"Республикалық референдум туралы" Қазақстан Республикасының Конституциялық заңына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Конституциялық заңы 2022 жылғы 5 мамырдағы № 119-VII ҚРЗ.
1-бап. "Республикалық референдум туралы" 1995 жылғы 2 қарашадағы Қазақстан Республикасының Конституциялық заңына мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
1) 3-баптың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) мемлекеттің тәуелсіздігін, Республиканың бiртұтастығы мен аумақтық тұтастығын, оны басқару нысанын, Республика қызметінің түбегейлі қағидаттарын өзгерту;";
2) 28-бапта:
1-тармақтың 3) тармақшасындағы "сызылып тасталмаған" деген сөздер "белгіленбеген" деген сөзбен ауыстырылсын;
2-тармақтағы "сызылып тасталған" деген сөздер "белгіленген" деген сөзбен ауыстырылсын;
3) 29-бап мынадай мазмұндағы екінші бөлікпен толықтырылсын:
"Азамат дауыс берген кезде өзі дауыс беретін жауап нұсқасының оң жағындағы бос шаршыға кез келген белгіні қояды.".
2-бап. Осы Конституциялық заң алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Қ. ТОҚАЕВ

О внесении изменений и дополнения в Конституционный закон Республики Казахстан "О республиканском референдуме"
Конституционный закон Республики Казахстан от 5 мая 2022 года № 119-VII ЗРК.
Статья 1. Внести в Конституционный закон Республики Казахстан от 2 ноября 1995 года "О республиканском референдуме" следующие изменения и дополнение:
1) подпункт 2) статьи 3 изложить в следующей редакции:
"2) изменения независимости государства, унитарности и территориальной целостности Республики, формы ее правления, основополагающих принципов деятельности Республики;";
2) в статье 28:
в подпункте 3) пункта 1 слова "не вычеркнут" заменить словами "не отмечен";
в пункте 2 слово "вычеркнуты" заменить словом "отмечены";
3) статью 29 дополнить частью второй следующего содержания:
"Гражданин при голосовании ставит любую отметку в пустом квадрате справа от варианта ответа, за который он голосует.".
Статья 2. Настоящий Конституционный закон вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Президент Республики Казахстан К. ТОКАЕВ