"Капитал қозғалысымен байланысты валюта операцияларын тiркеу тәртiбi туралы" Ереже туралы
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi басқармасының қаулысы 1997 жылғы 24 сәуiрдегi N 129 Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 1997 жылғы 6 маусымда тіркелді. Тіркеу N 313. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 1998.10.27. N 204 ~V980695 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 24 желтоқсандағы "Валюталық реттеу туралы" Z960054_ және 1997 жылғы 10 сәуiрдегi "Сыртқы қарыз алу және сыртқы борышты басқару туралы" заңдарына сәйкес және капитал қозғалысымен байланысты валюта операцияларын жүргiзу мен есебiн жүргiзудi ұйымдастыру тәртiбiн белгiлеу мақсатында Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң Басқармасы қаулы етедi:
1. "Капитал қозғалысымен байланысты валюта операцияларын тiркеу тәртiбi туралы" ереже ескертулер мен ұсыныстар ескерiле отырып бекiтiлсiн және ол жарияланған күннен бастап күшiне енгiзiлсiн.
2. Осы Ереже бекiтiлгенге дейiн 1997 жылдың 1 қаңтарынан бастап жүзеге асырылған капитал қозғалысымен байланысты және Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкiнде тiркелуге жататын операциялар осы Ереже күшiне енген сәттен бастап үш айдың iшiнде мiндеттi түрде тiркелуi тиiс деп белгiленсiн.
3. Зерттеу және статистика департаментi (Аманжолов С.А.) осы қаулыны және жоғарыда аталған Ереженi Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң облыстық басқармаларына (Алматы Аумақтық Бас басқармасына) хабарласын.
4. Заң департаментi (Өртембаев А.Қ.) осы Қаулыны және "Капитал қозғалысымен байланысты валюта операцияларын тiркеу тәртiбi туралы" Ереженi Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiне мемлекеттiк тiркеуге жiберсiн.
5. Мерзiмдi басылымдар және iскерлiк ақпараттар бөлiмi "Капитал қозғалысымен байланысты валюта операцияларын тiркеу тәртiбi туралы" Ереженi республикалық бұқаралық ақпарат құралдарында жарияласын.
Ұлттық Банк Төрағасы
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкi Басқармасының
1997 жылғы 24 сәуiрдегi
N 129 қаулысымен бекiтiлген
Капитал қозғалысымен байланысты валюталық
операцияларды тiркеу тәртiбi туралы
ЕРЕЖЕ
1. Жалпы ережелер
1.1. Осы Ереже Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 24 желтоқсандағы "Валюталық реттеу туралы" Z960054_ (5 және 11-баптар) және 1997 жылғы 10 сәуiрдегi "Сыртқы қарыз алу және сыртқы борышты басқару туралы" заңдарына (15-бап) және Қазақстан Республикасы Ұлттық банкiнiң (бұдан әрi - Ұлттық Банк) қаржының резидент еместерден резиденттердiң пайдасына өтуiн (ауысуын) көздейтiн капитал қозғалысымен байланысты операциялар жасау және есебiн жүргiзудi ұйымдастыру тәртiбiн белгiлеу жөнiнде осылардан туындайтын өкiлеттiгiне сәйкес жасалды.

О Положении "О порядке регистрации валютных операций, связанных с движением капитала"
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 апреля 1997 года N 129. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 6 июня 1997 г. N 313. Утратило силу - с 27 февраля 1999 г. согласно постановления Правления Национального Банка РК от 27 октября 1998г. N 204 (~V980695)
В соответствии с законами Республики Казахстан Z960054_ "О валютном регулировании" от 24 декабря 1996 года и "О внешнем заимствовании и управлении внешним долгом" от 10 апреля 1997 года и в целях установления порядка проведения и организации учета валютных операций, связанных с движением капитала. Правление Национального Банка Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить Положение "О порядке регистрации валютных операций, связанных с движением капитала", с учетом замечаний и предложений, и ввести его в действие со дня опубликования.
2. Установить, что операции, связанные с движением капитала и подлежащие регистрации в Национальном Банке Республики Казахстан, осуществленные с 1 января 1997 года до утверждения настоящего Постановления, подлежат обязательной регистрации в течение трех месяцев с момента введения настоящего Положения в действие.
3. Департаменту исследований и статистики (Аманжолов С.А.) довести настоящее Постановление и вышеназванное Положение до сведения областных (Главного Алматинского территориального) управлений Национального Банка Республики Казахстан.
4. Юридическому департаменту (Уртембаев А.К.) направить настоящее Постановление и Положение "О порядке регистрации валютных операций, связанных с движением капитала" на государственную регистрацию в Министерство юстиции Республики Казахстан.
5. Отделу периодических изданий и деловой информации опубликовать Положение "О порядке регистрации валютных операций, связанных с движением капитала" в республиканских средствах массовой информации.
Председатель
Национального Банка
УТВЕРЖДЕНО
Постановлением Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 24 апреля 1997 г. N 129
ПОЛОЖЕНИЕ
о порядке регистрации валютных операций,
связанных с движением капитала
1. Общие положения
1.1. Настоящее Положение разработано в соответствии с Законами Республики Казахстан "О валютном регулировании" от 24.12.1996 г. (статьи 5 и 11) и "О внешнем заимствовании и управлении внешним долгом" от 10.04.97 г. (статья 15) и вытекающими из них полномочиями Национального Банка Республики Казахстан (далее Нацбанк) по установлению порядка проведения и организации учета операций, связанных с движением капитала, предусматривающих переход (перемещение) средств от нерезидентов в пользу резидентов.

1.2. Осы Ережеде қаржының резидент еместерден резиденттердiң пайдасына өтуiн (ауысуын) қарастыратын капитал қозғалысымен байланысты валюта операцияларының мынадай түрлерiн тiркеу тәртiбi белгiлендi:
- 180 күннен астам мерзiмге кредит алу;
- 180 күннен астам мерзiмге экспорт-импорт мәмiлелерiн кредиттеумен байланысты есеп айырысуларды жүзеге асыру;
- инвестициялар;
- қозғалмайтын мүлiкке мүлiктiк және басқа құқықтық төлем аударымдары.
1.3. Қаржының резидент еместерден резиденттердiң пайдасына өтуiн (ауысуын) қарастыратын капитал қозғалысымен байланысты валюта операциялары шектеусiз жүргiзiледi.
Қазақстан Республикасына 100 мың АҚШ долларынан асатын сомада немесе басқа валютадағы соған сәйкес балама сомада қаржы түсуiн қарастыратын капитал қозғалысымен байланысты валюта операциялары тiркелуге тиiс.
1.4. Осы Ережеге сәйкес тiркеу Қазақстан Республикасындағы резидент еместер жүзеге асыратын капитал қозғалысымен байланысты операциялар бойынша ақпараттардың статистикалық есебiн жүргiзудi жүзеге асыру мақсатында жүргiзiледi.
1.5. Капитал қозғалысымен байланысты операцияларды тiркеу туралы тиiстi шарт, кредиттiк немесе инвестициялық келiсiм, контракт және т.т. (бұдан әрi - Шарт) күшiне енгеннен кейiн Ұлттық Банктiң тиiстi облыстарында/аумақтық басқармаларында (бұдан әрi - облыстың басқарма) жүргiзiледi.
1.6. Тiркеу тәртiбiне ұсынылған Шартты тiркеу және қаржының нақты түсуi туралы облыстық басқармаларға алдағы тоқсандық мәлiметтер беру жатады.
1.7. Капитал қозғалысымен байланысты операцияларды облыстық басқармаларда тiркеу қажеттi құжаттардың толық тiзбесi берiлген сәттен бастап 10 жұмыс күнi iшiнде жүзеге асырылады. Тiркелгеннен кейiн белгiленген үлгiдегi тiркеу туралы куәлiк берiледi (1-қосымша).
1.8. Капитал қозғалысымен байланысты операцияларды тiркеудi жүзеге асыруға қатысушы-резидент (Шарт жасаушы жақ) жауап бередi.
2. Резиденттердiң кредит алуымен байланысты операцияларды
тiркеу
2.1. Мемлекеттiк емес сыртқы қарыздарды жүзеге асырушы Қазақстан Республикасының резиденттерi мемлекеттiк кепiлдiктерi бар сыртқы қарыздар туралы шартты Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiнде, мемлекеттiк кепiлдiгi жоқ сыртқы қарыздар туралы шартты ұлттық банкте тiркеуге мiндеттi.
2.2. Шартты тиiстi облыстық басқармаларда тiркеу үшiн мынадай құжаттарды беруi қажет:
- кредит келiсiмiн тiркеуге өтiнiш (2 қосымша);
- Шарттың көшiрмесi;
- қаржының түсу (игеру) және кредит бойынша қарыздарды өтеу кестесi (3-қосымша);
- кредитке қызмет көрсетуге келiсiм беру туралы өкiлеттi резидент банктiң (банктiк емес заңды тұлғалар үшiн) растауы.

1.2. Настоящим Положением определен порядок регистрации следующих видов валютных операций, связанных с движением капитала, предусматривающих переход (перемещение) средств от нерезидентов в пользу резидентов:
- получения кредитов на срок более 180 дней;
- осуществления расчетов, связанных с кредитованием экспортно-импортных сделок на срок более 180 дней;
- инвестиций;
- переводов в оплату имущественных и иных прав на недвижимость.
1.3. Валютные операции, связанные с движением капитала, предусматривающие переход (перемещение) средств от нерезидентов в пользу резидентов, осуществляются без ограничений.
Регистрации подлежат валютные операции, связанные с движением капитала, предусматривающие поступления средств в Республику Казахстан в сумме, превышающей 100 тысяч долларов США или соответствующий эквивалент в другой валюте.
1.4. Регистрация в соответствии с настоящим Положением производится в целях осуществления статистического учета информации по операциям, связанным с движением капитала, осуществляемым нерезидентами в Республику Казахстан.
1.5. Регистрация операций, связанных с движением капитала, производится в соответствующих областных/территориальных управлениях Нацбанка (далее областное управление) после вступления в силу соответствующего договора, кредитного или инвестиционного соглашения, контракта и т.д. (далее - Договор).
1.6. Порядок регистрации включает регистрацию представленного Договора и последующее ежеквартальное представление сведений в областное управление о фактическом поступлении средств.
1.7. Регистрация в областном управлении операций, связанных с движением капитала, осуществляется в течение 10 рабочих дней с момента представления полного перечня необходимых документов. После проведения регистрации выдается свидетельство о регистрации установленного образца (Приложение 1).
1.8. Ответственность за осуществление регистрации операций, связанных с движением капитала, несет резидент - участник операции (сторона Договора).
2. Регистрация операций,
связанных с получением резидентами кредитов
2.1. Резиденты Республики Казахстан, осуществляющие негосударственное внешнее заимствование, обязаны регистрировать договоры о внешних займах, имеющих государственные гарантии, в Министерстве финансов Республики Казахстан, не имеющих государственных гарантий - в Нацбанке.
2.2. Для регистрации Договоров в соответствующее областное управление необходимо представить следующие документы:
- заявление на регистрацию кредитного соглашения (приложение 2);
- копию Договора;
- график поступления средств (освоения) и погашения задолженности по кредитам (приложение 3);
- подтверждение (для небанковских юридических лиц) уполномоченного банка-резидента о согласии обслуживания кредита.

2.3. Шарттың қолданылуы кезеңiнде туындаған барлық өзгертулер мен толықтыруларды қарыз алушы-резидент облыстық басқармаға хабарлап отырады.
2.4. Қарыз алушы-резиденттер облыстық басқармаға тiркелген шарт бойынша нақты түскен қаржы көрсетiлген мәлiметтердi белгiленген нысанда (4-қосымша) есеп берiлiп отырған тоқсаннан кейiнгi айдың 10-на дейiн бередi.
2.5. Қарыз алушы-резиденттер (банктер) облыстық басқармаға тiркелген кредит шартымен есеп берудiң белгiленген мемлекеттiк нысаны бойынша (5-қосымша) есеп берiлiп отырған тоқсаннан кейiнгi айдың 10-на дейiн мәлiметтер бередi.
2.6. Шет ел кредиттерiн тартушы және шет елдегi шетел банктерiндегi шоттар арқылы қызмет көрсетiлетiн қарыз алушылар белгiленген нысанда (4-қосымша) Зерттеу және статистика департаментiне есеп берiлiп отырған тоқсаннан кейiнгi айдың 15-не дейiн барлық шет ел кредиттерi жөнiнде мәлiметтер беруге мiндеттi.
2.7. 180 күннен астам мерзiмге экспорттық-импорттық мәмiлелерге кредит берумен байланысты Шартты тiркеу осы Ереженiң 2.1-2.6 тармақтарына сәйкес жүзеге асырылады. Импортер-резиденттер тiркеу кезiнде тиiстi облыстық басқармаға кеден жүк декларациясының көшiрмесiн (КЖ) беруi қажет.
3. Капитал қозғалысымен байланысты басқа операциялар тiркеу
Капитал қозғалысымен байланысты басқа операцияларға Қазақстан Республикасында жүзеге асырылатын тiкелей шетелдiк инвестициялар мен портфельдiк инвестициялар жатады.
Тiкелей инвестициялар дегенiмiз - негiзгi мақсаты заңды тұлғаларға тiкелей немесе жанама бақылау жасауды иелену болып табылатын күрделi қаржы қосу (яғни жарғы капиталының 10%-нен астамы) акционерлiк және оған теңестiрiлген капитал жарналары, кредиттер, берiлген мерзiмiне қарамастан тiкелей инвестордың қарыздары, қайталанған инвестициялар.
Портфельдiк инвестициялар дегенiмiз - негiзгi мақсаты күрделi
қаржыдан кiрiс алу болып табылатын бағалы қағаздарды сатып алу түрiнде
күрделi қаржы қосу.
3.1. Тiкелей инвестицияларды тиiстi облыстық басқармаларда тiркеу
үшiн мынадай құжаттар берiлуi тиiс:
- капитал қозғалысымен байланысты операцияларды тiркеу өтiнiшi (6, 7,
8-қосымшалар);
- заңды тұлға-резиденттi мемлекеттiк тiркеу туралы куәлiктiң
көшiрмесi;
- жеке тұлғалар үшiн - жеке басын куәландыратын құжаттар (паспорт
және оның көшiрмесi);
- Шарттың көшiрмесi.
3.2. Тiкелей инвесторлардың кредиттерi, қарыздары осы Ереженiң
2.2-2.6-тармақтарына сәйкес тiркелуi тиiс.
3.3. Портфельдiк инвестицияларды тиiстi облыстық басқармада тiркеу
үшiн мынадай құжаттарды беру қажет:
- капитал қозғалысымен байланысты операцияларды тiркеу өтiнiшi (6,
8-қосымша);
- заңды тұлға-резиденттi мемлекеттiк тiркеу туралы куәлiктiң
көшiрмесi;
- жеке тұлғалар үшiн - жеке басын куәландыратын құжаттар (паспорт
және оның көшiрмесi);
- Шарттың көшiрмесi.

2.3. Все изменения и дополнения, возникающие в период действия Договора, сообщаются резидентом-заемщиком в областное управление.
2.4. Резиденты-заемщики представляют в областное управление сведения, отражающие фактическое поступление средств по зарегистрированному Договору, по установленной форме (Приложение 4) до 10 числа месяца, следующего за отчетным кварталом.
2.5. Резиденты - заемщики (банки) представляют сведения в областное управление, отражающие фактическое поступление средств по зарегистрированному кредитному Договору, по установленной государственной форме отчетности (Приложение 5) до 10 числа месяца, следующего за отчетным кварталом.
2.6. Заемщики, привлекающие иностранные кредиты и обслуживаемые через счета в иностранных банках за рубежом, обязаны представлять сведения по всем иностранным кредитам до 15 числа после отчетного квартала в Департамент исследований и статистики Нацбанка по установленной форме (Приложение 4).
2.7. Регистрация Договоров, связанных с кредитованием экспортно-импортных сделок на срок более 18O дней, осуществляется в соответствии с пунктами 2.1-2.6 настоящего Положения. Резидентам-импортерам при регистрации необходимо представлять в соответствующее областное управление копии грузовых таможенных деклараций (ГТД).
3. Регистрация иных операций,
связанных с движением капитала
К иным операциям, связанным с движением капитала, относятся прямые иностранные инвестиции и портфельные инвестиции, осуществляемые в Республику Казахстан.
Прямые инвестиции - вложения капитала, имеющие основной целью приобретение прямо или косвенно контроля над юридическим лицом (т.е. более 10 % уставного капитала): взносы в акционерный и приравненный к нему капитал, кредиты, займы прямого инвестора, независимо от срока предоставления; реинвестиции.
Портфельные инвестиции - вложения капитала в виде приобретения ценных бумаг, основной целью которых является получение доходов на вложенный капитал.
3.1. Для регистрации прямых инвестиций в соответствующее областное управление необходимо представить следующие документы:
- заявление на регистрацию операции, связанной с движением капитала (приложения 6,7,8);
- копию свидетельства о государственной регистрации юридического лица - резидента;
- для физических лиц - документы, удостоверяющие личность (паспорт и его копия);
- копию Договора.
3.2. Кредиты, займы прямых инвесторов подлежат регистрации согласно пунктам 2.2-2.6 настоящего Положения.
3.3. Для регистрации портфельных инвестиций в соответствующее областное управление необходимо представить следующие документы:
- заявление на регистрацию операции, связанной с движением капитала (приложения 6,8);
- копию свидетельства о государственной регистрации юридического лица - резидента;
- для физических лиц - документы, удостоверяющие личность (паспорт и его копия);
- копию Договора.

3.4. Тiкелей және портфельдiк инвестицияларды, қозғалмайтын мүлiкке мүлiктiк және басқа құқықтардың төлем аударымдарын тiркеу Шарттың жағдайлары өзгерген сайын жүзеге асырылады, бұған оның қолданылу мерзiмi де кiредi.
3.5. Қазақстан Республикасының шет ел валютасындағы мемлекеттiк бағалы қағаздарды сатып алу нысанындағы капитал қозғалысымен байланысты операциялар үшiн бағалы қағаздардың алғашқы рыногында жүзеге асырылатын шет ел валютасындағы бағалы қағаздармен жасалған мәмiлелер Ұлттық Банкте тiркелуге тиiс. Бағалы қағаздардың қайталама рыногындағы шет ел валютасындағы бағалы қағаздар айналысы туралы ақпараттарды Ұлттық Банк Қаржы министрлiгiнен талап етiп отырады.
3.6. Қазақстан Республикасының мемлекеттiк бағалы қағаздармен жасалған мәмiлелерiн тiркеудi жүзеге асыратын орган (Уәкiлдiк берiлген депозитарий) ай сайын Ұлттық Банкке бағалы қағаздардың алғашқы және қайталама рыноктарында жүзеге асырылатын Қазақстан Республикасының мемлекеттiк бағалы қағаздар нысанындағы капитал қозғалысымен байланысты операциялар бойынша ақпараттар берiп отырады.
3.7. Тiркелген операцияларды түпкiлiктi жүзеге асырғанға дейiн резидент тоқсан сайын облыстық басқармаға белгiленген нысан бойынша (9-қосымша) есеп берiлiп отырған тоқсаннан кейiнгi айдың 10-на дейiн төлемдердiң нақты жүзеге асырылғаны туралы ақпараттар бередi.
3.8. Қозғалмайтын мүлiкке мүлiктiк және басқа құқықтық төлем
аударымдарын тiркеу осы Ереженiң 3.1-тармағына сәйкес жүзеге асырылады.
4. Қорытынды ережелер
4.1. Капитал қозғалысымен байланысты операцияларды тiркеудi Ұлттық
Банк тiркелген операциялар бойынша қатысушылардың мiндеттемелерiне қатысты
Ұлттық Банк тарапынан қандай да бiр мiндеттемелерсiз жүргiзедi.
4.2. Осы Ережеде қарастырылған тәртiптiң бұзылуына жауапкершiлiк
Қазақстан Республикасында қолданылып жүрген заңдарға сәйкес қолданылады.
Ұлттық Банк
Төрағасы
N 1 қосымша
ТIРКЕУ КУӘЛIГI N
Осымен Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi _________________
____________________________________________________________________
(құжаттың атауы, нөмiрi, күнi, айы, жылы)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
негiзiнде жүзеге асырылған капитал қозғалысымен байланысты
операцияларды тiркеу туралы куәландырады.
мына елдер арасында келiсiлдi:
1) ____________________________________________________________
(атауы, елдiң, уәкiлдi тұлғаның аты)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________

3.4. Регистрация прямых и портфельных инвестиций, переводов в оплату имущественных и иных прав на недвижимость, осуществляется при каждом изменении условий Договора, включая изменение сроков его действия.
3.5. Для операций, связанных с движением капитала в форме покупки государственных ценных бумаг Республики Казахстан в иностранной валюте, регистрации в Нацбанке подлежат сделки с ценными бумагами в иностранной валюте, осуществляемые на первичном рынке ценных бумаг. Информация об обращении ценных бумаг в иностранной валюте на вторичном рынке ценных бумаг запрашивается Нацбанком в Министерстве финансов.
3.6. Орган, осуществляющий регистрацию сделок с государственными ценными бумагами Республики Казахстан (Уполномоченный депозитарий), ежемесячно представляет Нацбанку информацию по операциям, связанным с движением капитала в форме государственных ценных бумаг Республики Казахстан, осуществляемым на первичном и на вторичном рынках ценных бумаг.
3.7. Резидент, до окончательного осуществления зарегистрированной операции ежеквартально представляет в областное управление информацию о фактическом осуществлении платежей по установленной форме (Приложение 9) до 10 числа месяца, следующего за отчетным кварталом.
3.8. Регистрация переводов в оплату имущественных и иных прав
на недвижимость осуществляется в соответствии с пунктом 3.1
настоящего Положения.
4. Заключительные положения
4.1. Регистрация операций, связанных с движением капитала,
производится Нацбанком без каких-либо обязательств со стороны
Нацбанка в отношении обязательств участников по зарегистрированным
операциям.
4.2. Ответственность за нарушение Порядка, предусмотренного
настоящим Положением, наступает в соответствии с действующим
законодательством Республики Казахстан.
Председатель
Национального Банка
Приложение 1
РЕГИСТРАЦИОННОЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО N _____
Настоящим Национальный Банк Республики Казахстан
свидетельствует о регистрации операции, связанной с движением
капитала, осуществленной на основании
____________________________________________________________________
(название документа, номер, дата)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
заключенного между:
1)__________________________________________________________________
(наименование, страна, уполномоченное лицо)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________

2) ____________________________________________________________
(атауы, елдiң, уәкiлдi тұлғаның аты)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Мәмiленiң жалпы сомасы ________________________________________
____________________________________________________________________
(санмен және сөзбен)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
мерзiмi "___"___________________- 199__ ж. дейiн.
____________________________________ үшiн арналған.
(мәмiленiң жүйеленуi)
____________________________________________________________________
Шарттың валютасы ___________________________________________________
Бағалы қағаздар сатып алу түрiнде жүзеге асырылатын мәмiле үшiн
____________________________________________________________________
(бағалы қағаздың түрi)
1 данасының номиналдық құны ________________________________________
Бағалы қағаздардың саны ____________________________________________
Мәмiле сомасы    ___________________________________________________
(санмен және сөзбен)
Тiркелген күн "____"________________ 199__ ж.
Бұл тiркеу осы операция жөнiнде Қазақстан Ұлттық Банкi
тарапынан қандай да болмасын мiндеттемесiз жасалды.
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң
Облыстық басқармасының бастығы/орынбасары _____________________
N 2 қосымша
ӨТIНIШ N _________
______________________ бастап
КРЕДИТ КЕЛIСIМIН ТIРКЕУГЕ
__________________ қаласы
N _____ кредит келiсiмi "___"_____________________ 199_ ж. ____
____________________________________________________________________
(кредит немесе несие алу мақсаты)
___________________________________________________ мерзiмге жасалды
______________________________________________________________ тiлде
әрқайсысы __________________ данадан, заң күшi бiрдей, сонымен бiрге
келiсiмге мынадай қосымшалар қоса берiлiп отыр:
1. _________________________________________________________________
2. _________________________________________________________________
3. _________________________________________________________________
4. _________________________________________________________________
5. _________________________________________________________________
6. _________________________________________________________________
Кредит берушi ______________________________________________________
(атауы мен мекен-жайы; банк реквизиттерi, телефоны, факс)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(уәкiлдi тұлғаның аты-жөнi мен лауазымы)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Заемшы _____________________________________________________________
(атауы мен мекен-жайы; банк реквизиттерi, телефоны, факс)
Кредит сомасы ______________________________________________________
(сомасы санмен және сөзбен жазылады)
____________________________________________________________________
Кредит берiлетiн валюта ____________________________________________
Кредит берушiң экономикалық секторы ________________________________
Заемшының экономикалық секторы ______________________________________
Кредиттiң типi көрсетiледi ()
Инвестициялық товарлық қайта қаржыландыру т.б.
Өткiзiлу аумағы ____________________________________________________
(ҚР-на кредиттердi тарту аймағы немесе облысы)
Кредиттi пайдаланғаны үшiн жылдың процент ставкасы _________________
(егер процент ставкасы өзгермелi болса, оның есептелу базасы мен
Қаржысының мөлшерi көрсетiледi)
Басқа да алымдар: мiндеттеме бойынша делдалдық _____________________
(ставканың %)
алдын ала төлем бойынша сыйақы ________________________________
алымдар мен банктiң делдалдық алымы ___________________________
алымдар мен шетел банкiнiң делдалдық алымы ____________________
_______________________________________________________________
Негiзгi борыш сомасы бойынша мерзiмi
өткен төлемдер үшiн процент ставкасы __________________________
(ставканың %)
проценттер бойынша ____________________________________________
Басқа да айыппұл санкциялары __________________________________
(атауы)  (ставканың %)
___________________________________________________________________
Кредиттi өтеу мерзiмiн ұзартқаны үшiн
жылдық процент ставкасы ______________________________________
(егер процент ставкасы өзгермелi болса, оның есептелу базасы мен
қаржысының мөлшерi көрсетiледi)
Кредитi өтеу мерзiмiн ұзарту _________________________________
Сақтандыру жарнасы (сыйлық) __________________________________
(ставканың %)
Басқа да шарттар ______________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Кредит (несие) жөнiнде негiзгi борыш пен ол бойынша проценттi
кредиттiк келiсiмнiң шарттары бойынша кредиторға кепiлдi түрде
қайтарылады ________________________________________________________
(кредитор кепiлiнiң атауы)
N ______ "___"________________ 199___ ж.
Кепiлдiк сомасы _______________________________________________
Құжаттың аты __ _______________________________________________
N ______ "___"________________ 199___ ж.
Өз кепiлдiгiнiң сомасы ________________________________________
Құжаттың аты __ _______________________________________________
N ______ "___"________________ 199___ ж.
________________________       _________________________
(уәкiлдi тұлғаның лауазымы)           (аты-жөнi)
Мөр                       Күнi                Қолы
N 3 қосымша
Кредиттердi игеру және өтеу кестесi
____________________________________________________________________
|             |қызмет көрсету жөнiнде төлемдер
|             |_______________________________
операциялар жүргiзу |    игеру    |негiзгi борышты|  есептелген
күнi        |             |     төлеу     |  проценттер
______________________|_____________|_______________|_______________
N 4 қосымша
Кредиттi игеру және қызмет көрсету кестесi жөнiнде
мәлiметтер
199___ ж. "___"________________ тоқсан үшiн
_______________________________     Заемшының статусы
(заемшының атауы)              - мемлекеттiк кәсiпорын
_______________________________     - бiрлескен кәсiпорын
(кредитордың атауы)             - жекеменшiк кәсiпорын
_______________________________     - тағы басқалар
(валютаның атауы)
Қазақстан Ұлттық Банкiнiң
тiркеген нөмiрi ________________
(мың)
____________________________________________________________________
А есеп беру кезеңiнiң басындағы борыш                |
____________________________________________________________________|
1. |  Негiзгi борыш сомасы                       |                 |
|  соның iшiнде:                              |                 |
____|_____________________________________________|_________________|
|  1а. Негiзгi борышты өтеу бойынша мерзiмi
|      өткен төлемдер
|
2. | Мерзiмi өткен проценттiк төлемдер
3. | Мерзiмi өткен делдалдық және басқа төлемдер
4. | Төленбеген айыппұлдар мен мерзiмi өткен
| төлемдер

2)__________________________________________________________________
(наименование,страна, уполномоченное лицо)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Общая сумма сделки _________________________________________________
(цифрами и прописью)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
сроком до "_______"____________________199___г.
предназначена для __________________________________________________
(классификация сделки)
____________________________________________________________________
Валюта договора ____________________________________________________
Для сделок, осуществляемых в форме покупки ценных бумаг ____________
(вид ценных бумаг)
____________________________________________________________________
Номинальная стоимость 1 шт. ________________________________________
Количество ценных бумаг ____________________________________________
Сумма сделки________________________________________________________
(цифрами и прописью)
Дата регистрации "_____" _______________199__г.
Данная регистрация произведена без каких-либо обязательств со
стороны Национального Банка Казахстана по данной операции.
Начальник/Заместитель начальника
Областного управления Нацбанка
Республики Казахстан              ______________________
Приложение 2
Национальный Банк
Республики Казахстан
ЗАЯВЛЕНИЕ N ___
ОТ________________________________________
НА РЕГИСТРАЦИЮ КРЕДИТНОГО СОГЛАШЕНИЯ
гор.__________________                         "___"_______ 19___ г.
Кредитное соглашение N___ от "___"___________19__г. ________________
(цель и
____________________________________________________________________
назначение кредита или ссуды)
Составлено на срок _______________________________ на ______________
____________________________________________________________ языках
по____экземпляра, имеющие одинаковую юридическую силу, в том числе к
соглашению приложены:
1.___________________________________________________________________
(наименование документа, номер, дата оформления)
2.___________________________________________________________________
3.___________________________________________________________________
4.___________________________________________________________________
5.___________________________________________________________________
6.___________________________________________________________________
Кредитор ____________________________________________________________
(наименование и полный адрес; банковские реквизиты, телефон, факс)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(полные имена и должности уполномоченных лиц)
Заемщик _____________________________________________________________
(наименование полный адрес; банковские реквизиты; телефон, факс.)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(полные имена и должности уполномоченных лиц)
Сумма кредита _______________________________________________________
(сумма цифрами и прописью)
_____________________________________________________________________
Валюта кредита ______________________________________________________
Сектор экономики кредитора ______________________
Сектор экономики заемщика  ______________________
Тип кредита (отметить)
____                _____          _____                  ___
!  ! инвестиционный !   ! товарный !   ! рефинансирование ! ! прочие
Территория реализации ________________________________________________
(регион или область для привлекаемых в РК кредитов)
Процентная ставка за пользование кредитом ___________________ годовых
(в случае плавающей процентной ставки указать базу ее исчисления и
размер маржи)
Прочие сборы: комиссионные по обязательству _________________________
(ставка %)
премиальные по предоплате _____________________________
сборы и комиссионные банка ____________________________
сборы и комиссионные инобанка _________________________
_______________________________________________________
Процентная ставка за просроченные платежи
по основной сумме долга ________________________________
(ставка %)
по процентам ___________________________________________
Прочие штрафные санкции _____________________________________________
(наименование)               (ставка %)
Процентная ставка за продление
сроков погашения кредита ____________________________________годовых
(в случае плавающей процентной ставки указать базу ее исчисления и
размер маржи)
Срок продления погашения кредита ____________________________________
Страховой взнос (премия) ____________________________________________
(ставка %)
Прочие условия ______________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Возврат основного долга по кредиту (ссуды) и процентов по нему по
условиям кредитного соглашения кредитору гарантирован ______________
_____________________________________________________________________
(наименование гаранта кредитора)
Сумма гарантии ______________________________________________________
Наименование документа_______________________________________________
N ___________ от "____"________________ 19 ___ г.
Сумма собственной гарантии __________________________________________
Наименование документа ______________________________________________
N ___________ от "____"_______________ 19 ___ г.
________________________________                       ______________
(Должность уполномоченного лица)                          (Ф.И.О.)
Печать                     Дата                       Подпись
Приложение 3
График освоения и погашения кредита
--------------------------------------------------------------------
дата          !  освоение  !     платежи по обслуживанию
проведения операции  !            !-------------------------------
!            !   погашение   !  начислено
!            !основного долга!  процентов
--------------------------------------------------------------------
Приложение 4
Сведения об освоении и обслуживании кредита
за _______ квартал 19   г.
_______________________________       Статус заемщика:
(название заемщика)
_______________________________       - государственное предприятие
(название кредитора)
_______________________________       - совместное предприятие
(наименование валюты)
- частное предприятие
Регистрационый номер НБК _____
- другие
(тыс.)
--------------------------------------------------------------------
А. Задолженность на начало отчетного периода
--------------------------------------------------------------------
1. ! Основная сумма долга                             !
! из них:                                          !
--------------------------------------------------------------------
1а. просроченные платежи по погашению основного долга !
------------------------------------------------------!-------------
2.  просроченные процентные платежи                   !
------------------------------------------------------!-------------
3.  Просроченные комиссионные и другие платежи        !
------------------------------------------------------!-------------
4.  Неоплаченные штрафы за просроченные платежи       !
------------------------------------------------------!-------------

5. | Барлығы (1+2+3+4)
|
|   Б. Тоқсан iшiндегi операциялар
|
6. | Игерiлгенi
7. | Негiзгi борышты өтеу есебiне есептелген
| төлемдер
8. | Процент төлемдерiн есептеу
9. | Делдалдық төлемдердi есептеу
10. | Мерзiмi өткен төлемдер үшiн өтемпұлдарды
| есептеу
11. | Негiзгi борыштарды өтеу
12. | Төленген проценттiк төлемдер
13. | Төленген делдалдық және басқа төлемдер
14. | Мерзiмi өткен төлемдер үшiн төленген
| айыппұлдар
15. | Барлық төлемдер (11+12+13+14)
|
|  В. Есеп беру кезеңiнiң аяғына қарайғы борыш
|
16. | Негiзгi борыш сомасы (1+6+11)
| соның iшiнде:
| 16а. Негiзгi борышты өтеу бойынша мерзiмi өткен
| төлемдер (1а+7+11)
17. | Мерзiмi өткен проценттiк төлемдер (2+8+12)
18. | Мерзiмi өткен делдалдық және басқа төлемдер
19. | Мерзiмi өткен төлемдер үшiн төленбеген айыппұл
| (4+10+14)
20. | Барлық борыш сомасы (16+17+18+19)
____________________________________________________________________
"___"______________ 199__ж.    Басшы ___________________________
_________________________     Бас бухгалтер ___________________
(орындаушының аты-жөнi, телефоны)
N 5 қосымша
__________________________________________________________________|
1             2            3              4             5    |
__________________________________________________________________|
ОКУД бойынша|Қожалық етушi|Кәсiпорынның| СООГУ бойынша | КОПФ     |
құжат үлгiсi|субъектiнiң  |   типi     | министерствосы| бойынша  |
|тiркелген    |            | (ведомостi)   | ұйымдық  |
|нөмiрi (ОКПО)|            |               | құқықтық |
____________|_____________|____________|_______________|__________|
0606523    |                      код                            |
____________|_____________________________________________________|
6                 7                    8            9      |
__________________________________________________________________|
СОАТО бойынша | ОКОНХ (ОКЭД) бойынша | ОКФС бойынша  |  Бақылау  |
аумақ     |     меншiк түрi      | меншiк түрi   |  сомасы   |
______________|______________________|_______________|___________|
_________________________________________________________________
Форма N 16-BR
ҚР Мемкостаттың
1995 ж. 12 мамырдағы
қаулысымен бекiтiлген
Почтамен-тоқсандық
Банктер шетел кредиттерiне қызмет көрсетуге
тарту уәкiлдiгi бар барлық банк жүйелерi
бойынша есеп беру кезеңiнiң соңғы 10 күнiне
дейiн:
1) Тұрған жерi бойынша статистикалық органға
2) Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiне
Мемлекеттiк статистикалық есеп
"Қазақстан Республикасындағы
мемлекеттiк статистика туралы"
Заңның 13-бабына сәйкес
ұсынылады
Жiберiлген мекеме ____________________________________
атауы
____________________________________
алушының мекен-жайы
Уәкiлдiк берiлген ____________________________________
банк              ____________________________________
Мекен-жайы        ____________________________________
199__ ж. _________________ тоқсанда шетел кредитiн пайдалану
және төлеу туралы есеп
мың АҚШ доллары
_________________________________________________________________
Берiлетiн кредит жүйесi|Импорттаушы   |Экспорттаушы   |Валютаның |
және оның iс-әрекет ету|(кредит алушы |(кредит берушi | аты      |
кезеңi (игеру және өтеу|ұйымның,      |елдiң, креди.  |          |
мерзiмiнiң басталған   |мекеменiң аты)|тордың атауы)  |          |
күнi)                  |              |               |          |
_______________________|______________|_______________|__________|
А           |        Б     |        В      |     Г    |
_______________________|______________|_______________|__________|
_________________________________________________________________
Кредит (заем) |           Заем бойынша несиелiк борыш
сомасы, бас   |          (кредит қаржысының игерiлгенi)
кредит келi.  |__________________________________________________
сiмiне сәйкес |есеп беру |есеп беру кезеңiнде|    Болжам         |
барлығы       |кезеңiнiң |___________________|___________________|
|басында   |  күнi  |  сомасы  |келесi   |келесi   |
|          |        |          |тоқсанда |жылы     |
|          |        |          |игеруге  |игеруге  |
|          |        |          |жатады   |жатады   |
______________|__________|________|__________|_________|_________|
1      |     2    |    3   |     4    |    5    |    6    |
______________|__________|________|__________|_________|_________|
Есеп беру кезеңiнiң     |        Негiзгi борыштарды өтеу         |
аяғында кредит бойынша  |________________________________________|
(несиелiк борыш)        |Төлем бастал. |   есеп беру кезеңiнде   |
негiзгi борыштың қалдығы|ғаннан бастап |_________________________|
|барлығы       |өтелуге     |өтелуге     |
|              |жатқызылған |тиiс        |
|              |төлемдер    |төлемдер    |
________________________|______________|____________|____________|
7                    8             9           10     |
________________________|______________|____________|____________|
Төленген iлеспе төлемдер   |   Есеп беру кезеңiнде кредит    |
_______________________________|    үшiн төленетiн процентке     |
кредит |есеп беру|игерiлгеннен |      жатқызылған төлемдер       |
әрекет |кезеңiнде|бастап кре.  |_________________________________|
етуiнен|         |дит үшiн про.| өтелуге         |өтелуге        |
бастап |         |цент сомасы  | жатқызылғандар  |тиiстiлер      |
_______|_________|_____________|_________________|_______________|
11       12          13              14               15      |
_______|_________|_____________|_________________|_______________|
_________________________________________________________________
Жалпы соманың         |    Қарыздардың жалпы сомасы
болжалдық төлемi       |______________________________________
______________________________|мерзiмiнде өтелме.|мерзiмiнде өтелме.
келесi тоқсанда|жылдың аяғына |ген негiзгi борыш |ген iлеспе төлемдер
мiндеттi түрде |дейiн мiндеттi|__________________|___________________
өтеуге жатады  |түрде өтеуге  |есеп беру|есеп бе.|есеп беру|есеп беру
|жатады        |кезеңiнiң|ру ке.  |кезеңiнiң|кезеңiнiң
|              |басында  |зеңiнiң |аяғында  |аяғында
|              |         |аяғында |         |
_______________|______________|_________|________|_________|_________
16             17           18       19        20       21
_______________|______________|_________|________|_________|_________
|         |        |         |
Басшы ____________________    |         |        |         |
Жауапты орындаушы ________    |         |        |         |
|         |        |         |
________________________________
Барлығы
________________________________
Жиынтығы
________________________________
"____"______________ 199__ ж.
________________________________
орындаушының аты-жөнi, телефоны
Ескерту: Есепте белгiленген Ұлттық Банктiң теңге бағамы жөнiнде
көрсеткiшi есеп беру күнiне, яғни есеп берiлетiн
тоқсанның соңғы күнтiзбелiк күнiне берiледi.
6-қосымша
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкi
Капитал қозғалысымен байланысты операцияларды тiркеуге
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
N ___________ ӨТIНIШ
_____________ қаласы        "____"______________ 199__ ж.
"____"_______________ 199___ ж  N ______ Шарт ___________________
(экономика секторы
_________________________________________________________________
және инвестицияның мақсаты)
Негiзгi шартқа енгiзiлуi мүмкiн өзгертулер, толықтырулар:
1. ______________________________________________________________
(құжаттың атауы, нөмiрi, ресiмделген күнi)
2. ______________________________________________________________

5.  Всего (1+2+3+4)                                   !
------------------------------------------------------!-------------
Б.  Операции за квартал                               !
------------------------------------------------------!-------------
6. Освоено                                            !
------------------------------------------------------!-------------
7. начислено платежей в счет погашения основного долга!
------------------------------------------------------!-------------
8. начислено процентных платежей                      !
------------------------------------------------------!-------------
9. начислено комиссионных платежей                    !
------------------------------------------------------!-------------
10. начислено пени за просроченные платежи            !
------------------------------------------------------!-------------
11. погашено основного долга                          !
------------------------------------------------------!-------------
12. оплачено процентных платежей                      !
------------------------------------------------------!-------------
13. оплачено комиссионных и других платежей           !
------------------------------------------------------!-------------
14. оплачено штрафов за просроченные платежи          !
------------------------------------------------------!-------------
15. Всего платежей (11+12+13+14)                      !
------------------------------------------------------!-------------
В. Задолженность на конец отчетного периода           !
------------------------------------------------------!-------------
16. Основная сумма долга (1+6-11)                     !
в том числе:                                      !
16а.просроченные платежи по погашению основного долга !
(1а+7-11)                                         !
------------------------------------------------------!-------------
17. просроченные процентные платежи (2+8-12)          !
------------------------------------------------------!-------------
18. просроченные комиссионные и другие платежи        !
(3+9-13)                                          !
------------------------------------------------------!-------------
19. Неоплаченные штрафы за просроченные платежи       !
(4+10-14)                                         !
------------------------------------------------------!-------------
20. Всего сумма долга (16+17+18+19)                   !
--------------------------------------------------------------------
"___"__________19    г.              Руководитель __________________
_________________________            Главный бухгалтер _____________
(исполнитель, телефон)
Приложение 5
Государственная статистическая отчетность
Представляется в соответствии со ст. 13 Закона
"О государственной статистике в Республике Казахстан"
Кому предоставляется __________________________________________
Наименование
__________________________________________
Адрес получателя
Уполномоченный банк  __________________________________________
Адрес                __________________________________________
Таблица в правом углу
--------------------------------------------------------------------
1  !  2   !   3   !   4    !   5   !  6   !   7   !   8   !   9
--------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------
0606523!                    КОД                             !
--------------------------------------------------------------------
1 - Формы документа по ОКУД
2 - Регистрационного номера хозяйствующего субъекта (ОКПО)
3 - Типа предприятия
4 - Министерства (ведомства) по СООГУ
5 - Организационно-правовой формы по КОПФ
6 - Территории по СОАТО
7 - Отрасли по ОКОНХ (ОКЭД)
8 - Формы собственности по ОКФС
9 - Контрольная сумма
Форма N 16-ИК
Утверждена постановлением Госкомстата РК
от 12 июня 1995 г. N 15
Почтовая-квартальная
Предоставляют уполномоченные на привлечение и
обслуживание иностранных кредитов банка в целом
по системе банка до 10 числа после отчетного периода:
1. Статистическому органу по месту нахождения
2. Министерству финансов Республики Казахстан
О Т Ч Е Т
об использовании и погашении иностранных кредитов
за ______________квартал 199____ года
Таблица                                                тыс.долл.США
---------------------------------------------------------------------
А !Б !В !Г ! 1!2!3!4! 5!6!7!8!9!10!11! 12!13!14!15!16!17!18!19!20!21
---------------------------------------------------------------------
Всего
Итого
--------------------------------------------------------------------
А - Наименование кредитной линии и период ее действия (дата
начала освоения и конечного срока погашения), номер
межбанковского кредитного соглашения, контракта
Б - Импортер (наименование организации, предприятия-получателя
кредита)
В - Экспортер (страна кредитора, наименование кредитора)
Г - Наименование валюты
1 - Сумма кредита (займа) всего, в соответствии с генеральным
кредитным соглашением
2 - Ссудная задолженность по займу (освоено кредитных
средств): на начало отчетного периода
3 - Ссудная задолженность по займу (освоено кредитных
средств): в отчетном периоде: Дата
4 - Ссудная задолженность по займу (освоено кредитных
средств): в отчетном периоде: Сумма
5 - Ссудная задолженность по займу (освоено кредитных
средств): Прогноз: Подлежит освоению в следующем квартале
6 - Ссудная задолженность по займу (освоено кредитных
средств): Прогноз: Подлежит освоению  до конца года
7 - Остаток  основного долга (ссудной задолженности) по
кредиту на конец отчетного периода
8 - Погашение основного долга: Всего с начала выплат
9 - Погашение основного долга: в отчетном периоде: Платежи,
причитающиеся
10 - Погашение основного долга: в отчетном периоде: Платежи,
произведенные
11 - Выплачено сопутствующих платежей: с начала действия кредита
12 - Выплачено сопутствующих платежей: в отчетном периоде
13 - Выплачено сопутствующих платежей: сумма процентов за
кредит с начала освоения
14 - Платежи в счет погашения процентов за кредит в отчетном
периоде: причитающиеся
15 - Платежи в счет погашения процентов за кредит в отчетном
периоде: произведенные
16 - Прогнозируемая общая сумма выплат: Подлежит обязательному
погашению в следующем квартале
17 - Прогнозируемая общая сумма выплат: Подлежит обязательному
погашению до конца года
18 - Общая сумма задолженности: основного долга не погашенного
в срок: на начало отчетного периода
19 - Общая сумма задолженности: основного долга не погашенного
в срок: на конец отчетного периода
20 - Общая сумма задолженности: сопутств.платежей в не
погашенном в срок: на начало отчетного периода
21 - Общая сумма задолженности: сопутств.платежей в не
погашенном в срок: на конец отчетного периода
"___"____________19____ г.                     Руководитель_________
___________________________      Ответственный Исполнитель__________
Фамилия и N телефона
исполнителя
Примечание: Приведение показателей к определенной валюте
производится по курсу Национального банка к тенге на дату отчета,
т.е. на последний календарный день отчетного квартала.
Приложение 6
Национальный Банк
Республики Казахстан
ЗАЯВЛЕНИЕ N _______
ОТ ____________________________________________________
_______________________________________________________
НА РЕГИСТРАЦИЮ ОПЕРАЦИИ, СВЯЗАННОЙ С
ДВИЖЕНИЕМ КАПИТАЛА
гор.______________           "____"____________ 19  г.
Договор N ___________от "____"___________ 19 г. _____________________
(сектор экономики и
_____________________________________________________________________
цель инвестиции)
Возможные изменения, дополнения к основному договору:
1. __________________________________________________________________
(наименование документа, номер, дата оформления)
2. __________________________________________________________________

3. ______________________________________________________________
4. ______________________________________________________________
5. ______________________________________________________________
Инвестициялау объектiсi _________________________________________
(атауы, адресi, тiркеу нөмiрi (резидент
_________________________________________________________________
жағдайында), телефон, факс)
_________________________________________________________________
(қызмет көрсететiн банктiң реквизитi, телефон, факс)
_________________________________________________________________
Шарт сомасы _____________________________________________________
(цифрмен және сөзбен)
_________________________________________________________________
Валюта шарты ____________________________________________________
Инвестор экономикасының секторы _________________________________
Операциялардың түрлерi (Ұлттық Банк белгiлейдi):
тiкелей инвестициялар (   )
портфельдiк инвестициялар (   )
басқалары (   ) ________________________________
Бағалы қағаздар нысанында жүзеге асырылатын мәмiле үшiн _________
_________________________________________________________________
(бағалы қағаздардың түрлерi)
1 дананың нақты құны ____________________________________________
Бағалы қағаздардың саны _________________________________________
Мәмiле сомасы ___________________________________________________
(цифрмен және сөзбен)
_________________________________________________________________
Сенiм көрсетiлген адамның қызметi _____________ Ф.И.О. __________
(толық)
Мөр                 Күнi               Қолы
Өтiнiш оған қоса берiлетiн N 1 және N 2 қосымшалармен ғана
қарауға қабылданады.
Өтiнiшке 1-қосымша                            7-қосымша
Қазақстан Республикасының валютасын, шетелдiк валютаны қолдану
арқылы жүзеге асырылатын капитал қозғалысымен байланысты операцияларды
Ұлттық Банкте тiркеуге өтiнiш берген кезде клиент толтырады.
1. Шарттың, контрактiнiң және т.б. атауы, нөмiрi, күнi _____
_________________________________________________________________
2. Қатысушы жақтар:
а) Қазақстан Республикасының резидентi _____________________
(атауы, почта адресi,
_________________________________________________________________
телефон, факс)
_________________________________________________________________
б) Қазақстан Республикасының Резидентi еместерi ____________
(атауы,
_________________________________________________________________
почта адресi, телефон, факс)
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________

3. __________________________________________________________________
4. __________________________________________________________________
5. __________________________________________________________________
Объект инвестирования________________________________________________
(название, адрес, регистрационный номер (в случае
_____________________________________________________________________
резидента), телефон, факс)
_____________________________________________________________________
(реквизиты обслуживающего банка, телефон, факс)
Инвестор ____________________________________________________________
(название, адрес, регистрационный номер (в случае резидента),
_____________________________________________________________________
телефон, факс)
_____________________________________________________________________
(реквизиты обслуживающего банка: телефон, факс)
_____________________________________________________________________
Сумма договора_______________________________________________________
(цифрами и прописью)
_____________________________________________________________________
Валюта договора _____________________________________________________
Сектор экономики инвестора _________________
Тип операции (отмечает Нацбанк):
прямые инвестиции (     )
портфельные инвестиции (     )
прочее (     ) ______________________________________________________
Для сделок, осуществляемых в форме ценных бумаг _____________________
(вид ценных бумаг)
Номинальная стоимость 1 шт. _________________________________________
Количество ценных бумаг _____________________________________________
Сумма сделки ________________________________________________________
(цифрами и прописью)
_____________________________________________________________________
Должность уполномоченного лица ______________      Ф.И.О.____________
(полностью)
__________________
Печать                   Дата                        Подпись
Заявление принимается к рассмотрению только с приложениями 1 или 2 к
Заявлению.
Приложение 7
Приложение 1 к Заявлению
Заполняется клиентом при подаче заявления на регистрацию в Нацбанке
операций, связанных с движением капитала, осуществляемых с
применением валюты Республики Казахстан, иностранной валюты.
1. Наименование, номер, дата договора, контракта и т.д. ____________
____________________________________________________________________
2. Участвующие стороны:
а) резидент Республики Казахстан ___________________________________
(наименование, почтовый адрес,
____________________________________________________________________
телефон,факс)
____________________________________________________________________
б) нерезидент Республики Казахстан _________________________________
(наименование, страна, почтовый
____________________________________________________________________
адрес, телефон, факс)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________

3. Операцияның мәнi ________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
4. Мәмiле сомасы ___________________________________________
(цифрмен, сөзбен)
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
5. Резидент еместен (пайдасына) осы шарт бойынша бұрын
резидент-заңды тұлғаның алған (жүзеге асырған) сомалары:_________
_________________________________________________________________
(төлем күнi мен сомасы көрсетiлсiн)
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
6. ҚР резидент-заңды тұлғаны тiркеу датасы, тiркеу N _______
_________________________________________________________________
7. Жарғы құжаттары бойынша резидент-заңды тұлғаның жарғылық қоры
_________________________________________________________________
(сома)
8. Резидент-заңды тұлғаның бүгiнгi күнге нақты жарғылық қоры
_________________________________________________________________
9. Инвестициялау объектiсiнiң жарғылық қорына инвестордың үлесi:
- % ________________________________________________________
- құн түрiнде ______________________________________________
(сома)
оның iшiнде: - капитал түрiнде _____________________________
- тауар, құрал-жабдық және т.б. түрiнде _______
_________________________________________________________________
10. Қосымша ақпараттар: ____________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
________________________________
(клиенттiң атауы)
________________________________      __________________________
(сенiм көрсетiлген адам, қызметi)         (Ф.И.О., телефон)
________________________________      __________________________
(толтырылған күнi)                      (қолы)
Өтiнiшке 2-қосымша                                 8-қосымша
Бағалы қағаздарды пайдалану арқылы жүзеге асырылатын капитал
қозғалысымен байланысты операцияларды Ұлттық Банкте тiркеуге өтiнiш
берген кезде клиент толтырады.
1. Шарттың, контрактiнiң және т.б. атауы, нөмiрi, күнi _____
_________________________________________________________________

3. Суть операции ___________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
4. Сумма сделки ____________________________________________________
(цифрами, прописью)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
5. Суммы, полученные (осуществленные) ранее юридическим
лицом-резидентом по данному договору от (в пользу) нерезидента:
____________________________________________________________________
(указать даты и суммы платежей)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
6. Дата регистрации юридического лица-резидента РК, регистрационный
N __________________________________________________________________
7. Уставный фонд юридического лица-резидента по уставным документам
____________________________________________________________________
(сумма)
8. Уставный фонд юридического лица-резидента фактический, на
сегодняшний день ___________________________________________________
____________________________________________________________________
9. Доля инвестора в уставный фонд объекта инвестирования:
- в % _________________________________________________________
- в стоимостном выражении _____________________________________
(сумма)
в том числе: - в виде капитала ______________________________
- в виде товаров, оборудования и т.д. __________
____________________________________________________________________
10. Дополнительная информация: _____________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
__________________________
(наименование клиента)
________________________________       _____________________________
(уполномоченное лицо, должность)              (Ф.И.О.,телефон)
________________________________       _____________________________
(дата заполнения)                          (роспись)
Приложение 8
Приложение 2 к Заявлению
Заполняется клиентом при подаче заявления на регистрацию в Нацбанке
операций, связанных с движением капитала, осуществляемых с
использованием ценных бумаг.
1. Наименование, номер, дата договора, контракта, и т.д ____________
____________________________________________________________________

2. Қатысушы жақтар:
а) Қазақстан Республикасының резидентi _____________________
(атауы, почта адресi,
_________________________________________________________________
телефон, факс)
_________________________________________________________________
б) Қазақстан Республикасының Резидентi еместерi ____________
(атауы,
_________________________________________________________________
почта адресi, телефон, факс)
_________________________________________________________________
3. Эмитент _________________________________________________
_________________________________________________________________
4. Бағалы қағаздың түрi ____________________________________
_________________________________________________________________
5. Операцияның мәнi ________________________________________
_________________________________________________________________
6. 1 дана б.қ. нақты құны __________________________________
_________________________________________________________________
7. Бағалы қағаздар саны ____________________________________
8. Мәмiле сомасы ___________________________________________
(цифрмен, сөзбен)
9. Резидент еместен (пайдасына) осы шарт бойынша бұрын
резидент-заңды тұлғаның алған (жүзеге асырған) сомалары:_________
_________________________________________________________________
(төлем күнi мен сомасы көрсетiлсiн)
10. Инвестициялау объектiсiнiң жарғылық қорына инвестордың үлесi:
- % ________________________________________________________
- құн түрiнде ______________________________________________
(сома)
_________________________________________________________________
11. Қосымша ақпараттар: ____________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
________________________________
(клиенттiң атауы)
________________________________      __________________________
(сенiм көрсетiлген адам, қызметi)         (Ф.И.О., телефон)
________________________________      __________________________
(толтырылған күнi)                      (қолы)
9 қосымша
Шетелдiк тiкелей инвестициялар (ИПИ) және портфельдiк
инвестициялар бойынша мәлiметтер
Кәсiпорын атауы             _______________________________
Почта адресi, телефон, факс _______________________________
Әрiптес(тер) - ел(дер)      _______________________________
Әрiптес(тер) - фирма(лар)   _______________________________
199   жылғы _______ тоқсан үшiн
________________________________________________________________
|Есеп берiлiп отырған|Есеп берiлiп
Көрсеткiштiң атауы     |кезең басында       |отырған
|жинақталған құн     |кезеңде түстi
|____________________|______________
|  мың $  | мың теңге|мың $|мың теңге
____________________________|_________|__________|_____|________
Тiркеу сәтiндегi жарғы қор
________________________________________________________________
Нақты жарғылық қор
________________________________________________________________
Кәсiпорын жарғы, қордағы шет
ел капиталының үлесi:
- тiркеу кезiнде (%)
________________________________________________________________
- нақты үлесi (%) мына түрде:___________________________________
а) тiкелей инвестициялар
________________________________________________________________
б) портфельдiк инвестициялар
________________________________________________________________
Тiкелей инвест, барлығы:
________________________________________________________________
- жарғы. қорға жарна оның iшiнде: ______________________________
- капитал түрiнде
________________________________________________________________
- құрал-жабдық, тауар, т.б. түрде
________________________________________________________________
- кәсiпорын, шетелдiк, бiрлескен
иесiнен алған кредит, несие, қарыз
________________________________________________________________
оның iшiнде:
________________________________________________________________
- игерiлгенi
________________________________________________________________
- өтеуге жазылғаны
________________________________________________________________
- өтелгенi
________________________________________________________________
- басқалары (ашып жазу керек)
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
Портфель, инвестиция, барлығы:
________________________________________________________________
- акциялар
________________________________________________________________
- борыштық бағалы қағаздар
________________________________________________________________
- басқалары (ашып жазу керек)
________________________________________________________________
________________________________________________________________
Инвестициядан түскен түсiм
________________________________________________________________
- дивидендтер
________________________________________________________________
- қайта инвестиция, түсiм
________________________________________________________________
- жазылған проценттер
________________________________________________________________
- өтелген проценттер
________________________________________________________________
________________________________________________________________
Ескерту: (Сiздiң кәсiпорынның ерекшелiгiне байланысты болуы
мүмкiн түсiнiктеме, комментарийлер көрсетiлсiн)
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
Толтыру мәселесi бойынша Ұлттық Банкке жолығыңыз, 480070, Алматы

2. Участвующие стороны:
а) резидент Республики Казахстан ___________________________________
(наименование, почтовый адрес, телефон, факс)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
б) нерезидент Республики Казахстан _________________________________
(наименование, страна, почтовый адрес, телефон, факс)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
3. Эмитент _________________________________________________________
____________________________________________________________________
4. Вид ценных бумаг ________________________________________________
5. Суть операции ___________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
6. Номинальная стоимость 1 шт.ц.б. _________________________________
7. Количество ценных бумаг _________________________________________
8. Сумма сделки ____________________________________________________
(цифрами,прописью)
9. Суммы, полученные (осуществленные) ранее юридическим
лицом-резидентом по данному договору от (в пользу) нерезидента:_____
____________________________________________________________________
(указать даты и суммы платежей)
10. Дата регистрации юридического лица-резидента РК, регистрационный
N __________________________________________________________________
11. Регистрация эмиссии ц.б. в Нацкомиссии по ценным бумагам _______
____________________________________________________________________
(дата, регистрационный номер)
12. Уставный фонд юридического лица-резидента по уставным документам
____________________________________________________________________
(сумма)
13. Уставный фонд юридического лица-резидента фактический, на
сегодняшний день____________________________________________________
____________________________________________________________________
14. Доля инвестора в уставный фонд объекта инвестирования:
- в % _______________________________________________________
- в стоимостном выражении ___________________________________
(сумма)
в том числе: - в виде капитала ______________________________
- в виде товаров, оборудования и т.д. __________
____________________________________________________________________
15. Дополнительная информация: _____________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
_______________________________
(наименование клиента)
________________________________  __________________________________
(уполномоченное лицо, должность)           (Ф.И.О., телефон)
________________________________  __________________________________
(дата заполнения)                              (роспись)
Приложение 9
Сведения по Иностранным Прямым
Инвестициям (ИПИ) и портфельным инвестициям
Наименование предприятия  __________________________________________
Почтовый адрес, телефон, факс ______________________________________
Страна(ы) - партнер(ы)  ____________________________________________
Фирма(ы) - партнер(ы)   ____________________________________________
за __________ квартал 199___ года
--------------------------------------------------------------------
Наименование показателя!Накопленная стоимость!
!на начало отчетного  !Поступило за отчетный
!периода              !период
!тыс.$       тыс.тенге!тыс.$      тыс.тенге
--------------------------------------------------------------------
Уставный фонд на момент
регистрации
Уставный фонд фактический
Доля иностранного
капитала в уставном фонде
предприятия:
- на момент регистрации (%)
- фактическая доля (%)
в т.ч. в виде:
а) прямых инвестиций
б) портфельных инвестиций
Прямые инвестиции, всего:
- взносы в уставный фонд
в т.ч. в виде:
# капитала
# оборудования, товаров, др.
- кредиты, ссуды, займы,
полученные от зарубежных
совладельцев предприятия
в том числе:
- освоено
- начислено к погашению
- погашено
- прочее (расшифровать)
Портфельные инвестиции,
всего:
# акции
# долговые ценные бумаги
# прочее (расшифровать)
Доход от инвестиций:
- дивиденды
- реинвестированные доходы
- проценты начисленные
- проценты погашенные
Примечание: (указать возможные пояснения, комментарии, связанные со
спецификой Вашего предприятия)
По вопросам заполнения обращаться в Национальный Банк, 480070, г.

"Көктем-3", 21.
________________________________________________________________
Төлем балансы және капитал қозғалысы басқармасы: тел. 50-49-25;
50-48-24.
________________________________________________________________
________________________________________________________________
Орындаушының аты-жөнi _____________ Кәсiпорын басшысының немесе
телефон ______________________      бас бухгалтерiнiң қолы
___________________________

Алматы, "Коктем-3", 21.
Управление Платежного баланса и движения капитала
тел. 50-49-25; 50-48-24
--------------------------------------------------------------------
Ф.И.О. исполнителя ______________    Подпись руководителя
телефон _________________________    предприятия или гл.
бухгалтера _______________