Нұсқаулықты бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникациялар министрлiгiмен БЕКІТІЛГЕН 1998 жылғы 28 қаңтардағы N 14 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 1998 жылғы 27 наурызда N 495 тіркелді. Күші жойылды - ҚР Көлік және коммуникациялар министрінің 2000 жылғы 12 желтоқсандағы N 490-І бұйрығымен
Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Қазақстан Республикасындағы теңіз және өзен көлігімен жолаушылар және жүк тасымалдарын лицензиялау тәртібі мен жағдайы туралы Ережені бекіту жөніндегі" 1997 жылғы 27 мамырдағы N 885 қаулысын орындау мақсатымен бұйырамын:
1. "Теңіз және өзен көлігімен жолаушылар мен жүктерді тасымалдау кезінде лицензиялық нормалар мен шарттардың сақталуы үшін бақылауды жүзеге асыру тәртібі туралы" нұсқаулық бекітілсін.
2. Көлік инспекциясы (Қ.С. Кәрібжанов), Заңгерлік жұмыс бөлімі (О.Е. Ахметжанов) осы нұсқаулықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігіне белгіленген тәртіппен тіркеуге жіберсін.
Министр
Қазақстан Республикасы
Көлiк және коммуникациялар
министрiнiң
1998 жылғы 28 қаңтардағы
N 14 бұйрығымен
Бекiтiлген
"Теңiз және өзен көлiгiмен жолаушылар мен жүктердi
тасымалдау кезiнде лицензиялық нормалар мен шарттарды
сақтау үшiн бақылауды жүзеге асыру тәртiбi туралы"
НҰСҚАУЛЫҚ
I. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң "Қазақстан Республикасындағы теңiз және өзен көлiгiмен жолаушылар мен жүк тасымалдарын лицензиялау тәртiбi мен жағдайы туралы Ереженi бекiту жөнiндегi" 1997 жылғы 27 мамырдағы N 885 қаулысын iске асыру мақсатында осы нұсқаулық теңiз және өзен көлiгiмен жолаушылар мен жүктердi тасымалдау кезiнде лицензиялау нормалар мен шарттарды сақтау үшiн бақылауды жүзеге асыру тәртiбiн анықтайды.
2. Заңды тұлғалар теңiз және өзен көлiгiмен жолаушылар мен жүктердi тасымалдаған кезде, сондай-ақ көлiк құралдарын пайдаланған кезде Кеме қатынасы қауiпсiздiгi мен экологиялық нормаларды қамтамасыз етуде, көлiк қызметiн тұтынушылар құқығын қорғау мен монополияға қарсы заңдар талабын iске асыруда лицензиялық нормалар мен шарттардың бұзылуын анықтау мен болдырмау мақсатында лицензияланатын қызмет бақыланады.
3. Теңiз және өзен көлiгiнде лицензиялық нормалар мен шарттардың сақталуына бақылау жүргiзу Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлiгi Көлiктiк бақылау комитетiнiң лауазымды тұлғаларымен қамтамасыз етiледi.
Ескерту: 3-тармақ жаңа редакцияда жазылды - Көлік және коммуникациялар министрінің 2003 жылғы 24 сәуірдегі N 148-І бұйрығымен .

Инструкция "О порядке осуществления контроля за соблюдением лицензионных норм и условий при перевозках пассажиров и грузов на морском и речном транспорте"
Утверждена приказом Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 28 января 1998 г. N 14. Зарегистрированa в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27.03.1998 г. N 495. Утратил силу - приказом Министра транспорта и коммуникаций РК от 12 декабря 2000 года N 490-I
Извлечение из приказа Министра транспорта
и коммуникаций РК от 12 декабря 2000 года N 490-I
О признании утратившими силу
некоторых приказов Министра   транспорта
и коммуникаций Республики Казахстан
Согласно представленной справки Министерства юстиции Республики Казахстан от 27 октября 2000 года о результатах проверки по вопросам государственной регистрации изданных приказов Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан и в соответствии с подпунктом 4) пункта 2  статьи 40  Закона Республики Казахстан "О нормативных правовых актах", приказываю:
1. Признать утратившими силу следующие приказы Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан...
8) Приказ от 28 января 1998 года N 14 "Об утверждении Инструкции...";
2. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан Кусаинова А.К.
3. Настоящий приказ вступает в силу со дня подписания, подлежит ознакомлению и рассылке.
И.о. Министра".
----------------------------------------------------
I. Общие положения
1. В целях реализации постановления Правительства Республики Казахстан от 27 мая 1997 года  N 885  "Об утверждении Положения о порядке и условиях лицензирования перевозок пассажиров и грузов на морском и речном транспорте в Республике Казахстан" настоящая инструкция определяет порядок осуществления контроля за соблюдением лицензионных норм и условий при перевозках пассажиров и грузов на морском и речном транспорте.
2. Контроль за лицензируемой деятельностью осуществляется с целью выявления и предотвращения нарушений лицензионных норм и условий при осуществлении юридическими и физическими лицами перевозок пассажиров и грузов на морском и речном транспорте, а также соблюдения условий, указанных в лицензии, обеспечения безопасности судоходства и экологических норм при эксплуатации плавучих транспортных средств, защиты прав потребителей транспортных услуг и реализации требований антимонопольного законодательства.
3. Контроль за соблюдением лицензионных норм и условий на морском и речном транспорте обеспечивается должностными лицами Комитета транспортного контроля Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан.  <*>
Сноска. Пункт 3 в новой редакции - приказом Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 24 апреля 2003 года  N 148-I .

4. 3-тармақта көрсетiлген органдардың лауазымды тұлғалар теңiз және өзен көлiгiнде лицензияланатын қызмет үшiн бақылауды жүзеге асырған кезде мынадай құқықтарға ие болады:
- аумақтарға, акваторияларға, порт құрылыстарына, кемелер мен жүзу көлiк құралдарына, кәсiпорындарға, ұйымдарға, мекемелерге және лицензиялық қызметi жүзеге асыратын кәсiпкерлерге кедергiсiз кiруге;
- лицензияда, экология талаптары мен нормаларда кеме қатынасы қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету мен теңiз және өзен көлiгiнiң қызметiн тұтынушылар құқығын сақтауда қарастырылған шарттардың орындалуын растайтын қажеттi құжаттарды тексеруге алуға.
Ескерту: 4-тармақ өзгертілді - Көлік және коммуникациялар министрінің 2003 жылғы 24 сәуірдегі N 148-І бұйрығымен .
II. Бақылауды ұйымдастыру
5. Лицензиялық нормалар мен шарттардың сақталуын бақылау лицензиялық қызметке қойылатын талаптарға жүзу көлiк құралдарының сай болуын растайтын құжаттарды тексерудi қоса теңiз және өзен көлiгiнде лицензияланатын қызметтi жүзеге асыратын кәсiпорындарды, ұйымдарды, мекемелердi және кәсiпкерлердi тексеру жолымен жүргiзiледi.
6. Тексеру былайша жүргiзiледi:
- Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлiгi Көлiктiк бақылау комитетiнiң аумақтық басқармаларының бастықтарымен бекiтiлетiн жоспарлар мен кестелерге сай жоспарланған тәртiпте;
- заңды және жеке тұлғалардың арыз-шағымдары мен өтiнiштерi, мемлекеттiк басқару және бақылау органдарының тапсырмалары бойынша Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникациялар министрлiгi басшылығының шешiмiмен жоспардан тыс тәртiпте;
- анықталған кемшiлiктердi жоюға бақылау жасау тәртiбiмен.
екiншi және үшiншi азат жолдарда көрсетiлген негiздермен тексеру жылына бiр реттен асырылмай жүргiзiледi.
Көлiк және коммуникациялар министрлiгiнiң жүйесiне кiретiн кәсiпорындар, мекемелер мен ұйымдар өкiлеттi лауазым тұлғаларының тексеру жүргiзулерiнде жәрдем жасауға және көмек көрсетуге мiндеттi.
Ескерту: 6-тармақ өзгертілді - Көлік және коммуникациялар министрінің 2003 жылғы 24 сәуірдегі N 148-І бұйрығымен .
7. Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлiгi Көлiктiк бақылау комитетiнiң облыстар және Астана мен Алматы қалалары бойынша Көлiктiк бақылау басқармалары мына негiзгi мәселелер бойынша тексерулер жүргiзеді:
- лицензия бар екендiгi, лицензияда көрсетiлген түрге қызметтiң сәйкестiгiн, лицензия мерзiмi мен әрекет аймағының сақталуын, сондай-ақ жүзу көлiк құралдарында есеп құжатының бар екендiгiн;
- лицензияланатын қызметтi орындауды қамтамасыз ететiн лицензия алған кезде құжаттарды көрсетiлген материалдық-техникалық базаға сәйкестiгiн;
- орындалатын қызметтiң су көлiгi кемелерiнде қызмет ету Жарғысының талаптарына, қолданылып жүрген халықаралық шарттар мен келiсiмдерге, жүктер мен жолаушылар тасымалдарының ережелерiне, тұтынушының өмiрi мен денсаулығы қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету, қоршаған ортаны қорғау, сапалы қызмет көрсету және тұтынушының мүлкiн сақтауға мiндеттi талаптарды белгiлейтiн өзге нормативтiк актiлерге сай болуын;
- теңiз және өзен флоты кемелерiнiң командалық құрамында осы кеме түрiн немесе жүзу құралдарын жүргiзуге пайдалануға құқықты растайтын құжаттардың бар екендiгiн;
- өткен тексерулерде анықталған кемшiлiктердiң жойылғанын;
- лицензия шартын сақтау бойынша бақылаушы және қадағалаушы органдардың нұсқаулары мен талаптарын орындау;
- лицензия нормалары мен ережелерiн басқаша бұзуларды анықтау.
Ескерту: 7-тармақ өзгертілді - Көлік және коммуникациялар министрінің 2003 жылғы 24 сәуірдегі N 148-І бұйрығымен .

4. Уполномоченные должностные лица, указанные в пункте 3 при осуществлении контроля за лицензируемой деятельностью на морском и речном транспорте имеют право:
- беспрепятственного допуска на территории, акватории, портовые сооружения, суда и плавучие транспортные средства, предприятий, организаций, учреждений и предпринимателей, осуществляющих лицензируемую деятельность;
- получать необходимые для проверки документы, подтверждающие соблюдение условий, предусмотренных в лицензии, экологических требований и норм, обеспечение безопасности судоходства и соблюдение прав потребителей услуг морского и речного транспорта.  <*>
Сноска. Пункт 4 с изменениями - приказом Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 24 апреля 2003 года  N 148-I .
II. Организация контроля
5. Контроль за соблюдением лицензионных норм и условий проводится путем инспектирования предприятий, организаций, учреждений и предпринимателей, осуществляющих лицензируемую деятельность на морском и речном транспорте, включая проверки документов, подтверждающих соответствие плавучих транспортных средств требованиям, предъявляемым к лицензируемой деятельности.
6. Инспектирование осуществляется:
- в плановом порядке, согласно планов и графиков, утверждаемых начальниками территориальных управлений транспортного контроля Комитета транспортного контроля Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан;
- в неплановом порядке, по решениям руководства Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан, принятым по жалобам и заявлениям юридических и физических лиц, обращениям органов государственного управления и контроля;
- в порядке контроля за устранением выявленных недостатков.
Инспектирование по основаниям, указанным во втором и третьем абзацах настоящего пункта проводится не чаще одного раза в год. Предприятия , учреждения и организации, входящие в систему Министерства транспорта и коммуникаций, обязаны оказывать содействие и помощь уполномоченным должностным лицам в проведении инспектирований.  <*>
Сноска. Пункт 6 с изменениями - приказом Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 24 апреля 2003 года  N 148-I .
7. Управления транспортного контроля по областям и городам Алматы и Астана Комитета транспортного контроля Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан осуществляют инспектирование по следующим основным вопросам:
- наличия лицензии, соответствия вида деятельности указанной в лицензии, соблюдения срока и зоны действия лицензии, а также наличия учетного документа на плавучих транспортных средствах;
- соответствие материально-технической базы, указанной в документах при получении лицензии, обеспечению выполнения лицензируемой деятельности;
- соответствия выполняемой деятельности требованиям Устава службы на судах водного транспорта, действующих международных договоров и соглашений, правил перевозки грузов и пассажиров, других нормативных актов, устанавливающих обязательные требования к обеспечению безопасности для жизни и здоровья потребителя, охраны окружающей среды, качеству услуг и сохранности имущества потребителя;
- наличия документа, подтверждающего профессиональную пригодность командного состава судов морского и речного флота;
- устранения недостатков, выявленных предыдущими проверками;
- выполнения предписаний и требований контролирующих и надзорных органов по соблюдению условий лицензирования;
- выявления других нарушений норм и правил лицензирования.  <*>
Сноска. Пункт 7 с изменениями - приказом Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 24 апреля 2003 года  N 148-I .

8. Тармақ алынып тасталды - Көлік және коммуникациялар министрінің 2003 жылғы 24 сәуірдегі N 148-І бұйрығымен .
9. Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлiгi Көлiктiк бақылау комитетiнiң аумақтық басқармаларының өкiлеттi лауазым тұлғалары теңiз және өзен көлiгiнде лицензиялау шарттарын сақтауды тексеруге инспектрлеу актiсiн (бұдан былай мәтiн бойынша - актi) және тапсырмадан тыс жүргiзiлген тексеру барысында лицензиялау туралы заңдар бұзылғаны анықталған жағдайда әкiмшiлiк құқық бұзу жөнiнде хаттама құрастыруға құқықты.
Ескерту: 9-тармақ өзгертілді - Көлік және коммуникациялар министрінің 2003 жылғы 24 сәуірдегі N 148-І бұйрығымен .
III. Бақылаудың және лицензия шартын бұзу жағдайы
анықталғанда қабылданған шаралар нәтижесi
10. Астана мен Алматы қалалары бойынша Көлiктiк бақылау басқармалары бұзуларға және олар бойынша қабылданған шараларға есеп жүргiзедi, сондай-ақ лицензия алушы жағынан болған бұзуларды жоюына бақылау жүргiзедi және Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлiгi Көлiктiк бақылау комитетiне есеп бередi.
Ескерту: 10-тармақ жаңа редакцияда жазылды - Көлік және коммуникациялар министрінің 2003 жылғы 24 сәуірдегі N 148-І бұйрығымен .
11. Лицензиялық заңнаманы бұзулар анықталған жағдайда Қазақстан Республикасының Әкімшілiк құқық бұзушылықтар туралы кодексіне сәйкес әкiмшiлiк құқық бұзушылық туралы хаттама толтырылады.
Ескерту: 11-тармақ жаңа редакцияда жазылды - Көлік және коммуникациялар министрінің 2003 жылғы 24 сәуірдегі N 148-І бұйрығымен .
12. Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлiгi Көлiктiк бақылау комитетiнiң аумақтық басқармаларының басшылары жүзу қауiпсiздiгiне және қоршаған ортаның ластануына қауiп төндiретiн, лицензиялық нормалар мен ережелердiң сақталмаған жағдайда тексеру актiлерiнiң негiзiнде қолданылып жүрген заңдарға сай кемшiлiктер жойылғанға дейiн жүзу көлiк құралдарының лицензия әрекетiн тоқтату үшiн лицензия берушiге ұсыныс табыс етедi.
Ескерту: 12-тармақ өзгертілді - Көлік және коммуникациялар министрінің 2003 жылғы 24 сәуірдегі N 148-І бұйрығымен .
13. Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникациялар министрлiгiнiң Көлiктiк бақылау комитетi Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлiгi Көлiктiк бақылау комитетiнiң аумақтық басқармаларының лицензиялау шарттарының орындалғанына тексеру жүргiзу туралы есеп берулерiне талдау жүргiзедi және заңнамаға сәйкес мемлекеттiк органдарға ақпаратты ұсынады.
Ескерту: 13-тармақ жаңа редакцияда жазылды - Көлік және коммуникациялар министрінің 2003 жылғы 24 сәуірдегі N 148-І бұйрығымен .

8.  (Пункт исключен - приказом Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 24 апреля 2003 года  N 148-I ).
9. Уполномоченные должностные лица территориальных управлений транспортного контроля Комитета транспортного контроля Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан, должны составить акт инспектирования проверки соблюдения условий проверки соблюдения условий лицензирования на морском и речном транспорте (далее по тексту - акт ) и протокол об административных правонарушениях в случае обнаружения явных нарушений законодательства о лицензировании в ходе проверки, проведенной без задания.  <*>
Сноска. Пункт 9 с изменениями - приказом Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 24 апреля 2003 года  N 148-I .
III. Результаты контроля и принятие мер по
выявленным нарушениям условий лицензирования
10. Управления транспортного контроля по областям и городам Алматы и Астана ведут учет нарушений, принятых по ним мер, а также осуществляют контроль за устранением имеющихся нарушений со стороны лицензиата и представляют отчет в Комитет транспортного контроля Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан.  <*>
Сноска. Пункт 10 в новой редакции - приказом Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 24 апреля 2003 года  N 148-I .
11. В случае обнаружения нарушений лицензионного законодательства составляется протокол об административном правонарушении в соответствии с Кодексом Республики Казахстан об административных правонарушениях.  <*>
Сноска. Пункт 11 в новой редакции - приказом Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 24 апреля 2003 года  N 148-I .
12. Руководители территориальных управлений транспортного контроля Комитета транспортного контроля Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан, при наличии нарушений, угрожающих безопасности плавания и загрязнения окружающей природной среды, несоблюдении лицензионных норм и правил на основании акта инспектирования направляют представление лицензиару на приостановление действий лицензии на плавучие транспортные средства до устранения имеющихся недостатков согласно действующему законодательству.  <*>
Сноска. Пункт 12 с изменениями - приказом Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 24 апреля 2003 года  N 148-I .
13. Комитет транспортного контроля Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан ведет анализ отчетов территориальных управлений транспортного контроля Комитета транспортного контроля Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан о проведении проверок выполнения условий лицензирования и представляет информацию государственным органам в соответствии с законодательством.  <*>
Сноска. Пункт 13 в новой редакции - приказом Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 24 апреля 2003 года  N 148-I .

14. Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникациялар министрлiгiнiң Көлiктiк бақылау комитетiмен ұсынылған құжаттар негiзiнде қажет болуына қарай мына шешiмдердi қабылдайды:
- тоқтатылған себебi көрсетiле отырып, алты айға дейiнгi мерзiмге лицензия күшiн тоқтату туралы;
- лицензияда жазылған талаптарды лицензия алушы орындамаған жағдайында сот тәртiбiмен лицензияны қайтып алу.
Ескерту: 14-тармақ өзгертілді - Көлік және коммуникациялар министрінің 2003 жылғы 24 сәуірдегі N 148-І бұйрығымен .
15. Лицензия алушының лицензия күшi тоқтатылған шешiмдi сот тәртiбiмен шағымдануға құқығы бар.
N 1 Қосымша
ИНСПЕКТРЛЕУ  АКТI
Теңiз және өзен көлiгiнде лицензиялау шарттарының
сақталуын тексеру туралы
199__ж."__"___________                          N ______________
(тапсырма беру журналы
бойынша)
____________________________________________________________________
(лицензия алушының толық аты)
____________________________________________________________________
(лицензия N, сериясы)              (есеп құжатының N , сериясы)
____________________________________________________________________
(кәсiпорын басшысының (заңды тұлғаның) Ф,А,Ә)
____________________________________________________________________
(иесiнiң (жеке тұлғаның) Ф,А,Ә)
____________________________________________________________________
(лицензияланатын қызметке жауапты тұлғаның Ф,А,Ә,)
____________________________________________________________________
(лицензия иесiнiң пошталық толық мекен-жайы, телефон)
Негiзi______________________________________________________________
(тексеруге тапсырма берген органның аты, құжаттың берiлген
күнi мен нөмiрi)
Тапсырма____________________________________________________________
(инспектрлеу мақсаты)
Құрастырылған_______________________________________________________
____________________________________________________________________
(тексеруге қатысушы лауазымды тұлғалардың Ф,А,Ә, бақылаушы
органның аты)
Қатысушылар_________________________________________________________
____________________________________________________________________
(лицензияланатын қызметтiң субъектiсi жауапты
тұлғасының лауазымы Ф,А,Ә,)
____________________________________________________________________
(тексеру объектiсiнiң аты, лицензияланатын қызметтiң түрi)
____________________________________________________________________
(лицензияланатын қызмет талаптарының санаты)
1. Тексеру нәтижесi_________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________ ____________________________________________________________________ ____________________________________________________________________ ____________________________________________________________________
2. Бұзу себептерi___________________________________________________
____________________________________________________________________
3. Тұжырымы_________________________________________________________
____________________________________________________________________
Қосымшалар:_________________________________________________________
Акт __________ беттен __________ данада және жiберiлдi(тапсырылды):
1. ___________________________________________________________
2. ___________________________________________________________
3. ___________________________________________________________
Тексерушiлер _________________________ ______________________
(фамилиясы, аты-жөнi)           (қолы)
Тексеруге қатысушылар_______________________ ________________
(фамилиясы, аты - жөнi)      (қолы)
Актiнiң бiр данасын алды:
Кәсiпорын басшысы (кәсiпкер),
кеме капитаны, лицензиялауға жауапты
___________________________       ____________________________
(фамилиясы, аты - жөнi)                    (қолы)
N 2 Қосымша
НҰСҚАМА
Теңiз және өзен көлiгiнде лицензиялау шарттарының
бұзылғанын жою жөнiнде
____________________________________________________________________
(лицензияланатын қызметтi жүзеге асыратын кәсiпорынның басшысының
лауазымы, Ф,А,Ә)
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1997 ж.27.05. N 885
"Қазақстан Республикасындағы теңiз және өзен көлiгiмен жолаушылар
мен жүктердiң тасымалдарын лицензиялау шарттары мен тәртiбi туралы"
Ережеге  сай және материалдар негiзiнде ____________________________________________________________________
(материалдар, актiлер, рапорттар, хаттамалар тiзiмi)
Лицензия шарты бұзылғанының белгiлi фактiлерi:
____________________________________________________________________
(бұзу жасалған орын мен уақыты, бұзу жағдайы, жүзу құралы),
____________________________________________________________________
(тiркеу порты, бұзу жасаған тұлғаның қызметi, Ф,А,Ә)
Осыған қатысты мына нұсқаулар берiледi:
1.__________________________________________________________________
2.__________________________________________________________________
3.__________________________________________________________________
4.__________________________________________________________________
Нұсқаманы (тапсырма) танысуға берген күннен бастап 10 күннiң
iшiнде қабылданған шаралар туралы __________________________________
____________________________________________________________________
(Көлiк инспекциясы бөлiмiнiң аты)
мекен-жай бойынша___________________________________________________
(пошталық толық мекен-жайы)
_________________________________      ____________________________
Көлiк инспекциясындағы бөлiм                       (қолы)
басшысының қызметi және Ф,А,Ә
Тапсырманы алған
Лицензиялауға жауапты кәсiпорын
басшысы (кәсiпкер), кеме капитаны
________________________________       ____________________________
(фамилиясы, аты - жөнi)                         (қолы)
N 3 Қосымша
ТАПСЫРМА
Теңiз және өзен көлiгiнде лицензияланатын объектiлердi
тексеруге (инспектрлеу)
199 __ " __ " ______________  N_____________________________
(тапсырма беру журналы бойынша)
1.__________________________________________________________________
2.__________________________________________________________________
3.__________________________________________________________________
4.__________________________________________________________________
5.__________________________________________________________________
6.__________________________________________________________________
(тексерушiлердiң қызметi Ф,А,Ә)                    Тексерiлетiн
объектiлер:____________________________________________
____________________________________________________________________
_______________  ___________________ дейiн ________________ күнге
(тексеру мақсаты)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(тексеруге тапсырма беру)
___________________________________     ____________________________
(басшының Ф,А,Ә және қызметi)                     (қолы)
органның мөрi
Лицензиялауға жауапты кәсiпорын
Басшысы (кәсiпкер), көлiк кемесiнiң
Капитаны тапсырманың көшiрмесiн алды.
___________________________________    ____________________________
(Ф, А, Ә,)                               (қолы)

14. Комитет транспортного контроля Министерства транспорта и коммуникации Республики Казахстан на основании представленных документов при необходимости может принять решение:
- о приостановлении действия лицензии на срок до шести месяцев с указанием причин приостановления;
- об отзыве лицензии в судебном порядке по основаниям, установленным законодательством.  <*>
Сноска. Пункт 14 с изменениями - приказом Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 24 апреля 2003 года  N 148-I .
15. Лицензиат имеет право обжаловать в судебном порядке решение о приостановлении действия лицензии.
Приложение N 1
АКТ ИНСПЕКТИРОВАНИЯ
проверки соблюдения условий лицензирования
на морском  и  речном  транспорте
от "_____" _______________199__г.                       N __________
(по журналу выдачи заданий)
____________________________________________________________________
(полное наименование   лицензиата)
______________________                ______________________________
(серия,N лицензии)                       (серия, N учетного документа)
______________________________________________________________________
(Ф.И.О.руководителя предприятия (юридическое лицо),
______________________________________________________________________
(владельца (физическое лицо)
_____________________________________________________________________
(Ф.И.О.лица,ответственного за лицензируемую деятельность)
______________________________________________________________________
(полный почтовый адрес владельца лицензии,телефон)
Основание_____________________________________________________________
(наименование органа,выдавшего задание на проверку,
дата  и номер документа)
Задание_______________________________________________________________
(цели инспектирования)
______________________________________________________________________
Составлен_____________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(Ф.И.О.,должность лиц,участвующих в проверке,наименование контрольного
органа)
Присутствовали:_______________________________________________________
______________________________________________________________________
(Ф.И.О.,должность   ответственных    лиц    субъекта     лицензируемой
деятельности)
______________________________________________________________________
(наименование объекта проверки,вида лицензируемой деятельности,
______________________________________________________________________
категории требований к лицензируемой деятельности)
1. Результаты проверки________________________________________________
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
2. Причины  нарушений_________________________________________________
______________________________________________________________________
3. Выводы_____________________________________________________________
______________________________________________________________________
Приложения:___________________________________________________________
Акт составлен на ____ листах, в ____экз. и направлен (вручен):
1.____________________________________________________________
2.____________________________________________________________
3.____________________________________________________________
Проверяющие _______________________                ___________________
(фамилия,инициалы)                            (подпись)
___________________________________                 _________________
Участвующие в  проверке
___________________________________                ___________________
(фамилия, инициалы)                                      (подпись)
___________________________________                ___________________
Один экземпляр акта получил:
Руководитель предприятия
(предприниматель),капитан судна,
ответственный за лицензирование
___________________________________                ___________________
(фамилия,инициалы)                                       (подпись)
Приложение N 2
ПРЕДПИСАНИЕ
об устранении нарушений условий лицензирования на
морском и речном транспорте
_____________________________________________________________________
(должность,Ф.И.О. руководителя предприятия,осуществл. лицензируемую
деятельность)
В соответствии с Положением "О порядке и условиях лицензирования перевозок пассажиров и грузов на морском и речном транспорте в Республике Казахстан", утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 27. 05. 97 г. N 885 и на основании материалов
_____________________________________________________________________
(перечень материалов, актов, рапортов, протоколов)
Установлены факты нарушения условий лицензирования:
_____________________________________________________________________
(время и место совершения, состав нарушений, плавучее средство,
_____________________________________________________________________
порт приписки, Ф.И.О., должности лиц, допустивших нарушения)
В связи с  этим предписывается:
1.___________________________________________________________________
2.___________________________________________________________________
3.___________________________________________________________________
4.___________________________________________________________________
О принятых мерах сообщить в 10 дневный срок со дня ознакомления (получения) предписания ______________________________________________ ______________________________________________________________________                   (наименование отделения Транспортной инспекции)
по адресу_____________________________________________________________
(полный почтовый адрес)
___________________________________                 __________________
Ф.И.О.и должность руководителя                           (подпись)
отделения Транспортной инспекции
Предписание получил
Руководитель предприятия (предприниматель),
капитан судна, ответственный за лицензирование
___________________________________                __________________
(фамилия,инициалы)                                         (подпись)
Приложение N 3
ЗАДАНИЕ
на  проверку (инспектирование) объектов лицензирования
на морском и речном транспорте
" "_______________199 г.                         N____________________
(по журналу выдачи)
заданий)
1.____________________________________________________________________
2.____________________________________________________________________
3.____________________________________________________________________
4.____________________________________________________________________
5.____________________________________________________________________
6.____________________________________________________________________
(ФИО и должность проверяющих)
Объекты проверки:_____________________________________________________
______________________________________________________________________
с________________по__________________на________дней
(сроки проверки)
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
(цели проверки)
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
(задание на проверку)
_________________________________________        _____________________
(ФИО и должность руководителя)                             (подпись)
печать органа
Копию задания получил Руководитель
предприятия (предприниматель),
ответственный за лицензирование,
капитан транспортного судна
__________________________________________      ______________________
(ФИО)                                                (подпись)