2025 – 2027 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы
Қазақстан Республикасының Заңы 2024 жылғы 4 желтоқсандағы № 141-VIII ҚРЗ
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Қолданысқа енгізілу тәртібін 28-баптан қараңыз
1-бап. 2025 – 2027 жылдарға арналған республикалық бюджет тиісінше осы Заңға 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 21 392 054 673 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсiмдер бойынша – 15 193 343 932 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер бойынша – 435 325 855 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 5 200 000 мың теңге;
трансферттер түсiмдерi бойынша – 5 758 184 886 мың теңге;
2) шығындар – 25 193 022 392 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 252 140 981 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 510 480 002 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 258 339 021 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 46 891 300 мың теңге, оның iшiнде:
қаржы активтерiн сатып алу – 46 891 300 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы – -4 100 000 000 мың теңге немесе елдiң жалпы iшкi өнiмінің 2,7 пайызы;
6) бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы – -10 999 700 000 мың теңге немесе елдiң жалпы iшкi өнiмінің 7,3 пайызы;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 4 100 000 000 мың теңге.
2-бап. 2025 жылға арналған республикалық бюджетте Ресей Федерациясының "Байқоңыр" кешенін пайдаланғаны үшін 54 050 000 мың теңге сомасында және әскери полигондарды пайдаланғаны үшін 9 418 330 мың теңге сомасында жалдау төлемақыларының түсiмдері көзделсiн.
3-бап. Қазақстан Республикасының Ұлттық қорына жiберiлетiн 2025 жылға арналған түсiмдердiң көлемдерi осы Заңға 4-қосымшаға сәйкес бекiтiлсiн.
4-бап. Тиiстi бюджеттiң кiрiсiне мыналар есепке жатқызылатын болып белгiленсiн:
1) Бiрыңғай бюджеттiк сыныптаудың бюджет түсімдері сыныптамасының "Пайдалы қазбаларды өндіруге салынатын салық" коды бойынша – жер қойнауын пайдаланушылардың роялти бойынша берешегі, сондай-ақ салық режимі тұрақтылығының кепілдіктері сақталатын жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттар бойынша роялти;
2) Бiрыңғай бюджеттiк сыныптаудың бюджет түсімдері сыныптамасының "Әлеуметтiк салық" коды бойынша – бұрын Зейнетақы қорына, Зейнетақы төлеу жөнiндегi мемлекеттiк орталыққа, Мiндеттi медициналық сақтандыру қорына, Мемлекеттiк әлеуметтiк сақтандыру қорына, Жұмыспен қамтуға жәрдемдесу қорына аударылып келген жарналар бойынша берешек, сондай-ақ автомобиль жолдарын пайдаланушылардың бұрын Жол қорына түсiп келген аударымдары.
Бұл ретте салық режимі тұрақтылығының кепілдіктері сақталатын жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттар бойынша қызметті жүзеге асыратын салық төлеушілер жоғарыда көрсетілген аударымдарды немесе әлеуметтік салықты "Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру туралы" Қазақстан Республикасының Заңы мен Қазақстан Республикасының Әлеуметтік кодексіне сәйкес есептелген, Әлеуметтік медициналық сақтандыру қорына, Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорына аударымдардың сомаларына, сондай-ақ бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорына жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналарының сомасына азайтады.

О республиканском бюджете на 2025 – 2027 годы
Закон Республики Казахстан от 4 декабря 2024 года № 141-VIII ЗРК
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 01.01.2025.
Статья 1. Утвердить республиканский бюджет на 2025 – 2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему Закону соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 21 392 054 673 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 15 193 343 932 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 435 325 855 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 5 200 000 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 5 758 184 886 тысяч тенге;
2) затраты – 25 193 022 392 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 252 140 981 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 510 480 002 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 258 339 021 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 46 891 300 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 46 891 300 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета – -4 100 000 000 тысяч тенге, или 2,7 процента к валовому внутреннему продукту страны;
6) ненефтяной дефицит бюджета – -10 999 700 000 тысяч тенге, или 7,3 процента к валовому внутреннему продукту страны;
7) финансирование дефицита бюджета – 4 100 000 000 тысяч тенге.
Статья 2. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2025 год поступления арендных плат за пользование Российской Федерацией комплексом "Байконур" в сумме 54 050 000 тысяч тенге и военными полигонами в сумме 9 418 330 тысяч тенге.
Статья 3. Утвердить объемы поступлений на 2025 год, направляемых в Национальный фонд Республики Казахстан, согласно приложению 4 к настоящему Закону.
Статья 4. Установить, что в доход соответствующего бюджета зачисляются:
1) по коду "Налог на добычу полезных ископаемых" классификации поступлений бюджета Единой бюджетной классификации – задолженность недропользователей по роялти, а также роялти по контрактам на недропользование, в которых сохраняются гарантии стабильности налогового режима;
2) по коду "Социальный налог" классификации поступлений бюджета Единой бюджетной классификации – задолженность по взносам, ранее перечислявшимся в Пенсионный фонд, Государственный центр по выплате пенсий, Фонд обязательного медицинского страхования, Фонд государственного социального страхования, Фонд содействия занятости, а также отчисления пользователей автомобильных дорог, ранее поступавшие в Дорожный фонд.
При этом налогоплательщики, осуществляющие деятельность по контрактам на недропользование, в которых сохраняются гарантии стабильности налогового режима, уменьшают вышеуказанные отчисления или социальный налог на суммы отчислений в Фонд социального медицинского страхования, Государственный фонд социального страхования, а также на сумму обязательных пенсионных взносов работодателя в единый накопительный пенсионный фонд, исчисленные в соответствии с Законом Республики Казахстан "Об обязательном социальном медицинском страховании" и Социальным кодексом Республики Казахстан.

5-бап. 2025 жылға арналған республикалық бюджетте облыстық бюджеттен, республикалық маңызы бар қалалар, астана бюджеттерінен республикалық бюджетке бюджеттiк алып қою көлемдері 504 192 231 мың теңге сомасында көзделсiн, оның iшiнде:
Атырау облысынан – 178 103 098 мың теңге;
Алматы қаласынан – 251 515 914 мың теңге;
Астана қаласынан – 74 573 219 мың теңге.
6-бап. 2025 жылға арналған республикалық бюджетте облыстық бюджеттерден, республикалық маңызы бар қалалар, астана бюджеттерінен трансферттер түсімдері 3 992 655 мың теңге сомасында көзделсін.
Облыстық бюджеттерден, республикалық маңызы бар қалалар, астана бюджеттерінен трансферттер түсімдерін бөлу Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімімен айқындалады.
7-бап. 2025 жылға арналған республикалық бюджетте Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан кепiлдендірiлген трансферт мөлшерi 2 000 000 000 мың теңге сомасында көзделсiн.
8-бап. 2025 жылға арналған республикалық бюджетте Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан нысаналы трансферт Қазақстан Республикасының Президенті айқындаған мақсаттарға 3 250 000 000 мың теңге сомасында көзделсін.
9-бап. 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төмен мөлшерi – 85 000 теңге;
2) мемлекеттік базалық зейнетақы төлемінің ең төмен мөлшері – 32 360 теңге;
3) зейнетақының ең төмен мөлшерi – 62 771 теңге;
4) айлық есептiк көрсеткiш – 3 932 теңге;
5) базалық әлеуметтiк төлемдердiң мөлшерлерiн есептеу үшiн ең төмен күнкөрiс деңгейiнiң шамасы – 46 228 теңге болып белгiленсiн.
10-бап. Жасына байланысты зейнетақы төлемдеріне және еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдеріне жұмсалатын қаражат 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап олардың мөлшерлерін 8,5 пайызға көтеру ескеріле отырып көзделген деп белгіленсін.
11-бап. 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап Әлеуметтік медициналық сақтандыру қорына төленуге жататын, мемлекеттің міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға жарналарының мөлшері мемлекет жарналарын есептеу объектісінің 2 пайызы болып белгiленсiн.
12-бап. 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап әскери қызметшілерге (мерзiмдi қызметтегі әскери қызметшілерден басқа) және арнаулы мемлекеттік органдар мен құқық қорғау органдарының, мемлекеттік фельдъегерлік қызметтің қызметкерлеріне тұрғынжайды күтіп-ұстауға және коммуналдық қызметтерге ақы төлеуге ақшалай өтемақының айлық мөлшерi 3 739 теңге сомасында белгiленсiн.
13-бап. 2025 жылға арналған республикалық бюджетте республикалық бюджеттен облыстық бюджеттерге және республикалық маңызы бар қала бюджетіне берiлетiн субвенциялардың көлемдерi 5 774 300 885 мың теңге сомасында көзделсiн, оның iшiнде:

Статья 5. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2025 год объемы бюджетных изъятий из областного бюджета, бюджетов городов республиканского значения, столицы в республиканский бюджет в сумме 504 192 231 тысячи тенге, в том числе:
Атырауской – 178 103 098 тысяч тенге;
города Алматы – 251 515 914 тысяч тенге;
города Астаны – 74 573 219 тысяч тенге.
Статья 6. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2025 год поступления трансфертов из областных бюджетов, бюджетов городов республиканского значения, столицы в сумме 3 992 655 тысяч тенге.
Распределение поступлений трансфертов из областных бюджетов, бюджетов городов республиканского значения, столицы определяется решением Правительства Республики Казахстан.
Статья 7. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2025 год размер гарантированного трансферта из Национального фонда Республики Казахстан в сумме 2 000 000 000 тысяч тенге.
Статья 8. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2025 год целевой трансферт из Национального фонда Республики Казахстан в сумме 3 250 000 000 тысяч тенге на цели, определенные Президентом Республики Казахстан.
Статья 9. Установить с 1 января 2025 года:
1) минимальный размер заработной платы – 85 000 тенге;
2) минимальный размер государственной базовой пенсионной выплаты – 32 360 тенге;
3) минимальный размер пенсии – 62 771 тенге;
4) месячный расчетный показатель – 3 932 тенге;
5) величину прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 46 228 тенге.
Статья 10. Установить, что средства, направленные на пенсионные выплаты по возрасту и пенсионные выплаты за выслугу лет, предусмотрены с учетом повышения их размеров с 1 января 2025 года на 8,5 процента.
Статья 11. Установить с 1 января 2025 года размер взносов государства на обязательное социальное медицинское страхование, подлежащих уплате в Фонд социального медицинского страхования, – 2 процента от объекта исчисления взносов государства.
Статья 12. Установить с 1 января 2025 года месячный размер денежной компенсации на содержание жилища и оплату коммунальных услуг в сумме 3 739 тенге военнослужащим (кроме военнослужащих срочной службы) и сотрудникам специальных государственных и правоохранительных органов, государственной фельдъегерской службы.
Статья 13. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2025 год объемы субвенций, передаваемых из республиканского бюджета в областные бюджеты и бюджет города республиканского значения, в сумме 5 774 300 885 тысяч тенге, в том числе:

Абай облысына – 251 802 902 мың теңге;
Ақмола облысына – 383 299 707 мың теңге;
Ақтөбе облысына – 318 046 527 мың теңге;
Алматы облысына – 203 587 891 мың теңге;
Шығыс Қазақстан облысына – 270 135 370 мың теңге;
Жамбыл облысына – 465 951 698 мың теңге;
Жетісу облысына – 386 544 063 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысына – 266 852 747 мың теңге;
Қарағанды облысына – 347 076 005 мың теңге;
Қызылорда облысына – 476 697 239 мың теңге;
Қостанай облысына – 340 665 775 мың теңге;
Маңғыстау облысына – 166 821 060 мың теңге;
Павлодар облысына – 146 670 494 мың теңге;
Солтүстiк Қазақстан облысына – 336 217 821 мың теңге;
Түркістан облысына – 1 103 589 982 мың теңге;
Ұлытау облысына – 59 142 606 мың теңге;
Шымкент қаласына – 251 198 998 мың теңге.
14-бап. Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне:
1) ішкі істер органдарының азаматтық қызметшілері қатарындағы медицина қызметкерлерінің жалақысын көтеруге;
2) табиғатты қорғау және арнаулы мекемелер жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге;
3) эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізуге;
4) ветеринариялық қауіпсіздікті қамтамасыз етуге;
5) ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіруді жүргізуге арналған құралдарды (бұйымдарды) және атрибуттарды сатып алуға;
6) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге;
7) Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға;
8) еңбек мобильділігі орталықтарының қызметін қамтамасыз етуге;
9) арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарының медицина қызметкерлерінің жалақысын көтеруге;
10) мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге;
11) мектепке дейінгі білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне төленетін ақыны ұлғайтуға;
12) мектепке дейінгі мемлекеттік білім беру ұйымдарының медицина қызметкерлерінің еңбегіне төленетін ақыны ұлғайтуға;
13) ересектерге арналған қосымша білім беру ұйымдарын қоспағанда, мемлекеттік білім беру ұйымдарының медицина қызметкерлерінің еңбегіне төленетін ақыны ұлғайтуға;
14) жекеменшік орта білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыруға;
15) техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында білім алушыларға мемлекеттік стипендияның мөлшерін ұлғайтуға;
16) техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі мемлекеттік білім беру ұйымдарының медицина қызметкерлерінің еңбегіне төленетін ақыны ұлғайтуға;
17) "Ауылдық денсаулық сақтауды жаңғырту" пилоттық ұлттық жобасы шеңберінде жергілікті деңгейде денсаулық сақтау ұйымдарын материалдық-техникалық жағынан жарақтандыруға;

Абай – 251 802 902 тысяч тенге;
Акмолинской – 383 299 707 тысяч тенге;
Актюбинской – 318 046 527 тысяч тенге;
Алматинской – 203 587 891 тысячи тенге;
Восточно-Казахстанской – 270 135 370 тысяч тенге;
Жамбылской – 465 951 698 тысяч тенге;
Жетісу – 386 544 063 тысяч тенге;
Западно-Казахстанской – 266 852 747 тысяч тенге;
Карагандинской – 347 076 005 тысяч тенге;
Кызылординской – 476 697 239 тысяч тенге;
Костанайской – 340 665 775 тысяч тенге;
Мангистауской – 166 821 060 тысяч тенге;
Павлодарской – 146 670 494 тысяч тенге;
Северо-Казахстанской – 336 217 821 тысячи тенге;
Туркестанской – 1 103 589 982 тысяч тенге;
Ұлытау – 59 142 606 тысяч тенге;
города Шымкента – 251 198 998 тысяч тенге.
Статья 14. Распределение целевых текущих трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на 2025 год определяется на основании решения Правительства Республики Казахстан на:
1) повышение заработной платы медицинских работников из числа гражданских служащих органов внутренних дел;
2) повышение заработной платы работников природоохранных и специальных учреждений;
3) проведение противоэпизоотических мероприятий;
4) обеспечение ветеринарной безопасности;
5) приобретение средств (изделий) и атрибутов для проведения идентификации сельскохозяйственных животных;
6) выплату государственной адресной социальной помощи;
7) обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан;
8) обеспечение деятельности центров трудовой мобильности;
9) повышение заработной платы медицинских работников центров оказания специальных социальных услуг;
10) повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;
11) увеличение оплаты труда педагогов организаций дошкольного образования;
12) увеличение оплаты труда медицинским работникам государственных организаций дошкольного образования;
13) увеличение оплаты труда медицинским работникам государственных организаций образования, за исключением организаций дополнительного образования для взрослых;
14) размещение государственного образовательного заказа в частных организациях среднего образования;
15) увеличение размера государственной стипендии обучающимся в организациях технического и профессионального, послесреднего образования;
16) увеличение оплаты труда медицинским работникам государственных организаций технического и профессионального, послесреднего образования;
17) материально-техническое оснащение организаций здравоохранения на местном уровне в рамках пилотного национального проекта "Модернизация сельского здравоохранения";

18) жергілікті деңгейде денсаулық сақтау ұйымдарын материалдық-техникалық жағынан жарақтандыруға;
19) вакциналарды және басқа да иммундық-биологиялық препараттарды сатып алуға;
20) жергілікті атқарушы органдардың денсаулық сақтау ұйымдары жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге;
21) халықтың әлеуметтік осал топтары үшін коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғынжайлар сатып алуға;
22) радиациялық қауіпсіздікті қамтамасыз етуге;
23) мемлекеттік дене шынықтыру және спорт ұйымдарының медицина қызметкерлерінің еңбегіне төленетін ақыны ұлғайтуға;
24) кәсіпкерлік субъектілерінің жол бойындағы сервис объектілерін салу бойынша шығындарының бір бөлігін өтеуге;
25) аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) әкімдерін сайлауды қамтамасыз етуге және өткізуге 2025 жылға арналған ағымдағы нысаналы трансферттерді бөлу Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі негізінде айқындалады.
Облыстық бюджеттердің, республикалық маңызы бар қалалар, астана бюджеттерінің осы баптың бірінші бөлігінің 7) тармақшасында көрсетілген, 2025 жылға арналған ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану тәртібі Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі негізінде айқындалады.
15-бап. Ауыл халқының кірісін арттыру жөніндегі жобаны ауқымды түрде қолдану мақсатында ауыл халқына микрокредиттер беру үшін облыстық бюджеттерге кредит беруге арналған қаражатты бөлу Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң шешiмi негiзiнде айқындалады.
16-бап. Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне агроөнеркәсіптік кешендегі инвестициялық жобаларға кредит беруге арналған қаражатты бөлу Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі негізінде айқындалады.
17-бап. "Қарағандышахтатарату" жауапкершілігі шектеулі серіктестігіне берілген, таратылған шахталардың жұмыскерлеріне келтірілген залалды өтеуге берілетін қаражатты бөлу және (немесе) пайдаланудың тәртібі Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі негізінде айқындалады.
18-бап. Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2025 жылға арналған резервi 375 704 477 мың теңге сомасында бекiтiлсiн.
19-бап. Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің 2025 жылға арналған шығындарының құрамында жаңарту тәртібінде шығарылған материалдық құндылықтарды өткізуден түскен 5 200 000 мың теңге сомасындағы қаражат республикалық бюджеттің кірістерінде көрсетіле отырып, мемлекеттiк материалдық резервті қалыптастыруға және сақтауға 10 490 926 мың теңге сомасында қаражат көзделгені ескерілсін.
20-бап. Қазақстан Республикасы Көлік министрлігінің 2025 жылға арналған шығындарының құрамында мемлекеттік мүлікті сенімгерлік басқару шарты бойынша міндеттемелерді орындауға "ҚазАвтоЖол" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамына аудару үшін 179 531 062 мың теңге сомасында қаражат көзделгені ескерілсін.

18) материально-техническое оснащение организаций здравоохранения на местном уровне;
19) закуп вакцин и других иммунобиологических препаратов;
20) повышение заработной платы работников организаций здравоохранения местных исполнительных органов;
21) приобретение жилищ коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения;
22) обеспечение радиационной безопасности;
23) увеличение оплаты труда медицинским работникам государственных организаций физической культуры и спорта;
24) возмещение части затрат субъектов предпринимательства по строительству объектов придорожного сервиса;
25) обеспечение и проведение выборов акимов районов (городов областного значения).
Порядок использования целевых текущих трансфертов областными бюджетами, бюджетами городов республиканского значения, столицы на 2025 год, указанных в подпункте 7) части первой настоящей статьи, определяется на основании решения Правительства Республики Казахстан.
Статья 15. Распределение средств на кредитование областных бюджетов на предоставление микрокредитов сельскому населению для масштабирования проекта по повышению доходов сельского населения определяется на основании решения Правительства Республики Казахстан.
Статья 16. Распределение средств на кредитование областных бюджетов, бюджетов городов республиканского значения, столицы на инвестиционные проекты в агропромышленном комплексе определяется на основании решения Правительства Республики Казахстан.
Статья 17. Распределение и (или) порядок использования средств на возмещение ущерба работникам ликвидированных шахт, переданных в товарищество с ограниченной ответственностью "Карагандаликвидшахт", определяются на основании решения Правительства Республики Казахстан.
Статья 18. Утвердить резерв Правительства Республики Казахстан на 2025 год в сумме 375 704 477 тысяч тенге.
Статья 19. Учесть, что в составе затрат Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан на 2025 год предусмотрены средства на формирование и хранение государственного материального резерва в сумме 10 490 926 тысяч тенге с отражением в доходах республиканского бюджета средств от реализации материальных ценностей, выпущенных в порядке освежения, в сумме 5 200 000 тысяч тенге.
Статья 20. Учесть, что в составе затрат Министерства транспорта Республики Казахстан на 2025 год предусмотрены средства для перечисления акционерному обществу "Национальная компания "ҚазАвтоЖол" на выполнение обязательств по договору доверительного управления государственным имуществом в сумме 179 531 062 тысяч тенге.

21-бап. Қазақстан Республикасының мемлекеттік кепiлдiктерiн беру лимитi 2025 жылы 1 000 000 000 мың теңге мөлшерiнде белгiленсiн.
22-бап. 2025 жылы экспортты қолдау бойынша мемлекеттік кепілдіктер беру лимиті 200 000 000 мың теңге мөлшерiнде белгiленсiн.
23-бап. 2025 жылға мемлекеттiң кепiлгерлiктер беру лимиті қолданылмайды деп белгіленсін.
24-бап. 2025 жылғы 31 желтоқсанға үкiметтiк борыш лимитi 32 843 600 000 мың теңге мөлшерiнде белгiленсiн.
25-бап. 2025 жылға Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалары бойынша мемлекеттік міндеттемелерінің, оның ішінде мемлекеттік концессиялық мiндеттемелерінің лимитi 4 278 352 764 мың теңге мөлшерінде белгіленсін.
26-бап. 2025 жылға арналған республикалық бюджеттi атқару процесiнде секвестрлеуге жатпайтын республикалық бюджеттiк бағдарламалардың (кіші бағдарламалардың) тiзбесi осы Заңға 5-қосымшаға сәйкес бекiтiлсiн.
2025 жылға арналған жергiлiктi бюджеттердi атқару процесiнде осы Заңға 6-қосымшаға сәйкес жергiлiктi бюджеттiк бағдарламалар секвестрлеуге жатпайды деп белгiленсiн.
27-бап. Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорының және Әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының түсімдері мен шығыстарының болжамы осы Заңға 7-қосымшаға сәйкес бекiтiлсiн.

Статья 21. Установить лимит предоставления государственных гарантий Республики Казахстан в 2025 году в размере 1 000 000 000 тысяч тенге.
Статья 22. Установить лимит предоставления государственных гарантий по поддержке экспорта в 2025 году в размере 200 000 000 тысяч тенге.
Статья 23. Установить, что лимит предоставления поручительств государства на 2025 год не применяется.
Статья 24. Установить лимит правительственного долга на 31 декабря 2025 года в размере 32 843 600 000 тысяч тенге.
Статья 25. Установить лимит государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства, в том числе государственных концессионных обязательств Правительства Республики Казахстан, на 2025 год в размере 4 278 352 764 тысяч тенге.
Статья 26. Утвердить перечень республиканских бюджетных программ (подпрограмм), не подлежащих секвестру в процессе исполнения республиканского бюджета на 2025 год, согласно приложению 5 к настоящему Закону.
Установить, что в процессе исполнения местных бюджетов на 2025 год не подлежат секвестру местные бюджетные программы согласно приложению 6 к настоящему Закону.
Статья 27. Утвердить прогноз поступлений и расходов Государственного фонда социального страхования и Фонда социального медицинского страхования согласно приложению 7 к настоящему Закону.

207
Қазақстан Республикасының Экология және табиғи ресурстар министрлігі
11 545 706
001
Экология және табиғи ресурстар саласындағы қызметті үйлестіру жөніндегі көрсетілетін қызметтер
11 545 706
211
Қазақстан Республикасының Сауда және интеграция министрлігі
5 857 993
001
Ішкі жəне сыртқы сауда саясаты, халықаралық экономикалық интеграция, тұтынушылардың құқықтарын қорғау, техникалық реттеу, стандарттау жəне өлшем бірлігін қамтамасыз ету, шикізаттық емес экспортты дамыту жəне ілгерілету саласында мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру
5 857 993
217
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі
183 368 742
001
Бюджеттік жоспарлауды, мемлекеттік бюджетті атқаруды және оның атқарылуын бақылауды қамтамасыз ету жөніндегі көрсетілетін қызметтер
132 546 893
002
Халықаралық қаржы ұйымдары қаржыландыратын инвестициялық жобалардың аудитiн жүзеге асыру
18 600
067
Саяси партияларды қаржыландыру
15 227 883
094
Мемлекеттік активтерді басқару
534 399
205
Шекарадағы өткізу пункттерін жаңғырту және техникалық толық жарақтандыру
35 040 967
223
Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
9 816 894
001
Цифрландыру, инновациялар, аэроғарыш және электрондық өнеркәсіп, ақпараттандыру және байланыс саласындағы ақпараттық қауіпсіздік (киберқауіпсіздік), топография-геодезия және картография саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру
9 816 894
227
Қазақстан Республикасының Ғылым және жоғары білім министрлігі
237 087 507
130
Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет субъектілерін базалық қаржыландыру
11 142 300
217
Ғылымды дамыту
225 945 207
228
Қазақстан Республикасының Көлік министрлігі
13 051 817
001
Көлік және коммуникация саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру
13 051 817
229
Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп және құрылыс министрлігі
6 903 105
001
Өнеркәсіп, қорғаныс өнеркәсібі, геология, бірыңғай әскери-техникалық саясатты және әскери-техникалық ынтымақтастықты жүргізуге қатысу, қорғаныстық тапсырысты қалыптастыру, орналастыру және орындау саласындағы басшылық, индустриялық саясатты қалыптастыру, инфрақұрылымды және бәсекелестік нарықты, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру
6 903 105
241
Қазақстан Республикасының Энергетика министрлігі
6 278 296
001
Энергетика, атом энергиясы, мұнай-газ және мұнай-химия өнеркәсібі саласындағы қызметті үйлестіру жөніндегі көрсетілетін қызметтер
6 278 296
243
Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі
12 242 664
001
Инвестициялар тарту жөніндегі мемлекеттік саясатты қалыптастыру, экономикалық саясатты дамыту, табиғи монополиялар субъектілерінің қызметін peттеу, өңірлік даму және кәсіпкерлікті дамыту саласындағы қызметті үйлестіру жөніндегі көрсетілетін қызметтер

207
Министерство экологии и природных ресурсов Республики Казахстан
11 545 706
001
Услуги по координации деятельности в сфере экологии и природных ресурсов
11 545 706
211
Министерство торговли и интеграции Республики Казахстан
5 857 993
001
Формирование и реализация политики государства в сфере внутренней и внешней торговой политики, международной экономической интеграции, защиты прав потребителей, технического регулирования, стандартизации и обеспечения единства измерений, развития и продвижения несырьевого экспорта
5 857 993
217
Министерство финансов Республики Казахстан
183 368 742
001
Услуги по обеспечению бюджетного планирования, исполнения и контроля за исполнением государственного бюджета
132 546 893
002
Осуществление аудита инвестиционных проектов, финансируемых международными финансовыми организациями
18 600
067
Финансирование политических партий
15 227 883
094
Управление государственными активами
534 399
205
Модернизация и техническое дооснащение пунктов пропуска на границе
35 040 967
223
Министерство цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
9 816 894
001
Формирование и реализация политики государства в сфере цифровизации, инноваций, аэрокосмической и электронной промышленности, информационной безопасности в сфере информатизации и связи (кибербезопасности), топографо-геодезии и картографии
9 816 894
227
Министерство науки и высшего образования Республики Казахстан
237 087 507
130
Базовое финансирование субъектов научной и (или) научно-технической деятельности
11 142 300
217
Развитие науки
225 945 207
228
Министерство транспорта Республики Казахстан
13 051 817
001
Формирование и реализация политики государства в области транспорта и коммуникаций
13 051 817
229
Министерство промышленности и строительства Республики Казахстан
6 903 105
001
Формирование и реализация политики государства в сфере промышленности, оборонной промышленности, геологии, участие в проведении единой военно-технической политики и военно-технического сотрудничества, руководство в области формирования, размещения и выполнения оборонного заказа, формирования индустриальной политики, развития инфраструктуры и конкурентного рынка, строительства, жилищно-коммунального хозяйства
6 903 105
241
Министерство энергетики Республики Казахстан
6 278 296
001
Услуги по координации деятельности в сфере энергетики, атомной энергии, нефтегазовой и нефтехимической промышленности
6 278 296
243
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
12 242 664
001
Услуги по формированию государственной политики по привлечению инвестиций, развитию экономической политики, регулированию деятельности субъектов естественных монополий, координации деятельности в области регионального развития и развития предпринимательства

11 295 626
006
Халықаралық ұйымдармен бірлесіп жүзеге асырылатын жобаларды зерттеулердің іске асырылуын қамтамасыз ету
620 459
057
Қазақстанның Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымымен ынтымақтастығы шеңберінде Қазақстанның Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымының бастамалары мен құралдарына қатысуы
163 379
096
Қазақстан Республикасы мен Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымының арасындағы ынтымақтастық шеңберінде Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық жағдайына зерттеулер жүргізу
163 200
406
Қазақстан Республикасының Жоғары аудиторлық палатасы
6 310 473
001
Қазақстан Республикасы Жоғары аудиторлық палатасының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі көрсетілетін қызметтер
5 560 776
007
Мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау жүйесін жетілдіру
749 697
608
Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк қызмет iстерi агенттiгi
5 376 131
001
Мемлекеттік қызмет саласындағы бірыңғай мемлекеттiк саясатты қалыптастыру және іске асыру
4 952 566
008
Мемлекеттік қызмет саласындағы өңірлік хабты институционалдық қолдау
253 000
012
Республиканың мемлекеттiк қызмет кадрларын тестілеу жөніндегі көрсетілетін қызметтер
170 565
626
Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі
26 291 823
001
Реформаларды қалыптастыруға және тиімді іске асыруға жәрдемдесу жөніндегі көрсетілетін қызметтер, стратегиялық жоспарлау, мемлекеттік статистикалық қызмет салаларында мемлекеттік саясатты жүзеге асыру, мемлекеттік басқару жүйесі мен квазимемлекеттік секторды жетілдіруге қатысу
19 008 476
002
Статистикалық ақпаратты ұсынуды қамтамасыз ету
7 008 632
003
Халықаралық міндеттемелерді орындау және орнықты даму мақсаттарына қол жеткізу мақсатында Қазақстан Республикасындағы балалар мен әйелдердің жағдайын мониторингтеу үшін мультииндикаторлық кластерлік зерттеп-қарауды жүргізу
274 715
627
Қазақстан Республикасының Бәсекелестікті қорғау және дамыту агенттігі
3 625 846
001
Бәсекелестікті қорғау және монополистік қызметті шектеу саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру жөніндегі уәкілетті органның қызметін қамтамасыз ету
3 625 846
628
Қазақстан Республикасының Қаржылық мониторинг агенттігі
18 416 580
001
Кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимылды, экономикалық және қаржылық құқық бұзушылықтарға қарсы күресті қамтамасыз ету жөніндегі көрсетілетін қызметтер
18 416 580
637
Қазақстан Республикасы Конституциялық Сотының Аппараты
1 672 035
001
Республика аумағында Қазақстан Республикасы Конституциясының үстемдігін қамтамасыз ету
1 672 035
651
Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрлігі

11 295 626
006
Обеспечение реализации исследований проектов, осуществляемых совместно с международными организациями
620 459
057
Участие Казахстана в инициативах и инструментах Организации экономического сотрудничества и развития в рамках сотрудничества Казахстана с Организацией экономического сотрудничества и развития
163 379
096
Проведение исследования социально-экономического положения Республики Казахстан в рамках сотрудничества между Республикой Казахстан и Организацией экономического сотрудничества и развития
163 200
406
Высшая аудиторская палата Республики Казахстан
6 310 473
001
Услуги по обеспечению деятельности Высшей аудиторской палаты Республики Казахстан
5 560 776
007
Совершенствование системы государственного аудита и финансового контроля
749 697
608
Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы
5 376 131
001
Формирование и реализация единой государственной политики в сфере государственной службы
4 952 566
008
Институциональная поддержка регионального хаба в сфере государственной службы
253 000
012
Услуги по тестированию кадров государственной службы республики
170 565
626
Агентство по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан
26 291 823
001
Услуги по содействию в формировании и эффективной реализации реформ, осуществление государственной политики в сферах стратегического планирования, государственной статистической деятельности, участие в совершенствовании системы государственного управления и квазигосударственного сектора
19 008 476
002
Обеспечение предоставления статистической информации
7 008 632
003
Проведение мультииндикаторного кластерного обследования для мониторинга положения детей и женщин в Республике Казахстан в целях выполнения международных обязательств и достижения целей устойчивого развития
274 715
627
Агентство по защите и развитию конкуренции Республики Казахстан
3 625 846
001
Обеспечение деятельности уполномоченного органа по формированию государственной политики в области защиты конкуренции и ограничения монополистической деятельности
3 625 846
628
Агентство Республики Казахстан по финансовому мониторингу
18 416 580
001
Услуги по обеспечению противодействия легализации (отмыванию) доходов и финансированию терроризма, борьбы с экономическими и финансовыми правонарушениями
18 416 580
637
Аппарат Конституционного Суда Республики Казахстан
1 672 035
001
Обеспечение верховенства Конституции Республики Казахстан на территории Республики
1 672 035
651
Министерство культуры и информации Республики Казахстан

6 362 112
002
Қоғамдық келісім саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру
6 362 112
652
Қазақстан Республикасының Су ресурстары және ирригация министрлігі
9 443 986
001
Су қорын пайдалану және қорғау, сумен жабдықтау, су бұру саласындағы қызметті үйлестіру жөніндегі көрсетілетін қызметтер
9 443 986
690
Қазақстан Республикасының Орталық сайлау комиссиясы
20 289 842
001
Сайлау өткізуді ұйымдастыру
1 276 110
002
Сайлау өткізу
9 763 217
004
Облыстық бюджеттерге аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) әкімдерін сайлауды қамтамасыз етуге және өткізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
9 250 515
693
Материалдық-техникалық қамтамасыз ету басқармасы
26 367 302
001
Қазақстан Республикасы Парламентінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі көрсетілетін қызметтер
26 367 302
694
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Іс Басқармасы
87 561 945
001
Қазақстан Республикасы Президенті Іс Басқармасының мемлекеттік функциялары мен өкілеттіктерін жүзеге асыруды қамтамасыз ету жөніндегі көрсетілетін қызметтер
85 830 155
009
Қазақстан Республикасы Президенттік орталығының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі көрсетілетін қызметтер
1 731 790
02
Қорғаныс
1 213 563 312
202
Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар министрлігі
195 821 843
001
Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою, өнеркәсіптік қауіпсіздік, мемлекеттік материалдық резерв саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыруды ұйымдастыру
170 908 266
006
Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардан қорғау объектілерін салу және реконструкциялау
6 219 415
007
Төтенше жағдайлар жөніндегі органдар мен мекемелердің күрделі шығыстары
18 694 162
208
Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі
644 933 910
001
Қорғанысты және Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерін ұйымдастыру саласындағы мемлекеттік саясатты айқындау және іске асыру жөніндегі көрсетілетін қызметтер
4 656 558
047
Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің жауынгерлік, жұмылдыру дайындығын қамтамасыз ету
640 277 352
229
Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп және құрылыс министрлігі
372 807 559
004
Мемлекеттік қорғаныстық тапсырысты орындауды қамтамасыз ету
372 807 559
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
1 316 756 306
109
Қазақстан Республикасы Үкіметінің Аппараты
2 295 663
002
Мемлекеттік мекемелерді фельдъегерлік байланыспен қамтамасыз ету жөніндегі көрсетілетін қызметтер
2 295 663
201
Қазақстан Республикасының Iшкi iстер министрлiгi
399 039 102
015
Халықты жеке басты куәландыратын құжаттармен, жүргізуші куәліктерімен, көлік құралдарын мемлекеттік тіркеу үшін құжаттармен, нөмірлік белгілермен қамтамасыз ету

6 362 112
002
Реализация государственной политики в сфере общественного согласия
6 362 112
652
Министерство водных ресурсов и ирригации Республики Казахстан
9 443 986
001
Услуги по координации деятельности в сфере использования и охраны водного фонда, водоснабжения, водоотведения
9 443 986
690
Центральная избирательная комиссия Республики Казахстан
20 289 842
001
Организация проведения выборов
1 276 110
002
Проведение выборов
9 763 217
004
Целевые текущие трансферты областным бюджетам на обеспечение и проведение выборов акимов районов (городов областного значения)
9 250 515
693
Управление материально-технического обеспечения
26 367 302
001
Услуги по обеспечению деятельности Парламента Республики Казахстан
26 367 302
694
Управление Делами Президента Республики Казахстан
87 561 945
001
Услуги по обеспечению осуществления государственных функций и полномочий Управления Делами Президента Республики Казахстан
85 830 155
009
Услуги по обеспечению деятельности Президентского центра Республики Казахстан
1 731 790
02
Оборона
1 213 563 312
202
Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
195 821 843
001
Формирование и организация реализации государственной политики в области предупреждения и ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, промышленной безопасности, государственного материального резерва
170 908 266
006
Строительство и реконструкция объектов защиты от чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера
6 219 415
007
Капитальные расходы органов и учреждений по чрезвычайным ситуациям
18 694 162
208
Министерство обороны Республики Казахстан
644 933 910
001
Услуги по определению и реализации государственной политики в области организации обороны и Вооруженных Сил Республики Казахстан
4 656 558
047
Обеспечение боевой, мобилизационной готовности Вооруженных Сил Республики Казахстан
640 277 352
229
Министерство промышленности и строительства Республики Казахстан
372 807 559
004
Обеспечение исполнения государственного оборонного заказа
372 807 559
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
1 316 756 306
109
Аппарат Правительства Республики Казахстан
2 295 663
002
Услуги по обеспечению фельдъегерской связью государственных учреждений
2 295 663
201
Министерство внутренних дел Республики Казахстан
399 039 102
015
Обеспечение населения документами, удостоверяющими личность, водительскими удостоверениями, документами, номерными знаками для государственной регистрации транспортных средств

392 247
053
Арнаулы медициналық резервті сақтауды қамтамасыз ету және денсаулық сақтау инфрақұрылымын дамыту
109 230 797
067
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін қамтамасыз ету
17 293 651
070
Қоғамдық денсаулықты сақтау
48 553 278
074
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне жергілікті атқарушы органдардың денсаулық сақтау ұйымдары жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
1 405 341
694
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Іс Басқармасы
43 905 387
028
Қазақстан Республикасы Президенті Іс Басқармасы медициналық ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
43 905 387
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
6 108 396 231
213
Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгi
6 108 396 231
001
Еңбек, халықты жұмыспен қамту, әлеуметтік қорғау және көші-қон саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру
14 674 211
027
Азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қамсыздандыру және олардың төлемдерін жүргізу
6 049 131 600
034
Еңбекті қорғау саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер
165 000
058
Республикалық деңгейде халықты әлеуметтік қорғау және көмек көрсету, сондай-ақ әлеуметтік қорғау жүйесін жетілдіру және инфрақұрылымды дамыту
32 825 083
068
Нәтижелі жұмыспен қамтуды дамыту
2 997 335
074
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарының медицина қызметкерлерінің жалақысын көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
3 119 315
076
Біліктілік жүйесін дамыту
193 714
083
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
5 289 973
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
257 084 245
229
Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп және құрылыс министрлігі
216 668 495
039
Жетісу облысының бюджетіне Сарқан ауданының Лепсі ауылы Балқаш көлінің жағалауында "Балқаш" туристік-рекреациялық демалыс аймағының инженерлік-коммуникациялық желісін салуға берілетін нысаналы даму трансферттері
2 172 484
228
Тұрғын үй құрылысы саласындағы іс-шараларды іске асыру
104 600 368
229
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы іс-шараларды іске асыру
109 895 643
241
Қазақстан Республикасының Энергетика министрлігі
40 415 750
002
Жылумен жабдықтау жүйелерін дамыту
40 415 750
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк

392 247
053
Обеспечение хранения специального медицинского резерва и развитие инфраструктуры здравоохранения
109 230 797
067
Обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
17 293 651
070
Охрана общественного здоровья
48 553 278
074
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на повышение заработной платы работников организаций здравоохранения местных исполнительных органов
1 405 341
694
Управление Делами Президента Республики Казахстан
43 905 387
028
Обеспечение деятельности медицинских организаций Управления Делами Президента Республики Казахстан
43 905 387
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
6 108 396 231
213
Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
6 108 396 231
001
Формирование государственной политики в области труда, занятости, социальной защиты и миграции населения
14 674 211
027
Социальное обеспечение отдельных категорий граждан и их сопровождение по выплатам
6 049 131 600
034
Прикладные научные исследования в области охраны труда
165 000
058
Оказание социальной защиты и помощи населению на республиканском уровне, а также совершенствование системы социальной защиты и развитие инфраструктуры
32 825 083
068
Развитие продуктивной занятости
2 997 335
074
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на повышение заработной платы медицинских работников центров оказания специальных социальных услуг
3 119 315
076
Развитие системы квалификаций
193 714
083
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
5 289 973
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
257 084 245
229
Министерство промышленности и строительства Республики Казахстан
216 668 495
039
Целевые трансферты на развитие бюджету области Жетісу на строительство инженерно-коммуникационной сети туристско-рекреационной зоны отдыха "Балхаш" на побережье озера Балхаш с.Лепсы Сарканского района
2 172 484
228
Реализация мероприятий в области жилищного строительства
104 600 368
229
Реализация мероприятий в области жилищно-коммунального хозяйства
109 895 643
241
Министерство энергетики Республики Казахстан
40 415 750
002
Развитие систем теплоснабжения
40 415 750
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство

17 141 313
211
Қазақстан Республикасының Сауда және интеграция министрлігі
8 539 547
090
Қазақстандық тауарлардың сыртқы нарыққа экспортын ілгерілетуге жәрдемдесу
8 539 547
229
Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп және құрылыс министрлігі
8 515 583
057
Өнеркәсіп саласындағы технологиялық сипаттағы қолданбалы ғылыми зерттеулер
2 597 789
090
Өнеркәсіп салаларының дамуына жәрдемдесу
3 303 388
225
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметін жетілдіру іс-шараларын іске асыру
2 614 406
241
Қазақстан Республикасының Энергетика министрлігі
86 183
040
Мұнай-газ химиясы өнеркәсібін және жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттардағы жергілікті қамтуды дамыту
86 183
12
Көлiк және коммуникация
1 221 010 724
223
Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
183 878 079
003
"Электрондық үкіметті", инфокоммуникациялық инфрақұрылымды және ақпараттық қауіпсіздікті дамыту
107 411 122
008
Ғарыш қызметі және ақпараттық қауіпсіздік салаларындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер
1 016 652
010
Ғарыш инфрақұрылымының сақталуын және оның пайдаланылуын кеңейтуді қамтамасыз ету
5 363 038
011
Пилотсыз ғарыш аппараттарын ұшыру үшін орта сыныптағы ғарыштық мақсаттағы жаңа буын зымыранының базасында "Бәйтерек" ғарыштық зымыран кешенін құру
60 862 510
013
"KazEOSat-MR" айыру қабілеті орташа Жерді қашықтан зондтау ғарыш жүйесін құру және пайдалануға беру
9 224 757
228
Қазақстан Республикасының Көлік министрлігі
1 037 132 645
003
Республикалық деңгейде автомобиль жолдарын дамыту
181 388 263
013
Тұрақты авиатасымалдарды субсидиялау
6 418 439
015
Әлеуметтік маңызы бар облысаралық қатынастар бойынша теміржол жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
54 411 984
034
"Астана қаласының жаңа көлік жүйесі. LRT (әуежайдан жаңа теміржол вокзалына дейінгі учаске)" жобасы шеңберінде іс-шараларды іске асыру
332 416 045
091
Ортақ пайдаланымдағы автомобиль жолдарын жөндеу және олардың сапасын жақсартуға бағытталған күтіп-ұстауды ұйымдастыру
154 551 091
092
Су көлігін және су инфрақұрылымын дамыту, күтіп-ұстау
27 597 806
093
Азаматтық авиацияны және әуе көлігін дамыту
1 317 500
207
Шекара бөлімшелерін жобалау және салу
4 000 000
212
Әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдаушының және вагондар (контейнерлер) операторларының вагондарды сатып алуына кредит беру және қаржы лизингі кезінде сыйақы мөлшерлемелерін субсидиялау
20 000 000
213
Қалалық рельстік көліктің дамуын қамтамасыз ету
28 600 000
233
Мемлекеттік мүлікті сенімгерлік басқару шарты бойынша міндеттемелерді орындау

17 141 313
211
Министерство торговли и интеграции Республики Казахстан
8 539 547
090
Содействие продвижению экспорта казахстанских товаров на внешние рынки
8 539 547
229
Министерство промышленности и строительства Республики Казахстан
8 515 583
057
Прикладные научные исследования технологического характера в области промышленности
2 597 789
090
Содействие развитию отраслей промышленности
3 303 388
225
Реализация мероприятий по совершенствованию архитектурной, градостроительной и строительной деятельности
2 614 406
241
Министерство энергетики Республики Казахстан
86 183
040
Развитие нефтегазохимической промышленности и местного содержания в контрактах на недропользование
86 183
12
Транспорт и коммуникации
1 221 010 724
223
Министерство цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
183 878 079
003
Развитие "электронного правительства", инфокоммуникационной инфраструктуры и информационной безопасности
107 411 122
008
Прикладные научные исследования в области космической деятельности и информационной безопасности
1 016 652
010
Обеспечение сохранности и расширения использования космической инфраструктуры
5 363 038
011
Создание космического ракетного комплекса "Байтерек" на базе ракеты космического назначения среднего класса нового поколения для запусков беспилотных космических аппаратов
60 862 510
013
Создание и ввод в эксплуатацию космической системы дистанционного зондирования Земли среднего разрешения "KazEOSat-MR"
9 224 757
228
Министерство транспорта Республики Казахстан
1 037 132 645
003
Развитие автомобильных дорог на республиканском уровне
181 388 263
013
Субсидирование регулярных авиаперевозок
6 418 439
015
Субсидирование железнодорожных пассажирских перевозок по социально значимым межобластным сообщениям
54 411 984
034
Реализация мероприятий в рамках проекта "Новая транспортная система города Астаны. LRT (участок от аэропорта до нового железнодорожного вокзала)"
332 416 045
091
Ремонт и организация содержания, направленные на улучшение качества автомобильных дорог общего пользования
154 551 091
092
Развитие, содержание водного транспорта и водной инфраструктуры
27 597 806
093
Развитие гражданской авиации и воздушного транспорта
1 317 500
207
Проектирование и строительство пограничных отделений
4 000 000
212
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании и финансовом лизинге на приобретение вагонов перевозчиками пассажиров по социально значимым сообщениям и операторами вагонов (контейнеров)
20 000 000
213
Обеспечение развития городского рельсового транспорта
28 600 000
233
Выполнение обязательств по договору доверительного управления государственным имуществом

252 140 981
Бюджеттік кредиттер
510 480 002
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
415 000 000
212
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі
390 000 000
014
Ауыл халқының кірісін арттыру жөніндегі жобаны ауқымды түрде қолдану мақсатында ауыл халқына микрокредиттер беру үшін облыстық бюджеттерге кредит беру
50 000 000
202
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне агроөнеркәсіптік кешендегі инвестициялық жобаларға кредит беру
200 000 000
262
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қолдау жөніндегі іс-шараларды жүргізу үшін "Аграрлық несие корпорациясы" АҚ-ға кредит беру
140 000 000
243
Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі
25 000 000
034
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға берілетін бюджеттік кредиттер
25 000 000
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
30 000 000
229
Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп және құрылыс министрлігі
30 000 000
036
Өңдеуші өнеркәсіптің ірі жобаларын қаржыландыру үшін кейіннен "Қазақстанның Даму Банкі" АҚ-ға кредит бере отырып, "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" АҚ-ға кредит беру
15 000 000
218
Автобустарды лизингке өткізу бойынша "Қазақстанның Даму Банкі" АҚ арқылы кейіннен "Өнеркәсіпті дамыту қоры" АҚ-ға кредит бере отырып, "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" АҚ-ға кредит беру
15 000 000
12
Көлiк және коммуникация
65 480 002
228
Қазақстан Республикасының Көлік министрлігі
65 480 002
004
Жолаушылар вагондары паркін жаңартуды қаржыландыру үшін кейіннен "Жолаушылар тасымалы" АҚ-ға кредит бере отырып, кейіннен "Қазақстан темір жолы" ұлттық компаниясы" АҚ-ға кредит берумен, "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" АҚ-ға кредит беру
65 480 002
Санаты
Атауы
Cомасы, мың теңге
Сыныбы
Iшкi сыныбы
Бюджеттік кредиттерді өтеу
258 339 021
5
Бюджеттік кредиттерді өтеу
258 339 021
01
Бюджеттік кредиттерді өтеу
258 339 021
1
Мемлекеттік бюджеттен берілген бюджеттік кредиттерді өтеу
258 339 021
Функционалдық топ
Атауы
Cомасы, мың теңге
Әкімші
Бағдарлама
IV. Қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо
46 891 300
Қаржы активтерін сатып алу
46 891 300
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк көрсетілетін қызметтер
15 874 081
217
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі
7 629 694
006
Халықаралық қаржы ұйымдарының акцияларын сатып алу
137 329
208
Еуразия даму банкінің төленген жарғылық капиталындағы үлесін сатып алу
7 492 365

252 140 981
Бюджетные кредиты
510 480 002
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
415 000 000
212
Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
390 000 000
014
Кредитование областных бюджетов на предоставление микрокредитов сельскому населению для масштабирования проекта по повышению доходов сельского населения
50 000 000
202
Кредитование областных бюджетов, бюджетов городов республиканского значения, столицы на инвестиционные проекты в агропромышленном комплексе
200 000 000
262
Кредитование АО "Аграрная кредитная корпорация" для проведения мероприятий по поддержке субъектов агропромышленного комплекса
140 000 000
243
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
25 000 000
034
Бюджетные кредиты местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов
25 000 000
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
30 000 000
229
Министерство промышленности и строительства Республики Казахстан
30 000 000
036
Кредитование АО "Национальный управляющий холдинг "Байтерек" с последующим кредитованием АО "Банк Развития Казахстана" для финансирования крупных проектов обрабатывающей промышленности
15 000 000
218
Кредитование АО "Национальный управляющий холдинг "Байтерек" с последующим кредитованием АО "Фонд развития промышленности" через АО "Банк Развития Казахстана" по реализации в лизинг автобусов
15 000 000
12
Транспорт и коммуникации
65 480 002
228
Министерство транспорта Республики Казахстан
65 480 002
004
Кредитование АО "Фонд национального благосостояния "Самрук-Қазына" с последующим кредитованием АО "Национальная компания "Қазақстан темір жолы" с последующим кредитованием АО "Пассажирские перевозки" для финансирования обновления парка пассажирских вагонов
65 480 002
Категория
Наименование
Сумма, тыс. тенге
Класс
Подкласс
Погашение бюджетных кредитов
258 339 021
5
Погашение бюджетных кредитов
258 339 021
01
Погашение бюджетных кредитов
258 339 021
1
Погашение бюджетных кредитов, выданных из государственного бюджета
258 339 021
Функциональная группа
Наименование
Сумма, тыс. тенге
Администратор
Программа
IV. Cальдо по операциям с финансовыми активами
46 891 300
Приобретение финансовых активов
46 891 300
01
Государственные услуги общего характера
15 874 081
217
Министерство финансов Республики Казахстан
7 629 694
006
Приобретение акций международных финансовых организаций
137 329
208
Приобретение доли в оплаченном уставном капитале Евразийского банка развития
7 492 365

22 991 313 368
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк көрсетілетін қызметтер
912 634 951
101
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігі
15 365 760
001
Мемлекет басшысының қызметін қамтамасыз ету
15 365 760
106
Адам құқықтары жөніндегі ұлттық орталық
1 241 349
001
Адамның және азаматтың құқықтары мен бостандықтарының сақталуын қадағалау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
1 241 349
107
Қазақстан Республикасы Жоғары Сот Кеңесінің Аппараты
1 145 366
001
Қазақстан Республикасы Жоғары Сот Кеңесінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі көрсетілетін қызметтер
1 145 366
109
Қазақстан Республикасы Үкіметінің Аппараты
4 448 020
001
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі көрсетілетін қызметтер
4 448 020
201
Қазақстан Республикасының Iшкi iстер министрлiгi
192 220 279
001
Қоғамдық тәртіпті қорғау және қоғамдық қауіпсіздікті қамтамасыз ету, қылмыстық-атқару жүйесі саласындағы мемлекеттік саясатты айқындау және оның іске асырылуын ұйымдастыру жөніндегі көрсетілетін қызметтер
192 220 279
204
Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгi
113 840 845
001
Сыртқы саяси қызметті үйлестіру жөніндегі көрсетілетін қызметтер
85 486 272
005
Шетелдік іссапарлар
3 000 000
008
Шетелдегі дипломатиялық өкілдіктердің арнайы, инженерлік-техникалық және нақты қорғалуын қамтамасыз ету
238 812
013
Халықаралық ұйымдарда, Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығының жарғылық және басқа органдарында Қазақстан Республикасының мүдделерін білдіру
849 955
017
Қазақстан Республикасының халықаралық ұйымдарға, өзге де халықаралық және басқа органдарға қатысуы
21 979 202
019
Ақпараттық-имидждік саясаттың іске асырылуын қамтамасыз ету
1 651 604
021
Шетелде Қазақстан Республикасы азаматтарының құқықтары мен мүдделерін қорғау жөніндегі іс-шараларды қамтамасыз ету
60 000
022
Шетелдегі отандастармен және Қазақстан Республикасына келген этникалық қазақтармен байланыстарды және қатынастарды дамытуға жәрдемдесу
575 000
207
Қазақстан Республикасының Экология және табиғи ресурстар министрлігі
11 089 137
001
Экология және табиғи ресурстар саласындағы қызметті үйлестіру жөніндегі көрсетілетін қызметтер
11 089 137
211
Қазақстан Республикасының Сауда және интеграция министрлігі
5 743 261
001
Ішкі жəне сыртқы сауда саясаты, халықаралық экономикалық интеграция, тұтынушылардың құқықтарын қорғау, техникалық реттеу, стандарттау жəне өлшем бірлігін қамтамасыз ету, шикізаттық емес экспортты дамыту жəне ілгерілету саласында мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру
5 743 261
217
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі
147 271 926
001
Бюджеттік жоспарлауды, мемлекеттік бюджетті атқаруды және оның атқарылуын бақылауды қамтамасыз ету жөніндегі көрсетілетін қызметтер

22 991 313 368
01
Государственные услуги общего характера
912 634 951
101
Администрация Президента Республики Казахстан
15 365 760
001
Обеспечение деятельности Главы государства
15 365 760
106
Национальный центр по правам человека
1 241 349
001
Услуги по наблюдению за соблюдением прав и свобод человека и гражданина
1 241 349
107
Аппарат Высшего Судебного Совета Республики Казахстан
1 145 366
001
Услуги по обеспечению деятельности Высшего Судебного Совета Республики Казахстан
1 145 366
109
Аппарат Правительства Республики Казахстан
4 448 020
001
Услуги по обеспечению деятельности Премьер-Министра Республики Казахстан
4 448 020
201
Министерство внутренних дел Республики Казахстан
192 220 279
001
Услуги по определению и организации реализации государственной политики в области охраны общественного порядка и обеспечения общественной безопасности, уголовно-исполнительной системы
192 220 279
204
Министерство иностранных дел Республики Казахстан
113 840 845
001
Услуги по координации внешнеполитической деятельности
85 486 272
005
Заграничные командировки
3 000 000
008
Обеспечение специальной, инженерно-технической и физической защиты дипломатических представительств за рубежом
238 812
013
Представление интересов Республики Казахстан в международных организациях, уставных и других органах Содружества Независимых Государств
849 955
017
Участие Республики Казахстан в международных организациях, иных международных и прочих органах
21 979 202
019
Обеспечение реализации информационно-имиджевой политики
1 651 604
021
Обеспечение мероприятий по защите прав и интересов граждан Республики Казахстан за рубежом
60 000
022
Содействие развитию связей и контактов с соотечественниками за рубежом и этническими казахами, прибывшими в Республику Казахстан
575 000
207
Министерство экологии и природных ресурсов Республики Казахстан
11 089 137
001
Услуги по координации деятельности в сфере экологии и природных ресурсов
11 089 137
211
Министерство торговли и интеграции Республики Казахстан
5 743 261
001
Формирование и реализация политики государства в сфере внутренней и внешней торговой политики, международной экономической интеграции, защиты прав потребителей, технического регулирования, стандартизации и обеспечения единства измерений, развития и продвижения несырьевого экспорта
5 743 261
217
Министерство финансов Республики Казахстан
147 271 926
001
Услуги по обеспечению бюджетного планирования, исполнения и контроля за исполнением государственного бюджета

178 538 202
006
Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардан қорғау объектілерін салу және реконструкциялау
1 483 942
007
Төтенше жағдайлар жөніндегі органдар мен мекемелердің күрделі шығыстары
21 137 663
208
Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі
653 617 440
001
Қорғанысты және Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерін ұйымдастыру саласындағы мемлекеттік саясатты айқындау және іске асыру жөніндегі көрсетілетін қызметтер
5 365 228
047
Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің жауынгерлік, жұмылдыру дайындығын қамтамасыз ету
648 252 212
229
Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп және құрылыс министрлігі
284 193 967
004
Мемлекеттік қорғаныстық тапсырысты орындауды қамтамасыз ету
284 193 967
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
1 438 012 742
109
Қазақстан Республикасы Үкіметінің Аппараты
2 626 402
002
Мемлекеттік мекемелерді фельдъегерлік байланыспен қамтамасыз ету жөніндегі көрсетілетін қызметтер
2 626 402
201
Қазақстан Республикасының Iшкi iстер министрлiгi
492 077 630
015
Халықты жеке басты куәландыратын құжаттармен, жүргізуші куәліктерімен, көлік құралдарын мемлекеттік тіркеу үшін құжаттармен, нөмірлік белгілермен қамтамасыз ету
24 126 441
076
Қоғамдық тәртіпті сақтау және қоғамдық қауіпсіздікті қамтамасыз ету
367 476 416
077
Қылмыстық-атқару жүйесінің қызметін ұйымдастыру
78 548 645
078
Ішкі істер органдарының жедел-іздестіру қызметтерін жүзеге асыру
21 926 128
221
Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі
47 108 773
001
Мемлекет қызметін құқықтық жағынан қамтамасыз ету
18 685 086
005
Адвокаттардың және заң консультанттарының заң көмегін көрсетуі
3 111 077
006
Мемлекеттік органдардың нормашығармашылық қызметін ғылыми сүйемелдеу
641 138
009
Халықты құқықтық ақпаратпен қамтамасыз ету және Бірыңғай құқықтық ақпарат жүйесін жүргізу
977 714
047
Төреліктерде, шетелдік төреліктерде, шетелдік мемлекеттік және сот органдарында, сондай-ақ төрелікке дейінгі және сотқа дейінгі дауларды реттеу процесінде мемлекеттің мүдделерін қорғау және білдіру, Қазақстан Республикасы Үкіметінің қатысуымен шетелде өткізілетін сот немесе төрелік талқылаулардың перспективаларын бағалау
8 367 390
065
Сот сараптамалары жөніндегі көрсетілетін қызметтер
15 326 368
410
Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитеті
630 022 518
001
Ұлттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету
610 619 131
002
Ұлттық қауіпсіздік жүйесін дамыту бағдарламасы
19 403 387
501
Қазақстан Республикасының Жоғарғы Соты
99 964 387
001
Сот органдарының азаматтардың және ұйымдардың құқықтарын, бостандықтары мен заңды мүдделерін сотта қорғауды қамтамасыз етуі

178 538 202
006
Строительство и реконструкция объектов защиты от чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера
1 483 942
007
Капитальные расходы органов и учреждений по чрезвычайным ситуациям
21 137 663
208
Министерство обороны Республики Казахстан
653 617 440
001
Услуги по определению и реализации государственной политики в области организации обороны и Вооруженных Сил Республики Казахстан
5 365 228
047
Обеспечение боевой, мобилизационной готовности Вооруженных Сил Республики Казахстан
648 252 212
229
Министерство промышленности и строительства Республики Казахстан
284 193 967
004
Обеспечение исполнения государственного оборонного заказа
284 193 967
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
1 438 012 742
109
Аппарат Правительства Республики Казахстан
2 626 402
002
Услуги по обеспечению фельдъегерской связью государственных учреждений
2 626 402
201
Министерство внутренних дел Республики Казахстан
492 077 630
015
Обеспечение населения документами, удостоверяющими личность, водительскими удостоверениями, документами, номерными знаками для государственной регистрации транспортных средств
24 126 441
076
Охрана общественного порядка и обеспечение общественной безопасности
367 476 416
077
Организация деятельности уголовно-исполнительной системы
78 548 645
078
Осуществление оперативно-розыскной деятельности органов внутренних дел
21 926 128
221
Министерство юстиции Республики Казахстан
47 108 773
001
Правовое обеспечение деятельности государства
18 685 086
005
Оказание юридической помощи адвокатами и юридическими консультантами
3 111 077
006
Научное сопровождение нормотворческой деятельности государственных органов
641 138
009
Обеспечение населения правовой информацией и ведение Единой системы правовой информации
977 714
047
Защита и представление интересов государства в арбитражах, иностранных арбитражах, иностранных государственных и судебных органах, а также в процессе доарбитражного и досудебного урегулирования споров, оценка перспектив судебных или арбитражных разбирательств, проводимых за рубежом с участием Правительства Республики Казахстан
8 367 390
065
Услуги по судебным экспертизам
15 326 368
410
Комитет национальной безопасности Республики Казахстан
630 022 518
001
Обеспечение национальной безопасности
610 619 131
002
Программа развития системы национальной безопасности
19 403 387
501
Верховный Суд Республики Казахстан
99 964 387
001
Обеспечение судебными органами судебной защиты прав, свобод и законных интересов граждан и организаций

757 398
089
Жер қойнауын ұтымды және кешенді пайдалануды қамтамасыз ету және Қазақстан Республикасы аумағының геологиялық зерттелуін арттыру
9 974 344
244
"Қарағандышахтатарату" жауапкершілігі шектеулі серіктестігіне берілген, таратылған шахталардың жұмыскерлеріне келтірілген залалды өтеу
429 946
241
Қазақстан Республикасының Энергетика министрлігі
29 629 976
003
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне газ тасымалдау жүйесін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
18 205 790
036
Атомдық және энергетикалық жобаларды дамыту
6 193 540
041
Жылу-электр энергетикасын дамыту
5 230 646
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
389 593 220
207
Қазақстан Республикасының Экология және табиғи ресурстар министрлігі
83 185 935
036
Тұран жолбарысын реинтродукциялау үшін жағдайлар жасау және Ұлытау таулы алқабының табиғи және тарихи-мәдени объектілерін сақтауға жәрдем көрсету
185 074
037
Қоршаған ортаның сапасын тұрақтандыру және жақсарту
100 176
038
Парниктік газдар шығарындыларын азайту
265 638
039
Гидрометеорологиялық және экологиялық мониторингті дамыту
12 234 172
044
Технологияларды және үздік практикаларды ілгерілету, бизнес пен инвестицияларды дамыту арқылы Қазақстанның "жасыл экономикаға" жылдам көшуіне жәрдемдесу
883 406
256
Орман ресурстары мен жануарлар дүниесін сақтау мен дамытуды басқару, қамтамасыз ету
68 439 055
267
Білімнің және ғылыми зерттеулердің қолжетімділігін арттыру
1 078 414
212
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі
223 350 070
001
Ауыл шаруашылығы және жер ресурстарын пайдалану саласындағы жоспарлау, реттеу, басқару жөніндегі көрсетілетін қызметтер
35 010 408
016
Біріккен Ұлттардың Азық-түлік және ауыл шаруашылығы ұйымына жарналар
940 000
021
Балық ресурстарын сақтау мен дамытуды басқару, қамтамасыз ету
2 515 883
249
Мал шаруашылығын дамыту үшін және мал шаруашылығы өнiмiн өндіруге, өткізуге жағдайлар жасау
56 151 241
250
Қаржылық көрсетілетін қызметтердің қолжетімділігін арттыру
85 826 100
255
Өсімдік шаруашылығы өнiмiн өндіруді, өткізуді дамыту үшін жағдайлар жасау
16 731 557
259
Жер ресурстары туралы ақпаратқа қолжетімділікті арттыру
15 271 436
267
Білімнің және ғылыми зерттеулердің қолжетімділігін арттыру
10 903 445
223
Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
2 777 238
007
Еліміздің мемлекеттік геодезиялық және картографиялық қамтамасыз етілу деңгейін арттыру
2 777 238
652
Қазақстан Республикасының Су ресурстары және ирригация министрлігі

757 398
089
Обеспечение рационального и комплексного использования недр и повышение геологической изученности территории Республики Казахстан
9 974 344
244
Возмещение ущерба работникам ликвидированных шахт, переданных в товарищество с ограниченной ответственностью "Карагандаликвидшахт"
429 946
241
Министерство энергетики Республики Казахстан
29 629 976
003
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на развитие газотранспортной системы
18 205 790
036
Развитие атомных и энергетических проектов
6 193 540
041
Развитие тепло-, электроэнергетики
5 230 646
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
389 593 220
207
Министерство экологии и природных ресурсов Республики Казахстан
83 185 935
036
Создание условий для реинтродукции туранского тигра и оказание содействия в сохранении природных и историко-культурных объектов горного массива Улытау
185 074
037
Стабилизация и улучшение качества окружающей среды
100 176
038
Сокращение выбросов парниковых газов
265 638
039
Развитие гидрометеорологического и экологического мониторинга
12 234 172
044
Содействие ускоренному переходу Казахстана к "зеленой экономике" путем продвижения технологий и лучших практик, развития бизнеса и инвестиций
883 406
256
Управление, обеспечение сохранения и развития лесных ресурсов и животного мира
68 439 055
267
Повышение доступности знаний и научных исследований
1 078 414
212
Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
223 350 070
001
Услуги по планированию, регулированию, управлению в сфере сельского хозяйства и использования земельных ресурсов
35 010 408
016
Взносы в Продовольственную и сельскохозяйственную организацию Объединенных Наций
940 000
021
Управление, обеспечение сохранения и развития рыбных ресурсов
2 515 883
249
Создание условий для развития животноводства и производства, реализации продукции животноводства
56 151 241
250
Повышение доступности финансовых услуг
85 826 100
255
Создание условий для развития производства, реализации продукции растениеводства
16 731 557
259
Повышение доступности информации о земельных ресурсах
15 271 436
267
Повышение доступности знаний и научных исследований
10 903 445
223
Министерство цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
2 777 238
007
Повышение уровня государственного геодезического и картографического обеспечения страны
2 777 238
652
Министерство водных ресурсов и ирригации Республики Казахстан

101
Назарбаев Зияткерлік мектептерінде мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыру
120
Жалпы білім беретін пәндер бойынша халықаралық олимпиадалардың жеңімпаздары мен жүлдегерлеріне және оларды дайындаған педагогтерге біржолғы сыйақы төлеу
126
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне жекеменшік орта білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
006
Техникалық және кәсіптік білімі бар кадрлармен қамтамасыз ету
112
Колледж студенттерін жатақханаларда жаңа енгізілетін орындармен қамтамасыз ету
227
Қазақстан Республикасының Ғылым және жоғары білім министрлігі
204
Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрлармен қамтамасыз ету
105
Студенттерді, магистранттарды және докторанттарды жатақханаларда жаңа енгізілетін орындармен қамтамасыз ету
650
Қазақстан Республикасының Туризм және спорт министрлігі
038
Спорт саласында дарынды балаларды оқыту және тәрбиелеу
100
Спорт саласында дарынды балаларды оқытуды және тәрбиелеуді қамтамасыз ету
651
Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрлігі
005
Мәдениеттегі және өнердегі дарынды балаларды оқыту және тәрбиелеу
101
Мәдениеттегі және өнердегі дарынды балаларды оқытуды және тәрбиелеуді қамтамасыз ету
5
Денсаулық сақтау
226
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі
002
Әлеуметтік медициналық сақтандыру қорына нысаналы жарна
100
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде көрсетілген қызметтерге ақы төлеу
Функционалдық топ
Әкімші
Бағдарлама
Атауы
Кіші бағдарлама
067
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін қамтамасыз ету
106
Әлеуметтік медициналық сақтандыру қоры арқылы қаржыландырылатын бағыттарды қоспағанда, әлеуметтік мәні бар аурулармен ауырған науқастарға медициналық көмек көрсету
107
Санитариялық авиация нысанында медициналық көмек көрсету
070
Қоғамдық денсаулықты сақтау

101
Реализация государственного образовательного заказа в Назарбаев Интеллектуальных школах
120
Выплата единовременного вознаграждения победителям и призерам международных олимпиад по общеобразовательным предметам и подготовившим их педагогам
126
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на размещение государственного образовательного заказа в частных организациях среднего образования
006
Обеспечение кадрами с техническим и профессиональным образованием
112
Обеспечение студентов колледжей вновь вводимыми местами в общежитиях
227
Министерство науки и высшего образования Республики Казахстан
204
Обеспечение кадрами с высшим и послевузовским образованием
105
Обеспечение студентов, магистрантов и докторантов вновь вводимыми местами в общежитиях
650
Министерство туризма и спорта Республики Казахстан
038
Обучение и воспитание одаренных в спорте детей
100
Обеспечение обучения и воспитания одаренных в спорте детей
651
Министерство культуры и информации Республики Казахстан
005
Обучение и воспитание одаренных в культуре и искусстве детей
101
Обеспечение обучения и воспитания одаренных в культуре и искусстве детей
5
Здравоохранение
226
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
002
Целевой взнос в Фонд социального медицинского страхования
Функциональная группа
Администратор
Программа
Наименование
Подпрограмма
100
Оплата услуг, оказанных в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
067
Обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
106
Оказание медицинской помощи больным социально значимыми заболеваниями, за исключением направлений, финансируемых через Фонд социального медицинского страхования
107
Оказание медицинской помощи в форме санитарной авиации
070
Охрана общественного здоровья

100
Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығын қамтамасыз ету
101
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне вакциналарды және басқа да иммундық-биологиялық препараттарды сатып алуға берілетiн ағымдағы нысаналы трансферттер
104
Саламатты өмір салтын насихаттау
105
ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
6
Әлеуметтік көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
213
Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі

100
Обеспечение санитарно-эпидемиологического благополучия населения
101
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на закуп вакцин и других иммунобиологических препаратов
104
Пропаганда здорового образа жизни
105
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
213
Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан

027
Азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қамсыздандыру және олардың төлемдерін жүргізу
142
Зейнетақылар мен жәрдемақылар төлеу
"2025 – 2027 жылдарға арналған
республикалық бюджет туралы"
2024 жылғы 4 желтоқсандағы
Қазақстан Республикасының
№ 141- VIII ҚРЗ Заңына
6-ҚОСЫМША
2025 жылға арналған жергілікті бюджеттерді атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Атауы
Білім беру
Жалпы білім беру
Арнаулы білім беретін оқу бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру Мемлекеттік бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарында жалпы білім беру
Мемлекеттік орта білім беру ұйымдарында жан басына шаққандағы қаржыландыруды іске асыру
Денсаулық сақтау
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
Саламатты өмір салтын насихаттау
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
Шұғыл жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына дейін жеткізуді ұйымдастыру
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемімен қосымша қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
Денсаулық сақтау субъектілерінің қосымша медициналық көмектің көлемін көрсетуі, Call-орталықтардың қызметтер көрсетуі және өзге де шығыстар
"2025 – 2027 жылдарға арналған
республикалық бюджет туралы"
2024 жылғы 4 желтоқсандағы
Қазақстан Республикасының
№ 141- VIII ҚРЗ Заңына
7-ҚОСЫМША
Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорының және Әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының түсімдері мен шығыстарының болжамы
Атауы
Болжам (мың теңге)
2025 жыл 2026 жыл 2027 жыл
Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қоры
Түсімдер

027
Социальное обеспечение отдельных категорий граждан и их сопровождение по выплатам
142
Выплата пенсий и пособий
________________________________________
ПРИЛОЖЕНИЕ 6
к Закону Республики Казахстан
"О республиканском бюджете
на 2025 – 2027 годы"
от 4 декабря 2024 года
№ 141-VIII ЗРК
Перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2025 год
Наименование
Образование
Общеобразовательное обучение
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным учебным программам
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
Общеобразовательное обучение в государственных организациях начального, основного и общего среднего образования
Реализация подушевого финансирования в государственных организациях среднего образования
Здравоохранение
Услуги по охране материнства и детства
Пропаганда здорового образа жизни
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
Оказание дополнительного объема медицинской помощи субъектами здравоохранения, оказание услуг Call-центрами и прочие расходы
_________________________
ПРИЛОЖЕНИЕ 7
к Закону Республики Казахстан
"О республиканском бюджете
на 2025 – 2027 годы"
от 4 декабря 2024 года
№ 141-VIII ЗРК
Прогноз поступлений и расходов Государственного фонда социального страхования и Фонда социального медицинского страхования
Наименование
Прогноз (тыс.тенге)
2025 год
2026 год
2027 год
Государственный фонд социального страхования
Поступления