"Жер салығын есептеудің және төлеудің тәртібі туралы" N 34 Нұсқаулығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Салық комитетінің Бұйрық 1998 жылғы 10 шілдедегі N 62. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 1998 жылғы 23 шілдеде тіркелді. Тіркеу N 547. Күші жойылды - ҚР Мемлекеттік кіріс министрінің 2002 жылғы 9 сәуірдегі N 416 бұйрығымен.
-------------------Бұйрықтан үзінді----------------
Мемлекеттік кіріс министрінің
2002 жылғы 9 сәуірдегі N 416 бұйрығы
"Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы"
Қазақстан Республикасының
K010209_
Кодексiн (Салық Кодексiн) қолданысқа
енгiзу туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 шiлдедегi Заңына
сәйкес
БҰЙЫРАМЫН:
Күшiн жоғалтқан жекелеген бұйрықтарының тiзбесi:
34. "Жер салығын есептеу және төлеу тәртiбi туралы" N 34 Нұсқаулығына
өзгерiстер мен толықтыруларды бекiту туралы" Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлiгi Салық комитетiнiң 1998 жылғы 10 шiлдедегi N 62
V980547_
бұйрығы. -----------------------------------------------------
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
Салық комитетінің
1998 жылғы 10 шілдедегі N 62
бұйрығымен бекітілген
"Жер салығын есептеудің және төлеудің тәртібі туралы"
N 34
V950075_
Нұсқаулығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу
туралы
І бөлімде:
1-тармақтың екінші азатжолындағы "жер үшін төлем" деген сөздерден кейін "Мемлекет беретін" деген сөздермен толықтырылсын және "нысанда" деген сөз "нысандарда" деген сөздермен ауыстырылсын;
ІІІ бөлім:
4-тармақтың бірінші азатжолы мынадай редакцияда жазылсын:
"Жер учаскелері жер салығы салынатын объектілер болып табылады. Атап айтқанда, жер учаскелеріне мыналар жатады:";
5-тармақ мынадай мазмұндағы азатжолмен толықтырылсын:
"Жерлерді санаттарға жатқызу, сондай-ақ олардың арналған мақсаты өзгеруіне байланысты жерді бір санаттан екінші санатқа ауыстыру атқарушы органдардың шешімі бойынша олардың құзыретіне сәйкес жүргізіледі.".
IV бөлімде:
6-тармақта:
мынадай мазмұндағы бесінші азатжолмен толықтырылсын:
"Заңды және жеке тұлғалардың жерді немесе басқа құжатты иелену немесе пайдалану жөніндегі, жер учаскесін иелену немесе пайдалану құқығын растайтын акт болмаған жағдайда, бұл тұлғаларды жер учаскесі бойынша салық төлеушілер деп тану үшін осы жер учаскесін иелену, басқару және пайдалану құқықтарды олардың іс жүзінде іске асыруы негіз болып саналады.";
бесінші - он бірінші азатжолдар тиісінше алтыншы - он екінші азатжолдар болып есептелсін;
14-тармақтар үшінші, төртінші және бесінші азатжолдарындағы "шеттету жолдарымен" деген сөздер "қорғалатын аймақтармен" деген сөздермен ауыстырылсын.
VI бөлімде:
33-тармақта:
мынадай мазмұндағы екінші азатжолмен толықтырылсын:
"Мысал:
Қостанай қаласында жер салығының 1 шаршы метрі үшін 3,25 теңге ставкасы кезінде төмендетілген базалық ставканың шекті мөлшері 2,275 теңгені (базадан 70%) құрауы керек. Жер салығын белгілеу үшін осы ставкаға "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің Заң күші бар Жарлығының 107-бабына
сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі жыл сайын белгілейтін коэффициент
қолданылады;
екінші және үшінші азатжолдар тиісінше үшінші және төртінші
азатжолдар болып есептелсін.
VII бөлімде:
34-тармақтың үшінші және төртінші азатжолдарындағы "және басқа
ғимараттарды" "және басқа қондырғылар" деген сөздерден кейін "қорғалатын
аймақтарды" және "қорғалатын аймақтар" деген сөздермен толықтырылсын.
XIV бөлімде:
61-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
Мынадай:

О внесении изменений и дополнений в Инструкцию N 34 ~V950075 "О порядке исчисления и уплаты земельного налога"
Утверждено приказом Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан от 10 июля 1998 года N 62. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 23.07.1998 г. за N 547. Утратил силу - приказом Министра государственных доходов РК от 9.04.2002 № 416 (извлечение из приказа см. ниже).
Извлечение из приказа Министра государственных доходов
Республики Казахстан от 9 апреля 2002 года № 416
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 12 июня 2001 года
Z010210_
"О введении в действие Кодекса Республики Казахстан "О налогах и
других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс)" приказываю:
1. Признать утратившими силу некоторые приказы согласно приложению:
...Приказ Налогового комитета Министерства финансов Республики
Казахстан от 10 июля 1998 года N 62 "Об утверждении изменений и дополнений
к Инструкциям Налогового комитета Министерства финансов Республики
Казахстан N 33 "О порядке исчисления и уплаты в бюджет подоходного налога
с юридических лиц", N 34 "О порядке исчисления и уплаты земельного
налога"...
Министр
---------------------------------------------------------------------------
В разделе I:
абзац второй пункта 1 после слов "Плата за землю" дополнить словами
", предоставляемую государством," и слово "форме" заменить словом "формах".
В разделе III:
абзац первый пункта 4 изложить в следующей редакции:
"Объектом обложения земельным налогом является земельный участок. К
земельным участкам, в частности, относятся:";
пункт 5 дополнить абзацем следующего содержания:
"Отнесение земель к категориям, а также перевод земель из одной категории в другую в связи с изменением их целевого назначения производится по решению исполнительных органов в соответствии с их компетенцией.".
В разделе IV:
в пункте 6:
дополнить пятым абзацем следующего содержания:
"При отсутствии у юридических и физических лиц акта на право владения или пользования землей или другого документа, удостоверяющего право владения или пользования земельным участком, основанием для признания этих лиц налогоплательщиками в отношении земельного участка является фактическая реализация их прав по владению, распоряжению и пользованию этим земельным участком.";
пятый-одиннадцатый абзацы считать соответственно шестым- двенадцатым абзацами;
в третьем, четвертом и пятом абзацах пункта 14 слова "полосами отчуждения" заменить словами "охранными зонами".
В разделе VI:
в пункте 33:
дополнить вторым абзацем следующего содержания:
"Пример.
В г.Костанае при ставке земельного налога 3,25 тенге за 1 кв. метр предельный размер сниженной базовой ставки должен составлять 2,275 тенге (70% от базовой). Для определения размера земельного налога к данной ставке применяется коэффициент, устанавливаемый ежегодно Правительством
Республики Казахстан в соответствии со статьей 107 Указа Президента
Республики Казахстан, имеющего силу Закона, "О налогах и других
обязательных платежах в бюджет";
абзацы второй и третий считать абзацами третьим и четвертым.
В разделе VII:
в третьем и четвертом абзацах пункта 34 после слов "и других
сооружений" "и другие устройства" дополнить словами ", охранных зон" и
", охранные зоны".
В разделе ХIV:
пункт 61 изложить в следующей редакции:
"Налог не взимается с земельных участков:

1) елді мекендердің жалпы пайдаланымындағы;
2) жалпы пайдаланымдағы мемлекеттік автомобиль жолдарының желілері
алып жатқан;
3) Астана қаласында құрылыс салуға құрылыс кезеңінде, бірақ үш жылдан
аспайтын уақытқа пайдаланылып жатқан;
4) Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша тұмшаланып
отырған объектілер алып жатқан жер учаскелерінен салық алынбайды.
Жалпы пайдаланудағы елді-мекендердің жеріне алаңдар, көшелер, өткінші
тұстар, жолдар, жағалаулар, саябақтар, скверлер, бульварлар, су қоймалары,
жаға-жайлары және халықтың мұқтаждарын қанағаттандыруға арналған басқа да
объектілер орналасқан жерлер жатады.";
63 және 65-тармақтар алынып тасталсын.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігінің
Әдістемелік кеңесінде
келісілді
1998 жылғы 10 шілде, N 34 хаттама

1) общего пользования населенных пунктов;
2) занятых сетью государственных автомобильных дорог общего
пользования;
3) занятых под строительство в городе Астана на период строительства
не более трех лет;
4) занятых под объекты, находящиеся на консервации по решению
Правительства Республики Казахстан.
К землям общего пользования населенных пунктов относятся земли, занятые и предназначенные для занятия площадями, улицами, проездами, дорогами, набережными, парками, скверами, бульварами, водоемами, пляжами и иными объектами, предназначенными для удовлетворения нужд населения.";
пункты 63 и 65 исключить.