Жинақтаушы зейнетақы қорларындағы салымшылардың (алушылардың) дербес зейнетақы шоттарындағы зейнетақы жинақталған қаражатының есебін жүргізу жөніндегі нұсқаулық<*><*> ЕСКЕРТУ. Атауы жаңа редакцияда жазылды - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі Ұлттық зейнетақы агенттігінің 1998.12.18. N 173-п ~V980672 бұйрығымен, атауы өзгертілді 29.02.2000 ж. N 14-Ө ~V001133
Бұйрық Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік Қорғау министрлігінің Ұлттық зейнетақы агенттігі 1997 жылғы 14 қазандағы N 11-П. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 1997 жылғы 6 қарашада тіркелді. Тіркеу N 414. Күші жойылды - ҚР Қаржы рыногын және қаржылық ұйымдарды реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі Басқармасының 2004 жылғы 12 маусымдағы N 153 (V042953) қаулысымен.
ЕСКЕРТУ. Нормативтік құқықтық актінің барлық мәтіні бойынша "жеке шот" деген сөздер "дербес зейнетақы шоты" сөздермен ауыстырылды - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі Ұлттық зейнетақы агенттігінің 1998.12.18. N 173-п   V980672_   бұйрығымен
1. Дербес зейнетақы шоттарды ашу тәртiбi
Жинақталған зейнетақы қаражатының есебiн тиiстi түрде қамсыздандыру мақсатында жинақтаушы зейнетақы қорының (бұдан әрi - Қор) әрбiр салымшысына (алушысына) дербес зейнетақы шоты (бұдан әрi - ДЗШ) ашылуы тиiс. Зейнетақы шарты ДЗШ ашуға негiз болып табылады. Мемлекеттiк жинақтаушы зейнетақы қоры зейнетақы шарттарының болуына тәуелсiз, олардың атына бiрiншi зейнетақы жарнасының түсуiне қарай өзiнiң салымшыларына дербес зейнетақы шоттарын ашуға құқылы.<*>
Қор жинақталған зейнетақы қаражаттарының есебін 503 "Салымдар мен пайлар" баланстық шотында 503000 "Алушының қорына салымдар" деген қосымша шот ашумен жүргізеді.<*>
Қор ашылған ДЗШ тiркеу кiтабын ақпараттың сақталуы жөнiндегi
талаптарды сақтай отырып жүргiзуге құқылы.<*>
Қор салымшылардың (алушылардың) дербес зейнетақы шоттарын
автоматтандырылған ақпарат жүйесiнiң мәлiметтер базасының электронды өткiзушiлерiнде жүргiзедi.<*>
ЕСКЕРТУ. 1-бөлімнің екінші абзацы жаңа редакцияда жазылды, төртінші абзацы алынып тасталды - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі Ұлттық зейнетақы агенттігінің 1998.12.18. N 173-п    V980672_   бұйрығымен .
Ескерту: 1-бөлім өзгертілді және толықтырылды - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгi жинақтаушы зейнетақы қорларының қызметін реттеу жөніндегі комитетінің 29.02.2000 жылғы N 14-Ө бұйрығымен.   V001133_
2. Жеке шоттың құрылымы
Салымшылардың (алушылардың) дербес зейнетақы шоты "Салымдар мен пайлар" 503 баланстық шотында "Алушының қорына салымдар" деген 503000 қосымша шотын аша отырып ашылады. Салымшыларға (алушыларға) дербес зейнетақы шоты зейнетақы жарналарының түрлерiне қарай бөлек ашылады (1-мiндеттi зейнетақы жарналары, 2-ерiктi зейнетақы жарналары).
Автоматтандырылған ақпарат жүйесiнiң мәлiметтер базасында әрбiр салымшы(алушы) бойынша әлеуметтiк дербес коды мен басқа да қосымша мәлiметтер көрсетiледi.
Түсетiн зейнетақы жарналарының, жинақталған зейнетақы қаражатының, ағымдағы зейнетақы төлемдерiнiң есебiн жүргiзу және инвестициялық кiрiстi есептеу шартты өлшемнiң құнын күн сайын есептеумен және дербес зейнетақы шоттарындағы шартты өлшемнiң санын есептеу жолымен жүзеге асырылады.
Ескерту: 2-бөлім жаңа редакцияда жазылды -  ҚР Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгi жинақтаушы зейнетақы қорларының қызметін реттеу жөніндегі комитетінің 29.02.2000 жылғы N 14-Ө бұйрығымен.   V001133_

Инструкция по ведению учета пенcионных накоплений на индивидуальных пенсионных счетах вкладчиков (получателей) в накопительных пенсионных фондах
Утверждена приказом Национальным пенсионным агентством Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан 14 октября 1997 г. N 11-П. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 6 ноября 1997 г. N 414. Утратил силу - постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 12 июня 2004 года N 153 (V042953)
<*> Сноска. Наименование в новой редакции согласно приказу Национального пенсионного агентства Минтруда и соцзащиты населения РК от 18.12.1998г. N 173-п ; с изменениями - от 29.02.2000г. N 14-П .
По всему тексту слова "лицевой счет" заменены словами "индивидуальный пенсионный счет" - от 18.12.1998г. N 173-п V980672_  .
1. Порядок открытия лицевых счетов
В целях обеспечения надлежащего учета пенсионных накоплений каждому вкладчику (получателю) накопительного пенсионного фонда (далее - Фонд) должен быть открыт индивидуальный пенсионный счет (далее - ИПС). Основанием открытия ИПС является пенсионный договор. Государственный накопительный пенсионный фонд вправе открыть индивидуальные пенсионные счета своим вкладчикам вне зависимости от наличия пенсионных договоров, по мере поступления первого пенсионного взноса на их имя.
Фонд ведет учет пенсионных накоплений на балансовом счете 503 "Вклады и паи" с открытием субсчета 503000 "Вклады в фонд получателя".
Фонд ведет книгу регистрации открытых лицевых счетов. Все листы книги регистрации должны быть пронумерованы, прошнурованы и скреплены печатью. Количество листов в книге (указывается прописью) заверяется подписями руководителя и главного бухгалтера Фонда.
Фонд вправе вести книгу регистрации открытых ИПС в электронном виде с соблюдением требований по сохранности информации.
Фонд ведет индивидуальные пенсионные счета вкладчиков (получателей) на электронных носителях в базе данных автоматизированной информационной системы. <*>
Сноска. Раздел 1 - с изменениями и дополнениями, внесенными приказом Национального пенсионного агентства Минтруда и соцзащиты населения РК от 18.12.1998г. N 173-п V980672_ ; приказом Комитета по регулированию деятельности накопительных пенсионных фондов Минтруда и соцзащиты населения Республики Казахстан от 29.02.2000г. N 14-П V001133_  .
2. Структура лицевого счета
Индивидуальный пенсионный счет вкладчиков (получателей) открывается на балансовом счете 503 "Вклады и паи", с открытием субсчета 503000 "Вклады в фонд получателя". Индивидуальные пенсионные счета вкладчикам (получателям) открываются отдельно по видам пенсионных взносов (1 - обязательные пенсионные взносы, 2 - добровольные пенсионные взносы).
В базе данных автоматизированной информационной системы по каждому вкладчику (получателю) указывается социальный индивидуальный код и другие дополнительные сведения.
Учет поступающих пенсионных взносов, пенсионных накоплений, текущих пенсионных выплат и начисление инвестиционного дохода осуществляется путем ежедневного расчета стоимости условной единицы и расчетом количества условных единиц на индивидуальных пенсионных счетах. <*>
Сноска. Раздел 2 - в новой редакции согласно приказу Комитета по регулированию деятельности НПФ Минтруда и соцзащиты населения РК от 29.02.2000г. N 14-П V001133_  .

3. Салымшылардың (алушылардың) дербес зейнетақы шоттарындағы
зейнетақы жарналары мен есептелген инвестициялық табыстың
есебін жүргізу
ЕСКЕРТУ. 3-бөлім жаңа редакцияда жазылды - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі Ұлттық зейнетақы агенттігінің 1998.12.18. N 173-п   V980672_   бұйрығымен.
Салымшылардың (алушылардың) жинақталған зейнетақы қаражатының есебiн зейнетақы активтерiне шартты өлшеммен күн сайын қайта баға беру жолымен және салымшылардың (алушылардың) дербес зейнетақы шоттарындағы шартты өлшемнiң санын есептеумен жүргiзiледi.<*>
Шартты өлшем - зейнетақы активтерi құнының зейнетақы активтерiн басқарудың тиiмдiлiгiн сипаттайтын жеке мөлшерi.<*>
Жинақтаушы зейнетақы қоры күн сайын зейнетақы активтерін басқару жөніндегі компанияның инвестициялық қызметінің нәтижелері бойынша шартты өлшемнің ағымдағы құнын есептейді және зейнетақы активтерінің ағымдағы құнына қайта бағалау жүргізеді.
Қор күн сайын шартты өлшемнiң құны туралы жазба жүргiзiлуiн және ақпараттың сақталуын жүзеге асырады. Қор шартты өлшемнiң құны бойынша салымшылардың (алушылардың) жинақталған зейнетақы қаражатының сомасы ретiнде есептелген зейнетақы активтерiнiң құнын ЗҚБК-мен бiр айда бiр реттен кем емес салыстыра тексеру жүргiзедi.
Салымшының зейнетақы жарнасы келіп түскен жағдайда қор комиссиялық сыйақыға аударым жасайды және қалған соманы шартты өлшемнің балама санына айналдырып қайта санайды.
Қор салымшыны (алушыны) оның дербес зейнетақы шотының жай-күйі туралы ақпараттандырған кезде дербес зейнетақы шотындағы шартты өлшемнің санын шартты өлшемнің ағымдағы құны бойынша теңгеге айналдырып қайта санайды және салымшыға (алушыға) ақпарат береді.
Салымшы (алушы) зейнетақы шартын басқа жинақтаушы зейнетақы қорымен жасасқанда, Қор салымшының (алушының) өтiнiшi бойынша дербес зейнетақы шотындағы шартты өлшемнiң санын шартты өлшемнiң ағымдағы құны бойынша теңгеге айналдырып қайта санайды, жинақталған зейнетақы қаражатын басқа қорға аударым жасауды жүзеге асырады және дербес зейнетақы шотын жабады.<*>
Жинақталған зейнетақы қаражатының салымшыға/алушыға ашылған қор алушының жинақталған зейнетақы қаражатының сомасын ағымдағы құн бойынша шартты өлшемге айналдырып қайта санайды және алынған шартты өлшем санын салымшыға (алушыға) ашылатын дербес зейнетақы шотына жазады.
3ейнетақы төлемдерiн, мұрагерге жинақталған зейнетақы қаражатының төлемдерiн, жерлеуге төлемдердi жүзеге асырғанда Қор салымшының (алушының) дербес зейнетақы шотындағы шартты өлшемнiң санын шартты өлшемнiң ағымдағы құны бойынша теңгеге айналдырып қайта санайды, төлемдердi жүзеге асырады және жинақталған зейнетақы қаражатының жүзеге асырылған төлемнiң сомасына азайғандығын дербес зейнетақы шотында көрсетедi.<*>
Банк шотынан ақша аудару (аудару, төлем, алып қою) салымшының (алушының) дербес зейнетақы шоты жабылғаннан кейiн дербес зейнетақы шотын жапқан күндi қоса алғанда үш банктiк күн iшiнде жүргiзiледi.
Ескерту: 3-бөлім өзгертілді - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгi жинақтаушы зейнетақы қорларының қызметін реттеу жөніндегі комитетінің 29.02.2000 жылғы N 14-Ө бұйрығымен.   V001133_

3. Учет пенсионных взносов и начисляемого
инвестиционного дохода на индивидуальных
пенсионных счетах вкладчиков (получателей)
Учет пенсионных накоплений вкладчиков (получателей) ведется путем ежедневной переоценки стоимости пенсионных активов в условных единицах (далее - условная единица) и расчетом количества условных единиц на индивидуальных пенсионных счетах вкладчиков (получателей).
Условная единица - удельная величина стоимости пенсионных активов, характеризующая эффективность инвестиционного управления пенсионными активами.
Накопительный пенсионный фонд ежедневно производит расчет текущей стоимости условной единицы по результатам инвестиционной деятельности компании по управлению пенсионными активами и переоценку текущей стоимости пенсионных активов.
Фонд ежедневно осуществляет запись и хранение информации о стоимости условной единицы. Фонд не реже одного раза в месяц производит сверку стоимости пенсионных активов, рассчитанную как сумму пенсионных накоплений вкладчиков (получателей) по стоимости условной единицы, с КУПА.
При поступлении пенсионного взноса вкладчика фонд производит отчисление комиссионного вознаграждения и оставшуюся сумму пересчитывает в эквивалентное количество условных единиц.
При информировании вкладчика (получателя) о состоянии его индивидуального пенсионного счета фонд производит пересчет количества условных единиц на индивидуальном пенсионном счете в тенге по текущей стоимости условной единицы и представляет вкладчику (получателю) информацию.
При заключении вкладчиком (получателем) пенсионного договора с иным накопительным пенсионным фондом, Фонд по заявлению вкладчика (получателя) производит пересчет количества условных единиц на индивидуальном пенсионном счете в тенге по текущей стоимости условной единицы, осуществляет перевод пенсионных накоплений в другой фонд и закрывает индивидуальный пенсионный счет.
При поступлении перевода пенсионных накоплений из другого накопительного пенсионного фонда пенсионных накоплений из другого накопительного пенсионного фонда, фонд производит пересчет суммы пенсионных накоплений получателя в условные единицы по текущей стоимости и отражает полученное количество условных единиц на индивидуальном пенсионном счете, который открыт вкладчику (получателю).
При осуществлении пенсионных выплат, выплат пенсионных накоплений наследникам, выплат на погребение, Фонд производит пересчет количества условных единиц на индивидуальном пенсионном счете вкладчика (получателя) в тенге по текущей стоимости условной единицы, осуществляет выплаты и отражает на индивидуальном пенсионном счете уменьшение пенсионных накоплений на сумму осуществленных выплат.
Перечисление денег с банковского счета (перевод, выплата, изъятие) производится после закрытия индивидуального пенсионного счета вкладчика (получателя) в течение трех банковских дней, включая день закрытия индивидуального пенсионного счета. <*>
Сноска. Раздел 3 - с изменениями и дополнениями, внесенными приказом Национального пенсионного агентства Минтруда и соцзащиты населения РК от 18.12.1998г. N 173-п V980672_ ; приказом Комитета по регулированию деятельности НПФ Минтруда и соцзащиты населения РК от 29.02.2000г. N 14-П V001133_  .

4. Алушылардың дербес зейнетақы шоттарын жабу тәртібі
ЕСКЕРТУ. Нормативтік құқықтық акт 4-бөліммен толықтырылды - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі Ұлттық зейнетақы агенттігінің 1998.12.18. N 173-п   V980672_   бұйрығымен.
Алушылардың дербес зейнетақы шоттарын жабу зейнетақы шартын бұзған жағдайда жүргізіледі.
Қор алушының өтініші негізінде, сондай-ақ алушы қайтыс болған жағдайда және мұрагерлер жинақталған зейнетақы қаражатын алып қойғанда, зейнетақы шарты бұзылғаннан кейін жинақталған зейнетақы қаражаттары жазылған дербес зейнетақы шотын жабады.<*>
Дербес зейнетақы шотындағы жинақталған қаражат сомасы алушының өтінішінде көрсетілген, банкте ашылған шотқа аударылады немесе қолма қол ақшамен беріледі. Сонымен бiрге автоматтандырылған ақпарат жүйесiнiң мәлiметтер базасында дербес зейнетақы шотының жабылғаны туралы белгi жасалады.
Алушының өтініші негізінде дербес зейнетақы шотын олар жапқаннан кейін жинақталған зейнетақы қаражатын банк қорға қайтарған жағдайларда, сома қайтарылу себебі көрсетіле отырып, әр алушыға ашылған бөлек шотқа есептеледі.
Салымшымен (алушымен) бұзылған зейнетақы шартының шегiнде зейнетақы жарналары бойынша қарыз түскенде Қор түскен соманы түсуiнiң себебiн көрсетiп, түскен соманы шартты өлшемнiң санына қайта есептей отырып, дербес қосымша шот ашып 503 баланстық шотқа есептейдi. Алушының өтiнiшi бойынша қор басқа қорға жеке шоттағы қалдықты төлейдi немесе аударады және оны жабады.
Ескерту: 4-бөлім өзгертілді - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгi жинақтаушы зейнетақы қорларының қызметін реттеу жөніндегі комитетінің 29.02.2000 жылғы N 14-Ө бұйрығымен.   V001133_
5. 3ейнетақы активтерiнiң құнының шартты
өлшемiнiң құнының есебi
3ейнетақы активтерiн инвестициялық басқарудың бiрiншi күнi шартты өлшемнiң құны 100 (жүз) теңгеге тең деп қабылданады. Одан кейiнгi күндерi шартты өлшемнiң ағымдағы құны мынадай формуламен есептеледi:
Ut = Ut-1* 1+[____________ID_________________]
PAt-1+C-В+Trin - TR out - Rout
мұнда
Ut - шартты өлшемнiң ағымдағы құны;
Ut-1 - шартты өлшемнiң құнының есебiн жасаған күннен бiр күн бұрынғы шартты өлшемнiң құны;
ID - комиссиялық сыйақыны алып тастағандағы қаржылық құралдарға таратылған зейнетақы активтерiнен есептелген табыс деп анықталатын есептелген ағымдағы инвестициялық табыс. Инвестициялық кiрiс, сондай-ақ зейнетақы активтерiн тиiстi түрде басқармағаны үшiн айып пұлдар, айып өсiмдерден тұрады.
РА t-1 - шартты өлшемнiң құнының есебiн жасаған күннен бiр күн бұрынғы зейнетақы активтерiнiң құны;
С - ағымдағы мiндеттi (ерiктi) зейнетақы жарналарының сомасы, уақытылы аударылмаған мiндеттi зейнетақы жарналары үшiн айып өсiмдер;
В - ағымдағы зейнетақы төлемдерiнiң сомасы;
Тrin - жинақталған зейнетақы қаражатының Қорға ағымдағы аударымдарының сомасы;
Тr out - жинақталған зейнетақы қаражатының Қордан ағымдағы аударымдарының сомасы;
Rout - қате есептелген зейнетақы жарналарының ағымдағы қайтарылымдарының сомасы.
Ескерту: 5-бөліммен толықтырылды - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгi жинақтаушы зейнетақы қорларының қызметін реттеу жөніндегі комитетінің 29.02.2000 жылғы N 14-Ө бұйрығымен.   V001133_

4. Порядок закрытия индивидуальных
пенсионных счетов получателей
Закрытие индивидуальных пенсионных счетов получателей производится при расторжении пенсионного договора.
Фонд после расторжения пенсионного договора на основании заявления получателя, а также в случае смерти получателя и изъятия пенсионных накоплений наследниками, закрывает индивидуальный пенсионный счет, на котором отражались пенсионные накопления.
Сумма накоплений на индивидуальном пенсионном счете перечисляется на указанный в заявлении счет получателя, открытый в банке или выдается фондом наличными деньгами. Одновременно в базе данных автоматизированной информационной системы делается отметка о закрытии индивидуального пенсионного счета.
В случаях возврата банками пенсионных накоплений в фонд после закрытия им индивидуального пенсионного счета получателя, сумма зачисляется на отдельный счет, открытый на каждого получателя с указанием причины возврата.
При поступлении задолженности по пенсионным взносам в рамках расторгнутого пенсионного договора с вкладчиком (получателем), фонд зачисляет поступившую сумму на балансовый счет 503 с открытием индивидуального пенсионного счета, с пересчетом поступившей суммы в количество условных единиц и указанием причины поступления. По заявлению получателя фонд выплачивает или переводит в другой фонд остаток с счета и закрывает его. <*>
Сноска. Инструкция - дополнена новым Разделом 4 согласно приказу Национального пенсионного агентства Минтруда и соцзащиты населения РК от 18.12.1998г. N 173-п V980672_ ; Раздел 4 - с изменениями и дополнениями, внесенными приказом Комитета по регулированию деятельности НПФ Минтруда и соцзащиты населения РК от 29.02.2000г. N 14-П   V001133_  .
5. Расчет стоимости условной единицы
стоимости пенсионных активов
В первый день инвестиционного управления пенсионными активами стоимость условной единицы принимается равной 100 (сто) тенге. В последующие дни текущая стоимость условной единицы рассчитывается по следующей формуле:
ID
U  = U   *(1 + -----------------------------------),
t    t-1      РА   + С - В + Тr  - Тr   - R
t-1             in    out    out
где Ut - текущая стоимость условной единицы;
Ut-1 - стоимость условной единицы за день, предшествующий дню произведения расчета стоимости условной единицы;
ID - начисленный текущий инвестиционный доход, определяемый как начисленный доход от размещения пенсионных активов в финансовые инструменты за вычетом комиссионного вознаграждения. Инвестиционный доход также включает штрафы, пени за ненадлежащее управление пенсионными активами;
PAt-1 - стоимость чистых пенсионных активов за день, предшествующий дню произведения расчета стоимости условной единицы;
C - сумма текущих зачисленных обязательных (добровольных) пенсионных взносов, пени за несвоевременное перечисление обязательных пенсионных взносов;
B - сумма текущих пенсионных выплат;
Trin - сумма текущих переводов пенсионных накоплений в Фонд;
Trout - сумма текущих переводов пенсионных накоплений из Фонда;
Rout - сумма текущих возвратов ошибочно зачисленных пенсионных взносов. <*>
Сноска. Инструкция дополнена новым Разделом 5 согласно приказу Комитета по регулированию деятельности НПФ Минтруда и соцзащиты населения РК от 29.02.2000г. N 14-П V001133_  .

6. Зейнетақы жарналарынан және инвестициялық кiрiстерден
пайыз түрiнде алынатын комиссиялық сыйақылардың есебi
Түскен зейнетақы жарналарынан комиссиялық сыйақылар әрбiр жарна сомасынан бөлек ұсталынады және Қордың меншiктi қаражатын есептеу жөнiндегi банкiлiк шотқа аударылады. Комиссиялық сыйақылардың уақытылы аударылмаған сомалары алушылардың Қор алдындағы мiндеттемелерi деп 686 "Есептелген шығыстардың басқалары" баланстық шотта есептеледi".
Инвестициялық кiрiстерден пайыз түрiнде алынатын комиссиялық сыйақылар, есептеу әдiсi бойынша меншiктi қаражатын есептеу жөнiндегi Қордың баланстық шоттарында көрсетiледi. Инвестициялық кiрiстен пайыз түрiнде есептелетiн комиссиялық сыйақылар есептелетiн меншiктi қаражатын есептеу жөнiндегi баланстық шоттар қаржылық инвестициялардың өтелуiне немесе iске асырылуына қарай жабылады.
Комиссиялық сыйақылардың аударымдары инвестициялық кiрiстен пайыз түрiнде айына бiр рет айдың соңында жүргiзiледi, оның сомасы дәйектi алынған инвестициялық кiрiстен артық емес.
Ескерту: 6-бөліммен толықтырылды - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгi жинақтаушы зейнетақы қорларының қызметін реттеу жөніндегі комитетінің 29.02.2000 жылғы N 14-Ө бұйрығымен V001133_

6. Учет комиссионных вознаграждений, получаемых
в виде процентов от пенсионных взносов и инвестиционного дохода
Комиссионные вознаграждения от поступивших пенсионных взносов удерживаются от каждой суммы взноса отдельно и перечисляются на банковский счет Фонда по учету собственных средств. Своевременно не перечисленная сумма комиссионных вознаграждений учитывается как обязательство получателей перед фондом на балансовом счете 686 "Прочие начисленные расходы".
Комиссионные вознаграждения, получаемые в виде процентов от инвестиционного дохода, отражаются на балансовых счетах Фонда по учету собственных средств по методу начисления. Балансовые счета по учету собственных средств, на которых учитываются начисленные комиссионные вознаграждения в виде процента от инвестиционного дохода, закрываются по мере погашения или реализации финансовых инвестиций.
Перечисления комиссионных вознаграждений в виде процента от инвестиционного дохода производится один раз месяц в конце месяца, сумма которого не более фактически полученного инвестиционного дохода. <*>
Сноска. Инструкция дополнена новым Разделом 6 согласно приказу Комитета по регулированию деятельности НПФ Минтруда и соцзащиты населения РК от 29.02.2000г. N 14-П V001133_  .