Басқа мемлекеттер эмитенттерiнiң шығарған құнды қағаздарын Қазақстан Республикасындағы айналысқа жiберу туралы ЕРЕЖЕ
Қаулы Қазақстан Республикасының Құнды қағаздар жөнiндегi ұлттық комиссиясы 1996 жылғы 17 маусым N 53. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 1996 жылғы 14 тамызда N 192 тіркелді. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2002 жылғы 3 маусымдағы N 205 ~V021901 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының
Құнды қағаздар жөнiндегi
ұлттық комиссиясының 1996
жылғы 16 маусымдағы
қаулысымен бекiтiлдi
I. ЖАЛПЫ ЕРЕЖЕЛЕР
1. Осы Ереже Қазақстан Республикасының құнды қағаздар рыногындағы айналысқа басқа мемлекеттер эмитенттерiнiң шығарған корпоративтi құнды қағаздарын жiберу ережелерiн белгiлейдi. Шетел эмитенттерi құнды қағаздарының басқа түрлерi Қазақстан Республикасының аумағындағы айналысқа Қазақстан Республикасының Құнды қағаздар жөнiндегi ұлттық комиссиясының (бұдан әрi - ҚҚҰК) арнаулы рұқсаты негiзiнде жiберiледi.
2. Қазақстан Республикасының аумағындағы айналысқа басқа мемлекеттер эмитенттерiнiң шығарған қағаздарын жiберу, осы құнды қағаздарды белгiленген тәртiппен ҚҚҰК Шетел эмитенттерi құнды қағаздарының Мемлекеттiк реестрiне енгiзу болып табылады.
3. Осы Ереже Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексiнiң, Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Бағалы қағаздар және қор биржасы туралы" Заң күшi бар Жарлығының нормаларына сәйкес жасалды. Құнды қағаздар рыногын реттеу жөнiндегi мемлекетаралық келiсiмдер қабылданған жағдайда, Ереже қабылданған мемлекетаралық келiсiмдерге сәйкестендiрiлуге жатады.
4. Ережеде төмендегiдей ұғымдар қолданылды:
- құнды қағаздар әкелу - Қазақстан Республикасының кеден туралы заңдарында қарастырылған барлық процедураларды сақтай отырып, Қазақстан Республикасының кеден шекарасы арқылы құнды қағаздардың немесе құнды қағаздарды шығару жөнiндегi құжаттардың (құжатсыз нысанда құнды қағаздар шығарғанда) физикалық орын ауыстыруы;
- өтiнушi - Қазақстан Республикасының аумағында құнды қағаздарды орналастыруға ниет бiлдiрген эмитент немесе оның өкiлеттi тұлғасы.
5. Басқа мемлекеттер эмитенттерiнiң шығарған құнды қағаздары Қазақстан Республикасының кеден шекарасы арқылы орын ауыстырған кезде, республикада қолданылып жүрген тиiстi кеден туралы заңдарға сәйкес мiндеттi түрде декларациялық тексерiстен өткiзуге жатады.
II. БАСҚА МЕМЛЕКЕТТЕРДIҢ ЭМИТЕНТТЕРI ШЫҒАРҒАН
ҚҰНДЫ ҚАҒАЗДАРДЫ АЙНАЛЫСҚА ЖIБЕРУ ТӘРТIБI

Об утверждении Положения "О допуске к обращению на территории Республики Казахстан ценных бумаг, выпущенных эмитентами других государств"
Постановление Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам от 17 мая 1996 г. N 53. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 14.08.1996 г. за N 192. Утратило силу - постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 3.06.2002г. № 205 ~V021901 .
В целях установления правил допуска корпоративных ценных бумаг, выпущенных эмитентами других государств, к обращению на рынке ценных бумаг Республики Казахстан, Национальная комиссия Республики Казахстан по ценным бумагам
постановляет:
1. Утвердить Положение "О допуске к обращению на территории
Республики Казахстан ценных бумаг, выпущенных эмитентами других
государств".
2. Управлению допуска ценных бумаг к обращению при выдаче
разрешения на допуск ценных бумаг, выпущенных эмитентами других
государств, к обращению на территории Республики Казахстан строго
руководствоваться настоящим Положением.
Председатель
Национальной
комиссии
Утверждено
Постановлением
Национальной комиссии
Республики Казахстан
по ценным бумагам
от 17 мая 1996 года N 53
ПОЛОЖЕНИЕ
о допуске к обращению на территории
Республики Казахстан ценных бумаг,
выпущенных эмитентами других государств
I. Общие положения
1. Настоящее Положение устанавливает правила допуска к обращению на рынке ценных бумаг Республики Казахстан корпоративных ценных бумаг, выпущенных эмитентами других государств. Иные виды ценных бумаг иностранных эмитентов допускаются к обращению на территории Республики Казахстан на основании специального разрешения Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам (далее НКЦБ).
2. Допуском к обращению на территории Республики Казахстан ценных бумаг, выпущенных эмитентами других государств, является включение данных ценных бумаг в Государственный реестр ценных бумаг иностранных эмитентов НКЦБ в установленном порядке.
3. Настоящее Положение разработано в соответствии с нормами Гражданского кодекса Республики Казахстан, Указа Президента Республики Казахстан, имеющего силу Закона, U952227_ "О ценных бумагах и фондовой бирже". В случае принятия межгосударственных соглашений по регулированию рынка ценных бумаг Положение подлежит приведению в соответствие с принятыми межгосударственными соглашениями.
4. В Положении используются следующие понятия:
- ввоз ценных бумаг - физическое перемещение ценных бумаг или документов о выпуске ценных бумаг (при бездокументарной форме выпуска) через таможенную границу Республики Казахстан с соблюдением всех процедур, предусмотренных таможенным законодательством Республики Казахстан;
- заявитель - эмитент либо уполномоченное им лицо, намеревающееся осуществить размещение ценных бумаг на территории Республики Казахстан.
5. Ценные бумаги, выпущенные эмитентами других государств, при перемещении через таможенную границу Республики Казахстан в соответствии с действующим таможенным законодательством республики подлежат обязательному декларированию.
II. Порядок допуска ценных
бумаг, выпущенных эмитентами других государств

6. Эмитент резидент болып табылатын елдiң тiркеушi органдарында эмиссиясы тiркелген құнды қағаздар ҚҚҰК айналысқа жiберу процедурасына хабарлануы мүмкiн.
7. Басқа мемлекеттер эмитенттерi шығарған құнды қағаздарды айналысқа жiберуге рұқсат алу үшiн, ҚҚҰК төмендегiдей құжаттарды ұсыну қажет:
- эмиссия сомасы, құнды қағаздардың саны мен түрлерi, орналастырудың межелеген мерзiмi мен көлемi, эмитенттiң заңды мекенi, эмитент заңды ұйым болып табылатын елдiң органындағы мемлекеттiк тiркеу туралы куәлiктiң нөмiрi көрсетiлген өтiнiш;
- жарғы мен эмитенттiң құрылтай келiсiм-шартының көшiрмесiн (немесе олардың орнына жүретiн құжаттарды);
- эмитенттi заңды тұлға ретiнде мемлекеттiк тiркеу туралы куәлiктiң көшiрмесiн;
- эмитент резидентi болып табылатын елдiң тiркеу органдарында осы шығарылған құнды қағаздар эмиссиясын тiркеу туралы куәлiктiң көшiрмесiн;
- құнды қағаздардың үлгiлерiн;
- материалдық сипатты емес үлгiде шығарылған жағдайда Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес заңды ұйым ретiнде тiркелген және депозитарлық iс-әрекет жүргiзуге ҚҚҰК лицензиясы бар депозитариймен алдын ала жасалған келiсiм немесе депозитарлық келiсiм-шарттың көшiрмесiн;
- эмиссияның аудитор куәландырылған проспектiсiн немесе оның орнына жүретiн басқа, құнды қағаздар шығару шартын ашатын және олармен инвесторларды таныстыруға арналған басқа құжаттарды;
- құнды қағаздарды құнды қағаздар рыногының кәсiпқой қатысушылары арқылы орналастырғанда, осы тұлғаның құнды қағаздар рыногында кәсiби iс-әрекетiн жүргiзуге Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес алған лицензиясының көшiрмесiн, сондай-ақ құнды қағаздарды орналастыруға жасалған келiсiмнiң көшiрмесiн ұсыну қажет;
- кеден декларациясының көшiрмесiн;
Құрылтай және басқа құжаттардың көшiрмелерi Қазақстан Республикасының мемлекеттiк тiлiнде және орыс тiлiнде ресiмделiп, нотариалды түрде куәландырылады.
8. Айналысқа жiберу үшiн ҚҚҰК ұсынған құжаттар, ұсынылған сәттен бастап 30 күн iшiнде қаралады. Құжаттарды түзету үшiн өтiнушiге қайтарған жағдайда және түзетiлген құжаттарды ҚҚҰК қайтадан ұсынғанда, құжаттарды қарау мерзiмi жаңадан есептеледi.
9. Жоғарыда көрсетiлген барлық құжаттар мен эмиссия проспектiсiне (немесе олардың орнына жүретiн құжатқа) қол қойған эмитент-өтiнушiнiң лауазымды адамы, осы құжаттардағы мәлiметтердiң анықтығы үшiн, сондай-ақ құнды қағаздар айналысының ережелерiн сақтау үшiн заңда белгiленген тәртiппен жауап бередi.
10. Ұсынылған құжаттардың:
- осы Ереженiң талаптарына сәйкестiлiгi;
- эмиссия проспектiсiнiң (немесе оның орнына жүретiн құжаттың) негiзгi көрсеткiштерiнiң құрылтай құжаттарына сәйкестiлiгi талдауға жатады.

6. К процедуре в НКЦБ могут быть заявлены ценные бумаги, эмиссия которых была зарегистрирована в регистрирующих органах страны, резидентом которой является эмитент.
7. Для получения разрешения на допуск ценных бумаг, выпущенных эмитентами других государств, в НКЦБ необходимо представить следующие документы:
- заявление с указанием суммы эмиссии, количества и видов ценных бумаг, предполагаемого срока и объема размещения, юридического адреса эмитента, номера свидетельства о государственной регистрации в регистрирующем органе страны, юридическим лицом которой является эмитент;
- копию устава и учредительного договора эмитента (или заменяющие документы);
- копию свидетельства о государственной регистрации эмитента как юридического лица;
- копию свидетельства о регистрации эмиссии ценных бумаг данного выпуска в регистрирующем органе страны, резидентом которой является эмитент;
- образцы ценных бумаг;
- при дематериализованной форме выпуска - копию предварительного соглашения или депозитарного договора на обслуживание депозитарием, зарегистрированным как юридическое лицо в соответствии с законодательством Республики Казахстан и имеющим лицензию НКЦБ на осуществление депозитарной деятельности;
- заверенный аудитором проспект эмиссии, или иной заменяющий его документ, раскрывающий условия выпуска ценных бумаг и предназначенный для ознакомления с ним инвесторов;
- при размещении ценных бумаг через профессионального участника рынка ценных бумаг необходимо представить копию лицензии данного лица на осуществление профессиональной деятельности на рынке ценных бумаг, полученной в соответствии с законодательством Республики Казахстан, а также копию соглашения на размещение ценных бумаг;
- копию таможенной декларации.
Копии учредительных и других документов представляются на государственном языке Республики Казахстан и русском языке и нотариально заверяются.
8. Документы, представляемые в НКЦБ, рассматриваются в течение 30 дней с момента представления документов для допуска к обращению. В случае возврата документов заявителю на доработку и повторное представление документов, исчисление срока рассмотрения возобновляется.
9. Должностные лица заявителя - эмитента, подписавшие все перечисленные выше документы и проспект эмиссии (или заменяющий документ), несут в установленном законом порядке ответственность за достоверность данных, содержащихся в этих документах, а также за соблюдение правил обращения ценных бумаг.
10. Представленные документы подлежат анализу на:
- соответствие требованиям настоящего Положения;
- соответствие основных показателей проспекта эмиссии (или заменяющего документа) данным учредительных документов.

11. Ұсынылған құжаттар осы Ереженiң талаптарына сәйкес келмеген жағдайда, олар түзетiлу үшiн өтiнушiге қайтарылады, бұл туралы ҚҚҰК нақты дәлелдердi көрсете отырып, жазбаша түрде эмитентке хабарлайды.
12. Ұсынылған құжаттар осы Ереженiң талаптарына сәйкес келсе өтiнушiге құнды қағаздарының мемлекеттiк реестрге енгiзiлгендiгiн растайтын және Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес орналастыру мерзiмдерiн көрсете отырып, олардың Қазақстан Республикасының құнды қағаздар рыногындағы айналысына құқық беретiн рұқсат (1-қосымша) берiледi.
Осы аталған құжатпен қатар өтiнушi инвесторлар үшiн шығару шартын ашатын, шнурланған, ҚҚҰК атқарушы аппаратының мөрiмен бекiтiлген және басқа мемлекеттердiң шығарып, Қазақстан Республикасының аумағында айналысқа жiберiлген құнды қағаздар реестрi бойынша нөмiрi берiлген эмиссия (немесе оның орнына жүретiн құжаттың) проспектiсiнiң бiр данасын алады.
13. Құнды қағаздарын айналысқа жiберуге рұқсат алған өтiнушi, құнды қағаздарын ашық түрде орналастыру кезiнде:
- бұқаралық ақпарат құралдары арқылы төмендегiлердi көрсете отырып, шығару туралы жариялайды:
а) эмитенттiң мәртебесiн, толық атауын және заңды мекенiн;
ә) эмитент қызметiнiң түрiн;
б) құнды қағаздар түрiн, олардың шығарылу көлемiн және Қазақстан Республикасындағы орналасуын;
в) құнды қағаздарды таратудың басталу және аяқталу мерзiмдерiн;
г) өкiлеттi өкiлiнiң атауы мен мекен-жайы, әлеуеттi инвесторлар шығарылған құнды қағаздарды сатып алатын және эмиссия проспектiсiнiң немесе оның орнына жүретiн құжаттың мазмұнымен таныса алатын орынды немесе орындарды;
- эмиссия проспектiсiн немесе құнды қағаздарды сатып алушыларды жеткiлiктi мөлшерде хабардар ету үшiн құнды қағаздарды шығару және орналастыру шартын жариялайды.
Осы шығарылған құнды қағаздардың барлық сатып алушыларын өтiнушi толық және бiрдей мәлiметпен қамтамасыз етуге мiндеттi.
Шетел эмитенттерiнiң құнды қағаздарын айналысқа жiберуге ҚҚҰК рұқсатын алғанға дейiн, оларды бұқаралық ақпарат құралдарында жарнамалауға тыйым салынады.
14. Құнды қағаздарды орналастыру мерзiмi аяқталғаннан кейiн өтiнушi бiр ай iшiнде ҚҚҰК құнды қағаздарды орналастыру қорытындылары туралы есеп беруге мiндеттi (2-қосымша).
Егер Қазақстан Республикасының қолданылып жүрген заңдарында белгiленген мерзiм iшiнде ҚҚҰК ескертулер туралы хабарламаса, онда құнды қағаздарды орналастыру қорытындылары туралы есеп берiлген күннен кейiнгi күннен бастап, осындай орналастыру жөнiндегi есеп бекiтiлген болып саналады.
15. Құнды қағаздарды орналастыру қорытындылары туралы есепке қол қойған лауазымды адам, ондағы мәлiметтердiң нақты болуы үшiн Қазақстан Республикасының қолданылып жүрген заңдарына сәйкес жауап бередi.
III. БАСҚА МЕМЛЕКЕТТЕРДIҢ ЭМИТЕНТТЕРI ШЫҒАРҒАН
ҚҰНДЫ ҚАҒАЗДАРДЫ ОРНАЛАСТЫРУҒА РҰҚСАТ БЕРУДЕН
БАС ТАРТУ ЖӘНЕ ТЫЙЫМ САЛУ

11. При несоответствии представленных документов требованиям настоящего Положения документы возвращаются заявителю на доработку с указанием конкретных оснований для этого в письменной форме.
12. При соответствии представленных документов требованиям настоящего Положения заявителю выдается разрешение (приложение N 1), подтверждающее включение ценных бумаг в Государственный реестр и дающее право на их обращение на рынке ценных бумаг Республики Казахстан с указанием сроков размещения, в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Наряду с указанным разрешением заявитель получает один экземпляр проспекта эмиссии (или заменяющего документа), раскрывающего для инвесторов условия выпуска, прошнурованный, скрепленный печатью исполнительного аппарата НКЦБ и присвоенным номером по реестру ценных бумаг, выпущенных эмитентами других государств, и допущенных к обращению на территории Республики Казахстан.
13. При открытом размещении ценных бумаг, после получения разрешения НКЦБ на обращение ценных бумаг, заявитель:
- публикует сообщение о выпуске в средствах массовой информации с указанием:
а) статуса, полного наименования и юридического адреса эмитента;
б) вида деятельности эмитента;
в) вида ценных бумаг, объем их выпуска и размещения в Республике Казахстан;
г) сроков начала и окончания распространения ценных бумаг;
д) наименования и местонахождения уполномоченного представителя, места или мест, где потенциальные инвесторы могут приобрести ценные бумаги данного выпуска и ознакомиться с содержанием проспекта эмиссии или заменяющего его документа;
- публикует проспект эмиссии или условия выпуска и размещения ценных бумаг в количестве, достаточном для информирования потенциальных покупателей ценных бумаг.
Заявитель обязан обеспечить всех покупателей ценных бумаг данного выпуска полной и равной информацией.
Рекламирование ценных бумаг иностранных эмитентов в средствах массовой информации до получения разрешения НКЦБ на обращение ценных бумаг запрещается.
14. После окончания срока размещения ценных бумаг заявитель обязан в течение месяца представить в НКЦБ отчет об итогах размещения ценных бумаг (приложение N 2).
Если в течение срока, определенного действующим законодательством Республики Казахстан, начиная со дня, следующего за днем представления отчета об итогах размещения ценных бумаг НКЦБ не сообщила о замечаниях, то отчет о таком размещении считается утвержденным.
15. Должностные лица, подписавшие отчет об итогах размещения ценных бумаг, отвечают за достоверность содержащихся в нем сведений в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
III. Отказ в выдаче разрешения
и запрет на размещение ценных бумаг,
выпущенных эмитентами других государств

16. ҚҚҰК төмендегiдей жағдайларда, басқа мемлекеттердiң эмитенттерi шығарған құнды қағаздарын орналастыруға рұқсат беруден бас тартуға және тыйым салуға құқықты:
а) жiберу процедураларының өтуi үшiн ұсынылған құжаттардағы мәлiметтер осы Ереже мен Қазақстан Республикасының қолданылып жүрген заңдарының талаптарына сәйкес келмесе;
ә) құнды қағаздар шығару туралы ұсынылған ақпараттардың мазмұнындағы мәлiметтерi анық болмаса;
б) құнды қағаздарды орналастыру барысында инвесторлардың материалдық мүдделерiне елеулi түрде қатысты және тиiстi ақпараттардың қосымша жариялануын талап ететiн жаңа шарттар туындағанда;
в) құнды қағаздар эмиссиясының процесiнде эмитенттiң жiберген заң бұзушылықтары туралы эмитент резидент болып табылатын елдiң мемлекеттiк органдарының ресми ақпараттары ҚҚҰК келiп түскенде;
г) егер құнды қағаздарды орналастыру шетел эмитенттерiнiң құнды қағаздары инвесторларының құқықтарын жүзеге асырудың белгiлi тұтқасын қарастырмаса.
17. Құнды қағаздарды айналысқа жiберуге тыйым салынған жағдайда, өтiнушi жiберiлген кемшiлiктердi жоюға мiндеттi, содан кейiн құнды қағаздарды орналастыру ҚҚҰК арнаулы жазбаша рұқсаты бойынша жалғастырылуы мүмкiн.
18. Құнды қағаздарды айналысқа жiберуге тыйым салу туралы хабар өтiнушiге жазбаша түрде жеткiзiледi.
19. Егер өтiнушi орналастыруға тыйым салуды негiзсiз деп санаса, бұл шешiм туралы сотқа шағым бере алады. Құнды қағаздарды орналастыру процесi сот органдарының шешiмi шығарылғанға дейiн тоқтатылады.
IV. ҚОРЫТЫНДЫ ЕРЕЖЕЛЕР
20. Басқа мемлекеттердiң эмитенттерi шығарған құнды қағаздарды орналастыруды эмитенттiң өзi немесе ҚҚҰК лицензиясын алған эмитенттiң өкiлеттi тұлғасы-құнды қағаздар рыногының кәсiпқой қатысушысы жүзеге асырады. Болашақтағы орналастыру туралы әдейi жалған немесе шатастыру үшiн ақпараттар ұсынған немесе құнды қағаздар туралы анық емес, жалған мәлiметтерi бар жарнама жарияланғаны үшiн өтiнушi Қазақстан
Республикасының қолданылып жүрген заңдарына сәйкес жауап бередi.
21. Шетел эмитентi елiнiң тiркеушi органдарымен ынтымақтасу
қажеттiлiгi туындаған жағдайларда, аталған орган мен ҚҚҰК арасында
ынтымақтастық және өзара көмек туралы тиiстi құжаттарға
(келiсiм-шарттарға, келiсiмдерге, меморандумдарға) қол қойылады.
22. Осы Ереже талаптары бұзылғанда Қазақстан Республикасының
қолданылып жүрген заңдарына сәйкес жауап берiледi.
1-қосымша
Қазақ және орыс
тiлдерiнде
Қазақстан Республикасының аумағындағы
айналысқа шетел эмитенттерiнiң шығарған
құнды қағаздарын жiберуге
N ______________ РҰҚСАТ
Қазақстан Республикасының Құнды қағаздар жөнiндегi ұлттық
комиссиясы республика аумағындағы айналысқа
___________________________________________________________________
(тiркеушi органның атауы, оның мекен-жайы)
_________________________________________________________ тiркелген.
___________________________________________________________________
(эмитенттiң толық атауы, заңды мекен-жайы)
___________________________________________________________________
құнды қағаздарының төмендегi түрлерiн жiбередi:
___________________________________________________________________
рет| құнды қағаздар| саны |эмитент елiнiң валютасындағы|сомасы|коды
|     түрi      |      |        номинал             |      |
|               |      |                            |      |
___|_______________|______|____________________________|______|____
1.|               |      |                            |      |
2.|               |      |                            |      |
3.|               |      |                            |      |
___|_______________|______|____________________________|______|____
Эмиссияның жалпы көлемi _________, жарғылық құны _____________
Осы құнды қағаздарды орналастыру құқығы 19 ___ жылдың ________
___________ дейiнгi мерзiмге ______________________________________
(құнды қағаздар рыногының
___________________________________________________________________
кәсiпқой қатысушысының атауы)
берiлдi.
Құнды қағаздар ___________________ үлгiде (негiзде) шығарылды.
_______________ эмиссия проспектiсiне (немесе оның орнына
жүретiн құжат) Қазақстан Республикасының Құнды қағаздар жөнiндегi
ұлттық комиссиясында 19 __ жылғы _________________ болып тiркелдi.
Ұлттық комиссия
Төрағасы           _________________________
2-қосымша
Құнды қағаздарды орналастыру
қорытындылары туралы бiр үлгiдегi
ЕСЕП

16. НКЦБ вправе отказать в выдаче разрешения или запретить размещение ценных бумаг, выпущенных эмитентами других государств, в следующих случаях:
а) несоответствия сведений, содержащихся в представленных для прохождения процедуры допуска документах, требованиям настоящего Положения и действующего законодательства Республики Казахстан;
б) представления информации о выпуске ценных бумаг, содержащей неточные сведения;
в) возникновения в ходе размещения ценных бумаг новых условий, существенно затрагивающих материальные интересы инвесторов и требующих дополнительного опубликования соответствующей информации;
г) поступления в НКЦБ официальной информации из государственных
органов страны, резидентом которой является эмитент, о нарушениях,
допущенных эмитентом в процессе эмиссии ценных бумаг;
д) если размещение ценных бумаг не предусматривает определенного
механизма реализации прав инвесторов ценных бумаг иностранных
эмитентов.
17. В случае вынесения запрета на допуск ценных бумаг к
обращению заявитель обязан устранить нарушения, после чего
размещение может быть продолжено по специальному письменному
разрешению НКЦБ.
18. Сообщение о запрете на допуск ценных бумаг к обращению
доводится до заявителя в письменной форме.
19. Если заявитель считает запрет на размещение необоснованным,
он может обжаловать это решение в судебном порядке. Процесс
размещения ценных бумаг приостанавливается до вынесения решения
судебным органом.
IV. Заключительные положения
20. Размещение ценных бумаг, выпущенных эмитентами других государств, осуществляется самим эмитентом, либо уполномоченным лицом эмитента - профессиональным участником рынка ценных бумаг, имеющим лицензию НКЦБ. За предоставление заведомо ложной или вводящей в заблуждение информации о предстоящем размещении либо опубликование рекламы, содержащей неточные, ложные сведения о ценных бумагах, заявитель несет ответственность в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
21. При возникновении обстоятельств, вызывающих необходимость сотрудничества с регистрирующими органами страны иностранного эмитента, между последними и НКЦБ подписываются соответствующие документы (договоры, соглашения, меморандумы) о сотрудничестве и взаимопомощи.
22. Нарушение настоящего Положения влечет за собой ответственность, предусмотренную действующим законодательством Республики Казахстан.
Приложение N 1
На казахском, русском языках.
РАЗРЕШЕНИЕ N__
НА ДОПУСК ЦЕННЫХ БУМАГ,
ВЫПУЩЕННЫХ ЭМИТЕНТАМИ
ДРУГИХ ГОСУДАРСТВ, К ОБРАЩЕНИЮ
НА ТЕРРИТОРИИ РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН
Национальная комиссия Республики Казахстан по ценным бумагам
допускает к обращению на территории республики ценные бумаги
_________________________________________________________________
(полное наименование и юридический адрес эмитента)
зарегистрированного в____________________________________________
(наименование регистрирующего органа,
_________________________________________________________________
его местонахождение)
следующих видов:
вид ценных !  количество !     номинал    !  сумма  !  код
бумаг    !             ! в валюте страны!         !
!             !    эмитента    !         !
_________________________________________________________________
_1.______________________________________________________________
_2.______________________________________________________________
_3.______________________________________________________________
при общем объеме эмиссии_______, при уставном фонде_________.
Право на размещение данных ценных бумаг предоставлено на срок
до "___"______________________г.
_________________________________________________________________
(наименование профессионального участника рынка ценных бумаг)
Ценные бумаги выпускаются в (на)____________форме (основе).
Проспект эмиссии (или заменяющий документ)_______________
зарегистрирован в Национальной комиссии Республики Казахстан по
ценным бумагам "___"_________________под N_______________.
Председатель Национальной комиссии       ___________
Приложение N 2
ТИПОВОЙ ОТЧЕТ ОБ ИТОГАХ
РАЗМЕЩЕНИЯ ВЫПУСКА ЦЕННЫХ БУМАГ

1. Эмитенттiң толық немесе қысқаша атауы _____________________
______________________________________________________________
2. Пошталық (заңды) мекенi ___________________________________
3. Айналысқа жiберуге рұқсат берiлген дата және нөмiрi _______
4. Айналысқа жiберiлген құнды қағаздардың жалпы сомасы, түрлерi
және номиналы бойынша саны ___________________________________
5. Орналастырылған құнды қағаздардың көлемi __________________
6. Шығару нысаны _____________________________________________
(материалдық сипатты немесе материалдық сипатты емес. Егер
эмиссия материалдық сипатты нысанда жүргiзiлген болса, онда
құнды қағаздарды дайындауға берiлген тапсырысты кiм орындағаны
көрсетiлуi қажет; егер материалдық сипатты емес нысанда
жүргiзiлсе - эмитенттiң құнды қағаздары қозғалысының
депозитарлық есебi жүргiзiлетiн орын көрсетiлуi керек).
7. Ашық орналастырылатын жағдайда: эмиссия проспектiсiнiң немесе
оның орнына жүретiн құжаттың жарияланған күнi мен орны
______________________________________________________________
______________________________________________________________
8. Құнды қағаздарды орналастырудың басталған күнi ____________
Құнды қағаздарды орналастырудың аяқталған күнi________________
9. Құнды қағаздар үшiн ақы төлеу жолдары:
- ақшалай қаражатпен __________________________________ сомада;
- құнды қағаздар үшiн ақы төлеу ретiнде төленген материалдық
қаражат _______________________________________________ сомада;
-басқасы ______________________________________________ сомада.
10. Құнды қағаздар бойынша проценттердiң, дивидендтердiң
мөлшерi ______________________________________________________
______________________________________________________________
Төлем аяқталған күн __________________________________________
11. Орналастыруды жүргiзген өтiнушiнiң толық атауы
______________________________________________________________
______________________________________________________________
Ескерту. Есепке бiрiншi басшы мен бас бухгалтер қол қояды және эмитенттiң немесе өтiнушiнiң мөрiмен куәландырылады. Есепте Қазақстан Республикасына әкелiнген құнды қағаздардың түрлерi, сондай-ақ тиiстi кеден декларацияларын ресiмдеу нөмiрлерi мен даталары бойынша көлемi туралы деректер болу керек.

1. Полное и сокращенное наименование эмитента_______________
_________________________________________________________________
2. Почтовый (юридический) адрес_____________________________
3. Дата выдачи и номер разрешения на допуск_________________
4. Общая сумма допущенных ценных бумаг, количество по видам и
номиналам.
5. Объем размещенных ценных бумаг___________________________
6. Форма выпуска:___________________________________________
(материализованная или дематериализованная. Если эмиссия
производилась в материализованной форме, то необходимо указать кем
был выполнен заказ на изготовление ценных бумаг; если в
дематериализованной форме - где ведется депозитарный учет движения
ценных бумаг эмитента).
7. При открытом размещении: дата и место публикации проспекта
эмиссии или заменяющего документа________________________________.
8. Дата начала размещения ценных бумаг______________________.
Дата окончания размещения ценных бумаг______________________.
9. Оплата ценных бумаг производилась путем:
- внесения денежных средств в сумме______________________
- материальными средствами, внесенными в качестве платы за
ценные бумаги в сумме_________________________
- другое.
10. Размер процентов, дивидендов по ценным бумагам___________.
Даты выплат_____________________________.
11. Полное наименование заявителя, осуществлявшего размещение
_________________________________________________________________
Примечание. Отчет подписывается первым руководителем, главным бухгалтером и заверяется печатью эмитента или заявителя.
Отчет должен содержать данные об объеме ввезенных в Республику Казахстан ценных бумаг по их видам, а также номеров и дат оформления соответствующих таможенных деклараций.