Мүгедектер арасындағы халықаралық спорт жарыстарындағы жоғары спорт нәтижелерінің бір жолғы сыйақысын төлеудің тәртібі мен мөлшері туралы НҰСҚАУЛЫҚ
Қазақстан Республикасы Білім және мәдениет министрлігінің Туризм және спорт департаменті 15 қазан 1997 жылғы N 1-2-6/753 Бұйрық. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 1998 жылғы 3 қыркүйек N 598 тіркелді. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Мәдениет, ақпарат және спорт министрінің 2005 жылғы 12 қыркүйектегі N 245 бұйырығымен
Ескерту: Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Мәдениет, ақпарат және спорт министрінің 2005 жылғы 12 қыркүйектегі N 245 бұйырығымен.
--------------Бұйрықтан үзініді-------------------
Ведомстволық нормативті құқықтық актілерді Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес келтіру мақсатында БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі Туризм және спорт департаментінің "Мүгедектер арасындағы халықаралық спорт жарыстарындағы жоғары спорт нәтижелерінің бір жолғы сыйақысын төлеудің тәртібі мен мөлшері туралы Нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 1998 жылғы 3 қыркүйекте N 598 болып тіркелген 1997 жылғы 15 қазандағы N 1-2-6/753 бұйрығының күші жойылды деп танылсын...
4. Осы бұйрық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Министр
---------------------------------
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігімен келісе отырып халықаралық спорт жарыстарда үлкен нәтиже көрсету үшін, мүгедек спортшыларына және олардың жаттықтырушыларына қолдау көрсету үшін бұйырамын:
1. Мүгедектер арасындағы халықаралық жарыстарда үлкен спорттық нәтиже көрсеткен үшін берілетін бір уақыттық қаржылай сыйлықтың өлшемі мен беруі тәртібі туралы нұсқауы бекітілсін.
2. Осы бұйрықтың орындалуын қадағалау дене тәрбиесі мен сауықтыру бөлімі (М.А. Алпысбаев) және қаржы-экономика бөліміне (Шелипанова О.И.) жүктелсін.
Директор
Мүгедектер арасындағы халықаралық спорт
жарыстарындағы жоғары спорт нәтижелерінің
бір жолғы сыйақысын төлеудің тәртібі мен
мөлшері туралы
НҰСҚАУЛЫҚ
1. Қазақстан Республикасының Білім және мәдениет министрлігінің Туризм және спорт департаменті спорт шараларын өткізуге бөлінген қаржы есебінен және мөлшерінде негізгі халықаралық жарыстарда жоғары спорт нәтижелеріне жеткені үшін көру және есту органдары, тіреу-қозғалыс мүшелері кем спортшы-мүгедектерге, сондай-ақ жаттықтырушылар мен мамандарға сыйлық беруді жүзеге асырады.
2. Халықаралық жарыстарда жоғары спорт нәтижелеріне жеткен спортшы-мүгедектерге сыйлық төлеу келесі мөлшерде жүргізіледі:
____________________________________________________________________
|N     Жарыс атаулары               Орындар және есептеу
|п/п                         көрсеткішіндегі сыйлық мөлшерінің
|                                     коэффициенті

Об утверждении Инструкции о порядке и размерах выплаты единовременных вознаграждений за высокие спортивные результаты на международных спортивных соревнованиях среди инвалидов
Приказ Департамента туризма и спорта Министерства образования и культуры Республики Казахстан от 15.10.1997г. N 1-2-6/753. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 03.09.1998 г. N 598. Утратил силу - приказом Министра культуры, информации и спорта РК от 12.09.2005г. N 245
Извлечение из приказа
Министра культуры, информации и спорта РК
от 12.09.2005г. N 245
"В целях приведения ведомственных нормативных правовых актов в соответствие с законодательством Республики Казахстан, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Признать утратившим силу приказ Департамента туризма и спорта Министерства образования и культуры Республики Казахстан от 15.10.1997г. N 1-2-6/753 "Об утверждении Инструкции о порядке и размерах выплаты единовременных вознаграждений за высокие спортивные результаты на международных спортивных соревнованиях среди инвалидов"...
2. Настоящий приказ вводится в действие со дня подписания.
Министр
--------------------------------------------------------------------
Для стимулирования спортсменов-инвалидов и их тренеров в целях достижения высоких спортивных результатов на международных соревнованиях и по согласованию с Министерством финансов Республики Казахстан (письмо от 30.09.97г.№N 16-3-26/8679)
приказываю:
1. Утвердить Инструкцию о порядке и размерах выплаты единовременных вознаграждений за высокие спортивные результаты на международных спортивных соревнованиях среди инвалидов.
2. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на отделы физкультурно-оздоровительной работы (Алпысбаев М.А.) и финансово-экономический (Шелипанова О.И.).
Директор
Инструкция
о порядке и размерах выплаты единовременных
вознаграждений за высокие спортивные результаты
на международных спортивных соревнованиях среди инвалидов
1. Департамент туризма и спорта Министерства образования и культуры Республики Казахстан осуществляет премирование спортсменов-инвалидов с поражением органов зрения, слуха, опорно-двигательного аппарата, тренеров и специалистов за достижение высоких спортивных результатов на главных международных соревнованиях за счет и в пределах средств, выделенных на проведение спортивных мероприятий.
2. Выплата премий спортсменам-инвалидам достигших высоких спортивных результатов на международных соревнованиях производиться в следующих размерах:
_________________________________________________________________________
№  |   Наименование мероприятий  |  Занятое место и размер премии в     |
п/п |                             | коэффициенте к расчетному показателю |
|                             |______________________________________|

|                                1 орын   2 орын     3 орын
___________________________________________________________________
|1. Паралимпиадалық               К-80     К-70       К-60
|   ойындар, Саңыраулардың
|   дүниежүзілік
|   ойындары (дейін)
____________________________________________________________________
|2. Әлем чемпионаттары            К-60     К-50       К-40
|     (дейін)
___________________________________________________________________
|3. Азиялық-Тынықмұхит            К-40     К-30       К-20
|   ойындары (FE PIC)
|    (дейін)
____________________________________________________________________
|4. Азия чемпионаты (дейін)       К-20     К-10       К-5      ____________________________________________________________________
Ескерту: сыйлықтың сомасы коэффициенті жарыстар өткізу кезінде қолданылатын есептеу көрсеткіштеріне көбейту арқылы анықталады.
3. Егер спортшы-мүгедек бір жарыста бірнеше жүлделі орынға ие болса, онда сыйлық әрбір жүлделі орын үшін төленеді.
4. Бір уақытта (бір мәреде) жекелей және командалық біріншілікте 1-3 орын алған спортшы-мүгедектерге, сыйақы, ал жекелей біріншілікте алған орны үшін толық, ал командалық біріншілік үшін 0,5 коэффициенті арқылы төленеді.
5. Спортшы-мүгедектерді немесе командаларды дайындауға тікелей қатысы бар жаттықтырушылар мен мамандар үшін жиынтық сыйақы қоры келесі мөлшерде есептелінеді:
- жарыстардың жекелей түрлерінің бағдарламасында әрбір спортшының сыйақысының мөлшеріне сәйкес 1,5 коэффициентіне дейін;
- жарыстардың командалық түрлерінің бағдарламасында және спорттың командалық ойын түрлерінде командадағы спортшылардың жиынтық сыйақысының мөлшерінің 1,0 коэффициенті бойынша төленеді.
Жеке жаттықтырушы мен мамандардың сыйақысының мөлшері өздері дайындаған спортшы үшін бекітілген сыйақы мөлшерінен аспауы керек.
6. Сыйақыны төлеу жарыстар хаттамасының және Қазақстан Республикасы Білім және мәдениет министрлігі Туризм және спорт комитетінің Дене шынықтыру-сауықтыру жұмыстары бөлімі растаған тиісті құжаттар (рапорттар) арқылы жүргізіледі.

|                             |     1 место  |  2 место   | 3 место  |
__________________________________|______________|____________|__________|
1. | Паралимпийские Игры.        |    К-80      |    К-70    |   К-60   |
| Всемирные игры глухих (до)  |              |            |          |
____|_____________________________|______________|____________|__________|
2. | Чемпионат мира (до)         |    К-60      |    К-50    |   К-40   |
____|_____________________________|______________|____________|__________|
3. | Азиатские-Тихоокеанские игры|    К-40      |    К-30    |   К-20   |
| (FESPIC) (до)               |              |            |          |
____|_____________________________|______________|____________|__________|
4. | Чемпионат Азии (до)         |    К-20      |    К-10    |    К-5   |
____|_____________________________|______________|____________|__________|
Примечание. Сумма определяется путем умножения коэффициента на размер расчетного показателя действующего на период проведения соревнований.
3. В случае, если спортсмен-инвалид в одном соревновании занял несколько призовых мест, премии выплачиваются за каждое призовое место.
4. Спортсменам-инвалидам, завоевавшим 1-3 места в личном и командном первенстве одновременно (в одном старте) вознаграждение выплачивается соответственно занятому месту за личное первенство в полном размере, а командное - с коэффициентом 0,5.
5. Суммарный премиальный фонд для тренеров и специалистов непосредственно принимавших участие в подготовке спортсменов-инвалидов или команд исчисляется в размере:
- в индивидуальных видах программы соревнований с коэффициентом до 1,5 соответствующего размера премии каждого спортсмена;
- в командных видах программы соревнований и игровых командных видах спорта с коэффициентом 1,0 от суммарного размера премии спортсменов в команде.
Размер премии отдельному тренеру, специалисту не может превышать размера премии, установленной для спортсмена, которого они полготовили.
6. Выплата премий производится на основании протоколов соревнований и соответствующих подтверждений (рапортов) от отдела физкультурно-оздоровительной работы Департамента туризма и спорта Министерства образования и культуры Республики Казахстан.
УЧЕТНАЯ КАРТОЧКА
входящего документа
________________________________________________________________________
Откуда поступил документ
Министерство финансов
________________________________________________________________________
Входящий №    |       Дата    |     Исходящий №     |      Дата      |
________________|_______________|_____________________|________________|
4151        |      07.10    |    16-3-26/8679     |     30.09.97   |
________________|_______________|_____________________|________________|
Краткое содержание: О порядке и размерах выплаты единовременных
вознаграждений за высокие спортивные результаты.
Кто направил        Резолюция
Резолюция
вх. _______ "__" _____________ 1997г.
Кому _________________________
"__"_____________ 1997г.
Ознакомлен: