Ойын бизнесі субъектілеріне салық салудың жеңілдетілген режимі туралы нұсқау
Бекітілді Қазақстан Республикасының Мемлекеттік кіріс Министрі 1999 жылғы 19 мамыр N 519. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 1999 жылғы 28 мамырда тіркелді. Тіркеу N 780. Күші жойылды - ҚР Мемлекеттік кіріс министрінің 2002 жылғы 9 сәуірдегі N 416 бұйрығымен.
-------------------Бұйрықтан үзінді---------------- Мемлекеттік кіріс министрінің 2002 жылғы 9 сәуірдегі N 416 бұйрығы
"Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының K010209_ Кодексiн (Салық Кодексiн) қолданысқа енгiзу туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 шiлдедегi Заңына сәйкес
БҰЙЫРАМЫН:
Күшiн жоғалтқан жекелеген бұйрықтарының тiзбесi:
40. "Ойын бизнесi субъектiлерiне салық салудың оңайлатылған режимi туралы" Нұсқаулығын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк кiрiс министрлiгiнiң 1999 жылғы 19 мамырдағы 519 V990780_ бұйрығы. -----------------------------------------------------
Осы нұсқау Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Салықтар және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Z952235_ заң күшi бар Жарлығы 138-бабының 1-тармағына сәйкес әзiрленген және ол ойын бизнесi саласындағы қызметтi жүзеге асыратын заңды және жеке тұлғалардың патент негізінде салықтарды төлеудің тәртiбiн белгiлейдi.
I. Жалпы ережелер
1. Ойын бизнесiне патент - ойын бизнесi саласында кәсiпкерлiк қызметтi жүзеге асыратын заңды (резидент еместердi қоса) және жеке тұлғалар үшiн жеңiлдетiлген салық режимiн белгiлейтiн құжат.
2. Қосылған құнға салықты, ойын бизнесіне акциз бен табыс салығын біріктіретін бекітілген жиынтық салық патент құнына енеді.
3. Патент негізінде ойын бизнесі саласындағы қызметті жүзеге асыратын заңды және жеке тұлғалар үшiн осы Нұсқаудың 1.2. тармақтарында аталғаннан басқа, салықтарды, алымдарды, төлемдердi және мемлекет алдындағы басқа да қаржылық мiндеттемелерді төлеудің қолданылып жүрген тәртiбi сақталады.
4. Осы Нұсқауда мынандай негiзгi ұғымдар қолданылады:
ойын бизнесi - кiрiс алу үшiн мақсаты құмарлық ойындар мен бәс тiгудi ұйымдастыру және өткiзу болып табылатын кәсiпкерлік қызмет;
ойын үйi - құмарлық ойындар өткiзiлетiн және (немесе) бәс тiгуге ставкалар қабылданатын орын: казино, тотализатор, букмекер кеңсесi, ойын автоматтары залы мен өзге де ойын үйлерi (орындары);
бәс тiгу - тәуекелге негiзделген және екi немесе бiрнеше жеке тұлғаның да, заңды тұлғаның да арасында жасалған ұтыс туралы келiсiм, ол ұтыс болатыны не болмайтыны белгiсiз жағдайға байланысты;
ойын столы - ұтыстың кез келген түрi бар құмарлық ойынды өткiзуге арналған ойын үйiнде арнайы жабдық, оған ойын үйi өзінің өкiлдерi арқылы тарап ретінде немесе ұйымдастырушы және (немесе) байқаушы ретінде қатысады;
ақшалай ұтысы бар ойын автоматы - ойын үйінде орналастырылған және ақшалай ұтысы бар құмарлық ойындарды, аталған ойындарға ойын үйі өкілдерінің қатысуынсыз өткізу үшін пайдаланылатын арнайы жабдық (механикалық, электрлендірілген, электронды және өзге де техникалық жабдық);
касса - ставкалардың жалпы сомасы ескерiлетiн және төлеуге жататын ұтыс сомасы айқындалатын, ойын үйiндегi (тотализатордағы немесе букмекер мекемесiндегi) арнайы жабдықталған орын.

Инструкция об упрощенном режиме налогообложения субъектов игорного бизнеса
Утверждена приказом Министра государственных доходов Республики Казахстан от 19 мая 1999 года № 519. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28.05.1999г. N 780. Утратила силу - приказом Министра государственных доходов РК от 9.04.2002 № 416 (извлечение из приказа см. ниже).
Извлечение из приказа Министра государственных доходов
Республики Казахстан от 9 апреля 2002 года № 416
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 12 июня 2001 года Z010210_ "О введении в действие Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс)" приказываю:
1. Признать утратившими силу некоторые приказы согласно приложению:
...Приказ Министерства государственных доходов Республики Казахстан от 19 мая 1999 года N 519 "Об утверждении Инструкции "Об упрощенном режиме налогообложения субъектов игорного бизнеса"...
Министр ---------------------------------------------------------------------------
Сноска. По всему тексту слова "Указ Президента Республики Казахстан, имеющий силу Закона, "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" заменены словами "Закон Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" согласно приказу Министра госдоходов РК от 4.08.99г. № 929 V990885_ .
Настоящая инструкция разработана в соответствии с п.1 ст.138 Закона Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" Z952235_ и определяет порядок уплаты налогов на основе патента юридическими и физическими лицами, осуществляющими деятельность в области игорного бизнеса.
1. Общие положения
1. Патент на игорный бизнес - документ, устанавливающий упрощенный налоговый режим для юридических (включая нерезидентов) и физических лиц, осуществляющих предпринимательскую деятельность в области игорного бизнеса.
2. В стоимость патента входит фиксированный суммарный налог, включающий в себя налог на добавленную стоимость, акциз на игорный бизнес и подоходный налог.
3. Для юридических и физических лиц, осуществляющих деятельность в области игорного бизнеса на основе патента, сохраняется действующий порядок уплаты налогов, сборов, платежей и других финансовых обязательств перед государством, кроме указанных в пункте 2 настоящей Инструкции.
4. В настоящей Инструкции применяются следующие основные понятия:
Игорный бизнес - предпринимательская деятельность, целью которой является организация и проведение азартных игр и пари, для получения дохода;
игорное заведение - место, в котором проводятся азартные игры и (или) принимаются ставки на пари: казино, тотализатор, букмекерская контора, зал игровых автоматов и иные игорные дома (места);
пари - основанное на риске и заключенное между двумя или несколькими лицами, как физическими, так и юридическими, соглашение о выигрыше, исход которого зависит от обстоятельства, относительно которого неизвестно, наступит оно или нет;
игровой стол - специальное оборудование в игорном заведении, предназначенное для проведения азартных игр с любым видом выигрыша, в которых игорное заведение через своих представителей участвует как сторона или как организатор и (или) наблюдатель;
игровой автомат с денежным выигрышем - специальное оборудование (механическое, электрическое, электронное и иное техническое оборудование), установленное в игорном заведении и используемое для проведения азартных игр с денежным выигрышем без участия в указанных играх представителей игорного заведения;
касса - специально оборудованное место в игорном заведении (тотализаторе или букмекерской конторе), где учитывается общая сумма ставок и определяется сумма выигрыша, подлежащая выплате.

2. Төлеушiлер
5. Ойын бизнесi саласындағы қызметтi жүзеге асыратын заңды (резидент еместердi қоса) және жеке тұлғалар ойын бизнесiне патент негiзiнде салық төлеушiлер болып табылады.
3. Ойын бизнесiне бекiтiлген жиынтық салықты
есептеу базасы
6. Ойын бизнесiнiң мынадай объектiлерiнiң саны ойын бизнесiне бекiтiлген жиынтық салық үшiн есептеу базасы болып табылады:
ойын үйi өздерiнiң өкiлдерi арқылы тарап ретiнде қатысатын құмарлық ойын өткiзуге арналған ойын столдарының;
ойын үйі өздерiнiң өкілдері арқылы ұйымдастырушы және (немесе) бақылаушы ретiнде қатысатын құмарлық ойын өткiзуге арналған ойын столдарының;
ақшалай ұтысы бар ойын автоматтарының;
тотализаторлар кассаларының;
букмекер мекемелерi кассаларының.
7. Ойын бизнесi объектiлерiнiң әрбiр түрiнiң жалпы саны ойын жабдығының есебiн тiркеу кәртiшкесiн мiндеттi түрде бере отырып салық төлеушiнiң тiркелу орны бойынша салық органдарында мiндетi түрде тiркелуге жатады (2-қосымша).
8. Ойын жабдығын есепке алудың тiркеу кәртiшкесiн алу үшiн салық төлеушi салық органына белгiленген нысанда өтiнiш бередi (1-қосымша). Егер салық салу объектiлерi бiрнеше жерде (ойын залдарында, букмекер мекемелерiнде) орналасқан болса, өтiнiште олардың мекен-жайы, жиынтығында жалпы өтiнiш берiлетiн санға сәйкес келуге тиiс түрлерi мен саны көрсетiледi.
9. Ойын жабдығын есепке алудың тiркеу кәртiшкесiнiң түпнұсқасы салық төлеушіде, көшiрмелерi объектiлердiң орналасқан жерi бойынша ойын үйлерiнде сақталуы тиiс.
10. Салық төлеушi ойын үйiндегi ойын бизнесi объектiлерiнiң әр түрiнiң жалпы саны өзгерген жағдайда сол оқиғаны олар белгiленген немесе табылған күннен бастап 5 күн iшiнде салық органында тiркеуге тиiс. Мұның өзiнде сол ойын үйiнiң жұмысы тоқтамайды.
11. Салық органдары ойын бизнесi объектiлерiнiң жалпы санының өзгергенi туралы салық төлеушiден жазбаша өтiнiш алған сәттен бастап 5 күн iшiнде ойын жабдығын есепке алудың тiркеу кәртiшкесiн беруге мiндетті.
4. Ойын бизнесiнiң салық салу объектiлерiне бекiтiлген
жиынтық салықтың мөлшерi
12. Ойын бизнесiнiң әрбiр объектiсiне белгiленген жиынтық мөлшерi "Республикалық бюджет туралы" заң тиiстi жылға белгiлейтiн айлық есептi көрсеткiшке есе мөлшерiнде белгiленедi.
Патент құнының мөлшерi жылына мыналарды құрайды:
ойын үйi тарап ретiнде қатысатын, құмарлық ойындарды өткiзуге арналған әрбiр ойын столы үшiн 800-ден 1200-ге дейiнгi айлық есептi көрсеткiш;

2. Плательщики
5. Плательщиками налогов на основе патента на игорный бизнес являются - юридические (включая нерезидентов) и физические лица, осуществляющие деятельность в области игорного бизнеса.
3. База исчисления фиксированного суммарного налога
на игорный бизнес
6. Базой исчисления для фиксированного суммарного налога на игорный бизнес является количество следующих объектов игорного бизнеса:
игровых столов, предназначенных для проведения азартных игр, в которых игорное заведение участвует через своих представителей, как сторона;
игровых столов, предназначенных для проведения азартных игр, в которых игорное заведение участвует через своих представителей как организатор и (или) наблюдатель;
игровых автоматов с денежным выигрышем;
касс тотализаторов;
касс букмекерских контор.
7. Общее количество каждого вида объектов игорного бизнеса, подлежит обязательной регистрации в налоговых органах по месту регистрации налогоплательщика с обязательной выдачей регистрационной карточки учета игорного оборудования (Приложение 2).
8. Для получения регистрационной карточки учета игорного оборудования налогоплательщик представляет в налоговый орган заявление установленной формы (Приложение 1). Если объекты налогообложения рассредоточены в нескольких точках (игровых залах, букмекерских конторах), в заявлении указываются их адреса, виды и количество, которое в сумме должно соответствовать общезаявляемому количеству.
9. Оригинал регистрационной карточки учета игорного оборудования должен храниться у налогоплательщика, копии - в игорном заведении по месту нахождения объектов.
10. Налогоплательщик обязан при изменении в игорном заведении общего количества каждого вида объектов игорного бизнеса зарегистрировать данный факт в налоговом органе в течение 5 дней со дня их установки или выбытия. При этом работа данного игорного заведения не приостанавливается.
11. Налоговые органы обязаны в течение 5 дней с момента получения письменного заявления от налогоплательщика, об изменении общего количества объектов игорного бизнеса, выдать регистрационную карточку учета игорного оборудования.
4. Размер фиксированного суммарного налога на объекты
налогообложения игорного бизнеса
12. Размер фиксированного суммарного налога на каждый объект игорного бизнеса устанавливается в размере, кратном месячному расчетному показателю, устанавливаемому Законом "О Республиканском бюджете" на соответствующий год.
Размер стоимости патента в год составляет:
за каждый игровой стол, предназначенный для проведения азартных игр, в которых игорное заведение участвует как сторона, - от 800 до 1200 месячных расчетных показателей;

ойын үйi өздерiнiң өкiлдерi арқылы ұйымдастырушы және (немесе) байқаушы ретiнде қатысатын, құмарлық ойындарды өткiзуге арналған әрбiр ойын столы үшiн 50-ден 100-ге дейiнгi айлық есептi көрсеткiш;
ақшалай ұтысы бар әрбiр ойын автоматы үшiн 30-дан 50-ге дейiнгi айлық есептi көрсеткiш;
тотализатордың әрбiр кассасы үшiн 500-ден 700-ге дейiнгi айлық есептi көрсеткiш;
букмекер мекемесiнiң әрбiр кассасы үшiн 100-ден 300-ге дейiнгi айлық есептi көрсеткiш.
Ойын бизнесiнiң бiр объектiсiнен бекiтiлген жиынтық салықтың нақты мөлшерiн салық органының басшысы бекiтедi. Мұның өзiнде бiр қала iшiндегi салық төлеушiлердiң жекелеген санаттары үшiн бекiтiлген жиынтық салықтың жеке мөлшерiн енгiзуге тыйым салынады.
13. Бекiтiлген жиынтық салықтың есептелген сомасы былай бөлiнедi: ҚҚС - бекiтiлген жиынтық салықтан 20 %; Ойын бизнесiне акциз - ҚҚС алынып тасталғаннан кейiн бекiтiлген жиынтық салықтан 20 %. Табыс салығы - ҚҚС алынып тасталғаннан кейiн бекiтілген жиынтық салық пен ойын бизнесiне акциздiң қосындысы. 5. Ойын бизнесiне бекiтiлген жиынтық салықты есептеудiң тәртiбi мен төлеу мерзiмдерi
14. Бюджетке енгiзуге жататын салық сомасын салық төлеушi ойын бизнесiнiң тiркелген объектiлерiнiң саны мен салық ставкаларын басшылыққа алып өз бетiмен белгiлейдi. Есептi әрбiр ойын бизнесi объектiсiне, тiркелген ойын бизнесi объектiлерiнiң санына және бекiтiлген жиынтық салық мөлшерiне байланысты, салық органы белгілейдi. Салық төлеушiлер есептi ай сайын есептi айдан кейiнгi айдың 15-не дейiн ойын бизнесi объектiлерi мен олардың тұрған жерiн көрсете отырып өзiнiң тiркелген жерi бойынша салық органына тапсырады (3-қосымша). Бекiтiлген жиынтық салықты төлеу ай сайын, жылдық сомадан тең үлеспен, есептi айдың 20-на дейiн жүргiзiледi.
Мысал:
Ойын бизнесi саласындағы қызметтi жүзеге асыратын салық төлеушi ойын үйi аумағында құмарлық ойындарды өткiзу үшiн 15 ойын столын ұстайды, оған ойын үйi өзінің өкiлдерi арқылы тарап ретiнде және ақшалай ұтысы бар 20 ойын автоматы ретiнде қатысады.
Аумақтық салық органы қаржы органдарымен келiсiм бойынша ойын бизнесi объектiлерiне мынандай ставкалар белгілеген:
- ойын үйi өзiнiң өкілдерi арқылы тарап ретiнде қатысатын құмарлық ойындарды өткiзуге арналған ойын столына жылына 800 айлық есептi көрсеткiш;
- ақшалай ұтысы бар ойын автоматтарына жылына 30 айлық есептi көрсеткiш.
Сөйтiп, бюджетке төлеуге жататын салық сомасы мынандай болады:
Ойын столдары бойынша салық сомасы мынандай болады:
АЕК х 800 х 15= Н 1;
Ойын автоматтары бойынша салық сомасы мынандай болады:
АЕК х 30 х 20 = Н 2.
Бюджетке төлеуге жататын белгiленген жиынтық салықтың ай iшiндегi жалпы сомасы мынаны құрайды: (Н 1 + Н 2): 12.
*) Бұл жерде АЕК - салықты төлеу кезiндегi айлық есептi көрсеткiш.
15. Ойын бизнесiнiң жаңа объектiсi ағымдағы айдың 15-не дейiн жұмысқа қосылған кезде бекiтiлген жиынтық салық ағымдағы толық ай үшiн, 15-нен кейiн - ағымдағы айдың жартысы үшiн есептеледi.
16. Ойын бизнесi объектiсi күнтiзбелiк ай iшiнде шығып қалғанда төленген салықты қайта есептеу жүргiзiлмейдi.
6. Патент берудiң тәртiбi

за каждый игровой стол, предназначенный для проведения азартных игр, в которых игорное заведение участвует через своих представителей как организатор и (или) наблюдатель - от 50 до 100 месячных расчетных показателей;
за каждый игровой автомат с денежным выигрышем - от 30 до 50 месячных расчетных показателей;
за каждую кассу тотализатора - от 500 до 700 месячных расчетных показателей;
за каждую кассу букмекерской конторы - от 100 до 300 месячных расчетных показателей.
Конкретные размеры фиксированного суммарного налога с единицы объекта игорного бизнеса утверждаются руководителем налогового органа. При этом вводить индивидуальные размеры фиксированного суммарного налога для отдельных категорий плательщиков внутри одного города запрещается. Установление размера фиксированного суммарного налога, превышающего максимальный размер, может производиться территориальными налоговыми органами после согласования с Министерством государственных доходов Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 12 - с дополнениями, внесенными приказом Министра госдоходов РК от 4.08.99г. № 929 V990885_ .
13. Исчисленная сумма фиксированного суммарного налога распределяется следующим образом:
НДС - 20% от фиксированного суммарного налога;
Акциз на игорный бизнес - 20% от фиксированного суммарного налога за минусом НДС;
Подоходный налог - сумма фиксированного суммарного налога за минусом НДС и акциза на игорный бизнес.
5. Порядок исчисления и сроки уплаты фиксированного
суммарного налога на игорный бизнес
14. Сумма фиксированного суммарного налога, подлежащего внесению в бюджет, определяется плательщиком самостоятельно. При этом составляется расчет исходя из количества зарегистрированных объектов игорного бизнеса и размера фиксированного суммарного налога, с единицы объекта игорного бизнеса, устанавливаемого налоговым органом. Расчет представляется налогоплательщиками ежемесячно до 15 числа месяца, следующего за отчетным, в налоговый орган по месту своей регистрации с указанием объектов игорного бизнеса и места их нахождения (Приложение 3). Уплата фиксированного суммарного налога производится ежемесячно равными долями от годовой суммы до 20 числа, отчетного месяца.
Пример:
Налогоплательщик, осуществляющий деятельность в сфере игорного бизнеса, содержит на территории игорного заведения 15 игровых столов, предназначенных для проведения азартных игр, в котором игорное заведение участвует через своих представителей, как сторона и 20 игровых автоматов с денежным выигрышем. Налоговым органом, установлен следующий размер фиксированного суммарного налога на объекты игорного бизнеса: - на игровой стол, предназначенный для проведения азартных игр, в котором игорное заведение участвует через своих представителей, как сторона - 800 месячных расчетных показателей в год; - на игровые автоматы с денежным выигрышем - 30 месячных расчетных показателей в год. Таким образом, сумма фиксированного суммарного налога, причитающегося к уплате в бюджет, составит: По игровым столам сумма налога составит: МРП х 800 х 15= H 1; По игровым автоматам сумма налога составит: МРП х 30 х 20 = Н 2. Общая сумма фиксированного суммарного налога за месяц, подлежащая уплате в бюджет, составляет (Н 1 + Н 2):12. Примечание. Где МРП - месячный расчетный показатель на момент уплаты налога. 15. При вводе нового объекта игорного бизнеса до 15-го числа текущего месяца сумма фиксированного суммарного налога исчисляется за полный текущий месяц, после 15-го числа - за половину текущего месяца. 16. При выбытии объекта игорного бизнеса в течение календарного месяца, перерасчет уплаченного фиксированного суммарного налога не производится. 6. Порядок выдачи патента

17. Ойын бизнесiне патент, егер осы Нұсқаудың 7, 8 тармақтарында көзделген шарттар орындалса, салық төлеушiнiң тiркелген орны бойынша бiр ай мерзiмнен бастап бiр салық жылына дейiн берiледi.
Патент нысанын Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк кiрiс министрлiгi белгілейдi және Қазақстан Республикасының бүкiл аумағында бiрыңғай болып табылады.
18. Егер салық төлеушi айналысамын деп ниет бiлдiрген қызмет Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Лицензиялау туралы" 1995 жылғы 12 сәуiрдегi N 2200 Z952200_ заң күшi бар Жарлығына сәйкес лицензияланатын болса, онда аталған Жарлықтың 7-бабының 1-тармағына сәйкес лицензия алғаннан кейін осындай қызметпен айналысуға Патент беріледі.
19. Салық төлеушiлер ойын бизнесiн жүзеге асырған кезде ойын бизнесiне жатпайтын кәсiпкерлiк қызметтің басқа түрлерi бойынша кiрiстер мен шығыстарды бiрiктiре алмайды. Аталған салық төлеушiлер қызметтiң бұл түрiнiң кiрiстерi мен шығыстарының есебiн жеке жүргiзуге және олар бойынша салықтар мен мiндеттi төлемдердi Қазақстан Республикасының салық заңдарына сәйкес төлеуге мiндетті.
20. Патент алу үшiн салық төлеушi тiркелген жерi бойынша аумақтық салық органына ұйымның атауы, басшының тегi, аты, әкесiнiң аты, салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi (СТТН), тұрған жерi, банк мекемелерiнде ашылған банк шоттары көрсетiлген, тiркеу үшiн өтiнiш тапсырады.
21. Салық органдары берiлген Патенттердi арнайы Есеп кiтапшаларында есепке алуға мiндеттi. Есеп кiтапшалары тiгiлген, нөмiрленген және мөрмен бекiтiлген болуы тиiс. Кiтапшада мынадай негiзгi мәлiметтер көрсетiледi: ұйым басшысының тегi, аты және әкесiнiң аты немесе ұйымның атауы, оның тұрақты тұратын жерi, салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi (СТТН), ойын бизнесiнiң әрбiр түрiнiң саны, банк мекемелерiнде ашылған банк шоттарының нөмiрлерi, қызмет түрi, Патенттiң күшiнде болу мерзiмi, нөмiрi, салық органына берiлген күнi.
22. Ойын бизнесi объектiсi кiргенде немесе шыққанда Патент керi шақырылмайды, ал кәсiпкерлiк қызметтi жүзеге асыру орны өзгерген жағдайда Патентке өзгерiстер енгiзiледi.
23. Патентке қатаң есептегi құжат ережесi қолданылады. Патент ешкiмге берiлмейдi, оны басқа адамға беруге тыйым салынады.
24. Патент жоғалған жағдайда салық органы оған Патенттiң дубликатын бередi.
7. Салық төлеушiлердiң жауапкершiлiгi
25. Осы Нұсқаудың талаптарын бұзғаны үшiн салық төлеушiлер Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Салықтар және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" 1995 жылғы 24 сәуiрдегi N 2235 Z952235_ заң күшi бар Жарлығына және "Әкiмшiлiк құқық бұзушылықтар туралы" Қазақ КСР Кодексiне сәйкес жауап бередi.

17. Патент на игорный бизнес выдается на срок от одного месяца до одного налогового года, по месту регистрации налогоплательщика, если выполнены условия, предусмотренные в пунктах 7, 8 настоящей Инструкции.
Форма Патента устанавливается Министерством государственных доходов Республики Казахстан и является единой на всей территории Республики Казахстан (Приложение 4).
18. В случае, если деятельность, которой предполагает заниматься налогоплательщик, лицензируется в соответствии с Указом Президента Республики Казахстан, имеющим силу Закона, от 12 апреля 1995 года № 2200 "О лицензировании" Z952200_ , то, в соответствии с пунктом 1 статьи 7 названного Указа выдача Патентов на право занятия таким видом деятельности осуществляется после получения им лицензии.
19. Налогоплательщики при осуществлении игорного бизнеса, не могут объединять доходы и расходы по другим видам предпринимательской деятельности, не относящимся к игорному бизнесу. Указанные налогоплательщики обязаны вести раздельный учет доходов и расходов от этих видов деятельности и уплачивать по ним налоги и обязательные платежи в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан.
20. Для получения Патента, налогоплательщик представляет территориальному налоговому органу по месту регистрации: заявление для регистрации, в котором указываются наименование организации, фамилия, имя, отчество руководителя, регистрационный номер налогоплательщика (РНН), местонахождение, номера банковских счетов, открытых в учреждениях банков.
21. Налоговые органы обязаны учитывать выдаваемые Патенты в специальной Книге учета. Книга учета должна быть прошнурована, пронумерована и скреплена печатью. В Книге указываются следующие основные сведения: фамилия, имя и отчество руководителя или наименование организации, его постоянное местонахождение, регистрационный номер налогоплательщика (РНН), количества каждого вида объектов игорного бизнеса, номера банковских счетов, открытых в учреждениях банков, вид деятельности, срок действия, номер, дата выдачи в налоговый орган Патента.
22. При вводе или выбытии объекта игорного бизнеса Патент не отзывается, а в случае изменения места осуществления предпринимательской деятельности в Патент вносятся изменения.
23. На Патент распространяется правило документа строгой отчетности. Патент является неотчуждаемым, передача его другим лицам запрещается.
24. В случае утери Патента налоговый орган выдает ему дубликат Патента.
7. Ответственность налогоплательщиков
25. За нарушение требований настоящей Инструкции налогоплательщики несут ответственность, в соответствии с Законом Республики Казахстан от 24 апреля 1995 г. № 2235 "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" и Кодексом Казахской ССР "Об административных правонарушениях" K841000_ .

26. Егер ойын үйiнiң қызметi лицензиялауға жататын болса, бiрақ ол лицензиясыз жүзеге асырылса, онда лицензиясыз қызметтен алынған кiрiс толық көлемiнде бюджетке алуға жатады. 27. Салық салудың тiркелмеген объектiлерi болған жағдайда (егер сол сәтте салық комитетiне тiркеу туралы өтiнiш берiлмесе) немесе салық төлеушi салық төлеудiң мерзiмiн сақтамағанда олар ойын бизнесiне Патенттi керi шақырып алу үшiн негiз болып табылады. 1 Қосымша _________________ бойынша Салық органының Салық органына төлеушіден мөртабаны (таңбасы) _________________________ 199 ___ ж. "__" _______ (атауы, СТТН, мекен-жайы) алынды Құмар ойындар бизнесі объектілерін есепке алған тіркеу карточкасын беру туралы өтініш Құмар ойындар бизнесі объектілерін есепке алған тіркеу карточкасының тізбеге сәйкес келісіп беруіңізді сұраймын: ______________________________________________________________________ N№ ! Объект түрі ! Саны ! Салық сомасы ! Тұрған жері р/н ! ! ! ! (объектілердің ! ! ! ! мекен-жайы) ____!______________!______________!______________!____________________ Жиынтығы: ______________________________________________________________________ Біз осы өтініште көрсетілген мәліметтердің толықтығы мен растығы үшін заң алдында жауап береміз. Басшы ____________________ (қолы) Бас бухгалтер _________________ (қолы) 199 ___ ж. "__" ____________ 2 Қосымша Ойын жабдықтарын есепке алуды тіркеу карточкасы _____________________________________ берілді ____________________________________________________________________Х (төлеушінің атауы, СТТН, мекен-жайы) көрсетілген төлеуші _________________________________________________ ________________________ бойынша Салық органында іс жүзінде тіркелді. Құмар ойындар бизнесінің объектілер саны мынадай: ___________________ _____________________________________________________________________ _____________________________________________________________________ М.О. Салық органының басшысы _______________________ (аты-жөні, қолы) 3 Қосымша _________________ бойынша Салық органының Салық органына төлеушіден мөртабаны (таңбасы) _________________________ 199 ___ ж. "__" _______ (атауы, СТТН, мекен-жайы) алынды Белгіленген жиынтық салық Есебі __________________ үшін (кезең) _______________________________________________________________________ N№ ! Объект түрі ! Саны !Салық ставкасы! Салық сомасы !Тұрған жері р/н ! ! ! ! !(объектілердің ! ! ! ! !мекен-жайы) ____!______________!______!______________!______________!______________ ____!______________!______!______________!______________!______________ ____!______________!______!______________!______________!______________ Біз осы өтініште көрсетілген мәліметтердің толықтығы мен растығы үшін заң алдында жауап береміз. Басшы ____________________ (қолы) М.О. Бас бухгалтер _____________ (қолы) ____________________________ (орынд. аты-жөні, телефоны) 4 Қосымша Құмар ойындар бизнесін жүзеге асыруға Патент _________________________________________________________ берілді (ойын атауы) СТТН ____________________________________________________ Мекен-жайы ______________________________________________ Қолданылу мерзімі _______________________________ дейін Кәсіпкерлік қызметтің жүзеге асырылатын орны: _________________________________________________________ Патентті ___________________________________ бойынша салық органы берді. М.О. Салық органының басшысы __________ Оқығандар: Омарбекова А.Т. Икебаева Ә.Ж.

26. Если деятельность игорного заведения подлежит лицензированию, но осуществлялась без лицензии, то доход, полученный от безлицензионной деятельности, подлежит взысканию в бюджет в полном объеме. 27. Основанием для отзыва патента на игорный бизнес является наличие незарегистрированных объектов налогообложения, (в случае, если на данный момент в налоговый комитет не подано заявление о регистрации), или несоблюдение налогоплательщиком установленного срока уплаты налога. Приложение 1 В Налоговый орган Штамп (отметка) по _________________ Налогового органа От плательщика Получено _________________________ "__"_______ 199_ г. (наименование, РНН, адрес) Заявление о выдаче регистрационной карточки учета объектов игорного бизнеса Прошу выдать регистрационную карточку учета объектов игорного бизнеса согласно перечню: ______________________________________________________________________ № ! Вид объекта ! Количество ! Сумма налога ! Местонахождение п/п ! ! ! ! (адрес объектов) ____!______________!______________!______________!____________________ Итого: ______________________________________________________________________ Мы несем ответственность перед законом за истинность и полноту сведений, приведенных в данном заявлении. Руководитель__________________________ (подпись) Главный бухгалтер_____________________ (подпись) _____________________ (Ф.И.О. исп., телефон) "__"________199_г. ___________________ (подпись) Приложение 2 Регистрационная карточка учета игорного оборудования Выдана _______--___________________________- ______________________________________________________Х (наименование плательщика, РНН, адрес) в том, что указанный плательщик действительно зарегистрировал в Налоговом органе по ____________________________________________ следующее количество объектов игорного бизнеса:___________________ __________________________________________________________________ __________________________________________________________________ М.П. Руководитель налогового органа_________________ (Ф.И.О., подпись) Приложение 3 В Налоговый орган Штамп (отметка) по _________________ Налогового органа От плательщика Получено _________________________ "__"_______ 199_ г. (наименование, РНН, адрес) Расчет фиксированного суммарного налога за ____________________ (период) ______________________________________________________________________ № !Вид объекта!Количество!Ставка ! Сумма налога ! Местонахождение п/п ! ! !налога ! ! (адрес объектов) ____!___________!__________!_______!______________!____________________ Мы несем ответственность перед законом за истинность и полноту сведений, приведенных в данном заявлении. М.П. Руководитель_____________________ (подпись) Главный бухгалтер________________ (подпись) _____________________ (Ф.И.О. исп., телефон) Приложение 4 Патент на осуществление игорного бизнеса Выдан ________________________________________________ (наименование игорного заведения) РНН _________________________ Адрес ________________________________________________ Срок действия с ________________ по __________________ Место осуществления предпринимательской деятельности: ______________________________________________________ Патент выдан налоговым органом по _________________________ М.П. Руководитель налогового органа ________ (Специалисты: Цай Л.Г. Чунтонов В.)