы қаулының 5-қосымшасына сәйкес;
6) Көпес Овчинниковтың табыс үйлері, қазіргі Қазақстан Республикасы Ішкі Істер Министрлігі "Батыс Қазақстан облысы полиция департаментінің емханасы бар госпиталі" мемлекеттік мекемесі осы қаулының 6-қосымшасына сәйкес;
7) Сергей Каревтің үйі, қазіргі "Талап" акционерлік қоғамының тіс емдеу емханасы осы қаулының 7-қосымшасына сәйкес;
8) Қалалық сарай, қазіргі "Натали" ательесі осы қаулының 8-қосымшасына сәйкес;
9) Көпес Каревтің табыс үйі, қазіргі әскери бөлімнің жатақханасы осы қаулының 9-қосымшасына сәйкес;
10) Атқора ғимараты, қазіргі "Ультра" дыбыс жазу студиясы осы қаулының 10-қосымшасына сәйкес;

Об утверждении границ охранных зон, зон регулирования застройки и зон охраняемого природного ландшафта памятников истории и культуры Западно-Казахстанской области
Постановление акимата Западно-Казахстанской области от 10 января 2025 года № 1. Зарегистрирован в Департаменте юстиции Западно-Казахстанской области 14 января 2025 года № 7487-07
В соответствии c пунктом 2 статьи 127 Земельного кодекса Республики Казахстан, статьей 27 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 2 статьи 28 Закона Республики Казахстан "Об охране и использовании объектов историко-культурного наследия", приказом Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 14 апреля 2020 года № 86 "Об утверждении Правил определения охранной зоны, зоны регулирования застройки и зоны охраняемого природного ландшафта памятника истории и культуры и режима их использования" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20395) акимат Западно-Казахстанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить согласно прилагаемым схематическим картам и планам, границы охранных зон, зон регулирования застройки и зон охраняемого природного ландшафта памятников истории и культуры Западно-Казахстанской области:
1) Первая женская гимназия, ныне естественно-географический факультет Западно-Казахстанского университета имени М.Утемисова, согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
2) Первая войсковая типография, музей и библиотека, ныне кожно-венерологический диспансер cогласно приложению 2 к настоящему постановлению;
3) Дом купца Владимирова, ныне "Информбиржа" cогласно приложению 3 к настоящему постановлению;
4) Аптека Штрауса, ныне аптека № 1 и музыкальная школа cогласно приложению 4 к настоящему постановлению;
5) Дом итальянского архитектора Дельмедино, ныне автошкола "Самат" cогласно приложению 5 к настоящему постановлению;
6) Доходные дома купца Овчинникова, ныне государственное учреждение Министерства Внутренних дел Республики Казахстан "Госпиталь с поликлиникой департамента полиции Западно-Казахстанской области" согласно приложению 6 к настоящему постановлению;
7) Дом Сергея Карева, ныне стоматологическая поликлиника акционерное общество "Талап" согласно приложению 7 к настоящему постановлению;
8) Городская усадьба, ныне ателье "Натали" согласно приложению 8 к настоящему постановлению;
9) Доходный дом купца Карева, ныне общежитие воинской части согласно приложению 9 к настоящему постановлению;
10) Здание конного двора, ныне звукозаписывающая студия "Ультра" согласно приложению 10 к настоящему постановлению;

11) "Ресей" қонақ үйі (Д.Фурманов және Б.Қаратаев тоқтаған), қазіргі "Салем" дүкені осы қаулының 11-қосымшасына сәйкес;
12) Никола жорық шіркеуі, қазіргі Әулие Никола Чудотворец шіркеуі осы қаулының 12-қосымшасына сәйкес;
13) Көпес Лукашевтің үйі, қазіргі тұрғын үй осы қаулының 13-қосымшасына сәйкес;
14) 1919 жылы М.Фрунзе тоқтаған полковник Завьяловтың үйі, қазіргі "Кітап +" кітап дүкені осы қаулының 14-қосымшасына сәйкес;
15) Қызыл мешіт осы қаулының 15-қосымшасына сәйкес;
16) Сауда қатарлары: XIX ғасыр.
16-1) Ерлер гимназиясы, қазіргі 1 қабаты "Аркадия" дүкені, 2 қабаты тұрғын үй осы қаулының 16-1-қосымшасына сәйкес;
16-2) Сауда лавкілері, қазіргі "Жиһаз салоны" дүкені осы қаулының 16-2-қосымшасына сәйкес;
16-3) Көпес Стуловтың үйі, қазіргі "Сбербанк" бөлімшесі осы қаулының 16-3-қосымшасына сәйкес;
16-4) Көпес Стуловтың үйі, қазіргі 1 қабаты "Автобөлшектер" дүкені, 2 қабаты тұрғын үй осы қаулының 16-4-қосымшасына сәйкес;
16-5) Көпес Коротиннің дүкені, қазіргі "Дикий запад" балық аулау және туризм әлемі дүкені осы қаулының 16-5-қосымшасына сәйкес;
16-6) Көпес Коротиннің дүкені, қазіргі 1 қабаты дәріхана, стоматология,
2 қабаты тұрғын үй осы қаулының 16-6-қосымшасына сәйкес;
16-7) Екі қабатты тастан салынған ғимарат, қазіргі "Адал" сауда орталығы осы қаулының 16-7-қосымшасына сәйкес;
17) Қасиетті Покрова Богородица шіркеуі осы қаулының 17-қосымшасына сәйкес;
18) Бірінші ерлер гимназиясы, қазіргі Ж.Досмұхамедов атындағы педагогикалық колледждің оқу корпусы осы қаулының 18-қосымшасына сәйкес;
19) Батыс жағалауын қорғау штабы орналасқан ғимарат, қазіргі "Гипрогаз" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі осы қаулының 19-қосымшасына сәйкес;
20) 1919 жылы 2-ші жеңіл артиллерия дивизионының 22-ші атқыштар дивизиясы штабы орналасқан ғимарат, қазіргі "Көрме залы" және "Рухани жаңғыру" музейі осы қаулының 20-қосымшасына сәйкес;
21) Бірінші "Иллюзион" кинотеатры, қазіргі "Теннистен облыстық мамандандырылған олимпиада резервінің балалар-жасөспірімдер мектебі" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны осы қаулының 21-қосымшасына сәйкес;
22) "Современник" кинематографы, қазіргі 1 қабаты Ю.Гагарин атындағы кинотеатр, 2 қабаты қалалық мәдени-ағарту бірлестігі осы қаулының 22-қосымшасына сәйкес;
23) Ғ.Тоқай болған Тухватуллиндер үйі, қазіргі Ғ.Тоқай музейі осы қаулының 23-қосымшасына сәйкес;

11) Гостиница "Россия", (останавливались Д.Фурманов и Б.Каратаев), ныне магазин "Салем" согласно приложению 11 к настоящему постановлению;
12) Никольская походная церковь, ныне церковь Николы Святителя Чудотворца согласно приложению 12 к настоящему постановлению;
13) Дом купца Лукашева, ныне жилой дом cогласно приложению 13 к настоящему постановлению;
14) Дом полковника Завьялова, где 1919 году останавливался М.Фрунзе, ныне книжный магазин "Книга +" cогласно приложению 14 к настоящему постановлению;
15) Красная мечеть cогласно приложению 15 к настоящему постановлению;
16) Торговые ряды: ХIХ век.
16-1) Мужская гимназия, ныне 1 этаж магазин "Аркадия", 2 этаж жилой дом cогласно приложению 16-1 к настоящему постановлению;
16-2) Торговые лавки, ныне магазин "Салон мебели" cогласно приложению 16-2 к настоящему постановлению;
16-3) Дом купца Стулова, ныне филиал "Сбербанк" cогласно приложению 16-3 к настоящему постановлению;
16-4) Дом купца Стулова, ныне 1 этаж магазин "Автозапчасти", 2 этаж жилой дом cогласно приложению 16-4 к настоящему постановлению;
16-5) Магазин купца Коротина, ныне магазин мир рыбалки и туризма "Дикий запад" cогласно приложению 16-5 к настоящему постановлению;
16-6) Магазин купца Коротина, ныне 1 этаж аптека, стоматология, 2 этаж жилой дом cогласно приложению 16-6 к настоящему постановлению;
16-7) Двух этажное кирпичное здание, ныне торговый дом "Адал" cогласно приложению 16-7 к настоящему постановлению.
17) Церковь Покрова Святой Богородицы cогласно приложению 17 к настоящему постановлению;
18) Первая мужская гимназия, ныне учебный корпус педагогического колледжа имени Ж.Досмухамедова cогласно приложению 18 к настоящему постановлению;
19) Здание, где размещался штаб обороны Зауральной стороны, ныне товарищество с ограниченной ответственностью "Гипрогаз" cогласно приложению 19 к настоящему постановлению;
20) Здание, где в 1919 году размещался штаб 2-го легкого артиллерического дивизиона 22-ой стрелковой дивизии, ныне "Выстовочный зал" и музей "Рухани жаңғыру" согласно приложению 20 к настоящему постановлению;
21) Первый кинотеатр "Иллюзион", ныне государственное коммунальное казенное предприятие "Областная специализированная детско-юношеская школа олимпийского резерва по теннису" согласно приложению 21 к настоящему постановлению;
22) Кинематограф "Современник", ныне 1 этаж кинотеатр имени Ю.Гагарина, 2 этаж городское культурно-просветительное объединение согласно приложению 22 к настоящему постановлению;
23) Дом Тухватуллиных, где бывал Г.Тукай, ныне музей Г.Тукая согласно приложению 23 к настоящему постановлению;

24) Ғ.Тоқай оқыған медресе, қазіргі тұрғын үй осы қаулының 24-қосымшасына сәйкес;
25) Аурухана мен дәрігерлер үйі, қазіргі № 3 қалалық емханасы осы қаулының 25-қосымшасына сәйкес;
26) 1891 жылы Ф. Шаляпин тоқтаған Коротин мен Стариннің қонақ үйі, қазіргі 1 қабаты дүкендер мен "Жұлдыз" шаштаразы, 2 қабаты тұрғын үй осы қаулының 26-қосымшасына сәйкес;
27) Ғ.Тоқай істеген "Уралец" газеті баспаханасының ғимараты, қазіргі тұрғын үй осы қаулының 27-қосымшасына сәйкес;
28) Вяхиревтардың үйі. Н.Савичев оқыған мұғалімдер семинариясы, қазіргі М.Өтемісов атындағы Батыс Қазақстан университетінің оқу корпусы осы қаулының 28-қосымшасына сәйкес;
29) Қыздар гимназиясы (№ 1 мектеп), қазіргі қалалық кешкі (ауысымды) жалпы орта білім беретін мектеп осы қаулының 29-қосымшасына сәйкес;
30) Уездік аурухана ғимараты, ХІХ ғасырдың соңы:
30-1) "Талап" акционерлік қоғамнының емханасы осы қаулының 30-1-қосымшасына сәйкес;
30-2) "Талап" акционерлік қоғамнының дәріханасы осы қаулының 30-2-қосымшасына сәйкес;
30-3) "Аймақаралық профилактикалық психотерапиялық орталық" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі осы қаулының 30-3-қосымшасына сәйкес;
30-4) "Батыс Қазақстан облысының "Дезинфекция" бірлестігі жеке медициналық мекемесі осы қаулының 30-4-қосымшасына сәйкес;
30-5) № 1 қалалық емханасы осы қаулының 30-5-қосымшасына сәйкес;
30-6) Тұрғын жай осы қаулының 30-6-қосымшасына сәйкес;
31) 1927-1937 жылдары А.Гайдар, В.Правдухин, С.Сейфуллин, Л.Толстой болған Журавлевтар үйі, қазіргі тұрғын үй осы қаулының 31-қосымшасына сәйкес;
32) М.Ипмағамбетов және А.Әйтиев тұрған үй, қазіргі Орал епархиялық басқармасы осы қаулының 32-қосымшасына сәйкес;
33) Ротонда осы қаулының 33-қосымшасына сәйкес;
34) Е.Пугачев болған Кузнецовтардың үйі, қазіргі Е.Пугачев музей-үйі осы қаулының 34-қосымшасына сәйкес;
35) 1919 жылы Орал қаласын қорғау штабы орналасқан Пушкин мектебі, қазіргі "Батыс Қазақстан облысы бойынша экология департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі осы қаулының 35-қосымшасына сәйкес;
36) 1942 жылы 152-атқыштар бригадасы құрылған ғимарат, қазіргі "Надежда" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі осы қаулының 36-қосымшасына сәйкес;
37) 1919 жылы В.И. Чапаев болған үй, қазіргі тұрғын үй осы қаулының 37-қосымшасына сәйкес;

24) Медресе, где учился Г.Тукай, ныне жилой дом согласно приложению 24 к настоящему постановлению;
25) Дом врача и больница, ныне городская поликлиника № 3 согласно приложению 25 к настоящему постановлению;
26) Гостиница Коротина и Старина, где в 1891 году останавливался Ф.Шаляпин, ныне 1 этаж магазины и парикмахерская "Жулдыз", 2 этаж жилой дом согласно приложению 26 к настоящему постановлению;
27) Здание типографии газеты "Уралец", где работал Г.Тукай, ныне жилой дом согласно приложению 27 к настоящему постановлению;
28) Дом Вяхиревых. Учительская семинария, где учился Н.Савичев, ныне учебный корпус Западно-Казахстанского университета имени М.Утемисова согласно приложению 28 к настоящему постановлению;
29) Женская гимназия (№ 1 школа), ныне городская вечерняя (сменная) общеобразовательная школа согласно приложению 29 к настоящему постановлению;
30) Здания земской больницы, конец XIX века, ныне:
30-1) Поликлиника акционерного общества "Талап" согласно приложению 30-1 к настоящему постановлению;
30-2) Аптека акционерного общества "Талап" согласно приложению 30-2 к настоящему постановлению;
30-3) Товарищество с ограниченной ответственностью "Межрегиональный профилактический психотерапевтический центр" согласно приложению 30-3 к настоящему постановлению;
30-4) Частное медицинское учреждение "Западно-Казахстанское областное объединение "Дезинфекция" согласно приложению 30-4 к настоящему постановлению;
30-5) Городская поликлиника №1 согласно приложению 30-5 к настоящему постановлению ;
30-6) Жилое здание согласно приложению 30-6 к настоящему постановлению.
31) Дом Журавлевых, где бывали в 1927-1937 годы А.Гайдар, В.Правдухин, С.Сейфуллин, Л.Толстой, ныне жилой дом согласно приложению 31 к настоящему постановлению;
32) Дом, где жили М.Ипмагамбетов и А.Айтиев, ныне Уральское епархиальное управление согласно приложению 32 к настоящему постановлению;
33) Ротонда согласно приложению 33 к настоящему постановлению;
34) Дом Кузнецовых, где бывал Е.Пугачев, ныне дом-музей Е.Пугачева согласно приложению 34 к настоящему постановлению;
35) Пушкинская школа, где в 1919 году размещался штаб обороны города Уральска, ныне республиканское государственное учреждение "Департамент экологии по Западно-Казахстанской области" согласно приложению 35 к настоящему постановлению;
36) Здание, где в 1942 году формировалась152-ая стрелковая бригада, ныне товарищество с ограниченной ответственностью "Надежда" согласно приложению 36 к настоящему постановлению;
37) Дом, где в 1919 году бывал В.И.Чапаев, ныне жилой дом согласно приложению 37 к настоящему постановлению;

38) М. Өтемісов атындағы Батыс Қазақстан университетінің бас корпусы осы қаулының 38-қосымшасына сәйкес;
39) А.Н.Островский атындағы орыс драма театры осы қаулының 39-қосымшасына сәйкес;
40) Қала орталығы, қазіргі тұрғын үй осы қаулының 40-қосымшасына сәйкес;
41) Көпес Ванюшиндердің үйі осы қаулының 41-қосымшасына сәйкес;
42) Мемлекеттік банк бөлімшесі, қазіргі "Батыс Қазақстан облысы бойынша қазынашылық департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі осы қаулының 42-қосымшасына сәйкес;
43) 1960 жылы М.Шолохов тоқтаған үй, қазіргі "Постмен" жарнама агенттігі осы қаулының 43-қосымшасына сәйкес;
44) М.Мәметова музей-үйі осы қаулының 44-қосымшасына сәйкес;
45) 1895-1900 жылдары Ғ.Тоқай тұрған Ғ.Усмановтың үйі, қазіргі тұрғын үй осы қаулының 45-қосымшасына сәйкес;
46) 1919-1922 жылдары Е.П.Почиталин тұрған үй, қазіргі тұрғын үй осы қаулының 46-қосымшасына сәйкес;
47) Әскери-шаруашылық басқармасының старшинасы П.Обратневтің үйі, қазіргі "Достық" сауда үйі осы қаулының 47-қосымшасына сәйкес;
48) "Казань" қонақ үйі ғимараты, қазіргі Батыс Қазақстан облысының білім басқармасы осы қаулының 48-қосымшасына сәйкес;
49) Сауда қатарының ғимараты, қазіргі "Орал гуманитарлық-техникалық колледжі" мекемесі осы қаулының 49-қосымшасына сәйкес;
50) Қыздардың епархиялық училищесі, қазіргі қалалық сот ғимараты осы қаулының 50-қосымшасына сәйкес;
51) Жазушы В.П.Правдухин оқыған рухани училище ғимараты осы қаулының 51-қосымшасына сәйкес;
52) Миллер дәріханасы, қазіргі 1 қабаты "Нұр" дүкені, 2 қабаты тұрғын үй осы қаулының 52-қосымшасына сәйкес;
53) Қалалық сарай, қазіргі "Ланцет" дәріханасы осы қаулының 53-қосымшасына сәйкес;
54) Р.Ф.Функаның әмбебап дүкені, қазіргі "Талап" дәріханасы осы қаулының 54-қосымшасына сәйкес;
55) И.А.Аничкиннің жазба және кеңсе заттарының дүкендері, қазіргі "Градус" алкогольді сусындар маркеті осы қаулының 55-қосымшасына сәйкес;
56) Көпес Макарычевтің үйі, қазіргі "Батыс Финанс" кеңсесі осы қаулының 56-қосымшасына сәйкес;
57) Реальды училище пансионаты, қазіргі тұрғын үй осы қаулының 57-қосымшасына сәйкес;
58) Генерал Бородиннің үйі, қазіргі тұрғын үй осы қаулының 58-қосымшасына сәйкес;
59) Сальников үйі, қазіргі "Ikona Face" сұлулық салоны осы қаулының 59-қосымшасына сәйкес;

38) Главный корпус Западно-Казахстанского университета имени М.Утемисова согласно приложению 38 к настоящему постановлению;
39) Русский драматический театр имени А.Н.Островского согласно приложению 39 к настоящему постановлению;
40) Городская усадьба, ныне жилой дом согласно приложению 40 к настоящему постановлению;
41) Дом купцов Ванюшиных согласно приложению 41 к настоящему постановлению;
42) Отделения государственного банка, ныне республиканское государственное учреждение "Департамент казначейства Западно-Казахстанской области", согласно приложению 42 к настоящему постановлению;
43) Дом, где останавливался М.Шолохов, ныне рекламное агенство "Постмен" согласно приложению 43 к настоящему постановлению;
44) Дом-музей М.Маметовой согласно приложению 44 к настоящему постановлению;
45) Дом Г.Усманова, где 1895-1900 годы жил Г.Тукай, ныне жилой дом согласно приложению 45 к настоящему постановлению;
46) Дом, в котором в 1919-1922 годах жил Е.П.Почиталин, ныне жилой дом согласно приложению 46 к настоящему постановлению;
47) Дом старшины воискового хозяйственного правления П.Обратнева, ныне торговый дом "Достык" согласно приложению 47 к настоящему постановлению;
48) Здание гостиницы "Казань", ныне управление образования Западно-Казахстанской области согласно приложению 48 к настоящему постановлению;
49) Здание торгового ряда, ныне учреждение "Уральский гуманитарно-технический колледж" согласно приложению 49 к настоящему постановлению;
50) Здание епархиального училища для девочек, ныне городской суд согласно приложению 50 к настоящему постановлению;
51) Здание духовного училища, где учился писатель В.П.Правдухин согласно приложению 51 к настоящему постановлению;
52) Аптека Миллера, ныне 1 этаж магазин "Нур", 2 этаж жилой дом согласно приложению 52 к настоящему постановлению;
53) Городская усадьба, ныне аптека "Ланцет" согласно приложению 53 к настоящему постановлению;
54) Универсальный магазин Р.Ф.Функа, ныне аптека "Талап" согласно приложению 54 к настоящему постановлению;
55) Магазин письменных и канцелярских принадлежностей И.А.Аничкина, ныне маркет алкогольных напитков "Градус" согласно приложению 55 к настоящему постановлению;
56) Дом купца Макарычева, ныне офис "Батыс Финанс" согласно приложению 56 к настоящему постановлению;
57) Пансионат реального училища, ныне жилой дом согласно приложению 57 к настоящему постановлению;
58) Дом генерала Бородина, ныне жилой дом согласно приложению 58 к настоящему постановлению;
59) Дом Сальникова, ныне салон красоты "Ikona Face" согласно приложению 59 к настоящему постановлению;

60) Дүкен, қазіргі 1 қабаты "Слобода" мейрамханасы, 2 қабаты тұрғын үй осы қаулының 60-қосымшасына сәйкес;
61) Тұрғын үй, қазіргі 1 қабаты "Мир копий" дүкені, 2 қабаты тұрғын үй осы қаулының 61-қосымшасына сәйкес;
62) Тұрғын үй, қазіргі 1 қабаты "Халық банк" бөлімшесі, 2 қабаты тұрғын үй осы қаулының 62-қосымшасына сәйкес;
63) Көпес Каревтардың тұрғын үйі, қазіргі 1 қабаты шаштараз, 2-3 қабаттары тұрғын үй осы қаулының 63-қосымшасына сәйкес;
64) Бочкаревтің үйі, қазіргі тұрғын үй осы қаулының 64-қосымшасына сәйкес;
65) Типтік қалалық сарай, қазіргі тұрғын үй осы қаулының 65-қосымшасына сәйкес;
66) Петр Овчинниковтің дүкені, қазіргі "Шанс" дүкені осы қаулының 66- қосымшасына сәйкес;
67) Бірінші Орал округінің атаманы, генерал Е.Д.Мартыновтың тұрғын үйі, қазіргі 1 қабаты дүкендер мен "Luky" кафесі, 2 қабаты тұрғын үй осы қаулының 67-қосымшасына сәйкес;
68) Көпес Овчинниковтың үйі осы қаулының 68-қосымшасына сәйкес;
69) Көпес Овчинниковтың табыс үйі осы қаулының 69-қосымшасына сәйкес;
70) Көпес Овчинниковтың табыс үйі осы қаулының 70-қосымшасына сәйкес;
71) Адвокат Н.М.Логашкиннің үйі, қазіргі 1 қабаты "Оптика", 2 қабаты тұрғын үй осы қаулының 71-қосымшасына сәйкес;
72) Н.М.Логашкиннің үйіне жалғастырып салынған бір қабатты құрылыс, қазіргі азық-түлік дүкені осы қаулының 72-қосымшасына сәйкес;
73) П.В.Мартыновтың үйі, қазіргі 1 қабаты "Алмаз" зергерлік шеберханасы, 2 қабаты тұрғын жай осы қаулының 73-қосымшасына сәйкес;
74) Көпес Паршиннің ауылшаруашылық жабдықтары дүкені, қазіргі "Business IQ" білім орталығы осы қаулының 74-қосымшасына сәйкес;
75) Тұрғын үй, қазіргі 1 қабаты "Альбина" сұлулық салоны, "Каспий банк" бөлімшесі, 2-3 қабаттары тұрғын үй осы қаулының 75-қосымшасына сәйкес;
76) Мезонині бар үй, көпес Паршиннің тұрғын үйі, қазіргі 1 қабаты "Sport line" спорт тауарлары дүкені, 2 қабаты тұрғын үй, нотариус, "Шарmix" дүкені осы қаулының 76-қосымшасына сәйкес;
77) Көпес Владимировтың үйі, қазіргі "Mila Vitsa" дүкені осы қаулының 77-қосымшасына сәйкес;
78) Көпес Стуловтың үйі осы қаулының 78-қосымшасына сәйкес;
79) Орал казактары әскерінің штабы, қазіргі тұрғын үй осы қаулының 79-қосымшасына сәйкес;
80) С.Е.Толстойдың үйі, қазіргі "Astel" телекоммуникациялық компаниясы осы қаулының 80-қосымшасына сәйкес;
81) Татар слободасының типтік қалалық сарайы, қазіргі тұрғын үй осы қаулының 81-қосымшасына сәйкес;

60) Магазин, ныне 1 этаж ресторан "Слобода", 2 этаж жилой дом согласно приложению 60 к настоящему постановлению;
61) Жилой дом, ныне 1 этаж магазин "Мир копий", 2 этаж жилой дом согласно приложению 61 к настоящему постановлению;
62) Жилой дом, ныне 1 этаж филиал "Народный банк", 2 этаж жилой дом согласно приложению 62 к настоящему постановлению;
63) Жилой дом купцов Каревых, ныне 1 этаж парикмахерская, 2-3 этаж жилые дома согласно приложению 63 к настоящему постановлению;
64) Дом Бочкарева, ныне жилой дом согласно приложению 64 к настоящему постановлению;
65) Типовая городская усадьба, ныне жилой дом согласно приложению 65 к настоящему постановлению;
66) Магазин Петра Овчинникова, ныне магазин "Шанс" согласно приложению 66 к настоящему постановлению;
67) Жилой дом атамана первого Уральского округа генерала Е.Д.Мартынова, ныне 1 этаж магазины и кафе "Luky", 2 этаж жилой дом согласно приложению 67 к настоящему постановлению;
68) Дом купца Овчинникова согласно приложению 68 к настоящему постановлению;
69) Доходный дом купца Овчинникова согласно приложению 69 к настоящему постановлению;
70) Доходный дом купца Овчинникова согласно приложению 70 к настоящему постановлению;
71) Дом адвоката Н.М.Логашкина, ныне 1 этаж "Оптика", 2 этаж жилой дом согласно приложению 71 к настоящему постановлению;
72) Одноэтажная пристройка к дому Н.М.Логашкина, ныне продуктовый магазин согласно приложению 72 к настоящему постановлению;
73) Дом П.В.Мартынова, ныне 1 этаж магазин "Алмаз" ювелирной мастерской, 2 этаж жилой дом согласно приложению 73 к настоящему постановлению;
74) Магазин сельскохозяйственного инвентаря купца Паршина, ныне учебный центр "Business IQ" согласно приложению 74 к настоящему постановлению;
75) Жилой дом, ныне 1 этаж салон красоты "Альбина", отделение "Каспий банк", 2-3 этажи жилой дом согласно приложению 75 к настоящему постановлению;
76) Дом с мезонином, жилой дом купца Паршина, ныне 1 этаж магазин спортивных товаров "Sport line", 2 этаж жилой дом, нотариус, магазин "Шарmix" согласно приложению 76 к настоящему постановлению;
77) Дом купца Владимирова, ныне магазин "MilaVitsa" согласно приложению 77 к настоящему постановлению;
78) Дом купца Стулова согласно приложению 78 к настоящему постановлению;
79) Штаб Уральского казачьего войска, ныне жилой дом согласно приложению 79 к настоящему постановлению;
80) Дом С.Е.Толстого, ныне телекоммуникационная компания "Astel" согласно приложению 80 к настоящему постановлению;
81) Типовая городская усадьба Татарской слободы, ныне жилой дом согласно приложению 81 к настоящему постановлению;

82) Типтік қалалық сарай, қазіргі тұрғын үй осы қаулының 82-қосымшасына сәйкес;
83) Типтік қалалық сарай, қазіргі тұрғын үй осы қаулының 83-қосымшасына сәйкес;
84) Типтік қалалық сарай, қазіргі № 6 "Шолпан" балабақшасы осы қаулының 84-қосымшасына сәйкес;
85) Типтік қалалық сарай, қазіргі тұрғын үй осы қаулының 85-қосымшасына сәйкес;
86) Мякушкиннің үйі, қазіргі тұрғын үй осы қаулының 86-қосымшасына сәйкес;
87) Н.А.Штельдің фабрикасы, қазіргі "Сезім" банкет залы осы қаулының 87-қосымшасына сәйкес;
88) Балық цехы, қазіргі "Қазқайтажаңарту" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының Батыс Қазақстан филиалы осы қаулының 88-қосымшасына сәйкес;
89) Көпес Зверевтің үйі, қазіргі "Арбат" сұлулық салоны осы қаулының 89-қосымшасына сәйкес;
90) Сауда қатарлары ғимараты, қазіргі 1 қабаты "Сәнім" дүкені, 2 қабаты тұрғын үй осы қаулының 90-қосымшасына сәйкес;
91) Типтік қалалық сарай, қазіргі тұрғын үй осы қаулының 91-қосымшасына сәйкес;
92) "Михаиловская" өрт сөндіру бөлімшесі, қазіргі № 5 өрт сөндіру бөлімі осы қаулының 92-қосымшасына сәйкес;
93) Көпес Ванюшиннің үйі, қазіргі Батыс Қазақстан облысының мемлекеттік архивінің филиалы осы қаулының 93-қосымшасына сәйкес;
94) Әскери аурухана, қазіргі облыстық көпсалалы ауруханасының № 18 корпусы осы қаулының 94-қосымшасына сәйкес;
95) Мешіт осы қаулының 95-қосымшасына сәйкес;
96) Иоанна Предтечи шіркеуі осы қаулының 96-қосымшасына сәйкес;
97) Ескі зираттағы Преображенская шіркеуі осы қаулының 97-қосымшасына сәйкес;
98) 1932-1934 жылдары М.Мәметова оқыған № 4 мектеп (бірінші сатыдағы), қазіргі облыстық есту және сөйлеу қабілеті бұзылған балаларға арналған мектеп-интернат кешені осы қаулының 98-қосымшасына сәйкес;
99) 194-ші Кіші өзен полкінің штабы орналасқан ғимарат, қазіргі "Әлеуметтік төлемдерді ведомствоаралық есептеу орталығы" департаменті осы қаулының 99-қосымшасына сәйкес;
100) Х.Бөкеева атындағы облыстық қазақ драма театрының ғимараты осы қаулының 100-қосымшасына сәйкес;
101) М.Өтемісов атындағы Батыс Қазақстан университетінің оқу корпусы осы қаулының 101-қосымшасына сәйкес;
102) "Орал" қонақ үйі осы қаулының 102-қосымшасына сәйкес;
103) Қазыналық бақ, қазіргі қалалық мәдениет және демалыс саябағы осы қаулының 103-қосымшасына сәйкес;

82) Типовая городская усадьба, ныне жилой дом согласно приложению 82 к настоящему постановлению;
83) Типовая городская усадьба, ныне жилой дом согласно приложению 83 к настоящему постановлению;
84) Типовая городская усадьба, ныне детский сад № 6 "Шолпан" согласно приложению 84 к настоящему постановлению;
85) Типовая городская усадьба, ныне жилой дом согласно приложению 85 к настоящему постановлению;
86) Дом Мякушкина, ныне жилой дом согласно приложению 86 к настоящему постановлению;
87) Фабрика Н.А.Штеля, ныне банкетный зал "Сезім" согласно приложению 87 к настоящему постановлению;
88) Рыбный цех, ныне Западно-Казахстанский филиал республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Казреставрация" согласно приложению 88 к настоящему постановлению;
89) Дом купца Зверева, ныне салон красоты "Арбат" согласно приложению 89 к настоящему постановлению;
90) Здание торгового ряда, ныне 1 этаж магазин "Сәнім", 2 этаж жилой дом согласно приложению 90 к настоящему постановлению;
91) Типовая городская усадьба, ныне жилой дом согласно приложению 91 к настоящему постановлению;
92) Пожарная часть "Михайловская", ныне пожарная часть № 5 согласно приложению 92 к настоящему постановлению;
93) Дом купца Ванюшина, ныне филиал государственного архива Западно-Казахстанской области согласно приложению 93 к настоящему постановлению;
94) Войсковая больница, ныне корпус № 18 областной многопрофильной больницы согласно приложению 94 к настоящему постановлению;
95) Мечеть согласно приложению 95 к настоящему постановлению;
96) Церковь Иоанна Предтечи согласно приложению 96 к настоящему постановлению;
97) Церковь Преображенская на старом кладбище согласно приложению 97 к настоящему постановлению;
98) Школа № 4 (первой ступени), где в 1932-1934 годы училась М.Маметова, ныне областная специальная школа -интернат - комплекс для детей с нарушением слуха и речи согласно приложению 98 к настоящему постановлению;
99) Здание, где размещался штаб 194-го Малоузенского полка, ныне департамент "Межведомственный расчетный центр социальных выплат" согласно приложению 99 к настоящему постановлению;
100) Здание областного казахского драмтеатра имени Х.Букеева согласно приложению 100 к настоящему постановлению;
101) Учебный корпус Западно-Казахстанского универститета имени М.Утемисова согласно приложению 101 к настоящему постановлению;
102) Гостиница "Урал" согласно приложению 102 к настоящему постановлению;
103) Казенный сад, ныне городской парк культуры и отдыха согласно приложению 103 к настоящему постановлению;

104) 1919 жылы "Нежданный" бронепоезды тұрғызылған ескі депо осы қаулының 104-қосымшасына сәйкес;
105) 17-ші Қызыл әскерлердің бауырластар зираты осы қаулының 105-қосымшасына сәйкес;
106) Ұлы Отан соғысы жылдарында қаза тапқан жауынгерлердің бауырластар зираты осы қаулының 106-қосымшасына сәйкес;
107) Жаңа мешіт осы қаулының 107-қосымшасына сәйкес;
108) Ф.Неусыпов оқыған ауыл шаруашылық мектебі, қазіргі "Орал құю-механикалық зауыты" өндірістік кооперативі осы қаулының 108-қосымшасына сәйкес;
109) Әйелдер монастыры, қазіргі "Ақжол" акционерлік қоғамының профилакторийі осы қаулының 109-қосымшасына сәйкес;
110) Т.Масин зиратындағы ескерткіш-мүсін осы қаулының 110-қосымшасына сәйкес;
111) А.С.Пушкин мүсіні осы қаулының 111-қосымшасына сәйкес;
112) Мемориал кешені осы қаулының 112-қосымшасына сәйкес;
113) Обелиск "1-ші маевка өткізілген Хан тоғайы" осы қаулының 113-қосымшасына сәйкес;
114) "Даңқ" монументі осы қаулының 114-қосымшасына сәйкес;
115) А.С.Пушкин ескерткіші осы қаулының 115-қосымшасына сәйкес;
116) А.Құнанбаев ескерткіші және екі су бұрқақ осы қаулының 116-қосымшасына сәйкес;
117) М.Шолоховтың мүсіні осы қаулының 117-қосымшасына сәйкес;
118) С.Датов ескерткіші осы қаулының 118-қосымшасына сәйкес;
119) Ж.Молдағалиевтің ескерткіш-мүсіні осы қаулының 119 қосымшасына сәйкес;
120) Ғ.Тоқай мүсіні осы қаулының 120-қосымшасына сәйкес;
121) М.Шамсутдинов зиратындағы ескерткіш-мүсін осы қаулының 121-қосымшасына сәйкес;
122) Орал қаласын қорғауға қатысқандардың бауырластар зираты осы қаулының 122-қосымшасына сәйкес;
123) 1937 жылы қуғын-сүргінге ұшырағандардың бауырластар зираты осы қаулының 123-қосымшасына сәйкес;
124) "Еуропа-Азия" монументі шекарасы осы қаулының 124-қосымшасына сәйкес;
125) В.И.Чапаев ескерткіші осы қаулының 125-қосымшасына сәйкес;
126) Г.К.Жуков ескерткіші осы қаулының 126-қосымшасына сәйкес.
2. "Батыс Қазақстан облысы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі осы қаулының Батыс Қазақстан облысы Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Батыс Қазақстан облысы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Батыс Қазақстан облысының әкімі Н. Турегалиев
Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің

104) Старое депо, где в 1919 году был построен бронепоезд "Нежданный" согласно приложению 104 к настоящему постановлению;
105) Братская могила 17-ти красноармейцев согласно приложению 105 к настоящему постановлению;
106) Братская могила воинам, погибшим в годы Великой Отечественной войны согласно приложению 106 к настоящему постановлению;
107) Новая мечеть согласно приложению 107 к настоящему постановлению;
108) Сельскохозяйственная школа, где учился Ф.Неусыпов, ныне производственный кооператив "Уральский литейно-механический завод" согласно приложению 108 к настоящему постановлению;
109) Женский обитель, ныне профилактория акционерного общества "Акжол" согласно приложению 109 к настоящему постановлению;
110) Памятник-бюст на могиле Т.Масина согласно приложению 110 к настоящему постановлению;
111) Бюст А.С.Пушкину согласно приложению 111 к настоящему постановлению;
112) Мемориальный комплекс согласно приложению 112 к настоящему постановлению;
113) Обелиск "Ханская роща, где проходила первая маевка" согласно приложению 113 к настоящему постановлению;
114) Монумент "Славы" согласно приложению 114 к настоящему постановлению;
115) Памятник А.С.Пушкину согласно приложению 115 к настоящему постановлению;
116) Памятник А.Кунанбаеву и два фонтана согласно приложению 116 к настоящему постановлению;
117) Бюст М.Шолохова согласно приложению 117 к настоящему постановлению;
118) Памятник С.Датова согласно приложению 118 к настоящему постановлению;
119) Памятник-бюст Ж.Молдагалиева согласно приложению 119 к настоящему постановлению;
120) Бюст Г.Тукая согласно приложению 120 к настоящему постановлению;
121) Обелиск на могиле М.Шамсутдинова согласно приложению 121 к настоящему постановлению;
122) Братская могила участников обороны города Уральска согласно приложению 122 к настоящему постановлению;
123) Братская могила репрессированных в 1937 году согласно приложению 123 к настоящему постановлению;
124) Монумент границы "Европа-Азия" согласно приложению 124 к настоящему постановлению;
125) Памятник В.И.Чапаеву согласно приложению 125 к настоящему постановлению;
126) Памятник Г.К.Жукову согласно приложению 126 к настоящему постановлению.
2. Государственному учреждению "Аппарат акима Западно-Казахстанской области" обеспечить государственную регистрацию настоящего постановления в Департаменте юстиции Западно-Казахстанской области.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима Западно-Казахстанской области.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Западно-Казахстанской области Н. Турегалиев
приложение 1 к постановлению
акимата Западно-Казахстанской области

2025 жылғы 10 қаңтардағы
№ 1
қаулысына 1-қосымша
Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің
2025 жылғы __ № __ қаулысына
2-қосымша
Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің
2025 жылғы __ № __ қаулысына
3-қосымша
Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің
2025 жылғы __ № __ қаулысына
4-қосымша
Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің
2025 жылғы __ № __ қаулысына
5-қосымша
Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің
2025 жылғы __ № __ қаулысына
6-қосымша
Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің
2025 жылғы __ № __ қаулысына
7-қосымша
Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің
2025 жылғы __ № __ қаулысына
8-қосымша
Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің
2025 жылғы __№ __ қаулысына
9-қосымша
Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің
2025 жылғы __ № __ қаулысына
10-қосымша
Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің
2025 жылғы __ № __ қаулысына
11-қосымша
Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің
2025 жылғы __ № __ қаулысына
12-қосымша
Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің
2025 жылғы __ № __ қаулысына
13-қосымша
Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің
2025 жылғы __ № __ қаулысына
14-қосымша
Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің
2025 жылғы __ № __ қаулысына
15-қосымша
Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің
2025 жылғы __ № __ қаулысына
16-1-қосымша
Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің
2025 жылғы __ № __ қаулысына
16-2-қосымша
Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің
2025 жылғы __ № __ қаулысына
16-3-қосымша
Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің
2025 жылғы __ № __ қаулысына
16-4-қосымша
Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің
2025 жылғы __ № __ қаулысына
16-5-қосымша
Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің
2025 жылғы __ № __ қаулысына
16-6-қосымша
Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің
2025 жылғы __ № __ қаулысына
16-7-қосымша
Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің
2025 жылғы __ № __ қаулысына
17-қосымша
Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің
2025 жылғы __№ __ қаулысына
18-қосымша
Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің
2025 жылғы __ № __ қаулысына
19-қосымша
Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің
2025 жылғы __№ __ қаулысына
20-қосымша
Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің
2025 жылғы __ № __ қаулысына
21-қосымша
Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің
2025 жылғы __ № __ қаулысына
22-қосымша
Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің
2025 жылғы __ № __ қаулысына
23-қосымша
Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің
2025 жылғы __ № __ қаулысына
24-қосымша
Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің
2025 жылғы __ № __ қаулысына
25-қосымша
Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің
2025 жылғы __ № __ қаулысына
26-қосымша
Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің
2025 жылғы __ № __ қаулысына
27-қосымша
Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің
2025 жылғы __ № __ қаулысына
28-қосымша
Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің
2025 жылғы __ № __ қаулысына
29-қосымша
Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің
2025 жылғы __ № __ қаулысына

от 10 января 2025 года
№ 1
приложение 2 к постановлению
акимата Западно-Казахстанской области
от __ _______ 2025 года № __
приложение 3 к постановлению
акимата Западно-Казахстанской области
от __ _______ 2025 года № __
приложение 4 к постановлению
акимата Западно-Казахстанской области
от __ _______ 2025 года № __
приложение 5 к постановлению
акимата Западно-Казахстанской области
от __ _______ 2025 года № __
приложение 6 к постановлению
акимата Западно-Казахстанской области
от __ _______ 2025 года № __
приложение 7 к постановлению
акимата Западно-Казахстанской области
от __ _______ 2025 года № __
приложение 8 к постановлению
акимата Западно-Казахстанской области
от __ ________ 2025 года № __
приложение 9 к постановлению
акимата Западно-Казахстанской области
от __ ________ 2025 года № __
приложение 10 к постановлению
акимата Западно-Казахстанской области
от __ ________ 2025 года № __
приложение 11 к постановлению
акимата Западно-Казахстанской области
от __ ________ 2025 года № __
приложение 12 к постановлению
акимата Западно-Казахстанской области
от __ ________ 2025 года № __
приложение 13 к постановлению
акимата Западно-Казахстанской области
от __ ________ 2025 года № __
приложение 14 к постановлению
акимата Западно-Казахстанской области
от __ ________ 2025 года № __
приложение 15 к постановлению
акимата Западно-Казахстанской области
от __ ________ 2025 года № __
приложение 16-1 к постановлению
акимата Западно-Казахстанской области
от __ ________ 2025 года № __
приложение 16-2 к постановлению
акимата Западно-Казахстанской области
от __ ________ 2025 года № __
приложение 16-3 к постановлению
акимата Западно-Казахстанской области
от __ ________ 2025 года № __
приложение 16-4 к постановлению
акимата Западно-Казахстанской области
от __ ________ 2025 года № __
приложение 16-5 к постановлению
акимата Западно-Казахстанской области
от __ ________ 2025 года № __
приложение 16-6 к постановлению
акимата Западно-Казахстанской области
от __ ________ 2025 года № __
приложение 16-7 к постановлению
акимата Западно-Казахстанской области
от __ ________ 2025 года № __
приложение 17 к постановлению
акимата Западно-Казахстанской области
от __ ________ 2025 года № __
приложение 18 к постановлению
акимата Западно-Казахстанской области
от __ ________ 2025 года № __
приложение 19 к постановлению
акимата Западно-Казахстанской области
от __ ________ 2025 года № __
приложение 20 к постановлению
акимата Западно-Казахстанской области
от __ ________ 2025 года № __
приложение 21 к постановлению
акимата Западно-Казахстанской области
от __ ________ 2025 года № __
приложение 22 к постановлению
акимата Западно-Казахстанской области
от __ ________ 2025 года № __
приложение 23 к постановлению
акимата Западно-Казахстанской области
от __ ________ 2025 года № __
приложение 24 к постановлению
акимата Западно-Казахстанской области
от __ ________ 2025 года № __
приложение 25 к постановлению
акимата Западно-Казахстанской области
от __ ________ 2025 года № __
приложение 26 к постановлению
акимата Западно-Казахстанской области
от __ ________ 2025 года № __
приложение 27 к постановлению
акимата Западно-Казахстанской области
от __ ________ 2025 года № __
приложение 28 к постановлению
акимата Западно-Казахстанской области
от __ ________ 2025 года № __
приложение 29 к постановлению
акимата Западно-Казахстанской области
от __ ________ 2025 года № __