Қазақстан Республикасы Президентінің "Мемлекеттік кәсіпорын туралы" заң күші бар Жарлығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 11 маусымдағы N 561 Заңы
1-бап.  Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Мемлекеттiк кәсiпорын туралы" 1995 жылғы 19 маусымдағы N 2335 заң күшi бар  Жарлығына  (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнің Жаршысы, 1995 ж., N 9-10, 66-құжат; N 24, 164-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентiнің Жаршысы, 1997 ж., N 12, 183-құжат; N 13-14, 205-құжат; 1998 ж., N 23, 429-құжат; 1999 ж., N 22, 789-құжат; N 23, 916-құжат; 2001 ж., N 10, 126-құжат; 2002 ж., N 10, 102-құжат; 2003 ж., N 11, 71-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсiн:
1) актiнің нысаны мен тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Мемлекеттік кәсіпорын туралы" Қазақстан Республикасының Заңы";
2) бүкiл мәтiн бойынша "Жарлықпен", "Жарлығымен", "Жарлықтың", "Жарлық", "Жарлықта" деген сөздер "Заңмен", "Заңымен", "Заңның", "Заң", "Заңда" деген сөздермен ауыстырылсын;
3) 1-баптың 4-тармағы алып тасталсын;
4) 9-бапта:
1-тармақтың 2) тармақшасындағы "шаруашылық қызметiнің ағымдағы және перспективалық жоспарларын" деген сөздер "қаржы-шаруашылық қызметiнiң жоспарын" деген сөздермен ауыстырылсын;
3-тармақтың екiншi бөлiгiндегi "есептiлiгi" деген сөз "қызметi" деген сөзбен ауыстырылсын;
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Кәсiпорын басшысы меншiк иесiнiң (уәкiлеттi органның) және мемлекеттiк басқару органының алдында кәсiпорындағы iстiң жай- күйі үшін тiкелей жауапты болады.";
5) 18-бапта:
бiрiншi бөлікте:
6) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"6) Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң өзiне жүктелген мiндеттерiн жүзеге асыруына жәрдемдесетiн және (немесе) қаржы рыногы инфрақұрылымының бiр бөлігі болып табылатын;";
9) тармақшадағы "мәдениет" деген сөзден кейiн ", туризм" деген сөзбен толықтырылсын;
12) тармақша "кадастрларын" деген сөзден кейiн ", Қазақстан Pecпубликасының нормативтік құқықтық актiлерiнiң мемлекеттiк тiзiлiмiн" деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы 13) тармақшамен толықтырылсын:
"13) Қазақстан Республикасының мемлекеттiк материалдық резервiн қалыптастыру және сақтау саласында шаруашылық қызметтi жүзеге асыру.";
екiншi бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
"Мемлекеттiк органдардың қызметтiк ғимараттарын пайдалануды, оларға көлiк қызметiн көрсетудi және оларды жабдықтау функцияларын орындауды жүзеге асыру мақсатында шаруашылық жүргiзу құқығындағы мемлекеттiк кәсiпорындар құруға тыйым салынады.";
6) 21-баптың 2-тармағының бiрiншi бөлiгіндегі "құрамында қалған пайданың" деген сөздер "өз билігінде қалған таза кiрiстің" деген сөздермен ауыстырылсын;

О внесении изменений и дополнений в Указ Президента Республики Казахстан, имеющий силу закона, "О государственном предприятии"
Закон Республики Казахстан от 11 июня 2004 года N 561
Статья 1.  Внести в Указ  Президента Республики Казахстан, имеющий силу закона, от 19 июня 1995 г. N 2335 "О государственном предприятии" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1995 г., N 9-10, ст. 66; N 24, ст. 164; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., N 12 , ст. 183; N 13-14, ст. 205; 1998 г., N 23, ст. 429; 1999 г., N 22, ст. 789; N 23, ст. 916; 2001 г., N 10, ст. 126; 2002 г., N 10, ст. 102; 2003 г., N 11, ст. 71) следующие изменения и дополнения:
1) форму акта и заголовок изложить в следующей редакции: "Закон Республики Казахстан "О государственном предприятии";
2) по всему тексту слова "Указом", "Указа", "Указ" заменить соответственно словами "Законом", "Закона", "Закон";
3) пункт 4 статьи 1 исключить;
4) в статье 9:
в подпункте 2) пункта 1 слова "текущих и перспективных планов хозяйственной" заменить словами "плана финансово-хозяйственной";
в части второй пункта 3 слово "отчетности" заменить словом "деятельности";
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Руководитель предприятия несет персональную ответственность перед собственником (уполномоченным органом) и органом государственного управления за состояние дел на предприятии.";
5) в статье 18:
в части первой:
подпункт 6) изложить в следующей редакции:
"6) способствующих осуществлению Национальным Банком Республики Казахстан возложенных на него функций и (или) являющихся частью инфраструктуры финансового рынка;";
подпункт 9) после слова "культуры" дополнить словом ", туризма";
подпункт 12) дополнить словами ", Государственного реестра нормативных правовых актов Республики Казахстан;";
дополнить подпунктом 13) следующего содержания:
"13) осуществление хозяйственной деятельности в области формирования и хранения государственного материального резерва Республики Казахстан.";
часть вторую изложить в следующей редакции:
"Запрещается создание государственных предприятий на праве хозяйственного ведения в целях осуществления эксплуатации служебных зданий, транспортного обслуживания и выполнения снабженческих функций государственных органов.";
6) в части первой пункта 2 статьи 21 слова "остающейся в его распоряжении прибыли" заменить словами "остающегося в его распоряжении чистого дохода";

7) 32-баптың 6) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"6) мемлекеттік органдардың қызметтiк ғимараттарын пайдалануды, оларға көлік қызметiн көрсетудi және оларды жабдықтау функцияларын орындауды жүзеге асыру;";
8) 35-баптың 3-тармағы алып тасталсын;
9) 38-баптың бiрiншi бөлiгiндегi "мемлекеттiк басқару органының" деген сөздер "уәкiлеттi органның" деген сөздермен ауыстырылсын.
2-бап.  Осы Заң қолданысқа енгiзiлгенге дейiн құрылған мемлекеттік кәсiпорындардың құрылтай құжаттары ол қолданысқа енгiзiлген күннен бастап алты ай iшiнде осы Заңға сәйкес келтiрiлуге тиiс.
Қазақстан Республикасының
Президенті

7) подпункт 6) статьи 32 изложить в следующей редакции:
"6) осуществления эксплуатации служебных зданий, транспортного обслуживания и выполнения снабженческих функций государственных органов;";
8) пункт 3 статьи 35 исключить;
9) в части первой статьи 38 слова "органа государственного управления" заменить словами "уполномоченного органа".
Статья 2.  Учредительные документы государственных предприятий, созданных до введения в действие настоящего Закона, в течение шести месяцев со дня его введения в действие должны быть приведены в соответствие с настоящим Законом.
Президент
Республики Казахстан