"Қазақстан Республикасының инвестициялар жөнiндегi мемлекеттiк комитетi мен инвестордың арасында жасалған келiсiм-шартты тiркеудiң тәртiбi туралы нұсқаулықты" және "Келiсiм-шартты тiркеу туралы куәлiктiң" нысанын бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар жөнiндегi мемлекеттiк комитетi 1997 жылғы 28 наурыздағы N 5 Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 1997 жылғы 15 қазанда тіркелді. Тіркеу N 400. Күші жойылды - ҚР Сыртқы істер министрлігі Инвестициялар жөніндегі комитеті төрағасының 2001 жылғы 30 наурыздағы N 23-п бұйрығымен. ~V011486
"Тiкелей "Инвестицияларды мемлекеттiк қолдау туралы"
Z970075_
1997
жылғы 28 ақпандағы Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабына сәйкес
Қазақстан Республикасы инвестициялар жөнiндегi мемлекеттiк комитетi қаулы
етедi:
Қоса берiлiп отырған "Қазақстан Республикасының инвестициялар
жөнiндегi мемлекеттiк комитетi мен Инвестордың арасында жасалған
келiсiм-шартты тiркеудiң тәртiбi туралы нұсқаулық" және "Келiсiм-шартты
тiркеу туралы куәлiктiң" нысаны бекiтiлсiн.
Төраға
Қазақстан Республикасы
инвестициялар жөнiндегi
мемлекеттiк комитетiнiң
1997 жылғы 28 наурыздағы
N 3 қаулысымен
бекiтiлген
"Қазақстан Республикасының инвестициялар жөнiндегi
мемлекеттiк комитетi мен Инвестордың арасында
жасалған келiсiм-шартты тiркеудiң тәртiбi туралы
НҰСҚАУЛЫҚ
Осы нұсқаулық "Тiкелей инвестицияларды мемлекеттiк қолдау туралы" Z970075_ 1997 жылғы 28 ақпандағы Қазақстан Республикасы Заңының негiзiнде және оны орындау үшiн әзiрлендi және Қазақстан Республикасының инвестициялар жөнiндегi мемлекеттiк комитетi (бұдан әрi - Комитет) мен бекiтiлген инвесторлардың (бұдан әрi - инвестор) арасында жасалған келiсiм-шарттарды (оның iшiнде тiркелген келiсiм-шарттарға өзгерiстер мен толықтыруларды) тiркеудiң тәртiбiн айқындайды.
1. Келiсiм-шарттарды тiркеудiң мақсаты
Комитет пен инвестордың арасындағы келiсiм-шартты (бұдан әрi - келiсiм-шарт) тiркеу:
келiсiм-шарттың жасалу фактiсiн ресми растау және Комитет атынан инвесторға Қазақстан Республикасының белгiленген жеңiлдiктерi мен преференцияларын беру;
келiсiм-шарттың күшiне ену күнi белгiлеу және келiсiм-шарттың қолданылу мерзiмiн айқындау;
жеңiлдiктер мен преференциялар берiлген инвесторларды есепке алу үшiн келiсiм-шартқа тiркеу нөмiрiн беру;
инвестициялық жобаның жүзеге асырылуын бақылау;
мемлекеттiк қадағалау, тiркеу және статистика органдарына берiлген жеңiлдiктер мен преференцияларды және олардың қолданылу мерзiмiн көрсете отырып тiркелген келiсiм-шарттардың саны туралы ақпарат беру мақсатында жүргiзiледi.
2. Тiркеу мерзiмi
Келiсiм-шартты Комитет пен инвестор қол қойған сәттен бастап он бес күннiң iшiнде Комитеттiң әкiмшiлiк, тiркеу және бақылау Дирекциясы тiркеуi тиiс. Келiсiм-шартты тiркеу үшiн белгiленген нысанда өтiнiмде көрсетiлген құжаттар мен Комитеттiң инвестициялық өтiнiм мен келiсiм-шартқа сараптама
ұйымдастыру және оны жүргiзу жөнiндегi (оның iшiнде сарапшылардың қызметiн
пайдаланғаны үшiн) шығындарын инвестордың өтегенiн растайтын құжаттардың
болуы қажет.

Об утверждении Инструкции "О порядке регистрации контракта, заключенного Государственным комитетом Республики Казахстан по инвестициям и инвестором" и формы свидетельства о регистрации контракта
Постановление Государственного комитета Республики Казахстан по инвестициям от 28 марта 1997 г. N 5. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 15 октября 1997 г. N 400. Утратило силу - Приказом Председателя Комитета по инвестициям Министерства иностранных дел Республики Казахстан от 30 марта 2001 года N 23-п ~V011486
В соответствии со статьей 12 Закона Республики Казахстан
Z970075_
"О
государственной поддержке прямых инвестиций" от 28 февраля 1997 года
Государственный комитет Республики Казахстан по инвестициям постановляет:
Утвердить прилагаемые "Инструкцию о порядке регистрации
контракта, заключенного Государственным комитетом Республики
Казахстан по инвестициям и инвестором" и форму "Свидетельства о
регистрации контракта".
Председатель
ИНСТРУКЦИЯ
"О порядке регистрации контракта, заключенного между
Государственным комитетом Республики Казахстан
по инвестициям и инвестором"
Настоящая Инструкция подготовлена на основании и во исполнение Закона Республики Казахстан от 28 февраля 1997 года "О государственной поддержке прямых инвестиций" и определяет порядок регистрации контрактов (в том числе изменений и дополнений к зарегистрированным контрактам), заключенных между Государственным комитетом Республики Казахстан по инвестициям (далее - Комитет) и утвержденными инвесторами (далее - инвестор).
1. Цели регистрации контракта
Регистрация контракта между Комитетом и инвестором (далее контракт) производится в целях:
официального удостоверения факта заключения контракта и предоставления Республикой Казахстан в лице Комитета определенных льгот и преференций инвестору;
установления даты вступления контракта в силу и определения срока действия контракта;
присвоения регистрационного номера контракту для учета инвесторов, которым предоставлены льготы и преференции;
контроля за реализацией инвестиционного проекта;
предоставления государственным надзорным, регистрационным и статистическим органам информации о количестве зарегистрированных контрактов с указанием предоставленных льгот и преференций и сроков их действия.
2. Срок регистрации
В течение пятнадцати дней с момента подписания Комитетом и инвестором контракт должен быть зарегистрирован в Дирекции администрации, регистрации и контроля Комитета. Для регистрации контракта необходимо наличие документов, перечисленных в заявке установленной формы, и документов, подтверждающих возмещение
инвестором издержек Комитета по организации и проведению экспертизы
инвестиционной заявки и контракта (в том числе за использование
услуг экспертов).

3. Келiсiм-шарттың күшiне ену күнi
Келiсiм-шарт, егер келiсiм-шартта күшiне енуiнiң өзге, кешiрек
мерзiмi көзделмесе, Комитеттiң әкiмшiлiк, тiркеу және бақылау
Дирекциясында тiркелген күннен бастап күшiне енедi.
4. Келiсiм-шартқа өзгерiстер мен толықтыруларды тiркеу
Келiсiм-шартқа өзгерiстер мен толықтырулар осы нұсқаулықтың 2 және
3-бөлiмдерiнде белгiленген тәртiппен тiркелуi тиiс.
5. Келiсiм-шартты тiркеу туралы куәлiк
Келiсiм-шартты тiркеу туралы куәлiк Комитет пен инвестордың арасында
жасалған келiсiм-шарттың тiркеу фактiсiн растайтын құжат болып табылады,
Келiсiм-шартты тiркеу туралы куәлiкте:
келiсiм-шарттың тiркеу нөмiрi;
келiсiм-шарттың жасалған күнi мен қолданылу мерзiмi;
инвесторға берiлген жеңiлдiктер мен преференциялар;
берiлген жеңiлдiктер мен преференциялардың қолданылу мерзiмi;
берiлген заттық гранттар көрсетiледi.
Инвесторға заттық гранттар бөлiнген кезде келiсiм-шартты тiркеу туралы куәлiкке заттық гранттар ретiнде берiлетiн мүлiк пен мүлiктiк құқықтарды тәптiштеп сипаттайтын құжаттар қоса берiледi.
Инвестормен келiсiм-шартты тiркеу туралы куәлiк аталған инвестордың онда көрсетiлген жеңiлдiктер мен преференцияларды алуын куәландыратын ресми құжат болып табылады.
6. Келiсiм-шартты тiркеуден бас тарту
Комитеттiң әкiмшiлiк, тiркеу және бақылау Дирекциясы келiсiм-шартты мынадай жағдайларда:
инвестордың Комитетке берген кез келген мәлiметтерiнде елеулi фактiлердi бұрмалағаны немесе жасырғаны анықталғанда;
инвестор Қазақстан Республикасының заңдарын бұзғанда;
инвестор осы нұсқаулықтың 2-бөлiмiн бұзғанда тiркеуден бас тарта алады.
Бас тарту анықталған жолсыздықтарды жою мерзiмi көрсетiлiп жазбаша нысанда ресiмделедi.
Инвестор мен Комитеттiң арасында келiсiм-шартты тiркеуден бас тартуға байланысты туындаған даулар көбiне келiссөздер жүргiзу жолымен, оның iшiнде тәуелсiз сарапшыларды тарата отырып шешiледi.
Егер Комитет пен инвестор келiсiм-шартты тiркеуден бас тартудың құқықтылығы туралы дауды реттеу бойынша келiссөздердiң нәтижесiнде өзара қабылданымды шешiмге келе алмаса, онда келiсiм-шартты тiркеуден бас тартуға инвестор Қазақстан Республикасының заңдарында белгiленген тәртiппен шағым жасауы мүмкiн.
7. Келiсiм-шартты тiркеу туралы ақпаратты жариялау
Келiсiм-шарт тiркелген соң Комитеттiң жарнама және үйлестiру
Дирекциясы он күн iшiнде тиiстi мемлекеттiк және жергiлiктi органдарды
келiсiм-шарттың тiркелгенi туралы хабарландырады және бiр айдың iшiнде
бұқаралық ақпарат құралдарында жобаға салым сомаларын және құрылатын жұмыс
орындарының санын көрсетiп Комитетте тiркелген келiсiм-шарттардың тiзбесiн
жариялайды.
Қазақстан Республикасының инвестициялар жөнiндегi
мемлекеттiк комитетi
Келiсiм-шартты тiркеу туралы
КУӘЛIК
__________________________       199 ж. "____"________________
(келiсiм-шарттың тiркеу нөмiрi)
Осымен Қазақстан Республикасының инвестициялар жөнiндегi мемлекеттiк
комитетi мен __________________________________________ арасында жасалған
келiсiм-шарт тiркеледi. КҰЖК коды
_________________________________________________________ Инвестициялық
жобаның атауы және оны жүзеге асыру орны
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Келiсiм-шарттың қолданылу мерзiмi _________________________________
Берiлген мемлекеттiк заттық гранттар ______________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Қолданылу мерзiмi _________________________________________________
Табыс салығы бойынша берiлген жеңiлдiктер _________________________
___________________________________________________________________
Қолданылу мерзiмi__________________________________________________
Жер салығы бойынша жеңiлдiктер_____________________________________
___________________________________________________________________
Қолданылу мерзiмi _________________________________________________
мүлiкке салынатын салық бойынша берiлетiн жеңiлдiктер _____________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Кеден бажы бойынша берiлген жеңiлдiктер ___________________________
___________________________________________________________________
Қолданылу мерзiмi _________________________________________________
Лауазымы
М.О._________________              ___________________________
(қолы)                       лауазымды адамның аты-жөнi
___________________________________________________________________

3. Дата вступления контракта в силу
Контракт вступает в силу со дня его регистрации в Дирекции
администрации, регистрации и контроля Комитета, если иной, более
поздний срок вступления в силу, не оговорен в контракте.
4. Регистрация изменений и дополнений в контракт
Изменения и дополнения в контракт должны быть зарегистрированы
в порядке, установленном разделами 2 и 3 настоящей Инструкции.
5. Свидетельство о регистрации контракта
Свидетельство о регистрации контракта является документом,
удостоверяющим факт регистрации контракта, заключенного между
Комитетом и инвестором. В свидетельстве о регистрации контракта
указываются:
регистрационный номер контракта;
дата заключения и срок действия контракта;
предоставленные инвестору льготы и преференции;
срок действия предоставленных льгот и преференций;
предоставленные натурные гранты.
При выделении инвестору натурных грантов к свидетельству о регистрации контракта прилагаются документы, подробно описывающие имущество или имущественные права, передаваемые в качестве натурных грантов.
Свидетельство о регистрации контракта с инвестором является официальным документом, удостоверяющим получение указанным инвестором перечисленных в нем льгот и преференций.
6. Отказ в регистрации контракта
Дирекция администрации, регистрации и контроля Комитета может отказать в регистрации контракта, в следующих случаях:
выявление искажения или сокрытия инвестором существенных фактов в любых сведениях, представленных Комитету;
нарушение инвестором законодательства Республики Казахстан; нарушение инвестором раздела 2 настоящей Инструкции.
Отказ в регистрации оформляется в письменной форме с указанием срока устранения выявленного нарушения.
Споры, возникающие между инвестором и Комитетом по поводу отказа в регистрации контракта, решаются преимущественно путем переговоров, в том числе с привлечением независимых экспертов.
Если Комитет и инвестор в результате переговоров по урегулированию спора о правомерности отказа в регистрации контракта не смогут прийти к взаимоприемлемому решению, то отказ в регистрации контракта может быть обжалован инвестором в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
7. Опубликование информации о регистрации контракта
В течение десяти дней после регистрации контракта Дирекция
рекламы и координации Комитета уведомляет соответствующие
государственные и местные органы власти о регистрации контракта, и в
течение месяца публикует в средствах массовой информации перечень
контрактов, зарегистрированных Комитетом, с указанием сумм вложения
в проекты и количества создаваемых рабочих мест.
Государственный комитет Республики Казахстан по инвестициям
СВИДЕТЕЛЬСТВО
о регистрации контракта
_________________________________          "____"____________199  г.
(регистрационный номер контракта)
Настоящим регистрируется контракт, заключенный между
Государственным комитетом Республики Казахстан по инвестициям и
____________________________________________________________________
(наименование инвестора)
Код ОКПО ___________________________________________________________
Название и место реализации инвестиционного проекта ________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Срок действия контракта ____________________________________________
Предоставленные государственные натурные гранты ____________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Срок действия ______________________________________________________
Предоставленные льготы по подоходному налогу _______________________
____________________________________________________________________
Срок действия ______________________________________________________
Предоставленные льготы по земельному налогу ________________________
____________________________________________________________________
Срок действия ______________________________________________________
Предоставленные льготы по налогу на имущество ______________________
____________________________________________________________________
Срок действия ______________________________________________________
Предоставленные льготы по таможенным пошлинам ______________________
____________________________________________________________________
Срок действия ______________________________________________________
Должность                М.П. ________________  ____________________
(подпись)      Ф.И.О. должностного
лица
____________________________________________________________________