2010 жылғы 28 мамырдағы Қазақстан Республикасы мен Ресей Федерациясы арасындағы Кеден одағын қалыптастыру шеңберінде халықаралық шарттарды қолдану туралы шартқа өзгерістер енгізу туралы хаттаманы ратификациялау туралы
Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 30 маусымдағы № 316-IV Заңы
2010 жылғы 18 маусымда Санкт-Петербургте жасалған 2010 жылғы 28 мамырдағы Қазақстан Республикасы мен Ресей Федерациясы арасындағы Кеден одағын қалыптастыру шеңберінде халықаралық шарттарды қолдану туралы шартқа өзгерістер енгізу туралы хаттама ратификациялансын.
Қазақстан Республикасының
Президенті                                         Н. Назарбаев
2010 жылғы 28 мамырдағы Қазақстан Республикасы мен Ресей
Федерациясы арасындағы Кеден одағын қалыптастыру шеңберінде
халықаралық шарттарды қолдану туралы шартқа өзгерістер
енгізу туралы
ХАТТАМА
Бұдан әрі Тараптар деп аталатын Қазақстан Республикасы мен Ресей Федерациясы, 2010 жылғы 28 мамырдағы Қазақстан Республикасы мен Ресей Федерациясы арасындағы Кеден одағын қалыптастыру шеңберінде халықаралық шарттарды қолдану туралы шартқа (бұдан әрі - Шарт) өзгерістер енгізу ниетімен Еуразиялық экономикалық қоғамдастық шеңберінде кеден одағын қалыптастыру және кеден одағының бірыңғай кедендік аумағында кедендік реттеуді қамтамасыз ету жөніндегі өзара  тиімді ынтымақтастықты жалғастыру мақсатында,
төмендегілер туралы келісті:
1-бап
Шарттың 2-бабының 2-тармағы мынадай мазмұндағы ережелермен толықтырылсын:
2010 жылғы 18 маусымдағы Кеден одағының кедендік аумағындағы еркін (арнайы, ерекше) экономикалық аймақтар және еркін кедендік аймақтың кедендік рәсімі мәселелері туралы келісім;
2010 жылғы 18 маусымдағы Еркін қоймалар және еркін қойманың кедендік рәсімі туралы келісім;
2010 жылғы 18 маусымдағы Жеке тұлғалардың жеке пайдалануға арналған тауарларды кеден одағының кедендік шекарасы арқылы өткізу және оларды шығаруға байланысты кедендік операцияларды жасау тәртібі туралы келісім;
2010 жылғы 18 маусымдағы Кеден одағына мүше мемлекеттердің кеден органдарының кедендік бақылаудың белгілі бір нысандарын қолдануынан босату туралы келісім;
2010 жылғы 18 маусымдағы Жолаушыларды тасымалдауды жүзеге асыратын халықаралық тасымалдаудың көлік құралдарын, сондай-ақ жүктерді және (немесе) багажды тасымалдауды жүзеге асыратын тіркемелерді, жартылай тіркемелерді, контейнерлер мен темір жол жылжымалы құрамын Кеден одағының кедендік аумағы арқылы ішкі тасымалдау үшін пайдалану ерекшеліктері туралы келісім;
2010 жылғы 18 маусымдағы Халықаралық почта жөнелтілімдерімен жіберілетін тауарларға қатысты кедендік операциялардың ерекшеліктері туралы келісім.

О ратификации Протокола о внесении изменений в Договор между Республикой Казахстан и Российской Федерацией о применении международных договоров в рамках формирования таможенного союза от 28 мая 2010 года
Закон Республики Казахстан от 30 июня 2010 года № 316-IV
Ратифицировать Протокол о внесении изменений в Договор между Республикой Казахстан и Российской Федерацией о применении международных договоров в рамках формирования таможенного союза от 28 мая 2010 года, совершенный в Санкт-Петербурге 18 июня 2010 года.
Президент
Республики Казахстан                       Н. Назарбаев
ПРОТОКОЛ
о внесении изменений в Договор между Республикой Казахстан и
Российской Федерацией о применении международных договоров
в рамках формирования таможенного союза от 28 мая 2010 года
Республика Казахстан и Российская Федерация, именуемые в дальнейшем Сторонами, желая внести изменения в Договор между Республикой Казахстан и Российской Федерацией о применении международных договоров в рамках формирования таможенного союза от 28 мая 2010 года (далее - Договор) в целях продолжения взаимовыгодного сотрудничества по формированию таможенного союза в рамках Евразийского экономического сообщества и обеспечению таможенного регулирования на единой таможенной территории таможенного союза,
согласились о нижеследующем:
Статья 1
Пункт 2 статьи 2 Договора дополнить положениями следующего содержания:
Соглашение по вопросам свободных (особых) экономических зон на таможенной территории таможенного союза и таможенной процедуры свободной таможенной зоны от 18 июня 2010 года;
Соглашение о свободных складах и таможенной процедуре свободного склада от 18 июня 2010 года;
Соглашение о порядке перемещения физическими лицами товаров для личного пользования через таможенную границу таможенного союза и совершения таможенных операций, связанных с их выпуском, от 18 июня 2010 года;
Соглашение об освобождении от применения таможенными органами государств-членов таможенного союза определенных форм таможенного контроля от 18 июня 2010 года;
Соглашение об особенностях использования транспортных средств международной перевозки, осуществляющих перевозку пассажиров, а также прицепов, полуприцепов, контейнеров и железнодорожного подвижного состава общего пользования, осуществляющего перевозку грузов и (или) багажа для внутренней перевозки по таможенной территории таможенного союза, от 18 июня 2010 года;
Соглашение об особенностях таможенных операций в отношении товаров, пересылаемых в международных почтовых отправлениях, от 18 июня 2010 года.