"Сот сараптамасы туралы" Қазақстан Республикасының Заңына өзгерiстер енгiзу туралы
Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 20 мамырдағы N 51 Заңы
"Сот сараптамасы туралы" 1997 жылғы 12 қарашадағы Қазақстан Республикасының  Заңына  (Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 1997 ж., N 21, 276-құжат; 2000 ж., N 6, 141-құжат; 2001 ж., N 21-22, 281-құжат; 2004 ж., N 23, 142-құжат; N 24, 153-құжат) мынадай өзгерiстер енгiзiлсiн:
1) 1-баптың алтыншы абзацындағы "мемлекеттiк органдар" деген сөздер "мемлекеттiк мекемелер" деген сөздермен ауыстырылсын;
2) 4-баптың 3) тармақшасындағы "мемлекеттiк органдарының" деген сөздер "мемлекеттiк мекемелерiнiң" деген сөздермен ауыстырылсын;
3) 10-баптың 2-тармағының екiншi бөлiгiндегi "және Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнiң комиссиясында аттестациядан өтуi" деген сөздер алып тасталсын;
4) 15-бапта:
1-тармақтағы "(түрлерiн)" деген сөз алып тасталсын;
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Сараптаманың белгiлi бiр түрiн жүргiзу құқығына сот сарапшысының бiлiктiлiк куәлiгiн тиiсiнше Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнiң немесе Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау саласындағы уәкiлеттi органының бiлiктiлiк комиссиясы бередi.
Бiлiктiлiк комиссиясының қызмет тәртiбi мен құрамын тиiсiнше Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгi немесе Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау саласындағы уәкiлеттi органы айқындайды.";
5) 16-бап мынадай редакцияда жазылсын:
"16-бап. Сот сарапшысын аттестациялау
Кәсiптiк даярлығының деңгейiн анықтау мақсатында тиiсiнше Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнiң немесе Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау саласындағы уәкiлеттi органының Аттестациялық комиссиясы сот сарапшыларын әрбiр бес жыл сайын аттестациялаудан өткiзуге тиiс.
Аттестациялық комиссияның қызмет тәртібі мен құрамын тиісінше Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі немесе Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органы айқындайды.".
Қазақстан Республикасының
Президенті

О внесении изменений в Закон Республики Казахстан "О судебной экспертизе"
Закон Республики Казахстан от 20 мая 2005 года N 51
Внести в Закон  Республики Казахстан от 12 ноября 1997 г. "О судебной экспертизе" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., N 21, ст. 276; 2000 г., N 6, ст. 141; 2001 г., N 21-22, ст. 281; 2004 г., N 23, ст. 142; N 24, ст. 153) следующие изменения:
1) в абзаце шестом статьи 1 слова "государственные органы" заменить словами "государственные учреждения";
2) в абзаце первом статьи 4 слова "государственных органов" заменить словами "государственных учреждений";
3) в части второй пункта 2 статьи 10 слова "и быть аттестованными комиссией Министерства юстиции Республики Казахстан" исключить;
4) в статье 15:
в пункте 1 слово "(видов)" исключить;
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Квалификационные свидетельства судебного эксперта на право производства определенного вида экспертизы выдаются квалификационной комиссией соответственно Министерства юстиции Республики Казахстан или уполномоченного органа в области здравоохранения Республики Казахстан.
Порядок деятельности и состав квалификационной комиссии определяются соответственно Министерством юстиции Республики Казахстан или уполномоченным органом в области здравоохранения Республики Казахстан.";
5) Статью 16 изложить в следующей редакции:
"Статья 16. Аттестация судебного эксперта
В целях определения уровня профессиональной подготовки судебные эксперты подлежат аттестации каждые пять лет аттестационной комиссией соответственно Министерства юстиции Республики Казахстан или уполномоченного органа в области здравоохранения Республики Казахстан.
Порядок деятельности и состав аттестационной комиссии определяются соответственно Министерством юстиции Республики Казахстан или уполномоченным органом в области здравоохранения Республики Казахстан.".
Президент
Республики Казахстан