Қазақстан Республикасының Президентi мен жергiлiктi әкiмдерге уақытша қосымша өкiлеттiк беру туралы
Қазақстан Республикасының Заңы 1993 жылғы 10 желтоқсан N 3600. Күші жойылды - Қазақстан Республикасының 2004.12.20. N 12 Заңымен (өзгеріс 2005 жылғы 1 қаңтардан бастап күшіне енеді)
1-бап. Қазақстан Республикасының Президентiне Конституцияның негiзiнде және соған сәйкес жаңадан сайланатын Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесi бiрiншi сессиясының жұмысы басталғанға дейiнгi мерзiмге заң күшi бар құжаттар шығару құқығы берiлсiн.
Бұл құжаттар Қазақстан Республикасының тиiстi заңдары қабылданғанға дейiн қолданыла бередi деп белгiленсiн.
2-бап. Қазақстан Республикасының Президентiне жаңадан сайланатын Жоғарғы Кеңес бiрiншi сессиясының жұмысы басталғанға дейiнгi мерзiмге және кейiн сол сессия бекiтетiндей етiп қажет болған жағдайда Жоғарғы Кеңестiң Қазақстан Республикасы Конституциясы 64-бабының 12-15, 18 және 20-тармақтарында көзделген өкiлеттiгiн жүзеге асыру құқығы берiлсiн.
3-бап. Қазақстан Республикасының Президентiне жаңадан сайланатын Жоғарғы Кеңес бiрiншi сессиясының жұмысы басталғанға дейiнгi мерзiмге Конституцияның 78-бабының 3, 7 және 16-тармақтарында көзделген өкiлеттiктi дербес жүзеге асыру құқығы берiлсiн.
4-бап. Қазақстан Республикасының Президентiне 1994 жылдың 1-тоқсанын ерекше бөле отырып 1-жартыжылдыққа арналған аванстық республикалық бюджеттi бекiту, кейiн оны жаңадан сайланатын Жоғарғы Кеңес бiрiншi сессиясының қарауына тапсыру құқығы берiлсiн.
5-бап. Жергiлiктi әкiмдерге 1994 жылдың 1-тоқсанын ерекше бөле отырып 1-жартыжылдыққа арналған тиiстi әкiмшiлiк-аумақтық бөлiктердiң аванстық бюджеттерiн бекiту, кейiн оларды жаңадан сайланатын тиiстi жергiлiктi өкiлдi органдардың қарауына тапсыру құқығы берiлсiн.
6-бап. Облыстың әкiмдерiне қазiргi бар ауылдық, селолық Кеңестер шегiнде өзiне бiрнеше елдi мекендердi қамтитын ауылдық (селолық) округтар құру құқығы берiлсiн.
Осы Заң жарияланған күннен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Президентi

О вpеменном делегиpовании Пpезиденту Республики Казахстан и главам местных администpаций дополнительных полномочий
Закон Республики Казахстан от 10 декабpя 1993 года. Утратил силу - Законом РК от 20 декабря 2004 года N 12 (вводится в действие с 1 января 2005 года).
Сноска. Утратил силу Законом РК от 20.12.2004 № 12 (вводится в действие с 01.01.2005).
Статья 1. Предоставить Президенту Республики Казахстан право на срок до начала работы первой сессии вновь избранного Верховного Совета Республики Казахстан издавать, на основе и во исполнение Конституции, акты, имеющие силу закона.
Установить, что эти акты действуют до принятия соответствующих законов Республики Казахстан.
Статья 2. Предоставить Президенту Республики Казахстан право на срок до начала работы первой сессии вновь избранного Верховного Совета с последующим утверждением им осуществлять, в случае необходимости, полномочия Верховного Совета, предусмотренные пунктами 12-15, 18 и 20 ст. 64 Конституции Республики Казахстан.
Статья 3. Предоставить Президенту Республики Казахстан право на срок до начала работы первой сессии вновь избранного Верховного Совета самостоятельно осуществлять полномочия, предусмотренные пунктами 3, 7 и 16 статьи 78 Конституции.
Статья 4. Предоставить Президенту Республики Казахстан право утвердить авансовый республиканский бюджет на первое полугодие с выделением первого квартала 1994 года, с последующим представлением его на рассмотрение первой сессии вновь избранного Верховного Совета.
Статья 5. Предоставить главам местных администраций право утвердить авансовые бюджеты соответствующих административно-территориальных единиц на первое полугодие с выделением первого квартала 1994 года, с последующим представлением их на рассмотрение вновь избранных соответствующих местных представительных органов.
Статья 6. Предоставить главам администраций областей право
образования аульных (сельских) округов в границах существующих
аульных, сельских Советов, включающих в себя несколько населенных
пунктов.
Настоящий Закон вступает в силу со дня его опубликования.
Президент
Республики Казахстан