Қазақстан Республикасы Президентiнiң 21.12.1995 ж. N 2703 Жарлығына сәйкес "Жеке тұлғалардан алынатын табыс салығын есептеу мен төлеу тәртiбi туралы" N 40 Нұсқаулыққа енгiзiлген өзгертулер
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi Бас салық инспекциясының 1996 жылы 22 қаңтардағы N 21 бұйрығы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 1996 жылғы 30 қаңтарда тіркелді. Тіркеу N 14.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлiгiнiң
1996 жылғы 22 қаңтардағы
N 21 бұйрығымен
бекiтiлдi
1. 17-тармақтың б) тармақшасынан "Қазақстан Республикасындағы төлем көзiне бұдан бұрын салынған" деген сөздер алынып тасталсын.
2. 18-тармақтағы "Жұмысқа орналастыруға жәрдемдесудiң мемлекеттiк қоры" деген сөздер "Қазақстан Республикасының заңдарымен реттелетiн арнаулы қорлар" деген сөздермен ауыстырылсын.
3. 30-тармақтың бiрiншi абзацы мынадай редакцияда жазылсын: "Өндiрiсте тiкелей пайдаланылатын технологиялық жабдықтардың амортизациясы пайдалана басталған алғашқы үш жылда негiзгi құрал-жабдықтардың тиiстi тобы үшiн белгiленген нормалар шегiнде есептеледi, ал құнның қалған бөлiгi пайдаланылғанына үш жыл өткеннен кейiн салық төлеушiнiң ықтияры бойынша кейiнгi амортизациялық кезеңнiң кез-келген сәтiнде шегерiлiп тасталады".
4. 45-тармаққа салық ставкаларынан кейiнгi ескерту мынадай редакцияда жазылсын: "Айлық есептеу көрсеткiшi - кезектi жылға арналған республикалық бюджетте немесе өзге нормативтiк құқықтық актiде зейнетақыларды, жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтiк төлемдердi есептеу, сондай-ақ айыппұл санкцияларын қолдану, салық және басқа да төлемдер үшiн жыл сайын белгiленетiн айға арналған көрсеткiш. Жылдық есептеу көрсеткiшi - жыл iшiндегi айлық есептеу көрсеткiштерiнiң жиынтығы".
5. 47-тармақ Нұсқаулықтан алынып тасталсын және бұдан кейiнгi тармақтардың нөмiрлерi 48-тармақтан бастап 47-тармақ болып және т.т. соңғысына дейiн (84-тармақ 83-тармақ болып) тиiсiнше өзгертiлсiн.
6. 51-тармақтағы (бұрынғы 52 тармақ) мысалда жақшаның iшiндегi "49-тармақ" деген сөздер "48-тармақ" деген сөздермен ауыстырылсын.
7. 50-тармақ (бұрынғы 51-тармақ) мынадай мәтiнмен толықтырылсын: "Кәсiпкерлiк қызметпен айналысатын жеке тұлғалардың жылдық жиынтық табысы:
а) кәсiпкерлiк қызметтен алынған салық салынатын табыстың 10 % аспайтын қаржылар сомасына, олар бюджеттен тыс "Жаңа астана" қорына жұмсалған жағдайда;
б) Ақмола қаласындағы тұрғын үй құрылысына жұмсалған және ағымдағы жылы шын мәнiнде нысаналы мақсатта пайдаланылған қаржылар сомасына кемiтiледi".
8. 56-тармақтан (бұрынғы 57-тармақ) 47 саны алынып тасталсын.

Изменения к Инструкции № 40 ~V950073 "О порядке исчисления и уплаты подоходного налога с физических лиц" в соответствии с Указом Президента Республики Казахстан от 21.12.1995 г. № 2703 ~U952703
Утверждена Приказом Министра финансов Республики Казахстан от 22 января 1996 года № 21 Зарегистрирован Министерством юстиции Республики Казахстан 30.01.1996 г. N 14
1. Из подпункта б) пункта 17 исключить слова "ранее обложенные у источника выплаты в Республике Казахстан".
2. В пункте 18 заменить слова "Государственный фонд содействия занятости" словами "специальные фонды, регулируемые законодательством Республики Казахстан".
3. Первый абзац пункта 30 изложить в следующей редакции:
"Амортизация технологического оборудования, непосредственно используемого в производстве, в первые три года с начала эксплуатации начисляется в пределах норм, установленных для соответствующей группы основных средств, а остальная часть стоимости по истечении трех лет эксплуатации по усмотрению налогоплательщика вычитается в любой момент последующего амортизационного периода".
4. Примечание в пункте 45 после ставок налога изложить в следующей редакции: "Месячный расчетный показатель - показатель на месяц, ежегодно устанавливаемый в республиканском бюджете на очередной год или в ином нормативном правовом акте для исчисления пенсий, пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налоговых и других платежей. Годовой расчетный показатель - сумма месячных расчетных показателей в год".
5. Исключить из Инструкции пункт 47 и соответственно изменить нумерацию последующих пунктов, начиная с п.48 на п.47 и т.д. до последнего (п.84 на п.83).
6. В пункте 51 (бывшем 52) в примере заменить в скобках слова "п.49" на "п.48".
7. Пункт 50 (бывший 51) дополнить следующим текстом: "Совокупный годовой доход физических лиц, занимающихся предпринимательской деятельностью, уменьшается на сумму:
а) средств, не превышающих 10 % облагаемого дохода от предпринимательской деятельности, при направлении их во внебюджетный фонд "Новая столица";
б) средств, направленных на строительство жилья в г.Акмоле и фактически использованных целевым назначением в текущем году.
8. Из пункта 56 (бывшем 57) убрать цифру 47.

9. 57-тармақта (бұрынғы 58-тармақ) "48" санының орнына "47" саны көрсетiлсiн.
10. 68-тармақтағы (бұрынғы 69-тармақ) "в" тармақшасы алынып тасталсын, "г" және "д" тармақшалары тиiсiнше "в" және "г" тармақшалары болып есептелсiн. "Г" тармақшасындағы "48" саны "47" санымен ауыстырылсын.
11. 70-тармақтағы (бұрынғы 71-тармақ) "69" саны "68" санымен ауыстырылсын.
12. 72-тармақтағы (бұрынғы 73-тармақ) "72" санының орнына "71" саны көрсетiлсiн.
13. 75-тармақтың (бұрынғы 76-тармақ) соңғы абзацының алдындағы абзац мынадай мәтiнмен толықтырылсын: "сондай-ақ қылмыстық iс жүргiзу заңдарында белгiленген жағдайларда".
14. 78-тармақтың (бұрынғы 79-тармақ) мәтiнi мынадай мәтiнмен
ауыстырылсын: "Қайта қаралған салық сомасын немесе бұдан бұрын есептелген
салық сомасын төлеу туралы салық қызметi органдарының талаптарына,
сондай-ақ артық төленген салық сомасын қайтару немесе есепке алу туралы
салық төлеушiлердiң талаптарына талап қою мерзiмiнiң ұзақтығы бес жыл
болып белгiленедi".
15. Нұсқаулықтың 25, 28, 38, 40, 42, 43, 45, 48 (бұрынғы 49), 71
(бұрынғы 72) тармақтардағы "ең төменгi айлық жалақы" және "қысқаша ең
төменгi жылдық жалақы" деген сөздер тиiсiнше "айлық есептеу көрсеткiшi"
және "қысқаша жылдық есептеу көрсеткiшi" деген сөздермен ауыстырылсын.
Қазақстан Республикасы Қаржы
министрлiгi Бас салық инспекциясы
бастығының бiрiншi орынбасары
салық қызметiнiң II дәрежелi
Мемлекеттiк кеңесшiсi

9. В пункте 57 (бывшем 58) вместо "48" указать "47".
10. В пункте 68 (бывшем 69) исключить подпункт "в", а подпункты "г" и "д" считать соответственно "в" и "г". В подпункте "г" цифру "48" заменить на "47".
11. В пункте 70 (бывшем 71) цифру "69" заменить на "68".
12. В пункте 72 (бывшем 73) вместо цифры "72", указать "71".
13. В пункте 75 (бывшем 76) предпоследний абзац дополнить текстом "а
также в случаях, установленных уголовно-процессуальным законодательством".
14. Текст пункта 78 (бывшем 79) заменить на следующий:
"Срок исковой давности на требования органов налоговой службы об
уплате пересмотренной суммы налога или ранее начисленной суммы налога, а
также требования налогоплательщиков о возврате или зачете излишне
уплаченных сумм налога устанавливается в пять лет".
15. Заменить слова "минимальная месячная заработная плата" и "краткая
минимальная годовая заработная плата" соответственно на слова "месячный
расчетный показатель" и "кратный годовой расчетный показатель" в пунктах
Инструкции 25, 28, 38, 40, 42, 43, 45, 48 (бывшая 49), 71 (бывшая 72).
Первый заместитель начальника
Главной налоговой инспекции
Министерства финансов Республики
Казахстан