Қазақстан Республикасында қолма-қол шет ел валютасымен айырбастау операцияларын ұйымдастыру туралы нұсқаулыққа және Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 1999 жылғы 19 ақпандағы N 17 қаулысына өзгерістерді бекіту жөнінде
Қаулы Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасы 1999 жылғы 20 мамыр N 113. Күші жойылды - Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2010 жылғы 1 қарашадағы № 88 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2010.11.01 № 88 Қаулысымен.
Қазақстан Республикасында валюта операцияларын жүргізу тәртібін реттеу мақсатында Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 1997 жылғы 25 шілдедегі N 295 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасында қолма-қол шетел валютасымен айырбастау операцияларын ұйымдастыру туралы нұсқаулыққа өзгерістер бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының "Қазақстан Республикасында қолма-қол шетел валютасымен айырбастау операцияларын ұйымдастыру туралы нұсқаулыққа өзгерістер мен толықтырулар жөнінде" 1999 жылғы 19 ақпандағы N 17 қаулысына мынадай өзгеріс енгізілсін:
4-тармақтағы "соңғы лицензиялық алым төленген күннен бастап бір жыл бойы" деген сөздер "1999 жылғы 30 қарашаға дейін" деген сөздермен, "белгіленген мерзімде" деген сөздер "белгіленген мерзімге дейін" деген сөздермен ауыстырылсын.
3. Осы қаулы және Қазақстан Республикасында қолма-қол шетел валютасымен айырбастау операцияларын ұйымдастыру туралы нұсқаулыққа өзгерістер Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енгізілсін.
4. Валюталық реттеу және бақылау басқармасы (Қасымжанова Г.З.):
1) Заң департаментімен (Сизова С.И.) бірлесіп осы қаулыны және Қазақстан Республикасында қолма-қол шетел валютасымен айырбастау операцияларын ұйымдастыру туралы нұсқаулыққа өзгерістерді Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеу шараларын қабылдасын;
2) осы қаулыны және Қазақстан Республикасында қолма-қол шетел валютасымен айырбастау операцияларын ұйымдастыру туралы нұсқаулыққа өзгерістерді Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап екі апта мерзімде Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің облыстық филиалдарына және екінші деңгейдегі банктерге жіберсін.
5. Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің 1999 жылғы 17 наурыз - 17 сәуір аралығындағы кезеңге уәкілетті ұйымдарға берген лицензиялары берілген күннен бастап екі жыл бойы қолданылады деп белгіленсін. Көрсетілген кезеңге лицензия алған уәкілетті ұйымдар өздерінің ұйымдық-құқықтық нысандарын және құрылтай құжаттарын Қазақстан Республикасында қолма-қол шетел валютасымен айырбастау операцияларын ұйымдастыру туралы нұсқаулыққа сәйкес келтірсін.

Об утверждении изменений в Инструкцию об организации обменных операций с наличной иностранной валютой в Республике Казахстан и в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 19 февраля 1999 года № 17
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 20 мая 1999 года № 113 Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 18.06.1999г. за № 808. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 1 ноября 2010 года № 88
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 01.11.2010 г. № 88.
В целях регулирования порядка проведения валютных операций в Республике Казахстан Правление Национального Банка Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемые изменения в Инструкцию об организации обменных операций с наличной иностранной валютой в Республике Казахстан, утвержденную постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 25 июля 1997 года N 295.
2. В постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 19 февраля 1999 года N 17 V990709_ "Об утверждении изменений и дополнений в Инструкцию об организации обменных операций с наличной иностранной валютой в Республике Казахстан" внести следующее изменение:
в пункте 4 слова "в течение одного года со дня уплаты последнего лицензионного сбора" заменить словами "до 30 ноября 1999 года включительно", слова "В указанный срок" заменить словами "До указанного срока".
3. Настоящее постановление и изменения в Инструкцию об организации обменных операций с наличной иностранной валютой в Республике Казахстан ввести в действие со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
4. Управлению валютного регулирования и контроля (Касымжанова Г.З.):
1) совместно с юридическим департаментом (Сизова С.И.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления и изменений в Инструкцию об организации обменных операций с наличной иностранной валютой в Республике Казахстан;
2) в двухнедельный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести настоящее постановление и изменения в Инструкцию об организации обменных операций с наличной иностранной валютой в Республике Казахстан до сведения областных филиалов Национального Банка Республики Казахстан и банков второго уровня.
5. Установить что, лицензии, выданные филиалами Национального Банка Республики Казахстан уполномоченным организациям в период с 17 марта по 17 апреля 1999 года, действительны в течение двух лет со дня выдачи. Уполномоченные организации, получившие лицензию в указанный период, обязаны в течение года привести свои организационно-правовые формы и учредительные документы в соответствие с Инструкцией об организации обменных операций с наличной иностранной валютой в Республике Казахстан.

6. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Төрағасының орынбасары М.Т. Құдышевке жүктелсін.
Ұлттық Банк
Төрағасы
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
1999 жылғы 20 мамырдағы N 113
қаулысымен бекітілген
Қазақстан Республикасында қолма-қол шетел валютасымен айырбастау операцияларын ұйымдастыру туралы нұсқаулыққа және Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының "Қазақстан Республикасында қолма-қол шет ел валютасымен айырбастау операцияларын ұйымдастыру туралы нұсқаулыққа өзгерістер мен толықтыруларды бекіту туралы" 1999 жылғы 19 ақпандағы N 17 қаулысына өзгерістерді
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 1997 жылғы 25 шілдедегі N 295 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасында қолма-қол шетел валютасымен айырбастау операцияларын ұйымдастыру туралы нұсқаулыққа мынадай өзгерістер енгізілсін:
1. Қазақстан Республикасында қолма-қол шетел валютасымен айырбастау операцияларын ұйымдастыру туралы нұсқаулықтың 3.21. тармағындағы "уәкілетті банктердің және" деген сөздер алынып тасталсын.
2. Қазақстан Республикасында қолма-қол шетел валютасымен айырбастау операцияларын ұйымдастыру туралы нұсқаулықтың 3.6 тармағындағы "айырбастау пунктін ашуға" деген сөздер "әділет органдарында мемлекеттік тіркеуге" деген сөздермен ауыстырылсын.
3. Қазақстан Республикасында қолма-қол шетел валютасымен айырбастау операцияларын ұйымдастыру туралы нұсқаулыққа N 3, 6 қосымшалар жаңа редакцияда жазылсын.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
1999 жылғы 20 мамырдағы
N 113 қаулысымен бекітілген
N 3 қосымша
Қолма-қол шетел валютасымен айырбастау
операцияларын жүргізуге берілген Лицензия
N ________                            "___" _________ 199 __ ж.
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі "Валюталық реттеу туралы" 1996 жылғы 24 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 4-бабына сәйкес
____________________________________________________________________
(банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын)
____________________________________________________________________
уәкілетті ұйымның атауы және мекен-жайы)
қолма-қол шетел валютасын сатып алу, сату және айырбастау бойынша операция жүргізуге осы лицензияны береді.
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын уәкілетті ұйымға валюталық бақылау агентінің міндетін жүктейді.
Осы лицензияның шарттарынан туындайтын құқықтарды үшінші тұлғаға беруге болмайлы. Бұл лицензия бір ғана данада беріледі. Лицензия берілген күннен бастап екі жыл бойы заңды болып саналады.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі
Төрағасының орынбасары
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
1999 жылғы 20 мамырдағы
N 113 қаулысымен бекітілген
N 6 қосымша
Сатып алу бағамы _____________
Сату бағамы _____________
Сатып алынған және сатылған шетел валютасының
Тізбесі
"____" ______________ 199 ____ ж.
--------------------------------------------------------------------
Рет  Валютаның!        Шетелдік валюта сомасы            ! Ұсталған
N    атауы    !------------------------------------------! алым
!  жұмыс !  Сатып !    Сатылғаны   ! жұмыс ! сомасы,
! күнінің!алынғаны!----------------!күнінің! теңгемен**
! басында!        !валюта!теңгемен !соңында!
!        !        !мен   !баламасы*!       !
---------------------------------------------------------------------

6. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан Кудышева М.Т.
Председатель
Национального Банка
Изменения в Инструкцию об организации
обменных операций с наличной иностранной
валютой в Республике Казахстан, утвержденную
постановлением Правления Национального Банка
Республики Казахстан от 25 июля 1997 года N 295
В Инструкцию об организации обменных операций с наличной иностранной валютой в Республике Казахстан, утвержденную постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 25 июля 1997 года N 295 V970381_ , внести следующие изменения:
1. Из пункта 3.21. Инструкции об организации обменных операций с наличной иностранной валютой в Республике Казахстан слова "уполномоченных банков и" исключить.
2. В абзаце втором пункта 3.6. Инструкции об организации обменных операций с наличной иностранной валютой в Республике Казахстан слова "открытие обменного пункта" заменить словами "государственную регистрацию в органах юстиции".
3. В приложении N 1 слова "или название и адрес уполномоченной организации, осуществляющей отдельные виды банковских операций" исключить.
4. Приложение N 3, 6 к Инструкции об организации обменных операций с наличной иностранной валютой в Республике Казахстан изложить в новой редакции.
Председатель
Национального Банка
Утверждено
постановлением Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 20 мая 1999 года N 113
Приложение N 3
Лицензия
на проведение обменных операций
с наличной иностранной валютой
N_____                             "___"___________199__г.
(дата выдачи)
Национальный Банк Республики Казахстан в соответствии со статьей 4 Закона Республики Казахстан "О валютном регулировании" от 24 декабря 1996 года выдает настоящую лицензию на проведение операций по купле, продаже и обмену наличной иностранной валюты
___________________________________________________________________
(наименование и местонахождение уполномоченной организации,
___________________________________________________________________
осуществляющей отдельные виды банковских операций)
Национальный Банк Республики Казахстан возлагает на уполномоченную организацию, осуществляющую отдельные виды банковских операций, функции агента валютного контроля.
Права, вытекающие из условий настоящей лицензии, не могут быть переданы третьим лицам. Настоящая лицензия выдается в единственном экземпляре. Лицензия действительна в течение двух лет с даты выдачи.
Заместитель Председателя
Национального Банка
Республики Казахстан
Утверждено
постановлением Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 20 мая 1999 года N 113
Приложение N 6
Курс покупки ______
Курс продажи_______
Реестр
купленной и проданной иностранной валюты
за "____" _____________ 199__     года
_____________________________________________________________________N  !Наименование!       Сумма иностранной валюты           !Суммы
удержан!
п/п!  валюты    !------------------------------------------!ного
сбора в !
!            !остаток!куплено!      продано       !     !  тенге
** !
!            !на нача!       !--------------------!     !
!
!            !ло дня !       !в валюте!эквивалент !оста !
!
!            !       !       !        !в тенге *  !ток  !
!
!            !       !       !        !           !на   !
!
!            !       !       !        !           !конец!
!
!            !       !       !        !           !дня  !
!
--------------------------------------------------------------------