Қазақстан Республикасы Президентiнiң Заң күшi бар кейбiр Жарлықтарына өзгерiстер мен толықтырулар енiзу туралы
Қазақстан Республикасының Заңы 1997 жылғы 16 мамыр N 110
Қазақстан Республикасы Президентiнiң мынадай Заң күшi бар Жарлықтарына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
1. Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасы Президентiнiң Күзет қызметi туралы" 1995 жылғы 3 қазандағы N 2483 Заң күшi бар Жарлығына (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң Жаршысы, 1995 ж., N 19, 118-құжат; N 23, 142-құжат):
1-бапта:
бiрiншi азатжолдағы екiншi сөйлем алынып тасталсын;
екiншi азатжол "атауы" деген сөзден кейiн "өзiнiң рәмiздерi мен айыры белгiлерi" деген сөздермен толықтырылсын, одан әрi мәтiн бойынша;
2-бапта алтыншы азатжол алынып тасталсын;
5-бапта:
екiншi азатжол алынып тасталсын;
үшiншi азатжол екiншi азатжол болып саналсын, бұл азатжолда "Президенттiң Күзет қызметiнiң бастығы лауазымы бойынша Республикалық ұланның Қолбасшысы болып табылады" деген сөйлем алынып тасталсын;
7-1-бап алынып тасталсын;
8-баптың 8-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Мемлекет Басшысының ақпараттан оқшау қалуына жол бермеу мақсатында Қазақстан Республикасы Президентiнiң байланыс жүйелерiнiң қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету".
2. Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының Ұлттық қауiпсiздiк органдары туралы" 1995 жылғы 21 желтоқсандағы N 2710 Заң күшi бар Жарлығына (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң Жаршысы, 1995 ж., N 24, 157-құжат):
2-баптың 1-тармағында:
6)-тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"6) Қазақстан Республикасының Президентiн, елдiң мемлекеттiк органдарын, Қарлы Күштерiн, басқа да әскерлерi мен әскери құрамаларын бейбiт кезде және соғыс уақытында үкiметтiк байланыспен қамтамасыз ету;";
мынадай мазмұндағы 7)-тармақшамен толықтырылсын:
"7) Қазақстан Республикасының мемлекеттiк органдарында, ұйымдары мен әскери құрамаларында шифрлау жұмысын ұйымдастыру болып табылады.";
6-баптың 2-тармағы "арнаулы қызметтерiмен" деген сөздерден кейiн "және үкiметтiк байланыс органдарымен" деген сөздермен толықтырылсын;
7-бап:
"Қазақстан Республикасы Ұлттық қауiпсiздiк комитетiн" деген сөз тiркесiнен кейiн "Ұлттық қауiпсiздiк комитетi жанындағы үкiметтiк байланыс органы" деген сөздермен толықтырылсын, одан әрi мәтiн бойынша; "әскери қарсы барлау органдары" деген сөздерден кейiн "Ұлттық қауiпсiздiк комитетiнiң әскерлерi" деген сөздермен толықтырылсын, одан әрi мәтiн бойынша;
8-баптың 1-тармағының 2)-тармақшасы "басқармаларын" деген сөзден кейiн "Ұлттық қауiпсiздiк комитетi жанындағы үкiметтiк байланыс органын" деген сөздермен толықтырылсын, одан әрi мәтiн бойынша; "әскери қарсы барлау органдары" деген сөздерден кейiн "Ұлттық қауiпсiздiк комитетi әскерлерiн" деген сөздермен толықтырылсын, одан әрi мәтiн бойынша;
5)-тармақша "атауы" деген сөздерден кейiн "өзiнiң рәмiздерi мен айырым белгiлерi" деген сөздермен толықтырылсын, одан әрi мәтiн бойынша;

О внесении изменений и дополнений в некоторые Указы Президента Республики Казахстан, имеющие силу Закона
Закон Республики Казахстан от 16 мая 1997 г. N 110-1.
Внести изменения и дополнения в следующие Указы Президента Республики Казахстан, имеющие силу Закона:
1. В Указ Президента Республики Казахстан, имеющий силу Закона, от 3 октября 1995 года N 2483 Z952483_ "О Службе охраны Президента Республики Казахстан" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1995 год, N 19, ст. 118; N 23, ст. 142):
в статье 1:
в абзаце первом исключить второе предложение;
абзац второй после слова "наименования" дополнить словами "свою символику и знаки отличия", далее по тексту;
в статье 2 абзац шестой исключить;
в статье 5:
абзац второй исключить;
абзац третий считать абзацем вторым, в этом абзаце предложение "Начальник Службы охраны Президента по должности является Командующим Республиканской гвардией" исключить;
статью 7-1 исключить;
пункт 8 статьи 8 изложить в следующей редакции:
"8. Обеспечивать безопасность систем связи Президента Республики Казахстан с целью недопущения информационной изоляции Главы государства.".
2. В Указ Президента Республики Казахстан, имеющий силу Закона, от 21 декабря 1995 года N 2710 Z952710_ "Об органах национальной безопасности Республики Казахстан" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1995 год, N 24, ст. 157):
в пункт 1 статьи 2:
подпункт 6) изложить в следующей редакции:
"6) обеспечение Президента Республики Казахстан, государственных органов, Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований страны правительственной связью в мирное и военное время;";
дополнить подпунктом 7) следующего содержания:
"7) организация шифровальной работы в государственных органах, организациях и воинских формированиях Республики Казахстан.";
пункт 2 статьи 6 после слов "специальными службами" дополнить словами "и органами правительственной связи";
статью 7 дополнить:
после второго словосочетания "Республики Казахстан" словами "орган правительственной связи при Комитете национальной безопасности", далее по тексту; после слов "органы военной контрразведки" словами "войска Комитета национальной безопасности", далее по тексту;
подпункт 2) пункта 1 статьи 8 после слов "осуществляет руководство" дополнить словами "органом правительственной связи при Комитете национальной безопасности", далее по тексту; после слов "органами военной контрразведки" - словами "войсками Комитета национальной безопасности", далее по тексту;
подпункт 5) после слова "наименования" дополнить словами "свою символику и знаки отличия", далее по тексту;

мынадай мазмұндағы 8-1, 10-1-баптармен толықтырылсын:
"8-1-бап. Ұлттық қауiпсiздiк комитетi жанындағы үкiметтiк
байланыс органы
1. Ұлттық қауiпсiздiк комитетi жанындағы үкiметтiк байланыс органы ұлттық қауiпсiздiк органдарына үкiметтiк байланысты қамтамасыз ету жөнiнде жүктелген мiндеттердi iске асыру үшiн құрылады.
2. Ұлттық қауiпсiздiк комитетi жанындағы үкiметтiк байланыс органы заңды тұлға болып табылады, олардың нақты және шартты атаулары, тиiстi мөрлерi мен мөртаңбалары, банктерде шоттары, негiзгi қорлары болады.";
"10-1-бап. Ұлттық қауiпсiздiк комитетiнiң әскерлерi
Ұлттық қауiпсiздiк комитетiнiң әскерлерi бейбiт кезде және соғыс уақытында ұлттық қауiпсiздiк органдарына жүктелген мiндеттердi орындауға арналған үкiметтiк байланыс әскерлерi мен басқа да әскерлерден құралады.";
12-баптың 16)-тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"16) шифрлау және шифрды ашу жұмысын ұйымдастыруға, арнаулы байланыс түрлерiнiң үкiметтiк және өзге де жүйелерiн пайдалануға, дамытуға, олардың қауiпсiздiгiн қамтамасыз етуге;".
Қазақстан Республикасының
Президентi

дополнить статьями 8-1, 10-1 следующего содержания:
"Статья 8-1. Орган правительственной связи при Комитете
национальной безопасности
1. Орган правительственной связи при Комитете национальной безопасности создается для реализации возложенных на органы национальной безопасности задач по обеспечению правительственной связью.
2. Орган правительственной связи при Комитете национальной безопасности является юридическим лицом, имеет действительное и условное наименования, соответствующие печати и штампы, счета в банках, основные фонды.";
"Статья 10-1. Войска Комитета национальной безопасности
Войска Комитета национальной безопасности состоят из войск правительственной связи и других войск, предназначенных для выполнения возложенных на органы национальной безопасности задач в мирное и военное время.";
подпункт 16) статьи 12 изложить в новой редакции:
"16) организовывать шифровальную и дешифровальную работу, эксплуатировать, развивать правительственную и иные системы специальных видов связи, обеспечивать их безопасность;".
Президент
Республики Казахстан