Қазақстан Республикасы Президентінің, партиялық тізімдер негізінде сайланатын Парламент Мәжілісінің депутаттарын қоспағанда, Парламент, мәслихаттар депутаттарының және жергілікті өзін-өзі басқару органдары мүшелерінің сайлауын мемлекеттік қаржыландырудың Ережелері
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Қазынашылық департаменті 1999 жылғы 25 ақпандағы N 71 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 1999 жылғы 20 сәуірдегі тіркелді. Тіркеу N 737. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Қаржы министрлігі Қазынашылық комитеті төрайымының 2005 жылғы 20 желтоқсандағы N 58 бұйрығымен.
Ескерту: Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Қаржы министрлігі Қазынашылық комитеті төрайымының 2005 жылғы 20 желтоқсандағы N 58 бұйрығымен.
--------------Бұйрықтан үзінді--------------
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған тізбеге сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Қазынашылық департаментінің, Қазынашылық комитеті Төрайымының кейбір бұйрықтарының күшін жойылды деп танылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Қазынашылық комитетінің Бюджеттік есепті ұйымдастыру басқармасы қабылданған шешім туралы Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне бір апта мерзімде хабарласын.
3. Осы бұйрық қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Төрайым
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігінің
Қазынашылық комитеті Төрайымының
2005 жылғы 20 желтоқсандағы
N 58 бұйрығына қосымша
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Қазынашылық
департаментінің, Қазынашылық комитеті Төрайымының күші
жойылған кейбір бұйрықтарының тізбесі
1. "Қазақстан Республикасы Президентінің, партиялық тізімдер негізінде сайланатын Парламент Мәжілісінің депутаттарын қоспағанда, Парламент, мәслихаттар депутаттарының және жергілікті өзін-өзі басқару органдары мүшелерінің сайлауын мемлекеттік қаржыландырудың Ережелерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Қазынашылық департаментінің 1999 жылғы 25 ақпандағы N 71 бұйрығы (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 737 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Қазынашылық комитеті Төрайымының 1999 жылғы 14 маусымдағы N 285, 1999 жылғы 27 желтоқсандағы N 697, 2002 жылғы 1 шілдедегі N 305, 2004 жылғы 14 шілдедегі N 26 бұйрықтарымен өзгерістер енгізілді)...
______________________________________
Ескерту. Ереженiң барлық мәтiнi бойынша ауыстырылатын сөздердiң септеулерi мен жекеше және көпше түрлерiне сәйкес "шығыстар сметасы", "сметасын", "сметасының" деген сөздер "қаржыландыру жоспары" деген сөздермен ауыстырылсын, "жергiлiктi атқарушы органның бухгалтериясы" деген сөздер "әкiм аппаратының бухгалтериясы" деген сөздермен ауыстырыл - ҚР Қаржы министрлігі Қазынашылық комитеті төрайымының 2002 жылғы 1 шілдедегі N 305   бұйрығымен .
Ескерту: Тақырыбындағы және мәтініндегі "парламент" деген сөздің алдынан "партиялық тізімдер негізінде сайланатын Парламент Мәжілісінің депутаттарын қоспағанда," деген сөздермен толықтырылды - ҚР Қаржы министрлігі Қазынашылық комитеті төрайымының 2004 жылғы 14 шілдедегі N 26   бұйрығымен
Қазақстан Республикасы Президентінің, партиялық
тізімдер негізінде сайланатын Парламент Мәжілісінің депутаттарын
қоспағанда, Парламент, мәслихаттар депутаттарының және жергілікті
өзін-өзі басқару органдары мүшелерінің сайлауын мемлекеттік
қаржыландырудың
Ережесі
Осы Ережелер Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасындағы  сайлау туралы " 1995 жылғы 28 қыркүйектегі Қазақстан Республикасының Конституциялық заңына сәйкес әзірленді және Президенттің, партиялық тізімдер негізінде сайланатын Парламент Мәжілісінің депутаттарын қоспағанда, Парламент, мәслихаттар депутаттарының және жергілікті өзін-өзі басқару органдары мүшелерінің сайлауын республикалық бюджет қаражатынан қаржыландырудың тәртібін белгілейді. <*>
Ескерту. Кіріспеге өзгертулер енгізілді - ҚР Қаржы министрлігі қазынашылық комитетінің 1999 жылғы 14 маусымдағы N 285  бұйрығымен 2002 жылғы 1 шілдедегі N 305   бұйрығымен 2004 жылғы 14 шілдедегі N 26   бұйрығымен
1. Сайлауды мемлекеттік қаржыландыру
1. Сайлауды мемлекеттік қаржыландыруды Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Қазынашылық комитеті (бұдан әрі - Қазынашылық комитеті) Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясына республикалық бюджет шығыстарын қаржыландырудың жиынтық жоспарына сәйкес бюджет қаражатын пайдалануға рұқсаттар беруi арқылы жүзеге асырады. <*>
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы министрлігі қазынашылық комитетінің 1999 жылғы 14 маусымдағы N 285   бұйрығымен 2002 жылғы 1 шілдедегі N 305   бұйрығымен .
2. <*>
Ескерту. 2-тармақ алынып тасталды - ҚР Қаржы министрлігі Қазынашылық комитеті төрайымының 2002 жылғы 1 шілдедегі N 305   бұйрығымен .
3. <*>
Ескерту. 3-тармақ өзгертілді - ҚР Қаржы министрлігі қазынашылық комитетінің 1999 жылғы 14 маусымдағы N 285   бұйрығымен алынып тасталды - 2002 жылғы 1 шілдедегі N 305   бұйрығымен .
4. <*>
Ескерту. 4-тармақ алынып тасталды - ҚР Қаржы министрлігі Қазынашылық комитеті төрайымының 2002 жылғы 1 шілдедегі N 305  бұйрығымен .
5. Бекітілген сметалардың шегінде сайлау комиссияларына арналған бюджет қаражатының басқарушылары тиісті сайлау комиссияларының өкілдері болып табылады. Сайлауды қаржыландыру үшін берілген бюджеттік қаражатты пайдалану тиісті облыстар, қалалар мен аудандар әкімдерінің "Қазақстан Республикасы республикалық бюджетінің шығыстары" 120-бюджеттік шотынан аумақтық сайлау комиссияларының төрағалары жүргізеді. <*>
Ескерту. 5-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы министрлігі Қазынашылық комитеті төрайымының 2002 жылғы 1 шілдедегі N 305 бұйрығымен .

Правила государственного финансирования выборов Президента Республики Казахстан, депутатов Парламента, за исключением депутатов Мажилиса Парламента, избираемых на основе партийных списков, маслихатов и членов органов местного самоуправления
Утверждены приказом Департамента Казначейства Министерства финансов Республики Казахстан от 25 февраля 1999 г. N 71. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 20.04.1999 г. за N 737. Утратил силу - приказом Председателя Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан от 20 декабря 2005 года N 58
Извлечение из приказа
Председателя Комитета казначейства
Министерства финансов Республики Казахстан
от 20 декабря 2005 г. N 58
"ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Признать утратившими силу некоторые приказы Департамента Казначейства, Председателя Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан...
3. Настоящий приказ вводится в действие со дня подписания.
Председатель"
--------------------------------------------------------------------
<*>
Сноска. Заголовок с изменениями - приказом Председателя Комитета казначейства Министерства финансов РК от 14 июля 2004 года N  26 .
Сноска. По всему тексту Правил слова "смет расходов", "сметы", "смет" заменены словами "плана финансирования";
слова "бухгалтерия местного исполнительного органа" заменены словами "бухгалтерия аппарата акима" - приказом Председателя Комитета казначейства МФ РК от 1 июля 2002 года N 305   V021941_ .
Настоящие Правила разработаны в соответствии с Конституционным законом Республики Казахстан от 28 сентября 1995 года  Z952464_  "О выборах в Республике Казахстан" и определяют порядок финансирования из средств республиканского бюджета выборов Президента, депутатов Парламента, за исключением депутатов Мажилиса Парламента, избираемых на основе партийных списков, маслихатов и членов органов местного самоуправления.  <*>
Сноска. Преамбула с изменениями - Приказом Казначейства от 14 июня 1999 г. N 285   V990830_   ; приказом Председателя Комитета казначейства МФ РК от 1 июля 2002 года N 305   V021941_  .
1. Государственное финансирование выборов
1. Государственное финансирование выборов осуществляется Департаментом Казначейства Министерства финансов Республики Казахстан (далее - Комитет Казначейства) путем выдачи Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан в соответствии со сводным планом финансирования расходов республиканского бюджета разрешений на использование бюджетных средств.  <*>
Сноска. В пункт 1 внесены изменения - Приказом Казначейства от 14 июня 1999 г. N 285   V990830_   ; приказом Председателя Комитета казначейства МФ РК от 1 июля 2002 года N 305   V021941_  .
2.  (Пункт исключен - приказом Председателя Комитета казначейства МФ РК от 1 июля 2002 года N 305   V021941_   )
3. < *>
Сноска. В пункт 3 внесены изменения - Приказом Казначейства от 14 июня 1999 г. N 285   V990830_   ; пункт исключен - приказом Председателя Комитета казначейства МФ РК от 1 июля 2002 года N 305  V021941_  .
4.  (Пункт исключен - приказом Председателя Комитета казначейства МФ РК от 1 июля 2002 года N 305   V021941_  ).
5. Распорядителями бюджетных средств для избирательных комиссий в пределах утвержденного плана финансирования являются председатели соответствующих избирательных комиссий. Использование бюджетных средств, выделяемых на финансирование выборов, производится председателями территориальных избирательных комиссий с бюджетного счета 120 "Расходы республиканского бюджета Республики Казахстан" акимов соответствующих областей, городов и районов.  <*>
Сноска. Пункт 5 с изменениями - приказом Председателя Комитета казначейства МФ РК от 1 июля 2002 года N 305   V021941_  .

6. Сайлауды жүргізген уақытта тиісті облыстардың, қалалар немесе аудандардың әкімдері Қазынашылықтың аумақтық органдарына қойылатын қолдың және мөрдің үлгісімен бірге құжат тапсырады. Бұл ретте бірінші қол қою құқығы аумақтық сайлау комиссиясының төрағасына беріледі. Екінші қол қою құқығы тиісті әкім аппаратының бас бухгалтеріне (қаржы қызметінің басшысына) тиесілі. Құжат әкімдіктің елтаңбалы мөрін, сайлау туралы тиісті мәслихат шешімінің нөмірі мен күнін, көрсете отырып ресімделуі керек. Аумақтық сайлау комиссиясы төрағасының өкілеттіктері 001 "Сайлау өткізуді ұйымдастыру" бағдарламасының 100 "Сайлау өткізу" кіші бағдарламасы бойынша әкім аппаратының бюджеттік шотынан қаражатты жұмсауға өкілеттіктері сайлаулар, қайта дауыс беру және қайта сайлау өткізу мерзіміне және олар аяқталғаннан кейін отыз банктік күн бойына ғана белгіленеді.<*>
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы министрлігі Қазынашылық комитеті төрайымының 2002 жылғы 1 шілдедегі N 305  бұйрығымен 2004 жылғы 14 шілдедегі N 26   бұйрығымен
7. Сайлау комиссияларының төрағалары ақшалай қаражатты басқарады және қаржы мәселелері бойынша қаржылық құжаттардың сайлау комиссиялары шешімдерімен сәйкес келуі үшін жауап береді.
8. <*>
Ескерту. 8-тармақ өзгертілді және толықтырылды - ҚР Қаржы министрлігі қазынашылық комитетінің 1999 жылғы 14 маусымдағы N 285  бұйрығымен ,  1999 жылғы 27 желтоқсан N 697  бұйрығымен .
Ескерту. 8-тармақ алынып тасталды - ҚР Қаржы министрлігі Қазынашылық комитеті төрайымының 2002 жылғы 1 шілдедегі N 305  бұйрығымен .
9. <*>
Ескерту. 9-тармақ алынып тасталды - ҚР Қаржы министрлігі Қазынашылық комитеті төрайымының 2002 жылғы 1 шілдедегі N 305  бұйрығымен .
2. Бюджеттік қаражатты жұмсау
10. Республикалық бюджет қаражаты есебінен шығыстардың экономикалық сыныптамасының тиісті ерекшеліктері бойынша сайлауды өткізуге арналған мына шығыстар төленеді:
1. Сайлау комиссияларын ұйымдастыру және олардың қызметі:
- сайлау комиссиясының босаған мүшелерінің жалақысы;
- жалақы үшін есептелетін қаражат;
- техникалық қамтамасыз ету (компьютерлер, ұйымдастыру техникасын сатып алу, жабдықты жалға алу және техникалық қызмет көрсету);
- көлік шығыстары;
- іс-сапар шығыстары;
- БАҚ-дағы жарияланымдар;
- байланыс қызметі, почта-телеграф шығыстары;
- еңбек шарттары негізінде штаттан тыс қызметкерлер орындайтын
жұмыстар;
- полиграфиялық шығыстар;
- семинарлар өткізу;
- үй-жайды жалға алу;
- кеңсе және шаруашылық тауарларын, ұрандар, плакаттар, мемлекеттік рәміздер үшін материалдар сатып алу;
- дауыс беруге арналған жәшіктер мен кабиналар жасауға арналған шығыстар;
2. Кандидаттардың партиялық тізім бойынша сайлауға түсетін кандидаттарды қоспағанда ақпарат құралдарында сөз сөйлеуі; <*>
3. Кандидаттардың партиялық тізім бойынша сайлауға түсетін кандидаттарды қоспағанда сайлау алдындағы жариялау шараларын жүргізуі және кандидаттардың үгіт материалдарын шығаруы; <*>
4. Орталық сайлау комиссиясы белгілейтін мөлшерде партия тізімі бойынша сайлауға түсетін кандидаттарды қоспағанда кандидаттардың көлік шығындары (темір жол, әуе және автомобиль көлігінің қызметіне ақы төлеуге, көлікті жалдауға, жанар-жағар май материалдарын сатып алуға арналған шығыстарды қоса алғанда); <*><*>
Ескерту. 10-тармаққа өзгертулер енгізілді - ҚР Қаржы министрлігі  қазынашылық комитетінің 1999 жылғы 14 маусымдағы N 285   бұйрығымен 1999 жылғы 27 желтоқсан N 697  бұйрығымен ,  2002 жылғы 1 шілдедегі N 305  бұйрығымен 2004 жылғы 14 шілдедегі N 26   бұйрығымен

6. На время проведения выборов акимом соответствующей области, города или района в территориальные органы Казначейства представляется временный Документ с образцами подписей и печати. При этом право первой подписи предоставляется председателю территориальной избирательной комиссии. Право второй подписи принадлежит главному бухгалтеру (руководителю финансовой службы) соответствующего аппарата акима. Документ должен быть оформлен с указанием образца гербовой печати местного исполнительного органа, номера и даты решения соответствующего маслихата об избрании территориальной избирательной комиссии. Полномочия председателя территориальной избирательной комиссии на расходование средств по подпрограмме 100 "Проведение выборов" программы 001 "Организация проведения выборов" с бюджетного счета аппарата акима устанавливается только на срок проведения выборов, повторного голосования и повторных выборов и в течение тридцати банковских дней после их окончания. В исключительных случаях по письменному разрешению Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан на основании ходатайства Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан допускается продление срока расходования бюджетных средств с бюджетных счетов аппарата акима соответствующих областей, городов и районов.  <*>
Сноска. Пункт 6 с изменениями и дополнениями - приказом Председателя Комитета казначейства МФ РК от 1 июля 2002 года N 305   V021941_ от 14 июля 2004 года  N 26 .
7. Председатели избирательных комиссий распоряжаются денежными средствами и несут ответственность за соответствие финансовых документов решениям избирательных комиссий по финансовым вопросам.
8.  <*>
Сноска. Пункт 8 - с изменениями и дополнениями, внесенными Приказом Казначейства от 14 июня 1999 г. N 285    V990830_   ; приказом Комитета казначейства МФ РК от 27.12.99г. N 697    V991032_    ; пункт исключен - приказом Председателя Комитета казначейства МФ РК от 1 июля 2002 года N 305    V021941_   .
9.  (Пункт исключен - приказом Председателя Комитета казначейства МФ РК от 1 июля 2002 года N 305    V021941_    ).
2. Расходование бюджетных средств
10. За счет средств республиканского бюджета по соответствующим спецификам экономической классификации расходов оплачиваются расходы на проведение выборов:
1) Организация и деятельность избирательных комиссий:
- заработная плата освобожденных членов избиркомов;
- начисление на заработную плату;
- техническое обеспечение (приобретение компьютеров, оргтехники, аренда и техническое обслуживание оборудования);
- транспортные расходы;
- командировочные расходы;
- публикации в СМИ;
- услуги связи, почтово-телеграфные расходы;
- работы, выполняемые внештатными работниками на основании трудовых соглашений;
- полиграфические расходы;
- проведение семинаров;
- аренда помещения;
- приобретение канцелярских и хозяйственных товаров, материалов для лозунгов, плакатов, государственной символики;
- расходы на изготовление урн и кабинок для голосования.
2) Выступления кандидатов, кроме кандидатов, баллотирующихся по партийным спискам в средствах массовой информации.
3) Проведение публичных предвыборных мероприятий кандидатов, кроме кандидатов, баллотирующихся по партийным спискам и выпуск агитационных материалов кандидатов.
4) Транспортные расходы (включая расходы на оплату услуг железнодорожного, воздушного и автомобильного транспорта, аренду транспорта, приобретение горюче-смазочных материалов) кандидатов, кроме кандидатов, баллотирующихся по партийным спискам, в размерах, устанавливаемых Центральной избирательной комиссией.
5)  (подпункт исключен - от 14 июля 2004 года  N 26 .   <*>
Сноска. Пункт 10 - с изменениями и дополнениями, внесенными приказом Казначейства от 14 июня 1999 г. N 285   V990830_   ; приказом Комитета казначейства МФ РК от 27.12.99г. N 697   V991032_   ; приказом Председателя Комитета казначейства МФ РК от 1 июля 2002 года N 305  V021941_ от 14 июля 2004 года  N 26 .

11. Бюджеттік шоттардан қаражат жұмсау аумақтық сайлау комиссиясы төрағасының шешімі бойынша мынадай тәртіппен жүргізіледі: <*>
- учаскелік сайлау комиссиялары қаржыландыру жоспарлары шегінде учаскелік сайлау комиссиялары төрағаларының жауапкершілігіне ақшалай қаражат бөлінеді және орындалған жұмыстар мен сайлау учаскелеріне сатып алынған материалдық құндылықтар үшін шоттар төленеді. Пайдаланылмаған есепті сомалардың қалдығын учаскелік сайлау комиссияларының төрағалары сайлау аяқталғаннан кейін үш күндік мерзімде тапсырады шығыстардың экономикалық сыныптамасының тиісті ерекшеліктері бойынша кассалық шығыстарды қалпына келтіруге арналған әкім аппаратының бюджеттік шотына есептеу үшін мемлекеттік мекеменің кассасына;
- аумақтық және округтік сайлау комиссияларының шығыстарын округтік сайлау комиссияларының төрағалары бекітеді және олар тапсырған шоттар бойынша Орталық сайлау комиссиясы бекіткен сметалар шегінде төленеді. Сайлау комиссиясының шығыстары үшін қолма-қол ақшаларды беру осы комиссия төрағасының өкімі бойынша жүргізіледі. Аванстық есепті алған соң әкiм аппаратының бухгалтериясы растау құжаттары ресімделуінің дұрыстығын тексереді және оларды бекіту үшін осы комиссияның төрағасына тапсырады.
Ескерту. 11-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы министрлігі қазынашылық комитетінің 1999 жылғы 14 маусымдағы N 285  бұйрығымен ,  2002 жылғы 1 шілдедегі N 305  бұйрығымен
12. Сайлау науқанына бөлінген республикалық бюджет қаражатының жұмсалуын бақылауды сайлау комиссиялары, Қазынашылық комитетімен, оның аумақтық органдарымен әкiм аппаратының бухгалтериясы жүзеге асырады. <*>
Кандидаттардың сайлау компанияларына бөлінген республикалық бюджеттің қаражатын жұмсауын бақылау Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Шығыстардың мақсатты жұмсалуы және сайлау комиссияларының шешімдерімен сәйкес келуі үшін тиісті сайлау комиссияларының төрағалары жауап береді.
Ескерту. 12-тармақ өзгертулер енгізілді - ҚР Қаржы министрлігі қазынашылық комитетінің 1999 жылғы 14 маусымдағы N 285   бұйрығымен 2004 жылғы 14 шілдедегі N 26   бұйрығымен
13. Кандидатураның алып тасталуына немесе кандидатты ұсыну туралы шешімнің өзгеруіне байланысты, сондай-ақ сайлау науқанын жүргізу үшін республикалық бюджеттің қаражатына келтірілген шығыстардың бір бөлігін кандидаттың, оны ұсынған мәслихаттың немесе қоғамдық бірлестіктің есебіне жатқызу туралы сайлау комиссиясының шешіміне байланысты, егер республикалық бюджеттен жұмсалған шығыстар мен қаражатты қайтару бір қаржылық жылда жүргізілсе, соңғылар тиісті аппараттардың қалалар немесе аудандар әкімдерінің сайлауды өткізу жөніндегі кассалық шығыстарды қалпына келтіруге арналған бюджеттік шоттарына қаражат аударады. Республикалық бюджеттен шығыстарды жұмсау - бір жылы, ал қаражатты қайтару келесі жылы жүргізілген жағдайда, бұл қаражатты кандидат "Республикалық бюджетке өзге де салықтық емес түсімдер" 205109 коды бойынша республикалық бюджеттің кірісіне аударады. Бұл ретте мұндай шешімді: Президент сайлауы жағдайында - Орталық сайлау комиссиясы, Мәжіліс депутаттары сайлауы жағдайында - округтік сайлау комиссиялары қабылдайды. <*>
Ескерту. 13-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы министрлігі Қазынашылық комитеті төрайымының 2002 жылғы 1 шілдедегі N 305  бұйрығымен .

11. Расходование средств с бюджетных счетов производится по решению председателя территориальной избирательной комиссии в следующем порядке:
- в пределах планов финансирования участковых избирательных комиссий выдаются деньги под отчет председателям участковых избирательных комиссий, оплачиваются счета за выполненные работы и материальные ценности, приобретенные для избирательных участков. Остаток неиспользованных подотчетных сумм в трехдневный срок по окончании выборов сдается председателями участковых избирательных комиссий в кассу государственного учреждения для зачисления на бюджетный счет аппарата акима по соответствующим спецификам экономической классификации расходов;
- расходы территориальных и окружных избирательных комиссий оплачиваются по предъявленным счетам, утвержденным председателями территориальных и окружных избирательных комиссий в пределах их плана финансирования, утвержденного Центризбиркомом. Выдача наличных денег на расходы избирательной комиссии производится по распоряжению председателя этой комиссии. По получении авансового отчета бухгалтерия аппарата акима проверяет правильность оформления оправдательных документов и передает их на утверждение председателю этой комиссии.  <*>
Сноска. Пункт 11 - с изменениями и дополнениями, внесенными приказом Казначейства от 14 июня 1999 г. N 285   V990830_   ; приказом Комитета казначейства МФ РК от 27.12.99г. N 697  V991032_   ; приказом Председателя Комитета казначейства МФ РК от 1 июля 2002 года N 305  V021941_  .
12. Контроль за расходованием средств республиканского бюджета, выделенных на избирательные кампании, осуществляется избирательными комиссиями, Комитетом казначейства, его территориальными органами и бухгалтерией местных исполнительных органов.
Контроль за расходованием кандидатами средств из республиканского бюджета, выделенных на избирательные кампании, осуществляется в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Ответственность за целевое расходование и соответствие расходов решениям избирательных комиссий несут председатели соответствующих избирательных комиссий.  <*>
Сноска. В пункт 12 внесены изменения - Приказом Казначейства от 14 июня 1999 г. N 285   V990830_ от 14 июля 2004 года  N 26 .
13. В связи со снятием кандидатуры или отменой решения о выдвижении кандидата, а также в связи с решением избирательной комиссии об отнесении части понесенных из средств республиканского бюджета расходов на проведение избирательной кампании на счет кандидата, выдвинувшего его маслихата или общественного объединения, последними перечисляются средства на бюджетные счета соответствующих аппаратов акимов городов или районов на восстановление кассовых расходов по проведению выборов, если расходы из республиканского бюджета и восстановление средств производятся в одном финансовом году. В случае осуществления расходов из республиканского бюджета в одном, а восстановление средств в следующем финансовом году, эти средства кандидатом перечисляются в доход республиканского бюджета по коду 205109 "Прочие неналоговые поступления в республиканский бюджет". При этом указанное решение принимают: при выборах Президента - Центризбирком, при выборах депутатов Сената - территориальные избирательные комиссии, при выборах депутатов Мажилиса - окружные избирательные комиссии.  <*>
Сноска. Пункт 13 с изменениями и дополнениями - приказом Председателя Комитета казначейства МФ РК от 1 июля 2002 года N 305   V021941_  .

3. Бухгалтерлік есеп және қаржылық есептілік
Ескерту. 3-тараудың атауына өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы министрлігі Қазынашылық комитеті төрайымының 2002 жылғы 1 шілдедегі N 305  бұйрығымен
14. Президенттің, партиялық тізімдер негізінде сайланатын Парламент Мәжілісінің депутаттарын қоспағанда, парламент, мәслихаттар депутаттарының және жергілікті өзін-өзі басқару органдары мүшелерінің сайлауын өткізуге арналған бюджеттік қаражаттың атқарылуы жөніндегі бухгалтерлік есепті және қаржылық есептілікті Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігінің Қазынашылық Департаментінің 1998 жылғы 27 қаңтардағы N 30  бұйрығымен  бекітілген Мемлекеттік мекемелердегі бухгалтерлік есеп жөніндегі нұсқаулыққа және Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің 1998 жылғы 15 мамырдағы N 217  бұйрығымен  бекітілген Мемлекеттік мекемелердің бухгалтерлік есебінің жылдық, тоқсандық көлемі мен нысандары туралы нұсқаулыққа сәйкес мемлекеттік мекемелер жүзеге асырады.
Ескерту. 14-тармақ жаңа редакцияда жазылды, өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы министрлігі Қазынашылық комитеті төрайымының 2002 жылғы 1 шілдедегі N 305   бұйрығымен 2004 жылғы 14 шілдедегі N 26   бұйрығымен .
15. <*>
Ескерту. 15-тармақ екінші абзацпен толықтырылды - ҚР Қаржы министрлігі қазынашылық комитетінің 1999 жылғы 27 желтоқсан N 697   бұйрығымен .
Ескерту. 15-тармақ алынып тасталды - ҚР Қаржы министрлігі Қазынашылық комитеті төрайымының 2002 жылғы 1 шілдедегі N 305  бұйрығымен .
16-18. <*>
Ескерту. 16-18-тармақтар алынып тасталды - ҚР Қаржы министрлігі Қазынашылық комитеті төрайымының 2002 жылғы 1 шілдедегі N 305  бұйрығымен .
4. Бос лимиттердің қалдықтарын қайтарып алу
19. <*>
Ескерту. 19-тармақ өзгертілді, толықтырылды - ҚР Қаржы министрлігі қазынашылық комитетінің 1999 жылғы 14 маусымдағы N 285   бұйрығымен 1999 жылғы 27 желтоқсан N 697   бұйрығымен алынып тасталды - 2002 жылғы 1 шілдедегі N 305   бұйрығымен .
5. Есеп беру
20. <*>
Ескерту. 20-тармақ екінші абзацпен толықтырылды, алынып тасталды - ҚР Қаржы министрлігі қазынашылық комитетінің 1999 жылғы 27 желтоқсан N 697   бұйрығымен ,  2002 жылғы 1 шілдедегі N 305 бұйрығымен.
21-23. <*>
Ескерту. 21-23-тармақтар алынып тасталды - ҚР Қаржы министрлігі Қазынашылық комитеті төрайымының 2002 жылғы 1 шілдедегі N 305  бұйрығымен .

3. Бухгалтерский учет и финансовая отчетность   <*>
Сноска. Название главы в новой редакции - приказом Председателя Комитета казначейства МФ РК от 1 июля 2002 года N 305  V021941_  .
14. Государственные учреждения бухгалтерский учет и финансовую отчетность по использованию бюджетных средств на проведение выборов Президента, депутатов Парламента, за исключением депутатов Мажилиса Парламента, избираемых на основе партийных списков, маслихатов и членов органов местного самоуправления осуществляют в соответствии с  V980489_  Инструкцией по бухгалтерскому учету в государственных учреждениях, утвержденной приказом Департамента казначейства Министерства финансов Республики Казахстан от 27 января 1998 года N 30 и  V980517_  Инструкцией об объеме и формах годовой, квартальной бухгалтерской отчетности государственных учреждений, утвержденной приказом Министерства финансов Республики Казахстан от 15 мая 1998 года N 217.  <*>
Сноска. Пункт 14 в новой редакции - приказом Председателя Комитета казначейства МФ РК от 1 июля 2002 года N 305    V021941_ ; с дополнениями - от 14 июля 2004 года  N 26 .
15.  <*>
Сноска. Пункт 15 - с дополнениями, внесенными приказом Комитета казначейства МФ РК от 27.12.99г. N 697    V991032_    ; пункт исключен - приказом Председателя Комитета казначейства МФ РК от 1 июля 2002 года N 305    V021941_   .
16.  (Пункт исключен - приказом Председателя Комитета казначейства МФ РК от 1 июля 2002 года N 305    V021941_    ).
17.  (Пункт исключен - приказом Председателя Комитета казначейства МФ РК от 1 июля 2002 года N 305    V021941_    ).
18.  (Пункт исключен - приказом Председателя Комитета казначейства МФ РК от 1 июля 2002 года N 305    V021941_    ) .
4. Отзыв свободных остатков лимитов
19.  <*>
Сноска. Пункт 19 - с изменениями и дополнениями, внесенными приказом Казначейства от 14 июня 1999 г. N 285    V990830_   ; приказом Комитета казначейства МФ РК от 27.12.99г. N 697    V991032_    ; пункт исключен - приказом Председателя Комитета казначейства МФ РК от 1 июля 2002 года N 305  V021941_   .
5. Отчетность
20.  <*>
Сноска. Пункт 20 - с дополнениями, внесенными приказом Комитета казначейства МФ РК от 27.12.99г. N 697    V991032_    ; пункт исключен - приказом Председателя Комитета казначейства МФ РК от 1 июля 2002 года N 305    V021941_   .
21.  (Пункт исключен - приказом Председателя Комитета казначейства МФ РК от 1 июля 2002 года N 305    V021941_   ).
22.  (Пункт исключен - приказом Председателя Комитета казначейства МФ РК от 1 июля 2002 года N 305  V021941_   ).
23.  (Пункт исключен - приказом Председателя Комитета казначейства МФ РК от 1 июля 2002 года N 305  V021941_   ).

24. <*>
Ескерту. 24-тармақ өзгертілді, алынып тасталды - ҚР Қаржы министрлігі қазынашылық комитетінің 1999 жылғы 14 маусымдағы N 285   бұйрығымен 2002 жылғы 1 шілдедегі N 305  бұйрығымен .

24.  <*>
Сноска. В пункт 24 внесены изменения - Приказом Казначейства от 14 июня 1999 г. N 285    V990830_    ; пункт исключен - приказом Председателя Комитета казначейства МФ РК от 1 июля 2002 года N 305  V021941_   .