Қоғамдық қауіпсіздік жүйесін және Бірыңғай диспетчерлік қызмет құру туралы
Шығыс Қазақстан облысы Әкімінің шешімі 9 қыркуйек 1999 ж. N 745 Шығыс Қазақстан облысының Әділет басқармасында 20.09.1999 ж. N 233 тіркелді. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2009 жылғы 8 маусымдағы N 03 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2009.06.08 N 03 қаулысымен.
Шығыс Қазақстан облысының аумағында қоғамдық қауіпсіздіктің Жүйесін және Бірыңғай диспетчерлік қызмет құру, облыстық құқық қорғау орғандары мен жедел көмек қызметінің құкық бұзушылық, бақытсыз жағдайлар және азаматтармен болатын басқа да төтенше оқиғалар туралы кұлақтандыруларының тиімділігін арттыру мақсатында
ШЕШІМ қабылдаймын:
1. Қоғамдық қауіпсіздік Жүйесінің басшысы болып Шығыс Қазақстан облысы Әкімінің орынбасары Ю.П. Швайченко тағайындалсын.
2. Облыстың Мемлекеттік өртке қарсы қызметінің күштері мен кұралдарын басқару Орталығы негізінде төтенше оқиғалар туралы ақпараттарды азаматтардан және ұйымдардан қабылдап, кейін оларды облыстық жедел және апаттық қызметке беру үшін Бірыңғай диспетчерлік қызмет iске қосылсын. Облыстың Мемлекеттік өртке қарсы қызметі Бірыңғай диспетчерлік қызмет Жүйесінің байланыс операторы болып тағайындалсын.
3. Қоғамдық қауіпсіздік Жүйесінің басшысы:
1) Бірыңғай диспетчерлік қызметтің iс-қимылдарына бақылау жасауды қамтамасыз етсін.
2) Бірыңғай диспетчерлік қызметтің жедел көмек көрсетуші қызметшілерінің тәулік бойы кезекшілігін ұйымдастырсын.
3) Облыстық жедел және апаттық қызметінің Бірыіңғай диспетчерлік қызметтің төтенше оқиғалар туралы хабарына дер кезінде құлақ асуына, сондай-ақ Бірыңғай диспетчерлік қызметтің берілген хабарға құлақ асуының нәтижелері, төтенше оқиғаларды және оның зардаптарын жою жөнінде қолданылған шаралар туралы сұрауларына акпараттар берулеріне бақылау жасау қамтамасыз етілсін.
4) Азаматтар мен ұйымдардың Бірыңғай диспетчерлік қызметпен байланысы үшін сотовтық және транктық радиотелефон желілері, 27 МГц азаматтық диапазонның радиожелілері, байланыстың және мәліметтер берудің басқа да мемлекеттік және коммерциялық жүйелері пайдаланылсын.
5) 1999 жылғы 1 маусымға дейінгі мерзімде Бірыңғай диспетчерлік қызметтің құқын қорғау және апаттық қызметтермен өзара ынтымақтасып қимыл жасау нұсқаулығы әзірленсін және тізбеге сәйкес бекітілсін.
4. Облыстық телекоммуникация дирекциясы (Дьяченко А.С.):
1) Облыстың Мемлекеттік өртке қарсы қызметінің күштері мен құралдарын бақылау Орталығына АТС-26 арнайы торабына қосылған желілердің талап етілген мөлшерін, оған немесе есте сақтауға қолайлы нөмерлер берсін.

О создании системы общественной безопасности и единой диспетчерской службы
Решение Акима Восточно-Казахстанской области от 9 сентября 1999 года N 745 зарегистрировано управлением юстиции Восточно-Казахстанской обл. 20.09.1999 г. за № 233. Утратило силу постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата от 8 июня 2009 года N 03
Сноска. Утратило силу постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата от 08.06.2009 N 03.
В целях создания Системы общественной безопасности и Единой диспетчерской службы, повышения эффективности оповещения областных правоохранительных органов и служб экстренной помощи о правонарушениях, несчастных случаях и других чрезвычайных происшествиях с гражданами на территории Восточно-Казахстанской области
решаю:
1. Назначить руководителем Системы общественной безопасности заместителя Акима Восточно-Казахстанской области Швайченко Ю.П.
2. Ввести в действие на базе Центра управления силами и средствами Государственной противопожарной службы области единую диспетчерскую службу Системы для приема от граждан и организаций и последующей передачи в областные оперативные и аварийные службы информации о чрезвычайных происшествиях. Назначить Государственную противопожарную службу области оператором связи Единой диспетчерской службы Системы.
3. Руководителю Системы общественной безопасности:
3.1. Обеспечить контроль за деятельностью Единой диспетчерской службы.
3.2. Организовать круглосуточное дежурство оперативного персонала Единой диспетчерской службы.
3.3. Обеспечить контроль за своевременным реагированием областных оперативных и аварийных служб на сообщения Единой диспетчерской службы о чрезвычайных происшествиях, а также предоставление на запросы Единой диспетчерской службы информации о результатах реагирования на переданные сообщения, мерах, принятых по ликвидации чрезвычайных происшествий и их последствий.
3.4. Использовать для связи граждан и организаций с Единой диспетчерской службой сотовые и транковые радиотелефонные сети, радиосети гражданского диапазона 27 МГц, иные государственные и коммерческие системы связи и передачи данных.
3.5. В срок до 01.06.1999 г. разработать и утвердить инструкции взаимодействия Единой диспетчерской службы с правоохранительными и аварийными службами согласно перечня.
4. Областной дирекции телекоммуникаций (Дьяченко А.С.)
4.1. Выделить ЦУСС Государственной противопожарной службы области требуемое количество линий, включенных в специальный узел АТС-26, с присвоением номера 01, удобным для запоминания.