Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Қазынашылық Департаментіндегі республикалық бюджетті орындаудың бухгалтерлік есебі жөніндегі Нұсқаулыққа өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Бұйрық Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Қазынашылық департаментінің 1998 жылғы 11 тамыз N 372 Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 1998 жылғы 2 қыркүйекте тіркелді. Тіркеу N 596. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2009 жылғы 16 қарашадағы N 495 Бұйрығымен.
Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2009.11.16 N 495 бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Қазынашылық департаментінің 1998 жылғы 27 қаңтардағы N 31 V980487_ бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Қазынашылық департаментіндегі республикалық бюджетті орындаудың бухгалтерлік есебі жөніндегі қолданыстағы Нұсқаулығының осы бұйрыққа қоса беріліп отырған N 2 өзгерістері мен толықтырулары бекітілсін. Директор Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Қазынашылық департаментінің 1998 жылғы 11 тамыздағы N 372 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Қазынашылық Департаментіндегі республикалық бюджетті орындаудың бухгалтерлік есебі жөніндегі Нұсқаулығына N 2 толықтырулар мен өзгерістер Қазақстан Республикасы "Бюджет жүйесі туралы" Z960052_ Заңының 23-бабына сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Қазынашылық департаменті Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Қазынашылық департаментінің 1998 жылғы 27 қаңтардағы N 31 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Қазынашылық департаментіндегі республикалық бюджетті орындаудың бухгалтерлік есебі жөніндегі қолданыстағы Нұсқаулығына N 2 өзгерістер мен толықтырулар енгізеді. "Бухгалтерлік есепті ұйымдастыру" 1 бөлімінде - 1.9. тармақ мынадай мазмұндағы азатжолмен толықтырылсын: "- Мемлекеттік қарыз алу қаражаттарын есепке алу кітабы (12-Қосымша)". 2 бөлімде "Ағымдағы есеп шоттарының жоспары мен шоттардың сипаттамасы": - "Берілген және алынған қарыздар" 05 шотының атауы "Бюджеттік несиелер (қарыздар) және қаражаттарды мемлекеттік қарыз алу" деп ауыстырылсын; - 2.1. тармақ "Қаражаттарды мемлекеттік қарыз алу" 053 қосалқы шотымен толықтырылсын; - 2.4. тармақ мынадай мазмұндағы алтыншы азатжолмен толықтырылсын: "республикалық бюджеттің тапшылығын қаржыландыру үшін үкіметтік қарыз алу." мынадай мазмұндағы он төртінші азатжолмен толықтырылсын: "мемлекеттік қарыз алу сомасын өтеу"; - мынадай мазмұндағы 2.24 тармағымен толықтырылсын: "Қаражаттарды мемлекеттік қарыз алу" N 053 қосалқы шоты

О внесении дополнений и изменений в Инструкцию по бухгалтерскому учету исполнения республиканского бюджета в Департаменте Казначейства Министерства финансов Республики Казахстан
Приказ Департамента Казначейства Министерства финансов Республики Казахстан от 11 августа 1998 года N 372. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 2 сентября 1998 года N 596. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 16 ноября 2009 года N 495
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 16.11.2009 N 495 (порядок введения в действие см. п. 4).
Утвердить прилагаемые к настоящему приказу дополнения и изменения N 2 к действующей Инструкции по бухгалтерскому учету исполнения республиканского бюджета в Департаменте Казначейства Министерства финансов Республики Казахстан, утвержденной приказом Департамента Казначейства Министерства финансов Республики Казахстан от 27 января 1998 года N 31 V980487_ .
Директор
Дополнения и изменения N 2 в Инструкцию
по бухгалтерскому учету исполнения республиканского
бюджета в Департаменте Казначейства Министерства
Финансов Республики Казахстан
В соответствии со статьей 23 Закона Республики Казахстан "О бюджетной системе" Z960052_ Департамент Казначейства Министерства финансов Республики Казахстан вносит дополнения и изменения N 2 в действующую Инструкцию по бухгалтерскому учету исполнения республиканского бюджета в Департаменте Казначейства Министерства финансов Республики Казахстан, утвержденную приказом Департамента Казначейства Министерства финансов Республики Казахстан от 27 января 1998 года N 31.
В разделе 1 "Организация бухгалтерского учета"
- пункт 1.9. дополнить абзацем следующего содержания:
"книга учета средств государственного заимствования (Приложение 12)."
В разделе 2 "План счетов текущего учета и характеристика счетов":
- наименование счета 05 "Ссуды выданные и полученные" заменить на "Бюджетные кредиты (ссуды) и государственное заимствование средств";
- пункт 2.1. дополнить субсчетом 053 "Государственное заимствование средств";
- пункт 2.4. дополнить абзацем шестым следующего содержания: "правительственные заимствования, для финансирования дефицита республиканского бюджета."
дополнить абзацем четырнадцатым следующего содержания: "погашение суммы государственного заимствования."
- дополнить пунктом 2.24 следующего содержания:
Субсчет N 053 "Государственное заимствование средств"

2.24. Бұл қосалқы шотта республикалық бюджеттің тапшылығын қаржыландыру үшін заңды және жеке тұлғалардан қарызға алынған қаражаттар қарастырылады.
Мемлекеттік қарыз алу бойынша қаражаттар 053 қосалқы шотының кредитінде көрсетіледі.
Мемлекеттік қарыз алу сомасын өтеу 053 қосалқы шотының дебеті бойынша көрсетіледі.
- 2.24, 2.25, 2.26, 2.27, 2.28, 2.29, 2.30, 2.31, 2.32, 2.33, 2.34, 2. 35, 2.36, 2.37, 2.38, 2.39, 2.40, 2.41, 2.42, 2.43, 2.44, 2.45, 2.46, 2.47, 2.48, 2.49, тармақтары тиісінше 2.25, 2.26, 2.27, 2.28, 2.29, 2.30, 2.31, 2.32, 2.33, 2.34, 2.35, 2.36, 2.37, 2.38, 2.39, 2.40, 2.41, 2.42, 2.43, 2.44, 2.45, 2.46, 2.47, 2.48, 2.49, 2.50 тармақтары болып саналсын. - Мынадай мазмұндағы 2.51 тармақпен толықтырылсын: Баланстағы "Республикалық бюджеттің тапшылығын қаржыландыру үшін қаражаттарды мемлекеттік қарыз алу" N 153 қосалқы шоты 2.51. 153 Қосалқы шотында бюджеттің тапшылығын қаржыландыру үшін заңды және жеке тұлғалардан қарызға алған қаражаттарды есепке алу жүргізіледі. 12-Қосымша 26-нысан 19___жылға арналған Қаражаттарды мемлекеттік қарыз алу есебін жүргізу Кітабы ___________ Өлшем бірлігі __________________________________________________________________________ | N | Мемлекеттік | Қарыз | Төлем |Сома| Республикалық | Қарызға алынған |р/с|қарыз алу ту-|беруші-|құжаты-| |бюджеттің кірі-| қаражаттардың | |ралы Үкімет | нің |ның N-і| |сіне есептелген| қайтарымы | | қаулысының | атауы | және | |(кірістің коды)|___________________ | | N-і және | |уақыты | | Уақыты|Тапсырма|Сома | | уақыты | | | | | | N-і | |___|_____________|_______|_______|____|_______________|______|________|___ | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | Барлығы Бухесеп бөлімінің бастығы _________________________ (қолы) Оқығандар: Багарова Ж.А. Икебаева А. Ж.

2.24. На этом субсчете учитываются заимствованные у юридических и физических лиц средства для финансирования дефицита республиканского бюджета.
Полученные по государственному заимствованию средства отражаются по кредиту субсчета 053.
Погашение суммы государственного заимствования отражаются по дебету субсчета 053.
- пункты 2.24, 2.25, 2.26, 2.27, 2.28, 2.29, 2.30, 2.31, 2.32, 2.33, 2.34, 2.35, 2.36, 2.37, 2,38, 2,39, 2.40, 2.41, 2.42, 2.43, 2.44, 2.45, 2.46, 2.47, 2.48, 2.49 считать соответственно пунктами 2.25, 2.26, 2.27, 2.28, 2.29, 2.30, 2.31, 2.32, 2.33, 2.34, 2.35, 2.36, 2.37, 2,38, 2,39, 2.40, 2.41, 2.42, 2.43, 2.44, 2.45, 2.46, 2.47, 2.48, 2.49, 2.50.
- дополнить пунктом 2.51 следующего содержания: Забалансовый субсчет N 153 "Государственные заимствование средств для финансирования дефицита республиканского бюджета" 2.51. На субсчете 153 ведется учет средств заимствованных у юридических и физических лиц для финансирования дефицита бюджета. Приложение 12 Форма 26 Книга учета средств государственного заимствования на 19___год Ед.изм.______________ ___________________________________________________________________________ N !N и дата постановления!наименование! N и дата ! Сумма!Зачислено в доход п/п!Правительства о !заимодателя !платежного! !республиканского !государственном ! !документа ! !бюджета (код !заимствовании ! ! ! !дохода) ___!______________________!____________!__________!______!_________________ Итого (продолжение таблицы) _________________________________ Возврат заимствованных средств ! _________________________________! Дата ! N поручения ! сумма ! ________!_______________!________! Начальник отдела бухучета_________________ (подпись)