Қостанай қаласы мен Қостанай облысында жаңадан анықталған тарих, мәдениет және археология ескерткiштерiн мемлекеттiк қорғауға алу туралы
Қостанай облысы Әкімінің шешімі 1998 жылғы 26 мамыр N 85 Қостанай облысының әділет басқармасында 1998.06.15. N 17 тіркелді. Күші жойылды - Қостанай облысы әкімдігінің 2008 жылғы 26 қыркүйектегі № 455 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қостанай облысы әкімдігінің 2008.09.26 № 455 қаулысымен.
1992 жылғы 2 шiлдедегi "Тарихи-мәдени мұраларды қорғау және пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 27 бабына сәйкес және Қостанай облысы бойынша тарихи-мәдени мұраларды қорғау әрi пайдалану жөнiндегi облыстық сараптық комиссиясының ұсынысы негiзiнде Шештiм:
1. Жергiлiктi маңызы бар тарих, мәдениет және археология
ескерткiштерiнiң тiзiмiне 1,2 қосымшаларға сәйкес төмендегi ескерткiштер
енгiзiлсiн.
2. Қалалар және аудандар әкiмдерi тарихи-мәдени мұраларды қорғау
жөнiндегi мемлекеттiк инспекциямен келiсе отырып, 1998 жылдың 31
желтоқсанына дейiн ескерткiштердi қорғау аймағының шекараларын бекiтсiн.
Облыс Әкiмi
Қостанай облысы Әкiмiнiң
1998.05.26. N 85 шешiмiне
1 қосымша
Қостанай облысы бойынша мемлекеттiк
қорғауға алынған тарих және мәдениет
ескерткiштерiнiң
ТIЗIМI
1. Бұрынғы химиялық талшық зауытының ғимараты - Қостанай қаласы,
Павших борцов көшесi, 87;
2. Батрақ батыр зираты - Крыловка селосы, Сарыкөл ауданы;
3. Шоқай зираты - Қарағайлы селосы, Алтынсарин ауданы
Қостанай облысы Әкiмiнiң
1998.05.26. N 85 шешiмiне
2 қосымша
Мемлекеттік қорғауға қабылданған Қостанай облысы
археологиялық ескерткіштерінің тізімі
Ескерткіштің атауы  Орналасқан жері   Ескерткіштің авторы  Шамамен мерзім
және ашылу датасы      белгілеу
Жітіқара ауданы
1.1.
Аймағамбет 1 қорғаны Дзержинский-Жітіқара Торғай археологиялық      -
тас жолының бойында   экспедициясы  В.Ю.Логвин 1998 ж
Дзержински селосынан
солтүстiкке қарай 8 км
2.2
Аймағамбет 2         Дзержинский селосынан          -               -
қорғандар Тобы       солтүстiк-шығысқа қарай
9 км
3.3
Аймағамбет тас       Тобыл өзенiнiң сол жағалау     -               -
қоршауы              бөлiгiнде Дзержинский селосынан
солтүстiк-шығысқа қарай 7 км
4.4
Аймағамбет 4         Дзержинский селосынан          -               -
қорғандар тобы       шығысқа қарай 6,5 км
5.5
Аймағамбет 5         Тобыл өзенiнiң сол жағалауында. -               -
қорғандар тобы       Дзержинский селосынан шығысқа
қарай 6 км
6.6
Аймағамбет 6         Дзержинский селосынан батысқа  -               -
қорғаны              қарай 9 км, Орынбор облысының
Тобыл пос.солтүстiкке қарай 3,5 км
7.7
Аймағамбет 7         Дзержинский селосынан батысқа   -              -
қорғаны              қарай 9 км, және Орынбор облысының

О принятии на государственную охрану вновь выявленных памятников истории, культуры и археологии г. Костаная и Костанайской области
Решение Акима Костанайской области от 26 мая 1998 года N 85. Зарегистрировано управлением юстиции Костанайской области 10.04.1998 г. за N 17. Утратило силу - Постановлением акимата Костанайской области от 26 сентября 2008 года № 455
Сноска. Утратило силу - Постановлением акимата Костанайской области от 26.09.2008 № 455.
В соответствии со ст.27 Закона Республики Казахстан "Об охране и использовании историко-культурного наследия от 2 июля 1992 г. и на основании представления областной экспертной комиссии по охране и использованию историко-культурного наследия по Костанайской области РЕШИЛ:
1. Включить в список памятников истории, культуры и археологии местного значения следующие памятники согласно приложениям 1, 2.
2. Акимам городов и районов по согласованию с государственной инспекцией по охране историко-культурного наследия до 31 декабря 1998 года установить границы охранных зон памятников.
Аким области
Приложение N 1
к решению Акима Костанайской области
от 26 мая 1998 г. N 85
Список памятников истории и культуры,
взятых на государственную охрану
по Костанайской области
1. Здание бывшего завода химволокна - г.Костанай, ул.Павших борцов,87.
2. Могила батыра Барака - с. Крыловка Сарыкольского района.
3. Могила Шокая - с. Карагайлы Алтынсаринского района.
Приложение N 2
к решению Акима Костанайской области
от 26 мая 1998 года N 85
Список археологических памятников
Костанайской области,
вновь принятых на государственную охрану
Название              Местонахождение    Авторы и дата       Примерная
памятника                              открытия памятника    датировка
1.1            В 8 км к северу от села   Тургайская археологическая
Курган         Дзержинское, у шоссе     экспедиция, В.Н. Логвин 1988г.
Аймагамбет 1   Дзержинское-Житикара
2.2.           В 9 км к северо-востоку
Курганная      от с. Дзержинское
группа
Аймагамбет 2
3.3.           В 7 км к северо-востоку
Каменная       от села Дзержинское,
оградка        в левобережной части
Аймагамбет     реки Тобол
4.4.           В 6,5 км к востоку
Курганная      от села Дзержинское
группа
Аймагамбет 4
5.5.           В 6 км к востоку от села
Курганная      Дзержинское на левом
группа         берегу реки Тобол
Аймагамбет 5
6.6.           В 9 км к западу от села
Курган         Дзержинское, в 3,5 км  к северу
Аймагамбет 6   от пос. Тобольский Оренбургской
области
7.7.           В 9 км к западу от села

Тобыл пос. 2,4 км
8.8
Жiтiқара 1 қорғаны         Жiтiқара қаласындағы     Торғай археологиялық
Орта ғасыр                 телемұрадан оңтүстiк-    экспедициясы,В.Н.Логвин
шығысқа қарай 4 км       В.И.Гребенюков,1984 ж.
9.9
Жiтiқара 2 қорғаны         Жiтiқара қаласындағы             -
ерте темiр ғасыры          телемұрадан оңтүстiк-
шығысқа қарай 3,5 км
10.10
Жiтiқара 3 қорғандар       Жiтiқара қаласындағы     Торғай археологиялық
тобы қола-ерте             телемұрадан оңтүстiкке       экспедициясы
темiр                      қарай 4,5 км                   В.Н.Логвин,
ғасыр дәуiрi                                        В.И.Гребенюков,1984 ж.
11.11
Қаратөбе 1 қорғаны         Қаратөбе тауының шығында          Торғай
Ерте темiр                 Чайковский селосынан             археологиялық
ғасырының                  оңтүстiк-батысқа қарай 12 км     экспедициясы,
дәуiрi                                                       В.Н.Логвин,
В.И.Гребенюков,
1984 ж.
12.12                    Желқуар өзенiнiң тiк                -
Қаратөбе 2            жарқабағында Чайковский
қорғандар тобы       селосынан оңтүстiк-батысқа
қарай 9 км
13.13                 Желқуар өзенiнiң биiктiгi           -
ерте темiр            16 км жағалауында Чайковский
Қорғантөбе 3          селосынан оңтүстiк-батысқа
ғасыры-орта                  қарай 8 км
қорғаны
ғасырлар дәуiрi
14.14                  Желқуар өзенiнiң оң жақ биiк
орта ғасыр Қаратөбе 4  жағалауында Чайковский
дәуiрi қорғаны         селосынан 7,8 км
15.15                  Көкпектi өзенiнiң сол        Торғай археологиялық  -
Көкпектi 1             жағалаулық бөлiгiнде Волгоград      экспедициясы
қорғандар тобы         селосынан оңтүстiкке           В.Н. Логвин, 1988 ж
қарай 9,2 км
16.16.                 Волгоград селосынан         -               -
Көкпектi 2 қорғаны
17.17.                 Волгоград селосынан         -               -
Көкпектi 3 қорғаны     оңтүстiкке қарай 9 км
18.18.                 Волгоград селосынан         -               -
Көкпектi 4 қорғаны     оңтүстiкке 7,5 км
19.19                  Волгоград селосынан         -               -
Көкпектi 5 қорғаны     оңтүстiкке 5 км
20.20.                 Волгоград селосынан         -               -
Көкпектi 6             оңтүстiкке қарай 5,2 км
қорғандар тобы
Қамысты ауданы
21.1.                  Тобыл өзенiнiң оң жақ   Торғай археологиялық неолит
Островское  2           жағалауында  Речное    экспедициясы В.И. Логвин,
тұрағы                    селосының батыс          1983 ж
шегiнде
22.2.                  Тобыл өзенiнiң оң жақ       -                -
Островское 3           жағалауында  Речное
тұрағы                 селосының оңтүстiк-батысқа
қарай 1 км

Курган         Дзержинское и в 2,4 км
Аймагамбет 7   к северу от пос. Тобольский
Оренбургской области
8.8.           В 4 км к юго-востоку от    Тургайская археологическая
средневековье
Курган          телевышки в г. Житикара   экспедиция, В.Н. Логвин
Житикара 1                                В.И. Гребенюков 1984г.
9.9.           В 3,5 км к юго-востоку от
Ранний
Курган         телевышки в г. Житикара
железный век
Житикара 2
10.10.            В 4,5 к югу от телевышки   Тургайская археологическая
Эпоха бронзы-Курганная  в городе Житикара    экспедиция, В.Н. Логвин
раннего
группа
Житикара 3                                    В.И. Гребенюков 1984г.
железного
века
11.11.            В 12 км к юго-западу от    Тургайская археологическая
Эпоха раннего     р-н села Чайковское на     экспедиция, В.Н.Логвин,
железного века
Каратюбе 1        вершине горы Каратюбе    В.И.Гребенюков 1984г.
12.12.            В 9 км к юго-западу от села
Курганная      Чайковское на высоком
группа           берегу реки Желкуар
Каратюбе 2
13.13.            В 8 км к юго-западу от села
Эпоха раннего
Курган           Чайковское на правом,
железного века
Каратюбе 3     высотой 16 м берегу реки Желкуар                           -
средневековья
14.14.            В 7,8 км к юго-западу от села
Эпоха
Курган           Чайковское на правом высоком
средневековья
Каратюбе 4     берегу реки Желкуар
15.15.            В 9,2 км к югу от села         Тургайская археологическая
Курганная      Волгоградское в                 экспедиция, В.Н.Логвин
группа           левобережной части            1988 г.
Кокпекты 1     реки Кокпекты
16.16.            В 9км к югу от села
Курган           Волгоградское
Кокпекты 2
17.17.            В 8км к югу от села
Курган           Волгоградское
Кокпекты 3
18.18.            В 7,5км к югу от села
Курган           Волгоградское
Кокпекты 4
19.19.            В 5км к югу от села
Курган           Волгоградское
Кокпекты 5
20.20.          В 5,2 км к югу от села
Курганная       Волгоградское
группа
Кокпекты 6
Камыстинский район
21.1.           У западной окраины села     Тургайская археологическая
Неолит
Стоянка         Приречное, на правом         экспедиция, В.Н.Логвин
Островское 2    берегу реки Тобол            1983 г.
22.2.           В 1 км к северо-западу
Стоянка         от села Приречное на правом
Островское 3    берегу реки Тобол

23.3.                  Тобыл өзенiнiң оң жақ       -                -
Островское 4           жағалауында Речное
тұрағы                 селосынан солтүстiк-батысқа
қарай 2,3 км
24.4.                  Тобыл өзенiнiң оң жақ       -                -
Островское 5           жағалауында Речное
тұрағы                 селосының оңтүстiк-батысқа
қарай 3 км
25.5. Островское 6     Балды селосының оңтүстік-   -                -
тұрағы                 батысқа қарай 2 км
Қарасу ауданы
26.1.                  Қарақамыс және Теңiзкөл  Торғай археологиялық орта
Қарақамыс 1            көлдерi арасындағы           экспедициясы
темір қорғаны          Жалғызқан селосынан        В.И. Логвин,
ғасыры                 оңтүстiк-батысқа                Г.В. Колбин,
қарай 8,5 км                     1997ж
27.1.                  Обаған өзенiнiң оң жақ
неолит Құлан 1         жағалауындағы Құлан
тұрағы                 с. 1, 1 км
28.3.                  Обаған өзенiнiң оң жақ            -
қола дәуiрi Құлан 2    жағалауындағы Құлан
қонысы                 с. оңтүстiкке қарай 1,5 км
Қостанай ауданы
29.1.                  Заречный селосынан          Торғай археологиялық   -
Бiрлiк 8 қорғандар     оңтүстiк-шығысқа         экспедициясы В.И. Логвин,
тобы                       қарай 9 км                       1993 ж
30.2.                  Васильевка селосынан         -               -
Темiрбұлақ 1           шығысқа қарай 9 км
қорғаны
31.3.                  Перцевка селосынан           -               -
Темiрбұлақ              солтүстiкке қарай 4 км
қорғандар тобы
32.4.                  Қостанай құс фабрикасынан    -               -
Достық 1               оңтүстiк-батысқа қарай 12 км
қорғаны
33.5.                  Қостанай құс фабрикасынан    -               -
Достық 2               оңтүстiк-батысқа қарай 5,3
қорғаны
34.6.                  Кировка селосынан            -               -
Достық 3                 шығысқа қарай 3,5 км
қорғаны
35.7.                  Заречный селосынан           -               -
Абай 1                 оңтүстiк-шығысқа қарай 7 км
қорғаны
36.8.                  Васильевка селосынан         -               -
Қонайжаркөл            солтүстiк-батысқа 4 км
қорғаны
Ұзынкөл ауданы
37.1.               Бауман селосынан               Торғай археологиялық -
Сарыоба қорғаны     солтүстiк-батысқа            экспедициясы В.И. Логвин,
қарай 8 км                             1993 ж
38.2.
Әміреші қорғаны     Ряжское селосынан               -               -
солтүстік-шығысқа
қарай 5 км
39.3.
Терiскөл қорғаны    Федоров селосының               -               -
солтүстiк-шығыс жақ шетiнде
40.4.               Тайсойған селосынан             -               -
Тайсойған           батысқа қарай 6 км
қорғандар тобы
Таран ауданы
41.1.                    Набережный селосынан      Торғай археологиялық
ерте темiр Тоқтыбай 1    батысқа-қарай 11 км және          экспедициясы
ғасыры қорғандар тобы    Татабайкөл көлiнiң батыс  В.И.Логвин, Г.В.Колбин
жағалауындағы Таран                1987 ж.
п. солтүстiк-шығысқа
қарай 14 км

23.3.           В 23 км к северо-западу
Стоянка         от с. Приречное на правом
Островское 4    берегу реки Тобол
24.4.           В 3 км к северо-западу
Стоянка         от села Приречное на правом
Островское 5    берегу реки Тобол
25.5.           В 2 км к юго-западу
Стоянка         от села Булды
Островское 6
Карасуский район
26.1.            В 8,5 к юго-западу от села   Тургайская археологическая
Курган           Жалгыскан, между озерами  экспедиция, В.Н.Логвин,
Каракамыш 1      Каракамыш и Тенизколь      Г.В. Колбин 1987 г.
27.2.            В 1,1 км от села Кулан                  -
Неолит
Стоянка          на правом берегу реки Убаган
Кулан 1
28.3             В 1,5 км к югу от села Кулан             -
Эпоха бронзы
Поселение        на правом берегу реки Убаган
Кулан 2
Костанайский район
29.1             В 9 км к северо-востоку       Тургайская
археологическая
Курганная        от села Заречное                экспедиция, В.Н.Логвин
1993 г.
группа
Берлык 8
30.2.               В 3,6 км к востоку
Курган            от села Васильевка
Темирбулак 1
31.3.               В 4 км к северу от пос. Перцевка
Курганная
группа
Темирбулак 2
32.4.               В 1,2 км к юго-западу от
Курган            Костанайской птицефабрики
Достык 1
33.5.               В 5,3 км к юго-западу от
Курган            Костанайской птицефабрики
Достык 2
34.6.               В 3,5 км к востоку от села Кировка
Курган
Достык 3
35.7.               В 7 км к юго-востоку от
Курган            села Заречное
Абай 1
36.8.               В 4 км к северо-заподу
Курган            от с. Васильевка
Кунайжарколь
Узункольский район
37.1.               В 8 км к северо-западу   Тургайская археологическая
Курган            от села Бауманское         экспедиция, В.Н.Логвин 1993 г.
Сарыоба
38.2.               В 5 км к северо-западу
Курган            от села Ряжское
Амречье
39.3.               У северо-восточной окраины
Курган            села Федоровка
Терисколь
40.4.               В 6 км к западу от села Тайсойган
Курганная
группа
Тайсойган
Тарановский район
41.1.               В 11 км к западу от села   Тургайская археологическая
Ранний Курганная    Набережное и в 14 км          экспедиция, В.Н.Логвин,
железный
группа             к северо-востоку от с.        Г.В.Колбин,1987 г.
век Токтыбай 1     Тарановское на западном
берегу оз.Татабайколь

42.2.                    Тоқтыбай көлiнен оңтүстiк-    -             -
Тоқтыбай 1               батысқа қарай 2 км
қорғандар тобы           Таран селосынан батысқа
қарай 10 км
43.3.                    Юбилейное селосынан           -             -
Әйет 1 қорғаны           оңтүстiк-батысқа қарай 6 км
және Әйет өзенінің сол жақ
жағалауындағы Рудный қаласының
саяжай пос. 1 км.
44.4.                    Набережный селосынан
ерте темiр ғасыры        солтүстiк-батысқа қарай 9 км
Әйет 2 қорғандар тобы
45.5.                    "Елизаветин" АҮАҚ 3           -             -
Әйет 3 қорғаны           бригадасынан 1 км Әйет өзенiнiң
оң жақ жағалауында Әйет өзенiнiң
үстiнен салынған көпiрден 0,3 км
46.6.                    Набережный селосынан          -             -
Әйет 4 қорғаны           солтүстiк-шығысқа қарай 5 км және
Қостанай-Тобыл автожолынан батысқа қарай 0,7 км
47.7.                    Әйет өзенiнiң сол жақ жағалауындағы
Әйет 5 қорғаны           Май селосы, солтүстiк-шығысқа қарай 6
км өзеніне солтүстiк-батысқа қарай 0,9 км
48.8.                    Красносельское с. солтүстiкке қарай 0,4 км
Әйет 6 қорғандар тобы
49.9.                    Май с. солтүстiкке қарай 1,8 км
Әйет 7 қорғаны
50.10.                  Май с. батысқа қарай 6 км және
Әйет 8 қорғандар        Журавлев с. солтүстiк-батысқа
тобы                    қарай 1 км мұсылман  зиратының аумағында
51.11.                  Күз жыныстар шығатын жерде    Торғай археологиялық
Қызылжар 1              Асенкритов с. батысқа қарай        экспедициясы,
қорғаны                 5 км                           В.И. Логвин, 1988 ж
52.12.                  Асенкритов с. оңтүстiк-шығысқа
Қызылжар 2              қарай 4 км және Ақтөбе с. 1,1 км
қорғаны                 Таран с. баратын автожолдан
оңтүстiк-батысқа қарай 60 км,
әйет Қз.оң жақ жағалауында
53.13.                  Асенкритов с. оңтүстiк-шығысқа
Қызылжар 3              қарай 1 км сайдың солтүстiк
қорғаны                 жағалауында Таран с. баратын
автожолдан батысқа қарай 30 км
54.14.               Асенкритов с. оңтүстiк-шығысқа  Торғай археологиялық
Қызылжар 4           қарай 3 км Таран с.              экспедициясы, В.И.
қорғаны                 баратын жолдан 110 м            Логвин, 1993 ж
55.15.               Октябрь с.  оңтүстiк-шығысқа
Қоржынкөл            қарай 3 км
қорғаны
56.16.               Лисаков қ. шығысқа қарай 8 км
Қоржынкөл 2 қорғаны
57.17.               Қайыңдыкөл с. оңтүстiк-
Саз 1 тұрағы         шығысқа қарай 15,1 км
58.18.               Қайыңдыкөл с. оңтүстiк-
Саз 2 тұрағы         шығысқа қарай 15 км

42.2.                В 10 км к западу от с.Тарановское
Курган             в 2 км к юго-западу от оз.Тактыбай
Токтыбай 2
43.3.                В 6 км к юго-западу от с.Юбилейное
Курган             и в 1 км от дачного пос.Рудного
Аят 1               на левом берегу р.Аят
44.4.       В 9 км к северо-западу от с.Набережное  -              -
Курганная
группа
Аят 2
45.5.                В 1 км от бригады №3 АООТ
Курган             "Елизаветинское" на правом берегу
Аят 3               р. Аят в 0.3 км к югу от моста ч/р р. Аят
по а/т Костанай-Тобол
46.6.                В 5 км к северо-востоку от
Курган             с. Набережное и 0,7 км к
Аят 4               западу от а/т Костанай -Тобол
47.7.                В 6 км к северо-востоку от
Курган             с.Майское на левом берегу
Аят 5               р. Аят в 0,9 км к северо-западу от реки
48.8.                В 0,4 км к северу от
Курганная         с. Красносельское
группа Аят 6
49.9                 В 1,8 км к северу от с. Майское
Курган
Аят 7
50.10.              В 6 км к заподу от
Курганная        с. Майское и в 1 км к северо
группа             -западу от с. Журавлевка на
Аят 8               территорию мусульманского кладбища
51.11.              В 5 км к западу от           Тургайская археологическая
Курган             с. Асенкритовка у выхода      экспедиция, В.Н.Логвин
1988 г.
Кызылжар 1      скальных пород
52.12.               В 4 км к юго-востоку от
Курган              с. Асенкритовка и в 1,1 км
Кызылжар 2       от с. Актюбе, в 60 км к
юго-западу от  а/т на с.
Тарановское, на правом
берегу р. Аят
53.13.               В 1 км к юго-востоку от
Курган              с. Асенкритовка на северном
Кызылжар 3      борту Крученой (Гнилой
балки) в 30 км западу от
а/т на с. Тарановское
54.14.               В 3 км к юго-востоку от
Курган              с. Асенкритовка в 110м
Кызылжар 4      от трассы на с. Тарановское
55.15.              В 3 км к юго-востоку      Тургайская археологическая
Курган             от с. Октябрьское          экспедиция, В.Н.Логвин 1993 г
Куржункуль 1
56.16.              В 8 км к востоку от г. Лисаковск
Курган
Куржункуль 2
57.17.              В 15,1 км к юго-востоку
Стоянка           от с. Кайындыколь
Саз 1
58.18.              В 15 км к юго-востоку от с. Кайындыколь
Стоянка
Саз 2

59.19.               Қайыңдыкөл с. оңтүстiк-
Саз 3 тұрағы         шығысқа қарай 13,7 км
60.20.               Қайыңдыкөл с. оңтүстiк-
Саз 4 тұрағы         шығысқа қарай 15 км
61.21.               Қайыңдыкөл с. оңтүстiк-
Саз 5 қорғаны        шығысқа қарай 13,6 км
62.22.               Қайыңдыкөл с. оңтүстiк-
Саз 6 қорғаны        шығысқа қарай 15 км
Әулиекөл ауданы
63.1.                Шағала с. оңтүстiк-шығысқа   Торғай археологиялық
Көктал 3             қарай 6,5 км                экспедициясы, В.И. Логвин,
қорғандар тобы                                             1992 ж
64.2.                Шағала с. оңтүстiк-батысқа
Көктал 5             қарай 16 км
қорғаны
65.3.                Шағала с. солтүстiк-батысқа
Көктал 5             қарай 16 км
қорғандар тобы
Сарыкөл ауданы
66.1.                Златоуст с. солтүстiкке       Торғай археологиялық
Күнтимес қорғаны     қарай 5 км                экспедициясы, В.И. Логвин,
1993 ж
Денисов ауданы
67.1.                Приреченка с. солтүстiк-     Торғай археологиялық
Аршалы 13            батысқа қарай 8 км            экспедициясы
қорғаны
Федоров ауданы
68.1.
Кеңарал              Кеңарал пос. оңтүстiкке      Торғай археологиялық
қорғандар тобы       қарай 2км                  экспедициясы, В.И. Логвин,
1993 ж

59.19.              В 13,7 км к юго-востоку от с. Кайындыколь
Стоянка
Саз 3
60.20.              В 15 км к юго-востоку от с. Кайындыколь
Курган
Саз 4
61.21.              В 13,6 км к юго-востоку от с. Кайындыколь
Курган
Саз 5
62.22.              В 15 км к юго-востоку от с. Кайындыколь
Курган
Саз 6
Аулиекольский район
63.1.                  В 6,5 км к юго-востоку      Тургайская
археологическая
Курганная           от села Шагалы               экспедиция, В.Н.Логвин
1992 г.
группа Коктал 3
64.2.                  В 16км к юго-западу от села Шагалы
Курган
Коктал 5
65.3.                  В 16 км к северо-западу от села Шагалы
Курганная
группа Коктал 6
Сарыкольский район
66.1.
Курган            В 5 км к северу от с.Златоуст Тургайская археологическая
Кунтимес                                     экспедиция, В.Н.Логвин 1993 г.
67.1.             В 8 км к северо-заподу от  Тургайская археологическая
Курган                с. Приреченка          экспедиция, В.Н.Логвин 1991 г.
Аршалы 13
Федоровский район
68.1.             В 2 км к югу от пос. Кенерал  Тургайская археологическая
Курганная                                    экспедиция, В.Н.Логвин 1993 г.
группа Кенерал