ҚР БСИ-ның 1995 жылғы 27 маусымдағы N 34 "Жер салығын есептеу және төлеу тәртiбi туралы" Нұсқаулығына өзгертулер мен толықтырулар енгiзу туралы
Бұйрық Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк салық комитетi 1997 жылғы 23 қаңтар N 14-1-17. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 1997 жылғы 3 наурызда тіркелді. Тіркеу N 36. Күші жойылды - ҚР Мемлекеттік кіріс министрінің 2002 жылғы 9 сәуірдегі N 416 бұйрығымен.
-------------------Бұйрықтан үзінді----------------
Мемлекеттік кіріс министрінің
2002 жылғы 9 сәуірдегі N 416 бұйрығы
"Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының K010209_ Кодексiн (Салық Кодексiн) қолданысқа енгiзу туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 шiлдедегi Заңына сәйкес
БҰЙЫРАМЫН:
Күшiн жоғалтқан жекелеген бұйрықтарының тiзбесi:
18. "Жер салығын есептеу және төлеу тәртiбi туралы" Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi Бас салық инспекциясының 1995 жылғы 27 маусымдағы N 34 Нұсқаулығына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк салық комитетiнiң 1997 жылғы 23 қаңтардағы N 14-1-17 V970036_ бұйрығы. -----------------------------------------------------
Салық заңдарын жетiлдiру мақсатында және "Қазақстан Республикасы Президентiнiң Z952235_ "Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Заң күшi бар Жарлығына өзгертулер мен толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 31 желтоқсандағы Заңына сәйкес бұйырамын:
1. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Бас салық инспекциясының N 34 V950075_ "Жер салығын есептеу және төлеу тәртiбi туралы" Нұсқаулығына мынадай өзгертулер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк салық комитетiнiң бұйрығына 3 беттiк N 1 қосымша қоса тiркеледi.
Төраға
Салық қызметiнiң 1 дәрежелi
мемлекеттiк кеңесшiсi
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттiк салық комитетiнiң
1997 ж._______ бұйрығына
N 1 қосымша
"Жер салығын есептеу және төлеу тәртiбi туралы"
1995 жылғы 27 маусымдағы 34 Нұсқаулығына
толықтыру мен өзгерiс
1. V950075_ "Жер салығын есептеу және төлеу тәртiбi туралы" N 34 Нұсқаулықтың кiрiспесi Z952235_ "Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң Заң күшi бар Жарлығына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы "1996 жылғы 31 желтоқсандағы 60-1 Заңы" сөзiмен толықтырылсын:
2. "Жалпы ережелер" тарауы мынадай редакцияда жазылсын:
U952717_ "Жер туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1995 жылғы 22 желтоқсандағы N 2717 Заң күшi бар Жарлығының 8 бабына сәйкес жердi иелену және жердi пайдалану төлемдi болып табылады, бұл жерге мемлекеттiк меншiктi жүзеге асырудың экономикалық нысанын ұстанады егер де өзгесi заңмен көзделмесе.
Жерге төлем жер учаскесiнiң сапасына, орналасуына және сумен
қамтамасыз етiлуiне байланысты анықталып жер салығы немесе жалға алу
төлемi нысанында алынады.

О внесении изменений и дополнений в Инструкцию ГНИ МФ N 34 от 27 июня 1995 года "О порядке исчисления и уплаты земельного налога"
Приказ Государственного налогового комитета Республики Казахстан от 23 января 1997 г. N 14-1-17. Зарегистрирован Министерством юстиции Республики Казахстан 03.03.1997 г. N 36. Утратил силу - приказом Министра государственных доходов РК от 9.04.2002 № 416 (извлечение из приказа см. ниже).
Извлечение из приказа Министра государственных доходов
Республики Казахстан от 9 апреля 2002 года № 416
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 12 июня 2001 года Z010210_ "О введении в действие Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс)" приказываю:
1. Признать утратившими силу некоторые приказы согласно приложению:
...Приказ Государственного налогового комитета Республики Казахстан от 23 января 1997 года N 14-1/17 "О внесении изменений и дополнений в Инструкцию Главной налоговой инспекции Министерства финансов Республики Казахстан N 34 от 27 июня 1995 года "О порядке исчисления и уплаты земельного налога"...
Министр
---------------------------------------------------------------------------
В целях совершенствования налогового законодательства и в соответствии с Законом Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в Указ Президента Республики Казахстан, имеющий силу Закона, Z952235_ "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" от 31 декабря 1996 года приказываю:
1. Внести в Инструкцию Главной налоговой инспекции Министерства финансов Республики Казахстан N 34 V950075_ "О порядке исчисления и уплаты земельного налога" следующие изменения и дополнения.
Приложение N 1 к приказу Государственного налогового комитета Республики Казахстан на 3 листах прилагается.
Председатель
Приложение N 1
к приказу Государственного налогового
комитета Республики Казахстан
от 23 января 1997 года N 14-1-17
Дополнения и изменения
к Инструкции N 34 от 27 июня 1995 года
"О порядке исчисления и уплаты земельного налога"
1. Преамбулу Инструкции N 34 "О порядке исчисления и уплаты земельного налога" дополнить словами "Закона "О внесении изменений и дополнений в Указ Президента Республики Казахстан, имеющего силу Закона, "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" от 31 декабря 1996 года N 60-1".
2. Раздел "Общие положения" изложить в следующей редакции:
"Согласно статьи 8 Указа Президента Республики Казахстан, имеющего силу Закона, U952717_ "О земле" от 22 декабря 1995 года N 2717 землевладение и землепользование является платным, что представляет собой экономическую форму реализации государственной собственности на землю, если иное не предусмотрено законодательством.
Плата за землю взимается в форме земельного налога или арендной
платы, определяемых в зависимости от качества, местоположения и
водообеспеченности земельного участка".

3. 5 тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"Мақсатты пайдалануға байланысты Қазақстан Республикасындағы
барлық жерлер мынадай топтарға бөлiнедi:
- ауылшаруашылық мақсаттағы жерлер;
- тұрғын пункттердiң /қалалардың, поселкелердiң және селолық
тұрғын пункттердiң/ жерлерi;
- өнеркәсiп, көлiк, байланыс, қорғаныс және өзге ауылшаруашылық
емес мақсаттағы жерлер;
- ерекше қорғалатын табиғат аумағының жерлерi;
- орман қорының жерлерi;
- су қорының жерлерi;
- запастағы жерлер.
4. IV тарау 9 тармақ мынадай мағынадағы абзацпен толықтырылсын:
"108, 112 және 114 баптар (сәйкес N 2, N 3 және N 4 қосымшалар) Қазақстан Республикасының Үкiметi жыл сайын тағайындайтын коэффициент қолданылады".
5. 11-тармақ мынадай редакцияда мазмұндалсын:
"Азаматтарға жеке қосалқы шаруашылықпен, бақ өсiрумен бақшалықпен айналысуға және саяжай үйлерiн салуға қосалқы құрылыс салуға арналған жерлердi қоса есептегенде, берiлген жерлер үшiн жер салығын төлеу ставкасы 0,01 гектар жер үшiн 20 теңге көлемiнде тағайындалады.
6. 13-тармақтың соңғы сөйлемiнiң "есептесу" сөзi "декларация" сөзiмен ауыстырылсын.
7. 14-тармақтағы "есептесу" сөзi "декларация" сөзiмен ауыстырылсын.
8. 33-тармақтың 1-абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Өнеркәсiп, көлiк, байланыс және ауылшаруашылығынан басқа мақсаттағы (шахталарды, карьерлердi қосқанда және олардың санитарлық, техникалық және басқа да зоналармен) елдi мекен аумағында бiрақ селитебтi аумақтан тыс орналасқан жерлерге 112-бапта көрсетiлген (Нұсқаулыққа N 4 қосымша), 70 процентке дейiн азайтылған ставка бойынша салық салынады. Азайтудың нақтылы көлемiн жергiлiктi өкiлеттi органдар тағайындайды".
9. VIII бөлiмнiң атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"Айрықша қорғалатын табиғат аумақтарына жер салығы".
10. 41-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"Айрықша қорғалатын табиғат аумақтарының жерлерiне мемлекеттiк табиғат, қорықтарының, оған биосфералық қорықтарды қоса, ұлттық табиғат парктерiнiң, дендрологиялық және зоологиялық парктердiң, ботаникалық бақтардың, мемлекеттiк табиғат заказниктерiнiң, табиғат ескерткiштерiнiң, орман резерваторларының жерлерi жатады.
Бұл жерлердiң құрамына, сондай-ақ айрықша экологиялық ғылыми, эстетикалық, тарихи-мәдени, рекреациондық және емдеу-сауықтыру мақсаттағы табиғат кешендерi мен нысандарының жер учаскелерi енгiзiледi".
11. 42-тармақтағы "сауықтыру және рекреациондық мақсаттағы" сөзi "айрықша қорғалатын табиғат аумақтары" сөзiмен ауыстырылсын.
12. 43-тармақтағы "сауықтыру және рекреациондық мақсаттағы" сөзi "айрықша қорғалатын табиғат аумақтары" сөзiмен ауыстырылсын.

3. Пункт 5 изложить в следующей редакции:
"В соответствии с целевым назначением все земли в Республике
Казахстан подразделяются на следующие категории:
- земли сельскохозяйственного назначения;
- земли населенных пунктов (городов, поселков и сельских
населенных пунктов);
- земли промышленности, транспорта, связи, обороны и иного
несельскохозяйственного назначения;
- земли особо охраняемых природных территорий;
- земли лесного фонда;
- земли водного фонда;
- земли запаса".
4. Раздел IV пункт 9 дополнить абзацем следующего содержания:
"К базовым ставкам земельного налога по статьям 108, 112 и 114 (приложение N 2, N 3, N 4 соответственно) применяется коэффициент, устанавливаемый ежегодно Правительством Республики Казахстан".
5. Пункт 11 изложить в следующей редакции:
"Ставка налога на земли, предоставленные гражданам для ведения личного подсобного хозяйства, садоводства, огородничества и дачного строительства, включая земли, занятые под постройками, устанавливается в размере 20 тенге за 0,01 гектара".
6. В последнем предложении пункта 13 слово "расчет" заменить на слово "декларацию".
7. В пункте 14 слово "расчеты" заменить словом "декларации".
8. Абзац 1 пункта 33 изложить в следующей редакции:
"Земли промышленности, транспорта, связи и иного несельскохозяйственного назначения (включая шахты, карьеры и их санитарно-защитные, технические и иные зоны), расположенные в черте населенных пунктов, но за пределами селитебной территории, облагаются налогом по ставкам, предусмотренным статьей 112 (приложение N 4 к Инструкции), сниженным до семидесяти процентов. Конкретные размеры снижения устанавливаются местными представительными органами".
9. Название раздела VIII изложить в следующей редакции "Налог на земли особо охраняемых природных территорий".
10. Пункт 41 изложить в следующей редакции:
"К землям особо охраняемых природных территорий относятся земли государственных природных заповедников, включая биосферные заповедники, национальных природных парков, дендрологических и зоологических парков, ботанических садов, государственных природных заказников, памятников природы, лесных резерватов.
В состав этих земель включаются также земельные участки с природными комплексами и объектами, имеющими особое экологическое, научное, эстетическое, историко-культурное, рекреационное и лечебно-оздоровительное назначение".
11. В пункте 42 слова "оздоровительного и рекреационного назначения" заменить словами "особо охраняемых природных территорий".
12. В пункте 43 слова "оздоровительного и рекреационного назначения" заменить словами "особо охраняемых природных территорий".

13. 60-тармақтағы "сауықтыру және рекреациондық мақсаттағы" сөзi
"айрықша қорғалатын табиғат аумақтары" сөзiмен ауыстырылсын.
14. 61-тармақтың 2-абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Елдi мекендердегi жалпы пайдаланылатын жерлерге алаңдар, көшелер,
өткелдер, жолдар, жағалаулар, парктер, скверлер, бульварлар, су қоймалары,
пляждар және халықтың қажеттерiн қанағаттандыруға арналған басқа да
нысандар орталықтандырылған және орналастыруға арналған жерлер жатады".
15. ХIV-бөлiм мынадай мазмұндағы 65-тармақпен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң шешiмi бойынша конверсияланатын
нысандар орналасқан жерлер".
Төраға,
Салық қызметiнiң 1 дәрежелi
мемлекеттiк кеңесшiсi

13. В пункте 60 слова "оздоровительного и рекреационного назначения" заменить словами "особо охраняемых природных территорий".
14. Абзац 2 пункта 61 изложить в следующей редакции:
"К землям общего пользования населенных пунктов относятся земли, занятые и предназначенные для занятия площадями, улицами, проездами, дорогами, набережными, парками, скверами, бульварами, водоемами, пляжами и иными объектами, предназначенными для удовлетворения нужд населения".
15. Раздел XIV дополнить пунктом 65 следующего содержания:
"земли, занятые под объекты, находящиеся на консервации по решению Правительства Республики Казахстан".
Председатель