1992 жылғы 15 мамырдағы Ұжымдық қауіпсіздік туралы шартқа қатысушы мемлекеттер арасындағы әскери-техникалық ынтымақтастықтың негізгі принциптері туралы келісімге өзгерістер енгізу туралы төртінші хаттаманы ратификациялау туралы
Қазақстан Республикасының Заңы 2019 жылғы 3 шілдедегі № 260-VІ ҚРЗ.
1992 жылғы 15 мамырдағы Ұжымдық қауіпсіздік туралы шартқа қатысушы мемлекеттер арасындағы Əскери-техникалық ынтымақтастықтың негізгі принциптері туралы келісімге өзгерістер енгізу туралы 2017 жылғы 30 қарашада Минскіде жасалған төртінші хаттама ратификациялансын.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Қ.ТОҚАЕВ
1992 жылғы 15 мамырдағы Ұжымдық қауіпсіздік туралы шартқа қатысушы мемлекеттер арасындағы Әскери-техникалық ынтымақтастықтың негізгі принциптері туралы келісімге өзгерістер енгізу туралы
ТӨРТІНШІ ХАТТАМА
(2020 жылғы 11 ақпанда күшіне енді Қазақстан Республикасының халықаралық шарттары бюллетені, 2020 ж., № 3, 12-құжат)
Бұдан әрі Тараптар деп аталатын Ұжымдық қауіпсіздік туралы шарт ұйымына мүше мемлекеттер
2000 жылғы 20 маусымда қол қойылған 1992 жылғы 15 мамырдағы Ұжымдық қауіпсіздік туралы шартқа қатысушы мемлекеттер арасындағы Әскери-техникалық ынтымақтастықтың негізгі принциптері туралы келісімді (бұдан әрі - Келісім) іске асыру тетігін жетілдіру қажеттілігін басшылыққа ала отырып,
төмендегілер туралы келісті:
1-бап
Келісімнің 2-бабы мынадай мазмұндағы абзацтармен толықтырылсын:
"Әскери мақсаттағы өнімнің бағалары әскери мақсаттағы өнімді жеткізетін (жұмыстарды орындайтын, қызметтерді көрсететін) Тараптың ұлттық қарулы күштер, өзге де әскерлер, әскери құралымдар, құқық қорғау органдары мен арнаулы қызметтер өз мұқтаждары үшін сатып алатын әскери мақсаттағы өнімге баға белгілеуді реттейтін ұлттық заңнамасына сәйкес қалыптастырылады.
Егер әскери мақсаттағы өнімді әскери мақсаттағы өнімді жеткізетін Тараптың ұлттық қарулы күштері, өзге де әскерлері, әскери құралымдары, құқық қорғау органдары мен арнаулы қызметтері өз мұқтаждары үшін сатып алмаса, онда әскери-техникалық ынтымақтастық субъектілері оның бағаларын әскери мақсаттағы өнімді жеткізетін Тараптың ұлттық қарулы күштерінің, өзге де әскерлердің, әскери құралымдардың, құқық қорғау органдары мен арнаулы қызметтердің мүддесіне орай жеткізулерді орындау кезінде әскери мақсаттағы өнімге баға белгілеуді регламенттейтін ұлттық заңнамасына сәйкес қалыптастырады. Бұл ретте мұндай әскери мақсаттағы өнімді жеткізуге осы Келісімнің әскери мақсаттағы өнімді жеңілдікті шарттармен жеткізуге қолданылатын ережелері қолданылады.
Өнімді жеңілдікті шарттармен жеткізетін Тараптың уәкілетті органдары, қажет болған кезде, әскери мақсаттағы өнімді сатып алуға мүдделі Тараптың уәкілетті органдарының сұрау салуы бойынша әскери мақсаттағы өнімді жеткізуге арналған келісімшарт (шарт) жобасы талаптарының Келісім ережелеріне, оның ішінде баға қалыптастыру жөніндегі ережелерге сәйкестігі туралы жазбаша растауды ұсынады.".

О ратификации Четвертого протокола о внесении изменений в Соглашение об основных принципах военно-технического сотрудничества между государствами – участниками Договора о коллективной безопасности от 15 мая 1992 года
Закон Республики Казахстан от 3 июля 2019 года № 260-VІ ЗРК.
Ратифицировать Четвертый протокол о внесении изменений в Соглашение об основных принципах военно-технического сотрудничества между государствами – участниками Договора о коллективной безопасности от 15 мая 1992 года, совершенный в Минске 30 ноября 2017 года.
Президент
Республики Казахстан
К. ТОКАЕВ
ЧЕТВЕРТЫЙ ПРОТОКОЛ
о внесении дополнений в Соглашение об основных принципах военно-технического сотрудничества между государствами-участниками Договора о коллективной безопасности от 15 мая 1992 года
(Вступил в силу 11 февраля 2020 года, Бюллетень международных договоров РК 2020 г., № 3, ст. 12)
Государства-члены Организации Договора о коллективной безопасности, именуемые в дальнейшем Сторонами,
руководствуясь необходимостью совершенствования механизма реализации Соглашения об основных принципах военно-технического сотрудничества между государствами-участниками Договора о коллективной безопасности от 15 мая 1992 года, подписанного 20 июня 2000 года (далее - Соглашение),
согласились о нижеследующем:
Статья 1
Статью 2 Соглашения дополнить абзацами следующего содержания:
"Цены на продукцию военного назначения формируются в соответствии с национальным законодательством Стороны, поставляющей продукцию военного назначения (выполняющей работы, оказывающей услуги), регулирующим ценообразования на продукцию военного назначения, закупаемую национальными вооруженными силами, иными войсками, воинскими формированиями, правоохранительными органами и специальными службами для собственных нужд.
В случае, если продукция военного назначения не закупалась для собственных нужд национальными вооруженными силами, иными войсками, воинскими формированиями, правоохранительными органами и специальными службами Стороны, поставляющей продукцию военного назначения, то цены на нее формируются субъектами военно-технического сотрудничества в соответствии с национальным законодательством поставляющей продукцию военного назначения Стороны, регламентирующим ценообразование на продукцию военного назначения при выполнении поставок в интересах национальных вооруженных сил, иных войск, воинских формирований, правоохранительных органов и специальных служб. При этом на такие поставки продукции военного назначения распространяются те же положения настоящего Соглашения, что и на поставки продукции военного назначения на льготных условиях.
Уполномоченные органы Стороны, поставляющей продукцию на льготных условиях, при необходимости, предоставляют по запросу уполномоченных органов Стороны, заинтересованной в приобретении продукции военного назначения, письменное подтверждение о соответствии условий проекта контракта (договора) на поставку продукции военного назначения положениям Соглашения, в том числе положениям по формированию цены.".

2-бап
Осы Хаттама Келісімнің 14-бабында көзделген тәртіппен күшіне енеді.
2017 жылғы 30 қарашадағы Минск қаласында орыс тілінде бір төлнұсқа данада жасалды. Төлнұсқа данасы Ұжымдық қауіпсіздік туралы шарт ұйымының Хатшылығында сақталады, ол осы Хаттамаға қол қойған әрбір мемлекетке оның расталған көшірмесін жібереді.
Армения Республикасы үшін Қырғыз Республикасы үшін
Беларусь Республикасы үшін Ресей Федерациясы үшін
Қазақстан Республикасы үшін Тәжікстан Республикасы үшін

Статья 2
Настоящий Протокол вступает в силу в порядке, предусмотренном статьей 14 Соглашения.
Совершенно в городе Минске 30 ноября 2017 года в одном подлинном экземпляре на русском языке. Подлинный экземпляр хранится в Секретариате Организации Договора о коллективной безопасности, который направит каждому государству, подписавшему настоящий Протокол, его заверенную копию.
За Республику Армения
За Кыргызскую Республику
За Республику Беларусь
За Российскую Федерацию
За Республику Казахстан
За Республику Таджикистан