Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 1998 жылғы 16 шілдедегі N 83 Бұйрығына толықтырулар енгізу туралы
Әділет министрлігі 1999 жылғы 30 желтоқсан N 732 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2000 жылғы 4 ақпанда тіркелді. Тіркеу N 1054. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2011 жылғы 23 тамыздағы № 294 Бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Әділет министрінің 2011.08.23 № 294 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
Бұйырамын:
1. "Қазақстан Республикасындағы Нотариаттық іс жүргізу жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 1999 жылғы 16 шілдедегі N 83 V980655_ Бұйрығына мынадай өзгерістер енгізілсін:
Осы бұйрықпен бекітілген Нотариаттық іс жүргізу жөніндегі нұсқаулық мынадай мазмұндағы 9-1-тараумен толықтырылсын:
"9-1-тарау. Нотариустардың бланкілері
63. Нотариустың жеке бланкілері болады.
64. Көлік құралдарын пайдалану және иелену құқығына сенімхат бланкілері (бұдан әрі - бланк) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі әзірлейтін және бекітетін қатаң есептегі құжаттар болып табылады.
65. Бланкілер дайындауға тапсырыстарды орналастыру Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі бекіткен тәртіппен жүзеге асырылады.
66. Нөмірленген, бауланған және тиісті аумақтық әділет органының мөрімен бекітілген арнайы жүргізілген журналда қол қойылғаннан кейін ғана бланкілерді беру жүргізіледі.
67. Бланкілердің қабылдануы, есепке алынуы, сақталуы мен жұмсалуы үшін жауапкершілік аумақтық, әділет органының төрағасына, нотариаттық палатаның төрағасына, сондай-ақ бланкілерді тікелей жұмсауды жүзеге асыратын нотариустарға жүктеледі.
68. Мемлекеттік нотариус қызметінен босатылған жағдайда пайдаланылмаған бланкілер тапсыру-қабылдау актісі бойынша аумақтық әділет органына тапсырылады.
Жеке нотариустық жеке нотариаттық қызметі тоқтатылған, тоқтатыла тұрған жағдайда пайдаланылмаған бланкілер акт бойынша нотариаттық палатаға тапсырылады, ол өз кезегінде оларды аумақтық әділет органына тапсырады.
69. Нотариус сенімхатты куәландырған кезде бланк бүлінген жағдайда
бланктің өзінде форматының қиғашынан қара немесе күлгін түсіндегі сиямен
бас баспа әрпімен "БҮЛІНГЕН" деген жазу жазылады.
Жазу бланкіні толтырған нотариустың қолымен куәландырылады. Бүлінген
бланкілер осы Нұсқаулықтың 68-тармағымен көзделген тәртіппен қайтаруға
жатады.
70. Бүлінген бланкілерді аумақтық әділет органы өртеу не мәтінді оқу
мүмкіндігіне жол бермейтіндей деңгейде ұсақтау жолымен комиссиялы түрде
жояды, содан кейін жою актісі жасалады".

О внесении дополнений в Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 16 июля 1998 года N 83
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 30 декабря 1999 года № 732 Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 4.02.2000 г. за № 1054. Утратил силу приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 23 августа 2011 года № 294
Сноска. Утратил силу приказом Министра юстиции РК от 23.08.2011  № 294(вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приказываю:
1. Внести в Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 16 июля 1998 года N 83 V980655_ "Об утверждении Инструкции по нотариальному делопроизводству в Республике Казахстан" следующее дополнение:
Инструкцию по нотариальному делопроизводству в Республике Казахстан, утвержденную указанным приказом, дополнить главой 9-1 следующего содержания:
"Глава 9-1. Бланки нотариусов
63. Нотариус имеет личные бланки.
64. Бланки доверенностей на право пользования и распоряжения транспортными средствами (далее - бланк) являются документами строгой отчетности, которые разрабатываются и утверждаются Министерством юстиции Республики Казахстан.
65. Размещение заказов на изготовление бланков осуществляется в порядке, установленном Министерством юстиции Республики Казахстан.
66. Выдача бланков производится под роспись в специально заведенном журнале, пронумерованном, прошнурованном и скрепленном печатью соответствующего территориального органа юстиции.
67. Ответственность за прием, учет, хранение и расходование бланков возлагается на руководителя территориального органа юстиции, председателя нотариальной палаты, а также нотариусов, осуществляющих непосредственное расходование бланков.
68. В случае освобождения от должности государственного нотариуса неиспользованные бланки сдаются территориальному органу юстиции по акту приема-передачи. В случае прекращения, приостановления нотариальной деятельности частного нотариуса неиспользованные бланки сдаются нотариальной палате по акту приема-передачи, которая в свою очередь сдает их территориальному органу юстиции.
69. В случае порчи бланка при удостоверении доверенности, нотариусом производится на самом бланке по диагонали его формата запись: "Испорчено" печатными заглавными буквами чернилами черного или фиолетового цвета.
Запись заверяется подписью нотариуса, заполнявшего бланк. Испорченные
бланки подлежат возврату, в порядке предусмотренном пунктом 68 настоящей
Инструкции.
70. Территориальный орган юстиции комиссионно уничтожает испорченные
бланки путем сожжения либо измельчения до степени, исключающей возможность
прочтения текста, с составлением акта уничтожения.".

2. Бұйрық заңмен белгіленген тәртіппен мемлекеттік тіркелген күнінен
бастап күшінен енеді.
Министр
Оқығандар:
Омарбекова А.Т.
Қасымбеков Б.А.

2. Приказ вступает в силу со дня государственной регистрации в
установленном законодательством порядке.
Министр
(Специалисты: Склярова И.В.,
Умбетова А.М.)