Банк-агентіктің филиалдары мен құрылымдық бөлімшелері арқылы мемлекеттік мекемелер өкілдерінен, жеке тұлғалардан бюджетке және мемлекеттік мекемелерді шоттарына есептеу үшін қолма-қол ақшаны қабылдау Ережелерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Қазынашылық Департаментінің 1999 жылғы 27 сәуірдегі N 167 бұйрығы. Күші жойылды - ҚР Қаржы министрлігі Қазынашылық комитетінің 2004 жылғы 28 қазандағы N 41 бұйрығымен.
---------------Бұйрықтан үзінді--------------
1. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Қазынашылық департаментінің бұйрықтарының күші жойылды деп танылсын:
2) "Банк-агенттіктің филиалдары мен құрылымдық бөлімшелері арқылы мемлекеттік мекемелер өкілдерінен, жеке тұлғалардан бюджетке және мемлекеттік мекемелердің шотына есептеу үшін қолма-қол ақшаны қабылдау Ережелерін бекіту туралы" 1999 жылғы 27 сәуірдегі N 167 (нормативтік құқықтық актілер мемлекеттік тіркеуінде N 2969 тіркелген, Қазақстан Республикасының орталық атқару және басқа мемлекеттік органда нормативтік құқықтық актілер бюллетенінде жарияланған, 1999 жыл N 10)...
Төрайым
____________________________________________
1. Қоса беріліп отырған мемлекеттік мекемелер өкілдерінен, жеке тұлғалардан Банк-агенттің филиалдары мен құрылымдық бөлімшелері арқылы бюджетке және мемлекеттік мекемелердің шоттарына есептеу үшін қолма-қол ақшаны қабылдау Ережелері бекітілсін.
2. Ақшамен қамтамасыз етуді ұйымдастыру бөлімі (А.С.Мұқашев) белгіленген тәртіпте Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде Ережелердің деректерін мемлекеттік тіркеуді жүргізсін.
3. Осы Ережелер Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген сәтінен бастап әрекет етеді.
Қазынашылық
комитетінің төрағасы
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
Қазынашылық комитетінің
Бұйрығымен бекітілген
1999 ж. 27 сәуір N 167
Банк-агенттің филиалдары мен құрылымдық бөлімшелері арқылы
мемлекеттік мекемелер өкілдерінен, жеке тұлғалардан бюджетке және
мемлекеттік мекемелердің шоттарына есептеу үшін қолма-қол ақшаны
қабылдау
Ережелері
1. Жалпы ережелер
1. Осы ережелер Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң "Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi Қазынашылық департаментiнiң мәселелерi" 1998 жылғы 9 қазандағы N 1028  P981028_  қаулысына сәйкес әзiрлендi және қолданылып жүрген заңдарға сәйкес Банк-агенттiң филиалдары мен қүрылымдық бөлiмшелерi арқылы мемлекеттiк мекемелер үшiн қолма-қол ақшаны қабылдау мен төлеу жөнiнде айқындалған мемлекеттiк бюджеттiң қаражаты есебiнен ұсталатын мемлекеттiк мекемелер өкiлдерiнен (бұдан әрi - мемлекеттiк мекемелер) және жеке тұлғалардан бюджетке және Қазынашылықтың аумақтық органдарында (бұдан әрi Қазынашылықтың АО) ашылған мемлекеттiк мекемелердiң шоттарына есептеу үшiн қолма-қол ақшаны қабылдаудың тәртiбiн айқындайды.

Об утверждении Правил приема наличных денег от представителей государственных учреждений, физических лиц для зачисления в бюджет и на счета государственных учреждений через филиалы и структурные подразделения Банка-агента
Приказ Председателя Департамента казначейства Министерства финансов Республики Казахстан от 27 апреля 1999 года N 167. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 20.05.1999 г. N 770. Утратил силу - приказом Председателя Комитета Казначейства Министерства финансов РК от 28 октября 2004 года N 41
Извлечение из приказа Председателя Комитета Казначейства Министерства финансов РК от 28 октября 2004 года N 41
"Приказываю:
1. Признать утратившими силу приказы Председателя Департамента Казначейства Министерства финансов Республики Казахстан:
...
2) от 27 апреля 1999 года N 167 "Об утверждении Правил приема наличных денег от представителей государственных учреждений, физических лиц для зачисления в бюджет и на счета государственных учреждений через филиалы и структурные подразделения Банка-агента"...
3. Настоящий приказ вступает в силу со дня подписания.
Председатель".
--------------------------------------------------------------------
Приказываю:
1. Утвердить прилагаемые Правила приема наличных денег от представителей государственных учреждений, физических лиц для зачисления в бюджет и на счета государственных учреждений через филиалы и структурные подразделения Банка-агента.
2. Отделу организации денежного обеспечения (Мукашев А.С.) в установленном порядке провести государственную регистрацию данных Правил в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Настоящие Правила вводятся в действие с момента их государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Председатель
П Р А В И Л А
приема наличных денег от
представителей государственных учреждений,
физических лиц для зачисления в бюджет и на
счета государственных учреждений через
филиалы и структурные подразделения
Банка-агента
1. Общие положения
1. Настоящие правила разработаны в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан "Вопросы Департамента Казначейства Министерства финансов Республики Казахстан" от 9 октября 1998 года N 1028 P981028_  и определяют порядок приема наличных денег от представителей государственных учреждений, содержащихся за счет средств государственного бюджета (далее - государственные учреждения) и от физических лиц для зачисления в бюджет и на счета государственных учреждений, открытых в территориальных органах Казначейства (далее - ТО Казначейства), через филиалы и структурные подразделения Банка-агента, определенного по приему и выплате наличных денег для государственных учреждений в соответствии с действующим законодательством.

2. Банк-агенттiң филиалдарында Қазынашылықтың АО атына белгiленген тәртiпте мемлекеттiк мекемелердiң өкiлдерiнен, жеке тұлғалардан салықтарды және басқа да төлемдердi бюджетке және бюджетттiк шоттарға, сондай-ақ "Уәкiлеттiлердiң ағымдағы шоттары және төленбеген аударымдар" және мемлекеттiк мекемелердiң "мақсатты қаржыландыру үшiн" N 724 шоттарына қабылданған қолма-қол ақшаны есептеу үшiн жеке транзиттік шот (908) ашылады.
Осы орайда Қазынашылықтың АО Банк-агенттiң тиiстi филиалына жазбаша түрде мемлекеттiк мекемелердiң "мақсатты қаржыландыру үшiн" шоттарының тiзбесiн хабарлайды.
3. Мемлекеттік мекемелердiң өкiлдерiнен және жеке тұлғалардан бюджетке және мемлекеттiк мекемелердiң бюджеттiк шоттарына есептеу үшiн қолма-қол ақшаны қабылдау жөнiндегi Банк-агенттiң қаржылық қызметiне ақы төлеудiң, сондай-ақ мiндеттемелердi орындамағаны үшін айыппұл санкцияларының мөлшерi мен мерзiмдерi Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi мен Банк-агент арасында жасалатын Агенттiк келiсiммен айқындалады.
4. Қазынашылықтың АО ашылған шоттары бар (NN 120, 130, 132, 724 және "мақсатты қаржыландыру үшiн" шоттарынан басқа) мемлекеттiк мекеме Банк-агенттiң тиiстi филиалымен жеке тұлғалардан түсiмдер мен төлемдердi тиiстi шоттарға есептеу үшiн қабылдауға арналған дербес шарт жасасады, онда Банк-агенттiң қаржылық қызметiне ақы төлеудiң көзi мен тәртiбi көрсетiледi. Бұл орайда көрсетiлген шартта айтылған Банк-агенттiң қаржылық қызметiне төленетiн ақының мөлшерi Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi мен Банк-агент арасында жасалған Агенттiк келiсiмде белгiленген мөлшерден аспауға тиiс.
2. Мемлекеттiк мекеме өкiлдерiнен бюджетке және мемлекеттiк
мекемелердiң бюджеттiк шоттарына қолма-қол ақшаны
қабылдаудың тәртiбi
5. Мемлекеттiк мекемелердiң өкiлдерiнен бюджетке және мемлекеттiк мекемелердiң шоттарына есептеу үшiн қолма-қол ақшаны қабылдау қажеттi барлық деректемелер (төлеушiнiң атауы, салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi (бұдан әрi - СТТН), алушының атауы және алушының СТТН-i, төлемдi белгiлеу және бюджетке және бюджеттiк шоттарға тапсыру кезiнде - бюджеттiк сыныптаманың коды) көрсетiлетiн "Қолма-қол жарнаға арналған хабарландыру" N 0402001 нысандағы iс-парақты ресiмдей отырып, Банк-агенттiң филиалдары мен қүрылымдық бөлiмшелерi арқылы жүзеге асырылады.
Мемлекеттік мекемелер өкiлдерiнiң жарнаға арналған құжаттарда бюджеттiк шоттарға (кассалық шығыстарды қалпына келтiру кезiнде - 120, 130, 132) қолма-қол ақшаны тапсырған кезде мiндеттi түрде бюджеттiк сыныптама шығыстарының он таңбалы коды көрсетiледi.

2. В филиалах Банка-агента на имя ТО Казначейства в установленном порядке открывается отдельный транзитный счет (908) для зачисления принятых наличных денег от представителей государственных учреждений, физических лиц в уплату налогов и других платежей в бюджет и на бюджетные счета, а также на счета N 724 "Текущие счета уполномоченных и невыплаченные переводы", и "для целевого финансирования" государственных учреждений. При этом ТО Казначейства сообщает в письменном виде соответствующему филиалу Банкаагента перечень счетов государственных учреждений "для целевого финансирования".
3. Размер и сроки оплаты финансовых услуг Банка-агента по приему наличных денег от представителей государственных учреждений и физических лиц для зачисления в бюджет и на бюджетные счета государственных учреждений, а также штрафных санкций за невыполнение обязательств определяются Агентским соглашением, заключаемым между Министерством финансов Республики Казахстан и Банком-агентом.
4. Государственное учреждение, имеющее счета (кроме счетов NN 120, 130, 132, 24 и "для целевого финансирования"), открытые в ТО Казначейства, самостоятельно заключает с соответствующим филиалом Банка-агента договор на прием выручки и платежей от физических лиц для зачисления их на соответствующие счета, в котором указывается источник и порядок оплаты финансовых услуг филиала Банка-агента. При этом размер оплаты услуг филиала Банка-агента, оговариваемый в указанном договоре, не должен превышать размера, установленного в Агентском соглашении, заключенном между Министерством финансов Республики Казахстан и Банком-агентом.
2. Порядок приема наличных денег
от представителей государственных учреждений
в бюджет и на счета государственных учреждений
5. Прием наличных денег от представителей государственных учреждений для зачисления в бюджет и на счета государственных учреждений осуществляется филиалами и структурными подразделениями Банка-агента с оформлением бланка формы N 0402001 "Объявление на взнос наличными", в котором указываются все необходимые реквизиты (наименование плательщика, регистрационный номер налогоплательщика (далее - РНН), наименование получателя и РНН получателя, назначение платежа и код бюджетной классификации - при сдаче в бюджет и на бюджетные счета). При сдаче наличных денег на бюджетные счета (120, 130, 132 - при восстановлении кассовых расходов) представителями государственных учреждений в документах на взнос обязательно указывается десятизначный код расходов бюджетной классификации.

6. Банк-агенттiң филиалдарының мемлекеттiк мекеме өкiлдерiнен қолма-қол ақшаны қабылдауы жергiлiктi уақыт бойынша 9-дан 13-ке дейiн жүргiзiледi. Қабылданған қолма-қол ақшаның бүкiл сомасы дәл сол күнi тиiстi шоттарға есептеу үшiн Қазынашылықтың АО корреспонденттiк шотына аударылады.
3. Жеке тұлғалардан бюджетке және мемлекеттiк мекемелердiң
бюджеттiк шоттарына қолма-қол ақшаны қабылдаудың тәртiбi
7. Жеке тұлғалардан бюджетке және мемлекеттiк мекемелердiң шоттарына есептеу үшiн қолма-қол ақшаны қабылдау қажеттi барлық деректемелер (төлеушiнiң аты-жөнi, тегi, салық төлеушiнiң СТТН-i, алушының атауы және алушының СТТН-i, алушы банктiң МФО, төлемдi белгiлеу және бюджетке және бюджеттiк шоттарға тапсыру кезiнде - бюджеттiк сыныптаманың коды) көрсетiлетiн 4-ПД нысанындағы iс-парақты ресiмдей отырып, Банк-агенттiң филиалдары мен құрылымдық бөлiмшелерi арқылы жүзеге асырылады.
8. Банк-агенттің филиалдары мен құрылымдық бөлiмшелерi жеке тұлғалардан қолма-қол ақша қабылдауды бүкiл жұмыс күнi iшiнде жүзеге асырады.
9. Банк-агенттiң филиалдарының операциялық бөлiмдерiнiң жеке тұлғалардан қабылдаған қолма-қол ақшаларының сомалары жұмыс күнiнiң соңында Қазынашылықтың АО транзиттiк шотына (908) есепке алынады және келесi күннен кешiктiрмей төлемдердiң түрлерiне қарай тиiстi шоттарға есептеу үшiн Қазынашылықтың АО корреспонденттiк шотына аударылады.
10. Банк-агенттiң құрылымдық бөлiмшелерi жеке тұлғалардан қабылдаған қолма-қол ақшаның сомасы Банк-агенттiң филиалының күнделiктi есебi алынғаннан және тексерiлгеннен кейiн Қазынашылықтың АО транзитпк шотына (908) есепке алынады және транзиттiк шотқа есептелгеннен кейiнгi келесi күнi төлемдердiң түрлерiне қарай тиiстi шоттарға есептеу үшін Қазынашылықтың АО корреспонденттiк шотына аударылады.
4. Қолма-қол ақшаны қабылдау және оларды бюджетке және
мемлекеттiк мекемелердiң бюджеттiк шоттарына есептеу жөнiнде
Банк-агенттiң филиалдары мен құрылымдық бөлiмшелерiнiң қаржылық
қызметке ақы төлеу тәртiбi
11. Банк-агенттiң мемлекеттiк мекеменiң өкiлдерiнен және жеке тұлғалардан салықтарды және бюджетке төленетiн басқа да төлемдердi төлеуге және мемлекеттiк мекемелердiң бюджеттiк шоттарына (кассалық шығыстарды қалпына келтiру кезiнде NN 120, 130 және 132, сондай-ақ N 724 және "мақсатты қаржыландыру үшiн" шоттарына) қолма-қол ақшаны қабылдау жөнiндегi Банк-агенттiң қаржылық қызметiне Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi республикалық бюджеттен орталықтандырылған түрде ақы төлейдi.
12. Жеке тұлғалардан түсiмдер мен төлемдердi тиiстi шоттарға (NN 120, 130, 132, 724 және "мақсатты қаржыландыру үшін" шоттарынан басқа) есептеу үшiн қабылдау жөнiндегi қаржылық қызметке ақы төлеудi мемлекеттiк мекеме Банк-агенттiң филиалымен жасалған шартқа сәйкес осы қаражат есебiнен дербес жүргiзiледi.

6. Прием наличных денег от представителей государственных учреждений филиалами и структурными подразделениями Банка-агента производится с 9 до 13 часов местного времени. Вся сумма принятых наличных денег перечисляется в тот же день на корреспондентский счет ТО Казначейства для зачисления на соответствующие счета.
3. Порядок приема наличных денег
от физических лиц в бюджет и на счета
государственных учреждений
7. Прием наличных денег от физических лиц для зачисления в бюджет и на счета государственных учреждений осуществляется филиалами и структурными подразделениями Банка-агента с оформлением бланка формы 4-ПД, в котором указываются все необходимые реквизиты (Ф.И.О. плательщика, РНН плательщика, наименование получателя и РНН получателя, МФО банка получателя, назначение платежа, код бюджетной классификации - при сдаче в бюджет и на бюджетные счета).
8. Филиалы и структурные подразделения Банка-агента осуществляют прием наличных денег от физических лиц в течение всего рабочего дня.
9. Суммы наличных денег, принятые от физических лиц операционными отделами филиалов Банка-агента, в конце рабочего дня зачисляются на транзитный счет (908) ТО Казначейства и не позднее следующего дня перечисляются на корреспондентский счет ТО Казначейства для зачисления на соответствующие счета по видам платежей.
10. Суммы наличных денег, принятые от физических лиц структурными подразделениями Банка-агента, зачисляются на транзитный счет (908) ТО Казначейства после получения и проверки ежедневного отчета филиалом Банка-агента и на следующий день после зачисления на транзитный счет перечисляются на корреспондентский счет ТО Казначейства для зачисления на соответствующие счета по видам платежей.
4. Порядок оплаты финансовых
услуг по приему наличных денег и зачислению
их в бюджет и на счета государственных
учреждений филиалами и структурными
подразделениями Банка-агента
11. Финансовые услуги Банка-агента по приему наличных денег от представителей государственных учреждений и физических лиц в уплату налогов и других платежей в бюджет и на бюджетные счета (NN 120, 130 и 132 при восстановлении кассовых расходов, а также на счета N 724 и "для целевого финансирования") государственных учреждений оплачиваются Министерством финансов Республики Казахстан из республиканского бюджета централизованно.
12. Оплата финансовых услуг по приему выручки и платежей от физических лиц для зачисления их на соответствующие счета (кроме счетов NN 120, 130, 132, 724 и "для целевого финансирования") производится государственным учреждением самостоятельно за счет этих средств в соответствии с заключенным с филиалом Банка-агента договором.

5. Банк-агенттiң қаржылық қызметiне ақы төлеу үшiн бюджетке және
мемлекеттiк мекемелердiң бюджеттiк шоттарына қабылданған қолма-қол
ақша мен аударылған қаражат туралы ақпаратты тапсырудың тәртiбi
13. Қазынашылықтың облыстық, Алматы қалалық басқармаларында, Қазынашылықтың Астана қаласы мен Ақмола облысы бойынша басқармасында ай сайын Банк-агенттiң филиалдары мен құрылымдық бөлiмшелерi арқылы қолма-қол ақшамен қабылданған бюджетке және мемлекеттiк мекемелердiң бюджеттiк шоттарына есептелген қаражаттың шоттың әрбiр түрi бойынша аудандар бойынша Тiзiмдемесi (1-қосымша) және Банк-агенттiң филиалдары мен қүрылымдық бөлiмшелерi арқылы қолма-қол ақшамен қабылданып, есептелген қаражаттың алушылардың шоттарының үлгiлерi бойынша Жиынтық тiзiмдемесi жасалады.
14. Облыс бойынша ай сайын есептi кезеңнен кейiнгi айдың 5-күнiне дейiн Банк-агенттiң облыстық филиалдарында Банк-агенттің филиалдары мен құрылымдық бөлiмшелерi арқылы мемлекеттiк мекеменiң өкілдерiнен және жеке тұлғалардан қолма-қол ақшамен бюджетке және мемлекеттiк мекемелердiң бюджеттiк шоттарына қабылданған және есептелген қаражат туралы Анықтама жасалады (3-қосымша).
15. Қазынашылықтың облыстық, Алматы қалалық басқармалары, Қазынашылықтың Астана қаласы мен Ақмола облысы бойынша басқармасы Банк-агенттiң филиалдары мен құрылымдық бөлiмшелерi арқылы мемлекеттiк мекеменiң өкiлдерiнен және жеке тұлғалардан қолма-қол ақшамен қабылданып, есептелген қаражаттың Жиынтық тiзiмдемесi негiзiнде (2-қосымша) Банк-агенттiң филиалдары мен қүрылымдық бөлiмшелерi арқылы мемлекеттiк мекеменiң өкiлдерiнен және жеке тұлғалардан қолма-қол ақшамен қабылданып, есептелген қаражат туралы Мәлiметтер жасайды (4-қосымша), және оны есептi кезеңнен кейiнгi айдың 10-күнiнен кешiктiрмей Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық комитетiне (бұдан әрi - Қазынашылық) тапсырады.
16. Қазынашылықтың облыстық, Алматы қалалық басқармаларынан, Қазынашылықтың Астана қаласы мен Ақмола облысы бойынша басқармасынан алынған Банк-агенттің филиалдары мен қүрылымдық бөлiмшелерi арқылы мемлекеттiк мекемелердiң өкiлдерiнен және жеке тұлғалардан қолма-қол ақшамен қабылданып, есептелген қаражат туралы Мәлiметтердiң негiзiнде (4-қосымша) Қазынашылық республика бойынша тұтастай алғанда және облыстар мен Астана және Алматы қалалары бойынша Банк-агенттің филиалдары мен құрылымдық бөлiмшелерi арқылы бюджетке және мемлекеттiк мекемелердiң шоттарына қабылданған қолма-қол ақша мен есептелген қаражаттың сомасы туралы Жиынтық анықтама жасайды (5-қосымша).

5. Порядок представления информации
о принятых наличных деньгах и перечисленных
средств в бюджет и на бюджетные счета
государственных учреждений для оплаты
финансовых услуг Банка-агента
13. В областных, Алматинском городском управлениях Казначейства, управлении Казначейства по г.Астане и Акмолинской области ежемесячно формируются Ведомость зачисленных в бюджет и на бюджетные счета государственных учреждений средств, принятых наличными деньгами через филиалы и структурные подразделения Банка-агента (приложение 1), по каждому типу счета в разрезе районов и Сводная ведомость зачисленных средств, принятых наличными деньгами через филиалы и структурные подразделения Банкаагента (приложение 2), в разрезе типов счетов получателей.
14. Ежемесячно до 5 числа месяца, следующего за отчетным, в областных филиалах Банка-агента составляется Справка о принятых и зачисленных в бюджет и на бюджетные счета государственных учреждений средств, принятых наличными деньгами от представителей государственных учреждений и физических лиц через филиалы и структурные подразделения Банка-агента (приложение 3), по области. Справка составляется в 2-х экземплярах и один экземпляр Справки не позднее 10 числа месяца, следующего за отчетным, представляется Банку-агенту.
15. Областные, Алматинское городское управления Казначейства, управление Казначейства по г.Астане и Акмолинской области на основании Сводной ведомости зачисленных средств, принятых наличными деньгами через филиалы и структурные подразделения Банка-агента (приложение 2), составляют Сведения о зачисленных в бюджет и на бюджетные счета государственных учреждений средств, принятых наличными деньгами от представителей государственных учреждений и физических лиц через филиалы и структурные подразделения Банкаагента (приложение 4), и представляют в Комитет казначейства Министерства финансов Республики Казахстан (далее - Казначейство) не позднее 10 числа месяца, следующего за отчетным.
16. Казначейство на основании Сведений о зачисленных в бюджет и на бюджетные счета государственных учреждений средств, принятых наличными деньгами от представителей государственных учреждений и физических лиц через филиалы и структурные подразделения Банка-агента (приложение 4), полученных от областных, Алматинского городского управлений Казначейства, управления Казначейства по г.Астане и Акмолинской области составляет Сводную справку о сумме принятых наличных денег и зачисленных средств в бюджет и на бюджетные счета государственных учреждений через филиалы Банка- агента (приложение 5), в целом по республике в разрезе областей и г.г.Астаны и Алматы.

17. Банк-агент есептi айдан кейiнгi әр айдың 15-күнiне дейiн республика бойынша тұтастай алғанда және облыстар мен Астана және Алматы қ.қ. бойынша Қазынашылыққа Банк-агенттiң филиалдары мен қүрылымдық бөлiмшелерi арқылы мемлекеттiк мекемелердiң өкiлдерiнен және жеке тұлғалардан қолма-қол ақшамен қабылданған қаражатты бюджетке және мемлекеттiк мекемелердiң шоттарына есептеу жөнiндегi Жиынтық салыстыру актiсiн (6-қосымша) тапсырады.
18. Қазынашылық Банк-агенттiң филиалдары мен құрылымдық бөлiмшелерi арқылы мемлекеттiк мекемелердiң өкiлдерiнен және жеке тұлғалардан қолма-қол ақшамен қабылданған қаражатты бюджетке және мемлекеттiк мекемелердiң шоттарына есептеу жөнiндегi Жиынтық салыстыру актiсiнде (6-қосымша)көрсетiлген Банк-агенттiң қаржылық қызметiне ақы төлеуге арналған соманы Қазынашылық жасаған Жиынтық анықтамамен салыстырады, және алшақтық болмаса, төлеу үшiн көрсетiлген соманы куәландырады және төлеуге арналған Жиынтық актiнi (6-қосымша) Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiне жiбередi.
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi Жиынтық актiнi алған күннен бастап 4 банктiк күн iшiнде Банк-агентке тиесiлi соманы оның корреспонденттiк шотына аударады.
19. Банк-агент тапсырған Жиынтық актiсi деректерiнiң (6-қосымша) Қазынашылық жасаған Жиынтық анықтама деректерiмен (5-қосымша) алшақтығы болса, еркiн нысандағы Алшақтық актiсi жасалады. Алшақтық актiсiнде Банк-агент тапсырған және екi Тарап қол қойған күннен бастап 4 банктiк күн iшiнде аударылатын, Қаржымин төлеуге қабылдаған сома көрсетiледi.
Қазынашылық комитетінің
1999 ж. "___"__________
N___ бұйрығымен бекітілген
"Мемлекеттік мекемелер өкілдерінен,
жеке тұлғалардан бюджетке және
мемлекеттік мекемелердің шоттарына
есептеу үшін қолма-қол
ақшаны қабылдау Ережелеріне"
N1 қосымша
______________________________________
Қазынашылықтың облыстық басқармасының атауы
1999 ж.____ үшін N______________ баланс шоты бойынша
___________ банктің филиалдары арқылы қолма-қол ақшамен
(банктің атауы)
қабылданып есептелген қаражаттың
Тізбесі
_________________________________________________________
|Қазынашылық     | МФО | Төлем саны, |  Жалпы сомасы,     |
|филиалының атауы|     |   дана      |   (теңге)          |
|________________|_____|_____________|____________________|
|________________|_____|_____________|____________________|
|________________|_____|_____________|____________________|
|Жиыны:          |     |             |                    |
|________________|_____|_____________|____________________|
Жауапты атқарушы:_____________________
Қазынашылық комитетінің
1999 ж. "___"__________
N___ бұйрығымен бекітілген
"Мемлекеттік мекемелер өкілдерінен,
жеке тұлғалардан бюджетке және
мемлекеттік мекемелердің шоттарына
есептеу үшін қолма-қол
ақшаны қабылдау Ережелеріне"
N 2 қосымша
______________________________________
Қазынашылықтың облыстық басқармасының атауы
1999 ж.____ үшін N______________ баланс шоты бойынша
___________ банктің филиалдары арқылы қолма-қол ақшамен
(банктің атауы)
қабылданып есептелген қаражаттың
Жиынтық тізбесі
_________________________________________________________
|Есептеу шоты    |    Төлем саны,    |  Жалпы сомасы,     |
|                |       дана        |   (теңге)          |
|________________|__________________ |____________________|
|________________|__________________ |____________________|
|________________|__________________ |____________________|
|Жиыны:          |                   |                    |
|________________|__________________ |____________________|
Жауапты атқарушы:_____________________
_____________________________________
Банктің облыстық филиалының атауы        Қазынашылық комитетінің
1999 ж. "___"__________
N___ бұйрығымен бекітілген
"Мемлекеттік мекемелер өкілдерінен,
жеке тұлғалардан бюджетке және
мемлекеттік мекемелердің шоттарына
есептеу үшін қолма-қол
ақшаны қабылдау Ережелеріне"
N 3 қосымша
Облыс бойынша 199 ___ж.________ үшін________________
банктің филиалдары арқылы мемлекеттік өкілдерінен және жеке
тұлғалардан қолма-қол ақшамен қабылданған бюджетке және мемлекеттік
мекемелердің бюджеттік шоттарына қабылданған және есепке алынған қаражат
туралы
Анықтама
(теңге)
________________________________________________________________________
|рет|  Төлемнің түрі        | Қабылданғаны |Қаражаттың есепке алынғаны   |
|N  |                       |              |_____________________________|
|   |                       |              |барлығы| облыс  | басқа      |
|   |                       |              |       |бойынша |облыстарда  |
|___|_______________________|______________|_______|________|____________|

17. Банк-агент до 15 числа месяца, следующего за отчетным, представляет в Казначейство Сводный акт сверки по зачислению в бюджет и на бюджетные счета государственных учреждений средств, принятых наличными деньгами от представителей государственных учреждений и физических лиц через филиалы и структурные подразделения Банка-агента (приложение 6), в целом по республике в разрезе областей и г.г.Астаны и Алматы.
18. Казначейство сверяет указанную в Сводном акте сверки по зачислению в бюджет и на бюджетные счета государственных учреждений средств, принятых наличными деньгами от представителей государственных учреждений и физических лиц через филиалы и структурные подразделения филиалы Банкаагента (приложение 6), сумму для оплаты финансовых услуг Банка-агента со Сводной справкой, составленной Казначейством и при отсутствии расхождений подтверждает предъявленную на оплату сумму и передает в Министерство финансов Республики Казахстан Сводный акт (приложение 6) для оплаты.
Министерство финансов Республики Казахстан в течение 4-х банковских дней со дня получения Сводного акта перечисляет причитающуюся Банку-агенту сумму на его корреспондентский счет.
19. В случае расхождения данных Сводного акта (приложение 6), представленного Банком-агентом, с данными Сводной справки (приложение 5), составленной Казначейством, оформляется Акт расхождений произвольной формы. В Акте расхождений оговаривается сумма, принимаемая Министерством финансов к оплате, которая перечисляется в течение 4-х банковских дней, со дня представления Банком-агентом и подписания обеими Сторонами.
Приложение N 1
к "Правилам приема наличных денег от
представителей госучреждений, физических
лиц для зачисления в бюджет и на счета
госучреждений", утвержденный приказом
Комитета казначейства
от "___"__________1999г. N____
_______________________________________________
Наименование областного управления Казначейства
Ведомость
зачисленных средств принятых наличными
деньгами через филиалы________________банка
(Наименование банка)
по балансовому счету N______________________
за_______________________1999г.
месяц
______________________________________________________________________
Наименование филиала! МФО  !Кол-во платежей, шт.!Общая сумма, (тенге)
Казначейства        !      !                    !
____________________!______!____________________!_____________________
____________________!______!____________________!_____________________
____________________!______!____________________!_____________________
____________________!______!____________________!_____________________
____________________!______!____________________!_____________________
Итого:              !      !                    !
____________________!______!____________________!_____________________
Ответисполнитель:  ______________________________
Приложение N 2
к "Правилам приема наличных денег от
представителей госучреждений, физических
лиц для зачисления в бюджет и на счета
госучреждений", утвержденный приказом
Комитета казначейства
от "___"__________1999г. N____
_______________________________________________
Наименование областного управления Казначейства
Сводная
ведомость зачисленных средств
принятых наличными деньгами
через филиалы________________банка
Наименование банка
за_______________________1999г.
месяц
__________________________________________________________
Счет зачисления!Кол-во платежей, шт.!Общая сумма, (тенге)
!                    !
_______________!____________________!_____________________
_______________!____________________!_____________________
_______________!____________________!_____________________
_______________!____________________!_____________________
_______________!____________________!_____________________
Итого:         !                    !
_______________!____________________!_____________________
Ответисполнитель:  ______________________________
Приложение N 3
к "Правилам приема наличных денег от
представителей госучреждений, физических
лиц для зачисления в бюджет и на счета
госучреждений", утвержденный приказом
Комитета казначейства
от "___"__________1999г. N____
_____________________________________
Наименование областного филиала Банка
Справка
о принятых и зачисленных
в бюджет и на бюджетные счета
государственных учреждений средств,
принятых наличными деньгами от представителей
государственных учреждений и физических лиц
через филиалы_______________банка по области
за_______________________1999г.
месяц
_____________________________________________________(тенге)__________
N  !Вид платежа               ! Принято !Зачислено средств
п/п!                          !         !-----------------------------
!                          !         !всего!по области!в др.области
___!__________________________!_________!_____!__________!____________

| 1 |          2            |      3       |   4   |   5    |      6     |
|___|_______________________|______________|_______|________|____________|
| 1 |Мемлекеттік мекемелер. |              |       |        |            |
|   |дің бюджеттік шоттарына|              |       |        |            |
|___|_______________________|______________|_______|________|____________|
| 2 |Бюджеттің кірісіне     |              |       |        |            |
|   |(080 шотқа)            |              |       |        |            |
|___|_______________________|______________|_______|________|____________|
|   | Жиыны:                |              |       |        |            |
|___|_______________________|______________|_______|________|____________|
__________________________ресімделген актілердің күні мен сомасы
(айыппұл санкциялары бойынша)
___________________________ банктің облыстық филиалының директоры
Бас бухгалтер
М.О.
Қазынашылық комитетінің
1999 ж. "___"__________
N___ бұйрығымен бекітілген
"Мемлекеттік мекемелер өкілдерінен,
жеке тұлғалардан бюджетке және
мемлекеттік мекемелердің шоттарына
есептеу үшін қолма-қол
ақшаны қабылдау Ережелеріне"
N 4 қосымша
______________________________________
Қазынашылықтың облыстық басқармасының атауы
199__ ж.____ үшін ______________ банктің филиалдары
арқылы мемлекеттік мекемелер өкілдерінен және жеке тұлғалардан
қолма-қол ақшамен қабылданған бюджетке және мемлекеттік мекемелердің
бюджеттік шоттарына есепке алынған қаражат туралы
Мәліметтер
________________________________________________________________________
|рет N|    Төлемнің түрі                         | Есептелгені           |
|_____|__________________________________________|_______________________|
|  1  |                   2                      |            3          |
|_____|__________________________________________|_______________________|
|  1  |Мемлекеттік мекемелердің бюджеттік        |                       |
|     |шоттарына Барлығы:                        |                       |
|     |оның ішінде аудандар бойынша:             |                       |
|_____|__________________________________________|_______________________|
|  2  |Бюджеттің кірісіне (080 шотқа)            |                       |
|_____|__________________________________________|_______________________|
|           Жиыны:                               |                       |
|________________________________________________|_______________________|
____________________________ ресімделген актілердің күні мен сомасы
(айыппұл санкциялары бойынша)
____________________________ банктің облыстық филиалының директоры
Бас бухгалтер
М.О.
Қазынашылық комитетінің
1999 ж. "___"__________
N___ бұйрығымен бекітілген
"Мемлекеттік мекемелер өкілдерінен,
жеке тұлғалардан бюджетке және
мемлекеттік мекемелердің шоттарына
есептеу үшін қолма-қол
ақшаны қабылдау Ережелеріне"
N 5 қосымша
199__ ж.____ үшін ______________ банктің филиалдары
арқылы мемлекеттік мекемелер өкілдерінен және жеке тұлғалардан
қолма-қол ақшамен қабылданған бюджетке және мемлекеттік мекемелердің
бюджеттік шоттарына есепке алынған қаражат туралы
жиынтық анықтама
________________________________________________________________________
|рет| Облыстың атауы|  Ай ішінде   |Оның ішінде қаражаттың есепке        |
|N  |               |есепке алынған|алынғаны                             |
|   |               | қаражаттың   |                                     |
|   |               |  барлығы     |_____________________________________|
|   |               |              |   бюджеттің   |  мем. мекеменің     |
|   |               |              |    кірісіне   | бюджеттік шотына    |
|   |               |              |  (080 шотқа)  |                     |
|___|_______________|______________|_______________|_____________________|
| 1 |       2       |       3      |       4       |         5           |
|________________________________________________________________________|
| Жиыны:            |              |               |                     |
|___________________|______________|_______________|_____________________|
Республикалық бюджет есебінен
қаржылық қызметтердің сомасы
________ құрады
Республикалық бюджеттің кірісіне есептеуге
жататын айыппұл санкцияларының
сомасы _____________
Ақшамен қамтамасыз етуді ұйымдастыру
бөлімінің бастығы _________________
Қазынашылық комитетінің
1999 ж. "___"__________
N___ бұйрығымен бекітілген
"Мемлекеттік мекемелер өкілдерінен,
жеке тұлғалардан бюджетке және
мемлекеттік мекемелердің шоттарына
есептеу үшін қолма-қол
ақшаны қабылдау Ережелеріне"
N 6 қосымша
199__ ж.____ үшін ______________ банктің филиалдары
арқылы мемлекеттік мекемелер өкілдерінен және жеке тұлғалардан
қолма-қол ақшамен қабылданған бюджетке және мемлекеттік мекемелердің
бюджеттік шоттарына есепке алынған қаражат туралы
жиынтық акт
________________________________________________________________________
|рет| Облыстың атауы|  Ай ішінде   |Оның ішінде қаражаттың есепке        |
|N  |               |есепке алынған|алынғаны                             |
|   |               | қаражаттың   |                                     |
|   |               |  барлығы     |_____________________________________|
|   |               |              |   бюджеттің   |  мем. мекеменің     |
|   |               |              |    кірісіне   | бюджеттік шотына    |
|   |               |              |  (080 шотқа)  |                     |
|___|_______________|______________|_______________|_____________________|
|  1|       2       |      3       |        4      |          5          |
|________________________________________________________________________|
| Жиыны:            |              |               |                     |
|___________________|______________|_______________|_____________________|
Республикалық бюджет есебінен
қаржылық қызметтердің сомасы
________ құрады
Бюджеттің кірісіне есептеуге
жататын айыппұл санкцияларының
сомасы____________________
Банк басқармасы Төрағасының
Бірінші орынбасары ___________
Ақша айналысы және кассалық операциялар
департаментінің директоры ___________
Төлеуге барлығы ________________
ҚР Қаржы министрлігі
Қазынашылық комитетінің
төрағасы
Ақшамен қамтамасыз етуді ұйымдастыру
бөлімінің бастығы _________________

_1_!____________2_____________!____3____!__4__!____5_____!_____6______
1  На бюджетные счета
государственных учреждений
2  В доход бюджета
(на счет 080)
Итого:
______________________________________________________________________
Дата и сумма оформленных актов     ___________________________________
(по штрафным санкциям)
Директор областного филиала банка
Главный бухгалтер
М.П.
Приложение N 4
к "Правилам приема наличных денег от
представителей госучреждений, физических
лиц для зачисления в бюджет и на счета
госучреждений", утвержденный приказом
Комитета казначейства
от "___"__________1999г. N____
_______________________________________________
Наименование областного управления Казначейства
Сведения
о зачисленных в бюджет
и на бюджетные счета государственных
учреждений средств, принятых наличными деньгами
от представителей государственных учреждений
и физических лиц через филиалы____________банка
за___________________месяц 199__г .
(тенге)
______________________________________________________________________
N п/п!                 Вид платежа          !     Зачислено
----------------------------------------------------------------------
1  !                     2                !         3
----------------------------------------------------------------------
1   На бюджетные счета государственных
учреждений        Всего:
в том числе в разрезе районов:
2   В доход бюжета (на счет 080)
Итого:
----------------------------------------------------------------------
Дата и сумма оформленных актов____________________
(по штрафн. санкциям)
Начальник областного управления Казначейства
Главный бухгалтер
М.П.
Приложение N 5
к "Правилам приема наличных денег от
представителей госучреждений, физических
лиц для зачисления в бюджет и на счета
госучреждений", утвержденный приказом
Комитета казначейства
от "___"__________1999г. N____
Сводная справка
о зачисленных в бюджет и на бюджетные счета
государственных учреждений средств, принятых
наличными деньгами от представителей государственных
учреждений и физических лиц через филиалы_____________
_________________________________________________банка
за______________________месяц 1999г.
----------------------------------------------------------------------
N  !Наименование области!Всего зачислено !В том числе зачислено средств
п/п!                    !средств за месяц!----------------------------
!                    !                !в доход бюджета!на бюджет.
!                    !                !(счет 080)     !счета
!                    !                !               !госучреждений
----------------------------------------------------------------------
1 !        2           !        3       !         4     !    5
----------------------------------------------------------------------
Итого
----------------------------------------------------------------------  Сумма финансовых услуг составила
за счет республиканского бюджета______________________________________
Сумма штрафных санкций, подлежащая к зачислению в доход
республиканского бюджета______________________________________________
Начальник отдела организации          __________________
денежного обеспечения
Приложение N 6
к "Правилам приема наличных денег от
представителей госучреждений, физических
лиц для зачисления в бюджет и на счета
госучреждений", утвержденный приказом
Комитета казначейства
от "___"__________1999г. N____
Сводный акт
сверки по зачислению в бюджет и на
бюджетные счета государственных учреждений
средств, принятых наличными деньгами от
представителей государственных учреждений и
физических лиц через филиалы
_______________________банка
за____________месяц 199_г.
(тенге)
----------------------------------------------------------------------
N  !Наименование!Всего зачислено !В том числе зачислено средств
п/п!области     !средств за месяц!------------------------------------
!            !                !в доход бюджета!на бюджет.счета
!            !                !(на счет 080)  !гос.учрежд.
----------------------------------------------------------------------
1 !     2      !         3      !        4      !        5
----------------------------------------------------------------------
Итого:
----------------------------------------------------------------------
Сумма финансовых услуг составила
за счет республиканского бюджета                 _________________
Сумма штрафных санкций, подлежащая
к зачислению в доход республиканского бюджета    _________________
Первый заместитель Председателя Правления банка  _________________
Директор Департамента денежного
обращения и кассовых операций                    _________________
Всего к оплате______________________
Председатель комитета казначейства
Министерства финансов РК                         _________________
Начальник отдела организации
денежного обеспечения                            _________________