Қазақстан Республикасының кейбiр заң актiлерiне лизинг мәселелерi бойынша өзгерiс пен толықтырулар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасының Заңы 2000 жылғы 5 шілде N 75-ІІ.
1-бап. Қазақстан Республикасының мына заң актiлерiне өзгерiс пен толықтырулар енгiзiлсiн:
1. "Шетелдiк инвестициялар туралы" 1994 жылғы 27 желтоқсандағы Z949000_ Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң Жаршысы, 1994 ж., N 23-24, 280-құжат; 1995 ж., N 20, 120-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 1996 ж., N 14, 274-құжат; 1997 ж., N 11, 143-құжат; N 13-14, 205-құжат; N 17-18, 218-құжат; 1998 ж., N 5-6, 50-құжат; 1999 ж., N 21, 786-құжат):
1-баптың үшiншi бөлiгi "және Қазақстан Республикасының лизинг туралы заңдарында көзделген шарттармен лизинг нысаналарын беру" деген сөздермен толықтырылсын.
2. "Қазақстан Республикасындағы кеден iсi туралы" 1995 жылғы 20 шiлдедегi Қазақстан Республикасының Заңына Z952368_ (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң Жаршысы, 1995 ж., N 13; N 23, 152-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 1996 ж., N 1, 180-құжат; N 18, 367-құжат; 1997 ж., N 11, 144-құжат; N 12, 189-құжат, N 22, 333-құжат; 1998 ж., N 4, 46-құжат; N 24, 436-құжат; 1999 ж., N 20, 717-құжат; 2000 ж., N 3-4, 66-құжат):
1) 18-бап мынадай мазмұндағы 9-1) тармақшамен толықтырылсын:
"9-1) лизинг нысанасы - Қазақстан Республикасының лизинг туралы заңдарына сәйкес айқындалатын және Қазақстан Республикасына лизинг туралы шартқа сәйкес әкелiнетiн мүлiк;";
2) 65-бап мынадай мазмұндағы төртiншi бөлiкпен толықтырылсын:
"Тауарларды уақытша әкелуге және уақытша әкетуге кеден режимi қолданылатын лизинг нысаналарының тiзбесiн Қазақстан Республикасының Үкiметi бекiтедi.";
3) 67-бап мынадай мазмұндағы бесiншi бөлiкпен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасының Үкiметi бекiткен тiзбеге енгiзiлген лизинг нысаналары үшiн уақытша әкелу мен уақытша әкету мерзiмдерi осы бапта көзделген шектеулер қолданылмай, лизинг шартының талаптарына сәйкес белгiленедi. Осы аталған лизинг нысаналары үшiн уақытша әкелу мен уақытша әкетудiң мерзiмдерiн лизинг шартына енгiзiлген өзгерiстердi көрсету негiзiнде лизинг нысанасын уақытша әкелген немесе уақытша әкеткен адам өтiнiш жасаған жағдайда Қазақстан Республикасының кеден органдары өзгертедi.";
4) 68-баптың бiрiншi бөлiгi мынадай мазмұндағы сөйлеммен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасының Үкiметi бекiткен тiзбеге енгiзiлген және уақытша әкелiнген немесе уақытша әкетiлген лизинг нысаналары кеден баждары мен салықтарынан толық босатылады.".

О внесении изменения и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам лизинга
Закон Республики Казахстан от 5 июля 2000 года N 75-II
Статья 1. Внести изменение и дополнения в следующие законодательные акты Республики Казахстан:
1. В Закон Республики Казахстан от 27 декабря 1994 г. Z949000_ "Об иностранных инвестициях" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1994 г., N 23-24, ст. 280; 1995 г., N 20, ст. 120; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1996 г., N 14, ст. 274; 1997 г., N 11, ст. 143; N 13-14, ст. 205; N 17-18, ст. 218; 1998 г., N 5-6, ст. 50; 1999 г., N 21, ст. 786):
часть третью статьи 1 дополнить словами "и предоставления предметов лизинга на условиях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан о лизинге".
2. В Закон Республики Казахстан от 20 июля 1995 г. Z952368_ "О таможенном деле в Республике Казахстан" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1995 г., N 13; N 23, ст. 152; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1996 г., N 1, ст. 180; N 18, ст. 367; 1997 г., N 11, ст. 144; N 12, ст. 189; N 22, ст. 333; 1998 г., N 4, ст. 46; N 24, ст. 436; 1999 г., N 20, ст. 717; 2000 г., N 3-4, ст. 66):
1) статью 18 дополнить подпунктом 9-1) следующего содержания:
"9-1) предмет лизинга - имущество, определяемое в соответствии с законодательством Республики Казахстан о лизинге и ввозимое в Республику Казахстан в соответствии с договором лизинга;";
2) статью 65 дополнить частью четвертой следующего содержания:
"Перечень предметов лизинга, на которые распространяется таможенный режим временного ввоза и временного вывоза товаров, утверждается Правительством Республики Казахстан.";
3) статью 67 дополнить частью пятой следующего содержания:
"Для предметов лизинга, включенных в перечень, утвержденный Правительством Республики Казахстан, сроки временного ввоза и временного вывоза устанавливаются в соответствии с условиями договора лизинга без применения ограничений, предусмотренных в настоящей статье. Сроки временного ввоза и временного вывоза для указанных предметов лизинга изменяются таможенными органами Республики Казахстан при обращении лица, временно ввезшего или вывезшего предмет лизинга, на основании представленных изменений, внесенных в договор лизинга.";
4) часть первую статьи 68 дополнить предложением следующего содержания:
"Предметы лизинга, включенные в перечень, утвержденный Правительством Республики Казахстан, и временно ввезенные или временно вывезенные, полностью освобождаются от обложения таможенными пошлинами и налогами.".

3. 1999 жылғы 1 шiлдедегi K990409_ Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексiне (Ерекше бөлiм) (Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 1999 ж., N 16-17, 642-құжат; N 23, 929-құжат; 2000 ж., N 3-4, 66-құжат):
564-баптағы "егер" деген сөзден кейiн "заң актiлерiнде және" деген сөздермен толықтырылсын.
4. 1999 жылғы 13 шiлдедегi K990411_ Қазақстан Республикасының Азаматтық iс жүргiзу кодексiне (Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 1999 ж., N 18, 644-құжат; 2000 ж., N 3-4, 66-құжат):
1) 139-баптың 1-тармағындағы "жылжымайтын", 141-баптың 3-тармағындағы
және 146-баптың 1-тармағының 6) тармақшасындағы "жылжымалы" деген сөздер
алып тасталсын;
2) 140-баптың 8) тармақшасындағы "шығарылады" деген сөз алып
тасталып, бап мынадай мазмұндағы 9) тармақшамен толықтырылсын:
"9) егер лизинг туралы заң актiлерiне сәйкес лизинг нысанасын алып
қою туралы талап мәлiмделген болса, шығарылады.".
2-бап. Осы Заң жарияланған күнiнен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Оқығандар:
Қобдалиева Н.М.
Икебаева Ә.Ж.

3. В K990409_ Гражданский кодекс Республики Казахстан (Особенная часть) от 1 июля 1999 г. (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1999 г., N 16-17, ст. 642; N 23, ст. 929; 2000 г., N 3-4, ст. 66):
в статье 564 после слов "если иное не предусмотрено" дополнить словами "законодательными актами и".
4. В K990411_ Гражданский процессуальный кодекс Республики Казахстан
от 13 июля 1999 г. (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1999 г., N
18, ст. 644; 2000 г., N 3-4, ст. 66):
1) в пункте 1 статьи 139, пункте 3 статьи 141 и подпункте 6) пункта 1
статьи 146 слово "движимого"  исключить;
2) статью 140 дополнить подпунктом 9) следующего содержания:
"9) если заявлено требование об изъятии предмета лизинга в
соответствии с законодательным актом о лизинге.".
Статья 2. Настоящий Закон вводится в действие со дня опубликования.
Президент
Республики Казахстан
(Специалисты: Умбетова А.М.,
Склярова И.В.)