Қазақстан Республикасы Парламентi депутаттарының сайлауы жөнiндегi құжаттарды сақтау тәртiбi туралы
Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясы 1995 жылғы 9 қазандағы N 12 Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 1997 жылғы 5 мамырда тіркелді. Тіркеу N 299. Күші жойылды - ҚР орталық сайлау комиссиясының 1999 жылғы 2 қазандағы N 33/250 қаулысымен. ~V990931
"Қазақстан Республикасындағы сайлау туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң конституциялық заң күшi бар Жарлығының Z952464_ 12-бабына сәйкес Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясы қаулы еттi:
Қазақстан Республикасы Парламентi депутаттарының сайлауы жөнiндегi құжаттарды сақтаудың мынадай тәртiбi белгiленсiн:
1. Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясы мәжiлiстерiнiң хаттамалары; округтiк сайлау комиссияларының Парламент Мәжiлiсiнiң депутаттығына кандидаттарды тiркеу туралы хаттамалары: облыстық (қалалық) сайлау комиссияларының Парламент Сенаты депутаттығына кандидаттарды тiркеу туралы хаттамаларының көшiрмелерi; кандидаттардың есеп карточкалары; облыстық (қалалық) сайлау комиссияларының Парламент Сенаты депутаттарының сайлауында дауыстарды санау нәтижелерi туралы хаттамалары; округтiк сайлау комиссияларының әр сайлау округi бойынша Парламент Мәжiлiсi депутаттары сайлауының нәтижелерi туралы хаттамалары Ортсайлаукомда 5 жыл бойы сақталады, ал одан кейiн белгiленген тәртiппен Қазақстан Республикасының Орталық мемлекеттiк архивiне сақтауға берiледi.
2. Округтiк сайлау комиссиялары мәжiлiсiнiң хаттамалары; сайлау кепiл ақшасын төленгенiн растайтын құжаттар қоса тiркелген Парламент Мәжiлiсi депутаттығына кандидаттар тiркеу туралы хаттамалардың көшiрмелерiн, кандидаттарды ұсыну жөнiндегi республикалық немесе жергiлiктi қоғамдық бiрлестiк жоғары органының хаттамасын, сол қоғамдық бiрлестiктiң Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнде немесе облыстық (қалалық) әдiлет басқармасында тiркелгенi туралы құжатпен бiрге, азаматтың Парламент Мәжiлiсi депутаттығына кандидат болып дауысқа түсуге келiсiмi немесе ниетi туралы өтiнiшiн, кандидат туралы өмiрбаяндық деректердi қоса; округтiк сайлау комиссияларының сайлау округтерi Парламент Мәжiлiсi депутаттары сайлауының нәтижелерi туралы хаттамаларының көшiрмелерi, учаскелiк сайлау комиссияларын оларға қоса тiркелген дауыс беру нәтижелерi туралы хаттамаларымен бiрге сайлау комиссияларын құрған органда 5 жыл бойы сақталып, содан кейiн облыстардың мемлекеттiк архивiне берiледi.
3. Облыстық (қалалық) сайлау комиссиялары мәжiлiстерiнiң хаттамалары, сайлау жарналарының төленгенiн растайтын құжаттар қоса тiркелген Парламент Сенаты депутаттығына кандидаттарды тiркеу туралы хаттамаларын, облыстық, қалалық немесе аудандық мәслихаттың кандидат ұсыну туралы шешiмдерiн, азаматтың Парламент Сенаты депутаттығына кандидат болып түсуге келiсiм туралы өтiнiшiн, кандидаттың өмiрбаяндық деректерiн, облыстық (қалалық) сайлау комиссияларының кандидатты жақтаған таңдаушылардың қолдарын тексеру нәтижелерi туралы хаттамасын қоса; облыстық (қалалық) сайлау комиссияларының Парламент Сенаты депутаттарының сайлауында дауыстарды санау нәтижелерi туралы хаттамаларының көшiрмелерi сайлау комиссияларын құрған органдарда 3 жыл бойы сақталып, содан кейiн облыстардың мемлекеттiк архивтерiне сақтауға берiледi.
Облыстық (қалалық) сайлау комиссиялары таңдаушылар тiзiмдерiн осы комиссияларды құрған органдарға бередi, мұнда олар жаңа сайлау өткiзiлгенге дейiн сақталып, содан кейiн жойылады.
Сайлау бюллетеньдерi мен Парламент Сенат депутаттығына кандидаттардың қол қою парақтары депутаттардың өкiлеттiгi бiткен мерзiмге дейiн сақталады, содан кейiн актiмен жойылады.

О порядке хранения документов по выборам депутатов Парламента Республики Казахстан (С изменениями, внесенными постановлением Центризбиркома N 54 от 16 мая 1996 года)
Постановление Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан от 9 октября 1995 года N 12. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 6 мая 1997 г. N 299. Утратило силу - постановлением Центризбиркома от 2 октября 1999 г. N 33\250 ~V990931
На основании статьи 12 Указа Президента Республики Казахстан, имеющего силу Конституционного закона, Z952464_ "О выборах в Республике Казахстан" Центральная избирательная комиссия Республики Казахстан постановляет:
Установить следующий порядок хранения документов по выборам депутатов Парламента Республики Казахстан:
1. Протоколы заседаний Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан; протоколы окружных избирательных комиссий о регистрации кандидатов в депутаты Мажилиса Парламента; копии протоколов областных (городских) избирательных комиссий с регистрации кандидатов в депутаты Сената Парламента; учетные карточки кандидатов; протоколы областных (городских) избирательных комиссий о результатах подсчета голосов на выборах депутатов Сената Парламента; протоколы окружных избирательных комиссий о результатах выборов депутатов Мажилиса Парламента по каждому избирательному округу хранятся в Центризбиркоме в течение 5 лет, а затем передаются на хранение в установленном порядке в Центральный государственный архив Республики Казахстан.
2. Протоколы заседаний окружных избирательных комиссий, включая копии протоколов о регистрации кандидатов в депутаты Мажилиса Парламента, с приложенными к ним документами, подтверждающими внесение избирательного взноса, протокола высшего органа республиканского или местного общественного объединения по выдвижению кандидатов с приложением документа о регистрации данного общественного объединения в Министерстве юстиции Республики Казахстан или в областном (городском) управлении юстиции, заявления гражданина о согласии или намерении баллотироваться кандидатом в депутаты Мажилиса Парламента, биографических данных о кандидате; копии протоколов окружных избирательных комиссий о результатах выборов депутатов Мажилиса Парламента по избирательным округам с приложенными к ним протоколами участковых избирательных комиссий о результатах голосования хранятся в органах, образовавших избирательные комиссии, в течение 5 лет и затем передаются на хранение в государственные архивы областей.
3. Протоколы заседании областных (городских) избирательных комиссий, включая протоколы о регистрации кандидатов в депутаты Сената Парламента, с приложенными к ним документами, подтверждающими внесение избирательного взноса, решения областного, городского или районного маслихата о выдвижении кандидата, заявления гражданина о согласии баллотироваться кандидатом в депутаты Сената Парламента, биографических данных о кандидате, протокола областной (городской) избирательной комиссии о результатах проверки подписей выборщиков в поддержку кандидата; копии протоколов областных (городских) избирательных комиссий о результатах подсчета голосов на выборах, депутатов Сената Парламента хранятся в органах, образовавших избирательные комиссии, в течение 3 лет и затем передаются на хранение в государственные архивы областей.
Списки выборщиков областные (городские) избирательные комиссии передают в органы, образовавшие эти комиссии, где они хранятся до проведения новых выборов, после чего уничтожаются.
Избирательные бюллетени и подписные листы кандидатов в депутаты Сената хранятся до истечения срока полномочий депутатов, а затем уничтожаются по акту.

4. Учаскелiк сайлау комиссиялары отырыстарының хаттамалары мен басқа да құжаттары, сайлау округi бойынша Парламент Мәжiлiсi депутаттарының сайлауы жөнiндегi дауыс беру нәтижелерi туралы хаттамалардың көшiрмелерiмен қоса, сайлау комиссияларын құрған органдарда 4 жыл бойы сақталып, сонда кейiн белгiленген тәртiппен жойылады.
Әскери бөлiмдерiнде құрылған учаскелiк сайлау комиссияларының аталған құжаттары, әскер бөлiмдерiнiң iс-қағаздарында 4 жыл бойы сақталып, ал содан кейiн белгiленген тәртiппен жойылады.
5. Учаскелiк сайлау комиссиялары сайлаушылар тiзiмдерiн осы комиссияларды құрған органдарға бередi, мұнда олар жаңа сайлау өткiзiлгенге дейiн сақталып, содан кейiн жойылады.
6. Дауыстар есептелiп болғаннан кейiн учаскелiк сайлау комиссиялары Парламент Мәжiлiсiнiң депутаттарын сайлауы жөнiндегi сайлау бюллетеньдерiн (мөрлеп бекiтiлген күйiнде, соның iшiнде есептен шығарылған бюллетеньдер бiр бөлек) тиiстi округтiк комиссияларына жiберiледi, мұны олар облыстық архивтерi бiрлесiп депутаттардың өкiлеттiлiгi бiткен мерзiмге дейiн сақталуын ұйымдастырады, содан кейiн актiмен жойылады.
Комиссия төрағасы
Комиссия хатшысы

4. Протоколы заседаний и другие документы участковых избирательных комиссий, включая копии протоколов о результатах голосования по выборам депутата Мажилиса Парламента по избирательному округу, хранятся в органах, образовавших избирательные комиссии, в течение 4 лет, а затем уничтожаются в установленном порядке.
Указанные документы участковых избирательных комиссий, образованных в воинских частях, хранятся в делах воинской части в течение 4 лет, а затем уничтожаются в установленном порядке.
5. Списки избирателей участковые избирательные комиссии передают в органы, образовавшие эти комиссии, где они хранятся до проведения новых выборов, после чего уничтожаются.
6. После подсчета голосов избирательные бюллетени по выборам
депутатов Мажилиса Парламента (в опечатанном виде, в том числе
отдельно погашенные бюллетени) участковыми избирательными
комиссиями пересылаются в соответствующие окружные избирательные
комиссии, которые совместно с областными архивами организуют их
хранение до истечения срока полномочий депутатов, а затем уничтожают
по акту.
Председатель комиссии
Секретарь комиссии