Қала әкімінің 1993 жылғы 26 ақпандағы № І06-а шешіміне өзгеріетер енгізу туралы
Алматы қаласы әкiмiнiң 1998 жылғы 5 мамырдағы N 366 шешiмi Алматы қалалық Әділет басқармасымен 1999 жылғы 20 сәуірде N 45 болып тіркелді. Күші жойылды - Алматы қаласы әкімдігінің 2004 жылғы 09 маусымдағы № 3/485 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Алматы қаласы әкімдігінің 09.06.2004 № 3/485 қаулысымен.
Түргын үй-коммуналдык саланың дотациясыз жұмыс істеу.ірежиміне көшуіне, түргын үй-коммуналдык кызметтерге арналған ақы мөлшерінің көтерілуіне және коммуналдык кызмәттердің есептеу приборларының көрсетуі бойынша түргындармен есеп айырысу жүйесінің енгізілуіне байланысты Алматы каласының Әкімі
ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
Қала Әкімінің 1993 жылғы 26 ақпандагы № 106 а шешіміне көлесі өзгерістер енгізілсін:
1) 5-тармак мынадай редакцияда берілсін:
"Былай болып белгіленсін:
- коммуналдык кызметтер (сумен қамтамасыз ету, канализация, газбен жабдыктау, элөктр энергиясымен жабдыктау, жылумен жабдықтау, қокыстарды әкету, лифті кызметі) үшін төленетін акы және түрғын үйді күтіп-үстауга арналған шыгындар коммуналдык кызметтердің есептеу приборларының көрсетуі бойынша алынады, ал мүндайлар болмаған орындарда жәнә прибор аркылы есептелмейтін қызметтердің турлері yшін ақы белгіленген тарифтерге сәйкес, осы үй-жайда тіркелген және шын мәнінде түратын азаматтардың саны бойынша алынады.егер азаматтардың осы үй-жайда түратыны қүжаттар аркылы (жалдау шарты, тіркеу талоны) расталса немесе заңда көрсетілген тәртіпке сәйкес қүқықтық әдіспен (пәтерлер иелерінің кооперативтері учаскөлік инспекторларды қатыстыра отырып) белгіленсе.
Қазақстан Республикасы "Түрғын үй қатынастары туралы" Заңының 86 бабындағы көрсетілген жағдайларға сәйкес мемлекеттік коммуналдык кәсіпорындар арқылы қызмет көрсетілетін пәтәрдің (үйдің) жалдаушы- сының немесе меншік иесінің басқа жақта түруы және осы баспанада түратын түрғындардың болмауы оны осы үйдегі жалпы мүлікті күтіп- үстау шыгындарын өтеуге белгіленген мөлшерде қатысу және жылумен қамтамасыз еткені үшін ақы төлеу міндетінен босатпайды.
Алматы каласы Әкімінің 1997 жылғы 25 тамыздағы № 442 шешімінде белгіленгеніндей, баспананы күтіп-үстауға арналған шығындар бойынша (6-94 теңге есебімен) жеңілдіктер берерде ескерілетін, міндетті түрде ақы төлеуге келесі жүмыс түрлері жатады:
ағымдагы жөндеу - 0-75 теңге,
БАБ-ды күтіп-үстау - 0-60 тенге,
жылыту жүйесі бойынша техникалык кызмет көрсету - 1-72 теңге.
Жиынтығы: 3-07 теңге (пайдалы алаңның I ш.м. үшін);
- мемлекеттік түрғын үй қорының үйлеріндегі пәтерлерді күтіп-
үстау және коммуналдық қызметтер жөніндегі шығындар үшін акы төлеу,
сондай-ак пәтерлер (үйлер) иелері тарапынан ақы төлеу келесі айдың
I жүлдызына дейін жүзеге асырылады. Уақтылы ақы төлемегені үшін
заңда белгіленген мөлшерде өсім алынады".

О внесении изменений в решение Главы городской администрации N 106-а от 26.02.93 г.
Решение акима города Алматы от 5 мая 1998 года N 366. Зарегистрировано Управлением юстиции города Алматы 20 апреля 1999 года N 45. Утратило силу постановлением акимата города Алматы 9 июня 2004 года N 3/485
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Алматы 09.06.2004 N 3/485.
В связи с переходом жилищно-коммунальной сферы в режим бездотационного функционирования, повышением платы за жилищно-коммунальные услуги и введением системы расчета населением по показаниям приборов учета коммунальных услуг, аким города Алматы
Р Е Ш И Л:
Внести в решение главы городской администрации № 106-а от 26.02.93г. следующие изменения:
1). п.5 изложить в следующей редакции:
"5. Установить:
- что плата за коммунальные услуги (водоснабжение, канализация, газоснабжение, электроснабжение, теплоснабжение, мусороудаление, обслуживание лифтов) и расходы на содержание жилища взимается по показаниям приборов учета коммунальных услуг, а там, где таковые отсутствуют и на виды услуг, не подлежащих приборному учету - в соответствии с установленными тарифами по количеству зарегистрированных (прописанных) и фактически проживающих в данном помещении граждан, если факт проживания подтвержден документом (договор аренды, талон регистрации), либо установлен правовым методом (с привлечением кооперативами собственников квартир оперативных органов-участковых инспекторов) в предусмотренном законом порядке.
Проживание нанимателя, в случаях предусмотренных ст. 86 Закона Республики Казахстан "О жилищных отношениях", или собственника квартиры (дома), обслуживаемых государственными коммунальными предприятиями в другом месте и отсутствие проживающих жильцов в данном жилище, не освобождает его от обязанностей участвовать в расходах на содержание общего имущества в доме в установленных пределах и оплаты теплоснабжения.
По установленному решением акима г.Алматы № 442 от 25.08.97 г. перечню работ, учитываемых при предоставлении льгот по расходам на содержание жилища (из расчета 6-94 тенге), обязательной оплате подлежат следующие виды работ:
текущий ремонт - 0-75 тенге
содержание АУП - 0-60 тенге
техническое обслуживание систем отопления - 1-72 тенге
Итого: 3-07 тенге (на 1 кв.м полезной площади);
- что оплата за расходы по содержанию жилища и коммунальные услуги в домах государственного жилищного фонда, а также с собственников квартир (домов) производится до 1 числа последующего месяца. За несвоевременную оплату взыскивается пеня в размере установленном законодательством.".

2) 7-тармақ келесі редакцияда берілсін:
"7. Баспананы күтіп-үстаүға арналған шығындар және коммуналдык
қызметтерге, радионы және телефонды қоса алғанда, арналған төлемдер
жинағаны, сондай-ак коммуналдык қызметтер көрсетушілерге бірыңғай
төлем күжатын өңдегені үшін, ПИК-тері, кокыстарды тасып әкетумен
айналысатын үйымдар, "Алматытелеком" ҚГО қызмет көрсетушіге ай сайын шарт негізінде жүзеге асырады.
3) Қала әкімінің 1993 жылғы 26 ақпандағы № 106 а шешімінің
1-4, 6, 8-ІО-тармақтарының преамбуласының, Алматы қаласы Әкімінің
1996 жылғы 20 наурыздағы № 47 шешімінің күші жойылды деп танылсын.
4) Осы шешімнің орындалуын бақылау Алматы қаласы әкімінін
орынбасары М.Т.Дүлқайыровқа жүктелсін
Алматы қаласының әкімі          В. Храпунов

2) п.7 изложить в следующей редакции:
"7. 3а сбор платежей за расходы на содержание жилища и коммунальные услуги, включая радио и телефон, а также обработку единого платежного документа поставщикам коммунальных услуг, КСК, организациям по вывозу мусора, ГЦТ "Алматытелеком" производить ежемесячные комиссионные отчисления услугодателю на договорной основе.
3) Признать утратившим силу преамбулу и п.п.1-4, 6, 8-10 решения главы городской администрации № 106-а от 26.02.93 г.; решение акима г.Алматы № 47 от 20.03.96 г.
4) Контроль за исполнением настоящего решения возложить на заместителя акима г.Алматы Дулкаирова М.Т.
Аким города Алматы                        В.Храпунов