Қазақстан Республикасында акционерлiк қоғамдардың акцияларының шығарылуын және өтелуiн тiркеу тәртiбi туралы ЕРЕЖЕ
Қазақстан Республикасы Бағалы қағаздар жөнiндегi ұлттық комиссиясының қаулысы 1995 жылғы 12 мамырдағы N 4 Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 1995 жылғы 5 қазанда тіркелді. Тіркеу N 108. Күшi жойылды - ҚР Бағалы қағаздар жөнiндегi ұлттық комиссиясының 1996.02.13. N 18 қаулысымен
Бұл Ереже Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар жөнiндегi Ұлттық комиссиясының (бұдан әрi - Ұлттық комиссия) бағалы қағаздардың бастапқы және одан кейiнгi эмиссиялары кезiнде акциялардың шығарылуын, жарғылық қордың мөлшерi өзгергенде акциялардың нақтылы құнының өзгеруiн, сондай-ақ жарғылық қор азайған жағдайда немесе акционерлiк қоғам қайта құрылғанда және таратылғанда акциялардың өтелуiн тiркеуiнiң тәртiбiн реттейдi.
1. Мемлекеттiк тiркеуге мыналар жатады:
- бағалы қағаздардың бастапқы және одан кейiнгi эмиссиялары, яғни бағалы қағаздарды өз атынан айналымға шығарушы және акциялар экмиссиясының шарттарынан туындайтын мiндеттердi орындауға мiндеттенушi заңды тұлғаның - эмитенттiң акциялар шығаруы;
- акциялардың нақтылы құнын өзгеруiн немесе акционерлiк қоғамның жарғылық қорының мөлшерi өзгерген жағдайда акциялардың өтелуi;
- акционерлiк қоғамның таратылуына немесе қайта құрылуына орай акциялардың өтелуi.
2. Эмиссия мынадай жағдайларда жүзеге асырылады:
- акционерлiк қоғам құрылып оның құрылтайшылары арасында акциялар орналастырылғанда;
- акционерлiк қоғам қайта құрылғанда (қосылғанда, бiрiккенде, бөлiнгенде, бөлiнiп шыққанда);
- акциялардың қосымша эмиссиясы арқылы акционерлiк қоғамның жарғылық қорының мөлшерi артқанда.
Акциялардың нақтылы құнының кемуi немесе артуы арқылы жарғылық қор өзгерген жағдайда акционерлiк қоғам бұл өзгерiстердi Ұлттық комиссияда тiркеуге мiндеттi. Егер акционерлiк қоғамның жарғысында көзделген болса, акциялардың бiр бөлiгiн өтеу жолымен жарғылық қордың азайтылуына рұқсат етiледi.
3. Акционерлiк қоғам:
- заңды тұлға ретiнде өзi мемлекеттiк тiркеуден өткен сәттен бастап үш айдан кешiктiрмей акциялардың эмиссиясын тiркеуден өткiзуге;
- бастапқы эмиссия кезiнде эмиссияның мемлекеттiк нөмiрiн алған күннен бастап бiр жыл iшiнде акциялар шығаруға және орналастыруға;
- бұдан кейiнгi эмиссияларда эмиссияның мемлекеттiк нөмiрiн алған күннен бастап алты ай iшiнде акциялар шығаруға және орналастыруға мiндеттi.
Эмитенттер бағалы қағаздардың есебiнен арнайы мекемелерде - депозитарийлерде депозитарийлiк шарт негiзiнде жүргiзiп, сақтай алады.
4. Бағалы қағаздар эмиссиясы мынадай нысандарда жүзеге асырылады:
а) эмиссия проспектiсiн тiркеуден өткiзiп, көпшiлiкке хабарлап және жарнамалық науқан жүргiзе отырып, бағалы қағаздарды шексiз көп инвесторлар арасында ашық орналастыру;
б) тек эмитент құрылтайшыларының немесе бұрынырақ белгiленген, саны елуден аспайтын басқа инвесторлар арасында жабық орналастыру.
Акционерлiк қоғам құрылған сәтте (заңды тұлға ретiнде мемлекеттiк тiркеуден өткен күннен бастап үш айдан кешiктiрмей) акциялар эмиссиясы құрылтайшылар арасында тек қана жабық орналастыру түрiнде жүзеге асырылады. Бұл ретте Ұлттық комиссияда акциялар эмиссиясы, жекешелендiрiлетiн кәсiпорындарды қоспағанда, эмиссиялар проспектiсiн ұсынбай-ақ тiркелуi тиiс. Қалған жағдайларда эмиссия проспектiсiн мiндеттi түрде ұсыну талап етiледi. Жабық үлгiдегi акционерлiк қоғам акцияларының эмиссиясы проспектiсiз-ақ тiркеле бередi.

ПОЛОЖЕНИЕ о порядке регистрации выпуска и погашения акций акционерных обществ в Республике Казахстан
Утверждено постановлением Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам от 12 мая 1995 г. N 4 настоящее Положение с изменениями и дополнениями, внесенными постановлением Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам от 8 августа 1995 г. N 12. Утратило силу - постановлением НКЦБ РК от 13 февраля 1996 г. N 18
Настоящее Положение регулирует правила регистрации Национальной комиссией Республики Казахстан по ценным бумагам (далее Национальная комиссия) выпуска акций при первичной и последующих эмиссиях ценных бумаг, изменения номинальной стоимости акций при изменении размеров уставного фонда, а также погашения акций при уменьшении уставного фонда или реорганизации и ликвидации акционерного общества.
1. Государственной регистрации подлежит:
- первичная и последующие эмиссии ценных бумаг, т.е. выпуск
акций эмитентом - юридическим лицом, от своего имени выпускающим
в обращение и обязующимся выполнить обязательства, вытекающие из
условий эмиссии акций;
- изменение номинальной стоимости акций или погашение
акций в случае изменения размеров уставного фонда акционерного
общества;
- погашение акций при ликвидации или реорганизации акционерного
общества.
2. Эмиссия осуществляется:
- при учреждении акционерного общества и размещении акций среди
его учредителей;
- при реорганизации (слиянии, присоединении, разделении,
выделении акционерного общества);
- при увеличении размеров уставного фонда акционерного общества
путем дополнительной эмиссии акций.
При изменении уставного фонда путем уменьшения или увеличения номинальной стоимости акций акционерное общество обязано зарегистрировать данные изменения в Национальной комиссии. Уменьшение уставного фонда путем погашения части акций допускается в случае, если такая возможность предусмотрена уставом акционерного общества.
3. Акционерное общество обязано:
- не позднее трех месяцев с момента его государственной регистрации как юридического лица зарегистрировать эмиссию акций;
- при первой эмиссии выпустить и разместить акции в течение одного года со дня получения государственного номера эмиссии;
- при последующих эмиссиях выпустить и разместить акции в течение шести месяцев со дня получения государственного номера эмиссии.
Эмитенты могут вести учет и хранение ценных бумаг в специализированных учреждениях-депозитариях на основании депозитарного договора.
4. Эмиссия ценных бумаг осуществляется в следующих формах:
а) открытого размещения ценных бумаг среди потенциально неограниченного числа инвесторов с регистрацией проспекта эмиссии, публичным объявлением и проведением рекламной компании;
б) закрытого размещения только среди учредителей эмитента или иного заранее определенного числа инвесторов, не превышающего пятидесяти.
В момент учреждения акционерного общества (не позднее трех месяцев со дня государственной регистрации как юридического лица) эмиссия акций осуществляется только в форме закрытого размещения между учредителями. В этом случае в Национальной комиссии следует зарегистрировать эмиссию акций без предоставления проспекта эмиссии, за исключением приватизируемых предприятий. В остальных случаях требуется обязательное предоставление проспекта эмиссии. Регистрация эмиссии акций акционерного общества закрытого типа производится без предоставления проспекта эмиссии.

5. Бағалы қағаздар құжатталған және құжатталмаған түрде шығарыла бередi.
6. Акционерлiк қоғам құрылған кезде акциялар онға еселенетiн тек бiр номинал түрiнде шығарылуға тиiстi.
7. Алғашқы шығарылған бағалы қағаздарды тiркеу үшiн, сондай-ақ қоғамның жарғылық қорының өзгеруiне байланысты эмиссияны қайта тiркеу кезiнде мынадай құжаттардың болуы қажет:
- эмитенттiң өтiнiшi: ол эмиссияның сомасы мен құрылымы, акционерлiк қоғамның түрi, эмиссияны қажет еткен себептерi көрсетiле отырып, еркiн түрде жазылады және оған эмитенттiң лауазымды адамдары қол қояды;
- акционерлердiң бағалы қағаздарды шығару жөнiнде шешiм қабылдаған жалпы жиналысының заң талаптарына сәйкес жазылған, шығарылатын бағалы қағаздарының қағаз түрiнде немесе құжатталған түрде екендiгi атап көрсетiлген хаттамасы яки сол хаттамадан көшiрме;
- мемлекеттiк тiркеу туралы куәліктiң ксерокөшiрмесi немесе нотариат куәландырған көшiрмесi;
- барлық өзгертулерiмен және толықтыруларымен қоса мемлекеттiк тiркеу органдарында куәландырылған жарғының тiгiлген және нотариатта куәландырылған көшiрмесi;
- енгiзiлген өзгертулермен және толықтырулармен қоса құрылтай шартының көшiрмесi немесе оның орнына жүретiн құжаттың (мемлекет иелiгiнен алу мен жекешелендiрудiң Ұлттық бағдарламасының екiншi кезеңiнде құрылған акционерлiк қоғам үшiн жекешелендiру жоспарының, бiрiншi кезеңде құрылған акционерлiк қоғамдар үшiн сатып алу - сату шартының), сондай-ақ мемлекеттiк мүлiк жөнiндегi Мемлекеттiк комитеттiң немесе аймақтық комитетiнiң акционерлiк қоғам құру туралы қаулысының көшiрмесi;
- төленген ақының толықтығын және жарғылық қордың құрылымын (яғни ақшалай, бағалы қағаздармен, қозғалмайтын мүлiкпен немесе басқа түрде төлеген үлестердi) растайтын банк анықтамасы, сондай-ақ басқа да құжаттар. Салымның ақшалай құны тек құрылтайшылардың арасындағы келiсiм бойынша белгiленбейдi, ол тәуелсiз аудитордың растауын қажет етедi.
- бағалы қағаздар құжатталған түрде шығарылған болса акциялардың әр түрi мен номиналының үлгiлерi екi данадан, осы ережеге берiлген N 1 қосымшаға сәйкес реквизиттерiмен қоса;
- құжатталмаған түрде шығарылған жағдайда - депозитарлық қызметтi жүзеге асыруға лицензиясы бар депозитариймен шартының көшiрмесi. Бұл шарт өз күшiне акциялар эмиссиясы мемлекеттiк тiркеуден өткенi жөнiндегi куәлiгi болған жағдайда енедi;
- эмиссия проспектiсiнiң ұсынылған редакциясын қарап, бекiткенi туралы басқарма мәжiлiсiнiң хаттамасы;
- бухгалтерлiк баланстармен және басқа да қаржы құжаттарымен қоса тiгiлген эмиссия проспектiсiнiң екi данасы - ол осы ереженiң N 2 қосымшасында көзделген мәлiметтер тiзiмiне сәйкес жасалуы тиiс.
Эмиссия проспектiсiне акционерлiк қоғам президентiнiң, бас бухгалтерiнiң, тексеру комиссиясы төрағасының қолы қойылып, акционерлiк қоғамның мөрiмен куәланыдырылады, эмитенттiң қаржылық жағдайы мен төлеу қабiлетiнiң берiктiгi туралы аудитор қорытындысымен расталады;

5. Ценные бумаги могут быть выпущены в документарной и в бездокументарной форме.
6. При учреждении акционерного общества акции должны выпускаться только одного номинала, кратного десяти.
7. Для регистрации первого выпуска ценных бумаг, а также при перерегистрации эмиссии, связанной с изменениями уставного фонда общества необходимо наличие следующих документов:
- заявление эмитента: составленное в произвольной форме и подписанное его должностными лицами с указанием суммы и структуры эмиссии, вида акционерного общества, причины, вызвавшей необходимость осуществления эмиссии;
- протокол или выписка из протокола общего собрания акционеров, на котором принято решение о выпуске ценных бумаг составленный в соответствии с требованиями законодательства, с указанием формы выпуска ценных бумаг; бумажной или бездокументарной;
- ксерокопия или нотариально заверенная копия свидетельства о государственной регистрации, а также ксерокопию карточки статистического учета;
- копия устава со всеми изменениями и дополнениями, прошитая и нотариально заверенная;
- копия учредительного договора с изменениями и дополнениями к нему, или копия заменяющего документа (плана приватизации для АО, созданных на втором этапе Национальной программы разгосударствления и приватизации, договора купли-продажи для АО, созданных на первом этапе), а также постановления Государственного комитета по государственному имуществу или территориального комитета о создании АО;
- справка банка, а также иные документы, подтверждающие полноту оплаты и структуру уставного фонда (т.е. доли, оплаченные денежными средствами, ценными бумагами, недвижимым имуществом или в иной форме). Денежная оценка вклада не может производиться только по соглашению между учредителями и подлежит подтверждению независимым аудитором;
- при документарной форме выпуска - образцы акций каждого вида и номинала, в двух экземплярах, содержащих определенные реквизиты в соответствии с приложением N 1 к настоящему Положению;
- при бездокументарной форме выпуска - копия договора с Депозитарием, имеющим лицензию на осуществление депозитарной деятельности. Данный договор вступает в силу при наличии свидетельства о государственной регистрации эмиссии акций. При бездокументарной форме выпуска для акционерных обществ, осуществляющих самостоятельно ведение реестра акционеров необходимо представить утвержденное внутренее положение о порядке ведения реестра ценных бумаг и копию лицензии эмитента на право осуществления операций с ценными бумагами. Данное требование действительно до принятия законодательных актов, регулирующих регистраторскую и депозитарную деятельность в Республике Казахстан;
- протокол заседания Правления о рассмотрении и утверждении прилагаемой редакции проспекта эмиссии, подписанный не менее чем двумя третями членов правления;
- проспект эмиссии в двух экземплярах, прошитый с бухгалтерскими балансами и другими финансовыми документами, составленный в соответствии с перечнем данных и сведений, предусмотренных приложением N 2 к настоящему положению. Проспект эмиссии подписывается президентом акционерного общества, главным бухгалтером, председателем ревизионной комиссии, заверяется печатью акционерного общества, подтверждается аудиторским заключением об устойчивости финансового состояния и платежеспособности эмитента;

- бағалы қағаздар жасалатын операцияларға эмиссияның сомасынан 0,5 процент мөлшерiнде салық төленгендiгi туралы төлем қағазының көшiрмесi. Бұдан кейiнгi әрбiр эмиссияны тiркеген кезде мiндеттi түрде салық төленедi.
Акциялардың өтелгенiн тiркегенде сондай-ақ жарғылық қор азайған кезде бағалы қағаздармен жүргiзiлген операцияларға салық салынбайды.
Мемлекет иелiгiнен алу мен жекешелендiрудiң Ұлттық бағдарламасы шеңберiнде (екiншi кезең) мемлекеттiк кәсiпорындарды акционерлiк қоғам етiп өзгерту арқылы құрылған акционерлiк қоғамдар үшiн жарғылық қордың толық төленгендiгiн растайтын анықтама мен аудиторлық қорытынды өткiзу талап етiлмейдi.
8. Бұдан кейiнгi эмиссияларды тiркеуден өткiзген жағдайда акционерлiк қоғам мынадай құжаттар бередi:
- эмитенттiң өтiнiшi;
- құрылтайлық құжаттың белгiленген тәртiпте рәсiмделген өзгертулерi мен толықтырулары;
- бағалы қағаздардың алдыңғы эмиссиясын тiркегендiгi туралы құжаттың көшiрмесi;
- алдыңғы шығарылған бағалы қағаздарды орналастырудың қорытындылары туралы N қосымшаға сәйкес жасалған есеп;
- акциялардың үлгiлерi немесе депозитариймен жасасқан шарттың көшiрмесi;
- акционерлердiң жалпы жиналысының бағалы қағаздарды эмиссиялау туралы хаттамасы немесе хаттамадан көшiрме. Хаттамада жиналысқа қатысқандардың саны мен берiлген дауыс саны туралы мәлiметтер болуы керек. Егер акционерлiк қоғамның Жарғылық қорында мемлекеттiң үлесi болса, хаттамаға мемлекеттiк акциялар пакетiне құзыры жүретiн органның келiсiмiн растайтын құжат қоса берiлуi керек.
Хаттамада мемлекеттiк пакеттiң мөлшерi және бұл акциялар пакетiнiң қанша дауыс санымен түскендiгi, сондай-ақ қанша дауыс қолдап, қаншасы қарсы болғандығы туралы мәлiметтер келтiрiлуi керек;
- екi дана эмиссия проспектiсi;
- бағалы қағаздармен жасалатын операцияларға салық төленгендiгi туралы төлем қағаздарының көшiрмесi.
9. Акциялардың нақтылы құнының өзгергенiн, сондай-ақ акционерлiк қоғамның жарғылық қоры азаюына орай акциялардың сатылуы мен өтелуiн тiркеу кезiнде Ұлттық комиссияға мынадай құжаттар тапсырылуы қажет:
- жарғылық қорды өзгертудiң себептерi мен жолдары көрсетiле отырып, еркiн түрде жазылған өтiнiш;
- акционерлердiң жарғылық қорды азайту туралы шешiм қабылдаған жалпы жиналысының хаттамасы немесе хаттамадан көшiрме;
- акциялардың одан бұрынғы эмиссиясын мемлекеттiк тiркеу туралы құжаттың көшiрмесi;
- акцияларды орналастыру қорытындысы туралы есеп;
Ұлттық комиссияның бекiтуi үшiн өзгертурлерi мен толықтырулары енгiзiлген эмиссия проспектiсiнiң 2 данасы;
- белгiленген тәртiпте рәсiмделiп құрылтай құжаттарына жасалған өзгертулер мен толықтырулар;
- акциялардың сатып алынғанын және белiгiлі бөлiгiнiң өтелгенiн растайтын құжаттар.
10. Қазақстан Республикасында қолданылып жүрген заңға сәйкес қызметтi лицензиялауға жататын акционерлiк қоғамдардың (инвестициялық қорлар, зейнетақылық қорлар, қамсыздандыру компаниялары, банктер, т.б.) бағалы қағаздар шығаруын тiркеген кезде Ұлттық комиссияға қызметтiң тиiстi түрiне берiлген лицензияның көшiрмесi қоса берiледi.
11. Шетелдiк бағалы қағаздар жасау, сондай-ақ бағалы қағаздарының бланкiлерiн толтыру құқығына Ұлттық комиссияның арнайы рұқсатын алған заңды тұлғалар ие болады.
12. Эмиссияны тiркеу кезiнде Ұлттық комиссия эмитенттен бұл акционерлiк қоғамның қызметiне және құрылу ерекшелiгiне қатысты қосымша құжат беруiн талап етуге құқықты.

- копия платежного поручения об оплате налога на операции с ценными бумагами в размере 0,5% от суммы эмиссии. При регистрации каждой последующей эмиссии оплата налога обязательна.
При регистрации погашения акций, а также при уменьшении уставного фонда налог на операции с ценными бумагами не взимается.
Для акционерных обществ, созданных в рамках Национальной программы разгосударствления и приватизации (второй этап) путем преобразования государственных предприятий в АО, предоставления справки, подтверждающей полноту оплаты уставного фонда, и аудиторского заключения не требуется.
При регистрации эмиссий акционерных обществ закрытого типа, в Национальную комиссию предоставляются бухгалтерские балансы и другие финансовые документы, прилагаемые к проспекту эмиссии при открытом размещении, в соответствии с требованиями приложения N 2 к настоящему Положению.
8. В случае регистрации последующих эмиссий акционерное общество представляет следующие документы:
- заявление эмитента;
- изменения и дополнения к учредительным документам, оформленные в установленном порядке. А также копии изменений и дополнений к уставу, заверенные нотариально;
- копия документа о регистрации предыдущей эмиссии ценных
бумаг;
- отчет об итогах размещения предыдущего выпуска ценных
бумаг, составленный в соответствии с приложением N 4;
- образцы акций или копия договора с депозитарием;
- протокол или выписка из протокола общего собрания акционеров
об эмиссии ценных бумаг. В протоколе должны быть отражены
данные о кворуме на собрании и количестве поданных голосов.
В случае, если в Уставном фонде акционерного общества
имеется доля государства, к протоколу следует приложить
документ, подтверждающий согласие органа, распоряжающего
государственным пакетом акций.
В протоколе должны быть отражены данные о размере госпакета и каким количеством голосов был представлен этот пакет акций на голосовании, а также сколько проголосовало "за" и сколько "против";
- проспект эмиссии в двух экземплярах, прошитый с бухгалтерскими балансами и другими финансовыми документами, составленный в соответствии с перечнем данных и сведений, предусмотренных приложением N 2 к настоящему Положению. Проспект эмиссии подписывается президентом акционерного общества, главным бухгалтером, председателем ревизионной комиссии, заверяется печатью акционерного общества, подтверждается аудиторским заключением об устойчивости финансового состояния и платежеспособности эмитента. При регистрации последующей эмиссии закрытого акционерного общества в Национальную комиссию представляются годовые бухгалтерские балансы с соответствующими формами финансовой отчетности, прилагаемые к проспекту эмиссии при открытом размещении, в соответствии с требованиями приложения N 2 к настоящему Положению;
- протокол заседания правления о рассмотрении и утверждении прилагаемой редакции проспекта эмиссии, подписанный не менее чем двумя третями членов правления;
- копия платежного поручения об оплате налога на операции с ценными бумагами.
9. При регистрации изменений номинальной стоимости акций, а также выкупа и погашения акций при уменьшении уставного фонда акционерного общества в Национальную комиссию необходимо представить следующие документы:
- заявление в произвольной форме с указанием причины и способа изменения уставного фонда;
- протокол или выписку из протокола общего собрания акционеров, на котором было принято решение об уменьшении уставного фонда;
- копию документа о государственной регистрации предыдущей эмиссии акций;
- отчет об итогах размещения акций;
- проспект эмиссии с изменениями и дополнениями в 2-х экземплярах для утверждения Национальной комиссией;
- изменения и дополнения к учредительным документам, оформленные в установленном порядке;
- документы подтверждающие выкуп и погашение части акций;
При регистрации изменений номинальной стоимости акций предыдущих выпусков акционерное общество обязано предоставить в Национальную комиссию по ценным бумагам следующие документы:
- заявление, с указанием органа, принявшего решение об изменении номинальной стоимости акций, даты принятия решения, причины, вызвавшей необходимость смены номинальной стоимости, особенностей размещения соответствующей эмиссии;
- оригинал документа о регистрации соответствующей эмиссии акций. В последующем акционерное общество предоставляет акт уничтожения акций прежней номинальной стоимости в срок, определяемый Национальной комиссией по согласованию с эмитентом.
10. При регистрации выпуска ценных бумаг акционерными обществами, деятельность которых подлежит лицензированию согласно действующему законодательству РК (инвестиционные фонды, пенсионные фонды, страховые компании, банки и другие) в Национальную комиссию дополнительно представляется копия лицензии на соответствующий вид деятельности.
11. Право изготовления ценных бумаг, а также право заполнения бланков ценных бумаг иностранного производства имеют юридические лица, получившие специальное разрешение Национальной комиссии.
12. При регистрации эмиссии Национальная комиссия вправе потребовать от эмитента предоставления дополнительной документации, касающейся деятельности и особенностей создания данного акционерного общества.

13. Бағалы қағаздар шығару туралы құжаттарды Ұлттық комиссия бағалы қағаздар эмиссиясын тiркеуге қатысты құжаттар пакетi тапсырылған сәттен бастап 30 күн iшiнде қарайды. Құжаттарды жетiлдiре түсу және эмиссияны тiркеуге қайта өткiзу үшiн құжаттар эмитентке қайтарып берiлген жағдайда оларды қарау мерзiмi жаңадан есептеледi. Эмитенттiң құжаттарды рәсiмдеу тәртiбi N 5 қосымша көрсетiлген.
14. Ұлттық комиссия мынадай жағдайларда бағалы қағаздар эмиссиясын тiркеуден бас тартуға және кiдiре тұруға, сондай-ақ эмиссия iске асқан жоқ деп тануға құқықты:
а) Қазақстан Республикасының қолданылып жүрген заңдары бұзылған болса;
б) бағалы қағаздар шығару туралы жаңсақ мәлiметтерi бар хабар берiлген болса;
в) жазылу барысында эмиссия шартын айтарлықтай өзгертетiн және инвесторларға қосымша хабарлауды талап ететiн жаңа ақпарат келiп түссе;
г) эмиссияның тiркелген көлемiнен асып кетсе.
Шығарылған эмиссияны iске аспаған деп тану туралы хабарды Ұлттық комиссия эмитентке жазбаша түрде хабарлайды және ол ашық таратылған жағдайда бiр айдың iшiнде бұқаралық ақпарат құралдарында жариялайды.
Бағалы қағаздардың шығарылуын тiркеуден басқа негiздер бойынша бас тартуға жол берiлмейдi.
15. Бағалы қағаздар шығаруды тiркеуден бас тартқанын Ұлттық комиссия эмитентке жазбаша түрде мәлiмдейдi. Егер эмитент бағалы қағаздарды шығаруға салынған тыйым негiзсiз деп есептесе, бұл шешiмдi ол сол арқылы даулай алады. Сот органы шешiм шығарғанша бағалы қағаздар шығару процесi тоқтатыла тұрады.
16. Эмитенттiң жоғарыда келтiрiлген барлық құжаттар мен эмиссия проспектiсiне қол қойған лауазымды адамдарды бұл құжаттарда келтiрiлген мәлiметтердiң нақтылығына, сондай-ақ бағалы қағаздар шығару ережелерiнiң сақталуына заңда белгiленген жауапкершiлiктi мойнына алады.
17. Ұлттық комиссия құжаттарда толық мәлiметтер берiлуiн қамтамасыз етедi, сондай-ақ бағалы қағаздар шығарудың заңмен белгiленген ережелерiнiң сақталуына бақылау жасайды.
Ұлттық комиссия эмитенттiң тiркеуге берген құжаттарындағы мәлiметтердiң сенiмдiлiгiне жауап бермейдi.
18. Берiлген құжаттарды қарағанда мына жайлар сарапқа түседi:
- эмиссия проспектiсiнде келтiрiлген мәлiметтердiң толықтығы;
- берiлген құжаттарда бағалы қағаздарды шығару шарттарының қолданылып жүрген заңға сәйкестiгi туралы тұжырым жасауға мүмкiндiк беретiн мәлiметтердiң болуы;
- эмиссия проспектiсi текстiнiң құрылтайлық құжаттардағы мәлiметтерге, баланс пен есепке сәйкестiгi.
19. Берiлген құжаттар қолданылып жүрген заң мен осы ереже талаптарына сәйкес келмеген жағдайда олар, нақтылы кемшiлiктерi мен жаңсақ жерлерi жазбаша түрде көрсетiле отырып, эмитентке түзету үшiн қайтарылады.
20. Берiлген құжаттар қолданылып жүрген заң мен осы ереже талаптарына сәйкес келсе осы ереженiң N 3 қосымшасына сай эмитентке, тiркеуден өткен күнi мен тiркеу нөмiрлерi көрсетiле отырып, бағалы қағаздар эмиссиясының мемлекеттiк тiркеу актiсiн растайтын куәлiк берiледi.
Аталған куәлiкпен қатар эмитент бағалы қағаздар эмиссиясының тiркеу нөмiрi бар акциялар үлгiсiнiң бiр-бiр данасын, сондай-ақ бау өткiзiлiп тiгiлген, Ұлттық комиссия атқарушы аппаратының мөрiмен бекiтiлген және тiркеу нөмiрi берiлген эмиссия проспектiсiнiң бiр данасын алады.
21. Бағалы қағаздарды тiркеуден өткiзгеннен кейiн эмитент:
- осы шығарылған бағалы қағаздардың барлық ықтимал сатып алушыларының хабарлауына жететiндей мөлшерде эмиссия проспектiсiн жариялайды;
- бағалы қағаздарды құжатталған түрде шығаратын болса оларды басуға тапсырыс бередi, дайындайды және қолданылып жүрген заңдарға сәйкес мерзiмге оларды орналастырады;
- бағалы қағаздар ашық орналастырылған жағдайда эмитент мыналарды көрсете отырып, бұқаралық ақпарат құралдарында шығарылым жайында хабар жариялайды:
а) эмитенттiң жағдайы, толық атауы және заңды мекен-жайы;
б) эмитент қызметiнiң түрi;
в) бағалы қағаздардың түрi мен шығарылым мөлшерi;
г) ықтимал инвесторлардың аясы;
д) бағалы қағаздарды тарату мерзiмiнiң басталуы мен аяқталуы;
е) қызмет көрсететiн депозитарийi;
ж) ықтимал инвесторлар осы шығарылымның бағалы қағаздарын қайдан алып, эмиссия проспектiсiнiң мазмұнымен қай жерден таныса алатыны;
з) эмитент мүлкiнiң қысқаша сипаттамасы.
Акцияларға жазылу жүргiзiлетiнi туралы бұқаралық ақпарат құралдарындағы хабар жайындағы Ұлттық комиссияға олар жарияланғаннан кейiн бiр айдың iшiнде мәлiмделедi. Бұл талаптың орындалмауы эмиссияны кiдiртуге негiз болады.
Эмитент бағалы қағаздардың осы шығарылымы жөнiнде сатып алушыларды толық және бiрдей хабардар етуге мiндеттi.
Эмиссияны мемлекеттiк тiркеу жүзеге асырылғанға шейiн бағалы қағаздарды бұқаралық ақпарат құралдарында жарнамалауға тыйым салынады.
Бағалы қағаздарды орналастыру мерзiмi аяқталған соң эмитент бiр айдың iшiнде Ұлттық комиссияға шығарылымның қорытындысы туралы есеп беруге мiндеттi.
Егер бағалы қағаздар шығарылымының қорытындысы туралы есеп берiлген соң, келесi күннен бастап, 14 күн iшiнде Ұлттық комиссия шығарылымды болмаған деп танығандағы хабарламаса онда мұндай шығарылым болған деп саналады.
Эмиссияның тiркеуден өткен мөлшерi түгел орналастырылмаған жағдайда, эмитент акционерлердiң кезектен тыс жиналысының өткiзуге мiндеттi, онда эмиссияны болмаған деп тану және оның нақты мөлшерiн бекiту туралы шешiм қабылданады. Бұл жағдайда акциялардың бұл эмиссиясы осы ереженiң 7-тармағына сәйкес Ұлттық комиссияда қайта тiркеуден өткiзiлуi тиiс.
Бағалы қағаздардың шығарылу қорытындысы туралы есепке қол қойған лауазымды адамдар онда келтiрiлген деректердiң нақтылығына қолданылып жүрген заңдарға сәйкес жауап бередi.

13. Документы о выпуске ценных бумаг рассматриваются Национальной комиссией в течение 30 дней с момента предоставления пакета документов на регистрацию эмиссии ценных бумаг. В случае возврата документов эмитенту на доработку и повторное представление на регистрацию эмиссии исчисление срока рассмотрения возобновляется. Порядок оформления документов эмитентам указан в приложении N 5.
Повторное представление документов на регистрацию эмиссии необходимо осуществить в течение одного квартала с момента первого представления документов на регистрацию эмиссии в Национальную комиссию. В случае превышения указанного срока доработки материалов эмитенту необходимо представить требуемые бухгалтерские документы и аудиторское заключение, по состоянию на последнюю отчетную дату.
14. Национальная комиссия вправе отказать в регистрации и приостановить эмиссию ценных бумаг, а также признать эмиссию несостоявшейся в следующих случаях:
а) нарушения действующего законодательства Республики Казахстан;
б) представления информации о выпуске ценных бумаг, содержащей неточные сведения;
в) поступления в ходе подписки новой информации, существенно меняющей условия эмиссии и требующей дополнительного оповещения инвесторов;
г) превышение зарегистрированного объема эмиссии.
Сообщение о признании выпуска несостоявшимся доводится до эмитента в письменной форме и публикуется Национальной комиссией в течение месяца в средствах массовой информации в случае открытого размещения.
Отказ в регистрации выпуска ценных бумаг по иным основаниям не допускается.
15. Отказ в регистрации выпуска ценных бумаг доводится Национальной комиссией до эмитента в письменной форме. При этом, если эмитент считает запрет на выпуск необоснованным, он может оспорить это решение в судебном порядке. Процесс выпуска ценных бумаг приостанавливается до вынесения решения судебным органом.
16. Должностные лица эмитента, подписавшие все перечисленные выше документы и проспект эмиссии, несут установленную законом ответственность за достоверность данных, содержащихся в этих документах, а также за соблюдение правил выпуска ценных бумаг.
17. Национальная комиссия обеспечивает предоставление полных сведений в документации, а также осуществляет контроль за соблюдением правил выпуска ценных бумаг, установленных законодательством.
Национальная комиссия не несет ответственность за достоверность сведений в представленных для регистрации эмитентом документах.
В случае, если государственная регистрация эмиссии ценных бумаг осуществлена до утверждения Положения "О порядке ведения Государственного реестра ценных бумаг и Национальной цифровой системе идентификации ценных бумаг" Национальная комиссия осуществляет присвоение Национальных идентификационных номеров зарегистрированным ценным бумагам после рассмотрения документов по регистрации соответствующей эмиссии.
Для этого в Национальную комиссию представляются заявление акционерного общества, проспект зарегистрированной эмиссии и копия свидетельства о государственной регистрации эмиссии.
18. При рассмотрении представленных документов подлежит анализу:
- полнота представленных в проспекте эмиссии сведений;
- наличие в представленных документах сведений, позволяющих сделать вывод о соответствии условий выпуска ценных бумаг действующему законодательству;
- соответствие текстовой части проспекта эмиссии данным учредительных документов, баланса и отчетов.
19. При несоответствии представленных документов требованиям действующего законодательства и настоящего положения представленные документы возвращаются эмитенту на доработку с указанием конкретных недостатков и неточностей в письменной форме.
20. При соответствии представленных документов требованиям действующего законодательства и настоящего положения эмитенту выдается свидетельство, в соответствии с приложением N 3 к настоящему Положению, подтверждающее акт государственной регистрации эмиссии ценных бумаг с указанием даты и регистрационных номеров.
Наряду с указанным свидетельством эмитент получает по одному экземпляру образца акций с регистрационным номером эмиссии ценных бумаг, а также один экземпляр проспекта эмиссии прошнурованный, скрепленный печатью исполнительного аппарата Национальной комиссии и присвоенным регистрационным номером проспекта эмиссии.
21. После регистрации ценных бумаг эмитент:
- публикует проспект эмиссии в количестве, достаточном для
информирования всех потенциальных покупателей ценных бумаг данного
выпуска;
- заказывает, изготавливает ценные бумаги при документарной
форме выпуска и размещает ценные бумаги в сроки, соответствующие
действующему законодательству;
- в случае открытого размещения ценных бумаг эмитент
публикует сообщение о выпуске в средствах массовой информации с
указанием :
а) статуса, полного наименование и юридического адреса
эмитента;
б) вида деятельности эмитента;
в) вида ценных бумаг и объема выпуска;
г) круга потенциальных инвесторов;
д) сроков начала и окончания распространения ценных бумаг;
е) обслуживающего депозитария;
ж) места или мест, где потенциальные инвесторы могут приобрести ценные бумаги данного выпуска и ознакомиться с содержанием проспекта эмиссии;
з) краткого описания имущества эмитента.
Сообщение в средствах массовой информации об осуществлении подписки на акции подлежит представлению в Национальную комиссию в течение одного месяца после опубликования в средствах массовой информации. Невыполнение данного требования является основанием для приостановки эмиссии.
Эмитент обязан обеспечить всех покупателей ценных бумаг данного выпуска полной и равной информацией.
Рекламирование ценных бумаг в средствах массовой информации до осуществления государственной регистрации эмиссии запрещается.
После окончания срока размещения ценных бумаг эмитент обязан в течение месяца представить в Национальную комиссию отчет об итогах выпуска.
Если в течение 14 дней, начиная со дня следующего за днем представления отчета об итогах выпуска ценных бумаг Национальная комиссия не сообщила о признании выпуска несостоявшимся, то такой выпуск считается состоявшимся.
В случае неполного размещения зарегистрированного объема эмиссии эмитент обязан провести внеочередное собрание акционеров, на котором принимается решение о признании эмиссии несостоявшейся и утверждении фактического объема эмиссии. В этом случае данная эмиссия акций подлежит перерегистрации в Национальной комиссии в соответствии с пунктом 7 настоящего Положения.
Должностные лица, подписавшие отчет об итогах выпуска ценных бумаг, отвечают за достоверность содержащихся в нем сведений в соответствии с действующим законодательством.

22. Эмитент қайта құрылған жағдайда (бiрiгу, қосылу, бөлiну, бөлiнiп шығу) құқықты иеленушi акциялардың тiркелген эмиссиясын қайыра тiркеуден өткiзуге мiндеттi. Бұл жағдайда Ұлттық комиссияға осы ереженiң 7-тармағында көрсетiлген құжаттардан басқа мынадай құжаттар тiзiмi берiледi.
22.1. Бiрiккенде (қосылғанда):
- бiрiгiп жатқан қоғамдардың эмиссиясын жаңа (алмастырушы) эмиссияға қайта тiркеу туралы құқық иеленушiнiң өтiнiшi;
- бiрiгуге (қосылуға) тартылған қоғамдар арасында бiрiгу (қосылу) туралы заң талаптарына сай жасалған бiрiгушi (қосылушы) қоғамдар акциясын жаңа құрылушы қоғамның акциясына ауыстыру тәртiбi көрсетiлген шарт;
- қоғамдардың қосылуына (бiрiгуiне) Антимонополиялық комитеттiң берген қорытындысы;
- бiрiгуге (қосылуға) тартылған барлық акционерлiк қоғам акционерлерiнiң жалпы жиналыстары қолданылып жүрген заң талаптарына сәйкес бiрiгу (қосылу) туралы қабылдаған шешiмнiң хаттамалары немесе хаттамалардан көшiрме;
- акционерлiк қоғамдардың әрқайсысы бұрын шығарған бағалы қағаздардың мемлекеттiк тiркеуден растайтын құжат;
- бұрынғы акционерлiк қоғамдардың өткiзу баланстарының көшiрмесi және құрылған қоғам балансының көшiрмесi.
Жұмысын әлi жалғастырушы қоғамды бiрiктiрген жағдайда ол акциялардың қосымша эмиссиясын тiркейдi де осы ереженiң 8-шi және 22.1.-шi тармақтарына сәйкес құжаттар тапсырады.
22.2. Бөлiнгенде:
Бөлiнген жағдайда қайта құрылушы қоғам тоқтатылғандықтан жаңадан құрылған барлық акционерлiк қоғамдардың эмиссиялары тiркеуден өтуi тиiс. Осы ереженiң 7-тармағында аталған құжаттардан басқа эмитенттер мыналарды ұсынуға мiндеттi:
- заң талаптарына сәйкес қайта құру туралы шешiм қабылданған акционерлердiң жалпы жиналысының хаттамасы;
- қайта құрылушы қоғам акцияларын жаңадан құрылып жатқан қоғамдардың акцияларына ауыстырудың акционерлердiң жалпы жиналысы бекiткен тәртiбi;
- жалпы жиналыс бекiткен мүлiк бөлу тәртiбi мен бөлiну баланстары;
- егер бөлiну Антимонополиялық комитеттiң шешiмi бойынша жүргiзiлетiн болса, онда тиiстi Қаулының ұсынылуы қажет.
22.3. Әлi жұмыс iстеп тұрған қоғам бөлiнiп шыққан жағдайда эмиссия сомасының азаюын тiркетедi, ол үшiн осы ереженiң 8-шi және 22.2.-шi тармақтарының талаптарына сәйкес құжаттар өткiзедi.
Егер бөлiнiп шыққан заңды тұлға акционерлiк қоғам ретiнде ұйымдасқан болса, онда ереженiң 7-шi тармағының талаптарына сәйкес акциялардың алғашқы эмиссиясы тiркеледi.
Ұсынылған құжаттама негiзiнде Ұлттық комиссия Бағалы қағаздардың мемлекеттiк тiзiлiмiне тиiстi мәлiмет енгiзедi.

22. При реорганизации (слиянии, присоединении, разделении, выделении) эмитента правопреемник обязан произвести перерегистрацию зарегистрированной эмиссии акций. При этом в Национальную комиссию помимо документов перечисленных в п. 7 настоящего Положения представляется следующий перечень документов:
22.1. При слиянии (присоединении):
- заявление правопреемника о перерегистрации эмиссии сливаемых обществ на новую (заменяющую) эмиссию;
- договор о слиянии (присоединении) заключенный между обществами, вовлеченными в слияние (присоединение), соответствующий требованиям законодательства и содержащий порядок обмена акций сливаемых (присоединяемых) обществ на акции создаваемого;
- заключение Антимонопольного комитета на слияние (присоединение) обществ;
- протоколы или выписки из протоколов общих собраний акционеров всех акционерных обществ, вовлеченных в слияние (присоединение), на котором принято решение о слиянии (присоединении), отвечающее требованиям действующего законодательства;
- документ, подтверждающий государственную регистрацию предыдущего выпуска ценных бумаг каждого акционерного общества в отдельности;
- копии передаточных балансов ранее действовавших акционерных обществ и копию баланса созданного общества;
При присоединении общества, продолжающее существовать производит регистрацию дополнительной эмиссии акций и представляет документы в соответствии с п. 8 и п. 22.1 настоящего Положения.
22.2. При разделении:
Так как при разделении происходит прекращение реорганизуемого общества, то регистрации подлежат эмиссии всех вновь созданных акционерных обществ. Помимо документов, перечисленных в п. 7 настоящего Положения, эмитенты обязаны представить:
- протокол общего собрания акционеров, на котором принято решение о реорганизации, в соответствии с требованиями законодательства;
- утвержденный Общим собранием акционеров порядок обмена акций реорганизуемого общества на акции вновь создаваемых обществ;
- утвержденный Общим собранием порядок разделения имущества на разделительные балансы;
- если разделение производится по решению Антимонопольного комитета, то необходимо предоставление соответствующего Постановления.
22.3. При выделении общество, продолжающее существовать, производит регистрацию уменьшения суммы эмиссии, представив для этого документы согласно требований п. 8 и п. 22.2 настоящего Положения.
Если выделенное юридическое лицо организовалось как новое акционерное общество, то производится регистрация первичной эмиссии акций согласно требованиям п. 7 настоящего Положения.
На основании представленной документации Национальная комиссия вносит соответствующие сведения в Государственный реестр ценных бумаг.

23. Ұлттық комиссия бағалы қағаздарды сатып алушылардың, шығаралым процесiне қатысушылардың эмитенттiң қолданылып жүрген заңды бұзғандығына жасаған шағымдары мен наразылықтарын қарайды.
24. Эмиссия кiдiртiлген жағдайда эмитент байқалған кемшiлiктердi
жоюға мiндеттi, бұдан соң Ұлттық комиссияның жазбаша арнайы рұқсатымен
эмиссия қайта жасалуы мүмкiн.
Шығарылым болмаған деп танылған жағдайда эмитент, ресми хабар алған
сәттен бастап он күннiң iшiнде, эмиссияны тiркеу туралы куәлiктi немесе
анықтаманы және осы эмиссияның проспектiсiн Ұлттық комиссияға қайтаруға
мiндеттi.
25. Ұлттық комиссияға берiлетiн құжаттар тек акционерлiк қоғамның
заңды өкiлiнен немесе сенiмхат негiзiнде қабылданады.
26. Акционерлiк қоғам таратылса немесе қай құрылса, сондай-ақ эмиссия
болмаған деп танылған жағдайда бағалы қағаздардың қайтарып алу мен жою
тәртiбi Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар жөнiндегi ұлттық
комиссиясының тиiстi нормативтiк актiсi арқылы реттеледi.
Қосымшалар:
1. Акция үлгiсi.
2. Эмиссияның үлгi проспектiсi.
3. Тiркеу туралы куәліктiң үлгiсi.
4. Алдыңғы эмиссияны орналастырудың қорытындысы туралы
үлгi есеп.
5. Берiлетiн құжаттаманы рәсiмдеуге қойылатын талаптар.
Акционерлiк қоғамдардың
акцияларының шығарылыуын және өтелуiн Қазақстан Республикасында тiркеу тәртiбi туралы ережеге N 1 қосымша
Акция үлгiсi
бiрiншi бет
(оң жағы)
Акционерлiк қоғамның фирмалық атауы және
оның тұратын жерi
Ұлттық идентификациялық нөмiрi ________________________
(Ұлттық комиссия бередi)
Реттiк нөмiрi ___________ Шығарылған уақыты
199__ж. __________________ "___"
Акция
Акциялар түрi (иесi аталған (көрсетiле салатын, жай) артықшылығы бар)
Акция бағасы _________________/________________/теңге
(цифрмен)          (жазуша)
Акция ұстаушының аты (иесi аталған акция үшiн)______________
Акционерлiк қоғамның жарғы қоры ___________/_____________теңге.
сомасы       жазбаша
Мынадай акциялар шығарылды:
көрсетле салатын жай (иесi аталған) белгiленген бағасы
_____________теңге,____________________теңгеге саны_________дана.
артықшылығы бар иесi аталған белгiленген бағасы___________
теңге, ______________теңгеге, саны_________________дана.
Дивиденттiң тiркелген мөлшерi (артықшылығы бар акциялар
бойынша).
Дивиденттердi төлеп бiту мерзiмi__________________________
Акциялардың шығарылыуын
Қазақстан Республикасының Бағалы
қағаздар жөнiндегi Ұлттық комиссиясы
тiркедi
Тiркеу нөмiрi N____________
АҚ Басқармасының төрағасы
Бас бухгалтер
М.О.
(екiншi бетi)
терiс жағы
Табыстау жазбалары:

23. Национальная комиссия рассматривает жалобы и протесты покупателей ценных бумаг, участников процесса выпуска на нарушение эмитентом действующего законодательства.
24. В случае приостановки эмиссии эмитент обязан устранить выявленные нарушения, после чего эмиссия может быть продолжена по специальному письменному разрешению Национальной комиссии.
В случае признании выпуска несостоявшимся эмитент обязан в течение десяти дней с момента получения официального уведомления возвратить в Национальную комиссию свидетельство или справку о регистрации эмиссии и проспект данной эмиссии.
25. Документы, представляемые в Национальную комиссию,
принимаются только от законных представителей акционерного общества
или на основании доверенности.
26. При ликвидации или реорганизации акционерного общества,
а также при признании эмиссии несостоявшейся порядок изъятия
и уничтожения ценных бумаг регламентируется соответствующим
нормативным актом Национальной комиссии Республики Казахстан по
ценным бумагам.
Приложения:
1. Образец акции
2. Типовой проспект эмиссии
3. Образец свидетельства о регистрации
4. Типовой отчет об итогах размещения предыдущей эмиссии
5. Требования к оформлению представляемой документации
Приложение N 1 А
к "Положению о порядке регистрации выпуска и погашения акций акционерных обществ в Республике Казахстан"
ОБРАЗЕЦ АКЦИЙ
(лицевая сторона)
Фирменное наименование акционерного общества
и его местонахождение
Национальный идентификационный номер___________________________
(присваивается Национальной
комиссией)
Порядковый номер________________                Дата выпуска
"_____"__________199___г.
А К Ц И Я
Вид акции (именная простая/привилегированная)
С правом голоса (без права голоса)
Номинал акции___________(_______________) тенге
цифрами     прописью
Имя держателя_______________________________________________________
УСТАВНЫЙ ФОНД акционерного общества
_________________(_______________________________) тенге
сумма                   прописью
ВЫПУЩЕНО АКЦИЙ:
* простых на предъявителя /именных номинальной стоимостью___________
тенге в количестве__________экземпляров на сумму__________тенге.
* привилегированных именных номинальной стоимостью _________тенге в
количестве __________экземпляров на сумму__________тенге.
Фиксированный размер дивиденда (для привилегированных акций)________
Срок выплаты дивидендов_________________________
Выпуск акций зарегистрирован
Национальной комиссией
Республики Казахстан
по ценным бумагам
Регистрационный N______________
Председатель Правления АО
Главный бухгалтер
М.П.
(оборотная сторона)
ПЕРЕДАТОЧНЫЕ НАДПИСИ:

1. Иесi____________________          2. Иесi_____________________
Қолы____________________             Қолы_____________________
(тiркеушi)                            (тiркеушi)
Мөр                                Мөр
199__ж._________________ "__"         199__ж. _______________ "__"
3. Иесi________________         4. Иесi_____________________
Қолы________________            Қолы_____________________
(тiркеушi)                       (тiркеушi)
Мөр                                Мөр
199__ж. ________________ "__"         199__ж._______________ "__"
5. Иесi__________________        6. Иесi____________________
Қолы__________________           Қолы____________________
(тiркеушi)                         (тiркеушi)
Мөр                                 Мөр
199__ж. ________________ "___"        199__ж._______________ "___"
Акционерлiк қоғамның заңды мекен-жайы.
Қазақстан Республикасында
акционерлiк қоғамдардың акцияларының шығарылуын және өтелуiн тiркеу тәртiбi туралы ережеге N 1-А қосымша
Акция үлгiсi
бiрiншi бет (оң жағы)
Акционерлiк қоғамның фирмалық атауы және оның тұратын жерi
Ұлттық идентификациялық нөмiрi______________________________
(Ұлттық комиссия бередi)
Реттiк нөмiрi___________  Шығарылған уақыты
199__ж._________________ "___"
АКЦИЯ
Акциялар түрi (иесi аталған (көрсетiле салатын, жай) артықшылығы бар)
Акцияның дұрыс беру құқығы бар (дауыс беру  құқығы жоқ)
бағасы_______________       __________________  теңге (цифрмен)
(жазуша)
Акция ұстаушының аты (иесi аталған акция үшiн)______________
Акционерлiк қоғамның жарғы қоры_________  _____________  теңге
сомасы жазбаша Мынадай акциялар шығарылды : көрсетiле
салатын жай (иесi аталған) көрсетiлген құны
__________ теңге, ___________теңгеге, саны___________дана
артықшылығы бар иесi аталған көрсетiлген құны
__________теңге, ____________ теңгеге, саны__________дана
Дивиденттiң тiркелген мөлшерi (артықшылығы бар акциялар үшiн)
Дивиденттердi төлеп бiту мерзiмi _________________________
Акциялардың  шығарылыуын
Қазақстан Республикасының Бағалы
қағаздар жөнiндегi Ұлттық
комиссиясы тiркедi
Тiркеу нөмiрi N ________________АҚ Басқармасының төрағасы
Бас бухгалтер
М.О.
Қазақстан Республикасында
акционерлiк қоғамдардың акцияларының шығарылуын және өтелуiн тiркеу тәртiбi туралы ережеге N 1 "Б" қосымша
Көрсетiле салатын акция үлгiсi
(бiрiншi бет - оң жағы)
Акционерлiк қоғамның фирмалық атауы және оның тұратын жерi Ұлттық
идентификациялық нөмiрi___________________________________
(Ұлттық комиссия бередi)
Реттiк нөмiрi__________________шығарылған уақыты
199__ж. ______________ "___"
Көрсетiле салатын акция
Акцияның бағасы ______________/__________________________/ теңге
цифрмен              жазбаша
Акционерлiк қоғамның жарғы қоры.
___________________/___________________________________/теңге.
сомасы                     жазбаша
Мынадай акциялар шығарылды:
көрсетiле салатын жай (иесi аталған көрсетiлген құны)_______
________________теңге, сомасы______________теңгеге________дана
артықшылығы бар иесi аталған көрсетiлген құны ____________теңге,
сомасы______________теңгеге__________________дана.
Дивиденттердi төлеп бiту мерзiмi__________________
Акциялардың шығарылуын
Қазақстан Республикасының
Бағалы қағаздар жөнiндегi
Ұлттық комиссия тiркедi.
Тiркеу нөмiрi________________
АҚ басқармасының төрағасы
Бас бухгалтер
М.О.
(екiншi бетi - терiс жағы)
Акционерлiк қоғамның заңды мекен-жайы.
Акционерлiк қоғамдардың акцияларының
шығарылуын және өтелуiн Қазақстан
Республикасында тiркеу тәртiбi туралы
ережеге N 2 қосымша
Бағалы қағаздар эмиссиясының проспектiсi
I. Эмитент туралы негiзгi мәлiметтер
1. Эмитенттiң толық және қысқарған түрдегi атауы____________
_________________________________________________________________
2. Эмитенттiң ұйымдастыру-құқықтық түрi (акционерлiк қоғам) және
акционерлiк қоғамның үлгiсi (ашық немесе жабық: жаппай жекешелендiру
бағдарламасына енгiзiлген кәсiпорындар ашық үлгiдегi АҚ-ға
жатады)___________________________________________
_________________________________________________________________
3. Орналасқан жерi және банк реквизиттерi:
толық пошталық мекен-жайы________________________________________
_________________________________________________________________
қызмет көрсететiн банктiң аты және оның орналасқан жерi__________
_________________________________________________________________
Банктiң Коды және ХҚҰ____________________________________________
4. Тiркеушi органның аты____________________________________
5. АҚ мемлекеттiк тiркелген күнi____________________________
6. Мемлекеттiк реестр бойынша шаруашылық етушi субъектiнiң
нөмiрi___________________________________________________________
7. Қызметiң негiзгi түрлерi_______________________________
_________________________________________________________________
8. Список всех акционеров эмитента, которые имеют не менее 5% от
общего количества голосов, по следующей схеме:
<*>
--------------------------------------------------------------------
Полное наименование акционеров-!Местонахождение    !Доля акционеров
юридических лиц или Ф.И.О.     !акционеров-юрид.лиц!в уставном фонде
акционеров - физических лиц    !или паспортные     !(в процентах)
!данные акционеров  !
! - физических лиц  !
--------------------------------------------------------------------
!                   !
--------------------------------------------------------------------
При заполнении этого пункта следует указывать как физических,
так и юридических лиц, владеющих более 5 % голосующих акций,
выделяя государственный портфель акций.

1. Владелец____________________   2. Владелец____________________
Подпись________________________   Подпись________________________
(регистратор)                    (регистратор)
Печать                            Печать
"____"_____________199____г.      "_____"______________199____г.
3. Владелец__________________     4. Владелец_____________________
Подпись______________________     Подпись_________________________
(регистратор)                       (регистратор)
Печать                            Печать
"____"_______________199___г.     "_____"_________________199___г.
5. Владелец___________________    6. Владелец______________________
Подпись_______________________    Подпись__________________________
(регистратор)                    (регистратор)
Печать                            Печать
"____"_______________199____г.    "______"______________199____г.
Юридический адрес акционерного общества
Приложение N 1 Б
к "Положению о порядке регистрации выпуска и погашения акций акционерных обществ в Республике Казахстан"
ОБРАЗЕЦ АКЦИИ НА ПРЕДЪЯВИТЕЛЯ
(лицевая сторона)
Фирменное наименование акционерного
общества и его местонахождение
Национальный идентификационный номер___________________________
(присваивается Национальной
комиссией)
Порядковый номер_______________                  Дата выпуска
"_____"___________199___г.
АКЦИЯ НА ПРЕДЪЯВИТЕЛЯ
Номинал акции____________(_____________) тенге
цифрами       прописью
УСТАВНЫЙ ФОНД акционерного общества
_______________(________________________________) тенге
сумма                   прописью
ВЫПУЩЕНО АКЦИЙ:
* простых на предъявителя /именных/ номинальной стоимостью__________
тенге в количестве____________экземпляров на сумму_______тенге.
* привилегированных именных номинальной стоимостью_________тенге в
количестве ___________экземпляров на сумму___________тенге.
Срок выплаты дивидендов_______________________
Выпуск акций зарегистрирован
Национальной комиссией
Республики Казахстан
по ценным бумагам
Регистрационный N_____________
Председатель Правления АО
Главный бухгалтер
М.П.
(оборотная сторона)
Юридический адрес акционерного общества
Приложение N 2
к "Положению о порядке регистрации выпуска и погашения акций акционерных обществ в Республике Казахстан
ПРОСПЕКТ ЭМИССИИ ЦЕННЫХ БУМАГ
1. Основные сведения об эмитенте.
1. Полное и сокращенное наименование
эмитента____________________________________________________________
____________________________________________________________________
2. Организационно-правовая форма эмитента (акционерное общество)
и тип акционерного общества (открытый или закрытый; предприятия,
включенные в программу массовой приватизации относятся к АО открытого
типа)_______________________________________________________________
____________________________________________________________________
3. Местонахождение и банковские реквизиты:_____________________
Полный почтовый адрес_______________________________________________
Название обслуживающего банка и его местонахождение_________________
____________________________________________________________________
Код банка в МФО_____________________________________________________
4. Наименование регистрирующего органа_________________________
5. Дата государственной регистрации АО_________________________
6. Номер хозяйствующего субъекта по государственному реестру____
7. Основные виды деятельности__________________________________
____________________________________________________________________
8. Список всех акционеров эмитента, которые имеют не менее 5% от
общего количества голосов, по следующей схеме:
--------------------------------------------------------------------
Полное наименование акционеров-!Местонахождение    !Доля акционеров
юридических лиц или Ф.И.О.     !акционеров-юрид.лиц!в уставном фонде
акционеров - физических лиц    !или паспортные     !(в процентах)
!данные акционеров  !
! - физических лиц  !
--------------------------------------------------------------------
!                   !
--------------------------------------------------------------------
При заполнении этого пункта следует указывать как физических,
так и юридических лиц, владеющих более 5 % голосующих акций,
выделяя государственный портфель акций.

9. Список всех членов исполнительного органа на момент принятия
решения о выпуске ценных бумаг по следующей схеме:
<*>
--------------------------------------------------------------------
Фамилия, имя, отчество   !Занимаемые должности в! Доля в уставном
члена исполнительного    !настоящее время и за  ! фонде эмитента
органа                   !последние 3 года      ! (в процентах)
--------------------------------------------------------------------
<*>
РҚАО-ның ескертуі: 8, 9-тармақтардың қазақша аудармасы
болмағандықтан орысша мәтінде беріліп отыр.
10. Эмитенттiң қадағалаушы органының бағалы қағаздар шығару
туралы шешiм қабылданған сәттегi барлық мүшелерiнiң мына схема
бойынша тiзiмi:
_________________________________________________________________
мүшесiнiң фамилиясы, | Осы уақыттағы және  | Эмитенттiң жарғы
аты, әкесiнiң аты    |соңғы 3 жылда        |қорындағы үлесi
|атқарған қызметi     |(процент есебiмен)
_________________________________________________________________
9 және 10-тармақтарды толтырғанда көрсетiлген лауазымды
қызметкерлердiң АҚ-дың Жарғы капиталындағы әрқайсының үлесiн көрсету қажет.
11. Жеке меншiк қаражаттарының 5 проценттен астамына эмитент ие
болған Қазақстан Республикасындағы және одан тыс жердегi барлық
кәсiпорындардың, банктердiң, фирмалардың және заңды тұлғалардың мына схема
бойынша тiзiмi:
_________________________________________________________________
толық фирма атауы| Заңды мәртебесi|толық мекен-|ұйымның жеке меншiк
|                |жайы        |қаражатындағы
|                |            |эмитенттiң үлесi
_________________________________________________________________
12. Эмитенттiң, Қазақстан Республикасында да және одан тыс жерлерде
де атаулары мен орналасқан жерi көрсетiле отырып, қай өндiрiс, банк, қаржы
топтарына, холдингтерге, ассоциацияларға, инвестициялық қорларға, қоғамдық
ұйымдарға жататындығы, тауар, валюта, қор және басқа биржаларға мүшелiгi.
_________________________________________________________________ Өндiрiс
топтары _________________________________________________________________
Қаржы топтары
_________________________________________________________________ Банк
топтары ________________________________________________________________
Қаржы топтары
________________________________________________________________ Холдинг
компаниясы
________________________________________________________________ Фирмалар
_________________________________________________________________
Ассоциациялар
_________________________________________________________________
Инвестициялық қорлар
_________________________________________________________________ Қоғамдық
ұйымдар _________________________________________________________________
Биржалар _________________________________________________________________

9. Список всех членов исполнительного органа на момент принятия
решения о выпуске ценных бумаг по следующей схеме:
--------------------------------------------------------------------
Фамилия, имя, отчество   !Занимаемые должности в! Доля в уставном
члена исполнительного    !настоящее время и за  ! фонде эмитента
органа                   !последние 3 года      ! (в процентах)
--------------------------------------------------------------------
10. Список всех членов наблюдательного органа эмитента на момент
принятия решения о выпуске бумаг по следующей схеме:
--------------------------------------------------------------------
Фамилия, имя, отчество   !Занимаемые должности в!Доля в уставном
члена наблюдательного    !настоящее время и за  !фонде эмитента
органа                   !последние 3 года      !(в процентах)
--------------------------------------------------------------------
!                      !
--------------------------------------------------------------------
При заполнении 9 и 10 пунктов указание долей каждого из
перечисленных должностных лиц в Уставном капитале АО необходимо.
11. Список всех предприятий, банков, фирм, организаций и других
юридических лиц Республики Казахстан и за ее пределами, у которых
эмитент обладает более чем 5% их собственных средств по следующей
схеме:
--------------------------------------------------------------------
Полное фирменное !Юридический статус!Подробный адрес!Доля эмитента
наименование     !                  !               !в собственных
!                  !               !средствах
!                  !               !организаций
--------------------------------------------------------------------
!                  !               !
--------------------------------------------------------------------
12. Принадлежность эмитента к промышленным, банковским,
финансовым группам, холдингам, концернам, ассоциациям, инвестиционным
фондам, общественным организациям, членство на товарных, валютных
фондовых, прочих биржах с указанием их наименования и местонахождения
как в Республике Казахстан, так и за ее пределами.
--------------------------------------------------------------------
Промышленные группы  !
--------------------------------------------------------------------
Финансовые группы    !
--------------------------------------------------------------------
Банковские группы    !
--------------------------------------------------------------------
Финансовые группы    !
--------------------------------------------------------------------
Холдинговые компании !
--------------------------------------------------------------------
Фирмы                !
--------------------------------------------------------------------
Ассоциации           !
--------------------------------------------------------------------
Инвестиционные фонды !
--------------------------------------------------------------------
Общественные         !
организации          !
--------------------------------------------------------------------
Биржи                !
--------------------------------------------------------------------

16. Бағалы қағаздар шығару туралы шешiм қабылданған сәтке дейiнгi 3
жыл iшiндегi эмитентке мемлекеттiк басқару органдары, сот, төрелiк немесе
аралық сот салған әкiмшiлiк және экономикалық санкциялар туралы мәлiметтер.
а) санкция салынған күндер__________________________________
б) санкцияны салған органдар________________________________
в) санкция салудың себептерi _______________________________
_________________________________________________________________
г) санкцияның түрлерi (әкiмшiлiк, қаржылық т.б.)
д) санкцияның мөлшерi (қаржылық санкцияның)_________________
_________________________________________________________________
е) санкциялардың бағалы қағаздар шығару туралы шешiм
қабылданған сәттегi орындалу деңгейi_____________________________
17. Кәсiпорын өнiмдерiн негiзгi тұтынушылардың мына үлгi
бойынша  тiзiмi:
_________________________________________________________________
Өнiмдi тұтынушының|Мекен-жайы|Сатылған өнiмнiң|Осы тұтынушымен
аты               |          |жалпы көлемiнен |ұзақ мерзiмдi
|          |осы тұтынушы    |келiсiм-шарттар
|          |алған АҚ өнiмi. |бар ма және
|          |нiң үлесi       |келiсiм шарттың
|          |                |мерзiмi
_________________________________________________________________
__________________|__________|________________|__________________
18. Кәсiпорынның негiзгi жабдықтаушыларының тiзiмi:
_________________________________________________________________
Жабдықтау.|Осы жабдықтаушы.|Бұл жабдық.|Жабдықтаушы.|Осы өнiмдi
шының аты |мен ұзақ мерзiмдi таушыдан  |да жеткiзiп |жеткiзiп
және      |келiсiм шарттар.|алынатын   |беру жөнiнен|бере алатын
мекен-жайы|тардың болуы және  өнiм     |қиындықтар  |басқа жаб.
|келiсiм-шарттар.|түрлерi    |немесе бола.|дықтаушылар
|дың мерзiмi     |           |шақта болуы |бар ма  (бар
|                |           |мүмкiн қиын.|немесе жоқ)
|                |           |дықтар бар  |
|                |           |ма. (бар    |
|                |           | немесе жоқ)|
_________________________________________________________________
__________|________________|___________|____________|____________
19. Соңғы үш жыл iшiнде өнiм шығарудың салыстырмалы түрдегi
(заттай алғанда) динамикасы.
_________________________________________________________________
Шығарылатын | Жыл | Өнiмнiң | Жыл | Өнiмнiң | Жыл | Өнiмнiң
өнiмнiң     |     |шығарылу |     |шығарулу |     |шығарылу
негiзгi     |     |көлемi   |     | көлемi  |     | көлемi
түрлерi     |     | (дана)  |     | (дана)  |     | (дана)
_________________________________________________________________
____________|_____|_________|_____|_________|_____|______________

16. Сведения об административных и экономических санкциях,
налагаемых на эмитента органами государственного управления, судом,
государственным арбитражем или третейским судом в течении 3 лет до
момента принятия решения о выпуске ценных бумаг.
а) даты наложения санкций______________________________________
б) орган наложивший санкции____________________________________
в) причина наложения санкций___________________________________
____________________________________________________________________
г) вид санкций (административные, финансовые и т.д.)___________
д) размер санкций (финансовых)_________________________________
е) степень исполнения санкций к моменту принятия решения о
выпуске ценных бумаг________________________________________________
____________________________________________________________________
17. Список основных потребителей продукции предприятия по
форме:
--------------------------------------------------------------------
Наименование    ! Адрес ! Доля продукции АО, !Наличие долгосрочных
потребителя     !       !приобретенная данным!контрактов с данным
продукции       !       !потребителем из     !потребителем и сроки
!       !общего объема       !контрактов
!       !реализованной       !
!       !продукции           !
--------------------------------------------------------------------
!       !                    !
--------------------------------------------------------------------
18. Список основных поставщиков предприятия
--------------------------------------------------------------------
Наименование !Наличие      !Виды       !Наличие    !Наличие
поставщика и !долгосрочных !продукции, !проблем у  !других поставщ.,
его адрес    !контрактов с !получаемой !поставщика !которые могут
!данным       !от этого   !с          !поставлять
!поставщиком и!поставщика !поставками !данную
!сроки        !           !или возмож.!продукцию
!контрактов   !           !проблемы в !(есть или нет)
!             !           !будущем    !
!             !           !(есть или  !
!             !           !нет)       !
--------------------------------------------------------------------
!             !           !           !
--------------------------------------------------------------------
19. Динамика выпуска продукции в сопоставимых показателях
(в натуральном выражении) за три последних года
--------------------------------------------------------------------
Основные   !год   !Объем    !год  !Объем    !год   !Объем
виды       !      !выпуска  !     !выпуска  !      !выпуска
выпускаемой!      !продукции!     !продукции!      !продукции
продукции  !      ! (шт.)   !     !  (шт.)  !      !  (шт.)
--------------------------------------------------------------------
!      !         !     !         !      !
--------------------------------------------------------------------

20. Эмитенттiң жарғылық қоры туралы мәлiметтер:
а) Жарғылық капиталдың мөлшерi (құрылтай құжаттары
бойынша)_________________________________________________________
б) бухгалтерлiк баланс деректерi бойынша жарғылық
капиталдың мөлшерi______________________________________________
Бухгалтерлiк есеп деректерiндегi жарғылық қор мөлшерiнiң құрылтай
құжаттарындағы деректерге сәйкес болуына айрықша көңiл аударылуы тиiс.
в) жарғылық қордың, акциялардың қосымша шығарылуын есептегендiгi
(алғашқы эмиссия кезiнде толтырылмайды) мөлшерi
_________________________________________________________________
г) жарғылық капиталды акцияларға бөлеу:
шығарылған акциялардың жалпы саны_______________________________
солардың iшiндегi иесi белгiлi жай акциялар______________________
белгiленген бағасы солардың iшiндегi иесi белгiлi артықшылық
акциялар___________ Құрылтайлық құжаттарына сәйкес белгiленген
бағасы___________________
д) Жарғы капиталының төленген бөлiгiнiң көлемi (жаппай жекешелендiру
кезiнде мемлекеттiк меншiктi өткiзу арқылы қорының 100 процентi
төленген)___________________________________
21. Бағалы қағаздардың бұдан бұрынғы шығарылғандығы жөнiндегi
мәлiметтер (алғашқы эмиссия кезiнде толтырылмайды)
а) бағалы қағаздардың түрi__________________________________
б) шығарылған күнi__________________________________________
в) орналастыру бiткен күн___________________________________
г) белгiленген баға бойынша шығарылған көлемi_______________
д) эмиссиялар мен белгiленген бағалар бойынша акциялардың түрлерiне
қарай бөле отырып, алдыңғы шығарылғандарын қоса есептегенде шығарылған
акциялардың жалпы саны____________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
е) дивиденттердiң мөлшерi (әр жыл және түрлерi бойынша бөлек-бөлек)
III. Бағалы қағаздарды болашақта шығару жөнiндегi
мәлiметтер
1. Бағалы қағаздар туралы жалпы деректер:
а) шығарудың жалпы көлемi (белгiленген баға бойынша)
_________________________________________________________________
б) шығарылған бағалы қағаздардың түрi және түрлерi бойынша олардың
саны_____________________________________________ иесi белгiлi жай
акциялар: саны___________белгiленген бағасы __________________иесi белгiлi
артықшылығы бар акциялар: саны_______________белгiленген
бағасы____________________________
в) шығарылған акциялардың жалпы саны________________________
г) бiр бағалы қағаздың белгiленген бағасы___________________
2. Бағалы қағаздарды шығарудың тәртiбi туралы деректер:
а) бағалы қағаздарды шығару туралы шешiм қабылданған күн (АҚ басқармасының жалпы жиналысының немесе отырысы өткiзiлген күн):____________________________________________________________
б) АҚ Бағалы қағаздар шығару туралы шешiм қабылдаған басқару органы___________________________________________________
в) бағалы қағаздарды орналастыру процесiнiң басталуы (Бағалы қағаздарды БҚжҰҚ-да тiркелген сәттен бұрын басталмайды), бағалы қағаздарды орналастыру процесiнiң аяқталуы (бағалы қағаздарды БҚжҰК тiркеген сәттен бастап алты айдан кешiктiрмей):
_________________________________________________________________
г) бағалы қағаздардың ықтимал сатып алушыларына шек қою (ашық
үлгiдегiдей акционерлiк қоғамдар үшiн шек қойылмайды):
_________________________________________________________________
д) бағалы қағаздарды ықтимал сатып алушылардың сатып ала алатын
(жазылатын) орны немесе орындары. (АҚ тұрған жерiн немесе басқа орындарды
көрсету):_________________________________
е) дивиденттердi өтеу мерзiмi (жарғыға сәйкес - жыл сайын немесе
тоқсан сайын, белгiленген күннен кешiктiрмей)
_________________________________________________________________
ж) шығару үлгiсi (қажетiнiң асты сызылады)
- қолма-қол;
- затсыздандырылған түрде;
з) егер бар болса:
- орталықтандырылған қойманың атауы (бағалы қағаздарды сақтау
болжанған жер)____________________________________________
- депозитарийдiң атауы және депозитариймен шарт жасасқан
күн______________________________________________________________

20. Сведения об уставном фонде эмитента
а) размер Уставного капитала (по учредительным документам)__________
б) размер уставного капитала по данным бухгалтерского баланса_______.
Следует обратить особое внимание на соответствии размеров Уставного фонда в данных бухгалтерского учета данным учредительных документов. В случае несоответствия этих данных необходимо представить справку-объяснение причин расхождения.
в) размер уставного фонда с учетом дополнительного выпуска акций (при
первичной эмиссии не заполняется)______________________________
г) деление уставного капитала на акции:
общее количество выпущенных акций____________номинал_____________
из них именных простых акций_________________номинал_____________
из них именных привилегированных акций_______номинал_____________
в соответствии с Учредительными документами.
д) объем оплаченной части Уставного капитала (при массовой
приватизации оплачено 100% Уставного фонда путем передачи
государственной собственности)
____________________________________________________________________
21. Сведения о предыдущих выпусках ценных бумаг (при первичной
эмиссии не заполняются)
а) вид ценных бумаг_________________________________________________
б) дата выпуска_____________________________________________________
в) дата окончания размещения________________________________________
г) объем выпуска по номинальной стоимости___________________________
д) общее количество выпущенных акций, включая предыдущие выпуски,
по видам акций с разбивкой по эмиссиям и номиналам__________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
е) размер дивидендов (раздельно по годам и видам)
III. Сведения о предстоящем выпуске ценных бумаг
1. Общие данные о ценных бумагах.
а) общий объем выпуска (по номинальной стоимости)______________
б) вид выпускаемых ценных бумаг и их количество по видам
именные простые акции: количество__________номинал_____________
именные привилегированные: количество______номинал_____________
в) общее количество выпускаемых акций__________________________
г) номинал одной ценной бумаги:________________________________
2. Данные о порядке выпуска ценных бумаг:
а) дата принятия решения о выпуске (дата общего собрания или
заседания правления АО):____________________________________________
б) орган управления АО, принявший решение о выпуске:___________
в) начало процесса распространения ценных бумаг (не ранее
момента регистрации ценных бумаг в НКЦБ), окончание процесса
распространения ценных бумаг (не позднее шести месяцев с момента
регистрации ценных бумаг НКЦБ):_____________________________________
г) ограничения на потенциальных покупателей ценных бумаг (для
акционерных обществ открытого типа ограничений нет):________________
д) место или места, где потенциальные покупатели могут
приобрести (подписаться) на ценные бумаги (указать местонахождение
АО или другие места):
____________________________________________________________________
е) срок выплаты дивидендов (в соответствии с уставом ежегодно
или ежеквартально не позднее определенной даты):____________________
ж) форма выпуска (нужное подчеркнуть)
- наличная;
- в дематериализованном виде.
з) если существуют:
- наименование централизованного хранилища, где предполагается
хранить ценные бумаги:______________________________________________
- наименование депозитария, номер и дата договора с депозитарием
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________

3. Бағалы қағаздардың құны мен есеп айырысу шарттарының деректерi
(бiр акцияның құны (егер барлық бағалар үшiн ортақ болса) бағаны
анықтаудың жалпы шарттары (мысалы: аукцион немесе коммерциялық конкурс
өткiзудiң тәртiбi мен шарттары).
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
а) алынған акцияларды төлеудiң тәртiбi:
- төлемнiң мерзiмдiлiгi_____________________________________
- есептеу түрi______________________________________________
- шоттың нөмiрi_____________________________________________
- дайындалып жатқан құжаттар және т.б.______________________
в) акциялардың материалдық бағалы заттармен және басқа да ақшасыз
түрде төленген бөлiгi____________________________________
_________________________________________________________________
Осындай төлеудi | Акцияларды төлеуге |Материалдық|Акциялардың
жүзеге асырушы  |енгiзiлген материал.|бағалы     |саны
инвесторлардың  |дық бағалы заттардың|заттардың  |
тiзiмi          |тiзiмi              |құны       |
_________________________________________________________________
________________|____________________|___________|_______________
4. Бағалы қағаздар бойынша табыстар алынғандығы туралы деректер:
а) дивиденттердiң мөлшерi немесе акциялардың түрлерi бойынша
дивиденттердiң жеке-жеке мөлшерiн анықтау тәртiбi:
- артықшылығы бар акциялар бойынша дивиденттердiң мөлшерi (жарғыға
сәйкес_________________________________________________
- жай акциялар бойынша жарғыға сәйкес дивиденттердi анықтау тәртiбi.
Мысалы: Жай акциялар бойынша дивиденттер мөлшерiн қаржы жылының
қорытындысы бойынша АҚ басқармасы анықтайды және акционерлердiң жалпы
жиналысы бекiтедi:
_________________________________________________________________
б) бағалы қағаздар иелерi өздерiне тиесiлi табыстарын ала алатын орын
(АҚ кассасы):________________________________________
в) дивиденттердi төлеудiң мерзiмдiлiгi (бұдан басқа, жарғыға сәйкес
алғашқы дивиденттердi төлеудiң мерзiмi____________
_________________________________________________________________
г) бағалы қағаздар бойынша түскен пайдаларды төлеу тәртiбiн
анықтайтын жағдайлардың күнтiзбелiк графигi.
- есептiң күнi (категория және табыс алушылардың тiзiмi анықталатын
күн)_________________________________________________
- төлем күнi (белгiленген дивиденттер есептеле бастайтын күн.)
- мәнi бар басқа да күндер__________________________________
д) пайда табу үшiн есептесу тәртiбi (есептесу түрлерi: қолма-қол,
ақшасыз есепшот нөмiрi, рәсiмделiп жатқан құжаттар т.б.)

3. Данные стоимостных расчетных условий ценных бумаг
(стоимость одной акции (в случае единой для всех цены) либо общие
условия определения цены (например: порядок и условия проведения
аукциона или коммерческого конкурса))
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
б) порядок оплаты приобретаемых акций:
- периодичность платежей_______________________________________
- форма расчетов_______________________________________________
- номера счетов________________________________________________
- оформляемые документы и т.д._________________________________
в) часть акций, оплачиваемая материальными ценностями и другими
неденежными формами
--------------------------------------------------------------------
Список        !Перечень материальных!Стоимость       !Количество
инвесторов,   !ценностей, вносимых  !материальных    !акций
осуществляющих!в оплату акций       !ценностей (в    !
такую оплату  !                     !тенге)          !
--------------------------------------------------------------------
!                     !                !
--------------------------------------------------------------------
!                     !                !
--------------------------------------------------------------------
4. Данные о получении доходов по ценным бумагам.
а) размер дивидендов или порядок определения размера дивидендов
отдельно по видам акций:
- размер дивидендов по привилегированным акциям (согласно
устава)__________________ порядок определения дивидендов по простым
акциям согласно Устава. Например: размер дивидендов по простым акциям определяется правлением АО по итогам финансового года и утверждается общим собранием акционеров:____________________________
б) место, где владельцы ценных бумаг могут получить
причитающиеся им доходы (касса АО):_________________________________
в) периодичность выплаты дивидендов (согласно Устава, кроме
этого следует указать примерный срок выплаты первых дивидендов)
____________________________________________________________________
г) календарный график событий, определяющих порядок выплаты
доходов по ценным бумагам
- дата учета (день, когда определяется категории и список
получателей дохода)__________________________________________
- дата платежа (день, с которого начисляются дивиденды
предварительно определенным получателям)_____________________
____________________________________________________________________
- другие значащие даты_________________________________________
д) порядок расчетов для получения доходов (форма расчетов:
наличная, безналичная, номера счетов, оформляемые документы и т.д.)
____________________________________________________________________

5. Бағалы қағаздар шығару арқылы жинақталған қаражатты пайдалану
бағыттары жаппай жекешелендiру бағдарламасы бойынша мемлекеттiк
кәсiпорыннан қайта құрылған акционерлiк қоғам толтырмайды:
- жаңа өндiрiс ұйымы (қандайы екенiн дәл көрсетiңiз).
_________________________________________________________________
- қолда бар өндiрiстi кеңейту, модернизациялау не реконструкциялау
(реконструкция жасалатын өндiрiс бөлiмшелерiн атап
көрсетiңiз)_________________________________________________
_________________________________________________________________
- табиғат қорғау шараларын өткiзу (қандай шара екенiн дәл
көрсетiңiз)__________________________________________________
- жаңа технология дайындау және оны енгiзу__________________
_________________________________________________________________
6. Топтар бойынша тәуекелдiк факторларының анализi (жан-жақты түсiну
және мысал үшiн N 2-қосымшаны қараңыз).
_________________________________________________________________
экономикалық            |
(мысалы: эмитенттiң қызмет аясының   |
инфляцияға ұшырауы, банк процентiнiң |
кәсiпорынның айналым қаражатының     |
қалыптасуына әсер етуi т.б.)         |
_________________________________________________________________
бәсекенiң әсерi              |
(мысалы: осы салада төмен бағамен    |
ұқсас бұйымдар (өнiмдер) шығаратын   |
кәсiпорынның болуы және т.б.         |
_________________________________________________________________
әлеуметтiк                 |
(мысалы: бұл аймақта қажеттi         |
мамандардың болмауы, сол аймақтағы   |
жағдайға жұмыс iстеушiлер санының    |
қысқаруы мүмкiндiгiнiң әсерi,        |
әлеуметтiк-мәдени бағыттағы объектi. |
лердi ұстаудың кәсiпорын бюджетiне   |
әсерi.                               |
_________________________________________________________________
техникалық                  |
(мысалы: құрал-сайман бөлiктерiнiң   |
тозуы т.б.)                          |
_________________________________________________________________
экологиялық                |
(мысалы: экологиялық нормативтердiң  |
бұзылуына байланысты кәсiпорынның    |
жабылу мүмкiндiгi)                   |
________________________________________________________________
IV. Эмиссия проспектiсiне акционерлiк қоғамның президентi, бас
бухгалтерi, тексеру комиссиясының төрағасы қол қояды және мөрмен
куәландырылады.
Мынаған көңiл аудару керек, барлық құжат мемлекеттiк кәсiпорынның
бұрынғы мөрiмен емес, акционерлiк қоғамның жаңа мөрiмен куәландырылады.
Акционерлiк қоғамдардың акцияларының
шығарылуын және өтелуiн Қазақстан
Республикасында тiркеу тәртiбi
туралы ережеге N 3 қосымша
Бағалы қағаздардың шығарылуын мемлекеттiк
тiркеу туралы
Куәлiк
Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар жөнiндегi ұлттық
комиссиясы________________________________________________
(тiркеген органның тұрған жерi)
тiркелген________________________________________________________
(толық атауы және заңды мекен-жайы)
акционерлiк қоғамына жарғы қоры_______________теңге жағдайында,
жалпы сомасы_________________теңге болатын төмендегi бағалы
қағаздарды______________________________шығаруға рұқсат етедi:
(эмиссияның нөмiрi)
бағалы қағаздардың | саны | белгiленген | сомасы | код
түрi:              |      | бағасы      |        |
1__________________ ______ _____________ ________ ____________
2__________________ ______ _____________ ________ ____________
3__________________ ______ _____________ ________ ____________
4__________________ ______ _____________ ________ ____________
5__________________ ______ _____________ ________ ____________
Бағалы қағаздардың эмиссиясы _____________негiзде (түрде)
жүзеге асырылады.
___________________акционерлiк қоғамның эмиссия проспектiсi
Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар жөнiндегi ұлттық
комиссиясында _____________ нөмiрмен тiркелдi. Бағалы қағаздар
эмиссиясы______________ нөмiрмен Мемлекеттiк реестрге енгiзiлдi.
Ұлттық комиссияның
төрағасы
Акционерлiк қоғамдардың акцияларының
шығарылуын және өтеуiн Қазақстан Республикасында тiркеу тәртiбi туралы ережеге N 4 қосымша
Бағалы қағаздардың алдыңғы эмиссиясын орналастырудың
қорытындылары туралы қалыпты есеп
1. Эмитенттiң толық және қысқарған атауы.
2. Пошталық (заңды) мекен-жайы.
3. Эмиссияны мемлекеттiк тiркеу күнi мен нөмiрi. Эмиссиясының мөлшерi мен құрылымы (жалпы сомасы, түрлерi мен белгiленген баға бойынша саны).
4. Шығарылу түрi: құжатты немесе құжатсыз түрде "Егер эмиссия құжатты түрде орналастырылған болса, онда бағалы қағаздарды дайындауға тапсырысты кiм орындағанын көрсету қажет; егер құжатсыз түрде орналастырылған болса, акционерлiк қоғамның бағалы қағаздарының қозғалысы депозитарлық есебiнiң қай жерде жүргiзiлiп жатқандығын көрсету қажет.
5. Ашық орналастырған жағдайда: эмиссия проспектiсi жарияланған күн
мен орны.
6. Бағалы қағаздарды орналастырудың басталған және аяқталған күнi:
бағалы қағаздарды сатудың нақты бағасы.
7. Акцияларға төлеу мына жолдармен:
____________сомада ақшалай қаражат өткiзу.
___________сомада акциялар үшiн төлем ретiнде берiлген материалдық
бағалы заттармен. басқа да - жүргiзiлдi.
8. Жай және артықшылығы бар акциялар бойынша проценттер мен
дивиденттердiң мөлшерi және төленген күнi.

5. Направления использования средств, мобилизуемых путем
выпуска ценных бумаг (Акционерными обществами, преобразуемыми из
госпредприятий по программе массовой приватизации не заполняется):
- организация нового производства (укажите, какого именно)
____________________________________________________________________
- расширение, модернизация или реконструкция имеющегося
производства (перечислите производственные подразделения, которые
будут реконструированы)_____________________________________________
____________________________________________________________________
- проведение природоохранных мероприятий (укажите какие именно)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
- разработка и внедрение новых технологий______________________
6. Анализ факторов риска по группам (см. Приложение N 2 для
детального объяснения и примеров)
--------------------------------------------------------------------
экономические сферы                !
(например: подверженность сферы         !
деятельности эмитента инфляции, влияние !
банковского процента на формирование    !
оборотных средств предприятия и т.д.    !
--------------------------------------------------------------------
влияние конкуренции                !
(например: наличие в отрасли предприятий!
выпускающих аналогичную продукцию по    !
более низким ценам и т.д.)              !
--------------------------------------------------------------------
социальные                   !
(например: отсутствие в данном регионе  !
необходимых специалистов, влияние       !
возможного сокращения численности       !
работающих на обстановку в регионе,     !
влияние на бюджет предприятия содержания!
объектов - социально-культурного        !
назначения)                             !
--------------------------------------------------------------------
технические                   !
(например: износ части оборудования и   !
т.п.)                                   !
--------------------------------------------------------------------
экологические                  !
(например: возможное закрытие           !
предприятия из-за нарушения             !
экономических нормативов)               !
--------------------------------------------------------------------
IV. Проспект эмиссии подписывается президентом, главным
бухгалтером, председателем ревизионной комиссии и заверяется
печатью акционерного общества. Следует иметь в виду, что все
документы должны быть заверены новой печатью акционерного
общества, а не старой печатью государственного предприятия.
Приложение N 4
к "Положению о порядке регистрации выпуска и погашения акций
акционерных обществ в Республике
Казахстан"
ТИПОВОЙ ОТЧЕТ ОБ ИТОГАХ РАЗМЕЩЕНИЯ
ПРЕДЫДУЩЕЙ ЭМИССИИ ЦЕННЫХ БУМАГ
1. Полное и сокращенное наименование эмитента.
2. Почтовый (юридический) адрес.
3. Дата и номер государственной регистрации эмиссии. Размер и
структура эмиссии (общая сумма, количество по видам и номиналам).
4. Форма выпуска: в виде документарная или бездокументарная. Если
эмиссия размещалась в документарной форме, то необходимо указать
кем был выполнен заказ на изготовление ценных бумаг; если в
бездокументарной форме - где ведется депозитарный учет движения
ценных бумаг акционерного общества.
5. При открытом размещении: дата и место публикации проспекта
эмиссии.
6. Дата начала и окончания распространения ценных бумаг: фактическая
цена реализации ценных бумаг.
7. Оплата акций производилась путем:
* внесения денежных средств в сумме_______________
* материальными средствами, внесенными в качестве платы за акции
в сумме ________________
* другое.
8. Размер процентов, дивидендов по простым и привилегированным
акциям и даты выплат.

9. Жарғы қорының кем дегенде 5 процентiне ие болған акционерлер
тiзiмi (заңды және жеке тұлғалар бөлек).
10. Есепке бiрiншi басшы, бас бухгалтер, тексеру комиссиясының
төрағасы қол қояды және мөрмен куәландырылады.
Акционерлiк қоғамдардың акцияларының
шығарылуын және өтелуiн Қазақстан Республикасында тiркеу тәртiбi туралы ережеге N 5 қосымша
Құжаттарды қағаздарға арналған папкада, оның титул бетiнде мынадай
реквизиттердi көрсете отырып беру қажет: Бағалы қағаздар жөнiндегi ұлттық
комиссияға түскен күнi: 199__ж.___________________"___"
Акционерлiк қоғам___________________________________________
Эмитенттiң мекен-жайы_______________________________________
_________________________________________________________________
Эмитенттiң жауапты қызметкерi_______________________________
_________________________________________________________________
(Ф.а.ә.а., телефон, факс нөмiрлерi)
Берiлген құжаттардың тiзiмi:              Саны
1. Эмитенттiң өтiнiшi __________________     _______________
2. Шешiмнiң хаттамасы __________________     _______________
3. Мемлекеттiк тiркеу
туралы куәлiктiң көшiрмесi___________     _______________
4. Жарғының көшiрмесi (нотариат
куәландырған       __________________     _______________
5. Құрылтай шартының
көшiрмесi          __________________     _______________
6. Акциялардың үлгiлерi_________________     _______________
7. Депозитарлық шарттың
көшiрмесi           _________________     _______________
8. Эмиссия проспектiсi__________________     _______________
9. Төлем тапсырмасының
көшiрмесi          __________________     _______________
10.Алдыңғы эмиссияның
қорытындысы туралы
есеп                _________________     _______________
11.Атқарушы органның
хаттамасы           _________________     _______________
12._________________________________________________________
Құжаттар тексерiлдi _____________________________________
(Ұлттық комиссия атқарушы аппаратының
жауапты қызметкерлерiнiң қолы)
Қазақстан Республикасында акционерлiк қоғамдардың
акцияларының шығарылуын және өтелуiн тiркеу
тәртiбi туралы ережеге өзгертулер мен
толықтырулар енгiзу туралы қаулы
Қазақстан Республикасы аумағында бағалы қағаздардың шығарылуының және айналымының тәртiптерiн реттестiру және стандарттау мақсатында Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар жөнiндегi ұлттық комиссиясы қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасы бағалы қағаздар жөнiндегi ұлттық комиссиясының 1995 жылғы мамырдың 12-сiндегi N 4 қаулысымен бекiтiлген "Қазақстан Республикасында акционерлiк қоғамдардың акцияларының шығарылуын және өтелуiн тiркеу тәртiбi туралы ережеге" мынадай толықтырулар мен өзгертулер енгiзiлсiн:
7-тармақтағы:
- 4-азат жол "мемлекеттiк тiркеу туралы куәлiктiң ксерокөшiрмесi немесе нотариалды куәландырылған көшiрмесi" сөздерiнен кейiн" сондай-ақ статистикалық есеп кәртiшкесiнiң ксерокөшiрмесi" деген сөздермен толықтырылсын;
- 5-азат жол мынадай редакцияда жазылсын: "жарғының барлық өзгертулер мен толықтырулар енгiзiлiп, тiгiлген және нотариалды куәландырылған көшiрмесi".
- 9-азат жол мынадай сөйлемдермен толықтырылсын: "Бағалы қағаздар құжатсыз шығарылатын жағдайда акционерлер реестрiн жүргiзудi өз бетiмен жүзеге асырушы акционерлiк қоғамдар бағалы қағаздар реестрiн жүргiзу тәртiбi туралы бекiтiлген iшкi ереже мен эмитенттiң бағалы қағаздармен операциялар жасауды жүзеге асыру құқығына берiлген лицензиясының көшiрмесiн тапсыруы қажет. Бұл талап Қазақстан Республикасындағы тiркеушiлiк және депозитарлық қызметтi реттейтiн заң құжаттары қабылданғанға дейiн жүредi.
- 10-азат жол: "басқарма мүшелерiнiң кем дегенде үштен екiсi қол қойған" деген сөздермен толықтырылсын:

9. Список акционеров, обладающих не менее 5 процентов Уставного
фонда (отдельно: юридические и физические лица). Список акционеров,
обладающих менее 5% от уставного фонда, представить как "прочие
акционеры" отдельно по группам - юридические и физические лица.
10. Отчет подписывается первым руководителем, главным бухгалтером,
председателем ревизионной комиссии и заверяется печатью.
Примечание:
К отчету о размещении эмиссии прилагаются:
- копия документа о государственной регистрации соответствующей
эмиссии;
- документы, подтверждающие полноту оплаты уставного фонда.
Приложение N 5 к
"Положению о порядке регистрации выпуска и погашения акций акционерных обществ в Республике Казахстан"
Документы необходимо представлять в папке для бумаг,
скрепленные скорошивателем, с указанием на титульном листе
следующих реквизитов:
Дата поступления в Национальную комиссию по
ценным бумагам "____"__________19___г.
Акционерное общество___________________________________________
Адрес эмитента_________________________________________________
_______________________________________________________________
Ответственный сотрудник эмитента_______________________________
_______________________________________________________________
(Ф.И.О., номер телефона, факса)
Перечень представленной документации:         Кол-во
1. Заявление эмитента____________________________ __________________
2. Протокол решения______________________________ __________________
3. Копия свидетельства о гос. регистрации________ __________________
4. Копия устава (нотариально заверенная)_________ __________________
5. Копия учредительного договора_________________ __________________
6. Образцы акций_________________________________ __________________
7. Копия депозитарного договора__________________ __________________
8. Проспект эмиссии______________________________ __________________
9. Копия платежного поручения____________________ __________________
10. Отчет об итогах предыдущей эмиссии___________ __________________
11. Протокол исполнит. органа____________________ __________________
12. _____________________________________________ __________________
Документы проверены____________________________________________
(ответственный сотрудник исполнительного
аппарата Национальной комиссии)
Приложение N 3
к "Положению о порядке регистрации выпуска и погашения акций акционерных обществ Республики Казахстан
СВИДЕТЕЛЬСТВО
о государственной регистрации выпуска ценных бумаг
Национальная комиссия Республики Казахстан по ценным бумагам
разрешает акционерному обществу_____________________________________
(полное наименование и юридический
адрес)
зарегистрированному в_______________________________________________
(местонахождение регистрирующего органа)
_______________выпуск следующих ценных бумаг:
(номер эмиссии)
вид ценных бумаг    количество    номинал    сумма         код
1._______________   __________   _________  __________  ____________
2._______________   __________   _________  __________  ____________
3._______________   __________   _________  __________  ____________
4._______________   __________   _________  __________  ____________
5._______________   __________   _________  __________  ____________
на общую сумму_____________тенге, при уставном фонде__________тенге.
Эмиссия ценных бумаг осуществляется в (на)___________основе (форме).
Проспект эмиссии акционерного общества__________зарегистрирован
в Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам под
N_________. Эмиссия ценных бумаг внесена в Государственный реестр
под N_________.
Председатель Национальной комиссии
Национальная комиссия Республики Казахстан
по ценным бумагам
от 8 августа 1995 г. N 12
ПОСТАНОВЛЕНИЕ
"О внесении изменений и дополнений в Положение
о порядке регистрации выпуска и погашения акций
акционерных обществ в Республике Казахстан
В целях упорядочения и стандартизации правил выпуска и обращения ценных бумаг на территории Республики Казахстан, Национальная комиссия Республики Казахстан по ценным бумагам постановляет:
1. Внести следующие дополнения и изменения в "Положение о порядке регистрации выпуска и погашения акций акционерных обществ в Республике Казахстан", утвержденное Постановлением Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам N 4 от 12 мая 1995 года:
- В пункте 7:
абзац 4 после слов "ксерокопия или нотариально заверенная копия свидетельства о государственной регистрации" дополнить словами "а также ксерокопию карточки статистического учета";
- абзац 5 изложить в следующей редакции "копия устава со всеми изменениями и дополнениями, прошитая и нотариально заверенная";
- абзац 9 дополнить следующими предложениями "При бездокументарной форме выпуска для акционерных обществ, осуществляющих самостоятельно ведение реестра акционеров необходимо представить утвержденное внутреннее положение о порядке ведения реестра ценных бумаг и копию лицензии эмитента на право осуществления операций с ценными бумагами. Данное требование действительно до принятия законодательных актов, регулирующих регистраторскую и депозитарную деятельность в Республике Казахстан";
- абзац 10 дополнить словами "подписанный не менее чем двумя третями членов правления";

- мынадай мазмұндағы 15-азат жолмен толықтырылсын: "Жабық үлгiдегi акционерлiк қоғамдардың эмиссияларын тiркеу кезiнде Ұлттық комиссияға бухгалтерлiк баланстар мен осы Ережедегi N 2 қосымшаның талаптарына сәйкес ашық орналастыру кезiнде эмиссия проспектiсiне қоса берiлген басқа да қаржы құжаттары тапсырылады".
- 8-тармақтағы:
- 3 азат жол сондай-ақ жарғыға енгiзiлiп, нотариалды куәландырылған өзгертулер мен толықтырулардың көшiрмесi" деген сөйлемдермен толықтырылсын;
- 9-азат жол: "бухгалтерлiк баланспен және осы Ережедегi N 2 қосымшада көзделген деректер мен мәлiметтер тiзбесiне сәйкес жасалған басқа да қаржы құжаттарымен қоса тiгiлген" деген сөздермен толықтырылсын. Эмиссия проспектiсiне акционерлiк қоғам президентiнiң бас бухгалтердiң, тексеру комиссиясы төрағасының қолы қойылып, акционерлiк қоғамның мөрiмен куәландырылып, эмитенттiң қаржы жағдайының және төлеу қабiлеттiлiгiнiң тұрақтылығы жайлы аудиторлық қорытындымен расталады. Жабық акционерлiк қоғамның кейiнгi эмиссияларын тiркеу кезiнде Ұлттық комиссияға осы Ережедегi N 2 қосымшаның талаптарына сәйкес ашық орналастыру кезiнде эмиссия проспектiсiне қоса берiлген қаржылық есептiң тиiстi түрдегi жылдық бухгалтерлiк баланстары тапсырылады.
- 9-азат жолдан кейiн мынадай мазмұндағы 10-азат жолмен толықтырылсын:
"эмиссия проспектiсiнiң ұсынылып отырған редакциясын қарау және бекiту туралы басқарма мүшелерiнiң кем дегенде үштен екiсi қол қойған хаттамасы".
10-азат жолдың бұрынғы редакциясы 11 - азат жол деп есептелiнсiн.
9-тармақ мынадай мазмұндағы 10-азат жолмен толықтырылсын: "Алдыңғы шығарылған акциялардың көрсетiлген құны өзгертiлгенiн тiркеу кезiнде акционерлiк қоғам Бағалы қағаздар жөнiндегi ұлттық комиссияға мынадай құжаттар тапсыруға мiндеттi:
- акциялардың көрсетiлген құнын өзгерту туралы шешiм қабылдаған орган, шешiм қабылданған күнi, көрсетiлген құнды өзгерту қажеттiгiн туғызған себептерi, тиiстi эмиссияны орналастыру ерекшелiктерi көрсетiлген өтiнiш;
- акциялардың тиiстi эмиссиясын тiркеу туралы құжаттың түпнұсқасы;
Бұдан әрi акционерлiк қоғам эмитенттiң келiсiм бойынша Ұлттық комиссия белгiлеген мерзiмде бұрынғы көрсетiлген құндағы акцияларды жою туралы актi тапсырады" .
12-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"Эмиссияны тiркеу кезiнде Ұлттық комиссия эмитенттен бұл акционерлiк қоғамның қызметi мен құрылу ерекшелiктерiне қатысты қосымша құжаттарды тапсыруын талап етуге құқықты.
13-тармақ мынадай мазмұндағы азат жолмен толықтырылсын: "Эмиссияны тiркеуге құжаттарды қайталап тапсыру эмиссияны тiркеуге Ұлттық комиссияға құжаттарды бiрiншi рет тапсырған сәттен бастап бiр тоқсан iшiнде жүзеге асырылуы керек. Материалдарды өңдеу көрсетiлген мерзiмнен асып кеткен жағдайда, эмитент талап етiлген бухгалтерлiк құжаттар мен соңғы есеп күнiндегi аудиторлық қорытындыны тапсыруы қажет".

- дополнить абзацем 15 следующего содержания "При регистрации эмиссий акционерных обществ закрытого типа в Национальную комиссию предоставляются бухгалтерские балансы и другие финансовые документы, прилагаемые к проспекту эмиссии при открытом размещении, в соответствии с требованиями приложения N 2 к настоящему Положению".
В пункте 8:
- абзац 3 дополнить предложением "а также копии изменений и дополнений к уставу, заверенные нотариально";
- абзац 9 дополнить словами "прошитый с бухгалтерскими балансами и другими финансовыми документами, составленный в соответствии с перечнем данных и сведений, предусмотренных приложением N 2 к настоящему Положению. Проспект эмиссии подписывается президентом акционерного общества, главным бухгалтером, председателем ревизионной комиссии, заверяется печатью акционерного общества, подтверждается аудиторским заключением об устойчивости финансового состояния и платежеспособности эмитента. При регистрации последующей эмиссии закрытого акционерного общества в Национальную комиссию представляются годовые бухгалтерские балансы с соответствующими формами финансовой отчетности, прилагаемые к проспекту эмиссии при открытом размещении, в соответствии с требованиями приложения N 2 к настоящему Положению";
- после абзаца 9 дополнить абзацем 10 следующего содержания "Протокол заседания правления о рассмотрении и утверждении прилагаемой редакции проспекта эмиссии, подписанный не менее чем двумя третями членов правления". Прежнюю редакцию абзаца 10 считать абзацем 11.
Пункт 9 дополнить абзацем 10 следующего содержания "При регистрации изменений номинальной стоимости акций предыдущих выпусков акционерное общество обязано предоставить в Национальную комиссию по ценным бумагам следующие документы:
- заявление, с указанием органа, принявшего решение об изменении номинальной стоимости акций, даты принятия решения, причины, вызвавшей необходимость смены номинальной стоимости, особенностей размещения соответствующей эмиссии;
- оригинал документа о регистрации соответствующей эмиссии акций.
В последующем акционерное общество предоставляет акт уничтожения акций прежней номинальной стоимости в срок, определяемый Национальной комиссией по согласованию с эмитентом".
Пункт 12 изложить в следующей редакции: "При регистрации эмиссии Национальная комиссия вправе потребовать от эмитента предоставления дополнительной документации, касающейся деятельности и особенностей создания данного акционерного общества".
Пункт 13 дополнить абзацем следующего содержания: "Повторное представление документов на регистрацию эмиссии необходимо осуществить в течение одного квартала с момента первого представления документов на регистрацию эмиссии в Национальную комиссию. В случае превышения указанного срока доработки материалов эмитенту необходимо представить требуемые бухгалтерские документы и аудиторское заключение, по состоянию на последнюю отчетную дату".

17-тармақ мынадай мазмұндағы 3 - азат жолмен толықтырылсын:
"Егер бағалы қағаздар эмиссиясын мемлекеттiк тiркеу "Бағалы қағаздардың мемлекеттiк реестрiн жүргiзу тәртiбi мен бағалы қағаздар идентификациясының ұлттық цифрлық жүйесi туралы" ереже бекiтiлгенге дейiн жүзеге асырылған болса, Ұлттық комиссия тiркелген бағалы қағаздарға Ұлттық идентификациялық нөмiрлердi тиiстi эмиссияны тiркеу жөнiндегi құжаттарды қарағаннан кейiн бередi.
Бұл үшiн Ұлттық комиссияға акционерлiк қоғамның өтiнiшi, тiркелген эмиссияның проспектiсi және эмиссияны мемлекеттiк тiркеу туралы куәлiктiң көшiрмесi өткiзiледi.
4-қосымшадағы 9-тарау мынадай сөйлемдермен толықтырылсын: "Жарғы қорының 5 процентiнен кемiне ие болған акционерлердiң тiзiмi" басқа да акционерлер" делiнiп, заңды және жеке тұлғалар топтары бойынша бөлек өткiзiлсiн".
4-тармақ мынадай мазмұндағы ескертумен толықтырылсын: "Эмиссияны
орналастыру туралы есепке:
- тиiстi эмиссияны мемлекеттiк тiркеу туралы құжаттың көшiрмесi;
- жарғы қорының толық төлемегендiгiн растайтын құжаттар қоса берiлiп
отыр".
5-қосымшаға бiрiншi сөйлемдегi "қағаздарға арналған папкада"
сөздерiнiң алдынан "iс-қағаздарын тiгетiн папкада қатталған" сөздерiмен
толықтырылсын.
2. Бұл қаулы оған қол қойылған күннен бастап күшiне енедi.
Ұлттық комиссияның төрағасы
Ұлттық комиссияның мүшелерi

Пункт 17 дополнить абзацем 3 следующего содержания:"В случае если государственная регистрация эмиссии ценных бумаг осуществлена до утверждения Положения "О порядке ведения Государственного реестра ценных бумаг и Национальной цифровой системе идентификации ценных бумаг" Национальная комиссия осуществляет присвоение Национальных идентификационных номеров зарегистрированным ценным бумагам после рассмотрения документов по регистрации соответствующей эмиссии.
Для этого в Национальную комиссию представляются заявление акционерного общества, проспект зарегистрированной эмиссии и копия свидетельства о государственной регистрации эмиссии".
Приложение N 1 к Положению заменить на прилагаемые к данному Постановлению Приложения 1А и 1Б.
В приложении N 4 пункт 9 дополнить предложением следующего содержания: "Список акционеров обладающих менее 5% от уставного фонда, представить как "прочие акционеры" отдельно по группам юридические и физические лица".
Приложение N 4 дополнить примечанием следующего содержания:
"К отчету о размещении эмиссии прилагаются:
- копия документа о государственной регистрации соответствующей
эмиссии;
- документы, подтверждающие полноту оплаты уставного фонда";
В Приложение N 5 в первое предложение после слов "в папке для
бумаг" дополнить словами "скрепленные скоросшивателем".
II. Настоящее постановление вступает в силу со дня его
подписания.
Председатель Национальной комиссии
Члены Национальной комиссии