"Қазақстан Республикасындағы акциялар эмиссиясын тiркеу, жою және акциялар шығарылымдары мен орналастыру қорытындылары жөнiндегi есептi бекiту туралы" Ереженi бекiту туралы
Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар жөнiндегi ұлттық комиссиясының қаулысы 1996 жылғы 29 қараша N 141. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 1997 жылғы 13 қаңтарда N 243 тіркелді. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкi Басқармасының 2002 жылғы 3 тамыздағы N 304 ~V021979 қаулысымен.
Ескерту. Қаулының атауы жаңа редакцияда - ҚР БҚҰК
1998 жылғы 24. 06. N 8 қаулысымен V980088_
Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар жөнiндегi ұлттық комиссиясы қаулы етедi:
1. "Қазақстан Республикасындағы акциялар эмиссиясын тiркеу, жою және акциялар шығарылымдары мен орналастыру қорытындылары жөнiндегi есептi бекiту туралы" Ереже бекiтiлсiн.
2. Құқықтық қамтамасыз ету басқармасы осы Ереженi тiркеу үшiн
Қазақстан Республикасының Әдiлет басқармасына ұсынсын.
3. Талдау-сараптау басқармасы осы Ереженi Қазақстан Республикасының
Әдiлет министрлiгi тiркегеннен кейiн жариялауды қамтамасыз етсiн.
4. Осы Ереженiң орындалуына бақылау жасау Бағалы қағаздар эмиссиясын
тiркеу және бақылау басқармасына және осы Басқармаға жетекшiлiк ететiн
БҚҰК Мүшесiне жүктелсiн.
5. Ереже Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде тiркелген
сәттен бастап күшiне енедi.
Ұлттық комиссияның
Төрағасы
Қазақстан Республикасы              Қазақстан Республикасы
Әдiлет министрлiгiндегi             Бағалы қағаздар жөнiндегi
Мемлекеттiк тiркеу N 243            ұлттық комиссиясының
1997 жылғы 13 қаңтар                1996 жылғы 29 қарашадағы
N 141 қаулысымен
бекiтiлдi
Қазақстан Республикасындағы акциялар эмиссияларын
мемлекеттік тіркеудің, акциялар эмиссияларын жоюдың және
акциялар шығарудың және орналастырудың қорытындылары туралы
есепті бекітудің тәртібі туралы ереже
ЕРЕЖЕ
ЕСКЕРТУ. Ереженің атауы жаңа редакцияда жазылды - ҚР БҚҰК
1998.06.24. N 8
V980088_
қаулысымен.
Қазақстан Республикасындағы акциялар эмиссиясын тiркеу, жою және акциялар шығарылымдары мен орналастыру қорытындылары жөнiндегi есептi бекiту туралы осы Ереже (бұдан әрi - Ереже) Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексiне (жалпы бөлiм) K941000_ , Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1995 жылғы 21 көкектегi "Бағалы қағаздар және қор биржасы туралы" заң күшi бар Жарлығына U952227_ , Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1995 жылғы 2 мамырдағы "Шаруашылық серiктестiктерi туралы" заң күшi бар Жарлығына U952255_ сәйкес жасалды және Қазақстан Республикасындағы эмиссияларды тiркеу және жою, сондай-ақ акциялар шығарылымдары мен орналастыру қорытындылары жөнiндегi есептi бекiту тәртiбiн белгiлейдi.
I ТАРАУ. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасындағы акциялар эмиссияларын мемлекеттік тіркеуді, сондай-ақ акциялар эмиссияларының қорытындылары туралы есепті бекітуді Уәкілетті орган жүзеге асырады, атап айтқанда:
1) Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар жөніндегі ұлттық комиссиясы:
жарғылық капиталының мөлшері 200.000 айлық есепті көрсеткішке тең немесе асатын ашық акционерлік қоғамдар акцияларының эмиссияларын;
ашық акционерлік қоғамдар - жарғылық капиталдарының мөлшерлеріне қарамастан банктердің және жекелеген банктік операцияларды жүзеге асыратын ұйымдардың, сақтандыру компанияларының, бағалы қағаздар рыногының кәсіпқой қатысушылары бағалы қағаздармен саудаластықтарды ұйымдастырушылардың, инвестициялық қорлардың, зейнетақы жинақтау қорларының, зейнетақы активтерін басқару жөніндегі компаниялардың және Орталық депозитарийдің акциялары эмиссияларын;
жарғылық капиталдарының мөлшерлеріне қарамастан Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1996 жылғы 31 желтоқсандағы N 1716 P961716_ қаулысына сәйкес акцияларының мемлекеттік пакетінің бөлігі қор рыногы арқылы сатылуға жататын ашық акционерлік қоғамдардың акциялары эмиссияларын;
2) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі және оның аумақтық басқармалары (Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар жөніндегі ұлттық комиссиясы берген өкілеттіктердің негізінде):
осы тармақтың 1) тармақшасының күші қолданылмайтын ашық акционерлік қоғамдардың акциялары эмиссияларын;
Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар жөнiндегi ұлттық комиссиясы мен Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгi және оның облыстық басқармалары әрi Уәкiлеттi орган деп аталады.
ЕСКЕРТУ. 1-тармақ өзгертілді - ҚР БҚҰК 1998.06.24. N 8 V980088_
қаулысымен.
2. Мемлекеттiк тiркеуге мыналар жатады:
1) акциялардың бiрiншi эмиссиясы - акционерлiк қоғамды заңды тұлға ретiнде тiркеген сәттен бастап үш ай iшiнде;
2) акциялардың кейiнгi (қосымша) эмиссиясы акционерлiк қоғамның жарғылық капиталын көбейткен датадан бастап үш ай iшiнде;

Положение "О порядке государственной регистрации эмиссий акций, аннулирования эмиссий акций и утверждения отчетов об итогах выпуска и размещения акций в Республике Казахстан"
Утверждено постановлением Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам N 141 от 29 ноября 1996 г. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 13 января 1997 г. N 243. Утратило силу - постановлением Правления Национального Банка РК от 3.08.2002 г. № 304 (V021979)
<*>
Сноска. Название Положения - в новой редакции согласно постановлению НКЦБ от 24.06.98г. N 8 V980088_ .
Настоящее Положение о порядке регистрации, аннулирования эмиссии акций и утверждения отчета об итогах выпуска и размещения акций в Республике Казахстан (далее - Положение) разработано в соответствии с Гражданским кодексом Республики Казахстан (общая часть), Указом Президента Республики Казахстан, имеющим силу Закона, U952227_ "О ценных бумагах и фондовой бирже" от 21 апреля 1995 года, Указом Президента Республики Казахстан, имеющим силу Закона, U952255_ "О хозяйственных товариществах" от 2 мая 1995 года и устанавливает порядок регистрации и аннулирования эмиссии, а также утверждения отчета об итогах выпуска и размещения акций в Республике Казахстан.
ГЛАВА 1. Общие положения <*>
Сноска. По тексту Положения и приложений к нему слова "уставный фонд" заменены словами "уставный капитал" в соответствующих падежах согласно постановлению НКЦБ от 24.06.98г. N 8.
1. Государственная регистрация эмиссий акций и аннулирования эмиссий акций, а также утверждение отчетов об итогах эмиссий акций в Республике Казахстан осуществляются Уполномоченным органом, а именно:
1) Национальной комиссией Республики Казахстан по ценным бумагам:
эмиссий акций открытых акционерных обществ, размер уставного капитала которых равен или превышает 200.000-кратный размер месячного расчетного показателя;
эмиссий акций открытых акционерных обществ - банков и организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций, страховых организаций, профессиональных участников рынка ценных бумаг организаторов торгов ценными бумагами, инвестиционных фондов, накопительных пенсионных фондов, компаний по управлению пенсионными активами и Центрального депозитария, вне зависимости от размера их уставных капиталов;
эмиссий акций открытых акционерных обществ, часть государственного пакета акций которых подлежит продаже через фондовый рынок в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 1996 года N 1716 и последующими изменениями и дополнениями к данному постановлению, вне зависимости от размера их уставных капиталов.
2) Министерством юстиции Республики Казахстан и его территориальными управлениями (на основании полномочий, предоставленных Национальной комиссией Республики Казахстан по ценным бумагам):
эмиссий акций открытых акционерных обществ, не подпадающих под действие подпункта 1) настоящего пункта.
Национальная комиссия Республики Казахстан по ценным бумагам, Министерство юстиции Республики Казахстан и его территориальные органы далее именуются Уполномоченный орган. <*>
Сноска. Пункт 1 - с изменениями и дополнениями, внесенными постановлением НКЦБ от 24.06.98г. N 8.
2. Государственной регистрации подлежит:
1) первая эмиссия акций - в течение трех месяцев с даты регистрации акционерного общества как юридического лица;
2) последующая (дополнительная) эмиссия акций - в течение трех месяцев с даты увеличения уставного капитала акционерного общества;

3) акциялардың бiр немесе бiрнеше эмиссияларын жою - акционерлiк қоғамның қызметiн тоқтату (тарату немесе қайта ұйымдастыру арқылы) туралы немесе жарғылық капиталды азайту туралы шешiм қабылданған датадан бастап төрт ай iшiнде;
4) акциялардың кейiнгi эмиссиясын тiркей отырып бiр мезгiлде бұрынғы бiр немесе бiрнеше эмиссияларды жою жарғылық капиталды азайту туралы, эмиссиялар құрылымын (санын, түрiн, бағалы қағаздар номиналын) немесе акциялардың шығарылым нысаны өзгерту туралы шешiм қабылданған датадан бастап төрт ай iшiнде.
Эмиссия қорытындылары туралы есеп акциялары орналастырудың қолданылып жүрген заңмен белгiленген мерзiмi аяқталғаннан кейiн бiр айдан кешiктiрмей тапсырылады.
Акциялар эмиссияларының қорытындылары туралы есептi тiркеу, жою және бекiту мерзiмдерiнiң бұзылуы акционерлiк қоғамдардың лауазымды адамдарына Қазақстан Республикасының заңдарымен белгiленген жауапкершiлiк жүктеуге әкеп соғады.
ЕСКЕРТУ. 2-тармақ өзгертілді - ҚР БҚҰК 1998.06.24. N 8 V980088_
қаулысымен.
3. Эмиссиялары осы Ережемен белгiленген тәртiппен тiркелмеген, сондай-ақ кiдiртiлген, жойылған немесе болмаған деп танылған бағалы қағаздармен мәмiлелер жасауға және оларды жарнамалауға тыйым салынады.
4. Акционерлiк қоғамдар тек қана құжатты немесе құжатсыз нысанда атаулы акциялар шығара алады.
Бағалы қағаздарды орналастыру жабық немесе ашық тәсiлмен жүзеге асырылады. Акциялардың алғашқы шығарылымы қоғамның түрiне қарамастан, тек - құрылтайшылар арасында жабық тәсiлмен орналастырылады.
Акционерлердiң тiзiлiмiн жүргiзудi эмитент бағалы қағаздар ұстаушылар тiзiлiмiн жүргiзу жөнiндегi кәсiби қызметтi жүзеге асыруға лицензиясы бар тәуелсiз тiркеушiге тапсыру керек. Акционерлердiң саны 500 аз және қоғамның қызметкерлер өзiнiң штатында Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар жөнiндегi ұлттық комиссиясы берген, қолданылып жүрген екiншi санатты бiлiктiлiк куәлiгiн (бағалы қағаздармен жасалған мәмiлелердi орындау және тiркеу жөнiндегi жұмыстарды орындауға рұқсат ету құқығымен) иеленген маман болған кезде эмитент тiзiлiмдi өзi жүргiзуге құқықты. Акциялар ашық тәсiлмен орналастырғанда тiзiлiмдi жүргiзудi тек қана тәуелсiз тiркеушi жүзеге асырады.
ЕСКЕРТУ. 4-тармақ өзгертілді - ҚР Бағалы қағаздар жөніндегі ұлттық
комиссиясының 1999.04.20. N 30 V990782_ қаулысымен.
5. Акциялардың эмиссияларын тiркеу, жою немесе қорытындылары туралы есептi бекiту үшiн ұсынылатын құжаттар Уәкiлеттi органға пошта арқылы немесе белгiленген тәртiппен рәсiмделген сенiмхаты бар өкiл арқылы жiберiледi.
Қолданылып жүрген заңдармен өзге тәртiптер белгiленбесе, ұсынылған құжаттарды Уәкiлеттi орган 30 күн iшiнде қарайды.
Акциялар эмиссиясын тiркеуден, жоюдан немесе қорытындылары туралы есептi бекiтуден және құжаттарды эмитенттiң қайтадан ұсынуынан бас тартқан жағдайда, қарау мерзiмiн санау жаңадан басталады, бұл жағдайда эмиссия проспектiсiндегi, қаржылық есептілік, аудиторлық қорытындылары мәлiметтер соңғы құжаттарды ұсыну датасына белгiленген талаптарға сәйкес келу керек.
Акциялар эмиссиясын тiркеуден, жоюдан немесе қорытындылары туралы есептi бекiтуден бас тартқан кезде эмитент аталған кемшiлiктердi жою үшiн Уәкiлеттi органға ұсынылған құжаттардан қажеттiлерiн алуға құқықты. Құжаттарды алу үшiн эмитенттiң өкiлi Уәкiлеттi органға сенiмхат ұсыну керек және алынған құжаттардың тiзбесiн жасау керек.
Дау туындаған жағдайда (тiркеуден, жоюдан немесе акциялар эмиссияларының қорытындылары туралы есептi бекiтуден бас тарту туралы шешiммен эмитенттiң келiспеуi) оны белгiленген тәртiппен шешу үшiн құжаттар уәкiлеттi органда қалады.
ЕСКЕРТУ. 5-тармақ өзгертілді - ҚР БҚҰК 1998.02.06. N 2 V980075_
қаулысымен.
ЕСКЕРТУ. 5-тармақ өзгертілді - ҚР БҚҰК 1998.06.24. N 8 V980088_
қаулысымен.

3) аннулирование одной или нескольких эмиссий акций - в течение четырех месяцев с даты принятия решения о прекращении деятельности (путем ликвидации, реорганизации) акционерного общества или об уменьшении уставного капитала;
4) аннулирование одной или нескольких предыдущих эмиссий при одновременной регистрации последующей эмиссии акций - в течение четырех месяцев с даты принятия решения об уменьшении уставного капитала, об изменении структуры эмиссии (количества, вида, номинала ценных бумаг) или формы выпуска акций.
Отчет об итогах эмиссии представляется не позднее одного месяца после завершения срока размещения акции, установленного действующим законодательством.
Нарушение установленных сроков регистрации, аннулирования и утверждения отчета об итогах эмиссии акций влечет установленную законодательством Республики Казахстан ответственность должностных лиц акционерного общества.
3. Не допускается совершение сделки с ценными бумагами и их реклама, эмиссия которых не зарегистрирована в установленном настоящим Положением порядке, а равно эмиссия которых приостановлена, аннулирована или признана несостоявшейся.
4. Акционерное общество может выпускать только именные акции в документарной или бездокументарной форме.
Размещение ценных бумаг осуществляется закрытым или открытым способом. Акции первого выпуска размещаются закрытым способом - только среди учредителей, независимо от типа общества.
Ведение реестра акционеров эмитент должен поручить независимому регистратору, имеющему лицензию на осуществление профессиональной деятельности по ведению реестра держателей ценных бумаг. Эмитент вправе самостоятельно вести реестр при числе акционеров менее 500 и при наличии в своем штате специалиста, который обладает действующим квалификационным свидетельством второй категории (с правом допуска к выполнению работ по исполнению и регистрации сделок с ценными бумагами), выданным Национальной комиссией Республики Казахстан по ценным бумагам. При открытом способе размещения акций ведение реестра осуществляется только независимым регистратором. <*>
Сноска. Пункт 4 - с изменениями, внесенными постановлением НКЦБ РК от 20.04.99г. N 30 ( пп.1) п.1 пост. N 30 - утратил силу).
5. Документы, представляемые для регистрации, аннулирования или утверждения отчета об итогах эмиссии акций направляются Уполномоченному органу по почте или с нарочным, который должен иметь доверенность, оформленную в установленном порядке.
Представленные документы рассматриваются Уполномоченным органом в течение 30 дней, если иное не установлено действующим законодательством.
В случае отказа в регистрации, аннулировании или утверждении отчета об итогах эмиссии акций и повторного представления эмитентом документов, исчисление срока рассмотрения начинается заново, при этом сведения, содержащиеся в проспекте эмиссии, финансовой отчетности, аудиторском заключении, должны соответствовать требованиям, установленным на дату представления последних документов.
При отказе в регистрации, аннулировании или утверждении отчета об итогах эмиссии акций эмитент вправе получить необходимые документы из представленных Уполномоченному органу, для устранения указанных замечаний. Для получения документов представитель эмитента должен предъявить Уполномоченному органу доверенность и составить опись полученных документов.
В случае спора (несогласия эмитента с решением об отказе в регистрации, аннулировании или утверждении отчета об итогах эмиссии акций) документы остаются у Уполномоченного органа для его разрешения в установленном порядке. <*>
Сноска. Пункт 5 - с изменениями и дополнениями, внесенными постановлением Нацкомиссии РК по ценным бумагам от 6 февраля 1998 года N 2 V980075_ ; постановлением НКЦБ от 24.06.98г. N 8.

6. Эмитенттiң Уәкiлеттi органға ұсынылған құжаттарға қол қойған лауазымды тұлғасы осы құжаттар мазмұнындағы мәлiметтердiң анықтығы үшiн немесе құжаттардың түпнұсқаларынан берiлген көшiрмелердiң дұрыстығы үшiн Қазақстан Республикасының заңдарымен белгiленген жауапкершiлiкте болады.
Акциялар эмиссиясын тiркеу, жою немесе қорытындылары туралы есептi бекiту үшiн ұсынған құжаттар мазмұнындағы мәлiметтердiң анықтығы үшiн Уәкiлеттi орган жауап бермейдi.
7. Акциялар эмиссиясын тiркеу, жою немесе қорытындылары туралы есептi бекiту кезiнде Уәкiлеттi орган эмитенттен эмитенттiң құрылу ерекшелiктерiне немесе оның акцияларын бөлуге (төлеуге), сондай-ақ оның жарғылық капиталын құру (көбейту, азайту) тәртiбiне қатысты қосымша ақпараттар ұсынуды талап етуге құқықты.
ЕСКЕРТУ. 7-тармақ өзгертілді - ҚР БҚҰК 1998.06.24. N 8 V980088_
қаулысымен.
8. Ұсынылған құжаттар қолданылып жүрген заңдар мен осы Ереженiң талаптарына сәйкес келмесе Уәкiлеттi орган акциялар эмиссиясын тiркеуден, жоюдан немесе қорытындылары туралы есептi бекiтуден дәлелдi түрде бас тартуды эмитентке жазбаша түрде жiбередi.
Акциялар эмиссиясын тiркеу кезiнде эмитентке бағалы қағаздар эмиссиясын мемлекеттiк тiркеу туралы куәлiк берiледi (N 4 қосымша), сондай-ақ Уәкiлеттi орган куәландырған эмиссия проспектiсiнiң бiр данасы және акциялардың әрбiр түрiнiң (құжатсыз нысанда шығарылған кезде) бiр данасы қайтарылады.
Акциялар эмиссиясының қорытындылары туралы есептi бекiткен кезде эмитентке есептiң бекiтiлгендiгi туралы жазбаша ескертпе жiберiледi, сондай-ақ есептiң Уәкiлеттi орган куәландырған бiр данасы қайтарылады.
Акциялар толық орналастырылмаған немесе толық төленбеген жағдайда эмиссия қорытындылары туралы есеп бекiтiлмейдi, ал эмитентке Уәкiлеттi органның осы есептi ескеру туралы жазбаша ескертпесi жiберiледi. Акциялар эмиссиясының қорытындылары туралы есептi ескеру туралы жазбаша ескертпенi алғаннан кейiн эмитент осы эмиссияны акцияларды орналастыру үшiн белгiленген мерзiм аяқталған күннен бастап 4 ай iшiнде жою керек.
Акциялардың бұрынғы (жойылған) эмиссиясының қорытындылары туралы есеп бекiтiлмей, акциялардың қосымша эмиссиясын тiркеу немесе эмиссияны жою жүргiзiлмейдi.
Акциялар эмиссиясының қорытындылары туралы есептi бекiту үшiн ұсынылған құжаттарды ресiмдеудiң осы Ережеде көзделген тәртiбi Қазақстан Республикасында бұрын тiркелген акциялар эмиссияларының барлығына қолданылады.
ЕСКЕРТУ. 8-тармақ өзгертілді - ҚР БҚҰК 1998.06.24. N 8 V980088_
қаулысымен.
9. Уәкiлеттi орган акциялар эмиссиясын тiркеуден, жоюдан немесе қорытындылары туралы есептi бекiтуден:
а) ұсынылған құжаттар Қазақстан Республикасының қолданылып жүрген заңдарына және осы Ережеге сәйкес келмеген;
ә) мазмұнында жалған немесе нақты емес мәлiметтер бар акциялар шығару, тiркеу немесе жою туралы ақпараттар берiлген жағдайларда бас тартуға құқықты.

6. Должностные лица эмитента, подписавшие документы, представленные Уполномоченному органу, несут установленную законодательством Республики Казахстан ответственность за достоверность данных, содержащихся в этих документах, или за верность представленной копии подлиннику документа.
Уполномоченный орган не несет ответственности за достоверность сведений, содержащихся в документах, представленных эмитентом для регистрации, аннулирования или утверждения отчета об итогах эмиссии акций.
7. При регистрации, аннулировании или утверждении отчета об итогах эмиссии акций Уполномоченный орган вправе потребовать от эмитента представления дополнительной информации, касающейся особенностей создания эмитента или распределения (оплаты) его акций, а также порядка формирования (увеличения, уменьшения) его уставного капитала.
8. При несоответствии представленных документов требованиям действующего законодательства и настоящего Положения, Уполномоченный орган направляет эмитенту мотивированный отказ в регистрации, аннулировании или утверждении отчета об итогах эмиссии акций в письменной форме.
При регистрации эмиссии акций эмитенту выдается свидетельство о государственной регистрации эмиссии ценных бумаг (Приложение N 4), а также возвращаются один экземпляр проспекта эмиссии и один образец акции каждого вида (при документарной форме выпуска), заверенные Уполномоченным органом.
При утверждении отчета об итогах эмиссии акций эмитенту направляется уведомление об утверждении отчета, а также возвращается один экземпляр отчета, заверенный Уполномоченным органом.
В случае неполного размещения или неполной оплаты акций отчет об итогах эмиссии не утверждается, а эмитенту направляется уведомление Уполномоченного органа о принятии к сведению данного отчета. После получения уведомления о принятии к сведению отчета об итогах эмиссии акций, эмитент должен аннулировать данную эмиссию в течение 4-х месяцев с даты окончания установленного срока для размещения акций.
Регистрация дополнительной эмиссии или аннулирование эмиссии акций не могут быть произведены без утверждения отчета об итогах предыдущей (аннулируемой) эмиссии акций.
Порядок оформления документов, представляемых для утверждения отчета об итогах эмиссии акций, предусмотренный настоящим Положением, применяется ко всем ранее зарегистрированным эмиссиям акций в Республике Казахстан. <*>
Сноска. Пункт 8 - с изменениями и дополнениями, внесенными постановлением НКЦБ от 24.06.98г. N 8.
9. Уполномоченный орган вправе отказать в регистрации, аннулировании или в утверждении отчета об итогах эмиссии акций в случаях:
а) несоответствия представленных документов требованиям действующего законодательства Республики Казахстан и настоящему Положению;
б) представления информации о выпуске, размещении или аннулировании акции, содержащей ложные или неточные сведения.

10. Акциялар эмиссиясын тiркеуден, жоюдан немесе қорытындылары туралы есептi бекiтуден бас тарту жөнiндегi Уәкiлеттi органның шешiмi жөнiнде сот тәртiбiмен шағым жасалуы мүмкiн.
11. Уәкілетті орган 10 күн ішінде N 5 қосымша үлгісі бойынша эмитенттің шығыс нөмірінің реттік санын көрсете отырып мемлекеттік кәсіпорындардың және мекемелердің, мемлекеттің үлестік қатысы бар шаруашылық серіктестіктерінің тізілімін ұстаушысын (бұдан әрі - Тізілім ұстаушы) жүргізілген акциялар эмиссияларының эмиссияларын мемлекеттік тіркеу немесе акциялар эмиссияларын жою және акциялар шығарудың және орналастырудың қорытындылары туралы есепті бекіту не олардан бас тарту
туралы жазбаша ескертеді.
ЕСКЕРТУ. Ереже 11-тармақпен толықтырылды - ҚР БҚҰК 1998.06.24. N 8
V980088_
қаулысымен.
ЕСКЕРТУ. 11-33-тармақтары тиісінше 12-34 болып саналды - ҚР БҚҰК
1998.06.24. N 8
V980088_
қаулысымен.
12. Акциялар эмиссиясы тiркелгеннен кейiн эмитент:
- акциялар жасауға сұраныс бередi және дайындайды (құжатсыз нысанда
шығарылған кезде) және бағалы қағаздарды заңмен белгiленген мерзiмдерде
орналастырылады;
- акцияларды ашық орналастыруға эмитент эмиссия проспектiсiн немесе:
а) акционерлiк қоғамның атауы мен орналасқан орны;
ә) эмитент қызметтерiнiң негiзгi түрлерi;
б) эмиссия құрылымы және ашық жазылу жарияланған бағалы қағаздардың
шығарылу нысаны;
в) әлеуеттi инвесторлардың шеңберi;
г) бағалы қағаздарды таратудың басталу және аяқталу мерзiмдерi;
ғ) эмитенттiң тiркеушiсi туралы мәлiметтер;
д) әлеуеттi инвесторлар осы шығарылымның бағалы қағаздарын сатып ала алатын және эмиссия проспектiсiнiң мазмұнымен таныса алатын орындар;
е) эмитент мүлiктерiнiң қысқаша сипаттамасы көрсетiлген ашық жазылу туралы хабар жариялайды:
- акцияларды инвесторлардың арасында орналастырады;
- белгiленген мерзiмде акциялар эмиссиясының қорытындылары туралы есеп бередi.
Эмитент осы шығарылымның бағалы қағаздарын сатып алушыларды толық және тең ақпараттармен қамтамасыз етуге мiндеттi.
13. Акциялар эмиссиясын тiркеу, жою немесе қорытындылары туралы есептi бекiту туралы Уәкiлеттi орган берген құжаттардың түпнұсқасы жоғалған жағдайда, эмитент құжаттардың жоғалғандығын растайтын ақпаратты Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар жөнiндегi ұлттық комиссиясының немесе орталық әдiлет органының ресми басылымында жариялау шартымен құжаттардың екiншi данасын беру жөнiнде Уәкiлеттi органға өтiнуге құқықты.
Акционерлердiң жалпы жиналысын шақыру туралы, қоғамның жарғылық қорды азайту немесе акцияларды жою туралы шешiм туралы, акцияларға ашық жазылу жөнiндегi хабарламалар туралы ашық үлгiдегi акционерлiк қоғамдардың ақпараттары, сондай-ақ ашық үлгiдегi қоғамның қызметi туралы басқа да ақпарат Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар жөнiндегi ұлттық комиссиясының немесе орталық әдiлет органының ресми баспа басылымдарында, егер жалпы республикалық өзге басылымдар қоғамның жарғысында айқындалмаса, жарияланады.

10. Решение Уполномоченного органа об отказе в регистрации, аннулировании или утверждении отчета об итогах эмиссии акций может быть обжаловано в судебном порядке.
11. Уполномоченный орган в течение 10 дней уведомляет держателя реестра государственных предприятий и учреждений, хозяйственных товариществ с долевым участием государства (далее - Реестродержателя) о произведенной государственной регистрации эмиссии акций или аннулирования эмиссии акций и об утверждении отчета об итогах выпуска и размещения акций либо об отказе в них с указанием порядкового номера исходящего номера заявления эмитента по форме Приложения N 5. <*>
Сноска. Положение дополнено пунктом 11 согласно постановлению НКЦБ от 24.06.98г. N 8; нумерация пунктов с 11-33 соответственно изменена на 12-34 согласно постановлению НКЦБ от 24.06.98г. N 8.
12. После регистрации эмиссии акций эмитент:
- заказывает и изготавливает акции (при документарной форме выпуска) и размещает ценные бумаги в сроки, установленные действующим законодательством;
- при открытом способе размещения акций эмитент публикует проспект эмиссии или сообщение об открытой подписке, в котором указывается:
а) наименование и место нахождения акционерного общества;
б) основные виды деятельности эмитента;
в) структура эмиссии и форма выпуска ценных бумаг, на которые объявлена открытая подписка;
г) круг потенциальных инвесторов;
д) сроки начала и окончания распространения ценных бумаг;
е) сведения о регистраторе эмитента;
ж) места, где потенциальные инвесторы могут приобрести ценные бумаги данного выпуска и ознакомиться с содержанием проспекта эмиссии;
з) краткое описание имущества эмитента;
- размещает акции среди инвесторов;
- в установленный срок представляет отчет об итогах эмиссии акций.
Эмитент обязан обеспечить всех покупателей ценных бумаг данного выпуска полной и равной информацией.
13. В случае утраты оригиналов документов, выдаваемых Уполномоченным органом при регистрации, аннулировании или утверждении отчета об итогах эмиссии акций, эмитент вправе обратиться к Уполномоченному органу за выдачей дубликата, при условии опубликования информации о недействительности утраченных документов в официальных печатных изданиях Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам или центрального органа юстиции.
Информация открытых акционерных обществ о созыве общего собрания акционеров, о решении общества об уменьшении уставного капитала и аннулировании акций, об объявлении открытой подписки на акции, а также другая информация о деятельности открытого акционерного общества публикуется в официальных печатных изданиях Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам или центрального органа юстиции, если иные общереспубликанские издания не определены в уставе общества.

14. Атауы өзгертiлген жағдайда, заңды тұлғаны әдiлет органдарында қайтадан тiркеген күннен бастап бiр ай мерзiмдi эмитент жаңадан бағалы қағаздар шығарылымын тiркеу туралы мемлекеттiк куәлiк алу және эмиссия проспектiсiне (шығарылым шарттарына) өзгертулер енгiзу үшiн Уәкiлеттi органға қажеттi құжаттар ұсыну керек. Уәкiлеттi орган бағалы қағаздардың шығарылымын мемлекеттiк тiркеу туралы жаңа куәлiкке бұрынғы куәлiктiң
берiлген күнiн көрсетедi.
Құжатты нысанда шығарылған акциялардың атауы өзгертiлген жағдайда,
бағалы қағаздардың шығарылымын мемлекеттiк тiркеу туралы жаңа куәлiктi
алғаннан кейiн, эмитент әрбiр акцияға тиiстi жазба жазуға және бұл туралы
Уәкiлеттi органға ескертуге мiндеттi.
2 ТАРАУ. Акциялар эмиссиясын тiркеу, жою және
қорытындылары туралы есептi бекiту кезiнде
ұсынылатын құжаттар
15. Акциялардың бiрiншi эмиссиясы кезiнде:
- Өтiнiш;
- Акционерлердiң жалпы жиналысының акциялар шығарылымының нысаны және қоғамның тiркеушiсiн сайлау (атаулы акцияларда) туралы шешiмiмен бiрге хаттама (хаттамадан үзiндi-көшiрме);
- Заңды тұлғаны мемлекеттiк тiркеу туралы куәлiктiң көшiрмесi;
- Статистикалық карточканың көшiрмесi;
- Жарғының нотариалды куәландырылған көшiрмесi;
- құрылтай шартының (оны ауыстыратын құжаттың) нотариалды куәландырылған көшiрмесi;
- Құрылтайшылардың жарғылық капиталға жарғылық капиталдың кемiнде 50% мөлшерiнде салған салымдарын растайтын құжаттар;
- Тiркеушiнiң акционерлер тiзiлiмiнде заңсыз жазбалар жүргiзбеу жөнiндегi акционерлер алдындағы жауапкершiлiгiн сақтандыру шартының көшiрмесi, Ұлттық жекешелендiру бағдарламасы шеңберiнде құрылған акционерлiк қоғамдар үшiн аталған шартты ұсыну талап етiлмейдi;
- Құжатты нысан шығарылымындағы акциялардың әрбiр түрiнiң үлгiлерi (N 1 қосымшаға сәйкес), екi дана;
- Тәуелсiз тiркеушiмен жасасқан шарттың көшiрмесi немесе маманның бiлiктiлiк куәлiгiмен қоса акционерлердiң тiзiлiмiн жүргiзу туралы iшкi ереже;
- Акциялар эмиссиясын тiркеу кезiнде бағалы қағаздармен жүргiзген операциялар үшiн салықтың төленгендiгiн растайтын төлем құжатының көшiрмесi;
- қаржылық есептілікке қоса тiгiлген эмиссия проспектiсi (шығарылым шарттары), екi дана (N 2, 3 қосымшаларға сәйкес).
- бухгалтерлік баланстармен тігілген, N 2 қосымша үлгісі бойынша эмиссия проспектісін екі данада.
ЕСКЕРТУ. 14-тармақ өзгертілді - ҚР БҚҰК 1998.02.06. N 2 V980075_
қаулысымен.
ЕСКЕРТУ. 15-тармақ өзгертілді - ҚР БҚҰК 1998.06.24. N 8 V980088_
қаулысымен.
16. Акциялардың кейiнгi (қосымша) эмиссиясы кезiнде:
- Өтiнiш;
- Акционерлердiң жалпы жиналысының акциялардың қосымша шығарылымы туралы шешiмiмен қоса хаттама (хаттамадан үзiндi-көшiрме);
- Заңды тұлғаны мемлекеттiк қайта тiркеу туралы куәлiктiң көшiрмесi (егер қоғам акциялардың алдыңғы эмиссиясын тiркегеннен кейiн қайта тiркеуден өтсе);
- Жарғылық капиталдың өзгертiлген мөлшерiн көрсетiлген статистикалық карточканың көшiрмесi;
- Өзгертулерiмен және толықтыруларымен қоса жарғының нотариалды куәландырылған көшiрмесi немесе акционерлердiң жалпы жиналысының жарғыға өзгертулер мен толықтырулар енгiзу туралы шешiмiмен қоса хаттама (хаттамадан үзiндi-көшiрме);
- Құрылтай құжаттарына өзгертулер енгiзген күннен бастап бiр ай мерзiмдегi тiркеушi органның хабарын растайтын пошталық квитанцияның немесе өзге құжаттың көшiрмесi (егер қоғам аталған өзгертулермен қайта тiркеуден өтпесе);
- Өзгертулерiмен және толықтыруларымен қоса құрылтай шартының нотариалды куәландырылған көшiрмесi (жабық үлгiдегi акционерлiк қоғамдар үшiн);
- Тәуелсiз тiркеушiмен жасасқан шарттың көшiрмесi немесе маманның бiлiктiлiк куәлiгiмен қоса акционерлердiң тiзiлiмiн жүргiзу туралы iшкi ереже (атаулы акциялар шығарылымында, егер бұрынғы шығарылымдарда ұсынылмаса немесе өзгертулер бар болса);
- Акциялар эмиссиясын тiркеу кезiнде бағалы қағаздармен жүргiзген
операциялар үшiн салықтың төленгендiгiн растайтын төлем құжатының
көшiрмесi;
- бухгалтерлік баланстармен тігілген, N 2 қосымша үлгісі бойынша
эмиссия проспектісін екі данада;
- Аудиторлық қорытынды;
- Акциялардың бұрынғы эмиссиясын мемлекеттiк тiркеу туралы куәлiктiң
көшiрмесi;
- Акциялардың бұрынғы эмиссияларының қорытындылары туралы есептiң
көшiрмесi және осы есептi бекiту туралы Ұлттық комиссиясының жазбаша
ескертуi;
- Мазмұнында қоғамның тiркеушiсiне берiлген акциялардың 5% көбiн
иеленген акционерлер туралы мәлiметтер бар тiзiлiмнiң көшiрмесi.
ЕСКЕРТУ. 15-тармақ өзгертілді - ҚР БҚҰК 1998.02.06. N 2
V980075_
қаулысымен.
ЕСКЕРТУ. 16-тармақ өзгертілді - ҚР БҚҰК 1998.06.24. N 8
V980088_
қаулысымен.

14. При изменении наименования, в месячный срок с даты перерегистрации юридического лица в органах юстиции, эмитент должен представить Уполномоченному органу необходимые документы для получения нового свидетельства о государственной регистрации эмиссии ценных бумаг и внесения изменений в проспект эмиссии (условия выпуска). Уполномоченным органом в новом свидетельстве о государственной регистрации эмиссии ценных бумаг указывается дата выдачи предыдущего свидетельства.
В случае изменения наименования, при документарной форме выпуска акций, эмитент обязан после получения нового свидетельства о государственной регистрации эмиссии ценных бумаг сделать соответствующую запись на каждой акции и уведомить об этом Уполномоченный орган.
ГЛАВА 2. Документы, представляемые при регистрации,
аннулировании и утверждении отчета об итогах эмиссии акций
15. При первой эмиссии акций:
- Заявление;
- Протокол (выписка из протокола) с решением общего собрания акционеров о форме выпуска акций и выборе регистратора общества (при именных акциях);
- Копия свидетельства о государственной регистрации юридического лица;
- Копия статистической карточки;
- Нотариально заверенная копия устава;
- Нотариально заверенная копия учредительного договора (документа, его заменяющего);
- Документы, подтверждающие внесение вкладов учредителями в размере не менее 50 % уставного капитала;
- Копия договора страхования ответственности регистратора перед акционерами от неправомерных внесений записей в реестр акционеров. Для акционерных обществ, созданных в рамках Национальной программы приватизации, представление указанного договора не требуется;
- Образцы акций каждого вида - при документарной форме выпуска (в соответствии с Приложением N 1), в двух экземплярах;
- Копия договора с независимым регистратором или внутреннее положение о ведении реестра акционеров с копией квалификационного свидетельства специалиста;
- Копия платежного документа, подтверждающего оплату налога на операции с ценными бумагами при регистрации эмиссии акций;
- проспект эмиссии, прошитый с бухгалтерскими балансами, в двух экземплярах по форме Приложения N 2;
- Аудиторское заключение (за исключением обществ, указанных в п.32 Положения). <*>
Сноска. Пункт 15 - с изменениями, внесенными постановлением Нацкомиссии РК по ценным бумагам от 6 февраля 1998 года N 2; постановлением НКЦБ от 24.06.98г. N 8.
16. При последующей (дополнительной) эмиссии акций:
- Заявление;
- Протокол (выписка из протокола) с решением общего собрания акционеров о дополнительном выпуске акций;
- Копия свидетельства о государственной перерегистрации юридического лица (в случае, если общество прошло перерегистрацию после регистрации предыдущей эмиссии акций);
- Копия статистической карточки с указанием измененной величины уставного капитала;
- Нотариально заверенная копия устава с изменениями и дополнениями или протокол (выписка из протокола) с решением общего собрания акционеров о внесении изменений и дополнений в устав;
- Копия почтовой квитанции или иной документ, подтверждающий извещение регистрирующего органа в месячный срок с даты внесения изменений в учредительные документы (если общество не проходило перерегистрацию с указанными изменениями);
- Образцы акций каждого вида - при документарной форме выпуска (в соответствии с Приложением N 1), в двух экземплярах;
- Копия договора с независимым регистратором или внутреннее положение о ведении реестра акционеров с копией квалификационного свидетельства специалиста (при выпуске именных акций, если не представлялись при предыдущих выпусках или имеются изменения);
- Копия платежного документа, подтверждающего оплату налога на операции с ценными бумагами при регистрации эмиссии акций;
- проспект эмиссии, прошитый с бухгалтерскими балансами, в двух экземплярах по форме Приложения N 2;
- Аудиторское заключение;
- Копия свидетельства о государственной регистрации предыдущей эмиссии акций;
- Копия отчета об итогах предыдущей эмиссии акций и уведомления Национальной комиссии об утверждении этого отчета;
- Выписка из реестра, содержащая сведения об акционерах, владеющих свыше 5% акций, выданная регистратором общества.
Сноска. Пункт 16 - с изменениями, внесенными постановлением Нацкомиссии РК по ценным бумагам от 6 февраля 1998 года N 2; постановлением НКЦБ от 24.06.98г. N 8.

17. Акциялардың эмиссиясын жою кезiнде (акционерлiк қоғамның қызметi тоқтатылған немесе жарғылық капитал азайтылған жағдайда):
- Өтiнiш;
- Акционерлердiң жалпы жиналысының акциялар эмиссиясын жою туралы шешiмiмен қоса хаттама (хаттамадан үзiндi-көшiрме);
- Акциялар эмиссиясын мемлекеттiк тiркеу туралы куәлiктiң түпнұсқасы;
- Уәкiлеттi органда тiркелген эмиссия проспектiсiнiң түпнұсқасы;
- Акциялар эмиссиясының қорытындылары туралы есептiң түпнұсқасы және осы есептi бекiту (ескеру) туралы Уәкiлеттi органның жазбаша ескертпесi;
- Құжатты нысан шығарылымында - акцияларды жою туралы акт немесе Уәкiлеттi орган тiркеген акциялар үлгiлерiнiң түпнұсқалары (егер акциялар шығарылмаған жағдайда);
- Акционерлер тiзiлiмiн жабу туралы тiркеушiнiң анықтамасы (акционерлiк қоғамның қызметi тоқтатылғанда)/
ЕСКЕРТУ. 17-тармақ өзгертілді - ҚР БҚҰК 1998.06.24. N 8 V980088_
қаулысымен.
18. Бұрынғы эмиссияны жою және бiр мезгiлде акциялардың жаңа эмиссиясын тiркеу кезiнде (жарғылық капитал азайтылған жағдайда, эмиссия құрылымы немесе акция шығарылымының нысаны өзгертiлгенде):
- Өтiнiш;
- Акционерлердiң жалпы жиналысының акциялардың бұрынғы шығарылымын жою және жаңа шығарылымы туралы шешiмiмен қоса хаттама (хаттамадан үзiндi-көшiрме);
- Заңды тұлғаны мемлекеттiк қайта тiркеу туралы куәлiктiң көшiрмесi (егер қоғам акциялардың алдыңғы эмиссиясын тiркегеннен кейiн қайта тiркеуден өтсе);
- Жарғылық капиталдың өзгертiлген мөлшерi көрсетiлген статистикалық карточканың көшiрмесi (егер өзгертiлсе);
- Өзгертулерiмен және толықтыруларымен қоса жарғының нотариалды куәландырылған көшiрмесi немесе акционерлердiң жалпы жиналысының жарғыға өзгертулер мен толықтырулар енгiзу туралы шешiмiмен қоса хаттама (хаттамадан үзiндi-көшiрме);
- Құрылтай құжаттарына өзгертулер енгiзген күннен бастап бiр ай мерзiмдегi тiркеушi органның хабарын растайтын пошталық квитанцияның немесе өзге құжаттың көшiрмесi (егер қоғам аталған өзгертулермен қайта тiркеуден өтпесе);
- Енгiзiлген өзгертулерiмен және толықтыруларымен қоса құрылтай шартының нотариалды куәландырылған көшiрмесi (жабық үлгiдегi акционерлiк қоғамдар үшiн);
- Тәуелсiз тiркеушiмен жасасқан шарттың көшiрмесi немесе маманның бiлiктiлiк куәлiгiмен қоса акционерлердiң тiзiлiмiн жүргiзу туралы iшкi ереже (атаулы акциялар шығарылымында, егер бұрынғы шығарылымдарда ұсынылмаса немесе өзгертулер бар болса);
- Акциялар эмиссиясын тiркеу кезiнде бағалы қағаздармен жүргiзген операциялар үшiн салықтың төленгендiгiн растайтын төлем құжатының көшiрмесi. Жойылуға жатқызылған эмиссияны тiркеу кезiнде төленген салық кейiнгi эмиссияны тiркеу кезiнде есептеледi;
- бухгалтерлік баланстармен тігілген, N 2 қосымша үлгісі бойынша эмиссия проспектісін екі данада;
- Аудиторлық қорытынды;
- Мазмұнында қоғамның тiркеушiсiне берiлген акциялардың 5% көбiн иеленген акционерлер туралы мәлiметтер бар тiзiлiмнiң көшiрмесi;
- Жойылуға жататын акциялар эмиссиясын мемлекеттiк тiркеу туралы куәлiктiң түпнұсқасы;
- Уәкiлеттi органда тiркелген эмиссия проспектiсiнiң (шығарылым шарттары) түпнұсқасы;
- Акциялар эмиссиясының қорытындылары туралы есептiң түпнұсқасы және осы есептi бекiту (ескеру) туралы Уәкiлеттi органның жазбаша ескертпесi;
- Құжатты нысан шығарылымында - акцияларды жою туралы акт немесе Уәкiлеттi орган тiркеген акциялар үлгiлерiнiң түпнұсқалары (егер акциялар шығарылмаған жағдайда).
ЕСКЕРТУ. 18-тармақ өзгертілді - ҚР БҚҰК 1998.02.06. N 2 V980075_
қаулысымен.
ЕСКЕРТУ. 18-тармақ өзгертілді - ҚР БҚҰК 1998.06.24. N 8 V980088_
қаулысымен.

17. При аннулировании эмиссии акций (в случае прекращения деятельности акционерного общества или уменьшения уставного капитала):
- Заявление;
- Протокол (выписка из протокола) с решением общего собрания акционеров об аннулировании эмиссии акций;
- Оригинал свидетельства о государственной регистрации эмиссии акций;
- Оригинал проспекта эмиссии, зарегистрированного Уполномоченным органом;
- Оригинал отчета об итогах эмиссии акций и уведомления Уполномоченного органа об утверждении (принятии к сведению) этого отчета;
- При документарной форме выпуска акт об уничтожении акций или оригиналы образцов акций, зарегистрированных Уполномоченным органом (в случае, если акции не выпускались);
- Справку регистратора о закрытии реестра акционеров (при прекращении деятельности акционерного общества).
Сноска. Пункт 17 - с изменениями и дополнениями, внесенными постановлением НКЦБ от 24.06.98г. N 8.
18. При аннулировании предыдущей эмиссии и одновременной регистрации новой эмиссии акций (в случае уменьшения уставного капитала, изменения структуры эмиссии или формы выпуска акций):
- Заявление;
- Протокол (выписка из протокола) с решением общего собрания акционеров об аннулировании предыдущей эмиссии и новом выпуске акций;
- Копия свидетельства о государственной перерегистрации юридического лица (в случае, если общество прошло перерегистрацию после регистрации предыдущей эмиссии акций);
- Копия статистической карточки с указанием измененной величины уставного капитала (если менялась);
- Нотариально заверенная копия устава с изменениями и дополнениями или протокол (выписка из протокола) с решением общего собрания акционеров о внесении изменений и дополнений в устав;
- Копия почтовой квитанции или иной документ, подтверждающий извещение регистрирующего органа в месячный срок с даты внесения изменений в учредительные документы (если общество не проходило перерегистрацию с указанными изменениями);
- Образцы акций каждого вида - при документарной форме выпуска (в соответствии с Приложением N 1), в двух экземплярах;
- Копия договора с независимым регистратором или внутреннее положение о ведении реестра акционеров с копией квалификационного свидетельства специалиста (при выпуске именных акций, если не представлялись при предыдущих выпусках или имеются изменения);
- Копия платежного документа, подтверждающего оплату налога на операции с ценными бумагами при регистрации эмиссии акций. Сумма налога, уплаченная при регистрации эмиссии, подлежащей аннулированию, зачитывается при регистрации последующей эмиссии.
- Проспект эмиссии, прошитый с бухгалтерскими балансами, в двух экземплярах по форме Приложения N 2;
- Аудиторское заключение;
- Выписка из реестра, содержащая сведения об акционерах, владеющих свыше 5 % акций, выданная регистратором общества;
- Оригинал свидетельства о государственной регистрации эмиссии акций, подлежащей аннулированию;
- Оригинал проспекта эмиссии (условий выпуска), зарегистрированного Уполномоченным органом;
- Оригинал отчета об итогах эмиссии акций и уведомления Уполномоченного органа об утверждении (принятии к сведению) этого отчета;
- При документарной форме выпуска - акт об уничтожении акций или оригиналы образцов акций, зарегистрированных Уполномоченным органом (в случае, если акции не выпускались). <*>
Сноска. Пункт 18 - с изменениями, внесенными постановлением Нацкомиссии РК по ценным бумагам от 6 февраля 1998 года N 2; постановлением НКЦБ от 24.06.98г. N 8.

19. Акционерлiк қоғамды қайта ұйымдастыру кезiнде эмиссияны тiркеу үшiн қосымша мыналар ұсынылады:
- Бiрiккенде, қосылғанда - өткiзу актiсiнiң көшiрмесi, бiрiгу (қосылу) туралы шарттың көшiрмесi және нығайту балансын қоса отырып қаржылық есеп;
- Бөлiнгенде, бөлiнiп шыққанда - бөлiну балансы;
- Қайта құрылғанда - өткiзу актiсi және жаңадан құрылған акционерлiк қоғамның қайта құрылған күнiне бухгалтерлiк баланс;
- Кез келген жағдайда әрбiр таратылған (қайта ұйымдастырылған) акционерлік қоғамның акциялар эмиссиясын жою туралы Уәкiлеттi органның жазбаша ескертпесiнiң көшiрмесi қосымша ұсынылады.
Акционерлiк қоғамды қайта ұйымдастыру туралы соттың немесе монополияға қарсы органның шешiмi қабылданғанға, аталған шешiмнiң көшiрмесi ұсынылады.
ЕСКЕРТУ. 19-тармақ өзгертілді - ҚР БҚҰК 1998.02.06. N 2 V980075_
қаулысымен.
20. Акциялар эмиссиясының қорытындылары туралы есептi бекiту кезiнде мыналар ұсынылады:
- Өтiнiш;
- Жарғылық капиталға салымдардың толық салынғандығын растайтын құжаттар (алғашқы орналастырылған акцияларды төлеу);
- Осы шығарылымның акцияларын орналастыру нақты аяқталған (толық төлеу жүргiзiлгенде) тоқсанның аяғындағы қаржылық есептілік;
- Мазмұнында қоғамның тiркеушiсiне берген акциялардың 5% иеленген акционерлер туралы мәлiметтер бар тiзiлiмнен үзiндi-көшiрме;
- Ұлттық жекешелендiру бағдарламасы шеңберiнде құрылған акционерлiк қоғамдар үшiн - акциялардың мемлекеттiк пакетiн өткiзгеннен (сатқаннан) кейiнгi жарғылық капиталдағы акционерлердiң үлесiн растайтын Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлікті басқару және жекешелендіру жөніндегі департаменті аумақтық комитеттiң (жекешелендiру жөнiндегi комитеттiң) құжаты;
- Эмиссияны мемлекеттiк тiркеу туралы куәлiктiң көшiрмесi;
- Баспа басылымның аты, орналасқан жерi, нөмiрi және шығарылған күнiн көрсете отырып, акцияларға ашық түрде жазылу (ашық тәсiлмен орналастырылғанда) туралы хабар жарияланған басылым бетiнiң (оның бөлiгiнiң) көшiрмесi;
- Бағалы қағаздарды дайындауға тапсырысты орналастыруды растайтын құжаттың және осы тапсырысты төлеу туралы төлем тапсырысының көшiрмесi (құжатты нысанда шығарылғанда);
- Акциялардың эмиссиясының қорытындылары туралы есеп, екi дана (N 5 қосымшаға сәйкес).
ЕСКЕРТУ. 20-тармақ өзгертілді - ҚР БҚҰК 1998.02.06. N 2 V980075_
қаулысымен.
ЕСКЕРТУ. 20-тармақ өзгертілді - ҚР БҚҰК 1998.06.24. N 8 V980088_
қаулысымен.
21. Банктiк операцияларының жекелеген түрлерiн жүзеге асыратын банктер мен басқа ұйымдар акциялар эмиссиясын тiркеу кезiнде қосымша Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкiнiң сараптауынан өткiзiлген және аудиторлық қорытындымен расталған эмиссия проспектiсiн ұсынады. Акциялар эмиссиясының қорытындылары туралы есептi бекiту кезiнде банктiк операциялардың жекелеген түрлерiн жүзеге асыратын банктер мен бас ұйымдар қосымша Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi бекiткен бағалы қағаздарды орналастыру қорытындылары туралы есептi және осы есептiң бекiтiлгендiгi туралы хаттың көшiрмесiн ұсынады.
ЕСКЕРТУ. 21-тармақ өзгертілді - ҚР БҚҰК 1998.06.24. N 8
V980088_
қаулысымен.

19. При реорганизации акционерного общества для регистрации эмиссии дополнительно представляются:
- При слиянии, присоединении - копия передаточного акта, копия договора о слиянии (присоединении) и финансовая отчетность, включающая консолидированный баланс;
- При разделении, выделении - финансовая отчетность, включающая разделительный баланс;
- При преобразовании - передаточный акт и бухгалтерский баланс на дату регистрации вновь образованного акционерного общества;
В любом случае дополнительно представляется копия уведомления Уполномоченного органа об аннулировании эмиссии акций каждого ликвидированного (реорганизованного) акционерного общества.
При принятии решения о реорганизации общества судом или антимонопольным органом, представляется копия указанного решения. <*>
Сноска. Пункт 19 - с изменениями, внесенными постановлением Нацкомиссии РК по ценным бумагам от 6 февраля 1998 года N 2.
20. При утверждении отчета об итогах эмиссии акций представляются:
- Заявление;
- Документы, подтверждающие полноту внесения вкладов в уставной капитал (оплату акции при первичном размещении);
- Финансовая отчетность на конец квартала, в котором было фактически окончено размещение (произведена полная оплата) данного выпуска акций;
- Выписка из реестра, содержащая сведения об акционерах, владеющих свыше 5 % акций, выданная регистратором общества;
- Для акционерных обществ, созданных в рамках Национальной программы приватизации, - документ от территориального комитета Департамента государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан, подтверждающий доли акционеров в уставном капитале после передачи (реализации) государственного пакета акций;
- Копия свидетельства о государственной регистрации эмиссии;
- Копия страницы (ее части) печатного издания, в котором было опубликовано сообщение об открытой подписке на акции с указанием названия, местонахождения, номера и даты выхода печатного издания (при открытом способе размещения);
- Копия документа, подтверждающего размещение заказа на изготовление ценных бумаг и платежного поручения об оплате этого заказа (при документарной форме выпуска);
- Отчет об итогах эмиссии акций в двух экземплярах (в соответствии с Приложением N 5). <*>
Сноска. Пункт 20 - с изменениями, внесенными постановлением НКЦБ от 6.02.98г. N 2; постановлением НКЦБ от 24.06.98г. N 8.
21. Банки и другие организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций, при регистрации эмиссии акций дополнительно представляют проспект эмиссии, прошедший экспертизу в Национальном Банке Республики Казахстан и подтвержденный аудиторским заключением. При утверждении отчета об итогах эмиссии акций банки и другие организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций, дополнительно представляют отчет об итогах размещения ценных бумаг, утвержденный Национальным Банком Республики Казахстан и копию письма об утверждении этого отчета. <*>
Сноска. Пункт 21 - с изменениями и дополнениями, внесенными постановлением НКЦБ от 24.06.98г. N 8.

22. Акционерлiк қоғамның атауы өзгергенде мыналар ұсынылады:
- Өтiнiш;
- Акционерлiк қоғамды мемлекеттiк қайта тiркеу туралы куәлiктiң
көшiрмесi;
- Өзгертулерiмен және толықтыруларымен қоса құрылтай құжаттарының
нотариалды куәландырылған көшiрмесi немесе акционерлердiң жалпы
жиналысының құрылтай құжаттарына өзгертулер мен толықтырулар енгiзу туралы
шешiмiмен қоса хаттама (хаттамадан үзiндi-көшiрме);
- Бағалы қағаздар эмиссиясын мемлекеттiк тiркеу туралы куәлiктiң және
Уәкiлеттi органда тiркелген эмиссия проспектiсiнiң түпнұсқалары.
ЕСКЕРТУ. 22-тармақ өзгертілді - ҚР БҚҰК 1998.06.24. N 8
V980088_
қаулысымен.
3 ТАРАУ. Акциялар эмиссиясын тiркеу, жою және эмиссия
қорытындылары туралы есептi бекiту үшiн
ұсынылатын құжаттарды ресiмдеуге қойылатын
талаптар
23. Акциялар эмиссиясын тiркеу, жою және эмиссия қорытындылары туралы есептi бекiту үшiн, егер осы Ережемен куәландырылған көшiрмелердi ұсыну көзделмесе, Уәкiлеттi органға құжаттардың тек қана түпнұсқалары ұсынылады. Егер Ережеде көшiрменi кiм куәландырылатындығы көрсетiлмесе, онда эмитенттiң басшысының, бас бухгалтерiнiң қолдарымен және мөрiмен куәландырылған құжаттың анық ксерокөшiрмесi ұсынылады. Құжаттардың беттерi көп болған жағдайда, егер құжат тiгiлмесе және қағаз пломбамен бекiтiлмесе, онда әрбiр бет куәландырылады.
24. Құжаттарда ескертпелер жасалмаған түзетулер, сызып тастаулар,
тазартулар жасауға, түзетiлiп жазылулар, қосымша жазулар (қосымша басулар)
жазуға және тағы да басқаларына жол берiлмейдi. Түзетiлген кезде сызылып
тасталған жазу анық оқылу керек. Әрбiр түзетулер (қосымшаға) осы құжатқа
қол қойған тұлға ескерту жазу керек және тиiстi мөрмен расталу керек,
мысалы: "түзетiлген ... дұрыс", "қосымша жазылған ... дұрыс", "сызылып
тасталған ... оқылмасын".
25. Өтiнiштiң мазмұнында мыналар болу керек:
- Акционерлiк қоғамның атауы, түрi, орналасқан жерi;
- Шығыс (тiркеу) нөмiрi және датасы;
- Эмиссияның нөмiрi және құрылымы;
- Акциялар шығарылымының нысаны;
- Есеп бекiтiлген кезде - эмиссияның нақты төленген сомасы;
- белгiлi бiр қызметтi жүргiзу туралы Уәкiлеттi органға жүгiну;
- Бiрiншi басшының қызметi, тегi және қоғамның мөрiмен расталған
қолы;
- Тізілім ұстаушы штампының N 6 қосымша үлгісі бойынша таңбасы.
ЕСКЕРТУ. 25-тармақ өзгертілді - ҚР БҚҰК 1998.06.24. N 8
V980088_
қаулысымен.
26. Акционерлердiң жалпы жиналысының хаттамасы (хаттамадан үзiндi-көшiрмесiнiң) мазмұнында мыналар болу керек:
- Акционерлiк қоғамның атауы, оның орналасқан жерi;
- Жиналыс өткiзiлген дата және орны;
- Дауыс беретiн акцияларды иеленген акционерлердiң жалпы саны, сондай-ақ жиналысқа қатысып отырған осындай акционерлердiң саны;
- Дауыс беретiн акциялардың (дауыстардың) жалпы саны, сондай-ақ жиналысқа қатысып отырған дауыстардың саны;
- Жиналысқа қатысып отырған 5% көп дауыс беретiн акцияларды иеленген акционерлер туралы мәлiметтер (акциялар санын көрсете отырып); заңды тұлғалар туралы - заңды тұлғаның атауы, өкiлдiң қызметi, тегi, инициалы, сенiмхаттың нөмiрi мен датасы; жеке тұлғалар үшiн - тегi, инициалы, егер өкiлi қатысса - сенiмхаттың датасы мен нотариустың тiзiлiмiндегi жазбаның нөмiрi;
- Мазмұнында қолданылып жүрген заңдармен айқындалған мәлiметтер бар осы жиналыс туралы жазбаша ескертпелер дауыс беретiн акцияларды иеленген акционерлердiң қанша мөлшерiне тапсырыс хатпен жiберiлгендiгiн көрсету;
- Эмиссия құрылымы, акциялар шығарылымының нысанын, қоғамның тiркеушiсi және акцияларды тарату тәртiбi (акцияларға жазылу) көрсетiлген отырып акциялар шығару (жою) туралы шешiм. Бiр акцияны жойған және басқа акцияны шығарған және қоғамды қайта құрған жағдайда акцияны айырбастау тәртiбi. Хаттамада құжатты нысанда шығарылған акцияларды жоюға ұсыну мерзiмi көрсетiлу керек. Қоғамның негiзгi қаржыларын қайта бағалау есебiнен қосымша акциялар шығарылған жағдайда, оларды бөлу әрбiр акционерлiк қоғамның жарғылық капиталындағы үлесiне қатаң түрде сәйкестендiре отырып жүргiзiледi;
- Шешiмнiң басқа да қажеттi тармақтары (жарғылық капитал мөлшерiн өзгерту және басқалар туралы);
- жарғылық капиталды қалыптастыру (көбейту, азайту) көздерi;
- Шешiмнiң әрбiр тармағы бойынша дауыс беру нәтижелерi;
- Жиналыс төрағасы мен хатшысының, сондай-ақ дауыс беретiн акциялардың 5% астамын иеленген акционерлердiң жиналысқа қатысқан өкiлдерiнiң қолдары;
- Акционерлiк қоғамның мөрi.
Жалпы жиналыстың хаттамасымен бiрге жалпы жиналысты өткiзу туралы хабар жарияланған басылымның аты, орналасқан жерi, нөмiрi және шыққан күнi көрсетiле отырып басылым бетiнiң (оның бөлшегiнiң) көшiрмесi ұсынылады (қоғамның құрылтай жиналысының хаттамасын ұсынған кезде хабарландырудың көшiрмесiн ұсыну талап етiлмейдi).
ЕСКЕРТУ. 26-тармақ өзгертілді - ҚР БҚҰК 1998.06.24. N 8 V980088_
қаулысымен.

22. При изменении наименования акционерного общества представляются:
- Заявление;
- Копия свидетельства о государственной перерегистрации акционерного общества;
- Нотариально заверенные копии учредительных документов с изменениями и дополнениями или протокол (выписка из протокола) с решением общего собрания акционеров о внесении изменений и дополнений в учредительные документы;
- Оригиналы свидетельства о государственной регистрации эмиссии ценных бумаг и проспекта эмиссии, зарегистрированного Уполномоченным органом. <*>
Сноска. Пункт 22 - с изменениями и дополнениями, внесенными постановлением НКЦБ от 24.06.98г. N 8.
ГЛАВА 3. Требования к оформлению документов, представляемых
для регистрации, аннулирования и утверждения
отчета об итогах эмиссии акций.
23. Для регистрации, аннулирования и утверждения отчета об итогах эмиссии акций Уполномоченному органу представляются только подлинники документов, если настоящим Положением не определено представление заверенной копии. Если в Положении не указано, кем должна быть заверена копия, представляется четкая ксерокопия документа, заверенная подписями первого руководителя, главного бухгалтера и печатью эмитента. При множественности листов в документах заверяется каждый лист, если документ не прошит и не скреплен бумажной пломбой.
24. В документах не допускаются неоговоренные исправления, зачеркивания, подчистки, помарки, дописки (допечатки) и т.п. При исправлении зачеркнутое должно ясно читаться. Каждое исправление (дополнение) должно быть оговорено, например: "исправленному верить", "дописанному ... верить", "зачеркнутое ... не читать", заверено лицами, подписавшими данный документ и скреплено соответствующей печатью.
25. Заявление должно содержать:
- Наименование, тип, место нахождения акционерного общества;
- Исходящий (регистрационный) номер и дату;
- Номер и структуру эмиссии;
- Форму выпуска акций;
- При утверждении отчета - фактически оплаченную сумму эмиссии;
- Обращение к Уполномоченному органу о совершении определенных действий;
- Должность, фамилию и подпись первого руководителя, заверенную печатью общества;
- Оттиск штампа Реестродержателя по форме Приложения N 6. <*>
Сноска. Пункт 25 - с изменениями и дополнениями, внесенными постановлением НКЦБ от 24.06.98г. N 8.
26. Протокол (выписка из протокола) общего собрания акционеров должен содержать:
- Наименование акционерного общества, его местонахождение;
- Дату и место проведения собрания;
- Общее количество акционеров, владеющих голосующими акциями, а также количество таких акционеров, присутствовавших на собрании;
- Общее количество голосующих акций (голосов), а также количество голосов, присутствовавших на собрании;
- Сведения о присутствовавших акционерах, владеющих свыше 5 % голосующих акций (с указанием количества акций); о юридических лицах - наименование юридического лица, должность, фамилия, инициалы представителя, номер и дата доверенности; о физических лицах фамилия, инициалы, а если присутствовал представитель - также дата доверенности и номер записи в реестре нотариуса;
- Указание на то, какому количеству акционеров, владеющих голосующими акциями, было направлено заказным письмом уведомление о настоящем собрании, содержащее сведения, определенные действующим законодательством;
- Решение о выпуске (аннулировании) акций с указанием структуры эмиссии, формы выпуска акций, регистратора общества и порядка распределения акций (подписки на акции). В случае аннулирования одних акций и выпуска других и при реорганизации общества - порядок обмена акций. В протоколе должен быть указан срок представления акций документарной формы выпуска к аннулированию. В случае выпуска дополнительных акций (увеличения номинала) за счет переоценки основных средств общества, распределение производится в строгом соответствии с долей каждого акционера в уставном капитале общества;
- Другие необходимые пункты решения (об изменении величины уставного капитала и т.п.);
- Источники формирования (увеличения, уменьшения) уставного капитала;
- Результаты голосования по каждому пункту решения;
- Подписи председателя и секретаря собрания, а также присутствовавших представителей акционеров, владеющих свыше 5 % голосующих акций;
- Печать акционерного общества.
Вместе с протоколом общего собрания представляется копия страницы (ее части) печатного издания, в котором было опубликовано сообщение о проведении собрания с указанием названия, местонахождения, номера и даты выхода печатного издания (при представлении протокола учредительного собрания общества представление копии объявления не требуется).

30. Эмиссия проспектiсi қаржылық есептілік бiрге тiгiлiп, эмитенттiң мөрi қойылған қағаз пломбамен бекiтiледi және тiгiлген және нөмiрленген беттердiң саны туралы жазба жасалады. Осы бетке қоғам Басқармасының, Басқарманың кемiнде 2/3 мүшесi қол қойған және қоғам мөрiмен бекiтiлген отырып хаттамасының нөмiрi мен күнiн көрсете отырып, эмиссия проспектiсiн бекiту туралы жазбасы жазылады.
Ашық акционерлік қоғамдар акциялар эмиссиясын тіркеу кезінде N 2 қосымша үлгісі бойынша эмиссия проспектісін ұсынады.
Эмиссия проспектiсiндегi мәлiметтер эмиссия проспектiсiне қоса тiркелген соңғы бухгалтерлік есептілік құрылған датаға сәйкес келу керек. Аталған дата "эмиссия проспектiсiнiң (шығарылым шарттарының)" датасы деп аталады.
ЕСКЕРТУ. 30-тармақ өзгертілді - ҚР БҚҰК 1998.02.06. N 2 V980075_
қаулысымен.
ЕСКЕРТУ. 30-тармақ өзгертілді - ҚР БҚҰК 1998.06.24. N 8 V980088_
қаулысымен.
31. Акционерлiк тiзiлiмнен үзiндi-көшiрменiң мазмұнында мынадай мәлiметтер болу керек:
- Жай акциялардың саны және оларды иеленушi акционерлердiң саны;
- Артықшылықты акциялардың саны және оларды иеленушi акционерлердiң саны;
- Акциялардың 5% көбiн иеленген акционерлердiң, сондай-ақ жеке және заңды тұлғалардың жарғылық капиталдағы үлесi туралы мәлiметтер.
Үзiндi-көшiрмеде тiркеушiнiң шығыс нөмiрi, датасы, атауы және
орналасқан жерi болу керек. Үзiндi-көшiрмеге лауазымды тұлға қол
қояды және тiркеушiнiң мөрiмен куәландырылады.
Үзiндi-көшiрме эмиссия проспектiсiнiң мазмұнындағы мәлiметтер
ұсынылған күнi жасалады. Акциялар эмиссиясының қорытындылары туралы есептi
бекiткенде, үзiндi-көшiрме бағалы қағаздарды орналастыру аяқталған күнi
жасалады.
ЕСКЕРТУ. 31-тармақ өзгертілді - ҚР БҚҰК 1998.06.24. N 8
V980088_
қаулысымен.
32. Құжатты нысан шығарылымының акцияларын жойғанда акцияларды жою
туралы акт жасалады.
Актiнiң мазмұнында мыналар болу керек:
- Қоғамның атауы және орналасқан жерi;
- Акциялар жойылған дата және орны;
- Акцияларды жою туралы шешiм қабылданған акционерлердiң жалпы жиналысының хаттамасының датасы және нөмiрi, эмиссияның нөмiрi мен құрылымы, эмиссияны мемлекеттiк тiркеу туралы куәлiктiң датасы мен нөмiрi;
- Акцияларды дайындау жөнiндегi тапсырысты кiм және қашан орындағандығы туралы мәлiметтер;
- Жойылған акциялардың саны, түрi, ҰИН;
- Акцияларды жоюдың тәсiлi;
- Комиссия мүшелерiнiң қызметтерi, тектерi және қоғамның мөрiмен бекiтiлген қолдары.
Құрамына қоғамның бiрiншi басшысы, бас бухгалтерi, тексеру комиссиясының төрағасы және бақылау кеңесiнiң төрағасы енгiзiлген комиссия мүшелерiнiң саны бес адамнан кем болмауға тиiс.
Егер жойылуға жатқызылған акциялардың барлығы бiрдей жойылмаса, онда актiде қалған акциялардың санын, түрiн, ҰИН және рет санын көрсете отырып, ол акцияларды заңсыз деп тану туралы жазба жүргiзiлу керек. Бұл жағдайда актiге акцияларды жою туралы шешiм жарияланған басылым бетiнiң (оның бөлшегiнiң) көшiрмесi қоса тiркелу керек (акцияларды жоюға ұсынылатын мерзiм шешiм жарияланған күннен бастап үш айдан кем болмауға тиiс).
Алдыңғы акциялар жойылғаннан және бiр мезгiлде акциялардың жаңа эмиссиясы тiркелгенде, сондай-ақ қоғам қайта ұйымдастырылғанда, эмитент әрбiр акционерге жойылған акциялардың орнына акциялардың түрiн, номиналын және санын көрсете отырып, жаңа эмиссияның (жаңа қоғамның акцияларын) акцияларын алуға құқығын растайтын құжат бередi.
ЕСКЕРТУ. 32-тармақ өзгертілді - ҚР БҚҰК 1998.02.06. N 2 V980075_
қаулысымен.

30. Проспект эмиссии должен быть прошит вместе с финансовой отчетностью, скреплен бумажной пломбой, на которой ставится печать эмитента и делается запись о количестве прошитых и пронумерованных листов. На этой же странице делается запись об утверждении проспекта эмиссии Правлением общества с указанием номера и даты протокола заседания, содержащая подписи не менее чем 2/3 членов Правления и заверенная печатью общества.
Открытые акционерные общества при регистрации эмиссии акций предоставляют проспект эмиссии по форме Приложения N 2.
Сведения, содержащиеся в проспекте эмиссии, должны соответствовать дате, на которую составлен последняя финансовая отчетность, прилагаемый к проспекту эмиссии (условиям выпуска). Указанная дата называется "датой проспекта эмиссии". <*>
Сноска. Пункт 30 - с изменениями и дополнениями, внесенными постановлением НКЦБ от 6.02.98г. N 2; постановлением НКЦБ от 24.06.98г. N 8.
31. Выписка из реестра акционеров должна содержать следующие сведения:
- Общее количество обыкновенных акций и количество акционеров, владеющих ими;
- Общее количество привилегированных акций и количество акционеров, владеющих ими;
- Сведения о доле в уставном капитале акционеров, владеющих свыше 5 % акций, а также физических и юридических лиц.
Выписка должна иметь исходящий номер, дату, наименование и место нахождения регистратора. Выписка подписывается должностным лицом и заверяется печатью регистратора.
Выписка составляется на ту же дату, на которую представляются сведения, содержащиеся в проспекте эмиссии. При утверждении отчета об итогах эмиссии акций выписка составляется на дату окончания размещения ценных бумаг. <*>
Сноска. Пункт 31 - с изменениями и дополнениями, внесенными  постановлением НКЦБ от 24.06.98г. N 8.
32. Акт об уничтожении акций составляется при аннулировании акций документарной формы выпуска.
Акт должен содержать:
- Наименование и местонахождение общества;
- Дату и место уничтожения акций;
- Дату и номер протокола общего собрания акционеров, на котором принято решение об аннулировании акций, номер и структуру эмиссии, дату и номер свидетельства о государственной регистрации эмиссии;
- Сведения о том, кем и когда был выполнен заказ на изготовление акций;
- Количество, вид, номинал, НИН уничтоженных акций;
- Способ уничтожения акций;
- Должности, фамилии, инициалы и подписи членов комиссии, скрепляемые печатью общества;
Количество членов комиссии не должно быть менее пяти, в которую обязательно включаются: первый руководитель, главный бухгалтер, председатель ревизионной комиссии и председатель наблюдательного, совета общества.
Если уничтожены не все акции, подлежащие аннулированию, в акте должна быть сделана запись о признании оставшихся акций недействительными с указанием количества, видов, НИН и порядковых номеров акций. В этом случае к акту должна быть приложена копия страницы (ее части) печатного издания, в котором было опубликовано решение об аннулировании акций (срок представления акций для аннулирования не должен быть менее трех месяцев с даты опубликования решения).
При аннулировании предыдущей эмиссии и одновременной регистрации новой эмиссии акций, а также при реорганизации общества, каждому акционеру вместо уничтоженных акций эмитент выдает документ, подтверждающий его право на получение акций новой эмиссии (акций нового общества) с указанием вида, номинала и количества акций.

33. Аудиторлық қорытынды баланстың және қоғамның қаржылық есептiлігінің дұрыстығын растау керек, бұл жағдайда қорытындылар эмитенттiң жалпы әдiспен жүзеге асырған бастапқы, синтетикалық және талдаулық есеп жүргiзуiне жасалған тексерiстiң нәтижесiне негiзделу керек. Аталған аудиторлық қорытынды соңғы аяқталған қаржы жылынан кейiнгi тоқсан аяқталған соң ұсынылады. Егер қоғам ешқандай қаржы жылын аяқтамаған болса, аудиторлық қорытынды эмиссия проспектiсiмен қоса берiлген баланстың дұрыстығын растау керек. Жарғылық капиталға мүлiктiк салымдар салынғанда аудиторлық қорытынды олардың ақшалай бағасын растау керек. Аудиторлық қорытынды Қазақстан Республикасының Аудиторлар палатасы бекiткен, Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар жөнiндегi ұлттық комиссиясына ұсынылатын аудиторлық қорытындыларды ресiмдеу Тәртiбiне сәйкес келу керек.
Ұлттық жекешелендiру бағдарламасының шеңберiнде құрылған акционерлiк қоғамдар акциялардың бастапқы эмиссиясы кезiнде Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 6 мамырдағы "Жекешелендiру объектiлерiнiң құндарын бағалау туралы Ереженi бекiту туралы" N 562 Қаулысына сәйкес жасалған жекешелендiру объектiлерiнiң құндарын бағалау актiсiн ұсынады, бұл жағдайда аудиторлық қорытындыны ұсыну талап етiлмейдi.
ЕСКЕРТУ. 33-тармақ өзгертілді - ҚР БҚҰК 1998.06.24. N 8 V980088_
қаулысымен.
34. Акциялардың эмиссиясын тiркеу, жою және эмиссия қорытындылары туралы есептi бекiту үшiн Уәкiлеттi органға ұсынылатын құжаттар құжат тiгiлетiн папкаға тiгiлу керек.
Қосымша (түзетiлген) құжаттарды ұсыну кезiнде, осы Ережемен белгiленген, өтiнiштерге, арналған талаптарға сәйкес жазылған эмитенттiң жолдама хаты мiндеттi түрде болу керек. Жолдама хатта Уәкiлеттi органның акциялардың эмиссиясын тiркеуден, жоюдан немесе эмиссия қорытындылары туралы есептi бекiтуден бас тартуы туралы хатының шығыс нөмерi мен күнi, сондай-ақ қосымша ұсынылатын құжаттардың тiзбесi мiндеттi түрде көрсетiлген. Қосымша құжаттар да жолдама хатпен қоса құжат тiгiлетiн папкаға тiгiлу керек.
Эмитент өз дәрежесiнде ресiмделмеген немесе толық жинақталмаған
құжаттар пакетiн ұсынған жағдайда Уәкiлеттi орган құжаттарды
қабылдаудан бас тартады.
Қосымшалар:
ЕСКЕРТУ. "Қосымшалар" тарауы жаңа редакцияда - ҚР БҚҰК 1998.06.24. N 8
V980088_
қаулысымен.
N 1. Акциялардың үлгісі.
N 2. Эмиссияның бірыңғай проспектісі.
N 3. Бағалы қағаздар эмиссиясын мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің
үлгісі.
N 4. Акциялар эмиссияларының қорытындылары туралы бірыңғай есеп.
N 1 қосымша
АКЦИЯНЫҢ ҮЛГIСI
___________________________________________________________________
|     Акционерлiк қоғамның фирмалық атауы және орналасқан жерi     |
|                                                                  |
|    Ұлттық идентификациялық нөмiрi ______________________________ |
|                                      (Ұлттық комиссия бередi)    |
|  Акцияның сериясы мен             Шығарылған күнi                |
|  рет саны ___________             "___"______________ 199___ж.   |
|                                                                  |
|              Акцияның түрi (атаулы жай-артықшылықты)             |
|            Дауыс беру құқығымен (дауыс беру құқығынсыз)          |
|                               АКЦИЯ                              |
|                                                                  |
|     Ұстаушының аты ____________________________________          |
|                                                                  |
| Акцияның номиналы ___________ (____________________) теңге       |
|                     санмен           жазбаша                     |
|Акционерлiк қоғамның ЖАРҒЫЛЫҚ ҚОРЫ                                |
|_____________________ (_____________________________) теңге       |
|     санмен                      жазбаша                          |
|Шығарылған акциялар:                                              |
|- атаулы жай: нақтылы құны __________ теңге _______________ дана  |
|__________________________ теңге сомаға.                          |
|- атаулы артықшылықты: нақтылы құны ________________________ теңге|
|_____________ дана ________________________________ теңге сомаға. |
|                                                                  |
|Дивидендтiң белгiленген мөлшерi (артықшылықты акциялар үшiн)______|
|Дивидендтердi төлеу мерзiмi ______________________________________|
|Акциялар эмиссиясын мемлекеттiк тiркеудi _________________________|
|__________________________________________________________________|
|    (Уәкiлеттi органның атауы)                                    |
|__________________________ жүргiзiлдi                             |
|                                                                  |
|Тiркеу N _______ (Ұлттық комиссия бередi)                         |
|                                                                  |
|Бiрiншi басшы                  (қолы, тегi, инициалы)             |
|Бас бухгалтер                  (қолы, тегi, инициалы)             |
|                                                                  |
|    М.О.                                                          |
|__________________________________________________________________|
Ескерту: Акцияның сыртқы бетiне акция шығарылымын тiркеу кезiнде
Уәкiлеттi органның келiсiмi бойынша эмиссия
проспектiсiнiң (шығарылым шарттарының) жекелеген
ережелерiн көрсетуге рұқсат етiледi.
Акцияның үлгiсiн лауазымды тұлғалар толтырып, қол қояды
және эмитенттiң мөрiмен куәландырылады.
N 2 қосымша
БАҒАЛЫ ҚАҒАЗДАР ЭМИССИЯСЫНЫҢ ПРОСПЕКТIСI
I. Эмитент туралы негiзгi мәлiметтер

33. Аудиторское заключение должно подтверждать достоверность финансовой отчетности общества за последний завершенный финансовый год, при этом выводы должны быть основаны на результатах проверки первичного, синтетического и аналитического учета эмитента, осуществленного сплошным методом. Указанное аудиторское заключение представляется по истечении квартала, следующего за последним завершенным финансовым годом. В случае, если обществом не завершен ни один финансовый год, аудиторское заключение должно подтверждать достоверность баланса, представляемого с проспектом эмиссия. При внесении в уставный капитал имущественных вкладов аудиторское заключение должно подтверждать их денежную оценку. Аудиторское заключение должно соответствовать Порядку оформления аудиторских заключений, представляемых в Национальную комиссию Республики Казахстан по ценным бумагам, утвержденному Палатой аудиторов Республики Казахстан.
Акционерные общества, образованные в рамках Национальной программы приватизации, при первой эмиссии акции представляют акт оценки стоимости объектов приватизация, составленный в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 6 мая 1996 года N 562 P960562_ "Об утверждении Положения по оценке стоимости объектов приватизации", при этом представление аудиторского заключения не требуется.
Сноска. Пункт 33 - с изменениями, внесенными постановлением НКЦБ от 6.02.98г. N 2; постановлением НКЦБ от 24.06.98г. N 8.
34. Документы, представляемые Уполномоченному органу для регистрации, аннулирования и утверждения отчета об итогах эмиссии акций, должны быть скреплены в скоросшивателе.
При представлении дополнительных (исправленных) документов обязательно наличие сопроводительного письма эмитента, составленного в соответствии с требованиями, установленными настоящим Положением для заявления. В сопроводительном письме обязательно указывается исходящий номер и дата письма Уполномоченного органа об отказе в регистрации, аннулировании или утверждении отчета об итогах эмиссии акций, а также перечень дополнительно представляемых документов. Дополнительные документы с сопроводительным письмом также должны быть скреплены в скоросшивателе.
Уполномоченный орган отказывает в приеме документов в случае представления эмитентом ненадлежаще оформленного или не полностью укомплектованного пакета документов.
Приложения: <*>
N 1. Образец акции.
N 2. Типовой проспект эмиссии.
N 3. Образец свидетельства о государственной регистрации  эмиссии ценных бумаг.
N 4. Типовой отчет об итогах эмиссии акций.
Сноска. Раздел "Приложения" - в новой редакции согласно постановлению НКЦБ от 24.06.98г. N 8.
Приложение N 1
ОБРАЗЕЦ АКЦИИ
Фирменное наименование акционерного общества
и его местонахождение
Национальный идентификационный номер
_______________________________________
(присваивается Национальной комиссией)
Серия и порядковый номер                         Дата выпуска
акции _______                                 "____"_______199___г.
А К Ц И Я
Вид акции (именная простая/привилегированная)
С правом голоса (без права голоса)
Имя держателя _______________________________________________
Номинал акции ________(_________________) тенге
цифрами      прописью
УСТАВНЫЙ КАПИТАЛ акционерного общества
___________________(_______________________________________) тенге
цифрами                        прописью
ВЫПУЩЕНО АКЦИЙ:
* простых именных номинальной стоимостью____________________ тенге в
количестве _________ экземпляров на сумму_________ тенге.
* привилегированных именных номинальной стоимостью _________________
тенге в количестве ______ экземпляров на сумму ________ тенге.
Фиксированный размер дивиденда (для привилегированных
акции) _____________
Срок выплаты дивидендов ________________________
Государственная регистрация
эмиссии акций произведена
___________________________
(Наименование Уполномоченного органа)
Регистрационный N _________
(присваивается Национальной комиссией)
Первый руководитель                   (подпись, фамилия, инициалы)
Главный бухгалтер                     (подпись, фамилия, инициалы)
М.П.
Примечание:
На оборотной стороне акции допускается отражение отдельных
положений проспекта эмиссии (условий выпуска) и иной информации - по
согласованию с Уполномоченным органом при регистрации выпуска акций.
Образец акции должен быть заполнен, подписан должностными
лицами и заверен печатью эмитента.
Приложение N 2
ПРОСПЕКТ ЭМИССИИ ЦЕННЫХ БУМАГ
I. Основные сведения об эмитенте.

1. Эмитенттiң толық және қысқаша атауы ________________________
2. Эмитенттiң (акционерлiк қоғам) ұйымдық-құқықтық нысаны және
акционерлiк қоғамның үлгiсi (ашық немесе жабық)_____________________
3. Орналасқан жерi мен банктiк реквизиттерi:
пошталық толық мекенi _________________________________________
қызмет көрсететiн банктiң атауы және оның орналасқан жерi _____
банктiң коды, ФАА, шот N ______________________________________
4. АҚ заңды тұлға ретiнде тiркеген органның атауы _____________
5. АҚ мемлекеттiк тiркеу (қайта тiркеу) датасы ________________
6. Тiркеу нөмiрi __________ ЕҚЖЖ бойынша коды _________________
7. Қызметiнiң негiзгi түрлерi:_________________________________
8. Эмитенттiң акциялардың жалпы санының кемiнде 5% иеленген
(акциялар ашық әдiспен орналастырылса, орналастырылмаған акциялар
есепке алынбайды) барлық акционерлердiң төмендегi нобай бойынша
тiзiмi:
_______________________________________________________________________
|Акционер-заңды тұлға.|Акционер-заңды тұлғалардың|Жарғылық капиталдағы |
|лардың толық атауы   |орналасқан жерi немесе    |акционерлердiң       |
|немесе акционер-жеке |акционер-жеке тұлғалардың |үлестерi (про.       |
|тұлғалардың аты-жөнi |төлқұжат деректерi мен    |центпен)             |
|                     |тұрғылықты жерi           |                     |
|_____________________|__________________________|_____________________|
|_____________________|__________________________|_____________________|
Осы тармақты толтыру кезiнде заңды және жеке тұлғалар иеленген
(бөлек) акциялардың үлестерiн көрсету керек, акциялардың мемлекеттiк
пакетiн кез келген жағдайда бөлек көрсетiледi.
9. Атқарушы органның барлық мүшелерiнiң эмиссия проспектiсiнiң
датасына төмендегi нобай бойынша тiзiмi:
____________________________________________________________________
|Атқарушы орган мүшесiнiң|Қазiргi уақыттағы және соңғы|Эмитенттiң   |
|тегi, аты, әкесiнiң аты |3 жылдағы атқарған қызметi  |жарғылық қо. |
|                        |                            |рындағы үлесi|
|                        |                            |(процентпен) |
|________________________|____________________________|_____________|
|________________________|____________________________|_____________|
10. Эмитенттiң бақылаушы органының барлық мүшелерiнiң эмиссия
проспектiсiнiң датасына төмендегi нобай бойынша тiзiмi:
____________________________________________________________________
|Бақылаушы орган мүшесi. |Қазiргi уақыттағы және соңғы|Эмитенттiң   |
|нiң тегi, аты, әкесiнiң |3 жылдағы атқарған қызметi  |жарғылық қо. |
|аты                     |                            |рындағы үлесi|
|                        |                            |(процентпен) |
|________________________|____________________________|_____________|
|________________________|____________________________|_____________|

1. Полное и сокращенное наименование эмитента:
____________________________________________________________________
2. Организационно-правовая форма эмитента (акционерное общество) и
тип акционерного общества (открытый или закрытый)
____________________________________________________________________
3. Местонахождение и банковские реквизиты:
полный почтовый адрес ______________________________________________
название обслуживающего банка и его местонахождение
____________________________________________________________________
код банка, МФО, N счета ___________________________________________.
4. Наименование органа, зарегистрировавшего АО как юридическое лицо:
____________________________________________________________________
5. Дата государственной регистрации (перерегистрации) АО:___________
6. Регистрационный номер _________ Код ОКПО ________________________
7. Основные виды деятельности:
____________________________________________________________________
8. Список всех акционеров эмитента, которые имеют не менее 5 % от
общего количества акций (при открытом способе размещения акций доля
неразмещенных акций не учитывается), по следующей схеме:
--------------------------------------------------------------------
Полное наименование акционеров-!Местонахождение     !Доля акционеров
юридических лиц или Ф.И.О.     !акционеров-юридиче- !в уставном
акционеров-физических лиц      !ских лиц или паспорт!капитале(в про-
!ные данные и место  !центах)
!жительства акционе- !
!ров-физических лиц  !
--------------------------------------------------------------------
!                    !
--------------------------------------------------------------------
При заполнении этого пункта следует указывать также доли акций,
которыми владеют (отдельно) физические и юридические лица.
Государственный пакет акций в любом случае выделяется отдельно.
9. Список всех членов исполнительного органа на дату проспекта
эмиссии по следующей схеме:
--------------------------------------------------------------------
Фамилия, имя, отчество!Занимаемые должности в!Доля в уставн.капитале
члена исполнительного !настоящее время и за  !эмитента (в процентах)
органа                !последние 3 года      !
--------------------------------------------------------------------
!                      !
--------------------------------------------------------------------
10. Список всех членов наблюдательного органа эмитента на дату
проспекта эмиссии по следующей схеме:
--------------------------------------------------------------------
Фамилия, имя, отчество!Занимаемые должности в!Доля в уставн.капитале
члена наблюдательного !настоящее время и за  !эмитента (в процентах)
органа                !последние 3 года      !
--------------------------------------------------------------------
!                      !
--------------------------------------------------------------------

11, 12, 13 сұрақтарға қайшы жауап алынған жағдайда, жан-жақты
толық жауап беру керек, мысалы: акционерлiк қоғамның филиалдары мен
өкiлдiктерi жоқ.
14. Соңғы үш жылдың аяғындағы жағдай бойынша әрбiр санат бойынша
жұмыс iстеушiлердiң саны (оның iшiнде эмиссия проспектiсiнің датасына):
199     199      199
____________________________________________________________________
|Кәсiпорынның негiзгi өндiрiстiк саласында|        |        |       |
|жұмыс iстейтiн қызметкерлер (мысалы:     |        |        |       |
|өндiрiстiк жұмыскерлер, сауда компания.  |        |        |       |
|сының сатушылары)                        |        |        |       |
|_________________________________________|________|________|_______|
|Әкiмшiлiк қызметкерлер (мысалы: бухгал.  |        |        |       |
|терия, жоспарлау бөлiмi, басқа қызметтер)|        |        |       |
|_________________________________________|________|________|_______|
|Басқалары                                |        |        |       |
|_________________________________________|________|________|_______|
|Барлығы                                  |        |        |       |
|_________________________________________|________|________|_______|
II. Эмитенттiң қаржы жағдайы туралы мәлiметтер
1. Аяқталған соңғы 3 қаржы жылындағы және Уәкілетті органға құжаттар ұсыну алдындағы тоқсанның аяғындағы қаржылық есептілік. Тоқсан аяқталғаннан кейінгі айдың ішінде аяқталған тоқсанның алдындағы тоқсанның аяғындағы қаржылық есептілік беріледі. Аяқталған 1995 және 1996 жылдардағы қаржылық есептілік бухгалтерлік баланстар (ЕҚЖЖ бойынша N 1 үлгі) және баланстарға қосымша (ЕҚЖЖ бойынша N 2 және N 3 үлгілер) түрінде беріледі.
Егер құрылтай құжаттарындағы жарғылық капиталдың мөлшерi мен
бухгалтерлiк есептiң мәлiметтерiнiң арасында айырмашылық болса, онда
осы айырмашылықтың себептерi туралы анықтама-түсiнiк қоса берiлу керек.
Бухгалтерлiк баланстар қосымшаларымен бiрге эмиссия
проспектiсiне тiгiледi.
ЕСКЕРТУ. 1-абзац өзгертілді - ҚР БҚҰК 1998.02.06. N 2
V980075_
қаулысымен.
ЕСКЕРТУ. 1-тармақ өзгертілді - ҚР БҚҰК 1998.06.24. N 8
V980088_
қаулысымен.
2. Тәуелсiз аудитор туралы ақпарат:
Тегi, аты, әкесiнiң аты _____________________________________
Лицензияның, патенттiң нөмiрi _______________________________
Аудиторлық фирманың атауы және оның мекенi (аудитордың тұратын
жерi)________________________________________________________
3. Эмитент мүлiктерiнiң төмендегiдей нысан бойынша қысқаша
сипаттамасы:
___________________________________________________________________
| Мүлiктердiң түрi     |Соңғы қайта        | Құны (бухгалтерлiк   |
|(мысалы: үй, ғимарат, |бағалаудың датасы  |баланстың мәлiметтерi |
|транспорт құралдары,  |                   |бойынша               |
|станоктар және құрал- |                   |                      |
|жабдықтар және т.б.)  |                   |                      |
|______________________|___________________|______________________|
|______________________|___________________|______________________|

В случае отрицательного ответа на вопросы 11, 12, 13, следует
дать полные развернутые ответы, например: акционерное общество
филиалов и представительств не имеет.
14. Численность работающих по каждой категории по положению на
конец года за последние три года (в том числе на дату проспекта
эмиссии):                              199___     199___     199___
--------------------------------------------------------------------
Численность работников, занятых в   !           !          !
основной производственной           !           !          !
деятельности предприятия (например: !           !          !
производственные рабочие, продавцы  !           !          !
торговой компании)                  !           !          !
--------------------------------------------------------------------
Административный персонал (например:!           !          !
бухгалтерия, плановый отдел, другие !           !          !
службы)                             !           !          !
--------------------------------------------------------------------
Прочие                              !           !          !
-------------------------------------------------------------------
Итого:                              !           !          !
--------------------------------------------------------------------
II. Данные о финансовом состоянии эмитента
1. Финансовая отчетность за 3 последних завершенных финансовых года и на конец квартала перед представлением документов Уполномоченному органу. В течение месяца, следующего за окончанием квартала, представляется финансовая отчетность за предшествующий квартал. Финансовая отчетность за 1995 и 1996 завершенные финансовые годы представляется в виде бухгалтерских балансов (форма № 1 по ОКУД) и приложения к балансам (форма №№ 2 и 3 по ОКУД). <*>
Если размер уставного капитала в учредительных документах
расходится с данными бухгалтерского учета, необходимо приложить
справку-объяснение причин этого расхождения.
Бухгалтерские балансы с приложениями прошиваются с проспектом
эмиссии.
Сноска. Пункт 1 - с изменениями, внесенными постановлением
НКЦБ от 6.02.98г. N 2.
2. Информация о независимом аудиторе:
Фамилия, имя, отчество______________________________________________
Номер лицензии, патента ____________________________________________
Наименование аудиторской фирмы и ее адрес (место жительства
аудитора)___________________________________________________________
3. Краткое описание имущества эмитента по следующей форме:
--------------------------------------------------------------------
Тип имущества (например:!Дата последней переоценки!Стоимость
здания, сооружения, тран!                         !(согласно данным
спортные средства, стан-!                         !бухгалтерского
ки оборудование и т.д.) !                         !баланса)
--------------------------------------------------------------------
!                         !
--------------------------------------------------------------------

4. Жер учаскесiнiң ауданы:____________________________________
5. Валютаның әрбiр түрi бойынша жеке-жеке кiрiс және шығыс
баптарының шетелдiк валютамен бөлiгi ______________________________
6. Резерв қорының мөлшерi:
жарғы бойынша (жарғылық капиталға процентпен)_____________________
эмиссия датасына резерв қорының нақты мөлшерi (жарғылық капиталға
теңгемен және процентпен)__________________________________________
Соңғы 3 жылдағы немесе АҚ құрылған кезеңнен бастап резерв
қорының қаражаттарын пайдалану туралы есеп:
______________________________________________________________
|Резерв қорын пайдаланудың бағыттары       | жыл | жыл | жыл |
|__________________________________________|_____|_____|_____|
|                                          |     |     |     |
|__________________________________________|_____|_____|_____|
Егер эмиссия проспектiсiнiң датасына резерв қоры
қалыптастырылмаған жағдайда, бұл туралы жауапты көрсетiлу керек.
7. Аяқталған соңғы үш қаржы жылындағы пайдаларды пайдаланудың
негiзгi бағыттары туралы мәлiметтер 81-89 шоттардың дебеттерi
негiзiнде төмендегi нобай бойынша жасалады (қорға кез келген қаржы
аударудың есептеу кезiнде шығарылып тасталатындығын еске алу керек,
мысалы: 81-89 шоттар арасындағы тұтыну және қорлану қорлары мен
аудармалар):
______________________________________________________________
|Санаттар                              | 199__ | 199__| 199__|
|______________________________________|_______|______|______|
|Әлеуметтiк сала объектiлерiн ұстауға  |       |      |      |
|арналған шығындар                     |       |      |      |
|______________________________________|_______|______|______|
|Қызметкерлерге төленетiн немесе       |       |      |      |
|қызметкерлердiң пайдасына берiлетiн   |       |      |      |
|сыйлықтар мен басқа сомалар           |       |      |      |
|______________________________________|_______|______|______|
|Дивидендтер                           |       |      |      |
|______________________________________|_______|______|______|
|Проценттер                            |       |      |      |
|______________________________________|_______|______|______|
|Пайданың басқа мақсаттарға пайдаланыл.|       |      |      |
|ған сомалары (алдыңғы санаттардың     |       |      |      |
|ешқайсына енгiзiлмеген)               |       |      |      |
|______________________________________|_______|______|______|
|Барлығы:                              |       |      |      |
|______________________________________|_______|______|______|

4. Площадь земельного участка: ___________________________
5. Часть статей доходов и расходов в иностранной валюте
отдельно по каждому виду валют: _______________________________
6. Размер резервного фонда:
по уставу (в процентах к уставному капиталу)___________________
фактический размер резервного фонда на дату проспекта эмиссии (в
тенге и в процентах к уставному капиталу)______________________
Отчет об использовании средств резервного фонда за последние 3
года или за период с момента образования АО:
--------------------------------------------------------------------
Направления использования средств! ________ ! _________ ! __________
резервного фонда                 !    год   !    год    !    год
--------------------------------------------------------------------
!          !           !
--------------------------------------------------------------------
В случае, если резервный фонд на дату проспекта эмиссии не
сформирован, это следует отразить в ответе.
7. Сведения об основных направлениях использования прибыли за
последние три завершенных финансовых года (составляется на
основании дебета счетов 81-89 по следующей схеме (следует иметь в
виду, что любые переводы в фонды, например, фонды потребления и
накопления и переводы между счетами 81-89, должны быть исключены при
подсчете):
--------------------------------------------------------------------
Категория                           ! 199_____ ! 199_____ ! 199_____
--------------------------------------------------------------------
Расходы на содержание объектов      !          !          !
социальной сферы                    !          !          !
--------------------------------------------------------------------
Премии и другие суммы, выплачиваемые!          !          !
работникам или в пользу работников  !          !          !
--------------------------------------------------------------------
Дивиденды                           !          !          !
--------------------------------------------------------------------
Проценты                            !          !          !
--------------------------------------------------------------------
Суммы из прибыли, использованные по !          !          !
другим направлениям (не включенные  !          !          !
ни в одну из предыдущих категорий)  !          !          !
--------------------------------------------------------------------
Итого:                              !          !          !
--------------------------------------------------------------------

8. Салықтарды төлеу жөнiндегi мерзiмi асып кеткен қарыздардың
эмиссия проспектiсiнiң датасына мөлшерi:
______________________________________________________________
|Салықтың түрi                         |Қарыз сомасы          |
|______________________________________|______________________|
|                                      |                      |
|______________________________________|______________________|
9. Кредиттер бойынша қарыздар туралы мәлiметтер (90, 92-95
шоттар негiзiнде жасалады, жабдықтаушылардың қарыздары енгiзiлмейдi):
__________________________________________________________________
|Кредитор. |Қаражаттарды    |Про. |Проценттердi  |Қарыз  |Кепiл    |
|дың атауы |пайдалану бағыт.|цент.|төлеу мерзiм. |толық  |(қарыз   |
|(мысалы:  |тары (мысалы:   |тiк  |дерi дата/сома|өтелген|бойынша  |
|Ұлттық    |айналыс қара.   |став.|оның iшiнде   |дата,  |қамта.   |
|банк не.  |жаттарының      |ка   |мерзiмi өткенi|оның   |масыз    |
|месе басқа|толықтырылуы,   |     |              |iшiнде |етуге    |
|банктер   |құрал-жабдықтар |     |              |мерзiмi|банкке   |
|          |сатып алу және  |     |              |өткенi |берiлген)|
|          |т.б.)           |     |              |       |         |
|__________|________________|_____|______________|_______|_________|
|__________|________________|_____|______________|_______|_________|
10. Эмиссия проспектiсiнiң датасына басқа кредиторларға қарыздар
туралы мәлiметтер (жеткiзушiлерге және басқа кредиттiк емес ұйымдарға
қарыздар енгiзiледi, мысалы: электроэнергияға, жылумен қамтамасыз
етуге, құрал-саймандарды жинақтаушыларға жеткiзiп берушiлерге):
____________________________________________________________________
|Кредитордың |Оның нақты |Қарыз  |Өтеу        |Өндiрiп алу үшiн үмiт|
|атауы       |мекенi     |сомасы |мерзiмдерi  |етуге болмайтын      |
|            |           |       |            |қарыздар сомасы      |
|____________|___________|_______|____________|_____________________|
|____________|___________|_______|____________|_____________________|
11. Төмендегiдей нобай бойынша дебиторлық қарыздар туралы
мәлiметтер:
____________________________________________________________________
|Дебитордың  |Оның нақты |Қарыз  |Өтеу        |Өндiрiп алуға        |
|атауы       |мекенi     |сомасы |мерзiмдерi  |болмайтын            |
|            |           |       |            |қарыздар сомасы      |
|____________|___________|_______|____________|_____________________|
|____________|___________|_______|____________|_____________________|

8. Размер просроченной задолженности по уплате налогов на дату
проспекта эмиссии:
--------------------------------------------------------------------
Вид налога                          !     Сумма задолженности
--------------------------------------------------------------------
!
--------------------------------------------------------------------
9. Сведения о задолженности по кредитам (составляются на
основании счетов 90, 92-95, не включает задолженность поставщикам):
--------------------------------------------------------------------
Наименование!Направление  !Процентная!Сроки  ! Дата   !Залог
кредитора   !использования!ставка    !выплаты!полного !(что
(например:  !средств      !          !процен-!погаше- !представлено
Нацбанк или !(например:   !          !тов:   !ния кре-!банку в обес-
другие      !пополнение   !          !дата/  !дита, в !печение по
банки)      !оборотных    !          !сумма,в!т.ч.    !кредиту)
!средств,при- !          !т.ч.   !просро- !
!обретение    !          !просро-!ченные  !
!оборудования !          !ченные !        !
!и т.д.)      !          !       !        !
--------------------------------------------------------------------
!             !          !       !        !
--------------------------------------------------------------------
10. Сведения о задолженности прочим кредиторам на дату
проспекта эмиссии (включает задолженности поставщикам и другим
некредитным организациям, например, поставщикам электроэнергии,
теплоснабжения, комплектующих деталей и т.д.):
--------------------------------------------------------------------
Наименование!Его подробный!Сумма         !Сроки       !Сумма
кредитора   !адрес        !задолженности !погашения   !задолженности
!             !              !            !безнадежной
!             !              !            !к взысканию
--------------------------------------------------------------------
!             !              !            !
--------------------------------------------------------------------
11. Сведения о дебиторской задолженности по схеме:
--------------------------------------------------------------------
Наименование!Его подробный!Сумма         !Сроки       !Сумма
дебитора    !адрес        !задолженности !погашения   !задолженности
!             !              !            !безнадежной
!             !              !            !к взысканию
--------------------------------------------------------------------
!             !              !            !
--------------------------------------------------------------------

12. Күрделi қаржыға арналған қаражаттардың бағыттары туралы
мәлiметтер:
а) аяқталған соңғы 3 қаржы жылындағы күрделi қаржылардың көлемi:
____________________________________________________________________
|Жыл | Сома, теңгемен |Жыл | Сома, теңгемен |Жыл | Сома, теңгемен  |
|____|________________|____|________________|____|_________________|
|____|________________|____|________________|____|_________________|
ә) аяқталмаған құрылыстардың көлемi:
___________________________________________________________________
|Объектiнiң | Баланстық |Құрылыстың жоспарлы | Объектiнi игеру     |
|атауы      | құны      |     мерзiмдерi     |дәрежесi (процентпен)|
|___________|___________|____________________|_____________________|
|___________|___________|____________________|_____________________|
б) орнатылмаған құрал-жабдықтардың көлемi:
____________________________________________________________________
| Құрал-жабдықтардың атауы | Сатып алынған жыл | Баланстық құны     |
|__________________________|___________________|____________________|
|__________________________|___________________|____________________|
13. Соңғы 3 жылда мемлекеттiк басқару органдарының және соттың
эмитентке қолданған әкiмшiлiк және экономикалық шаралары:
а) шараларды қолдану датасы ___________________________________
ә) шараларды қолданған орган___________________________________
б) шараларды қолдану себептерi_________________________________
в) шараның түрi (әкiмшiлiк, қаржылық және т.б.)________________
г) шараның мөлшерi (қаржылық)__________________________________
ғ) эмиссия проспектiсiнiң датасына шараның орындалу дәрежесi___
14. Эмитенттiң өнiмдерiн (жұмыстарын, қызметтерiн) негiзгi
тұтынушылардың төмендегiдей нобай бойынша тiзiмi:
____________________________________________________________________
|Эмитент өнiмiн|Эмитент өнiмiн |Сатылған өнiмдердiң|Осы тұтынушымен |
|сатып алған   |сатып алған    |жалпы көлемiнен осы|жасасқан кон.   |
|тұтынушының   |тұтынушының    |тұтынушы сатып ал. |трактiлер және  |
|атауы         |орналасқан жерi|ған эмитент өнiмi. |контрактiлердiң |
|              |               |нiң үлесi          |мерзiмдерi      |
|______________|_______________|___________________|________________|
|______________|_______________|___________________|________________|
15. Өнiмдердi, жұмыстарды, қызметтердi негiзгi жеткiзушiлердiң
тiзiмi:
____________________________________________________________________
|Жеткiзушi.|Осы жеткiзушi.|Осы жеткiзушi.|Жеткiзушiнiң |Осы өнiмдер.|
|нiң атауы |мен жасасқан  |ден алынған   |осы жеткiзi. |дi, жұмыс.  |
|және оның |ұзақ мерзiмдi |өнiмдердiң,   |лiмге байла. |тарды, қыз. |
|мекенi    |контрактiлер  |жұмыстардың,  |нысты немесе |меттердi    |
|          |және контрак. |қызметтердiң  |алда болуы   |жеткiзу     |
|          |тiлер мерзiм. |түрлерi       |мүмкiн       |алатын басқа|
|          |дерi          |              |проблемалары |жеткiзушiлер|
|          |              |              |(бар немесе  |(бар немесе |
|          |              |              |жоқ)         |жоқ)        |
|__________|______________|______________|_____________|____________|
|__________|______________|______________|_____________|____________|

12. Сведения о направлении средств на капитальные вложения.
а) объем капитальных вложений за 3 последних завершенных
финансовых года:
--------------------------------------------------------------------
год  !Сумма в тенге ! год   !Сумма в тенге ! год   !Сумма в тенге
--------------------------------------------------------------------
!              !       !              !       !
--------------------------------------------------------------------
б) объем незавершенного строительства:
--------------------------------------------------------------------
Наименование  !Балансовая  ! Плановые сроки! Степень освоения
объекта       !стоимость   ! строительства ! объекта (в процентах)
--------------------------------------------------------------------
!            !               !
--------------------------------------------------------------------
в) объем неустановленного оборудования:
--------------------------------------------------------------------
Наименование оборудования !Год приобретения !Балансовая стоимость
--------------------------------------------------------------------
!                 !
--------------------------------------------------------------------
13. Сведения об административных и экономических санкциях,
налагавшихся на эмитента органами государственного управления или
судом за последние 3 года:
а) даты наложения санкций __________________________________
б) орган наложивший санкции ________________________________
в) причинен наложения санкций ______________________________
г) вид санкций (административные, финансовые и т.д.) _______
д) размер санкций (финансовых) _____________________________
е) степень исполнения санкций к дате проспекта эмиссии
______________________________
14. Список основных потребителей продукции (работ, услуг)
эмитента по форме:
--------------------------------------------------------------------
Наименование  !Место нахождения!Доля продукта!Наличие долгосрочных
потребителя   !потребителя     !эмитента,    !контрактов с данным
продукта      !продукта        !приобретенная!потребителем и
эмитента      !эмитента        !данным потре-!сроки контрактов
!                !бителем из   !
!                !общего объема!
!                !реализованно-!
!                !го продукта  !
--------------------------------------------------------------------
!                !             !
--------------------------------------------------------------------
15. Список основных поставщиков продукции, работ, услуг
эмитенту:
--------------------------------------------------------------------
Наименование !Наличие      !Виды продукции,!Наличие  !Наличие
поставщика и !долгосрочных !работ, услуг,  !проблем у!других
его адрес    !контрактов с !получаемых от  !поставщи-!поставщиков,
!данным постав!данного постав-!ка с по- !которые могут
!щиком и сроки!щика           !ставками !поставлять
!контрактов   !               !или воз- !данную продук-
!             !               !можные   !цию, работы,
!             !               !проблемы !услуги (есть
!             !               !в будущем!или нет)
!             !               !(есть или!
!             !               !нет)     !
--------------------------------------------------------------------
!             !               !         !
--------------------------------------------------------------------

16. Өнiм шығарудың, жұмыс өндiрудiң, қызмет көрсетудiң соңғы
3 жылдағы нақты немесе ақша түрiнде көрсетiлген өсу қарқыны:
____________________________________________________________________
|Өнiмдердiң,  | жыл |Өнiм шығару| жыл |Өнiм шығару| жыл |Өнiм шығару|
|жұмыстардың, |     |көлемi     |     |көлемi     |     |көлемi     |
|қызметтердiң |     |(дана, адам|     |(дана, адам|     |(дана, адам|
|негiзгi      |     |/сағат     |     |/сағат     |     |/сағат     |
|түрлерi      |     |немесе т.с.|     |немесе т.с.|     |немесе т.с.|
|_____________|_____|___________|_____|___________|_____|___________|
|_____________|_____|___________|_____|___________|_____|___________|
17. Эмитенттiң жарғылық капиталы туралы мәлiметтер:
а) жарғылық капиталдың құрылтай құжаттары бойынша мөлшерi ___________
ә) жарғылық капиталдың бухгалтерлiк баланс мәлiметтерi бойынша
мөлшерi______________________________________________________________
Жарғылық капиталдың бухгалтерлiк баланстағы мәлiметтерiнiң құрылтай
құжаттарындағы мәлiметтерге сәйкестiгiне ерекше назар аудару керек.
Осы мәлiметтер сәйкес келмеген жағдайда айырмашылықтың себептерi
туралы анықтама-түсiнiк ұсыну қажет.
б) құрылтай құжаттарына сәйкес жарғылық капиталдың акцияларға
бөлiнiсi:
акциялардың жалпы саны ___________ номиналы __________ жалпы
сомасы __________________
оның iшiнде:
атаулы жай акциялар ___________ номиналы __________ жалпы
сомасы __________________
атаулы артықшылықты акциялар ___________ номиналы __________
жалпы сомасы __________________
в) жарғылық капиталдың төленген бөлiгiнiң көлемi (жекешелендiру
кезiнде тәртiпке сәйкес мемлекеттiк меншiктi өткiзу арқылы жарғылық
капитал 100 процент төлендi).
ЕСКЕРТУ. 17-тармақ өзгертілді - ҚР БҚҰК 1998.06.24. N 8
V980088_
қаулысымен.
19. Бағалы қағаздардың бұрынғы шығарылымдары туралы мәлiметтер
(әрбiр шығарылым бойынша жеке-жеке):
а) бағалы қағаздардың түрi (акция, облигация) _________________
ә) эмиссия құрылымы____________________________________________
б) шығарылымды мемлекеттiк тiркеу______________________________
в) орналастырудың аяқталған датасы_____________________________
г) бағалы қағаздарды орналастыру тәсiлi________________________
ғ) дивидендтердiң, проценттердiң мөлшерi (жылдар және бағалы
қағаздардың түрлерi бойынша бөлеу)__________________________________
д) эмиссия қорытындылары туралы есеп бекiтiлген дата немесе
эмиссияны жойған дата_______________________________________________
III. Бағалы қағаздардың алдағы шығарылымы туралы мәлiметтер
1. Бағалы қағаздар туралы жалпы мәлiметтер (эмиссия құрылымы):
- шығарылатын акциялардың жалпы саны ________ номиналы ____ жалпы
сомасы _____;
атаулы жай акциялар: саны ___________ номиналы _______сомасы _______;
атаулы артықшылықты акциялар: саны ________ номиналы ______ сомасы
________.

16. Динамика выпуска продукции, производства работ, оказания
услуг в натуральном или денежном выражении за 3 последних года:
--------------------------------------------------------------------
Основные виды!Год!Объем выпуска  !год!Объем выпуска!год!Объем выпус-
продукции,   !   !продукта (шт.  !   !продукта (шт.!   !ка продукта
работ, услуг !   !чел./час и т.п.!   !чел/ч и т.п.)!   !(шт.чел/ч и
!   !               !   !             !   !т.п.)
--------------------------------------------------------------------
!   !               !   !             !   !
--------------------------------------------------------------------
17. Сведения об уставном капитале эмитента:
а) размер уставного капитала по учредительным документам_______
б) размер уставного капитала по данным бухгалтерского баланса__
____________________________________________________________________
Следует обратить особое внимание на соответствие размеров
уставного капитала в данных бухгалтерского учета данным
учредительных документов. В случае несоответствия этих данных необходимо представить справку-объяснение причин расхождения.
в) деление уставного капитала на акции:
общее количество акций ______________номинал_______________ на
общую сумму___________
из них:
- простых именных акций _____________номинал______________  на
сумму_____________
- привилегированных именных акций ________номинал_________  на
сумму____________
в соответствии с учредительными документами.
г) объем оплаченной части уставного капитала (при приватизации,
как правило, оплачено 100% уставного капитала путем передачи
государственной собственности).
____________________________________________________________________
19. Сведения о предыдущих выпусках ценных бумаг (отдельно по
каждому выпуску):
а) вид ценных бумаг (акция, облигация) ________________________
б) структура эмиссии __________________________________________
в) дата государственной регистрации выпуска____________________
г) дата окончания размещения __________________________________
д) способ размещения ценных бумаг _____________________________
е) размер дивидендов, процентов (раздельно по годам и видам
ценных бумаг) _________________
ж) дата утверждения отчета об итогах эмиссии или дата
аннулирования эмиссии _________
III. Сведения о предстоящем выпуске ценных бумаг
1. Общие данные о ценных бумагах (структура эмиссии):
- общее количество выпускаемых акций_______ номинал______на
общую сумму____________
из них:
- простые именные акции: количество_______номинал_______ на
сумму__________
- привилегированные именные акции: количество_______номинал ___
на сумму__________

2. Бағалы қағаздарды шығару тәртiбi туралы мәлiметтер:
а) шығарылымы туралы шешiм қабылданған дата (АҚ жалпы
жиналысының датасы)_________________________________________________
ә) бағалы қағаздарды таратудың басталуы (бағалы қағаздар
шығарылымын мемлекеттiк тiркеуден бұрын емес), бағалы қағаздарды
таратудың аяқталуы (осы эмиссия үшiн заңмен белгiленген мерзiмнен
кешiктiрмей);
б) бағалы қағаздардың әлеуеттi сатып алушыларына арналған
шектеулер;
в) әлеуеттi сатып алушылар бағалы қағаздарды сатып ала алатын
(жазыла алатын) орын немесе орындар (АҚ орналасқан жерiн немесе басқа
орындарды көрсету керек);
г) акция шығарылымының нысаны (құжатты немесе құжатсыз): ______
ғ) акционерлер тiзiлiмiн тәуелсiз тiркеушiлер жүргiзген кезде:
- акционерлiк қоғамның жалпы жиналысының қоғамның тiркеушiсiн
сайлау туралы шешiм қабылдау датасы ________________________________
- тәуелсiз тiркеушiнiң атауы, шарттың нөмiрi мен датасы _______
д) тiзiлiмдi эмитент өзi жүргiзгенде:
- эмитенттiң қолданылып жүрген екiншi санатты бiлiктiлiк куәлiгiн (бағалы қағаздармен жасалған мәмiлелердi орындау және тiркеу жөнiндегi жұмыстарды орындауға рұқсат ету құқығымен) иеленген қызметкерiнiң тегi, өз аты және жазылған болса әкесiнiң аты, бiлiктiлiк куәлiгiнiң нөмерi
және Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар жөнiндегі ұлттық
комиссиясының Аттестациялық комиссиясының осы қызметкердi екiншi санат
бойынша аттестациялау туралы шешiмiнiң қабылданған күнi;
- Акционерлер тiзiлiмiн жүргiзу туралы Ереженi жалпы жиналыстың
бекiткен датасы: ___________________________________________________
ЕСКЕРТУ. 2-тармақ өзгертілді - ҚР Бағалы қағаздар жөніндегі ұлттық
комиссиясының 1999.04.20. N 30
V990782_
қаулысымен.
3. Бағалы қағаздарды орналастыру тәсiлi (ашық, жабық): ________
4. Акцияларды төлеу тәртiбi туралы ақпарат:
- төлемдердiң мерзiмдiлiгi ____________________________________
- есеп айырысу нысаны _________________________________________
- шоттардың нөмiрлерi _________________________________________
- ресiмделетiн құжаттар және т.б.______________________________
- акциялардың басқа мүлiктермен төленген бөлiгi (ақшалай
қаражаттардан басқа):
____________________________________________________________________
|Осындай төлемдi жүзеге |Акцияларды төлеуге    |Мүлiктердiң|Акция. |
|асырған инвесторлардың |енгiзiлген мүлiктердiң|бағасы     |лардың |
|тiзiмi                 |тiзбесi               |(теңгемен) |саны   |
|_______________________|______________________|___________________|
|_______________________|______________________|___________________|

2. Данные о порядке выпуска ценных бумаг:
а) дата принятия решения о выпуске (дата общего собрания АО)__
____________________________________________________________________
б) начало распространения ценных бумаг (не ранее даты
государственной регистрации выпуска ценных бумаг), окончание
распространения ценных бумаг (не позднее срока, установленного
законодательством для данной эмиссии);
в) ограничения для потенциальных покупателей ценных бумаг;
г) место или места, где потенциальные покупатели могут
приобрести (подписаться) на ценные бумаги (указать местонахождение
АО или другие места);
д) форма выпуска акций (документарная или бездокументарная):
___________________
е) при ведении реестра акционеров независимым регистратором:
- дата принятия решения общим собранием акционеров о выборе
регистратора общества____________
- наименование независимого регистратора, номер и дата
договора ___________________
ж) при самостоятельном ведении реестра эмитентом:
- фамилия, собственное имя и, при наличии, отчество работника
эмитента, имеющего действующее квалификационное свидетельство
второй категории (с правом допуска к выполнению работ по исполнению
и регистрации сделок с ценными бумагами), номер квалификационного
свидетельства и дата решения Аттестационной комиссии Национальной
комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам об аттестации
данного работника по второй категории;
- дата утверждения Положения о ведении реестра акционеров общим
собранием: ___________________ <*>
Сноска. Пункт 2 - с изменениями, внесенными постановлением НКЦБ РК от 20.04.99г. N 30 ( пп.1) п.1 пост. N 30 - утратил силу).
3. Способ размещения ценных бумаг (открытый, закрытый):
______________________________
4. Информация о порядке оплаты акций:
- периодичность платежей ______________________________________
- форма расчетов ______________________________________________
- номера счетов  ______________________________________________
- оформляемые документы и т.д. ________________________________
- часть акций, оплачиваемая иным имуществом (кроме денежных
средств):
--------------------------------------------------------------------
Список инвесторов,  ! Перечень имущества, !Стоимость !Количество
осуществляющих такую ! вносимого в оплату  !имущества !акций
оплату               ! акций               !(в тенге) !
--------------------------------------------------------------------
!                     !          !
--------------------------------------------------------------------

5. Бағалы қағаздар бойынша пайдалар алу туралы мәлiметтер:
а) дивидендтердiң мөлшерi немесе акциялар түрлерi бойынша жеке-жеке дивидендтердiң мөлшерiн айқындау тәртiбi:
- артықшылықты акциялар бойынша дивидендтердiң мөлшерi (жарғыға сәйкес) ____________________________________________________________
- жай акциялар бойынша дивидендтердi жарғыға сәйкес айқындау тәртiбi, мысалы, жай акциялар бойынша дивидендтердiң мөлшерiн қаржы жылының қорытындылары бойынша АҚ басқармасы айқындайды және акционерлердiң жалпы жиналысында бекiтiледi;
ә) бағалы қағаздарды иеленушiлердiң оларға есептелген пайдаларды алатын орны (АҚ кассасы);
б) дивидендтердi төлеудiң мерзiмдiлiгi (жарғыға сәйкес), сонымен қатар алғашқы дивидендтердi төлеудiң шамаланған мерзiмiн көрсету керек;
в) акциялар бойынша пайдаларды төлеу тәртiбiн айқындайтын жағдаяттардың күнтiзбелiк кестесi:
- есеп жүргiзу датасы (дивидендтердi алуға құқықтары бар акционерлер айқындалған күн);
- төлем датасы (дивидендтердi төлеу басталатын күн);
басқа да мәнi бар даталар.
г) дивидендтердi төлеу кезiнде есеп айырысу тәртiбi (есеп
айырысу нысаны: қолма-қол ақшамен, қолма-қол ақшасыз, ресiмделетiн
құжаттар және т.б.).
6. Бағалы қағаздарды шығару арқылы жұмылдырылатын қаражаттарды
пайдалану мақсаттары:
- жаңа өндiрiстi ұйымдастыру (нақты қайсы екенiн көрсетiңiз)___
- жұмыс iстеп тұрған өндiрiстi кеңейту, түрлендiру немесе
қайтадан құру (қайтадан құрылатын өндiрiстiк бөлiмшелердi және т.б.
атап көрсетiңiз)____________________________________________________
- табиғат қорғау жөнiндегi шаралар (нақты қандай шаралар екенiн
көрсетiңiз) ________________________________________________________
- жаңа технологиялар жасау және игеру _________________________
- басқасы _____________________________________________________
7. Топтар бойынша тәуекел факторларын талдау:
_______________________________________________________________
|    экономикалық                    |                        |
|(мысалы: эмитент қызметi жүйесiнiң  |                        |
|инфляцияға ұшырауы, кәсiпорынның    |                        |
|айналыс қаражаттарын қалыптастыруға |                        |
|банк проценттерiнiң әсерi және т.б.)|                        |
|____________________________________|________________________|
|        бәсекелер әсерi             |                        |
|(Мысалы: саладағы аса төмен бағалар.|                        |
|мен ұқсас өнiмдер шығаратын         |                        |
|кәсiпорындар және т.б.)             |                        |
|____________________________________|________________________|
|         әлеуметтiк                 |                        |
|(мысалы: осы аймақта қажеттi маман. |                        |
|дардың болмауы, жұмыс iстеушiлердiң |                        |
|қысқартылу мүмкiндiгiнiң аймақтағы  |                        |
|жағдайға әсерi, әлеуметтiк-мәдени   |                        |
|мақсаттағы объектiлердi ұстаудың    |                        |
|кәсiпорынның бюджетiне әсерi және   |                        |
|т.б.)                               |                        |
|____________________________________|________________________|
|         техникалық                 |                        |
|(мысалы: құрал-саймандар бөлшектерi.|                        |
|нiң тозуы және т.б.)                |                        |
|____________________________________|________________________|
|      экологиялық                   |                        |
|(мысалы: экологиялық нормативтердiң |                        |
|бұзылуында кәсiпорынның жабылу      |                        |
|мүмкiндiгi)                         |                        |
|____________________________________|________________________|

5. Данные о получении доходов по ценным бумагам:
а) размер дивидендов или порядок определения размера дивидендов
отдельно по видам акции:
- размер дивидендов по привилегированным акциям (согласно
уставу) _____________________
- порядок определения дивидендов по простым акциям согласно уставу, например, размер дивидендов по простым акциям определяется правлением АО по итогам финансового года и утверждается общим собранием акционеров;
б) место, где владельцы ценных бумаг могут получить причитающиеся им доходы (касса АО);
в) периодичность выплаты дивидендов (согласно уставу), кроме этого следует указать примерный срок выплаты первых дивидендов;
г) календарный график событий, определяющих порядок выплаты доходов по акциями:
- дата учета (день, когда определяются акционеры, имеющие право на дивиденды);
- дата платежа (день, с которого начинается выплата дивидендов);
- другие значащие даты.
д) порядок расчетов при выплате дивидендов (форма расчетов:
наличная, безналичная, оформляемые документы и т.д.).
6. Направления использования средств, мобилизуемых путем
выпуска ценных бумаг;
- организация нового производства (укажите, какого именно)
___________________________________________________________
- расширение, модернизация или реконструкция имеющегося
производства (перечислите производственные подразделения, которые
будут реконструированы и т.п.) ____________________________
- проведение природоохранных мероприятий (укажите, каких
именно) ___________________________________________________
- разработка и внедрение новых технологий
______________________________________________________
- другое _____________________________________________
7. Анализ факторов риска по группам:
--------------------------------------------------------------------
экономические           !
(например: подверженность сферы   !
деятельности эмитента инфляции,   !
влияние банковского процента на   !
формирование оборотных средств    !
предприятия и т.д.)               !
--------------------------------------------------------------------
влияние конкуренции        !
(например: наличие в отрасли      !
предприятий, выпускающих          !
аналогичную продукцию по более    !
низким ценам и т.д.)              !
--------------------------------------------------------------------
социальные             !
(например: отсутствие в данном    !
регионе необходимые специалистов, !
влияние возможного сокращения     !
численности работающих на         !
обстановку в регионе, влияние на  !
бюджет предприятия содержания     !
объектов социально-культурного    !
назначения и т.п.)                !
--------------------------------------------------------------------
технические            !
(например: износ части            !
оборудования и т.п.)              !
--------------------------------------------------------------------
экологические           !
(например: возможное закрытие     !
предприятия из-за нарушения       !
экологических нормативов)         !
--------------------------------------------------------------------

8. Эмиссия проспектiсiнiң датасы ______________________________
Эмиссия проспектiсiне бiрiншi басшы, бас бухгалтер, тексеру
комиссиясының төрағасы қол қояды және акционерлiк қоғамның мөрiмен
куәландырылады.
N 3 қосымша
ЕСКЕРТУ. N 3 қосымша алып тасталды - ҚР БҚҰК 1998.06.24. N 8 V980088_
қаулысымен.
ЕСКЕРТУ. N 4 және N 5 қосымшалар тиісінше N 3 және N 4 қосымшалар
болып саналды - ҚР БҚҰК 1998.06.24. N 8
V980088_
қаулысымен.
N 3 қосымша
Бағалы қағаздар шығарылуын мемлекеттiк тiркеу туралы
КУӘЛIК
_______________________________________________________________
(уәкiлеттi органның атауы)
_______________________________________________________________
(тiркеушi органның атауы, тiркеу нөмiрi мен күнi)
тiркелген _____________________________________________________
(акционерлiк қоғамның аты, орналасқан жерi)
акцияларының мынадай түрлерiнiң _________________ эмиссиясын
(реттiк саны)
мемлекеттiк тiркеуден өткiздi:
- нақтылы құны ____________ (санмен және жазбаша) теңге, KZIC
Ұлттық идентификациялық нөмiрi берiлген жай атаулы _________________
______________ (санмен және жазбаша) данасын _______________________
(санмен және жазбаша) теңге сомаға;
- нақтылы құны ____________ (санмен және жазбаша) теңге, KZIP
Ұлттық идентификациялық нөмiрi берiлген жай артықшылықты атаулы_______
______________ (санмен және жазбаша) данасын _______________________
(санмен және жазбаша) теңге сомаға.
Жарғылық капитал ____________ (санмен және жазбаша) теңге болғанда
эмиссияның құрайтын жалпы сомасы ______________ (санмен және жазбаша)
теңге болады.
Акция шығарылымы _____________________ нысанда жүзеге асырылады.
(құжатты немесе құжатсыз)
Эмиссия проспектiсi Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар
жөнiндегi ұлттық комиссиясында N __________ бойынша тiркейдi.
Эмиссия Мемлекеттiк тiзiлiмге N ____________ бойынша енгiзiлдi.
Уәкiлеттi органның
лауазымды тұлғасының қолы
Мөр
N 4 қосымша
АКЦИЯЛАР ЭМИССИЯСЫНЫҢ ҚОРЫТЫНДЫЛАРЫ
ТУРАЛЫ ЕСЕП
1. Эмитенттiң толық және қысқаша атауы.
2. Пошталық (заңды) мекен.
3. Эмиссияны мемлекеттiк тiркеу күнi мен нөмiрi. Эмиссияның құрылымы мен мөлшерi (түрлерi бойынша жалпы сомасы, саны және номинал).
4. Құжатты нысан шығарылымында - бағалы қағаздарды дайындауға тапсырысты кiм орындағанын көрсету керек.

8. Дата проспекта эмиссии _____________________________
Проспект эмиссии подписывается первым руководителем, главным
бухгалтером, председателем ревизионной комиссии и заверяется печатью
акционерного общества.
Приложение N 3 <*>
Сноска. Приложение N 3 - исключено согласно постановлению НКЦБ от 24.06.98г. N 8; приложения NN 4 и 5 считать Приложениями NN 3 и 4 соответственно согласно постановлению НКЦБ от 24.06.98г. N 8.
СВИДЕТЕЛЬСТВО
о государственной регистрации эмиссии ценных бумаг
____________________________________________________________________
(Наименование Уполномоченного органа)
произведена государственная регистрация ____________________________
(порядковый номер эмиссии)
эмиссии акций ______________________________________________________
(наименование и местонахождение акционерного общества)
зарегистрированного ________________________________________________
(наименование регистрирующего органа, номер и
дата регистрации)
следующих видов:
- простых именных номинальной стоимостью ______________________
(цифрами и прописью) тенге в количестве ________________(цифрами и
прописью) экземпляров на сумму _____________________________________
(цифрами и прописью) тенге, которым присвоен Национальный
идентификационный номер KZIC___________________ ;
- привилегированных именных номинальной стоимостью_____________
____________________________(цифрами и прописью) тенге в количестве
__________________________(цифрами и прописью) экземпляров на сумму
____________________ (цифрами и прописью) тенге, которым присвоен
Национальный идентификационный номер KZIP _______________________;
Общая сумма эмиссии составляет ________________________________
(цифрами и прописью) тенте при уставном капитале ______________________
(цифрами и прописью) тенге.
Выпуск акций осуществляется в _________________________________
(документарной или бездокументарной) форме.
Проспект эмиссии зарегистрирован в Национальной комиссии
Республики Казахстан по ценным бумагам за N _______________.
Эмиссия внесена в Государственный реестр за N ________________.
Подпись должностного лица
Уполномоченного органа
Печать
Приложение N 4
<*>
Сноска. Приложение N 4 - с изменениями, внесенными постановлением НКЦБ РК от 20.04.99г. N 30 ( пп.1) п.1 пост. N 30 - утратил силу).                     ОТЧЕТ ОБ ИТОГАХ ЭМИССИИ АКЦИЙ
1. Полное и сокращенное наименование эмитента.
2. Почтовый (юридический) адрес.
3. Дата и номер государственной регистрации эмиссии. Размер и структура эмиссии (общая сумма, количество по видам и номинал).
4. При документарной форме выпуска - указать кем был выполнен заказ на изготовление ценных бумаг.

5. Акционерлiк тiзiлiмiн тәуелсiз тiркеушi жүргiзгенде:
- акционерлердiң жалпы жиналысының қоғамның тiркеушiсiн сайлау туралы шешiмнiң қабылданған күнi;
- тәуелсiз тiркеушiнiң атауы, шарттың нөмiрi мен күнi;
6. Тiзiлiмдi эмитенттiң өзi жүргiзгенде:
- эмитенттiң қолданылып жүрген екiншi санатты бiлiктiлiк куәлiгiн (бағалы қағаздармен жасалған мәмiлелердi орындау және тiркеу жөнiндегi жұмыстарды орындауға рұқсат ету құқығымен) иеленген қызметкерiнiң тегi, өз аты және жазылған болса әкесiнiң аты, бiлiктiлiк куәлiгінiң нөмерi және Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар жөнiндегi ұлттық комиссиясының Аттестациялық комиссиясының осы қызметкердi екiншi санат бойынша аттестациялау туралы шешiмiнiң қабылданған күнi;
- Акционерлер тiзiлiмiн жүргiзу туралы Ереженi жалпы жиналыстың
бекiткен күнi.
ЕСКЕРТУ. 6-тармақ өзгертілді - ҚР Бағалы қағаздар жөніндегі ұлттық
комиссиясының 1999.04.20. N 30
V990782_
қаулысымен.
7. Ашық орналастырылғанда: эмиссия проспектiсiнiң жарияланған
күнi мен орны (ашық жазылу туралы хабар).
8. Бағалы қағаздарды орналастырудың басталуы мен аяқталуы;
бағалы қағаздарды сатудың нақты бағасы.
9. Акцияларды төлеу (жарғылық капиталға салымдар салу):
- ақшалай қаражаттармен __________________ сомаға;
- бағалы қағаздармен __________________ сомаға;
- басқа мүлiктермен __________________ сомаға жүргiзiлдi.
ЕСКЕРТУ. 9-тармақ өзгертілді - ҚР БҚҰК 1998.06.24. N 8
V980088_
қаулысымен.
10. Эмитенттiң акциялардың жалпы санының кемiнде 5% иеленген
акционерлердiң тiзiмi:
_______________________________________________________________________
|Акционер-заңды тұлға.|Акционер-заңды тұлғалардың|Жарғылық капиталдағы |
|лардың толық атауы   |орналасқан жерi немесе    |акционерлердiң       |
|немесе акционер-жеке |акционер-жеке тұлғалардың |үлестерi (про.       |
|тұлғалардың аты-жөнi |төлқұжат деректерi мен    |центпен)
|
|                     |тұрғылықты жерi           |                     |
|_____________________|__________________________|_____________________|
|_____________________|__________________________|_____________________|
ЕСКЕРТУ. 10-тармақ өзгертілді - ҚР БҚҰК 1998.06.24. N 8
V980088_
қаулысымен.
11. Орналастырылмаған акциялардың саны ________________________
Есепке бiрiншi басшы, бас бухгалтер, тексеру комиссиясының
төрағасы қол қояды және акционерлiк қоғамның мөрiмен куәландырылады.
ЕСКЕРТУ. N 5 және N 6 қосымшалармен толықтырылды - ҚР БҚҰК
1998.06.24. N 8
V980088_
қаулысымен.
Қазақстан Республикасында акциялар
эмиссияларын тіркеудің, жоюдың және
акциялар шығарудың және орналастырудың
қорытындылары туралы есепті бекітудің
тәртібі туралы ережеге
N 5 қосымша
(Қазақстан Республикасы Бағалы қағаздар
жөніндегі ұлттық комиссиясының
1998 жылғы 24 маусымдағы
N 8 қаулысымен бекітілген)
Мемлекеттік кәсіпорындардың және
мекемелердің, мемлекеттің үлестік
қатысы бар шаруашылық серіктестіктерінің
тізілім ұстаушысына (Тізілім ұстаушыға)
ЕСКЕРТПЕ
Уәкілетті орган:
- Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар жөніндегі ұлттық
комиссиясы
- Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі
______________________________________________________________ басқармасы
(Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің аумақтық басқармасының
атауы)
мына эмитенттің:
___________________________________________________________________________
Толық атауы:
(Мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлікке сәйкес)
___________________________________________________________________________
Қысқаша атауы:
(Құрылтай құжаттарына сәйкес)
___________________________________________________________________________
Мемлекеттік тіркеудің (қайта тіркеудің) негізгі мәліметтері
(Мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлікке сәйкес)
Күні (күні/айы/жылы)                Нөмірі                 ОКПО коды
___________________________________________________________________________
Мемлекеттік тіркеудің (қайта тіркеудің) өзге мәліметтері
(Мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлікке сәйкес)
___________________________________________________________________________
__                             __
Қоғамның үлесі:      |  | ААҚ                       |  | ЖАҚ
|__|                           |__|
Орналасқан жері:
Бастапқы мемлекеттік тіркеу (күні/айы/жылы)
___________________________________________________________________________
Бірінші басшы:
(қызметі және аты-жөні)
(эмиссия проспектісіне, акциялар шығарудың және орналастырудың
қорытындылары туралы есепке немесе өтінішке сәйкес)
___________________________________________________________________________
Тіркеуші туралы мәліметтер
(тізілім жүргізу туралы келісімге сәйкес)
___________________________________________________________________________
Атауы:
Орналасқан жері:
Телефон (кодын қоса)
Факс (кодын қоса)
Келісімнің күні және
нөмірі
___________________________________________________________________________
________ жылғы "__"___________ N өтінішінің негізінде
(Тізілім ұстаушының штампына сәйкес өтініштің реттік саны)
- акциялар эмиссиясын мемлекеттік тіркеу;
- акциялар эмиссияларын мемлекеттік тіркеуден бас тарту;
- акциялар эмиссиясын жоюды мемлекеттік тіркеу;
- акциялар эмиссиясын жоюды мемлекеттік тіркеуден бас тарту;
- акциялардың кейінгі эмиссиясын мемлекеттік тіркей отырып бір
мезгілде акциялардың алдыңғы эмиссиясын(ларын) жоюды мемлекеттік тіркеу;
- акциялардың кейінгі эмиссиясын мемлекеттік тіркей отырып бір
мезгілде акциялардың алдыңғы эмиссиясын(ларын) жоюды мемлекеттік тіркеуден
бас тарту;
- акциялар шығарудың және орналастырудың қорытындылары туралы есепті
бекіту;
- акциялар шығарудың және орналастырудың қорытындылары туралы есепті
бекітуден бас тарту туралы ескертеді.
Қазақстан Республикасында акциялар
эмиссияларын тіркеудің, жоюдың және
акциялар шығарудың және орналастырудың
қорытындылары туралы есепті бекітудің
тәртібі туралы ережеге
N 5 қосымша
(жалғасы)
Эмиссия туралы мәліметтер
(тіркелген, оның ішінде алдыңғы эмиссияны(ларды) жоюды мемлекеттік
тіркегенде, немесе мемлекеттік тіркеуден бас тартқан)
___________________________________________________________________________
Мемлекеттік тіркеу туралы куәлік (тіркеуден бас тарту туралы хат)
Күні (күні/айы/жылы)                                Нөмірі
___________________________________________________________________________
Жай акциялар бойынша мәліметтер
(Бағалы қағаздар эмиссиясын мемлекеттік тіркеу туралы куәлікке
немесе өтінішке сәйкес)
ҰБН       Бастапқы құны        Саны         Сомасы (теңге)
___________________________________________________________________________
Артықшылықты акциялар бойынша мәліметтер
(Бағалы қағаздар эмиссиясын мемлекеттік тіркеу туралы куәлікке
немесе өтінішке сәйкес)
ҰБН       Бастапқы құны        Саны         Сомасы (теңге)
___________________________________________________________________________
Эмиссияның жалпы сомасы (бастапқы құны бойынша, теңге)
___________________________________________________________________________
Шығарылымның реттік нөмірі
__                                  __
Шығарылым   |  | құжаттандырылған               |  | құжатсыздандырылған
нысаны      |  |                                |  |
|__|                                |__|
Эмиссия проспектісінің нөмірі
Эмиссияның Бағалы қағаздардың мемлекеттік тізіліміндегі нөмірі
___________________________________________________________________________
Қазақстан Республикасында акциялар
эмиссияларын тіркеудің, жоюдың және
акциялар шығарудың және орналастырудың
қорытындылары туралы есепті бекітудің
тәртібі туралы ережеге
N 5 қосымша
(жалғасы)
Эмиссияны(ларды) жою туралы мәліметтер
(тіркелген немесе мемлекеттік тіркеуден бас тартылған)
___________________________________________________________________________
Эмиссияны(ларды) жою жөніндегі хат (эмиссияны(ларды) жоюдан бас тарту)
Күні (күні/айы/жылы)                  Нөмірі
___________________________________________________________________________
Жоюдың негізі:              |  |эмитенттің таратылуы
|__|
|  |эмитенттің қайта құрылуы
|__|
|  |жарғылық капиталдың кемуі
|__|
|  |эмиссия құрылымының өзгеруі
|__|
|  |акция шығарылымы нысанының өзгеруі
|__|
|  |кейінгі акциялар эмиссиясын тіркеу
|__|
|  |өзге (көрсету)
____________________________|__|___________________________________________
Шығарылымның реттік нөмірі
Жай акциялар бойынша мәліметтер
(Бағалы қағаздар эмиссиясын мемлекеттік тіркеу туралы куәлікке
немесе өтінішке сәйкес)
ҰБН       Бастапқы құны        Саны         Сомасы (теңге)
___________________________________________________________________________
Артықшылықты акциялар бойынша мәліметтер
(Бағалы қағаздар эмиссиясын мемлекеттік тіркеу туралы куәлікке
немесе өтінішке сәйкес)
ҰБН       Бастапқы құны        Саны         Сомасы (теңге)
___________________________________________________________________________
Эмиссияның жалпы сомасы (бастапқы құны бойынша, теңге)
___________________________________________________________________________
Мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің күні
Мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің нөмірі
Эмиссияның Бағалы қағаздардың мемлекеттік тізіліміндегі нөмірі
___________________________________________________________________________
және бұдан әрі әрбір жеке шығарылым бойынша
Қазақстан Республикасында акциялар
эмиссияларын тіркеудің, жоюдың және
акциялар шығарудың және орналастырудың
қорытындылары туралы есепті бекітудің
тәртібі туралы ережеге
N 5 қосымша
(жалғасы)
Акцияларды шығарудың және орналастырудың қорытындылары туралы есеп
жөніндегі мәліметтер
(бекітілген немесе бекітуден бас тартылған)
___________________________________________________________________________
Есепті бекіту жөніндегі хат (есепті бекітуден бас тарту туралы)
Күні (күні/айы/жылы)                                    Нөмірі
___________________________________________________________________________
Эмиссияны мемлекеттік тіркеу туралы мәліметтер
(Бағалы қағаздар эмиссиясын мемлекеттік тіркеу туралы куәлікке сәйкес)
___________________________________________________________________________
Шығарылымның реттік нөмірі
Мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің күні
Мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің нөмірі
Тіркелген эмиссияның жалпы сомасы
(бастапқы бағасы бойынша, теңге)
Эмиссияның Бағалы қағаздардың мемлекеттік тізіліміндегі нөмірі
___________________________________________________________________________
Эмиссияны орналастыру жөніндегі мәліметтер
(акцияларды шығарудың және орналастырудың қорытындылары
туралы есепке сәйкес)
Акцияларды орналастырудың басталған күні
(күні/айы/жылы)
Акцияларды орналастырудың аяқталған күні
(күні/айы/жылы)
Орналастырылған эмиссияның жалпы сомасы (бастапқы бағасы бойынша, теңге)
Тіркелген эмиссияға да сондай (%)
Орналастырылмаған акциялардың саны
__________________________________________________________________________
Қазақстан Республикасында акциялар
эмиссияларын тіркеудің, жоюдың және
акциялар шығарудың және орналастырудың
қорытындылары туралы есепті бекітудің
тәртібі туралы ережеге
N 6 қосымша
(Қазақстан Республикасының Бағалы
қағаздар жөніндегі ұлттық комиссиясының
1998 жылғы 24 маусымдағы
N 8 қаулысымен бекітілген)
Мемлекеттік кәсіпорындардың және мекемелердің, мемлекеттің үлестік
қатысы бар шаруашылық серіктестіктерінің тізілім ұстаушысының
штампылары таңбаларының
ҮЛГІЛЕРІ
_________________________________
МЕМЛЕКЕТТІҢ ҚАТЫСУЫМЕН
XX филиал
"__"_________ 199 _ ж.
Өтініштің реттік саны: _______
оператор: ____________________
_________________________________
_________________________________
МЕМЛЕКЕТТІҢ ҚАТЫСУЫНСЫЗ
XX филиал
"__"_________ 199 _ ж.
Өтініштің реттік саны: _______
оператор: ____________________
_________________________________
ҮЛГІЛЕРІ
_________________________________
МЕМЛЕКЕТТІҢ ҚАТЫСУЫМЕН
XX филиал
"__"_________ 199 _ ж.
Өтініштің реттік саны: _______
оператор: ____________________
_________________________________
_________________________________
МЕМЛЕКЕТТІҢ ҚАТЫСУЫНСЫЗ
XX филиал
"__"_________ 199 _ ж.
Өтініштің реттік саны: _______
оператор: ____________________
_________________________________

5. При ведении реестра акционеров независимым регистратором:
- дата принятия решения общим собранием акционеров о выборе регистратора общества;
- наименование независимого регистратора, номер и дата договора.
6. При самостоятельном ведении реестра эмитентом:
- фамилия, собственное имя и, при наличии, отчество работника эмитента, имеющего действующее квалификационное свидетельство второй категории (с правом допуска к выполнению работ по исполнению и регистрации сделок с ценными бумагами), номер квалификационного свидетельства и дата решения Аттестационной комиссии Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам об аттестации данного работника по второй категории;
- дата утверждения Положения о ведении реестра акционеров общим собранием.
7. При открытом размещении: дата и место публикации проспекта эмиссии (сообщения об открытой подписке).
8. Дата начала и окончания размещения ценных бумаг; фактическая цена реализации ценных бумаг.
9. Оплата акций (внесение вкладов в уставный капитал) производилась:
* денежными средствами в сумме  _________________________.
* ценными бумагами на сумму _____________________________.
* другим имуществом на сумму ____________________________.
10. Список акционеров эмитента, которые имеют не менее 5 % от общего количества акций:
--------------------------------------------------------------------
Полное наименование    ! Местонахождение       !Доля акционеров в
акционеров-юридических !акционеров-юридических !уставном капитале (в
лиц или Ф.И.О.         !лиц или паспортные     !процентах)
акционеров-физических  !данные и место         !
лиц                    !жительства акционеров- !
!физических лиц         !
--------------------------------------------------------------------
11. Количество неразмещенных акций____________________.
Отчет подписывается первым руководителем, главным бухгалтером, председателем ревизионной комиссии и заверяется печатью акционерного общества.
Приложение N 5
к Положению "О порядке
государственной регистрации
эмиссий акций, аннулирования
эмиссий акций и утверждения
отчетов об итогах выпуска и
и размещения акций в
Республике Казахстан <*>
Сноска. Положение дополнено новым Приложением N 5 согласно постановлению НКЦБ от 24.06.98г. N 8.
(утверждено постановлением
Национальной комиссии
Республики Казахстан по
ценным бумагам
от "___"______1998 года N__)
Держателю Реестра
государственных предприятий и
учреждений, хозяйственных
товариществ с долевым участием
государства (Реестродержателю)
У В Е Д О М Л Е Н И Е
Уполномоченный орган:
- Национальная комиссия Республики Казахстан по ценным бумагам
- Министерство юстиции Республики Казахстан
- __________________________управление________________________
(наименование территориального управления Министерства юстиции
____________________________________________________________
Республики Казахстан)
уведомляет о (об):
- государственной регистрации эмиссии акций
- отказе в государственной регистрации эмиссии акций
- государственной регистрации аннулирования эмиссии акций
- отказе в государственной регистрации аннулирования эмиссии акций
- государственной регистрации аннулирования предыдущей(их)
эмиссии(й) акций с одновременной государственной регистрацией
последующей эмиссии акций
- отказе в государственной регистрации аннулирования предыдущей(их)
эмиссии(й) акций с одновременной государственной регистрацией
последующей эмиссии акций
- утверждении отчета об итогах выпуска и размещения акций
- отказе в утверждении отчета об итогах выпуска и размещения акций
на основании заявления от "___"________ ______года N_______
(порядковый номер заявления согласно штампу Реестродержателя)
следующего эмитента:
____________________________________________________________________
Наименование полное:
...................................................................
(в соответствии со Свидетельством о государственной (пере)регистрации)
____________________________________________________________________
Наименование сокращенное:
...................................................................
(в соответствии с учредительными документами)
____________________________________________________________________
основные данные государственной (пере)регистрации
(в соответствии со Свидетельством о государственной (пере)регистрации)
....................................................................
Дата (дд/мм/гг)    !    Номер      !      код ОКПО
..........................!               !.........................
!     !   !    !   !   !               ! !  !   !   !   !   !   !
____________________________________________________________________
Прочие данные государственной (пере)регистрации
(в соответствии со Свидетельством о государственной (пере)регистрации
....................................................................
Организационно-правовая форма: _______ ОАО       ________ ЗАО
....................................................................
Место нахождения:
....................................................................
Дата первичной государственной регистрации (дд/мм/гг/)!  !  !  !  !  !
____________________________________________________________________
Первый руководитель:................................................
(должность и имя)
....................................................................
(в соответствии с проспектом эмиссии, отчетом об итогах выпуска и
размещений акций или заявлением)
____________________________________________________________________
Данные о регистраторе
(в соответствии с договором о ведении реестра)
--------------------------------------------------------------------
Наименование:     ..................................................
..................................................
место нахождения: ..................................................
Телефон
(включая код)     ..................................................
Факс (включая код)..................................................
....................................................................
Дата и номер договора
____________________________________________________________________
Приложение N 5
к Положению "О порядке
государственной регистрации
эмиссий акций, аннулирования
эмиссий акций и утверждения
отчетов об итогах выпуска и
и размещения акций в
Республике Казахстан
(продолжение)
Сведения об эмиссии
(зарегистрированной, в том числе при государственной
регистрации аннулирования предыдущей(их) эмиссии(й),
или в государственной регистрации которой было отказано)
_____________________________________________________________
Свидетельство о государственной регистрации
(письмо об отказе в регистрации)
.............................................................
Дата (дд/мм/гг)   !               Номер
..........................!..................................
!     !   !    !   !   !
_____________________________________________________________
Данные по простым акциям
(в соответствии со Свидетельством о
государственной регистрации эмиссии ценных бумаг или заявлением)
.............................................................
НИН       !Номинальная!   Количество  ! Сумма (тенге)
! стоимость !               !
_____________________________________________________________
Данные по привилегированным акциям
(в соответствии со Свидетельством о государственной
регистрации эмиссии ценных бумаг или заявлением)
.............................................................
НИН       !Номинальная!   Количество  ! Сумма (тенге)
! стоимость !               !
_____________________________________________________________
Общая сумма эмиссии (по номинальной стоимости, тенге)
_____________________________________________________________
Порядковый номер выпуска
.............................................................
Форма выпуска    _______документарная  _____бездокументарная
Регистрационный номер проспекта эмиссии
.............................................................
Номер эмиссии в Государственном реестре ценных бумаг
Приложение N 5
к Положению "О порядке
государственной регистрации
эмиссий акций, аннулирования
эмиссий акций и утверждения
отчетов об итогах выпуска и
и размещения акций в
Республике Казахстан
(продолжение)
Сведения об аннулировании эмиссии(й)
(зарегистрированной или в государственной регистрации
которой было отказано)
__________________________________________________________________
Письмо об аннулировании эмиссий(й) (об отказе в аннулировании
эмиссии(й))
..................................................................
Дата(дд/мм/гг)       !          Номер
...............................!..................................
!    !    !    !     !   !
__________________________________________________________________
основание аннулирования:    !  ! ликвидация эмитента
!  ! реорганизация эмитента
!  ! уменьшение уставного капитала
!  ! изменение структуры эмиссии
!  ! изменение формы выпуска акций
!  ! регистрация последующей эмиссии акций
!  ! прочее (указать)
__________________________________________________________________
Порядковый номер выпуска
__________________________________________________________________
Данные по простым акциям
(в соответствии со Свидетельством о государственной
регистрации эмиссии ценных бумаг)
..................................................................
НИН         !   Номинальная   ! Количество   !    Сумма
!    стоимость    !              !
__________________________________________________________________
Данные по привелигированным акциям
(в соответствии со Свидетельством о государственной
регистрации эмиссии ценных бумаг)
..................................................................
НИН         !   Номинальная   ! Количество   !    Сумма
!    стоимость    !              !
__________________________________________________________________
Общая сумма эмиссии (по номинальной стоимости, тенге)
__________________________________________________________________
Дата Свидетельства о государственной регистрации   !  !  !  !  !
..................................................................
Номер Свидетельства о государственной регистрации
..................................................................
Номер эмиссии в Государственном реестре ценных бумаг
__________________________________________________________________
и далее по каждому отдельному выпуску
Приложение N 5
к Положению "О порядке
государственной регистрации
эмиссий акций, аннулирования
эмиссий акций и утверждения
отчетов об итогах выпуска и
и размещения акций в
Республике Казахстан
(продолжение)
Сведения об отчете об итогах выпуска и размещения акций
(утвержденном или в утверждении которого было отказано)
________________________________________________________________
Письмо об утверждении отчета (об отказе в утверждении отчета)
................................................................
Дата (дд/мм/гг)   !               Номер
..........................!.....................................
!     !   !    !   !   !
________________________________________________________________
Данные о государственной регистрации эмиссии
(в соответствии со Свидетельством о государственной
регистрации эмиссии ценных бумаг)
________________________________________________________________
Порядковый номер выпуска
................................................................
Дата Свидетельства о государственной регистрации
................................................................
Номер Свидетельства о государственной регистрации
Общая сумма зарегистрированной эмиссии
(по номинальной стоимости, тенге)
................................................................
Номер эмиссии в Государственном реестре ценных бумаг
________________________________________________________________
Данные о размещении эмиссии
(в соответствии с отчетом об итогах выпуска и размещения акций)
................................................................
Дата начала размещения акций (дд/мм/гг/)        !  !  !  !  !
................................................................
Дата окончания размещения акций (дд/мм/гг/      !  !  !  !  !
................................................................
Общая сумма размещенной эмиссии (по номинальной стоимости, тенге)
................................................................
То же, к зарегистрированной эмиссии (%)
................................................................
Количество неразмещенных акций
________________________________________________________________
Приложение N 6
к Положению "О порядке
государственной регистрации
эмиссий акций, аннулирования
эмиссий акций и утверждения
отчетов об итогах выпуска и
и размещения акций в
Республике Казахстан <*>
Сноска. Положение дополнено новым Приложение N 6 согласно постановлению НКЦБ от 24.06.98г. N 8.
(утверждено постановлением
Национальной комиссии
Республики Казахстан по
ценным бумагам
от "___"______1998 года N__)
ОБРАЗЦЫ
оттисков штампов держателя
Реестра государственных предприятий и
учреждений, хозяйственных товариществ с
долевым участием государства
________________________     ___________________________
!С УЧАСТИЕМ ГОСУДАРСТВА !    ! БЕЗ УЧАСТИЯ ГОСУДАРСТВА !
!       Филиал XX       !    !        Филиал XX        !
!  "___"_________199__г.!    !  "___"_________199__г.  !
!  N заявления_________ !    !  N заявления___________ !
!  Оператор:  __________!    !  Оператор:  ___________ !
!                       !    !                         !
!                       !    !                         !
-------------------------    ---------------------------
________________________     ___________________________
!С УЧАСТИЕМ ГОСУДАРСТВА !    ! БЕЗ УЧАСТИЯ ГОСУДАРСТВА !
!    Республиканское    !    !    Республиканское      !
!       отделение       !    !       отделение         !
!  "___"_________199__г.!    !  "___"_________199__г.  !
!  N заявления_________ !    !  N заявления___________ !
!  Оператор:  __________!    !  Оператор:  ___________ !
!                       !    !                         !
!                       !    !                         !
-------------------------    ---------------------------