ҚМ МСИ-ның 1995 жылғы 27 маусымдағы N 35 "Бағалы қағаздамен операция жасалғандағы салық төлеудiң тәртiбi туралы" Нұсқаулыққа өзгертулер мен толықтырулар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк салық комитетi 1997 жылғы 22 қаңтар N 16 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 1997 жылғы 19 ақпанда тіркелді. Тіркеу N 33. Күші жойылды - ҚР Қаржы министрлігі Салық комитеті төрағасының 2004 жылғы 13 желтоқсандағы N 643 бұйрығымен.
------------------Бұйрықтан үзінді---------------------
Салық салу саласындағы ведомстволық нормативтiк құқықтық актiлердi Конституциямен, Қазақстан Республикасының заң актiлерiмен және өзге де нормативтiк құқықтық актiлерiмен сәйкестендiру мақсатында БҰЙЫРАМЫН:
1. Күшi жойылған деп танылсын:
2) ҚР ҚМ МСИ-ның 1995-жылғы 27-маусымдағы N 35 "Бағалы қағаздармен операция жасалғандағы салық төлеудiң тәртiбi туралы" Нұсқаулығына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк салық комитетiнiң 1997-жылғы 22-қаңтардағы N 16 бұйрығы (Нормативтiк құқықтық актiлердi мемлекеттiк тiркеу тiзілімiнде 1997-жылы 19-ақпанда N 33 тiркелген)...
Төраға
_______________________________
Салық заңын жетiлдiру мақсатында және 1996 жылғы 31 желтоқсандағы "Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы"  Z952235_  Қазақстан Республикасы Президентiнiң Заң күшi бар Жарлығына өзгертулер мен толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес бұйырамын:
1. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Бас салық инспекциясының N 35   V950076_   "Бағалы қағаздармен операция жасалғандағы салық төлеудiң тәртiбi туралы" нұсқаулығына мынадай өзгертулер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк салық комитетiнiң бұйрығына N 1 қосымша 1 парақ көлемiнде қосымша берiледi.
Төраға,
Салық қызметiнiң 1 дәрежедегi
Мемлекеттiк кеңесшiсi
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттiк салық комитетiнiң
N_____ бұйрығына қосымша N___
"___"__________ 19__ ж.
"Бағалы қағаздармен операция жасағандағы салық төлеудiң
тәртiбi туралы" 1995 жылғы 27 маусымдағы N 35
Нұсқаулығына өзгертулер мен толықтырулар
"3 тармақтың 1 тармақшасы мынадай редакцияда берiлсiн:
Қазақстан Республикасының аумағындағы шығарылған бағалы қағаздар эмиссиясының алғашқы және қосымша бағасы, қолданымдағы заңға сәйкес жүргiзiлген акционерлiк қоғамның мүлкiн қайта бағамдау бағасы акциясының эмиссиясынан басқа".
Мысалы: Акционерлiк қоғам құрылған кезде оның алғашқы акциясының эмиссиясы 1000 мың теңге болды. Сосын Үкiметтiң қаулысына сәйкес мүлiкке қайтадан бағамдау жүргiзiлiп оның жарғылық қоры 5000 мың теңгеге дейiн көбейдi. 4000 мың теңгеге қосымша эмиссия жасағанда акционерлiк қоғам эмиссиясының проспектiсiн қайта тiркегенi үшiн салықтан босатылады.
5 тармақ мынадай редакцияда берiлсiн:

О внесении изменений и дополнений в Инструкцию ГНИ МФ N 35 от 27 июня 1995 года "О порядке уплаты налога на операции с ценными бумагами"
Приказ Государственного налогового комитета Республики Казахстан от 22 января 1997 г. N 16. Зарегистрирован Министерством юстиции Республики Казахстан 19.02.1997 г. N 33. Утратил силу - приказом Председателя Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан от 13 декабря 2004г. N 643
Извлечение из приказа Председателя Налогового комитета
Министерства финансов Республики Казахстан
от 13 декабря 2004г. N 643
"В целях приведения ведомственных нормативных правовых актов в области налогообложения в соответствие с Конституцией, законодательными и иными нормативными правовыми актами Республики Казахстан, приказываю:
1. Признать утратившими силу:
...
2) приказ Государственного налогового комитета Республики Казахстан от 22 января 1997 г. N 16 "О внесении изменений и дополнений в Инструкцию ГНИ МФ N 35 от 27 июня 1995 года "О порядке уплаты налога на операции с ценными бумагами" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 19.02.1997 г. N 33)...
4. Настоящий приказ вступает в силу со дня подписания.
Председатель".
--------------------------------------------------------------------
В целях совершенствования налогового законодательства и в соответствии с  Законом Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в Указ Президента Республики Казахстан, имеющий силу Закона,  Z952235_ "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" от 31 декабря 1996 года приказываю:
1. Внести в Инструкцию Главной налоговой инспекции Министерства финансов Республики Казахстан N 35  V950076_ "О порядке уплаты налога на операции с ценными бумагами" следующие изменения и дополнения.
Приложение N 1 к приказу Государственного налогового комитета Республики Казахстан на 1 листе прилагается.
Председатель
Приложение N 1
к приказу Государственного налогового
комитета Республики Казахстан
от 22 января 1997 г. N 16
Дополнения и изменения
к Инструкции N 35 от 27 июня 1995 года
"О порядке уплаты налога на операции с ценными бумагами"
Пп.1 п.3 изложить в следующей редакции:
"Стоимость первоначальной и дополнительной эмиссии ценных бумаг, выпущенных на территории Республики Казахстан, кроме эмиссии акций на стоимость переоценки имущества акционерного общества, проведенной согласно действующему законодательству".
"Пример. При учреждении акционерное общество осуществило первоначальную эмиссию акций на сумму 1000 тыс. тенге. Затем согласно постановлению Правительства оно произвело переоценку имущества, увеличив уставный фонд до 5000 тыс. тенге. При осуществлении дополнительной эмиссии на 4000 тыс. тенге, акционерное общество освобождается от уплаты налога за перерегистрацию проспекта эмиссии".
П. 5 изложить в следующей редакции:

Бағалы қағаздар жөнiндегi Қазақстан Республикасының тиiстi органдары тiркеген кезде бағалы қағаздардың алғашқы шығымына (эмиссиясына) салық шығарылған бағалы қағаздардың номиналдық құнының 0,1%-i көлемiнде төленедi.
Акцияның қосымша эмиссиясын тiркеген кезде акиционерлiк қоғамның мүлкiн қайта бағамдау есебiне жататын эмиссиялардан басқалардың барлығына салық эмиссияның номиналдық бағасының 0,5%-i көлемiнде төленедi.

"При регистрации в соответствующих органах Республики Казахстан первоначального выпуска (эмиссии) ценных бумаг налог уплачивается в размере 0,1 процента от номинальной стоимости выпуска ценных бумаг.
При регистрации дополнительной эмиссии акций, за исключением эмиссии, производимой за счет переоценки стоимости имущества акционерного общества, налог уплачивается в размере 0,5 процента от номинальной стоимости эмиссии".