Қазақстан Республикасының кейбір заң актілеріне "Астана - жаңа қала" арнайы экономикалық аймағы мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Заңы 2001 жылғы 5 шілде N 223-II
1-бап. Қазақстан Республикасының мына заң актiлерiне өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
1) "Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" 1995 жылғы 24 сәуiрдегi Z952235_ Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң Жаршысы, 1995 ж., N 6, 43-құжат; N 12, 88-құжат; N 23, 152-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 1996 ж., N 1, 180, 181-құжаттар; N 11-12, 257-құжат; N 15, 281-құжат; N 23-24, 416-құжат; 1997 ж., N 4, 51-құжат; N 7, 82-құжат; N 10, 112-құжат; N 11, 144-құжат; N 12, 184, 188-құжаттар; N 13-14, 195, 205-құжаттар; N 20, 263-құжат; N 22, 333-құжат; 1998 ж., N 4, 45-құжат; N 14, 197, 201, 202-құжаттар; N 23, 425-құжат; N 24, 436, 442, 445-құжаттар; 1999 ж, N 6, 192, 193-құжаттар; N 20, 731-құжат; N 21, 786-құжат; N 23, 928-құжат; N 24, 1067-құжат; 2000 ж, N 3-4, 65, 66-құжаттар; N 10, 234-құжат; 2001 ж., N 3, 16-құжат; 2001 жылғы 5 мамырда "Егемен Қазақстан" және 2001 жылғы 9 мамырда "Казахстанская правда" газеттерiнде жарияланған "Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының Заңына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" 2001 жылғы 3 мамырдағы Z010183_ Қазақстан Республикасының Заңы; 2001 жылғы 15 маусымда "Егемен Қазақстан" және 2001 жылғы 13 маусымда "Казахстанская правда" газеттерiнде жарияланған "Қазақстан Республикасының кейбiр заң актілерiне бiлiм беру мәселелерi бойынша өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" 2001 жылғы 11 маусымдағы Z010207_ Қазақстан Республикасының Заңы):
57-баптың 1-тармағы мынадай мазмұндағы 28) тармақшамен толықтырылсын:
"28) жобалау-смета құжаттамасына сәйкес инфрақұрылым объектiлерiн, әкiмшiлiк және тұрғын үй кешендерiн салу және iске қосу процесiнде толығымен тұтынылатын тауарларды (жұмыстарды, қызмет көрсетулердi) "Астана - жаңа қала" арнайы экономикалық аймағы аумағында сату жөнiндегi айналымдар. Егер салық төлеуші осы тармақшада аталған айналымдармен қатар сату бойынша басқа да айналымдарды жүзеге асыратын болса, ол осы тармақшада аталған айналымдар бойынша және басқа да айналымдар бойынша бөлек есеп жүргізуге міндетті.
Осы тармақшада көзделген жеңiлдiктер "Астана - жаңа қала" арнайы экономикалық аймағының аумағындағы салық органында салық төлеушілер ретінде тіркелген мына тұлғаларға:
заңды тұлғаларға;
кәсiпкерлiк қызметтi заңды тұлға құрмай жүзеге асыратын жеке тұлғаларға;
тұрақты мекеме арқылы қызметiн жүзеге асыратын резидент еместерге қолданылады.
"Астана - жаңа қала" арнайы экономикалық аймағының аумағындағы салық органына берілген, салық төлеушінің қосылған құн салығынан босатылудан бас тартуын растайтын мәлімдеме негізінде салық төлеушілер осы тармақшада көзделген жеңілдікті қолданбауға хақылы.

О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам специальной экономической зоны "Астана — новый город"
Закон Республики Казахстан от 5 июля 2001 года N 223
Статья 1. Внести изменения и дополнения в следующие законодательные акты Республики Казахстан:
1) в Закон Республики Казахстан от 24 апреля 1995 г. Z952235_ "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1995 г., N 6, ст. 43; N 12, ст. 88; N 23, ст. 152; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1996 г., N 1, ст. 180, 181; N 11-12, ст. 257; N 15, ст. 281; N 23-24, ст. 416; 1997 г., N 4, ст. 51; N 7, ст. 82; N 10, ст. 112; N 11, ст. 144; N 12, ст. 184, 188; N 13-14, ст. 195, 205; N 20, ст. 263; N 22, ст. 333; 1998 г., N 4, ст. 45; N 14, ст. 197, 201, 202; N 23, ст. 425; N 24, ст. 436, 442, 445; 1999 г., N 6, ст. 192, 193; N 20, ст. 731; N 21, ст. 786; N 23, ст. 928; N 24, ст. 1067; 2000 г., N 3-4, ст. 65, 66; N 10, ст. 234; 2001 г., N 3, ст. 16; Закон Республики Казахстан от 3 мая 2001 г. Z010183_ "О внесении изменений и дополнений в Закон Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет", опубликованный в газетах "Егемен Казакстан" 5 мая 2001 г. и "Казахстанская правда" 9 мая 2001 г.; Закон Республики Казахстан от 11 июня 2001 г. Z010207_ "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам образования", опубликованный в газетах "Егемен Казакстан" 15 июня 2001 г. и "Казахстанская правда" 13 июня 2001 г.):
пункт 1 статьи 57 дополнить подпунктом 28) следующего содержания:
"28) обороты по реализации на территории специальной экономической зоны "Астана — новый город" товаров (работ, услуг), полностью потребляемых в процессе строительства и ввода в эксплуатацию объектов инфраструктуры, административного и жилого комплексов в соответствии с проектно-сметной документацией. Если налогоплательщик осуществляет наряду с оборотами, указанными в настоящем подпункте, другие обороты по реализации, то он обязан вести раздельный учет по оборотам, указанным в настоящем подпункте, и по другим оборотам.
Льготы, предусмотренные настоящим подпунктом, распространяются на следующих лиц, зарегистрированных в качестве налогоплательщиков в налоговом органе на территории специальной экономической зоны "Астана — новый город":
юридических лиц;
физических лиц, осуществляющих предпринимательскую деятельность без образования юридического лица;
нерезидентов, осуществляющих деятельность через постоянное учреждение.
Налогоплательщики вправе не применять льготу, предусмотренную настоящим подпунктом, на основании представленного в налоговый орган на территории специальной экономической зоны "Астана — новый город" заявления, подтверждающего отказ налогоплательщика от освобождения от налога на добавленную стоимость.

Осы тармақшада аталған салық төлеушілер 2002 жылғы 15 наурыздан кешіктірмей "Астана - жаңа қала" арнайы экономикалық аймағының аумағындағы салық органына:
2002 жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша өз шегінде "Астана - жаңа қала" арнайы экономикалық аймағы құрылатын аумақта тұрған және құрылыс процесінде пайдаланылмаған тауар-материалдық қорлардың қалдықтары бойынша;
2002 жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша өз шегінде "Астана - жаңа қала" арнайы экономикалық аймағы құрылатын аумақта салынып жатқан әрбір объект бойынша тауар-материалдық қорлардың, орындалған жұмыстардың, көрсетілген қызметтердің құнын қоса алғанда, аяқталмаған құрылыстың құны бойынша мәліметтер беруге міндетті.
Осы тармақшада аталған мәліметтер Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігімен келісе отырып Қазақстан Республикасының Мемлекеттік кіріс министрлігі белгілеген тәртіп пен нысанда табыс етіледі.";
58-бап мынадай мазмұндағы 2-1-тармақпен толықтырылсын:
"2-1. Осы Заңның 60-1-бабының 2-тармағында көрсетiлген құжаттар "Астана - жаңа қала" арнайы экономикалық аймағы аумағына еркiн кеден аймағы режимiнде тауарлар экспортын растау болып табылады.";
мынадай мазмұндағы 60-1-баппен толықтырылсын:
"60-1-бап. "Астана - жаңа қала" арнайы экономикалық аймағы
аумағына сатылатын тауарларға салық салу
1. Жобалау-смета құжаттамасына сәйкес инфрақұрылым объектiлерiн, әкiмшiлiк және тұрғын үй кешендерiн салу және iске қосу процесiнде толығымен тұтынылатын тауарлар мен жабдықтарды "Астана - жаңа қала" арнайы экономикалық аймағы аумағына сатуға нөлдiк ставка бойынша қосылған құн салығы салынады.
Осы Заңның мақсаттары үшiн үйлердi, ғимараттарды, инфрақұрылым объектiлерiн тұрғызу процесiне тiкелей тартылған тауарлар құрылыс процесiнде толығымен тұтынылатын тауарлар деп ұғынылады. Электр энергиясы, бензин, дизель отыны мен су құрылыс процесiнде толығымен тұтынылатын тауарларға жатпайды.
1-1. Осы баптың 1-тармағында аталған айналымдар бойынша есепті кезең ішінде есептелген салықтың сомасына есепке жатқызылған салық сомасының артығы салық төлеушіге оның өтініші бойынша белгіленген мерзімдерде "Астана - жаңа қала" арнайы экономикалық аймағының аумағындағы салық органынан растау алынғаннан кейін әкелінген тауарлар мен жабдықтардың құрылыс процесінде іс жүзінде тұтынылған бөлігінде қайтарылады. Аймақтың аумағында құрылған атқарушы органның "Астана - жаңа қала" арнайы экономикалық аймағының аумағындағы салық органының сұрау салуы бойынша беретін, әкелінген тауарлар мен жабдықтардың құрылыс процесінде пайдаланылғаны туралы құжат растау үшін негіз болып табылады.

Налогоплательщики, указанные в настоящем подпункте, обязаны не позднее 15 марта 2002 года представить в налоговый орган на территории специальной экономической зоны "Астана — новый город" следующие сведения:
по остаткам товарно-материальных запасов, находящимся на территории, в пределах которой образуется специальная экономическая зона "Астана — новый город", и не использованным в процессе строительства по состоянию на 1 января 2002 года;
по стоимости незавершенного строительства, включая стоимость товарно-материальных запасов, выполненных работ, оказанных услуг по каждому строящемуся на территории, в пределах которой образуется специальная экономическая зона "Астана — новый город", объекту по состоянию на 1 января 2002 года.
Сведения, указанные в настоящем подпункте, представляются в порядке и по форме, установленным Министерством государственных доходов Республики Казахстан по согласованию с Министерством финансов Республики Казахстан.";
статью 58 дополнить пунктом 2-1 следующего содержания:
"2-1. Подтверждением экспорта товаров в режиме свободной таможенной зоны на территорию специальной экономической зоны "Астана — новый город" являются документы, указанные в пункте 2 статьи 60-1 настоящего Закона.";
дополнить статьей 60-1 следующего содержания:
"Статья 60-1. Налогообложение товаров, реализуемых на территорию
специальной экономической зоны "Астана — новый город"
1. Реализация на территорию специальной экономической зоны "Астана — новый город" товаров и оборудования, полностью потребляемых в процессе строительства и ввода в эксплуатацию объектов инфраструктуры, административного и жилого комплексов в соответствии с проектно-сметной документацией, облагается налогом на добавленную стоимость по нулевой ставке.
Для целей настоящего Закона под товарами, полностью потребляемыми в процессе строительства, понимаются товары, непосредственно вовлеченные в процесс возведения зданий, сооружений, объектов инфраструктуры. К товарам, полностью потребляемым в процессе строительства, не относятся электроэнергия, бензин, дизельное топливо и вода.
1-1. Превышение суммы налога, относимого в зачет, над суммой начисленного налога за отчетный период по оборотам, указанным в пункте 1 настоящей статьи, возвращается налогоплательщику по его заявлению в установленные сроки в части фактически потребленных в процессе строительства ввезенных товаров и оборудования после получения подтверждения от налогового органа на территории специальной экономической зоны "Астана — новый город". Основанием для подтверждения является документ об использовании в процессе строительства ввезенных товаров и оборудования, который выдается по запросу налогового органа, находящегося на территории специальной экономической зоны "Астана — новый город", исполнительным органом, образованным на территории зоны.

2. Осы бапқа сәйкес қосылған құн салығы бойынша нөлдiк ставканы қолдану үшiн:
1) арнайы экономикалық аймақ аумағында инфрақұрылым объектiлерiн, әкiмшiлiк және тұрғын үй кешендерiн салуды жүзеге асыратын, осы Заңның 57-бабы 1-тармағының 28) тармақшасында көрсетiлген тұлғалармен тауарлар беруге жасалған шарт (келiсiм-шарт);
2) еркiн кеден аймағының кеден режимiнде тауарларды шығаруды жүзеге асырған кеден органы ресімдеген кедендік жүк декларациясының көшiрмесi;
3) осы Заңның 57-бабы 1-тармағының 28) тармақшасында көрсетiлген тұлғаларға тауарлардың тиеп жөнелтiлгенiн растайтын тауарға iлеспе құжаттар;
4) осы Заңның 57-бабы 1-тармағының 28) тармақшасында көрсетiлген тұлғалардың тауарларды алғанын растайтын құжаттардың көшiрмелерi негiз болып табылады.";
123-баптың 2-тармағы, 4) тармақшадағы "алып жатқан" деген сөздерден кейiн нүктелi үтiр қойылып, мынадай мазмұндағы 5) тармақшамен толықтырылсын:
"5) "Астана - жаңа қала" арнайы экономикалық аймағы аумағындағы құрылыс жүзеге асырылатын немесе аталған аймақ жұмыс iстеп тұрған кезеңде онда инфрақұрылым объектiлерi, әкiмшiлiк және тұрғын үй кешендерi салынған жер учаскелерiнен салық алынбайды.
132-бап мынадай мазмұндағы екiншi бөлiкпен толықтырылсын:
"Астана - жаңа қала" арнайы экономикалық аймағы жұмыс iстеп тұрған кезеңiнде оның аумағында салынған заңды тұлғалардың және заңды тұлға құрмай кәсіпкерлiк қызметпен айналысатын жеке тұлғалардың үйлерi мен ғимараттарының қалдық құны мүлiк салығын салу объектiсi болып табылмайды.";
2) "Қазақстан Республикасындағы кеден iсi туралы" 1995 жылғы 20 шiлдедегi Z952368_ Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнің Жаршысы, 1995 ж., N 13; N 23, 152-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 1996 ж., N 1, 180-құжат; N 18, 367-құжат; 1997 ж., N 11, 144-құжат; N 12, 189-құжат; N 22, 333-құжат; 1998 ж., N 4, 46-құжат; N 24, 436-құжат; 1999 ж., N 20, 717-құжат; 2000 ж., N 3-4, 66-құжат; N 6, 142-құжат; N 10, 244-құжат, N 18, 338-құжат):
71-бап мынадай мазмұндағы екiншi бөлiкпен толықтырылсын:
"Астана - жаңа қала" арнайы экономикалық аймағының аумағындағы еркiн кеден аймағының кеден режимi - бұл Қазақстан Республикасының салық заңдарында белгiленген тәртiппен акциздер салынатын, арнайы экономикалық аймақтың аумағында орналастырылатын және пайдаланылатын импортталатын тауарлардан акциз алуды қоспағанда, осы баптың бiрiншi бөлiгiнде айқындалған шарттарда қолданылатын кеден режимi.";
73-1-баптың үшiншi бөлiгi және 79-баптың екiншi бөлiгi "Егер осы Заңда өзгеше белгiленбесе," деген сөздермен толықтырылсын;

2. Основанием для применения нулевой ставки по налогу на добавленную стоимость в соответствии с настоящей статьей являются:
1) договор (контракт) на поставку товаров, заключенный с лицами, указанными в подпункте 28) пункта 1 статьи 57 настоящего Закона, которые осуществляют строительство объектов инфраструктуры, административного и жилого комплексов на территории специальной экономической зоны;
2) копия грузовой таможенной декларации, оформленной таможенным органом, осуществившим выпуск товаров в таможенном режиме свободной таможенной зоны;
3) товаросопроводительные документы, подтверждающие отгрузку товаров лицам, указанным в подпункте 28) пункта 1 статьи 57 настоящего Закона;
4) копии документов, подтверждающих получение товаров лицами, указанными в подпункте 28) пункта 1 статьи 57 настоящего Закона.";
пункт 2 статьи 123 дополнить подпунктом 5) следующего содержания:
"5) находящихся на территории специальной экономической зоны "Астана — новый город", на которых осуществляется строительство или построены в период функционирования указанной зоны объекты инфраструктуры, административного и жилого комплексов.";
статью 132 дополнить частью второй следующего содержания:
"Не является объектом обложения налогом на имущество остаточная стоимость зданий и сооружений юридических лиц и физических лиц, занимающихся предпринимательской деятельностью без образования юридического лица, построенных на территории специальной экономической зоны "Астана — новый город" в период ее функционирования.";
2) в Закон Республики Казахстан от 20 июля 1995 г. Z952368_ "О таможенном деле в Республике Казахстан" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1995 г., N 13; N 23, ст. 152; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1996 г., N 1, ст. 180; N 18, ст. 367; 1997 г., N 11, ст. 144; N 12, ст. 189; N 22, ст. 333; 1998 г., N 4, ст. 46; N 24, ст. 436; 1999 г., N 20, ст. 717; 2000 г., N 3-4, ст. 66; N 6, ст. 142; N 10, ст. 244; N 18, ст. 338):
статью 71 дополнить частью второй следующего содержания:
"Таможенный режим свободной таможенной зоны на территории специальной экономической зоны "Астана — новый город" — это таможенный режим, применяемый на условиях, определенных в части первой настоящей статьи, за исключением взимания акциза на импортируемые товары, размещаемые и используемые на территории специальной экономической зоны, которые облагаются акцизами в порядке, установленном налоговым законодательством Республики Казахстан.";
часть третью статьи 73-1 и часть вторую статьи 79 дополнить словами ", если иное не установлено настоящим Законом.";

мынадай мазмұндағы 82-1-баппен толықтырылсын:
"82-1-бап. "Астана - жаңа қала" арнайы экономикалық аймағының
аумағында кедендiк реттеудiң ерекшелiктерi
"Астана - жаңа қала" арнайы экономикалық аймағының аумағына осы Заңның 71-бабының екiншi бөлiгiнде көрсетiлген жағдайларда қолданылатын еркiн кеден аймағының кеден режимiмен:
құрылысқа арналған машиналар мен жабдықтарды;
арнайы экономикалық аймақ аумағындағы құрылыс процесiнде толығымен тұтынылатын тауарларды;
жобалау-смета құжаттамасына сәйкес объектілердi салу мен пайдалануға беруге қажеттi тауарлар мен жабдықтарды орналастыруға жол берiледi.
Бұрын еркiн кеден аймағы режимiмен орналастырылған отандық тауарларды "Астана - жаңа қала" арнайы экономикалық аймағы аумағынан Қазақстан Республикасы кеден аумағының қалған бөлiгiне әкету кезiнде тауарды әкететiн тұлға төлем ретiнде немесе тауарларды әкелу кезiнде берiлген өзге де жеңiлдiктер нәтижесiнде алынған сомаларды қайтарады.";
3) Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасындағы арнайы экономикалық аймақтар туралы" 1996 жылғы 26 қаңтардағы N 2823 Z962823_ заң күшi бар Жарлығына (Қазақстан Республикасы Парламентiнің Жаршысы, 1996 ж., N 1, 179-құжат; N 14, 274-құжат; 1998 ж., N 24, 443-құжат; 1999 ж., N 6, 191-құжат):
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Заңы
"Қазақстан Республикасындағы арнайы экономикалық аймақтар туралы";
кiрiспе алып тасталсын;
5 және 16-баптарды қоспағанда, бүкiл мәтiн бойынша "Жарлық", "Жарлықтың", "Жарлықпен", "Жарлыққа" деген сөздер тиiсiнше "Заң", "Заңның", "Заңмен", "Заңға" деген сөздермен ауыстырылсын;
"Қазақстан Республикасы Президентiнiң заң күшi бар Жарлығына" деген
сөздер "Қазақстан Республикасының Заңына" деген сөздермен ауыстырылсын;
1-бап мынадай редакцияда жазылсын:
"1-бап. Осы Заңмен реттелетiн қатынастар
Осы Заң Қазақстан Республикасының аумағында арнайы экономикалық
аймақтар құрудың, олардың жұмыс істеуi мен таратылуының жалпы құқықтық
негiздерiн белгiлейдi.";
4-баптың 2-тармағында "Қазақстан Республикасы қатысушы болып
табылатын" деген сөздер "Қазақстан Республикасы бекiткен" деген сөздермен
ауыстырылсын;
7-бап мынадай редакцияда жазылсын:
"7-бап. Арнайы экономикалық аймақты басқару
Арнайы экономикалық аймақты басқаруды аумағында арнайы экономикалық
аймақ орналасқан әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң жергiлiктi атқарушы органы
жүзеге асырады.";
8, 9-баптар және 11-баптың 2-тармағы алып тасталсын;
12-бапта:
екiншi бөлiк алып тасталсын;
үшiншi бөлiкте "Аталған" деген сөз алып тасталсын;
13-бап алып тасталсын;
15-баптың 2-тармағы алып тасталсын;

дополнить статьей 82-1 следующего содержания:
"Статья 82-1. Особенности таможенного регулирования на территории
специальной экономической зоны "Астана — новый город"
На территорию специальной экономической зоны "Астана — новый город" под таможенный режим свободной таможенной зоны, применяемый на условиях, указанных в части второй статьи 71 настоящего Закона, допускается помещение:
машин и оборудования, предназначенных для строительства;
товаров, полностью потребляемых в процессе строительства на территории специальной экономической зоны;
товаров и оборудования, необходимых для строительства и ввода объектов в эксплуатацию в соответствии с проектно-сметной документацией.
При вывозе отечественных товаров, ранее помещенных под режим свободной таможенной зоны, с территории специальной экономической зоны "Астана — новый город" на остальную часть таможенной территории Республики Казахстан лицо, перемещающее товары, возвращает суммы, полученные в качестве выплат или в результате иных льгот, предоставленных при ввозе товаров.";
3) в Указ Президента Республики Казахстан, имеющий силу Закона, от 26 января 1996 г. N 2823 Z962823_ "О специальных экономических зонах в Республике Казахстан" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1996 г., N 1, ст. 179; N 14, ст. 274; 1998 г., N 24, ст. 443; 1999 г., N 6, ст. 191):
заголовок изложить в следующей редакции:
"Закон Республики Казахстан
О специальных экономических зонах в Республике Казахстан";
преамбулу исключить;
по всему тексту, за исключением статей 5 и 16, слова "Указ", "Указа", "Указом", "Указу" заменить соответственно словами "Закон", "Закона", "Законом", "Закону";
слова "Указом Президента Республики Казахстан, имеющим силу Закона," заменить словами "Законом Республики Казахстан";
статью 1 изложить в следующей редакции:
"Статья 1. Отношения, регулируемые настоящим Законом
Настоящий Закон определяет общие правовые основы создания, функционирования и ликвидации специальных экономических зон на территории Республики Казахстан.";
в пункте 2 статьи 4 слова "участником которого является Республика Казахстан" заменить словами "ратифицированным Республикой Казахстан";
статью 7 изложить в следующей редакции:
"Статья 7. Управление специальной экономической зоной
Управление специальной экономической зоной осуществляется местным исполнительным органом административно-территориальной единицы, на территории которой расположена специальная экономическая зона.";
статьи 8, 9 и пункт 2 статьи 11 исключить;
в статье 12:
часть вторую исключить;
в части третьей слово "указанных" исключить;
статью 13 исключить;
пункт 2 статьи 15 исключить;

4) 2001 жылғы 20 маусымда "Егемен Қазақстан" және "Казахстанская правда" газеттерiнде жарияланған "Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Z010210_ Қазақстан Республикасының Кодексiн (Салық кодексiн) қолданысқа енгiзу туралы" 2001 жылғы 12 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңына:
2-баптың 1-тармағының соңғы абзацындағы "тармағы" деген сөзден кейiн
нүктелi үтiр қойылып, "қосылмайды" деген сөз алып тасталып, осы тармақ
мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Астана - жаңа қала" арнайы экономикалық аймағының жұмыс iстеу
мерзiмi iшiнде, бiрақ бес жылдан аспайтын мерзiмде қолданыста болатын
57-бабы 1-тармағының 28) тармақшасы, 58-бабының 2-1-тармағы, 60-1-бабы,
123-бабы 2-тармағының 5) тармақшасы және 132-бабының екiншi бөлiгi
қосылмайды.".
Ескерту. 1-бап өзгерді - Қазақстан Республикасының 2002.03.21. N 312
Заңымен.
Z020312_
2-бап. Осы Заңның 1-бабының 1) және 2) тармақшалары "Астана - жаңа
қала" арнайы экономикалық аймағының жұмыс iстеу мерзiмi iшiнде, бiрақ бес
жылдан аспайтын мерзiмде қолданыста болады.
3-бап. Осы Заң ресми жарияланған күнiнен бастап қолданысқа
енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Президентi
Мамандар:
Қасымбеков Б.А.
Багарова Ж.А.

4) в Закон Республики Казахстан от 12 июня 2001 г. Z010210_ "О введении в действие Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс), опубликованный в газетах "Егемен Казакстан" и "Казахстанская правда" 20 июня 2001 г.:
пункт 1 статьи 2 дополнить абзацем следующего содержания:
"подпункта 28) пункта 1 статьи 57, пункта 2-1 статьи 58, статьи 60-1, подпункта 5) пункта 2 статьи 123 и части второй статьи 132, действующих в течение срока функционирования специальной экономической зоны "Астана — новый город", но не более пяти лет.".
Сноска. Статья 1 с изменениями, внесенными Законом РК от 21.03.2002 № 312.
Статья 2. Подпункты 1) и 2) статьи 1 настоящего Закона действуют в течение срока функционирования специальной экономической зоны "Астана — новый город", но не более пяти лет.
Статья 3. Настоящий Закон вводится в действие со дня его официального опубликования.
Президент
Республики Казахстан