Қазақстан Республикасы Президентiнiң, Парламент, маслихаттар депутаттының және жергiлiктi өзiн-өзi басқару органдары мүшелерiнің сайлауын мемлекеттік қаржыландырудың ережелерiне өзгерістер мен толықтыруларды бекіту туралы
Бұйрық Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Қазынашылық комитеті 1999 жылғы 27 желтоқсан N 697. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Қаржы министрлігі Қазынашылық комитеті төрайымының 2005 жылғы 20 желтоқсандағы N 58 бұйрығымен.
Ескерту: Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Қаржы министрлігі Қазынашылық комитеті төрайымының 2005 жылғы 20 желтоқсандағы N 58 бұйрығымен.
--------------Бұйрықтан үзінді--------------
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған тізбеге сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Қазынашылық департаментінің, Қазынашылық комитеті Төрайымының кейбір бұйрықтарының күшін жойылды деп танылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Қазынашылық комитетінің Бюджеттік есепті ұйымдастыру басқармасы қабылданған шешім туралы Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне бір апта мерзімде хабарласын.
3. Осы бұйрық қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Төрайым
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігінің
Қазынашылық комитеті Төрайымының
2005 жылғы 20 желтоқсандағы
N 58 бұйрығына қосымша
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Қазынашылық
департаментінің, Қазынашылық комитеті Төрайымының күші
жойылған кейбір бұйрықтарының тізбесі
...
3. "Қазақстан Республикасы Президентінің, Парламент, мәслихаттар депутаттарының және жергілікті өзін-өзі басқару органдары мүшелерінің сайлауын мемлекеттік қаржыландырудың ережелеріне өзгерістер мен толықтыруларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Қазынашылық комитетінің 1999 жылғы 27 желтоқсандағы N 697 бұйрығы (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 1032 болып тіркелген)...
______________________________________
Бұйырамын:
1. "Сайлауларды мемлекеттiк қаржыландырудың ережелерiн бекiту туралы" 1999 жылғы 25 ақпандағы N 71 Қазынашылық департаментiнің бұйрығымен бекiтiлген қоса берiлiп отырған Қазақстан Республикасы Президентiнiң, Парламент, маслихаттар депутаттарының және жергiлiктi өзiн-өзi басқару органдары мүшелерiнiң сайлауын мемлекеттік қаржыландырудың ережелерiне өзгерiстер мен толықтырулар бекiтiлсiн.
2. Осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеуден өткен күнінен бастап күшiне енедi.
Төрағаның
міндетін атқарушы
Қазақстан Республикасы Президентiнiң, Парламент,
маслихаттар депутаттарының және жергiлiктi өзiн-өзi
басқару органдары мүшелерiнiң сайлауын мемлекеттік
қаржыландырудың ережелерiне өзгерiстер мен толықтырулар
8-тармақта:
екінші сөйлем алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы екінші абзацпен толықтырылсын:
"Егер кандидат сайлау қорытындысы бойынша Қазақстан Республикасының Президентi, Қазақстан Республикасы Парламентінің депутаты болып сайланса немесе кандидат дауыс беру қорытындысы бойынша дауыс беруге қатысқан сайлаушылардың (дауыс берушілердің) кемінде жеті процент дауысын алған болса, енгізілген сайлау жарнасы кандидатқа қайтарылады.";
10-тармақтың 4-тармақшасындағы "шығыстар" деген сөзден кейін "(темір жол, әуе және автомобиль көлігінің қызметіне ақы төлеуге, көлікті жалдауға, жанар-жағар май материалдарын сатып алуға арналған шығыстарды қоса алғанда)" деген сөздермен толықтырылсын;
11-тармақтың үшінші абзацындағы "округтік" деген сөздердің алдынан "аумақтық және" деген сөздермен толықтырылсын;
15-тармақ мынадай мазмұндағы екінші абзацпен толықтырылсын:
233 "Орталық сайлау комиссиясы бухгалтерлік есепте 233 "Басқа республикалық бюджеттің әкімшілігіне бөлінген лимиттердің есебінен республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің шығыстарын бюджеттен қаржыландыру" қосалқы шотының дебеті бойынша және 090 "Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерге және басқа да шараларға аудару үшін мемлекеттік мекемелердің шығыстарына арналған ашық лимиттер" кредиті бойынша басқа республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшісіне 2-б-н. министрлiкаралық (ведомствоаралық) рұқсат бойынша бөлiнген лимиттердi көрсетедi. Орталық сайлау комиссиясынан 2-б-н. министрлiкаралық (ведомствоаралық) рұқсат бойынша бюджеттiк қаражатты жұмсауға арналған лимиттер алған республикалық бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiлерi" 092 "Басқа республикалық бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiсiне бөлiнген лимиттердiң есебiнен республикалық бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсiнiң шығыстарына арналған ашық лимиттер" қосалқы шотының дебетi бойынша және 233 қосалқы шотының кредитi бойынша бухгалтерлiк есепте көрсетедi; тауарлар мен қызмет көрсетулерге аударылған сомаға 178 "Өзге де дебиторлармен және кредиторлармен есептемелер" қосалқы шотының дебетi бойынша және 092 қосалқы шотының кредитi бойынша жазба жүргiзiледi; жүргiзілген шығыстар сомасына 201 "Басқа республикалық бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiлерiне бөлiнген лимиттердiң есебiнен мемлекеттiк мекеменi ұстауға арналған бюджет бойынша шығыстар" қосалқы шотынының дебетi бойынша және 092, 178 "Өзге де дебиторлармен және кредиторлармен есептемелер", 180 "Жұмысшылармен және қызметшiлермен есептемелер" қосалқы шотының және басқа да қосалқы шоттардың кредитi бойынша жазба жүргiзiледi. Жыл аяқталғаннан кейiн Орталық сайлау комиссиясынан 2-б-н. бойынша лимиттер алған республикалық бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiлерi жүргiзiлген шығыстарды қорытынды айналымдармен есептен шығарады және 233 қосалқы шотының дебетi, 201 қосалқы шотының кредитi бойынша бухгалтерлiк жазбамен көрсетедi.";
19-тармақтың үшiншi абзацы мынадай мазмұндағы сөйлеммен толықтырылсын:
"Айрықша жағдайларда Орталық сайлау комиссиясының өтiнiшi негiзiнде Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң жазбаша рұқсаты бойынша бюджеттiк шоттардан бюджеттiк қаражатты жұмсау мерзiмiн ұзартуға және лимиттердiң бос қалдықтарын қайтарып алуға рұқсат етiледi.";
20-тармақ мынадай мазмұндағы екiншi абзацпен толықтырылсын:
"Сайлау жүргiзуге Орталық сайлау комиссиясынан 2-б-н. министрлiкаралық (ведомствоаралық) рұқсат бойынша бюджеттiк қаражатты жұмсауға лимиттер алған республикалық бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiлерi Орталық сайлау комиссиясының шығыстар сметасының атқарылуының жиынтық балансына енгiзу үшiн оған шығыстар сметасының балансын (N 1 нысан) коды (050300I), мемлекеттiк мекеменiң шығыстары сметасының атқарылуы туралы есептi (N 2 нысан) коды (0603008) және 2-б-н. министрлiкаралық (ведомствоаралық) рұқсат бойынша пайдаланылған лимиттер туралы мәлiметтердi көрсете отырып түсiндiрме жазбаны ұсынады."

Об утверждении изменений и дополнений в Правила государственного финансирования выборов Президента Республики Казахстан, депутатов Парламента, маслихатов и членов органов местного самоуправления
Приказ Комитета Казначейства Министерства финансов Республики Казахстан от 27.12.1999г. N 697. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21.01.2000г. за N 1032. Утратил силу - приказом Председателя Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан от 20 декабря 2005 года N 58
Извлечение из приказа
Председателя Комитета казначейства
Министерства финансов Республики Казахстан
от 20 декабря 2005 г. N 58
"ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Признать утратившими силу некоторые приказы Департамента Казначейства, Председателя Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан...
3. Настоящий приказ вводится в действие со дня подписания.
Председатель"
--------------------------------------------------------------------
Приказываю:
1. Утвердить прилагаемые изменения и дополнения в Правила государственного финансирования выборов Президента Республики Казахстан, депутатов Парламента, маслихатов и членов органов местного самоуправления, утвержденные приказом Департамента казначейства от 25 февраля 1999 года N 71  V990737_  "Об утверждении Правил государственного финансирования выборов".
2. Настоящий приказ вступает в силу со дня его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
И.о.Председателя
УТВЕРЖДЕНЫ
приказом Комитета казначейства
Министерства финансов Республики Казахстан
27.12.1999г. N 697
Изменения и дополнения
в Правила государственного финансирования выборов
Президента Республики Казахстан, депутатов Парламента,
маслихатов и членов органов местного самоуправления
в пункте 8:
второе предложение исключить;
дополнить абзацем вторым следующего содержания:
"Внесенный избирательный взнос возвращается кандидату в случаях, если по итогам выборов кандидат избран Президентом Республики Казахстан, депутатом Парламента Республики Казахстан или по итогам голосования кандидат набрал не менее семи процентов голосов избирателей (выборщиков), принявших участие в голосовании. Во всех остальных случаях внесенный взнос возврату не подлежит и обращается в доход республиканского бюджета.";
в подпункте 4 пункта 10 после слова "расходы" дополнить словами "(включая расходы на оплату услуг железнодорожного, воздушного и автомобильного транспорта, аренду транспорта, приобретение горюче-смазочных материалов)";
в абзаце третьем пункта 11 после слова "председателями" дополнить словами "территориальных и";
пункт 15 дополнить абзацем вторым следующего содержания:
"Центризбирком отражает в бухгалтерском учете выделенные лимиты по межминистерскому (межведомственному) разрешению ф.2-б другому администратору республиканских бюджетных программ по дебету субсчета 233 "Финансирование из бюджета на расходы администратора республиканских бюджетных программ за счет лимитов, выделенных другому администратору республиканских бюджетных программ" и по кредиту 090 "Открытые лимиты на расходы государственного учреждения, для перевода подведомственным государственным учреждениям и на другие мероприятия". Администраторы республиканских бюджетных программ, получившие лимиты на расходование бюджетных средств по межминистерскому (межведомственному) разрешению ф.2-б от Центризбиркома, отражают в бухгалтерском учете по дебету субсчета 092 "Открытые лимиты на расходы администратора республиканских бюджетных программ за счет лимитов, выделенных другому администратору республиканских бюджетных программ" и по кредиту субсчета 233; на сумму, перечисленную за товары и услуги, производится запись по дебету субсчета 178 "Расчеты с прочими дебиторами и кредиторами" и по кредиту субсчета 092; на сумму произведенных расходов производится запись по дебету субсчета 201 "Расходы по бюджету на содержание государственного учреждения за счет лимитов, выделенных другому администратору республиканских бюджетных программ" и по кредиту субсчетов 092,178 "Расчеты с прочими дебиторами и кредиторами", 180 "Расчеты с рабочими и служащими" и других субсчетов. По окончании года администраторы республиканских бюджетных программ, получившие лимиты по ф.2-б от Центризбиркома, произведенные расходы списывают заключительными оборотами и отражают бухгалтерской записью по дебету субсчета 233, кредиту субсчета 201.";
абзац третий пункта 19 дополнить предложением следующего содержания:
"В исключительных случаях по письменному разрешению Министерства финансов Республики Казахстан на основании ходатайства Центризбиркома допускается продление срока расходования бюджетных средств с бюджетных счетов и отзыва свободных остатков лимитов.";
пункт 20 дополнить абзацем вторым следующего содержания:
"Администраторы республиканских бюджетных программ, получившие лимиты на расходование бюджетных средств по межминистерскому (межведомственному) разрешению ф.2-б от Центризбиркома на проведение выборов, представляют ему баланс исполнения сметы расходов (форма N 1) код (0503001), отчет об исполнении сметы расходов государственного учреждения (форма N 2) код (0603008) и пояснительную записку с изложением в ней сведений об использованных лимитах по межминистерскому (межведомственному) разрешению ф.2-б, для включения в сводный баланс исполнения сметы расходов Центризбиркома.".
(Специалисты: Цай Л.Г., Умбетова А.М.)