2000 жылға арналған Алматы қаласының бюджеті туралы
Алматы қалалық Мәслихатының шешімі ІІ сайланған ІІІ сессиясының 1999 жылғы 15 желтоқсандағы Алматы қалалық Әділет басқармасымен 2000 жылғы 6 қаңтарда N 92 тіркелді Қолданылу мерзiмiнің аяқталуына байланысты шешімнің күші жойылды - Алматы қаласы Мәслихатының 2005 жылғы 26 тамыздағы N 902 хаты
Қолданылу мерзiмiнің аяқталуына байланысты шешімнің күші жойылды - Алматы қаласы Мәслихатының 2005 жылғы 26 тамыздағы N 902 хаты
____________________________________
II сайланған Алматы қалалық Мәслихатының III сессиясы ШЕШIМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2000 жылға арналған Алматы қаласының бюджетi, қосымшаға сәйкес, кiрiстерi бойынша 34649896 мың теңге, алынған ресми трансферттер бойынша 1150000 мың теңге және шығыстар бойынша 40296913 мың теңге сомасында бекiтiлсiн.<*>
Қала Әкiмi қала бюджетi мен аудан бюджеттерiнiң сметасын осы шешiмге сәйкес бекiтсiн.
Ескерту. 1 тармақ өзгертілді - Алматы қалалық Мәслихатының ІІ сайланған ІV сессиясының 2000 жылғы 27 қыркүйектегі және ІІ сайланған VI сессиясының 2000 жылғы 15 қарашадағы шешімдерімен.
2. Алматы қаласы бюджетiнiң кiрiстерi мынадай салықтар мен алымдар есебiнен құралады деп белгiленсiн:
заңды тұлғалардың табыс салығының 50%-iнен;
жеке тұлғалардың табыс салығынан;
әлеуметтiк салықтан, ставка бойынша еңбекке ақы төлеу қорынан 21% және жеңiлдiк ставкаларға 7,5%, 7%, 6,5% салық төлейтiн тек шаруашылық жүргiзушi субъектiлерден, бюджеттiк ұйымдардан - ставка бойынша 20,5%, сондай-ақ заңды тұлға құрмай кәсiпкерлiкпен шұғылданатын жеке тұлғалардан есеп айырысу көрсеткiш ставкасы бойынша (қосымша салық 5% бойынша республикалық бюджетке аударылады);
акциздерден;
спирттiң барлық түрiнен - 50%;
араққа- 50%;
ликер-арақ бұйымдарына - 50%;
шарапқа - 50%;
коньякқа - 50%;
аққайнарға - 50%;
сыраға - 50%;
күшейтiлген сусындар, күшейтiлген шырындар мен бальзамдарға 50%;
шарап материалдарына - 50%;
ойын бизнесi;
заңды және жеке тұлғалар мүлiгi салығы;
жер салығы;
бiрыңғай жер салығы;
көлiк құралдарының салығы;
кәсiпкерлiк қызметпен шұғылданатын жеке тұлғаларды тiркегендiгi үшiн алынатын алым;
қызметтiң жекелеген түрлерiмен шұғылдануға құқық беретiн лицензиялық алым;
заңды тұлғаларды мемлекеттiк тiркегендiгi үшiн алынатын алым;
аукциондық сатылымдардан алынатын алым;
базарларда тауар өткiзу құқығы үшiн алынатын алым;
заңды және жеке тұлғалардың Алматы қаласының рәмiздерiн заңға сәйкес өздерiнiң фирмалық атауларында, қызмет көрсету белгiлерiнде, тауар белгiлерiнде пайдаланғандығы үшiн алынатын алым;
су үшiн төлем.
3. Алматы қаласы бюджетiнiң кiрiстерi сондай-ақ мынадай салықтық емес түсiмдерден және капиталмен жасалған операциялар кiрiстерiнен түзiледi:
республикалық бюджетке аударылатын сомаларды қоспағанда, тәркiленген, иесiз мүлiктердi, мұрагерлiк құқығы бойынша мемлекетке өткен мүлiктi сатудан алынатын түсiмдер;
жер төлемдерiн жалға берудi қоса алғанда, жердi меншiкке беру, жердi пайдалану құқығын сатудан түскен түсiмдер;
мемлекеттiк мекемелерге тиесiлi мүлiктi сатудан түскен түсiмдер;
әкiмшiлiк жолмен қамауға алынған адамдар орындайтын жұмыстар мен қызмет көрсетулер үшiн ұйымдардан түсетiн түсiмдер;
қозғалмайтын мүлiк құқығын және онымен мәмiленi мемлекеттiк тiркеу үшiн төлем;
қылмыстық-атқару инспекциясының қызметiнен алынатын кiрiстер;
қаруды тiркеу ақысы;
қозғалмайтын мүлiк кепiлiн тiркеу үшiн төлем;
басқа әкiмшiлiк алымдар;
мемлекеттiк баж салығы;
республикалық бюджетке аударылатын сомалардан басқа әкiмшiлiктiк айыппұлдар мен санкция (салық және кеден органдарынiкiн қоспағанда);
айналадағы ортаны ластағаны үшiн алынатын 50% көлемiндегi түсiмдер;
медициналық айықтырғыштарға жатқызылған адамдардың төлеген ақысынан түсетiн түсiмдер;
табиғатты қорғау заңын бұзғаны үшiн салынатын 50% көлемiндегi айыппұлдар;
стандарттар талаптары мен сертификат ережелерiне сәйкес келмейтiн өнiмдердi, жұмыстар мен қызмет көрсетулердi сатудан алынған кiрiс сомасының түсiмдерi;
республикалық бюджетке аударылатын сомалардан басқа, мемлекеттiк мекемелер көрсеткен қызметтерден түскен түсiм;
лицензиялық тәртiп белгiленген казиноның, тотализаторлар мен ойын бизнесiнiң лицензиясыз қызметiнен түскен кiрiстердi алу;
республикалық бюджетке аударылатын сомалардан басқа, өзге де санкциялар мен айыппұлдар;
коммуналдық меншiк мүлiгiн жалға беруден түскен түсiмдер;
өзге де төлемдер мен коммерциялық емес және iлеспе саудадан түсетiн кiрiстер;
коммуналдық меншiк объектiлерiн жекешелендiруден түскен түсiмдер;
республикалық бюджетке аударылатын сомалардан басқа, өзге де салыққа жатпайтын түсiмдер.

О бюджете города Алматы на 2000 год
Решение III сессии Алматинского городского Маслихата II созыва от 15 декабря 1999 года. Зарегистрировано управлением юстиции города Алматы 06.01.2000 г. за № 92. Утратило силу в связи с истечением срока применения - письмо Маслихата города Алматы от 26 августа 2005 года N 902
Алматинский городской Маслихат II созыва
Р Е Ш И Л :
1. Утвердить бюджет города Алматы на 2000 год по собственным доходам в сумме 35849394 тыс.тенге, полученным официальным трансфертам в сумме 1159700 тыс.тенге и расходам в сумме 41537786 тыс.тенге согласно приложения.<*>
Акиму города утвердить городской бюджет и сметы бюджетов районов в соответствии с настоящим решением.
Сноска. Пункт 1 - с изменениями, внесенными решениями IV сессии Алматинского городского Маслихата II созыва от  27 сентября  2000 года  ; от  15 ноября   2000 года и решением VIII сессии II созыва от   19 января   2001 года  .
2. Установить, что доходы бюджета города Алматы формируются за счет следующих налогов и сборов:
подоходного налога с юридических лиц - 50%,
подоходного налога с физических лиц;
социального налога только хозяйствующих субъектов, уплачивающих налог по ставке 21% от фонда оплаты труда и льготным ставкам 7,5%, 7%, 6,5%, бюджетных организаций - по ставке 20,5%, а также физических лиц, занимающихся предпринимательской деятельностью без образования юридического лица по ставкам от расчетного показателя (дополнительный налог по ставке 5% зачисляется в республиканский бюджет);
акцизов на:
все виды спирта - 50%;
водку - 50%;
ликеро-водочные изделия - 50%;
вина - 50%;
коньяки - 50%;
шампанские вина - 50%;
пиво - 50%;
крепленые напитки, крепленые соки и бальзамы - 50%;
виноматериалы - 50%;
игорный бизнес;
налога на имущество юридических и физических лиц;
земельного налога;
единого земельного налога;
налога на транспортные средства;
сбора за регистрацию физических лиц, занимающихся предпринимательской деятельностью;
лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности;
сбора за государственную регистрацию юридических лиц;
сбора с аукционных продаж;
сбора за право реализации товаров на рынках;
сбора за использование юридическими и физическими лицами символики города Алматы в их фирменных наименованиях, знаках обслуживания, товарных знаках в соответствии с законом;
платы за воду.
3. Доходы бюджета города Алматы формируются также за счет следующих неналоговых поступлений и доходов от операций с капиталом:
поступлений от реализации конфискованного, бесхозяйного имущества, имущества, перешедшего по праву наследования к государству, за исключением сумм, зачисляемых в республиканский бюджет;
поступлений от продажи права собственности на землю, права землепользования, включая аренду земельных участков;
поступлений от продажи имущества, принадлежащего государственным учреждениям;
поступлений от организаций за работы и услуги, выполняемые лицами, подвергшимися административному аресту;
платы за государственную регистрацию прав на недвижимое имущество и сделок с ним;
доходов, получаемых от деятельности уголовно-исполнительной инспекции;
платы за регистрацию оружия;
платы за регистрацию залога движимого имущества;
прочих административных сборов;
государственной пошлины;
административных штрафов и иных санкций (за исключением налагаемых налоговыми и таможенными органами), кроме сумм, зачисляемых в республиканский бюджет;
платежей за загрязнение окружающей среды - 50%;
поступлений платы от лиц, помещенных в медицинские вытрезвители;
штрафов за нарушение природоохранного законодательства -50%;
поступлений суммы дохода, полученного от реализации продукции, работ и услуг, не соответствующих требованиям стандартов и правил сертификации;
поступлений от реализации услуг, предоставляемых государственными учреждениями, кроме сумм, зачисляемых в республиканский бюджет;
изъятых доходов, полученных от безлицензионной деятельности казино, тотализаторов и игорного бизнеса, в отношении которой установлен лицензионный порядок;
прочих санкций и штрафов, кроме сумм, зачисляемых в республиканский бюджет;
поступлений от аренды имущества коммунальной собственности;
прочих платежей и доходов от некоммерческих и сопутствующих продаж;
поступлений от приватизации объектов коммунальной собственности;
прочих неналоговых поступлений, кроме сумм зачисляемых в республиканский бюджет.

3-1. Қала бюджетiнiң кiрiс және шығыс бөлiмi 2000 жылғы 1 қаңтарда қалыптасқан бос қалдық сомасы арқылы 4541837 мың теңге мөлшерiнде ұлғайтылсын.<*>
Ескерту. 3-1 тармақпен толықтырылды - Алматы қалалық Мәслихатының ІІ сайланған ІV сессиясының 2000 жылғы 27 қыркүйектегі шешімімен.
4. Төлеушiлердiң өткен кезеңдер үшiн Зейнетақы қорына, Зейнетақы төлеу жөнiндегi мемлекеттiк орталыққа, Мiндеттi медициналық сақтандыру қорына, Мемлекеттiк әлеуметтiк сақтандыру қорына, Жұмыспен қамтуға жәрдемдесу қорына аударылып келген жарналар жөнiндегi берешектi, сондай-ақ автомобиль жолдарын пайдаланушылардың аударымдарын (бұрын Жол қорына түсiп келген) әлеуметтiк салық есебiне аударуға тиiс деп белгiленсiн.
5. Салықтық және салықтық емес төлемдер толығымен Алматы қаласының қазынашылығындағы қалалық бюджет есебiне аударылады деп белгiленсiн.
6. 2000 жылға арналған республикалық бюджетке бюджеттiк алулар көлемi 22619915 мың теңге сомасында бекiтiлсiн.
Қалалық бюджеттiң кiрiс бөлiгi орындалмаған жағдайда республикалық бюджетке бюджеттiк алуларды ай сайын қалалық бюджеттiң кiрiс бөлiгiнiң атқарылу процентiне пропорционалды түрде жүргiзiлсiн.
7. Аудандық бюджет кiрiстерi қала бюджетiнен абсолюттiк сомадағы салықтық және салықтық емес төлемдерден берiлетiн қаражат есебiнен қалыптасады деп белгiленсiн.
8. Қала бюджетiнде атқарушы және заң шығарушы органдарды ұстау мен жалпы сипаттағы қызмет үшiн 648116 мың теңге сомасында қаражат бекiтiлсiн.<*>
Ескерту. 8 тармақ өзгертілді - Алматы қалалық Мәслихатының ІІ сайланған ІV сессиясының 2000 жылғы 27 қыркүйектегі және ІІ сайланған VI сессиясының 2000 жылғы 15 қарашадағы шешімдерімен.
9. Қорғаныс үшiн 469766 мың теңге жұмсау бекiтiлсiн.<*>
Ескерту. 9 тармақ өзгертілді - Алматы қалалық Мәслихатының ІІ сайланған ІV сессиясының 2000 жылғы 27 қыркүйектегі шешімімен.
10. Қоғамдық тәртiп пен қауiпсiздiк бойынша шығындарды қаржыландыруға 1344465 мың теңге бекiтiлсiн.<*>
Ескерту. 10 тармақ өзгертілді - Алматы қалалық Мәслихатының ІІ сайланған ІV сессиясының 2000 жылғы 27 қыркүйектегі шешімімен.
11. Бiлiм мекемелерiн ұстауға 4630853 мың теңге бекiтiлсiн.<*>
Ескерту. 11 тармақ өзгертілді - Алматы қалалық Мәслихатының ІІ сайланған ІV сессиясының 2000 жылғы 27 қыркүйектегі шешімімен.

3-1. Увеличить доходную и расходную часть бюджета города на сумму свободных остатков, образовавшихся на 1 января 2000 года, в размере 4541837 тыс.тенге.<*>
Сноска. Решение дополнено пунктом 3-1  -  решением   IV сессии Алматинского городского Маслихата II созыва от 27 сентября 2000 года.
4. Установить, что плательщики должны зачислять в счет социального налога задолженность по взносам в Пенсионный фонд, Государственный центр по выплате пенсий, Фонд обязательного медицинского страхования, Фонд социального страхования, Фонд содействия занятости, а также отчисления пользователей автомобильных дорог (ранее поступавших в Дорожный фонд), за прошлые периоды.
5. Установить, что налоговые и неналоговые платежи зачисляются полностью на счет городского бюджета в казначействе города Алматы.
6. Утвердить объем бюджетного изъятия в республиканский бюджет на 2000 год в сумме 22619915 тыс.тенге.
В случае недовыполнения доходной части городского бюджета бюджетные изъятия в республиканский бюджет производить ежемесячно пропорционально проценту исполнения доходной части городского бюджета.
7. Установить, что доходы районных бюджетов формируются за счет средств, передаваемых из городского бюджета налоговых и неналоговых платежей в абсолютных суммах.
8. Утвердить в бюджете города ассигнования на содержание исполнительных и законодательных органов и услуг общего характера в сумме 677136 тыс.тенге.<*>
Сноска. Пункт 8 - с изменениями, внесенными решением IV сессии Алматинского городского Маслихата II созыва от 27 сентября 2000 года  V00R206_  и от 15 ноября 2000 года  V00R226_  и решением VIII сессии II созыва от 19 января 2001 года  V01R287_  .
9. Утвердить расходы на оборону в сумме 469766 тыс.тенге.<*>
Сноска. Пункт 9 - с изменениями, внесенными решением IV сессии Алматинского городского Маслихата II созыва от 27 сентября 2000 года.  V00R206_
10. Утвердить ассигнования на расходы по общественному порядку и безопасности в сумме 1384905 тыс.тенге.<*>
Сноска. Пункт 10 - с изменениями, внесенными решением IV сессии Алматинского городского Маслихата II созыва от 27 сентября 2000 года  V00R206_  и решением VIII сессии II созыва от 19 января 2001 года  V01R287_  .
11. Утвердить ассигнования на содержание учреждений образования в сумме 4609476 тыс.тенге.<*>
Сноска. Пункт 11 - с изменениями, внесенными решением IV сессии Алматинского городского Маслихата II созыва от 27 сентября 2000 года  V00R206_  и от 15 ноября 2000 года  V00R226_  и решением VIII сессии II созыва от 19 января 2001 года  V01R287_  .

21. Қала Әкімі бюджетті атқару үдерісінде қаланың үйлері мен
ғимараттарын сейсмикалық жағынан күшейту жөнінде қосымша қаражат
іздестірсін.
22. Автомобиль жолдарын қалпына келтiру мен қалыпты жұмыс iстеуiн қамтамасыз ететiн шығындар үшiн қала бюджетiнен 1644537 мың теңге бекiтiлсiн.<*>
Ескерту. 22 тармақ өзгертілді - Алматы қалалық Мәслихатының ІІ сайланған ІV сессиясының 2000 жылғы 27 қыркүйектегі және ІІ сайланған VІ сессиясының 2000 жылғы 15 қарашадағы шешімдерімен.
22-1. Қала бюджетiнiң шығыс бөлiгiнде Алматы қаласындағы аэропортты қалпына келтiру жұмыстарын жүргiзуге 80660 мың теңге қарастырылсын.<*>
Ескерту. 22-1 тармақпен толықтырылды - Алматы қалалық Мәслихатының ІІ сайланған ІV сессиясының 2000 жылғы 27 қыркүйектегі шешімімен.
23. Шағын және орта бизнестi қолдау үшiн 50000 мың теңге қаражат бекiтiлсiн.
24. <*>
Ескерту. 24 тармақ алынып тасталды - Алматы қалалық Мәслихатының ІІ сайланған ІV сессиясының 2000 жылғы 27 қыркүйектегі шешімімен.
25. Қала Әкiмiнiң резерв қоры 250000 мың теңге сомасында бекiтiлсiн.
25-1. Қала бюджетiнiң шығыс бөлiгiнде қала Әкiмiнiң резерв қорын бөлу 249318 мың теңге сомасында ескерiлсiн.<*>
Ескерту. 25-1 тармақпен толықтырылды және өзгерді - Алматы қалалық Мәслихатының ІІ сайланған ІV сессиясының 2000 жылғы 27 қыркүйектегі және ІІ сайланған VІ сессиясының 2000 жылғы 15 қарашадағы шешімдерімен.
26. Қала Әкiмiнiң қарызын өтеуге 250887 мың теңге сомасында қаражат бекiтiлсiн.<*>
Ескерту. 26 тармақ өзгертілді - Алматы қалалық Мәслихатының ІІ сайланған ІV сессиясының 2000 жылғы 27 қыркүйектегі және ІІ сайланған VІ сессиясының 2000 жылғы 15 қарашадағы шешімдерімен.
27. Облигациялық заемға қызмет ету және облигация эмиссиясын өтеу шығындары 455392 мың теңге сомасында бекiтiлсiн.<*>
Ескерту. 27 тармақ өзгертілді - Алматы қалалық Мәслихатының ІІ сайланған ІV сессиясының 2000 жылғы 27 қыркүйектегі
шешімімен.
28. 2001 жылдың 1 қаңтарында қала бюджетi бойынша қолға берiлетiн ақшаның айналымдағы резерв қорының көлемi 300000 мың теңге сомасында бекiтiлсiн.
29. Алматы қаласы бойынша салық комитетi қарастырылған салықтың, салық емес алымдар мен басқа да мiндеттi төлемдердiң бюджетке уақытында түсуiн қамтамасыз етсiн.

21. Акиму города в процессе исполнения бюджета изыскать дополнительные средства на сейсмоусиление зданий и сооружений города.
22. Утвердить в бюджете города расходы на реконструкцию и обеспечение функционирования автомобильных дорог в сумме 1744537 тыс.тенге.<*>
Сноска. Пункт 22 - с изменениями, внесенными решением IV сессии Алматинского городского Маслихата II созыва от 27 сентября 2000 года  V00R206_  и от 15 ноября 2000 года  V00R226_  и решением VIII сессии II созыва от 19 января 2001 года  V01R287_  .
22-1. Предусмотреть в бюджете города расходы на проведение работ по восстановлению аэропорта в городе Алматы в сумме 1080660 тыс.тенге.<*>
Сноска. Решение дополнено пунктом 22-1 - решением IV сессии Алматинского городского Маслихата II созыва от 27 сентября 2000 года  V00R206_  и решением VIII сессии II созыва от 19 января 2001 года  V01R287_  .
23. Утвердить ассигнования на поддержку малого и среднего бизнеса в сумме 50000 тыс.тенге.
24. Пункт 24 исключен решением IV сессии Алматинского городского Маслихата II созыва от 27 сентября 2000 года.  V00R206_
25. Утвердить резервный фонд акима города в сумме 250000 тыс.тенге.
25-1. Учесть в расходной части бюджета города распределение резервного фонда акима города в сумме 249971 тыс.тенге.<*>
Сноска. Решение дополнено пунктом 25-1 - решением IV сессии Алматинского городского Маслихата II созыва от 27 сентября 2000 года  V00R206_  ; с изменениями, внесенными решением IV сессии Алматинского городского Маслихата II созыва от 15 ноября 2000 года  V00R226_  и решением VIII сессии II созыва от 19 января 2001 года  V01R287_  .
26. Утвердить средства в сумме 239860 тыс.тенге на погашение займа акима города.<*>
Сноска. Пункт 26 - с изменениями, внесенными решением IV сессии Алматинского городского Маслихата II созыва от 27 сентября 2000 года  V00R206_  и от 15 ноября 2000 года  V00R226_  и решением VIII сессии II созыва от 19 января 2001 года  V01R287_  .
27. Утвердить расходы на обслуживание облигационного займа и погашение эмиссии облигаций в сумме 477619 тыс.тенге.<*>
Сноска. Пункт 27 - с изменениями, внесенными решением IV сессии Алматинского городского Маслихата II созыва от 27 сентября 2000 года.  V00R206_  и решением VIII сессии II созыва от 19 января 2001 года  V01R287_  .
28. Утвердить размер оборотного резерва наличности по бюджету города на 1 января 2001 года в сумме 300000 тыс.тенге.
29. Налоговому комитету по городу Алматы обеспечить своевременное и полное поступление в бюджет предусмотренных налогов, неналоговых сборов и других обязательных платежей.

30. Әлеуметтiк-экономикалық саясат мәселесi бойынша жедел шешiм қабылдау үшiн қала Әкiмiне бюджеттiң атқарылу үдерiсiнде бюджет бөлiнiсiн нақтылау мен өзгерiс енгiзу құқығы берiлiп, олар артынша Мәслихатта бекiтiлсiн.
31. Есеп беру жылының аяғында қала бюджетi бойынша қалыптасқан
кiрiстердiң шығыстардан артығы қала Әкiмiнiң иелiгiнде қалады, оның өкiмi бойынша ол кассалық айналымдағы қолға берiлетiн ақшаны көбейтуге және кезек күттiрмейтiн мұқтажға жұмсалады. Бұл кейiн Мәслихатта бекiтiледi.
ІI сайланған Алматы қалалық Мәслихаты
III Сессиясының төрағасы
ІI сайланған Алматы қалалық
Мәслихатының хатшысы
II сайланған Алматы қалалық
Мәслихатының 1999 жылғы
желтоқсанның 15 жұлдызында
өткен III сессиясының шешiмiне
қосымша<*>
Ескерту. Қосымша жаңа редакцияда - Алматы қалалық Мәслихатының ІІ сайланған VІ сессиясының 2000 жылғы 15 қарашадағы, IІ сайланған VІIІ сессиясының 2001 жылғы 19 қаңтардағы  шешімдерімен.
2000 жылға арналған Алматы қаласының
нақтыланған бюджетi
---------------------------------------------------------------------------
Санат                                                          !Өзгерiстер
Сынып                         Атауы                          !есепке
Кіші сынып                                                 !алынған
Ерекшелiк                                                !бюджет
---------------------------------------------------------------------------
1 2 3 4 !                         5                            !    6
---------------------------------------------------------------------------
1.Түсiмдер                                             37248934
Кiрiстер                                               35849394
1        Салықтық түсiмдер                                      33937269
1      Кiрiстерден алынатын табыс салығы                      17806855
1    Заңды тұлғалардан алынатын табыс салығы                 7009101
1  Заңды тұлға-резиденттерден алынатын табыс салығы        4289803
2  Заңды тұлға-резидент еместерден алынатын табыс салығы     86290
3  Заңды тұлға-резиденттердiң төлем көздерiнен ұсталатын
табыс салығы                                             581681
4  Заңды тұлға-резидент еместердiң төлем көздерiнен
ұсталатын табыс салығы                                  2051327
2    Жеке тұлғалардан алынатын табыс салығы                 10797754
1  Жеке тұлғалардың төлем көздерiнен ұсталатын табыс
салығы                                                  8898754
2  Кәсiпкерлiк қызметпен шұғылданатын жеке тұлғалардан
алынатын табыс салығы                                   1899000

30. Для повышения оперативности в принятии решений по вопросам социально-экономической политики предоставить право акиму города вносить уточнения и изменения в распределение бюджета в процессе его исполнения с последующим утверждением его на Маслихате.
31. Превышение доходов над расходами, образовавшееся по бюджету города на конец отчетного периода, остается в распоряжении акима города и направляется по его распоряжению на увеличение оборотной кассовой наличности и неотложные нужды с последующим утверждением его на Маслихате.
Председатель
III-й сессии Алматинского
городского Маслихата
II-го созыва
Секретарь
Алматинского городского
Маслихата II-го созыва
Приложение
к решению III сессии
Алматинского городского
Маслихата II созыва
от 15 декабря 1999 г.
УТОЧНЕННЫЙ БЮДЖЕТ ГОРОДА АЛМАТЫ НА 2000 ГОД<*>
Сноска. Бюджет в редакции  решения  VIII сессии Алматинского городского Маслихата II созыва от 19 января 2001 года.
___________________________________________________________________________
Категория                                                       !Бюджет
Класс                     Наименование                         !с учетом
Подкласс                                                      !изменений
Специфика                                                    !
________________________________________________________________!__________
1234                            5                               !    7
________________________________________________________________!__________
1. Поступления                                              37248934
Доходы                                                      35849394
1     Налоговые поступления                                      33937269
1    Подоходный налог на доходы                                 17806855
1   Подоходный налог с юридических лиц                         7009101
1  Подоходный налог с юридических лиц-резидентов              4289803
2  Подоходный налог с юридических лиц-нерезидентов            86290
3  Подоходный налог с юридических лиц-резидентов, удерживаемый
у источника выплаты                                        581681
4  Подоходный налог с юридических лиц-нерезидентов,
удерживаемый у источника выплаты                           2051327
2   Подоходный налог с физических лиц                          10797754
1  Подоходный налог с физических лиц, удерживаемый у
источника выплаты                                          8898754
2  Подоходный налог с физических лиц, занимающихся
предпринимательской деятельностью                          1899000

3      Әлеуметтiк салық                                       11362300
1    Әлеуметтiк салық                                       11362300
1  26 және 25,5 пайыз бойынша заңды тұлғалар, сондай-ақ
шаруашылықтан (фермерлiк шаруашылықтан) басқа патентсiз
кәсiпкерлiк қызметпен шұғылданатын заңды тұлғалар
қызметпен шұғылданатын                                 11135051
2  Еңбек қызметiне рұқсат бойынша Қазақстан
Республикасына уақытша келген шетелдiк тұлғалар мен
азаматтығы жоқ тұлғалардың жалақысы бөлiмiнде төленетiн
әлеуметтiк салық                                         113625
3  Патент, шаруашылық (фермерлiк) және басқа да
төлемшiлер негiзiнде кәсiпкерлiк қызметпен шұғылданатын
жеке тұлғалар төлейтiн әлеуметтiк салық                  113625
4      Меншiкке салынатын салық                                3299816
1    Мүлiкке салынатын салық                                 1570956
1  Заңды тұлғалар мүлкiне салық                            1324500
2  Жеке тұлғалар мүлкiне салық                              246456
3    Жер салығы                                               750051
1  Ауыл шаруашылығы мақсаттағы жер үшiн жер салығы             666
2  Елдi мекендер жер үшiн жер салығы                        400839
3  Өнеркәсiп, байланыс, көлiк жерлерi үшiн жер салығы       348546
4    Көлiк құралдарының салығы                                978809
1  Заңды тұлғалардың көлiк құралдарына салынатын салық      287512
2  Жеке тұлғалардың көлiк құралдарына салынатын салық       691297
5      Тауарларға, жұмыстарға және қызмет көрсетулерге
салынатын iшкi салықтар                                 1468298
2    Акциздер                                                 402998
2  Арақ                                                     146900
3  Ликер-арақ бұйымдары                                      11550
4  Шараптар                                                  26280
5  Коньяктар                                                  8000
6  Аққайнарлар                                                7410
7  Сыра                                                     100148
8  Күшейтiлген сусындар, күшейтiлген шырындар мен
бальзамдар                                                42000
23 Ойын бизнесi                                              60710
3    Табиғи ресурстарды пайдаланғаны үшiн түсiмдер              3500
3  Су үшiн төлем                                              3500
4    Кәсiпкерлiк және кәсiпшiлiк қызмет жүргiзгенi үшiн алым 1061800
1  Кәсiпкерлiкпен шұғылданатын жеке тұлғаларды тiркегендiгi
үшiн алынатын алым                                        25554

3    Социальный налог                                           11362300
1   Социальный налог                                           11362300
1  Социальный налог, уплачиваемый юридическими лицами по
ставке 26 и 25,5 процента, а также физическими лицами,
занимающимися предпринимательской деятельностью без
патента, кроме крестьянских (фермерских хозяйств)          11135051
2  Социальный налог, уплаченный в части оплаты труда
иностранных лиц и лиц без гражданства, временно
пребывающих в Республике Казахстан по разрешению на
трудовую деятельность                                      113625
3  Социальный налог, уплачиваемый физическими лицами,
занимающимися предпринимательской деятельностью на основе
патента, крестьянскими (фермерскими) и другими
плательщиками                                              113624
4    Налоги на собственность                                    3299816
1   Налоги на имущество                                        1570956
1  Налог на имущество юридических лиц                         1324500
2  Налог на имущество физических лиц                          246456
3   Земельный налог                                            750051
1  Земельный налог на земли сельскохозяйственного значения    666
2  Земельный налог на земли населенных пунктов                400839
3  Земельный налог на земли промышленности, связи, транспорта 348546
4   Налог на транспортные средства                             978809
1  Налог на транспортные средства с юридических лиц           287512
2  Налог на транспортные средства с физических лиц            691297
5    Внутренние налоги на товары, работы и услуги               1468298
2   Акцизы                                                     402998
2  Водка                                                      146900
3  Ликеро-водочные изделия                                    11550
4  Вина                                                       26280
5  Коньяки                                                    8000
6  Шампанские вина                                            7410
7  Пиво                                                       100148
8  Крепленные напитки, крепленные соки и бальзамы             42000
23 Игорный бизнес                                             60710
3   Поступления за использование природных ресурсов            3500
3  Плата за воду                                              3500
4   Сборы за ведение предпринимательской и профессиональной
деятельности                                               1061800
1  Сбор за регистрацию физических лиц, занимающихся
предпринимательской деятельностью                          25554

2  Қызметтiң жекелеген түрлерiмен айналысу құқығы үшiн алым  55925
3  Заңды тұлғаларды мемлекеттiк тiркегендiгi үшiн алынатын
алым                                                      48321
4  Аукциондық сатылымдардан алынатын алым                    32000
5  Базарларда тауар өткiзу құқығы үшiн алынатын алым        900000
2        Салықтық емес түсiмдер                                  1831475
1      Кәсiпкерлiк қызмет пен меншiктен түсетiн кiрiстер        568695
2    Заңды тұлғалар мен қаржы мекемелерiнен түскен
салықтық емес түсiмдер                                   568695
3  Мемлекетке тиiстi акциялар пакеттерiне дивидендтерден
түсетiн түсiмдер                                          47830
5  Тәркiленген, иесiз мүлiктердi, мұрагерлiк құқығы бойынша
мемлекетке өткен мүлiктi, көмбелердi, олжаларды сатудан
алынатын түсiмдер                                         40000
8  Жер телiмдерiн жалға берудi қоса алғанда, меншiкке беру,
жердi пайдалану құқығын сатудан түскен түсiмдер          411950
9  Аймақтық инвестициялық бағдарламаларды жүзеге асыру
үшiн жергiлiктi бюджеттен бөлiнетiн несиелер бойынша
түсетiн сыйақылар                                         65500
12 Мемлекеттiк мекемелерге тиесiлi мүлiктi сатудан түскен
түсiмдер                                                    445
19 Басқа да түсiмдер                                          2970
2      Коммерциялық емес және iлеспе сатудан алынған әкiмшiлiк
алымдар мен төлемдер, кiрiстер                           677390
1    Әкiмшiлiк алымдар                                        351390
3  Әкiмшiлiк қамауға алынған адамдар орындайтын жұмыстар
мен қызмет көрсетулер үшiн ұйымдардан түсетiн түсiмдер    37620
4  Қозғалмайтын мүлiк құқығын және онымен мәмiленi
мемлекеттiк тiркеу үшiн төлем                             32200
8  Мемлекеттiк мекемелердiң ақылы қызмет көрсетуiнен
түсетiн түсiм                                             98500
9  Қылмыстық-түзету инспекциясының қызметiнен алынатын
кiрiстер                                                   1035
11 Қаруды тiркеу ақысы                                        1400
12 Айналадағы ортаны ластағаны үшiн төлем                   180600
19 Әкiмшiлiктiк басқа да алымдар                                35
2    Баж салығы                                               231800
1  Мемлекеттiк баж салығы                                   231800
3    Коммерциялық емес және iлеспе саудадан түскен басқа
да кiрiстер мен төлемдер                                  94200
1  Мемлекеттiк мүлiктi жалға беруден алынған түсiмдер        93600
9  Коммерциялық емес және iлеспе саудадан түскен басқа
да кiрiстер мен төлемдер                                    600

2  Сбор за право занятия отдельными видами деятельности       55925
3  Сбор за государственную регистрацию юридических лиц        48321
4  Сбор с аукционных продаж                                   32000
5  Сбор за право реализации товаров на рынках                 900000
2     Неналоговые поступления                                    1831475
1    Доходы от предпринимательской деятельности и собственности 568695
2   Неналоговые поступления от юридических лиц и финансовых
учреждений                                                 568695
3  Поступления от дивидендов на принадлежащие государству
пакеты акций                                               47830
5  Поступления от реализации конфискованного, бесхозяйного
имущества, имущества, перешедшего по праву наследования к
государству, кладов, находок                               40000
8  Поступления от продажи права собственности, права
землепользования, включая аренду земельных участков        411950
9  Поступления вознаграждений по кредитам, выделяемым из
местного бюджета для осуществления региональных
инвестиционных программ                                    65500
12 Поступления от продажи имущества, принадлежащего
государственным предприятиям                               445
19 Прочие поступления                                         2970
2    Административные сборы и платежи, доходы от некоммерческих
и сопутствующих продаж                                     677390
1   Административные сборы                                     351390
3  Поступления от организаций за работы и услуги, выполняемые
административно арестованными лицами                       37620
4  Плата за государственную регистрацию прав на недвижимое
имущество и сделок с ним                                   32200
8  Поступления от платных услуг государственных учреждений    98500
9  Доходы, получаемые от деятельности уголовно-исправительной
инспекции                                                  1035
11 Плата за регистрацию оружия                                1400
12 Плата за загрязнение окружающей среды                      180600
19 Прочие административные сборы                              35
2   Пошлины                                                    231800
1  Государственная пошлина                                    231800
3   Прочие платежи и доходы от некоммерческих и сопутствующих
продаж                                                     94200
1  Поступления от аренды государственного имущества           93600
9  Прочие платежи и доходы от некоммерческих и сопутствующих
продаж                                                     600

3      Айыппұл мен санкциялар бойынша түсiмдер                  495740
1    Айыппұл мен санкциялар бойынша түсiмдер                  495740
1  Мемлекеттiк мекемелер салатын әкiмшiлiк айыппұлдар
мен санкциялар                                           413500
2  Медициналық айықтырғыштарға жатқызылған адамдардың
төлеген ақысынан түсетiн түсiмдер                         11500
3  Стандарт талаптарына және сертификаттау ережелерiне
сәйкес келмейтiн өнiмдердi, жұмыстар мен қызмет
көрсетулердi сатудан түскен кiрiс сомалары                 2880
9  Басқа да айыппұлдар мен санкциялар                        66200
10 Табиғатты қорғау заңнамасын бұзғаны үшiн салынатын
айыппұлдар                                                 1660
5      Салықтық емес басқа да түсiмдер                           89650
1    Салықтық емес басқа да түсiмдер                           89650
9  Салықтық емес басқа да түсiмдер                           89650
3        Капиталмен жасалған операциялардан алынған кiрiстер       80650
1      Негiзгi капиталды сату                                    80650
1    Негiзгi капиталды сату                                    80650
4  Мемлекеттiк меншiктегi объектiлердi жекешелендiруден
түскен түсiмдер                                           80650
Алынған ресми трансферттер (гранттар)                   1159700
4        Алынған ресми трансферттер                              1159700
2      Жоғары тұрған басқару органдарынан алынған трансферттер 1159700
1    Республикалық бюджеттен алынған трансферттер            1159700
2  Күрделi                                                 1150000
Бюджеттен бұрынырақта берiлген несиелер бойынша
негiзгi борышты өтеу                                     239840
5        Өзге де iшкi несиелендiрудi өтеу                         239840
1      Бұрынырақта берiлген несиенi өтеу                        239840
5    Iшкi несиелендiрудi өтеудiң өзге де түрлерi              239840
9  Басқа да iшкi несиелердi өтеу                            239840
---------------------------------------------------------------------------
ШЫҒЫСТАР
---------------------------------------------------------------------------
Функционалдық топ                                              !Өзгерiстер
Функция                            Атауы                     ! есепке
Мекеме                                                     ! алынған
Бағдарлама                                               ! бюджет
Шағын бағдарлама                                       !
---------------------------------------------------------------------------
1 2 3 4 5                              6                       !     7
---------------------------------------------------------------------------
Шығыстар және несиелеу                                41697786
Шығыстар                                              41537786

3    Поступления по штрафам и санкциям                          495740
1   Поступления по штрафам и санкциям                          495740
1  Административные штрафы санкции, взимаемые госучреждениями 413500
2  Поступления платы от лиц, помещенных в медицинские
вытрезвители                                               11500
3  Поступление суммы дохода, полученного от реализации
продукции, работ и услуг, не соответствующих требованиям
стандартов и правил сертификации                           2880
9  Прочие санкции и штрафы                                    66200
10 Штрафы за нарушение природоохранного законодательства      1660
5    Прочие неналоговые поступления                             89650
1   Прочие неналоговые поступления                             89650
9  Прочие неналоговые поступления                             89650
3     Доходы от операций с капиталом                             80650
1    Продажа основного капитала                                 80650
1   Продажа основного капитала                                 80650
4  Поступления от приватизации объектов государственной
собственности                                              80650
Полученные официальные трансферты (гранты)                 1159700
4     Полученные официальные трансферты                          1159700
2    Трансферты от вышестоящих органов управления               1159700
1   Трансферты из республиканского бюджета                     1159700
1  Текущие                                                    9700
2  Капитальные                                                1150000
Погашение основного долга по ранее выданным из бюджета
кредитам                                                   239840
5     Погашение прочего внутреннего кредитования                 239840
1    Погашение ранее выданных кредитов                          239840
5   Другие виды погашения внутреннего кредитования             239840
9  Погашение прочего внутреннего кредитования                 239840
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Функциональная группа                                           !
Подфункция                 Наименование                        !Бюджет
Учреждение                                                    !с учетом
Программа                                                    !изменений
Подпрограмма                                                !
________________________________________________________________!_________
12345                             6                                  7
__________________________________________________________________________
1. Расходы и кредитование                                  41697786
Расходы                                                    41537786

1          Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызмет көрсетулер           677136
1        Мемлекеттiк басқарудың жалпы қызметiн орындайтын
өкiлеттi, атқарушы және басқа да органдар               467757
103    Жергiлiктi өкiлеттi органдар аппараты                     4179
2    Жергiлiктi дәрежедегi әкiмшiлiк шығындары                 4179
3  Жергiлiктi органдар аппараты                              4179
105    Әкiмдер аппараты                                        463578
2    Жергiлiктi дәрежедегi әкiмшiлiк шығындары               463578
3  Жергiлiктi органдар аппараты                            463578
2        Қаржы қызметi                                           209379
259    Жергiлiктi бюджеттен қаржыландырылатын коммуналдық
меншiктiң атқару органы                                 161179
2    Жергiлiктi дәрежедегi әкiмшiлiк шығындары                 7250
3  Жергiлiктi органдар аппараты                              7250
25   Қала Әкiмiнiң резервi есебiнен шаралар өткiзу           138500
30   Коммуналдық меншiктi жекешелендiрудi ұйымдастыру           500
31   Коммуналдық меншiк мүлкiн сатып алу                      14929
260    Жергiлiктi бюджеттен қаржыландырылатын қаржы атқару
органы                                                   48200
2    Жергiлiктi дәрежедегi әкiмшiлiк шығындары                48200
3  Жергiлiктi органдар аппараты                             48200
2          Қорғаныс                                                469766
1        Әскери мұқтаждықтар                                       4000
105    Әкiмдер аппараты                                          4000
63   Әскери қызметке жазу және шақыру шаралары                 4000
2        Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмысты ұйымдастыру         465766
105    Әкiмдер аппараты                                        465766
31   Төтенше жағдайлар штабтары жұмысын ұйымдастыру            9101
32   Жергiлiктi деңгейде төтенше жағдайларды жою             456665
30өӨрт сөндiру қызметi                                     206378
31 Суға кетуден құтқару қызметi                              2487
35 Төтенше жағдайларды жою шаралары                        247800
3          Қоғамдық тәртiп және қауiпсiздiк                       1384905
1        Құқық қорғау қызметi                                   1374855
251    Жергiлiктi бюджеттен қаржыландырылатын iшкi iстер
атқару органы                                          1319855
2    Жергiлiктi дәрежедегi әкiмшiлiк шығындары              1267256
3  Жергiлiктi органдар аппараты                           1267256
30   Жергiлiктi деңгейде қоғамдық тәртiптi қорғау және
қоғамдық қауiпсiздiктi қамтамасыз ету                    52599
30 Медициналық айықтырғыштар және медайықтырғыштар
жұмысын ұйымдастырушы милиция бөлiмдерi                  14700
31 Кәмелетке толмағандарды уақытша оқшаулау, бейiмдендiру
және сауықтыру орталығы                                  14150
32 Нақты тұрғылықты орны мен құжаттары жоқ адамдарды
қабылдау-бөлу орны                                       19550
33 Әкiмшiлiк тәртiппен тұтқындалғандарға арналған арнаулы
қабылдау орындары                                         2120

1     Государственные услуги общего характера                    677136
1    Представительные, исполнительные и другие органы,
выполняющие общие функции государственного управления      467757
103 Аппарат местных представительных органов                   4179
2  Административные расходы на местном уровне                 4179
3 Аппарат местных органов                                    4179
105 Аппарат акимов                                             463578
2  Административные расходы на местном уровне                 463578
3 Аппарат местных органов                                    463578
2    Финансовая деятельность                                    209379
259 Исполнительный орган коммунальной собственности,
финансируемый из местного бюджета                          161179
2  Административные расходы на местном уровне                 7250
3 Аппарат местных органов                                    7250
25 Проведение мероприятий за счет резерва акима города        138500
30 Организация приватизации коммунальной собственности        500
31 Приобретение имущества коммунальной собственности          14929
260 Исполнительный орган финансов, финансируемый из местного
бюджета                                                    48200
2  Административные расходы на местном уровне                 48200
3 Аппарат местных органов                                    48200
2     Оборона                                                    469766
1    Военные нужды                                              4000
105 Аппарат акимов                                             4000
63 Мероприятия по приписке и призыву на военную службу        4000
2    Организация работы по чрезвычайным ситуациям               465766
105 Аппарат акимов                                             465766
31 Организация работ штабов по чрезвычайным ситуациям         9101
32 Ликвидация чрезвычайных ситуаций на местном уровне         456665
30 Пожарные службы                                           206378
31 Водно-спасательные службы                                 2487
35 Мероприятия по ликвидации чрезвычайных ситуаций           247800
3     Общественный порядок и безопасность                        1384905
1    Правоохранительная деятельность                            1374855
251 Исполнительный орган внутренних дел, финансируемый из
местного бюджета                                           1319855
2  Административные расходы на местном уровне                 1267256
3 Аппарат местных органов                                    1267256
30 Охрана общественного порядка и обеспечение общественной
безопасности на местном уровне                             52599
30 Медвытрезвители и подразделения милиции, организующие
работу медвытрезвителей                                    14700
31 Центр временной изоляции, адаптации и реабилитации
несовершеннолетних                                         14150
32 Приемники-распределители для лиц, не имеющих определенного
места жительства и документов                              19550
33 Спецприемники для лиц, арестованных в административном
порядке                                                    2120

34 Қылмыстық-атқару инспекциясы                              2079
274    Жергiлiктi бюджеттен қаржыландырылатын тұрғын
үй-коммуналдық және жол шаруашылығы атқару органы        55000
44   Елдi мекендерде жол қатынасын реттеушi жабдықтар мен
құралдарды пайдалану                                     55000
2        Құқықтық қызмет                                          10050
105    Әкiмдер аппараты                                         10050
66   Нотариат қызметiн жетiлдiрудi ұйымдастыру                10050
30 Нотариат кеңселерi                                       10050
4          Бiлiм                                                  4609476
1        Мектепке дейiн бiлiм беру                               484636
263    Бiлiм, мәдениет, спорт және туризм атқару органы        484636
36   Жергiлiктi деңгейде балаларды мектепке дейiн тәрбиелеу
және оқыту                                              484636
2        Бастауыш және орта бiлiм                               3139222
263    Жергiлiктi бюджеттен қаржыландырылатын бiлiм,
мәдениет, спорт және туризм атқару органы              3139222
20   Жергiлiктi деңгейде жалпы бiлiм беру                   3121350
30 Әумесер мiнез-құлықты балалар үшiн мектеп-интернаттар    23595
32 Дамуы мен оқу мүмкiншiлiгi шектеулi балалар үшiн
арнаулы мектеп-интернаттар                              305568
33 Бастауыш, негiзгi және орта мектептер, мектеп-бала
бақшалар                                               2733891
34 Мектеп-интернаттар                                       58296
32   Жергiлiктi деңгейде орта бiлiм беру жүйесiн
ақпараттандыру                                           10500
46   Мектепаралық оқу-өндiрiстiк комбинаттарда бастауыш
кәсiптiк бiлiм беру                                       7372
3        Кәсiптiк-техникалық бiлiм                               161562
263    Жергiлiктi бюджеттен қаржыландырылатын бiлiм, мәдениет,
спорт және туризм атқару органы                         161562
31   Жергiлiктi деңгейде кәсiптiк-техникалық бiлiм беру      161562
30 Кәсiптiк-техникалық мектептер                           160385
31 Арнаулы кәсiптiк-техникалық мектептер                     1177
4        Арнаулы орта бiлiм                                      217018
254    Денсаулық сақтау басқармасы                              25548
8    Жергiлiктi деңгейде арнаулы орта оқу орындарында
кадрлар даярлау                                          25548
263    Жергiлiктi бюджеттен қаржыландырылатын бiлiм, мәдениет,
спорт және туризм атқару органы                         191470
8    Жергiлiктi деңгейде арнаулы орта оқу орындарында
кадрлар даярлау                                         191470

34 Уголовно-исполнительная инспекция                         2079
274 Исполнительный орган жилищно-коммунального и дорожного
хозяйства, финансируемый из местного бюджета               55000
44 Эксплуатация оборудования и средств по регулированию
дорожного движения в населенных пунктах                    55000
2    Правовая деятельность                                      10050
105 Аппарат акимов                                             10050
66 Организация совершения нотариальных действий               10050
30 Нотариальные конторы                                      10050
4     Образование                                                4609476
1    Дошкольное образование                                     484636
263 Исполнительный орган образования, культуры, спорта и
туризма                                                    484636
36 Детское дошкольное воспитание и обучение на местном уровне 484636
2    Начальное и среднее образование                            3139222
263 Исполнительный орган образования, культуры, спорта и
туризма                                                    3139222
20 Общеобразовательное обучение на местном уровне             3121350
30 Школы и школы-интернаты для детей с девиантным поведением 23595
32 Специальные школы-интернаты для детей с ограниченными
возможностями в развитии и обучении                        305568
33 Школы начальные, основные и средние, школы-детские сады   2733891
34 Школы-интернаты                                           58296
32 Информатизация системы среднего образования на местном
уровне                                                     10500
46 Предоставление начального профессионального образования
в межшкольных учебно-производственных комбинатах           7372
3    Профессионально-техническое образование                    161562
263 Исполнительный орган образования, культуры, спорта и
туризма, финансируемый из местного бюджета                 161562
31 Профессионально-техническое образование на местном уровне  161562
30 Профессионально-технические школы                         160385
31 Специальные профессионально-технические школы             1177
4   Среднее специальное образование                             217018
254 Управление здравоохранения                                 25548
8 Подготовка кадров в средних специальных учебных заведениях
на местном уровне                                           25548
263 Исполнительный орган образования, культуры, спорта и
туризма, финансируемый из местного бюджета                  191470
8 Подготовка кадров в средних специальных учебных заведениях
на местном уровне                                           191470

5        Кадрларды қайта даярлау                                   9753
263    Жергiлiктi бюджеттен қаржыландырылатын бiлiм, мәдениет,
спорт және туризм атқару органы                           9753
11     Жергiлiктi деңгейде кадрларды қайта даярлау               9753
6  Мемлекеттiк мекемелер кадрларын қайта даярлау             9753
9        Бiлiм саласындағы басқа да қызмет көрсетулер            597285
263    Жергiлiктi бюджеттен қаржыландырылатын бiлiм, мәдениет,
спорт және туризм атқару органы                         597285
38   Балалар мен жасөспiрiмдердiң психикалық денсаулықтарын
тексеру жөнiнде халыққа психико-медико-педагогикалық
консультациялық көмек көрсету                             2030
30 Психологиялық-медико-педагогикалық кеңес беру             2030
53   Бiлiм объектiлерiн салу және күрделi жөндеу             595255
5          Денсаулық сақтау                                       4353712
1        Кең бейiндi ауруханалар                                 933303
254    Жергiлiктi бюджеттен қаржыландырылатын денсаулық
сақтау атқару органы                                    933303
36   Жергiлiктi деңгейде халыққа мамандандырылған
медициналық көмектi қоса, стационарлық көмек көрсету    933303
2        Халықтың денсаулығын қорғау                             724588
254    Жергiлiктi бюджеттен қаржыландырылатын денсаулық
сақтау атқару органы                                    724588
31   ВИЧ-тен ауырғандарға медициналық көмек көрсету           22053
33   Жергiлiктi деңгейде эпидемиямен күрес жүргiзу            23000
39   Жергiлiктi деңгейде қауiптi жұқпалы дерттiң алдын алу
және күрес жүргiзу                                      105735
30 Санитарлық-эпидемиологиялық стансалар                   105735
41   Жергiлiктi деңгейде салауатты өмiр салтын насихаттау      2600
Денсаулық сақтау департаментi
45   Аналар мен балаларды қорғау                             571200
30 Сәбилер үйi                                             124629
31 Балаларға стационарлық көмек көрсету                    205910
32 Жүктi, босанатын және босанған әйелдерге стационарлық
көмек көрсету                                           240661
3        Мамандандырылған медициналық көмек                      581341
254    Жергiлiктi бюджеттен қаржыландырылатын денсаулық
сақтау атқару органы                                    581341
30   Психикалық ауруға шалдыққан сырқат адамдарға медициналық
стационарлық көмек көрсету                               90295
32   Туберкулезбен ауырғандарға стационарлық көмек көрсету   174161
40   Ұлы Отан соғысының ардагерлерi және мүгедектерi үшiн
ауруханалар мен емханалар                                10200
47   Онкологиямен ауыратындарға стационарлық медициналық
көмек көрсету                                            47397
48   Маскүнемдiкке, нашақорлыққа және уытқұмарлыққа
салынғандарға стационарлық медициналық көмек көрсету     51000
49   Терi-венерологиялық ауруға шалдыққандарға стационарлық
медициналық көмек көрсету                                35041
50   Жұқпалы ауруға шалдыққандарға стационарлық медициналық
көмек көрсету                                           173247

5   Переподготовка кадров                                       9753
263 Исполнительный орган образования, культуры, спорта и
туризма, финансируемый из местного бюджета                  9753
11 Переподготовка кадров на местном уровне                    9753
6 Переподготовка кадров государственных учреждений           9753
9    Прочие услуги в области образования                        597285
263 Исполнительный орган образования, культуры, спорта и
туризма, финансируемый из местного бюджета                 597285
38 Оказание психолого-медико-педагогической консультативной
помощи населению по обследованию психического здоровья
детей и подростков                                         2030
30 Психолого-медико-педагогические консультации              2030
53 Строительство и капитальный ремонт объектов образования    595255
5     Здравоохранение                                            4353712
1    Больницы широкого профиля                                  933303
254 Исполнительный орган здравоохранения, финансируемый из
местного бюджета                                           933303
36 Оказание стационарной, включая специализированную
медицинскую помощь населению на местном уровне             933303
2    Охрана здоровья населения                                  724588
254 Исполнительный орган здравоохранения, финансируемый из
местного бюджета                                           724588
31 Оказание медицинской помощи ВИЧ-инфицированным больным     22053
33 Борьба с эпидемиями на местном уровне                      23000
39 Профилактика и борьба с опасными инфекциями на местном
уровне                                                     105735
30 Санитарно-эпидемиологические станции                      105735
41 Пропаганда здорового  образа жизни  на местном уровне      2600
45 Охрана материнства и детства                               571200
30 Дома ребенка                                              124629
31 Оказание стационарной помощи детям                        205910
32 Оказание стационарной помощи беременным, роженицам и
родильницам                                                240661
3    Специализированная медицинская помощь                      581341
254 Исполнительный орган здравоохранения, финансируемый из
местного бюджета                                           581341
30 Оказание стационарной медицинской помощи больным,
страдающим психическими расстройствами                     90295
32 Оказание стационарной помощи больным туберкулезом          174161
40 Больницы и поликлиники для ветеранов и инвалидов ВОВ       10200
47 Оказание стационарной медицинской помощи больным
онкологическими заболеваниями                              47397
48 Оказание стационарной медицинской помощи больным
алкоголизмом, наркоманией и токсикоманией                  51000
49 Оказание стационарной медицинской помощи больным
кожно-венерологическими заболеваниями                      35041
50 Оказание стационарной медицинской помощи больным
инфекционными заболеваниями                                173247

4        Емханалар                                               610592
251    Жергiлiктi бюджеттен қаржыландырылатын iшкi iстер
атқару органы                                            26320
32   Әскери қызметшiлерге, құқық қорғау органдары
қызметкерлерiне, олардың отбасы мүшелерiне
амбулаториялық-емханалық медициналық көмек көрсету       26320
254    Жергiлiктi бюджеттен қаржыландырылатын денсаулық
сақтау атқару органы                                    359048
46   Амбулаториялық-емханалық ұйымдарда алғашқы
медициналық-санитарлық көмек көрсету                    584272
5        Медициналық көмектiң өзге де түрлерi                    343048
251    Жергiлiктi бюджеттен қаржыландырылатын iшкi iстер
атқару органы                                             3000
31   Әскери қызметшiлерге, құқық қорғау органдары
қызметкерлерiне, олардың отбасы мүшелерiне медициналық
көмек көрсету                                             3000
254    Жергiлiктi бюджеттен қаржыландырылатын денсаулық
сақтау атқару органы                                    359048
37   Медициналық жедел жәрдем көрсету                        356349
43   Төтенше жағдайларда халыққа медициналық көмек көрсету     2699
31 Облыстық арнаулы медициналық жабдықтау базалары           2699
9        Денсаулық сақтау саласындағы өзге де қызмет көрсетулер 1141840
254    Жергiлiктi бюджеттен қаржыландырылатын денсаулық
сақтау атқару органы                                   1141840
2    Жергiлiктi дәрежедегi әкiмшiлiк шығындары                16189
3  Жергiлiктi органдар аппараты                             16189
38   Облыста халық денсаулығын қорғау жөнiнде көрсетiлер
өзге де қызметтер                                       120500
31 Азаматтардың жекелеген санаттарын ауру түрлерiне қарай
дәрi-дәрмекпен қамтамасыз ету                           120500
44   Дәрi-дәрмектер мен медициналық жабдықтарды
орталықтандырылған тәсiлмен сатып алу                   499461
52   Денсаулық сақтау объектiлерiн салу және күрделi жөндеу  505690
6          Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру         1710685
1        Әлеуметтiк қамсыздандыру                                229233
258    Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау атқару органы      138853
32   Жергiлiктi деңгейде интернат үлгiсiндегi мекемелер
арқылы әлеуметтiк қамсыздандыру                         138853
30 Мүгедек балалар үшiн мектеп-интернаттар мен
психоневрологиялық интернат-үйлер                        35532
31 Қарттар мен мүгедектерге арналған жалпы үлгiдегi
интернат-үйлер                                           69644
32 Үйлерде әлеуметтiк көмек көрсететiн аумақтық орталықтар
мен бөлiмшелер                                           33677
263    Жергiлiктi бюджеттен қаржыландырылатын бiлiм,
мәдениет, спорт және туризм атқару органы                90380

4    Поликлиники                                                610592
254 Исполнительный орган здравоохранения, финансируемый из
местного бюджета                                           584272
46 Оказание первичной медико-санитарной помощи в
амбулаторно-поликлинических организациях                   584272
251 Исполнительный орган внутренних дел, финансируемый из
местного бюджета                                           26320
32 Оказание медицинской помощи военнослужащим, сотрудникам
правоохранительных органов, членам их семей в
амбулаторно-поликлинических организациях                   26320
5    Другие виды медицинской помощи                             362048
251 Исполнительный орган внутренних дел, финансируемый из
местного бюджета                                           3000
31 Оказание медицинской помощи военнослужащим, сотрудникам
правоохранительных органов, членам их семей                3000
254 Исполнительный орган здравоохранения, финансируемый из
местного бюджета                                           359048
37 Оказание скорой помощи                                     356349
43 Оказание медицинской помощи населению в чрезвычайных
ситуациях                                                  2699
31 Областные базы спецмедснабжения                           2699
9    Прочие услуги в области здравоохранения                    1141840
254 Исполнительный орган здравоохранения, финансируемый из
местного бюджета                                           1141840
2  Административные расходы на местном уровне                 16189
3 Аппарат местных органов                                    16189
38 Прочие услуги по охране здоровья населения в области       120500
31 Лекарственное обеспечение отдельных категорий граждан
по видам заболеваний                                       120500
44 Централизованный закуп лекарственных средств и медицинского
оборудования                                               499461
52 Строительство и капитальный ремонт объектов
здравоохранения                                            505690
6     Социальная помощь и социальное обеспечение                 1710685
1    Социальное обеспечение                                     229233
258 Исполнительный орган труда и социальной защиты населения   138853
32 Социальное обеспечение, оказываемое через учреждения
интернатского типа на местном уровне                       138853
30 Дома-интернаты для малолетних инвалидов и
психоневрологические дома-интернаты                        35532
31 Дома-интернаты для престарелых и инвалидов общего типа    69644
32 Территориальные центры и отделения социальной помощи на
дому                                                       33677
263 Исполнительный орган образования, культуры, спорта и
туризма, финансируемый из местного бюджета                 90380

33   Балаларды әлеуметтiк қамсыздандыру                       90380
30 Балалар үйлерi                                           89830
31 Отбасы үлгiсiндегi балалар үйлерi мен қабылдаушы
отбасыларына берiлетiн жәрдем ақша                         550
2        Әлеуметтiк көмек                                       1272989
105    Әкiмдер аппараты                                        636764
60   Азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтiк көмек
көрсету                                                 636764
258    Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау атқару органы      636225
30   Жұмыспен қамту бағдарламасы (қоғамдық жұмыстар,
жұмыссыздарды кәсiптiк даярлау және қайта даярлау)       88845
31 Қоғамдық жұмыстар                                        63518
32 Жұмыссыздарды кәсiптiк даярлау және қайта даярлау        25327
38   Жеңiстiң 55 жылдығы шараларын өткiзу                     50470
42   Мемлекеттiк әлеуметтiк атаулы көмек                     436405
57   Жергiлiктi деңгейде мүгедектердi әлеуметтiк қолдау       60505
32 Санаториялық-курорттық емдеу жөнiндегi жеңiлдiктер       33008
33 Техникалық және басқа да құрал-жабдықтармен қамтамасыз
ету                                                      27497
9        Әлеуметтiк көмек пен әлеуметтiк қамсыздандыру
саласындағы өзге де қызмет көрсетулер                   208463
258    Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау атқару органы      208463
2    Жергiлiктi дәрежедегi әкiмшiлiк шығындары                62211
3  Жергiлiктi органдар аппараты                             62211
27   Әлеуметтiк төлемдер бойынша кредиторлық борышты өтеу     56877
33   Жергiлiктi деңгейдегi медициналық-әлеуметтiк сарап        8075
30 Облыстық, қалалық және аудандық медициналық-әлеуметтiк
сарапшылық комиссиялар                                    8075
52   Әлеуметтiк қамсыздандыру объектiлерiн салу және күрделi
жөндеу                                                   81300
7          Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық                       1704698
1        Тұрғын үй шаруашылығы                                   591109
105    Әкiмдер аппараты                                        209030
73   Азаматтардың кейбiр санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз
ету                                                     209030
274    Жергiлiктi бюджеттен қаржыландырылатын тұрғын
үй-коммуналдық және жол шаруашылығы атқару органы       382079
43   Тұрғын үй шаруашылығы                                   329496
30 Халықтың аса мұқтаждарын тұрғын үймен қамтамасыз ету    329496
45   Мемлекеттiк мұқтаждық үшiн тұрғын үйлердi босатып беру   52583

33 Социальное обеспечение детей                               90380
30 Детские дома                                              89830
31 Субсидирование детских домов семейного типа и приемных
семей                                                      550
2    Социальная помощь                                          1272989
105 Аппарат акимов                                             636764
60 Оказание социальной помощи отдельным категориям граждан    636764
258 Исполнительный орган труда и социальной защиты населения   636225
30 Программа занятости (общественные работы, профессиональная
подготовка и переподготовка безработных)                   88845
31 Общественные работы                                       63518
32 Профессиональная подготовка и переподготовка безработных  25327
38 Проведение мероприятий к 55-летию Победы                   50470
42 Государственная адресная социальная помощь                 436405
57 Социальная поддержка инвалидов на местном уровне           60505
32 Льготы по санитарно-курортному лечению                    33008
33 Обеспечение техническими и иными средствами               27497
9    Прочие услуги в области социальной помощи и социального
обеспечения                                                208463
258 Исполнительный орган труда и социальной защиты населения   208463
2  Административные расходы на местном уровне                 62211
3 Аппарат местных органов                                    62211
27 Погашение кредиторской задолженности по социальным
выплатам                                                   56877
33 Медико-социальная экспертиза на местном уровне             8075
30 Областные, городские и районные медико-социальные
экспертные комиссии                                        8075
52 Строительство и капитальный ремонт объектов социального
обеспечения                                                81300
7     Жилищно-коммунальное хозяйство                             1704698
1    Жилищное хозяйство                                         591109
105 Аппарат акимов                                             209030
73 Обеспечение жильем отдельных категорий граждан             209030
274 Исполнительный орган жилищно-коммунального и дорожного
хозяйства, финансируемый из местного бюджета               382079
43 Жилищное хозяйство                                         329496
30 Обеспечение жильем особо нуждающихся лиц населения        329496
45 Высвобождение жилища для госнужд                           52583

2        Коммуналдық шаруашылық                                  165426
274    Жергiлiктi бюджеттен қаржыландырылатын тұрғын
үй-коммуналдық және жол шаруашылығы атқару органы       165426
42   Коммуналдық шаруашылықты дамыту                         165426
30 Коммуналдық шаруашылықты жалпы дамытуды ұйымдастыру     165426
3        Сумен қамтамасыз ету                                    165426
274    Жергiлiктi бюджеттен қаржыландырылатын тұрғын
үй-коммуналдық және жол шаруашылығы атқару органы        16200
40   Ауыз сумен жабдықтау жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру    16200
4        Санитарлық жұмыстар                                     292000
274    Жергiлiктi бюджеттен қаржыландырылатын тұрғын
үй-коммуналдық және жол шаруашылығы атқару органы       292000
34   Қорымдарды ұстау және iздеушiсi жоқ мәйiттердi жерлеу     8000
35   Елдi мекендердiң санитарлық жағдайын қамтамасыз ету     284000
5        Қала көшелерiн жарықтандыру                             391090
274    Жергiлiктi бюджеттен қаржыландырылатын тұрғын
үй-коммуналдық және жол шаруашылығы атқару органы       391090
36   Көшенi жарықтандыру жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
және жүргiзу                                            391090
6        Қалалар мен елдi мекендердi көрiктендiру                248873
274    Жергiлiктi бюджеттен қаржыландырылатын тұрғын
үй-коммуналдық және жол шаруашылығы атқару органы       248873
38   Елдi мекендердi көгалдандыру жөнiнде жұмыстар жүргiзу   248873
8          Мәдениет, спорт және ақпараттық кеңiстiк               1045259
1        Мәдениет саласындағы қызмет                            5634187
105    Әкiмдер аппараты                                         44591
37   Жергiлiктi деңгейде демалуды ұйымдастыру                 44591
30 Хайуанатханалар мен дендропарктер                        44591
263    Жергiлiктi бюджеттен қаржыландырылатын бiлiм, мәдениет,
спорт және туризм атқару органы                         589596
35   Жергiлiктi деңгейде балалармен мәдениет және спорт
шараларын өткiзу                                        191078
30 Жергiлiктi деңгейде балалармен мәдениет шараларын өткiзу 68740
31 Жергiлiктi деңгейде балалармен спорт шараларын өткiзу   122338
39   Жергiлiктi деңгейде спорт шараларын өткiзу              109093
41   Жергiлiктi деңгейде халықтың мәдени демалуын қамтамасыз
ету                                                      13055
42   Жергiлiктi деңгейде мемлекет қайраткерлерiн мәңгiлiк
есте қалдыру                                             75080
43   Жергiлiктi деңгейде ойын-сауық шараларын өткiзу         200540

2    Коммунальное хозяйство                                     165426
274 Исполнительный орган жилищно-коммунального и дорожного
хозяйства, финансируемый из местного бюджета               165426
42 Развитие коммунального хозяйства                           165426
30 Организация общего развития коммунального хозяйства       165426
3    Водоснабжение                                              16200
274 Исполнительный орган жилищно-коммунального и дорожного
хозяйства, финансируемый из местного бюджета               16200
40 Организация работ по снабжению питьевой водой              16200
4    Санитарные работы                                          292000
274 Исполнительный орган жилищно-коммунального и дорожного
хозяйства, финансируемый из местного бюджета               292000
34 Содержание мест захоронений и захоронение безродных        8000
35 Обеспечение санитарного состояния населенных пунктов       284000
5    Освещение городских улиц                                   391090
274 Исполнительный орган жилищно-коммунального и дорожного
хозяйства, финансируемый из местного бюджета               391090
36 Организация и проведение работ по уличному освещению       391090
6    Благоустройство городов и населенных пунктов               248873
274 Исполнительный орган жилищно-коммунального и дорожного
хозяйства, финансируемый из местного бюджета               248873
38 Проведение работ по озеленению населенных пунктов          248873
8     Культура, спорт и информационное пространство              1045259
1    Деятельность в области культуры                            634187
105 Аппарат акимов                                             44591
37 Организация отдыха на местном уровне                       44591
30 Зоопарки и дендропарки                                    44591
263 Исполнительный орган образования, культуры, спорта и
туризма, финансируемый из местного бюджета                 589596
35 Проведение культурных и спортивных мероприятий с детьми
на местном уровне                                          191078
30 Проведение культурных мероприятий с детьми на местном
уровне                                                     68740
31 Проведение спортивных мероприятий с детьми на местном
уровне                                                     122338
39 Проведение спортивных мероприятий на местном уровне        109093
41 Обеспечение культурного досуга населения на местном уровне 13055
42 Увековечение памяти деятелей государства на местном уровне 75080
43 Проведение зрелищных мероприятий на местном уровне         200540

44   Жергiлiктi деңгейде тарихи-мәдени құндылықтарды сақтау     750
3        Ақпараттық кеңiстiк                                     266634
105    Әкiмдер аппараты                                        228021
46   Газеттер мен журналдар арқылы жергiлiктi деңгейде
мемлекеттiк ақпараттық саясат жүргiзу                    43850
47   Жергiлiктi деңгейде телерадио хабарлары арқылы
мемлекеттiк ақпараттық саясат жүргiзу                   184171
261    Мұрағат қоры бөлiмi                                       9428
30   Мұрағат қорының, баспа басылымдарының сақталуын және
олардың жергiлiктi деңгейде арнайы пайдаланылуын
қамтамасыз ету                                            9428
30 Облыстық және қалалық мұрағаттар                          9428
263    Жергiлiктi бюджеттен қаржыландырылатын бiлiм, мәдениет,
спорт және туризм атқару органы                          29185
45   Жергiлiктi деңгейде ақпараттың бұқара халыққа жетуiн
қамтамасыз ету                                           27363
30 Кiтапханалар                                             27363
48   Зерде кiтабын шығару                                      1822
9        Мәдениет, спорт және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру
жөнiндегi басқа да қызмет көрсетулер                    144438
263    Жергiлiктi бюджеттен қаржыландырылатын бiлiм, мәдениет,
спорт және туризм атқару органы                         144438
54   Мәдениет пен спорт объектiлерiн салу және күрделi
жөндеу                                                  144438
10         Ауыл, су және орман шаруашылығы мен қоршаған ортаны
қорғау                                                   66775
5        Қоршаған ортаны қорғау                                   66775
105    Әкiмдер аппараты                                         66775
34   Жергiлiктi деңгейде қоршаған ортаны қорғауды ұйымдастыру 66775
30 Облыстық (қалалық) қоршаған ортаны қорғау қорлары         5028
31 Қоршаған ортаны қорғау жөнiнде жұмыстар жүргiзу          60747
11         Өнеркәсiп, құрылыс және жер қойнауын пайдалану          262660
2        Құрылыс                                                 262660
130    Алматы қаласының Әкiмi                                  190965
31   Әлеуметтiк саладағы объектiлердiң сейсмикалық берiктiгiн
күшейту жөнiнде жұмыстар жүргiзу                        190965
273    Жергiлiктi бюджеттен қаржыландырылатын инфрақұрылым
мен құрылыс атқару органы                                71695
48   Жергiлiктi деңгейдегi жобалау-iздестiру, конструкторлық
және технологиялық жұмыстар                              71695

44 Хранение историко-культурных ценностей на местном уровне   750
3    Информационное пространство                                266634
105 Аппарат акимов                                             228021
46 Проведение государственной информационной политики через
газеты и журналы на местном уровне                         43850
47 Проведение государственной информационной политики через
телерадиовещание на местном уровне                         184171
261 Отдел архивного фонда                                      9428
30 Обеспечение сохранности архивного фонда, печатных изданий
и их специальное использование на местном уровне           9428
30 Областные и городские архивы                              9428
263 Исполнительный орган образования, культуры, спорта и
туризма, финансируемый из местного бюджета                 29185
45 Обеспечение общедоступности информации на местном уровне   27363
30 Библиотеки                                                27363
48 Издание Книги Памяти                                       1822
9    Прочие услуги по организации культуры, спорта и
информационного пространства                               144438
263 Исполнительный орган образования, культуры, спорта и
туризма, финансируемый из местного бюджета                 144438
54 Капитальный ремонт и строительство объектов культуры
и спорта                                                   144438
10    Сельское, водное и лесное хозяйство и охрана окружающей
среды                                                      66775
5    Охрана окружающей среды                                    66775
105 Аппарат акимов                                             66775
34 Организация охраны окружающей среды на местном уровне      66775
30 Областные (городские) фонды охраны окружающей среды       6028
31 Проведение работ по охране окружающей среды               60747
11    Промышленность, строительство и недропользование           262660
2    Строительство                                              262660
130 Аким города Алматы                                         190965
31 Проведение работ по сейсмоусилению объектов социальной
сферы                                                      190965
273 Исполнительный орган инфрастуктуры и строительства,
финансируемый из местного бюджета                          71695
48 Проектно-изыскательские, конструкторские и технологические
работы на местном уровне                                   71695

12         Көлiк және байланыс                                    1994537
1        Автомобиль көлiгi                                      1744537
274    Жергiлiктi бюджеттен қаржыландырылатын инфрақұрылым
мен құрылыс атқару органы                              1744537
39   Елдi мекендер iшiндегi жолдар қызметiн қамтамасыз ету   386630
46   Қала көлiгiн дамыту                                     112000
49   Жергiлiктi деңгейде автомобиль жолдарын салу           1245907
30 Жергiлiктi маңызы бар автомобиль жолдарын қайта жаңарту 722320
31 Елдi мекен iшiнде жол салу                              523587
4        Әуе көлiгi                                                   0
105    Алматы қаласында аэропорт салу                               0
5        Темiр жол көлiгi                                        250000
130    Алматы қаласының Әкiмi                                  250000
30   Алматы қаласында метрополитен салу                      250000
13         Басқалары                                              1178298
9        Басқалары                                              1178298
105    Әкiмдер аппараты                                          7964
25   Қала Әкiмiнiң резервi есебiнен шаралар өткiзу             7935
52   Жергiлiктi атқару органдарының резервi                      29
263    Жергiлiктi бюджеттен қаржыландырылатын бiлiм, мәдениет,
спорт және туризм атқару органы                          24764
2    Жергiлiктi дәрежедегi әкiмшiлiк шығындары                24764
30 Жергiлiктi бiлiм органдары аппараты                      11985
31 Жергiлiктi мәдениет органдары аппараты                    2710
32 Жергiлiктi туризм және спорт органдары аппараты          10069
272    Жергiлiктi бюджеттен қаржыландырылатын экономика,
шағын және орта бизнестi қолдау атқару органы            18950
2    Жергiлiктi дәрежедегi әкiмшiлiк шығындары                18950
30 Жергiлiктi экономика органдары аппараты                  15652
31 Шағын және орта бизнестi қолдау органдары аппараты        3298
273    Жергiлiктi бюджеттен қаржыландырылатын инфрақұрылым
мен құрылыс атқару органы                              1124270
2    Жергiлiктi дәрежедегi әкiмшiлiк шығындары                10875
3  Жергiлiктi органдар аппараты                             10875
31   Коммуналдық меншiк объектiлерiн салу және күрделi
жөндеу                                                 1113395
274    Жергiлiктi бюджеттен қаржыландырылатын тұрғын
үй-коммуналдық, жол шаруашылығы мен көлiк атқару органы   2350
2    Жергiлiктi дәрежедегi әкiмшiлiк шығындары                 2350

12    Транспорт и связь                                          1994537
1    Автомобильный транспорт                                    1744537
274 Исполнительный орган инфрастуктуры и строительства,
финансируемый из местного бюджета                          1744537
39 Обеспечение функционирования дорог внутри населенных
пунктов                                                    386630
46 Развитие городского транспорта                             112000
49 Строительство автомобильных дорог на местном уровне        1245907
30 Реконструкция автомобильных дорог местного значения       722320
31 Строительство дорог внутри населенного пункта             523587
5    Железнодорожный транспорт                                  250000
130 Аким города Алматы                                         250000
30 Строительство метрополитена в г.Алматы                     250000
13    Прочие                                                     1178298
9    Прочие                                                     1178298
105 Аппарат акимов 7964
25 Проведение мероприятий за счет резерва акима города        7935
52 Резерв местных исполнительных органов                      29
263 Исполнительный орган образования, культуры, спорта и
туризма, финансируемый из местного бюджета                 24764
2  Административные расходы на местном уровне                 24764
30 Аппарат местных органов образования                       11985
31 Аппарат местных органов культуры                          2710
32 Аппарат местных органов туризма и спорта                  10069
272 Исполнительный орган экономики, поддержка малого и
среднего бизнеса, финансируемый из местного бюджета        18950
2  Административные расходы на местном уровне                 18950
30 Аппарат местных органов экономики                         15652
31 Аппарат органов поддержки малого и среднего бизнеса       3298
273 Исполнительный орган инфрастуктуры и строительства,
финансируемый из местного бюджета                          1124270
2  Административные расходы на местном уровне                 10875
3 Аппарат местных органов                                    10875
31 Строительство и капитальный ремонт объектов коммунальной
собственности                                              1113395
274 Исполнительный орган жилищно-коммунального, дорожного
хозяйства и транспорта, финансируемый из местного бюджета  2350
2  Административные расходы на местном уровне                 2350

3  Жергiлiктi органдар аппараты                              2350
14         Борышқа қызмет ету                                      213274
1        Борышқа қызмет ету                                      213274
105    Әкiмдер аппараты                                        213274
53   Жергiлiктi атқару органдары борышына қызмет ету         213274
11 Займдар бойынша сыйақы (мүдделiлiк) төлеу               164677
30 Займды орналастырғаны үшiн делдалдық төлем               48597
15         Ресми трансферттер                                    21866605
1        Ресми трансферттер                                    21866605
130    Алматы қаласының Әкiмi                                21866605
26   Облыстық бюджеттен республикалық бюджетке алынатын
трансферттер                                          21866605
Несиелеу                                                160000
7          Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық                        110000
2        Коммуналдық шаруашылық                                  110000
274    Жергiлiктi бюджеттен қаржыландырылатын тұрғын
үй-коммуналдық және жол шаруашылығы атқару органы       110000
85   Коммуналдық шаруашылықты дамытуды несиелеу              110000
13         Басқалары                                                50000
3        Кәсiпкерлiк қызметтi қолдау                              50000
272    Жергiлiктi бюджеттен қаржыландырылатын экономика,
шағын және орта бизнестi қолдау атқару органы            50000
80   Жергiлiктi деңгейде шағын кәсiпкерлiктi дамыту үшiн
несиелеу                                                 50000
III. Бюджет тапшылығы (профицит)                      -4448852
IV. Бюджет тапшылығын (профициттi пайдалану)
қаржыландыру                                           4448852
Түсiм                                                  -504205
16         Қаржыландыру                                           -504205
1        Негiзгi борышты өтеу                                   -504205
105    Әкiмдер аппараты                                       -504205
55   Жергiлiктi атқарушы органдардың борышын өтеу           -504205
Өтеу                                                    411220
6          Жалпы қаржыландыру                                      411220
1        Iшкi қаржыландыру                                       411220
3      Орташа мерзiмдi мемлекеттiк бағалы қағаздар             411220
9    Мемлекеттiк басқадай бағалы қағаздар                    411220
Қаржы жылының басында бюджеттiң бос қалдық қаржысын
пайдалану                                              4541837

3 Аппарат местных органов                                    2350
14    Обслуживание долга                                         213274
1    Обслуживание долга                                         213274
105 Аппарат акимов                                             213274
53 Обслуживание долга местных исполнительных органов          213274
11 Выплата вознаграждений (интересов) по займам              164677
30 Выплаты комиссионных за размещение займов                 48597
15    Официальные трансферты                                     21866605
1    Официальные трансферты                                     21866605
130 Аким города Алматы                                         21866605
26 Трансферты из областного бюджета в республиканский бюджет  21866605
Кредитование                                               160000
7     Жилищно-коммунальное хозяйство                             110000
2    Коммунальное хозяйство                                     110000
274 Исполнительный орган жилищно-коммунального и дорожного
хозяйства, финансируемый из местного бюджета               110000
85 Кредитование для развития коммунального хозяйства          110000
13    Прочие                                                     50000
3    Поддержка предпринимательской деятельности                 50000
272 Исполнительный орган экономики, поддержка малого и
среднего бизнеса, финансируемый из местного бюджета        50000
80 Кредитование для развития малого предпринимательства на
местном уровне                                             50000
III. Дефицит (профицит) бюджета                             -4448852
IV. Финансирование дефицита (использование профицита)
бюджета                                                 4448852
Поступление                                               -504205
16    Финансирование                                             -504205
1    Погашение основного долга                                  -504205
105 Аппарат акимов                                             -504205
55 Погашение долга местных исполнительных органов             -504205
Погашение                                                  411220
6     Общее финансирование                                       411220
1    Внутреннее финансирование                                  411220
3   Среднесрочные государственные ценные бумаги                411220
9  Прочие государственные ценные бумаги                       411220
Использование свободных остатков бюджетных средств на
начало финансового года                                    4541837
Справочно

7          Бюджеттiң қалдық қаржысының қозғалысы                  4541837
1        Бюджеттiң қалдық қаржысының қозғалысы                  4541837
1      Бюджет қаражатының бос қалдықтары                      4541837
1    бюджет қаражатының бос қалдықтары                      4541837
1  Жыл басындағы бюджет қаражатының бос қалдығы           4841837
2    Есеп беру мерзiмiнiң аяғындағы бюджет қаражатының
қалдығы                                                 300000
---------------------------------------------------------------------------
II сайланған Алматы қалалық
Мәслихатының VI сессиясының
төрағасы
II сайланған Алматы қалалық
Мәслихатының хатшысы
(Маман: Сариева А.)

7     Движение остатков бюджетных средств                        -4541837
1    Движение остатков бюджетных средств                        -4541837
1   Свободные остатки бюджетных средств                        -4541837
1  Свободные остатки бюджетных средств на начало года         4841837
2  Остатки бюджетных средств на конец отчетного периода       300000
__________________________________________________________________________
Председатель
VI-й сессии Алматинского
городского Маслихата
II-го созыва                         Е. Шайхутдинов
Секретарь
Алматинского городского
Маслихата II-го созыва                Ж. Турегельдинов