Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздарымен РЕПО жән кері РЕПО операцияларын жүргізу ережелерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 1999 жылғы 3 шілдедегі N 160 Қаулысы. Қаулының күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2007 жылғы 5 ақпандағы N 10 қаулысымен.
Ескерту: Қаулының күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2007 жылғы 5 ақпандағы   N 10   қаулысымен .
_________________________________
Мемлекеттiк бағалы қағаздардың қайталама рыногын одан әрi дамыту мақсатында Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң Басқармасы қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң Қазақстан Республикасының мемлекеттiк бағалы қағаздарымен РЕПО және кері РЕПО операцияларын жүргiзу ережелерi бекiтiлсiн және Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тіркеуден өткiзiлген күннен бастап күшiне енгiзiлсiн.
2. Заң департаментi (Сизова С.И.) Монетарлық операциялар департаментiмен (Әлжанов Б.А.) бiрлесiп осы қаулыны және Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң Қазақстан Республикасының мемлекеттiк бағалы қағаздарымен РЕПО және керi РЕПО операцияларын жүргiзу ережелерiн Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде тiркеуден өткiзсiн.
3. Осы қаулы және бекiтiлген Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнің Қазақстан Республикасының мемлекеттiк бағалы қағаздарымен РЕПО және керi РЕПО операцияларын жүргiзу ережелерi күшiне енгiзiлген күннен бастап Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкi Басқармасының "Қазақстан Республикасының мемлекеттiк бағалы қағаздарымен РЕПО және керi РЕПО операцияларын жүргiзу ережелерi туралы" 1996 жылғы 28 наурыздағы N 78, "Қазақстан Республикасының мемлекеттiк бағалы қағаздарымен РЕПО және керi РЕПО операцияларын жүргiзу ережелерiне өзгерiстер мен толықтыруларды бекiту туралы" 1998 жылғы 20 ақпандағы N 69, "Қазақстан Республикасының мемлекеттiк бағалы қағаздарымен РЕПО және керi РЕПО операцияларын жүргiзу ережелерiне өзгерiстер мен толықтыруларды бекіту туралы" 1998 жылғы 3 наурыздағы N 70 қаулыларының күші жойылды деп танылсын.
4. Монетарлық операциялар департаменті (Әлжанов Б.А.) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізілген күннен бастап екі апта мерзімде осы қаулыны және Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздарымен РЕПО және кері РЕПО операцияларын жүргізу ережелерін Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің облыстық филиалдарына және екінші деңгейдегі банктерге жіберсін.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Төрағасының орынбасары М.Т.Құдышевке жүктелсін.
Ұлттық Банк
Төрағасы
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкi Басқармасының
1999 жылғы 3 шiлдедегi
N 160 қаулысымен
Бекітілген
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң Қазақстан
Республикасының мемлекеттiк бағалы қағаздарымен
РЕПО және керi РЕПО операцияларын жүргiзу
Ережелері
Осы Ереже Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң (бұдан әрi - Ұлттық Банк) және Қазақстан Республикасының бағалы қағаздар рыногының кәсiби қатысушысының Қазақстан Республикасының мемлекеттiк бағалы қағаздарымен РЕПО және керi РЕПО операцияларын жүргiзу тетiгiн белгiлейдi.
I. Осы Ережелерде қолданылатын негiзгi ұғымдар

Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 3 июля 1999 года N 160. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12.08.99г. за N 867. Утратило силу - постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 5 февраля 2007 года N 10 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня гос. регистрации)
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 3 июля 1999 года N 160 утратило силу - постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 5 февраля 2007 года  N 10  (вводится в действие по истечении 14 дней со дня гос. регистрации).
В целях дальнейшего развития вторичного рынка государственных ценных бумаг Правление Национального Банка Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемые Правила проведения Национальным Банком Республики Казахстан операций РЕПО и обратного РЕПО с государственными ценными бумагами Республики Казахстан и ввести в действие со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
2. Юридическому департаменту (Сизова С.И.) совместно с Департаментом монетарных операций (Альжанов Б.А.) зарегистрировать настоящее постановление и Правила проведения Национальным Банком Республики Казахстан операций РЕПО и обратного РЕПО с государственными ценными бумагами Республики Казахстан в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Со дня введения в действие настоящего постановления и утвержденных Правил признать утратившими силу постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан от 28 марта 1996 года № 78 "О Правилах проведения операций РЕПО и обратного РЕПО с государственными ценными бумагами Республики Казахстан", от 20 февраля 1998 года № 69 "Об утверждении изменений и дополнений в Правила проведения операций РЕПО и обратного РЕПО с государственными ценными бумагами Республики Казахстан", от 3 марта 1998 года № 70 "Об утверждении изменений и дополнений в Правила проведения операций РЕПО и обратного РЕПО с государственными ценными бумагами Республики Казахстан".
4. Департаменту монетарных операций (Альжанов Б.А.) в двухнедельный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести настоящее постановление и Правила проведения Национальным Банком Республики Казахстан операций РЕПО и обратного РЕПО с государственными ценными бумагами Республики Казахстан до сведения областных филиалов Национального Банка Республики Казахстан и банков второго уровня.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан Кудышева М.Т.
Председатель
Утверждено
постановлением Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 3 июля 1999 г. № 160
Правила проведения Национальным Банком
Республики Казахстан операций РЕПО и
обратного РЕПО с государственными ценными
бумагами Республики Казахстан
Настоящие Правила определяют механизм осуществления Национальным Банком Республики Казахстан (далее - Национальный Банк) и профессиональным участником рынка ценных бумаг Республики Казахстан операций РЕПО и обратного РЕПО с государственными ценными бумагами Республики Казахстан.
I. Основные понятия, применяемые в настоящих Правилах

1. "Бағалы қағаздар" - Қазақстан Республикасының мемлекеттiк бағалы қағаздары.
2. "Контрагенттер" - Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар жөнiндегi ұлттық комиссиясы берген I немесе II санатты лицензиясы бар, бағалы қағаздар рыногының кәсiби қатысушысы болып саналатын Алғашқы Дилерлер мен Инвесторлар.
3. "Операция РЕПО" - қайтарып алынбайтын РЕПО және қайтарып алынатын РЕПО операциялары.
4. "Қайтарып алынбайтын РЕПО операциясы" - екi бөлiмнен тұратын қаржы операциясы: бiрiншi бөлiмде (РЕПО операциясының ашылуы) Ұлттық Банк (сатушы) бағалы қағаздарды Контрагентке (сатып алушыға) екiншi бөлiмге (РЕПО операциясының жабылуы) қатысушылардың: Ұлттық Банктiң - осы және алмастыруға жарамды басқа бағалы қағаздарды сатып алу, ал сатып алушының - оларды тараптар келiскен мерзiмде ақшаға айырбастап Ұлттық Банкке керi қайтару мiндеттемесiмен қоса сатады.
5. "Қайтарып алынатын РЕПО операциясы" - екі бөлiмнен тұратын қаржылық операция: бiрiншi бөлiмде (РЕПО операциясының ашылуы) Ұлттық Банк (сатушы) бағалы қағаздарды Контрагентке (сатып алушыға) екiншi бөлiмге (РЕПО операциясының жабылуы) қатысушылардың: Ұлттық Банктiң - осы және алмастыруға жарамды басқа бағалы қағаздарды сатып алу, ал сатып алушының - оларды тараптар келiскен мерзiмде ақшаға айырбастап Ұлттық Банкке керi қайтару мiндеттемесiмен қоса сатады. Сонымен бiрге Ұлттық Банктiң келiсiмi бойынша сыйақы (мүдде) ставкасын өзгерте отырып, Контрагенттiң РЕПО жабу мерзiмiн азайту құқығы сақталады, бiрақ мәмiле жасалғаннан кейiн үш жұмыс күнiнен ерте емес.
6. "Керi РЕПО операциясы" - екi бөлiмнен тұратын қаржылық операция: бiрiншi бөлiмде (РЕПО операциясының ашылуы) Ұлттық Банк (сатып алушы) бағалы қағаздарды Контрагенттен (сатушыдан) екiншi бөлiмге (РЕПО операциясының жабылуы) қатысушылардың: Контрагенттiң - осы және алмастыруға жарамды басқа бағалы қағаздарды сатып алу, ал Ұлттық Банктiң - оларды тараптар келiскен мерзiмде ақшаға айырбастап керi қайтару мiндеттемесiмен қоса сатып алады.
7. "Сатушы" - Ұлттық Банк немесе Контрагент - РЕПО және керi РЕПО операцияларын жүргiзу кезiнде бағалы қағаздарды сатушылар.
8. "Сатып алушы" - Ұлттық Банк немесе Контрагент - РЕПО және керi РЕПО операцияларын жүргiзу кезiнде бағалы қағаздарды сатып алушылар.
9. "РЕПО немесе керi РЕПО операцияларын ашатын күн" - Сатып алушының банктiк есепшотынан Сатушының банктiк есепшотына ақша аударатын және бағалы қағаздарды Сатушының есепшотынан және/немесе "депо" қосалқы есепшотынан Сатып алушының есепшотына және/немесе "депо" қосалқы есепшотына қайта орналастыратын күн.

1. "Ценные бумаги" - государственные ценные бумаги Республики Казахстан.
2. "Контрагенты" - Первичные Дилеры и Инвесторы, являющиеся профессиональными участниками рынка ценных бумаг, имеющие лицензию I или II категории, выданную Национальной Комиссией Республики Казахстан по ценным бумагам.
3. "Операция РЕПО" - операции безотзывного РЕПО и отзывного РЕПО.
4. "Операция безотзывного РЕПО" - финансовая операция, состоящая из двух частей: в первой части (открытие операции РЕПО) Национальный Банк (продавец) продает ценные бумаги Контрагенту (покупателю) с обязательством участников во второй части (закрытие операции РЕПО): Национального Банка - выкупить данные или иные годные к замещению ценные бумаги, а покупателя - возвратить их обратно Национальному Банку в обмен на деньги в срок, оговоренный сторонами.
5. "Операция отзывного РЕПО" - финансовая операция, состоящая из двух частей: в первой части (открытие операции РЕПО) Национальный Банк (продавец) продает ценные бумаги Контрагенту (покупателю) с обязательством участников во второй части (закрытие операции РЕПО): Национального Банка - выкупить данные или иные годные к замещению ценные бумаги, а покупателя - возвратить их обратно Национальному Банку в обмен на деньги в срок, оговоренный сторонами, с правом Контрагента уменьшить срок закрытия РЕПО, но не ранее, чем через три рабочих дня после заключения сделки, с одновременным изменением ставки вознаграждения (интереса) по согласованию с Национальным Банком.
6. "Операция обратного РЕПО" - финансовая операция, состоящая из двух частей: в первой части (открытие обратного РЕПО) Национальный Банк (покупатель) покупает ценные бумаги у Контрагента (продавца) с обязательством участников во второй части (закрытие обратного РЕПО): Контрагента - выкупить данные или иные годные к замещению ценные бумаги, а Национального Банка - возвратить их обратно в обмен на деньги в срок, оговоренный сторонами.
7. "Продавец" - Национальный Банк или Контрагент, продающий ценные бумаги при осуществлении операций РЕПО и обратного РЕПО.
8. "Покупатель" - Национальный Банк или Контрагент, покупающий ценные бумаги при осуществлении операций РЕПО и обратного РЕПО.
9. "Дата открытия операции РЕПО или обратного РЕПО" - день перевода денег с банковского счета Покупателя на банковский счет Продавца и перемещения ценных бумаг со счета и/или субсчета "депо" Продавца на счет и/или субсчет "депо" Покупателя.

10. "РЕПО немесе керi РЕПО операцияларын жабатын күн" - Сатушының банктiк есепшотынан Сатып алушының банктiк есепшотына ақша аударатын және бағалы қағаздарды Сатып алушының есепшотынан және/немесе "депо" қосалқы есепшотынан Сатушының есепшотына және/немесе "депо" қосалқы есепшотына қайта орналастыратын күн.
11. "Ауыстыру" - Сатып алушының РЕПО операциясын жабатын күн келген кезде РЕПО операциясын ашқан күнi оған сатылған бағалы қағаздарды осы Ережелерде белгiленген талаптар бойынша басқа бағалы қағаздармен ауыстыру құқығы.
12. "РЕПО және керi РЕПО операцияларын ашу бағасы" - бағалы қағаздарды Сатушыдан Сатып алушыға қайта орналастырудың ашылу күнгi бағасы.
13. "РЕПО және керi РЕПО операцияларын жабу бағасы" бағалы қағаздарды Сатып алушыдан Сатушыға қайтарудың (орналастырудың) жабу күнгi бағасы.
14. "Депо" электрондық тапсырмасы" - қағазға жазылған "депо" тапсырмасының күшi бар "депо" тапсырмасының электрондық үлгісі.
15. "РЕПО ставкасы" - Ұлттық Банктiң Ақша-кредит және валюта саясаты жөнiндегi техникалық комитетiнiң ұсынымын ескере отырып, Ұлттық Банктiң Директорлар кеңесi белгiлеген РЕПО және керi РЕПО операциялары бойынша сыйақы (мүдде) ставкасы.
II. Жалпы ережелер
16. Ұлттық Банк РЕПО және керi РЕПО аукциондық және аукционнан тыс операцияларын жүргiзедi.
17. Контрагент РЕПО және керi РЕПО аукционнан тыс операцияларын жүргiзу үшiн мемлекеттiк бағалы қағаздардың қайталама рыногында операциялар жүргiзу үшiн қолданылатын стандартты талаптар мен терминдер туралы Ұлттық Банкпен Келiсiм жасасуға тиiс.
18. Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар жөнiндегi ұлттық комиссиясы Контрагенттен I немесе II санатты лицензияларды қайтарып алған жағдайда Ұлттық Банк бiр жақты тәртiппен мемлекеттiк бағалы қағаздардың қайталама рыногында операцияларды жүргiзу үшiн қолданылатын стандартты талаптар мен терминдер туралы Келiсiмдi бұзуға құқылы.
19. Ұлттық Банк РЕПО және керi РЕПО аукциондық операцияларын Алғашқы Дилерлермен жүргiзедi. Алғашқы Дилердiң мемлекеттiк бағалы қағаздармен операцияларға қызмет көрсету жөнiндегi қызметiн орындауы туралы Шарт бұзылған жағдайда Алғашқы Дилер РЕПО және керi РЕПО аукциондық операцияларын Ұлттық Банкпен жасасуға дәрменсiз деп саналады.
20. РЕПО және (немесе) керi РЕПО мәмiлелерi бiр күнге және одан көп мерзiмге жасалады. Бiр жылғы күн саны 364 күнге теңестiрiлiп алынады. РЕПО және (немесе) керi РЕПО операциялары РЕПО объектiсi болып табылатын бағалы қағаздарды өтеу күнiне дейiн бес күннен кешiктiрмей жабылуы тиiс. РЕПО және керi РЕПО операцияларын жабу бағасы РЕПО ставкасын және қаржы рыногының жағдайын ескерiле отырып белгiленедi.

10. "Дата закрытия операции РЕПО или обратного РЕПО" - день перевода денег с банковского счета Продавца на банковский счет Покупателя и перемещения ценных бумаг со счета и/или субсчета "депо" Покупателя на счет и/или субсчет "депо" Продавца.
11. "Замещение" - право Покупателя при наступлении даты закрытия
операции РЕПО заменить ценные бумаги, проданные ему в день открытия
операции РЕПО, другими ценными бумагами на условиях, определенных
настоящими Правилами.
12. "Цена открытия операции РЕПО и обратного РЕПО" - цена, по которой
ценные бумаги в дату открытия перемещаются от Продавца к Покупателю.
13. "Цена закрытия операции РЕПО и обратного РЕПО" - цена, по которой
ценные бумаги в дату закрытия возвращаются (перемещаются) от Покупателя к
Продавцу.
14. "Электронное поручение "депо" - электронный образ поручения
"депо", имеющий силу поручения "депо", оформленного на бумажном носителе.
15. "Ставка РЕПО" - ставка вознаграждения (интереса) по операциям
РЕПО и обратного РЕПО, устанавливаемая Советом директоров Национального
Банка с учетом рекомендаций Технического Комитета по денежно-кредитной и
валютной политике Национального Банка.
II. Общие положения
16. Национальный Банк осуществляет аукционные и внеаукционные
операции РЕПО и обратного РЕПО.
17. Для проведения внеаукционных операций РЕПО и обратного РЕПО Контрагент должен заключить с Национальным Банком Соглашение о стандартных условиях и терминах, используемых для осуществления операций на вторичном рынке государственных ценных бумаг.
18. В случае отзыва Национальной Комиссией Республики Казахстан по ценным бумагам у Контрагента лицензии I или II категории Национальный Банк вправе в одностороннем порядке расторгнуть Соглашение о стандартных условиях и терминах, используемых для осуществления операций на вторичном рынке государственных ценных бумаг.
19. Аукционные операции РЕПО и обратного РЕПО проводятся Национальным Банком с Первичными Дилерами. В случае расторжения Договора о выполнении функций Первичного Дилера по обслуживанию операций с государственными ценными бумагами Первичный Дилер считается неправомочным заключать аукционные операции РЕПО и обратного РЕПО с Национальным Банком.
20. Сделки РЕПО и (или) обратного РЕПО заключаются на срок от одного дня и более. Количество дней в году принимается равным 364 дням. Закрытие операции РЕПО и (или) обратного РЕПО должно быть проведено не позднее, чем за пять дней до даты погашения ценных бумаг, являющихся объектом РЕПО. Цена закрытия операций РЕПО и обратного РЕПО определяется с учетом ставки
РЕПО и состояния финансового рынка.

21. Ұлттық Банк пен Контрагенттiң қайтарып алынбайтын РЕПО және керi РЕПО мәмiлелерi талаптарын олардың қолданылу мерзiмi iшiнде қайта қарауға құқықтары жоқ. Сатып алушы РЕПО және керi РЕПО операциялары мерзiмi iшiнде РЕПО операциясының объектiсi болып табылатын бағалы қағаздарды пайдалануға құқылы.
22. Қайтарып алынатын РЕПО операциясының мерзiмi азайтылған кезде ставка мынадай формула бойынша қайта есептеледi:
Д1       (T2/T1)
Д2 = ((1+-----/100)         -1) *100,
Т2/Т1
мұнда: Д2 - РЕПО операциясы мерзiмi азайтылған кезде қайта саналған ставка (процентпен);
Д1 - РЕПО-ның алғашқы келiсiлген ставкасы (процентпен);
Т2 - қайтарып алынатын РЕПО операциясының жаңа мерзiмi (күнмен);
Т1 - қайтарып алынатын РЕПО операциясының алғашқы келiсiлген мерзiмi (күнмен).
Ұлттық Банк қайтарып алынатын РЕПО операциясының тоқтағаны туралы хабарды жергiлiктi уақытпен сағат 16-ға дейiн қабылдайды.
23. Сатып алушы РЕПО жабылатын күнi Сатушымен осы Ережелерге N 1 қосымшада белгiленген нысан бойынша жасасқан жазбаша келiсiм негiзiнде оған РЕПО ашылған кезде сатылған бағалы қағаздарды РЕПО жабылатын күнге өтеу түсiмi оған РЕПО ашылған кезде сатылған бағалы қағаздарды өтеу түсiмiнен кем түспейтiн, өтеу мерзiмi оған РЕПО ашылған кезде сатылған бағалы қағаздарды өтеу мерзiмiнен артық емес басқа бағалы қағаздармен ауыстыруға құқылы.
24. Сатып алушы РЕПО операциясын жүргiзуде тараптар келiскен мерзiм iшiнде сыйақы (мүдде) төлеудi көздейтiн проценттiк бағалы қағаздар РЕПО операцияларының объектiсi болып табылған жағдайда Сатушы мен Сатып алушы арасында осы Ережелерге N 2 қосымшада белгіленген нысан бойынша жасалған қосымша келiсiмге сәйкес сыйақы (мүдде) сомасын Сатушының банктiк есепшотына аударуға мiндеттенедi.
25. Тараптар РЕПО және керi РЕПО операцияларының шарттарын сақтауға және бiр-бiрiне бағалы қағаздарды және ақшаны осы талаптарда келiсілген мөлшерде және мерзiмде аударуға мiндеттi.
26. РЕПО және керi РЕПО операцияларының шарттарында белгiленген төлем жасау мерзiмiн бұзған Тарап әрбiр кешеуiлдетiлген төлем жасау күнi үшiн Ұлттық Банк төлем жасау күнi белгiлеген қайта қаржыландыру ставкасы мөлшерiнде екiншi Тарапқа айыппұл төлейдi. Айыппұл сомасы уақытылы аударылмаған жағдайда әрбiр кешеуiлдетiлген төлем жасау күнi үшiн айыппұл сомасынан 0,5 процент мөлшерде өсiмпұл есептелiнедi. Өсiмпұл төлеу тәртiп бұзушы тарапты айыппұл төлеуден босатпайды.
27. Бағалы қағаздарды қайта орналастырудың РЕПО және керi РЕПО операциялары талаптарында белгiленген мерзiмiн бұзған тарап әрбiр кешеуiлдетiлген төлем жасау күнi үшiн Ұлттық Банк қайта орналастыру күнi белгiлеген қайта қаржыландыру ставкасы мөлшерiнде екiншi Тарапқа айыппұл төлейдi. Айыппұл сомасы уақытылы аударылмаған жағдайда әрбiр кешеуілдетiлген төлем жасау күнi үшiн айыппұл сомасынан 0,5 процент мөлшерде өсiмпұл есептелiнедi. Өсiмпұл төлеу тәртiп бұзушы тарапты айыппұл төлеуден босатпайды.

21. Национальный Банк и Контрагент не вправе пересматривать условия
сделки безотзывного РЕПО и обратного РЕПО в течение срока их действия. В
течение срока операций РЕПО и обратного РЕПО Покупатель вправе
распоряжаться ценными бумагами, являющимися объектом операций РЕПО.
22. При уменьшении срока операции отзывного РЕПО ставка
пересчитывается по следующей формуле:
Д1        (T2/T1)
Д2 = (( 1 +  ----/100)           -1)*100,
Т2/Т1
где Д2 - ставка, пересчитываемая при уменьшении срока операции
отзывного РЕПО (в процентах);
Д1 - первоначально оговоренная ставка РЕПО (в процентах);
Т2 - новый срок операции отзывного РЕПО (в днях);
Т1 - первоначально оговоренный срок операции отзывного РЕПО (в днях).
Уведомление о прерывании операции отзывного РЕПО принимается
Национальным Банком до 16 часов местного времени.
23. В день закрытия РЕПО Покупатель вправе на основании письменного соглашения, заключенного с Продавцом по форме, установленной в приложении № 1 к настоящим Правилам, заменить ценные бумаги, проданные ему при открытии РЕПО, другими ценными бумагами, аналогичными по виду, которые должны иметь доходность к погашению на дату закрытия РЕПО не менее, чем доходность к погашению ценных бумаг, проданных ему при открытии РЕПО, и срок погашения не более, чем срок погашения ценных бумаг, проданных ему при открытии РЕПО.
24. В случае, если объектом операций РЕПО являются процентные ценные бумаги, предусматривающие выплату вознаграждения (интереса) в течение срока проведения операции РЕПО, оговоренного сторонами, Покупатель обязуется перечислить на банковский счет Продавца сумму вознаграждения (интереса) в соответствии с дополнительным соглашением, заключенным между Продавцом и Покупателем по форме, установленной в приложении № 2 к настоящим Правилам.
25. Стороны обязаны соблюдать условия операций РЕПО и обратного РЕПО и перечислять друг другу ценные бумаги и деньги в размерах и в сроки, согласованные в этих условиях.
26. Сторона, нарушившая сроки платежей, установленных условиями операций РЕПО и обратного РЕПО, выплачивает штраф другой Стороне в размере ставки рефинансирования Национального Банка, установленной на день платежа, за каждый день просрочки платежа. В случае несвоевременного перечисления суммы штрафа начисляется пеня в размере 0,5 процента от суммы штрафа за каждый день просрочки платежа. Уплата пени не освобождает нарушившую сторону от выплаты штрафа.
27. Сторона, нарушившая сроки перемещения ценных бумаг, установленных условиями операций РЕПО и обратного РЕПО, выплачивает штраф другой Стороне в размере ставки рефинансирования Национального Банка, установленной на день перемещения, за каждый день просрочки платежа. В случае несвоевременного перечисления суммы штрафа начисляется пеня в размере 0,5 процента от суммы штрафа за каждый день просрочки платежа. Уплата пени не освобождает нарушившую сторону от выплаты штрафа.

28. Өсiмпұл және айыппұл төлеу тәртiп бұзған тарапты жасалған РЕПО немесе керi РЕПО операциялары бойынша өз мiндеттемелерiн орындаудан босатпайды.
ІІІ. Ұлттық Банктiң РЕПО немесе керi РЕПО
аукциондық және аукционнан тыс операцияларды
өткiзу тәртiбi
29. Ұлттық Банк РЕПО немесе керi РЕПО операциялары аукциондарын өткiзу талаптарын РЕПО немесе керi РЕПО операцияларының кезектi аукционын өткiзу басталғанға дейiн үш жұмыс күнi бұрын Алғашқы Дилерлерге мәлiметтер берудiң электронды жүйесi арқылы жiбередi (осы Ережелерге N 3 қосымша).
30. Алғашқы Дилерлер РЕПО немесе керi РЕПО операциялары аукционы өткiзiлетiн күнi дағдылы тәртiппен жергiлiктi уақытпен сағат он бiрге дейiн өз атынан және өз есебiнен және (немесе) Инвестордың тапсырмасы бойынша және оның есебiнен тапсырыстар бередi (осы Ережелерге N 4 қосымша). Мәлiметтер берудiң электрондық жүйесi арқылы тапсырыстар жiберуге техникалық мүмкiндiк болмаған жағдайда мұндай тапсырыстарды қағазға жазып жiберуге болады. Сонымен бiрге тапсырыстар осы Ережелерге N 4 қосымшада белгiленген нысан бойынша толтырылуы тиiс. Осы Ережелерге N 4 қосымшада белгiленген нысанға және РЕПО операциялары аукционының талаптарына сәйкес келмейтiн тапсырыстар Алғашқы Дилерге қайтарылады.
31. Жергiлiктi уақытпен сағат 11-де Ұлттық Банктiң уәкiлеттi адамы қабылданған өтiнiмдердi осы Ережелерге N 5 қосымшада белгiленген нысан бойынша жиынтық ведомоске жинақтайды. Жиынтық ведомость Ұлттық Банк Төрағасының орынбасарына шешiм қабылдау үшiн ұсынылады.
32. РЕПО немесе керi РЕПО операцияларын аукциондық әдiспен өткiзу кезiнде Ұлттық Банк РЕПО ашылу бағасын өзi белгiлейдi, ал РЕПО немесе керi РЕПО операцияларын аукционнан тыс әдiспен жасаған кезде РЕПО ашылу бағасы тараптардың өзара келiсiмi бойынша белгiленедi.
33. Ұлттық Банк пен Алғашқы Дилер РЕПО немесе керi РЕПО операциялары аукционын өткiзетiн күнi жергiлiктi уақытпен сағат он жетiге дейiн осы Шартқа N 6 қосымшада белгiленген нысан бойынша аукциондық РЕПО Шартын жасасады. Аукциондық РЕПО Шарты төрт дана етiп жасалады, екеуi қазақ тiлiнде және екеуi орыс тiлiнде, әрқайсысының заң күшi бiрдей.
34. Ұлттық Банк пен Алғашқы Дилер РЕПО немесе керi РЕПО аукциондық операциялары бойынша Сатушының банктiк есепшотынан Сатып алушының банктiк есепшотына ақша аударуды және аукцион талаптарында белгiленген мерзiмде Сатып алушының есепшотынан және/немесе "депо" қосалқы есепшотына бағалы қағаздарды қайта орналастыруды жүзеге асырады.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкінің
Төрағасы
1999 жылғы "_____"_____________                N 1 қосымша
(Тіркелу күні)
N_______________________________
(Тіркелу нөмері)
РЕПО операциясы бойынша бағалы қағаздарды
ауыстыру жөнінде 1999 жылғы "___"_____
N_____ РЕПО мәмілесіне
N_______ Қосымша келісім
Осы РЕПО қосымша келісімі ____________________________________
___________________________________________________________________
(бағалы қағаздар рыногына қатысушының атауы және оның тіркелу коды)
бұдан әрі - "Сатушы" деп аталады, бір жағынан және ________________
___________________________________________________________________
(бағалы қағаздар рыногына қатысушының атауы және оның тіркелу коды)
бұдан әрі - "Сатып алушы" деп аталады, екінші жағынан арасында
жасалды. Тараптар мына төмендегілер жайында келісті.

28. Уплата пени и штрафа не освобождает нарушившую сторону от выполнения своих обязательств по заключенной операции РЕПО или обратного РЕПО.
III. Порядок проведения Национальным Банком
аукционных и внеаукционных операций РЕПО
или обратного РЕПО
29. Условия проведения аукционов операций РЕПО или обратного РЕПО Национальный Банк доводит до Первичных Дилеров за три рабочих дня до начала проведения очередного аукциона операций РЕПО или обратного РЕПО через электронную систему передачи данных (приложение № 3 к настоящим Правилам).
30. В день проведения аукциона операций РЕПО или обратного РЕПО до одиннадцати часов по местному времени Первичные Дилеры подают заявки в автоматическом режиме от своего имени и за свой счет и (или) по поручению Инвестора и за его счет (приложение № 4 к настоящим Правилам). В случае технической невозможности передачи заявки через электронную систему передачи данных допускается передача таких заявок на бумажных носителях. При этом заявки должны быть составлены по форме, установленной приложением № 4 к настоящим Правилам. Заявки, не соответствующие форме, установленной приложением № 4 к настоящим Правилам, и условиям аукциона операций РЕПО, возвращаются Первичному Дилеру.
31. В 11 часов местного времени принятые заявки обобщаются уполномоченным лицом Национального Банка в сводную ведомость по форме, установленной приложением № 5 к настоящим Правилам. Сводная ведомость представляется заместителю Председателя Национального Банка для принятия решения.
32. При проведении операций РЕПО и обратного РЕПО аукционным методом Национальный Банк самостоятельно устанавливает цену открытия РЕПО, а при заключении операций РЕПО и обратного РЕПО внеаукционным методом цена открытия РЕПО устанавливается по взаимному согласию сторон.
33. В день проведения аукциона операций РЕПО или обратного РЕПО Национальный Банк и Первичный Дилер до семнадцати часов местного времени заключают Договор аукционного РЕПО по форме, установленной приложением № 6 к настоящим Правилам. Договор аукционного РЕПО составляется в четырех экземплярах, два - на казахском и два - на русском языках, имеющих одинаковую юридическую силу.
34. По аукционным операциям РЕПО и обратного РЕПО Первичный Дилер и
Национальный Банк осуществляют переводы денег с банковского счета Продавца
на банковский счет Покупателя и перемещение ценных бумаг со счета и/или
субсчета "депо" Покупателя на счет и/или субсчет "депо" Продавца в
установленный условиями аукциона срок.
Председатель Национального Банка
Республики Казахстан
Приложение № 1
"____" _____________ 199__
(Дата регистрации)
№___________________
(Номер регистрации)
ДОПОЛНИТЕЛЬНОЕ СОГЛАШЕНИЕ №____
к сделке РЕПО № ___ от "____" _________199__ г.
по замещению ценных бумаг по операции РЕПО
Настоящее дополнительное соглашение РЕПО заключено между
_______________________________________________________________,
(наименование участника рынка государственных
ценных бумаг и его регистрационный код)
именуемым в дальнейшем "Продавец", с одной стороны, и
_______________________________________________________________,
(наименование участника рынка государственных ценных
бумаг и его регистрационный код)
именуемым в дальнейшем "Покупатель", с другой стороны. Стороны
договорились о нижеследующем.

1. Қосымша келісімнің мәні
1.1. Сатып алушы өзі сатып алған мемлекеттік бағалы қағаздарды
1999 жылғы "___"_______ РЕПО Шартына сәйкес мынадай қағаздармен
ауыстыруға:
- эмиссияның номері мен күні;
- бағалы қағаздар саны;
- жабу бағасы;
- өтеуге түсімі;
- өтеуге дейінгі мерзімі;
- жинақталған купон;
Сонымен бірге РЕПО жабу күнінен өтеу түсімі РЕПО ашу кезінде Сатып алушыға сатылған бағалы қағаздардың өтеу түсімінен кем болмауы және өтеу мерзімі РЕПО ашу күні Сатып алушыға сатылған бағалы қағаздардың өтеу мерзімінен артық болмауы тиіс.
1.2. Сатушы РЕПО жабу күні 1999 жылғы "____"_________N_____
Шартқа сәйкес осы қосымша келісімнің 1.1. тармағында көрсетілген
мемлекеттік бағалы қағаздарды сатып алуға міндеттенеді.
2. Қосымша талаптар
2.1. 1999 жылғы "___"_____N_______ РЕПО мәмілесінің осы Қосымша келісіммен өзгертілмеген бөлігіндегі талаптар өзгеріссіз қалады.
2.2. Осы Қосымша келісім төрт дана етіп жасалған: екеуі қазақ тілінде және екеуі орыс тілінде, әрқайсысының заң күші бірдей.
Тараптардың мекен-жайы және деректемелері
Сатушы                          Сатып алушы
_______________________      _____________________________
_______________________      _____________________________
(заңды мекен-жайы)              (заңды мекен-жайы)
Бірінші басшы                   Бірінші басшы
________________________      _______________________
(басшының қолы)                 (басшының қолы)
"____"_____________ 199 ____                   N 2 қосымша
(Тіркелу күні)
N__________________________
(Тіркелген номері)
1999___ жылғы"____"____________ РЕПО мәмілесіне
Қосымша келісім N______
Осы РЕПО қосымша келісімі _____________________________________
_______________________________________________________________
(мемлекеттік бағалы қағаздар рыногы қатысушысының атауы және
оның тіркелген коды) бұдан әрі "Сатушы" деп аталады, бір
жағынан және___________________________________________________
(мемлекеттік бағалы қағаздар рыногы қатысушысының атауы және
оның тіркелген коды) бұдан әрі "Сатып алушы" деп аталады,
екінші жағынан, арасында мына төмендегілер жайында жасалды.
1. Қосымша келісімнің мәні
1.1. Сатып алушы РЕПО операциясының мерзімі ішінде эмитенттен түскен күні РЕПО операциясы жүргізілетін мемлекеттік бағалы қағаздар бойынша барлық сыйақыны (мүддені) Сатушының банктік есепшотына мына есепке сәйкес аударуды міндетіне алады:
_______________________________________________________________________
Эмиссия   Эмиссия  Сыйақы  Бағалы    Бір бағалы қағаз     Сыйақының
номері    күні     (мүдде) қағаздар  бойынша сыйақы.      (мүдденің)
төлеу   саны      ның (мүдденің)      жалпы сомасы
саны              төлем сомасы
(теңгемен)
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________

1. Предмет Дополнительного соглашения
1.1. Покупатель обязуется заменить государственные ценные бумаги,
купленные им, согласно Договору РЕПО от "__"_______ 19__ г., следующими
бумагами:
- номер и дата эмиссии________________;
- количество ценных бумаг_____________;
- цена закрытия составляет____________;
- доходность к погашению _____________;
- срок до погашения___________________;
- накопленный купон___________________.
При этом доходность к погашению на дату закрытия РЕПО должна быть не
менее, чем доходность к погашению ценных бумаг, проданных Покупателю при
открытии РЕПО, и срок погашения не более, чем срок погашения ценных бумаг,
проданных Покупателю при открытии РЕПО.
1.2. В дату закрытия РЕПО Продавец обязуется, согласно Договору
№_____
от "___" _______ 19__ г., выкупить государственные ценные бумаги,
указанные
в пункте 1.1. настоящего Дополнительного соглашения.
2. Дополнительные условия
2.1. Условия сделки РЕПО №___ от "___" ______ 19__ года остаются
неизменными в части, не измененной настоящим Дополнительным соглашением.
2.2. Настоящее Дополнительное соглашение составлено в четырех
экземплярах - два на казахском и два на русском языках, имеющих одинаковую
юридическую силу.
Место нахождения и реквизиты Сторон:
Продавец                         Покупатель
___________________________      ___________________________
___________________________      ___________________________
(юридический адрес)              (юридический адрес)
Первый руководитель              Первый руководитель
_______________________          _______________________
(подпись руководителя)           (подпись руководителя)
Приложение № 2
"____" _____________ 199__
(Дата регистрации)
№___________________
(Номер регистрации)
ДОПОЛНИТЕЛЬНОЕ СОГЛАШЕНИЕ №____
к сделке РЕПО № ___ от "____" _________ 199__ г.
Настоящее  Дополнительное соглашение РЕПО заключено между
______________________________________________________________________,
(наименование участника рынка государственных ценных бумаг
и его регистрационный код)
именуемым в дальнейшем "Продавец", с одной стороны, и
______________________________________________________________________,
(наименование участника рынка государственных ценных бумаг
и его регистрационный код)
именуемым в дальнейшем "Покупатель", с другой стороны, о нижеследующем.
1. Предмет Дополнительного соглашения
1.1. Покупатель обязуется в течение срока операции РЕПО переводить на
банковский счет Продавца все суммы вознаграждения (интереса) по
государственным ценным бумагам, по которым проводится операция РЕПО, в
день
поступления от эмитента в соответствии со следующим расчетом:
______________________________________________________________________
Номер!Дата!Дата     !Количе!Сумма выплаты вознаграждения!Общая
эмис-!эмис!выплаты  !ство  !(интереса) по одной ценной  !сумма
сии  !сии !возна-   !ценных!бумаге (в тенге)            !вознаграж-
!    !граждения!бумаг !                            !дения
!    !(интереса)      !                            !(интереса)
______________________________________________________________________

2. Тараптардың жауапкершілігі
2.1. Осы қосымша келісімнің 1.1. тармағында көзделген міндеттемелерді Сатып алушы орындамаған не ойдағыдай орындамаған жағдайда, Сатушы Сатып алушыға төлемнің мерзімі өткен әр күнінен төленбеген соманың 5 проценті мөлшерінде тұрақсыздық айыбын төлейді.
3. Қосымша талаптар
3.1. 1999 жылғы "___"__________N____РЕПО мәмілесінің осы Қосымша келісіммен өзгертілмеген бөлігіндегі талаптар өзгеріссіз қалады.
3.2. Осы Қосымша келісім төрт дана етіп жасалды: екеуі қазақ тілінде және екеуі орыс тілінде, әрқайсысының заң күші бірдей.
Тараптардң мекен-жайы және деректемелері
Сатушы                             Сатып алушы
________________                   ___________________
________________                   ___________________
(заңды мекен-жайы)                 (заңды мекен-жайы)
Бірінші басшы                      Бірінші басшы
__________________                 _____________________
(басшының қолы)                    (басшының қолы)
"____"_________199____               N 3 қосымша
____________________
(шығару номері)                    Алғашқы Дилерлерге
Хабарлама
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі ______________________
_______________________________ РЕПО N___аукцион өткізетінін,
(РЕПО түрі)
және мерзімі "___" күндік РЕПО мынадай эмиссиялар бойынша 1999 жылы
"____"_______________ болатынын Сізге хабарлайды.
_______________________________________________________________
NN     Эмиссия N         РЕПО ашу      РЕПО аукционының
бағасы        хабарланған көлемі
_______________________________________________________________
Жалпы сомасы _________________________________________________
_______________________________________________________________
(санмен және жазумен)
теңге.
Аукцион өткізілетін мекен-жай: Қазақстан Республикасының Ұлттық
Банкі, Алматы қаласы, Көктем-3, 21-үй.
РЕПО-ның ашылу күні: 1999 жылғы "___"__________ "____" сағат
"_____" минутке дейін.
РЕПО-ның жабылу күні: 1999 жылы "___"__________ "____" сағат
"____" минутке дейін.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі
Төрағасының орынбасары
N _______________*)                   N 4 қосымша
(шығару номері)
"___"__________199___ж.
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкімен
РЕПО операциясын өткізуге тапсырыс
199 ____ жылы "_____"___________N аукцион бойынша**)
РЕПО операциясының түрі _________________________**
Алғашқы Дилер ретінде сөйлейтін бағалы қағаздар рыногының кәсіби
қатысушысы N__________________________________________________________
(Бағалы қағаздар депозитарийінің орталығынан алынған тіркеу коды)
__________________________________________________________________
(бағалы қағаздар рыногы кәсіби қатысушысының толық атауы)
оның  ____________________________________________________________
корреспонденттік есепшоты өз есебінен немесе кепілдік бойынша және
Инвестордың есебінен эмиссиялардың мынадай номерлеріне мерзімі ________
күндік ___________ ** РЕПО операциясын жүзеге асыруға дайын екенін
білдіреді:
_________________________________________________________________________
Р/NN  Бағалы қағаздар  Эмиссия  РЕПО-  РЕПО-ны    Мемлекеттік    РЕПО
депозитарийінің   N         ны ашу жабу баға бағалы қа.    операция.
орталығынан              бағасы сы         ғаздар рыногы. сының
алынған тіркеу                              ның қатысушы-  көлемі
коды                                    ларына
ұсынылатын
мемлекеттік
бағалы қағаздар
саны
(теңге)
__________
(теңге) (теңге)   (дана)      РЕПО  РЕПО
опера опера
циясын циясын
ашқан  жапқан
да     да

2. Ответственность сторон
2.1. В случае неисполнения или ненадлежащего исполнения Покупателем
обязательств, предусмотренных пунктом 1.1. настоящего Дополнительного
соглашения, Покупатель уплачивает Продавцу неустойку в размере 5 процентов
от неуплаченной суммы за каждый день просрочки платежа.
3. Дополнительные условия
3.1. Условия сделки РЕПО №___ от "____" ________ 19__ года остаются
неизменными в части, не измененной настоящим Дополнительным соглашением.
3.2. Настоящее Дополнительное соглашение составлено в четырех
экземплярах - два на казахском и два на русском языках, имеющих одинаковую
юридическую силу.
Место нахождения и реквизиты Сторон:
Продавец                      Покупатель
___________________________   ___________________________
___________________________   ___________________________
(юридический адрес)           (юридический адрес)
Первый руководитель           Первый руководитель
___________________________   ___________________________
(подпись руководителя)        (подпись руководителя)
Приложение № 3
"____"_____________ 1999
__________________
(исходящий номер)
Первичным Дилерам
СООБЩЕНИЕ
Национальный Банк Республики Казахстан уведомляет Вас о проведении
аукциона____________________________ РЕПО №____, который
(вид РЕПО)
состоится "___"_________  199  года со сроком РЕПО "__" дней по следующим
эмиссиям:
______________________________________________________________________
№/№ ! № эмиссии !  Цена открытия РЕПО  ! Объявленный объем аукциона
!           !       тенге          !        РЕПО
!           !                      !        тенге
______________________________________________________________________
На                      общую                     сумму
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
(цифрами и прописью)
тенге.
Место проведения аукциона: Национальный Банк Республики Казахстан,
г. Алматы, мкр-н Коктем-3, дом 21.
Дата открытия РЕПО: "___"_______ 199__ года до "__" часов "__"
минут
Дата закрытия РЕПО: "___"______ 199 года до "__" часов "__" минут
Заместитель Председателя
Национального Банка
Республики Казахстан
Приложение N 4
N________________*)
исходящий номер
"___"________199__г.
ЗАЯВКА
на проведение операции РЕПО с
Национальным Банком Республики Казахстан
по аукциону N_ от "__"______199_г.**)
тип операции РЕПО _______________**
Профессиональный участник рынка ценных бумаг, выступающий в качестве
Первичного Дилера,
N_____________________________________________________________________
(регистрационный код, полученный в Центральном Депозитарии ценных бумаг)
______________________________________________________________________
(полное наименование профессионального участника рынка ценных бумаг)
его корреспондентский счет в
______________________________________________________________________
выражает готовность осуществить за свой счет или по поручению и за счет
Инвестора __________ ** операцию РЕПО со сроком в _______  дней и с
закрытием операции РЕПО "__"______199_г. по  следующим номерам эмиссий:
______________________________________________________________________
N  !Регистра!№   !Цена!Цена!Количество государственных!Объем
N/n!ционный !эмис!отк-!зак-!ценных бумаг, предлагаемое!операции РЕПО
!код уча-!сии !ры- !ры- !участником рынка государ- !(тенге)
!стника  !    !тия !тия !ственных ценных бумаг     !---------------
!рынка   !    !РЕПО!РЕПО!                          !при от!при зак-
!ценных  !    !(тен!(тен!     (штук)               !крытии!рытии
!бумаг   !    !ге) !ге) !                          !опера-!операции
!        !    !    !    !                          !ции   !РЕПО
!        !    !    !    !                          !РЕПО  !
----------------------------------------------------------------------

_________________________________________________________________________    1       2               3**      4       5**      6          7       8
_________________________________________________________________________
Жиынтығы:
*) - шығару номері және күні Алғашқы Дилердің шығаратын хат-хабарын
тіркейтін журнал негізінде толтырылады.
**) - 3-баған және 5-баған РЕПО операциясын өткізу үшін Қазақстан
Республикасының Ұлттық Банкі белгілеген баға шарттарына сәйкес толтырылады.
Алғашқы Дилер:
М.О. Банк басшысы -
N  5 қосымша
Жиынтық ведомость
__________ РЕПО операциясын өткізуге түскен өтінімдер
(_____________N______ эмиссия)
өтеу мерзімі   күн
_________________________________________________________________________
Эмис.   РЕПО-ны  РЕПО-ны   Жабудың   Мемлекеттік     Өсу жиынтығы
сия     ашу      жабу      осы       бағалы
N       бағасы   бағасы    бағасы    қағаздар
бойынша   саны
өтінім.
дер саны
_________________________________________________________________________
Мемле.   Әр эмиссия
кеттік   мөлшеріндегі
бағалы   көлемі
___________________________________________________ қағаздар
саны     РЕПО ! РЕПО
ашы.   жабы.
луы    луы _________________________________________________________________________
теңге    теңге                              дана    теңге  теңге
_________________________________________________________________________
Жиынтығы:
_________________________________________________________________________
Монетарлық операциялар департаментінің директоры ___________
жалғасы
_____________________________________________________________________
Әр эмиссия           Өсу жиынтығы           РЕПО-ның орташа
шегіндегі                                   өлшеммен жылдық
РЕПО-ның орташа                             проценттік ставкасы %-пен
өлшеммен         ____________________________________________________
жылдық процент.    Барлық эмиссия
тік ставкасы      Бойынша көлемі
____________________________________________________
РЕПО   !  РЕПО
ашылуы   жабылуы
_____________________________________________________________________
%               теңге    теңге             %
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Бас бухгалтер:
"___"______________199 __                     N 6 қосымша
(Тіркелу күні)
N______________________
(Тіркелген номері)
"РЕПО"  Келісім N______
_________ аукциондық РЕПО операциясының қорытындысы бойынша
Осы РЕПО қосымша келісімі _______________________________________
_________________________________________________________________
(мемлекеттік бағалы қағаздар рыногы қатысушысының атауы және оның
тіркелген коды)
бұдан әрі "Сатушы" деп аталады, бір жағынан, және ______________
________________________________________________________________
(мемлекеттік бағалы қағаздар рыногы қатысушысының атауы және оның
тіркелген коды)
бұдан әрі "Сатып алушы" деп аталады, екінші жағынан, арасында
жасалды, Сатушы Сатып алушыға мемлекеттік бағалы қағаздарды төмендегі
кестеде көрсетілген баға шарттары бойынша 199 ___ "__"____________
РЕПО-ның ашылу мерзімінде сатуды және 199__"___"___________ РЕПО-ның
жабылу мерзімінде сатып алуды міндетіне алады:
______________________________________________________________________
NN  Эмиссия   Бағалы    РЕПО-ны     РЕПО-ны  Операциялардың көлемі
номері    қағаздар  ашу бағасы  жабу
саны                  бағасы
РЕПО         РЕПО
операциясын  операциясын
ашқанда      жапқанда
(дана) % % теңге теңге
1    2        3         4           5         6           7
________________________________________________________________________
Кесте деректері негізінде РЕПО операциясының жалпы көлемі:
РЕПО-ны ашуға___________________________ теңге ________ дана
(сомасы санмен және жазумен)
және
РЕПО-ны жабуға___________________________ теңге________ дана
(сомасы санмен және жазумен)
Тараптардың мекен-жайы және деректемелері:
Сатушы                                Сатып алушы
____________________                  __________________
____________________                  __________________
(заңды мекен-жайы)                    (заңды мекен-жайы)
Бірінші басшы                          Бірінші басшы
________________                       ________________
(басшының қолы)                        (басшының қолы)
Об утверждении Правил проведения Национальным Банком Республики Казахстан операций РЕПО и обратного РЕПО с государственными ценными бумагами Республики Казахстан

1 !   2    !3** ! 4  ! 5**!            6             !  7   !    8
----------------------------------------------------------------------
Итого:
Примечание:
*) - исходящий номер и дата заполняются на основании журнала
регистрации исходящей корреспонденции Первичного Дилера;
**) - графа 3 и графа 5 заполняются в соответствии с определенными
Национальным Банком Республики Казахстан ценовыми условиями для проведения
аукциона РЕПО.
Первичный Дилер:
М.П.      Руководитель Банка -
Главный бухгалтер:
Приложение № 5
Сводная ведомость
поступивших заявок на проведение______________операции РЕПО
(эмиссиия №___ от_______________)
со сроком погашения - ____________________дней
_________________________________________________________
№   !Цена откры!Цена закры!Кол-во заявок !Кол-во государ!
эмис!тия РЕПО  !тия РЕПО  !по данной цене!ственных цен- !
сии !          !          !закрытия      !ных бумаг     !
---------------------------------------------------------
!          !          !              !              !
---------------------------------------------------------
!  тенге   !  тенге   !              !              !
---------------------------------------------------------
(продолжение таблицы)
----------------------------------------------------------------------
Нарастающий итог      !Средневзве!Нарастающий итог!Средневзвешенная
----------------------!шенная го-!                !годовая процентная
Кол-во!Объем в размере!довая про-!                !ставка РЕПО в %
гос.  !каждой эмиссии !центная   !------------------------------------
ценных!---------------!ставка    !Объем по всем   !
бумаг !Открытие!Закры-!РЕПО в раз!эмиссиям        !
!РЕПО    !тие   !резе каж- !------------------------------------
!        !РЕПО  !дой эмис-и!Открытие!Закры- !
!        !      !          !РЕПО    !тие    !
!        !      !          !        !РЕПО   !
----------------------------------------------------------------------
штук  ! тенге  !тенге !   %      ! тенге  !тенге  !        %
----------------------------------------------------------------------
Итого:
Директор Департамента монетарных операций__________
Приложение № 6
"____" _____________ 1999
(Дата регистрации)
№________________________
(Регистрационный номер)
ДОГОВОР "РЕПО" №____
по заключению ________операции аукционного РЕПО
Настоящий договор РЕПО заключен между
___________________________________________________________________,
(наименование участника рынка государственных ценных бумаг
и его регистрационный код)
именуемым в дальнейшем "Продавец", с одной стороны, и
___________________________________________________________________,
(наименование участника рынка государственных ценных бумаг
и его регистрационный код)
именуемым в дальнейшем "Покупатель", с другой стороны, в том, что
Продавец обязуется продать в срок открытия РЕПО "__"____ 19__ г.
Покупателю и в срок закрытия РЕПО "__"______ 19__ г. выкупить
государственные ценные бумаги по ценовым условиям, которые оговорены в
нижеследующей таблице:
----------------------------------------------------------------------
№/№!№ эмис!Кол-во!Цена от-!Цена за-!       Объем операций
!сии   !ценных!крытия  !крытия  !----------------------------------
!      !бумаг ! РЕПО   !РЕПО    !при открытии опе!при закрытии
!      !      !        !        !рации РЕПО      !операции РЕПО
----------------------------------------------------------------------
!      ! штук ! %      !   %    !   тенге        !     тенге
----------------------------------------------------------------------
1 !   2  !  3   !  4     !    5   !      6         !       7
----------------------------------------------------------------------
Исходя из данных таблицы, общий объем операции РЕПО составляет:
на открытие РЕПО______________________тенге ___________ штук
(сумма цифрами и прописью)
и на закрытие РЕПО ___________________тенге ___________ штук
(сумма цифрами и прописью)
Место нахождения и реквизиты Сторон:
Продавец                       Покупатель
___________________________    ___________________________
___________________________    ___________________________
(юридический адрес)             (юридический адрес)
Первый руководитель            Первый руководитель
___________________________    ___________________________
(подпись руководителя)         (подпись руководителя)
(Специалисты: Склярова И.В.,
Цай Л.Г.)