Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 1996 жылғы 12 желтоқсандағы N 292 қаулысымен бекітілген "Екінші деңгейдегі банктердің халықаралық стандарттарға көшу тәртібі туралы" ережеге өзгерістер мен толықтырулар
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 1999 жылғы 7 қазандағы N 316 Қаулысы. Күші жойылды - ҚР Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу және қадағалау агенттiгі Басқармасының 2004 жылғы 25 қазандағы N 305 қаулысымен.
---------------Қаулыдан үзінді-------------------
Қазақстан Республикасының нормативтiк құқықтық актiлерiн Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес келтiру мақсатында, Қазақстан Республикасы Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу және қадағалау агенттiгінiң (бұдан әрi - Агенттiк) Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Осы қаулының қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасының нормативтiк құқықтық актiлерiнiң күшi жойылды деп танылсын...
Төраға
Күшi жойылды деп танылған
нормативтiк құқықтык актiлердiң тiзбесi
10. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi Басқармасының "Екiншi деңгейдегi банктердiң халықаралық стандарттарға көшу тәртiбi туралы" ережеге өзгерiстер мен толықтыруларды бекiту туралы" 1999 жылғы 7 қазандағы N 316 қаулысы (Қазақстан Республикасының нормативтiк құқықтық актiлерiн мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде N 967 тiркелген, Қазақстан Республикасы Ұлттық банкiнiң "Қазақстан Ұлттық Банкiнiң Хабаршысы" және "Вестник Национального Банка Казахстана" N 23 басылымдарында 1999 жылғы 8-21 қарашада жарияланған)...
___________________________________
Бухгалтерлiк есептi жетiлдiре түсу және 1999-2001 жылдары банк жүйесiндегi бухгалтерлiк есепке халықаралық стандарттарды енгiзу мақсатында Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң Басқармасы қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкi Басқармасының 1996 жылғы 12 желтоқсандағы N 292 қаулысымен бекiтiлген "Екiншi деңгейдегi банктердiң халықаралық стандарттарға көшу тәртiбi туралы" ережеге, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкi Басқармасының 1997 жылғы 31 наурыздағы N 89, 1997 жылғы 30 сәуiрдегi N 135, 1997 жылғы 15 қазандағы N 375, 1997 жылғы 4 желтоқсандағы N 411, 1997 жылғы 30 желтоқсандағы N 470, 1998 жылғы 31 желтоқсандағы N 339 қаулыларымен бекiтiлген өзгерiстерi мен толықтыруларына ұсынылып отырған өзгерiстер мен толықтырулар бекiтiлсiн және Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелген күннен бастап күшiне енгiзiлсiн.
2. Бухгалтерлiк есеп департаментi (Рахметова С.К.):
1) Заң департаментiмен (Шәрiпов С.Б.) бiрлесiп осы қаулыны және "Екiншi деңгейдегi банктердiң халықаралық стандарттарға көшу тәртiбi туралы" ережеге өзгерiстер мен толықтыруларды Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде тiркеуден өткiзсiн;

Об утверждении изменений и дополнений в Правила "О порядке перехода банков второго уровня к международным стандартам"
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 7 октября 1999 года N 316. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 11.11.99г. за N 967. Утратило силу - постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 октября 2004 года N 305
Извлечение из постановления Правления
Агентства РК по регулированию и надзору
финансового рынка и финансовых организаций
от 25 октября 2004 года N 305
"В целях приведения нормативных правовых актов Республики Казахстан в соответствие с законодательством Республики Казахстан, Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - Агентство) постановляет:
1. Признать утратившими силу нормативные правовые акты Республики Казахстан согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня принятия...
Председатель
Перечень нормативных правовых актов,
признаваемых утратившими силу
...
10. Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 7 октября 1999 года N 316 "Об утверждении изменений и дополнений в Правила "О порядке перехода банков второго уровня к международным стандартам"  ...".
------------------------------------------------------------------
В целях дальнейшего совершенствования бухгалтерского учета и внедрения международных стандартов бухгалтерского учета в банковской системе в 1999-2001 года Правление Национального Банка Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемые изменения и дополнения в Правила V960440_  "О порядке перехода банков второго уровня к международным стандартам", утвержденные постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 12 декабря 1996 года N 292, с изменениями и дополнениями, утвержденными постановлениями Правления Национального Банка Республики Казахстан от 31 марта 1997 года N 89, от 30 апреля 1997 года N 135, от 15 октября 1997 года N 375, от 4 декабря 1997 года N 411 V970066_  , от 30 декабря 1997 года N 470 V970070_  , от 31 декабря 1998 года N 339 V980750_  и ввести их в действие со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
2. Департаменту бухгалтерского учета (Рахметова С.К.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Шарипов С.Б.) зарегистрировать в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящее постановление и изменения и дополнения в Правила "О порядке перехода банков второго уровня к международным стандартам";

2) осы қаулыны және "Екiншi деңгейдегi банктердiң халықаралық стандарттарға көшу тәртiбi туралы" ережеге өзгерiстер мен толықтыруларды Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің облыстық филиалдарына және екінші деңгейдегі банктерге жіберсін.
3. Осы қаулының орындалуына бақылау жасау Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Төрағасының орынбасары Н.Қ.Абдулинаға жүктелсін.
Ұлттық Банк
Төрағасы
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
1999 жылғы 7 қазандағы
N 316 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкi Басқармасының
1996 жылғы 12 желтоқсандағы N 292 қаулысымен бекiтiлген
"Екiншi деңгейдегi банктердiң халықаралық стандарттарға көшу
тәртiбi туралы" ережеге өзгерiстер мен толықтырулар
1. 10-тармақтың бiрiншi азатжолындағы үшiншi және төртiншi
сөйлем алынып тасталсын.
2. Мынадай мазмұндағы 10-1 тармақпен толықтырылсын:
"10-1. Банктер бухгалтерлiк есептiң халықаралық стандарттарына кезең-кезеңмен жетудi қамтамасыз ету мақсатында Ұлттық Банк белгiлеген мерзiмде және қойған талаптарға сәйкес:
1) бухгалтерлiк есептi қазақстандық стандарттарға сәйкес жүргiзудi;
2) барлық жүргiзiлетiн операциялар бойынша қосымша есеп конвертациясын;
3) Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкi Басқармасының 1995 жылғы 26 желтоқсандағы N 237 қаулысымен бекiтiлген Қазақстан Республикасының екiншi деңгейдегi банктерiнде бухгалтерлiк есептiң есепшот жоспарына негiзделген бас бухгалтерлiк кiтаптың болуын;
4) бас бухгалтерлiк кiтап пен қосымша кiтаптардың толық пайдаланылуына кепiлдiк беретiн бухгалтерлiк есептi автоматтандырудың бағдарламалық қамтамасыз етiлуiн, сондай-ақ ақпарат өңдеудiң орталықтандырылуын қамтамасыз етуге мiндеттi.
Ұлттық Банк банктердiң бухгалтерлiк есептiң халықаралық стандарттарына көшуi бойынша мерзiмдер мен талаптарды (критерийлердi) олар ұсынған Бухгалтерлiк есептiң халы қаралық стандарттарына жету жөнiндегі iс-шаралар жоспарын Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң Басқармасында бекiту жолымен әрбiр банк үшiн жеке белгiлейдi.
Ұлттық Банк
Төрағасы

2) довести настоящее постановлением и изменения и дополнения в Правила "О порядке перехода банков второго уровня к международным стандартам" до сведения областных филиалов Национального Банка Республики Казахстан и банков второго уровня.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан Абдулину Н.К.
Председатель
Национального Банка
Изменения и дополнения
в Правила "О порядке перехода банков второго уровня к
международным стандартам", утвержденные постановлением
Правления Национального Банка Республики Казахстан
от 12.12.96 г. N 292
1. В абзаце первом пункта 10 предложения третье и четвертое исключить.
2. Дополнить пунктом 10-1 следующего содержания:
"10-1. В целях обеспечения поэтапного достижения международных стандартов бухгалтерского учета банки обязаны в сроки и в соответствии с требованиями Нацбанка обеспечить:
1) ведение бухгалтерского учета по казахстанским стандартам;
2) конвертацию вспомогательного учета по всем проводимым операциям;
3) наличие главной бухгалтерской книги, основанной на Плане счетов бухгалтерского учета в банках второго уровня Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 26 декабря 1995 года N 237;
4) наличие программного обеспечения автоматизации бухгалтерского учета, внедрение которого гарантирует полную функциональность главной бухгалтерской книги и вспомогательных книг, а также централизацию обработки информации.
Сроки и требования (критерии) по переходу банков на международные стандарты бухгалтерского учета устанавливаются Нацбанком индивидуально для каждого банка, путем утверждения на Правлении Национального Банка Республики Казахстан представленных ими Планов мероприятий по достижению международных стандартов бухгалтерского учета".