Қазақстан Республикасы мен Азия Даму Банкi арасындағы 1998 жылғы 23 ақпандағы Заем туралы келiсiмдi (Кәдiмгi операциялар) (Базалық бiлiм беру жобасы) бекiту туралы
Қазақстан Республикасының Заңы 1998 жылғы 2 шiлдедегi N 264
Қазақстан Республикасы мен Азия Даму Банкi арасындағы 1998 жылғы
23 ақпандағы Заем туралы келiсiм (Кәдiмгi операциялар) (Базалық бiлiм
беру жобасы) бекiтiлсiн.
Қазақстан Республикасының
Президентi
Қазақстан Республикасы мен Азия Даму Банкі
арасындағы
Заем туралы Келісім
(Әдеттегі операциялар)
(Базалық білім беру жобасы)
Даталанған мерзімі
Қазақстан Республикасы (бұдан былай Заемы деп аталады) мен Азия Даму Банкі (бұдан былай Банкісі деп аталады) арасындағы 23.02.98 ж. Заем туралы Келісім
(А) Заемшы Банкке өзiнiң әдеттегi қаржы ресурстарынан Заем туралы және арнайы операциялар Заемы туралы Келiсiмнiң 1 қосымшасында қамтылған Жобаның мақсаттары үшiн арнайы қор ресурстарынан Заем туралы өтiнiш жасады (бұдан әрi айқындалғандай);
(В) Заемшы мен Банк арасындағы белгiленген мерзiмдегi келiсiм (бұдан былай Заем туралы келісiм (әдеттегi және арнайы операциялар)) бойынша Банк Заемшыға Арнайы Қор ресурстарынан Жобаның мақсаттарына шеттен қарыз алудың Арнайы құқықтары бойынша (7) жетi миллион екi жүз қырық бiр мыңға (SDR 7,241,000) (бұдан былай "Арнайы операциялар заемы") балама әртүрлi валютадағы сомада Заем беруге келiстi.
(С) Заемшының Yкiметi сондай-ақ Банкке орталық және үкiметтiк
деңгейлерде бiлiм беру мен менеджменттi әкiмшiліктендiрудi жетiлдiру үшiн
техникалық жәрдем туралы өтiнiш жасады, және де Банк осы мақсатқа алты жүз
мың долларға ($600,000) балама сомаға грант (техникалық жәрдем) беруге
келiстi; және
(Д) Банк Заемшыға бұдан былай белгiленген шарттарға қарай Банктiң
Арнайы қоры ресурстарынан Заем беруге келiстi;
деген фактiнi назарға ала отырып
Тараптар мынадай келiсiмге келдi:
1 Бап
Заем ережелерi: анықтамалар
1.01. Бөлiм 1986 жылғы 1 шiлдедегi әдеттегi операциялар заемдерi жөнiндегi Банк Ережелерiне енгiзiлген барлық ережелерi Заем туралы осы Келiсiмге қолданылады және егер ол осы құжатта толығымен баяндалғандай күшi бар, бiрақ, төмендегiдей өзгерiстер жасалуы тиiс (мынадай ретпен өзгертiлген арнайы операциялар заемдер жөнiндегi ескерiлген Ережелер, бұдан былай Заем Ережелерi деп аталады):
(а) 2.01 (17) бөлiмi қалдырылып кетiп, мынадай; "доллар немесе долларлар, терминiмен ауыстырылсын немесе $ белгiсi Америка Құрама Штаттары валютасында доллар немесе долларды бiлдiредi"
(в) 2.01 (26) және (27) бөлiмдерi қалдырылып кетiп, жаңа 2.01 (26) Бөлiмi енгiзiлдi: "Долларлық пұл" әдеттегi капитал ресурстарынан берiлген долларлар заемын қаржыландыру мақсаттары үшiн Банк пайдаланатын бiрiккен төленбеген долларлық несиелердi бiлдiредi"
(с) 3.02 Бөлiмi бiрiншi параграфының соңғы сөйлемi шегерiлдi.
(d) 3.02 (в) (ii) Бөлiмi шегiрiлiп, былай өзгертiлдi: "(ii) Заемға қатысты бөлiмi ретпен шеттен қарыз алу 1992 жылы 30 маусымнан соң алынған долларлық пұлда Банктiң төленбеген несиелерiн бiлдiредi"

О ратификации Соглашения о займе (Обычные операции) (Проект базового образования) между Республикой Казахстан и Азиатским Банком Развития от 23 февраля 1998 года
Закон Республики Казахстан от 2 июля 1998 г. № 264
Ратифицировать Соглашение о займе (Обычные операции) (Проект базового
образования) между Республикой Казахстан и Азиатским Банком Развития от 23
февраля 1998 года.
Президент
Республики Казахстан
Соглашение о займе
(Обычные операции)
(Проект базового образования)
между
Республикой Казахстан и Азиатским Банком Развития
Соглашение о займе от 23.02.98 г. между Республикой Казахстан (в дальнейшем именуемой Заемщик) и Азиатским Банком Развития (в дальнейшем именуемым Банк).
Принимая во внимание тот факт, что
(А) Заемщик обратился в Банк с просьбой о Займе из его обычных капитальных ресурсов и о Займе из ресурсов специального фонда для целей Проекта, описанного в Приложении 1 к настоящему Соглашению о Займе (специальные операции) (как определено далее);
(В) Соглашением указанного числа между Заемщиком и Банком (далее - "Соглашение о займе (Специальные операции)"), Банк согласился предоставить Заемщику из его ресурсов специального фонда заем в различных валютах в размере эквивалента семь миллионам двести сорок одна тысяча СДР (7,241,000) на цели проекта (далее - "Заем по специальным операциям");
(С) Правительство Заемщика также подало заявку в Банк на техническую помощь по укреплению администрации образования и менеджмента на центральных и местных правительственных уровнях, и на эти цели Банк согласился выделить грант в сумме, эквивалентной шестистам тысячам долларов ($600,000) (Техническая помощь); и
(D) Банк согласился предоставить Заемщику заем из его обычных капитальных ресурсов на условиях, далее установленных;
Стороны настоящим пришли к следующему соглашению:
Статья I
Положения займа; Определения
Раздел 1.01. Все положения, включенные в Положения Банка об обычных операциях по займам, от 1 июля 1986 г., настоящим применяются к данному Соглашению о Займе в той же мере, как если бы они полностью были изложены в настоящем документе, подлежащие, однако, следующему изменению (упомянутые Положения об обычных операциях по займам, измененные таким образом, в дальнейшем называются Положения Займа):
(а) Раздел 2.01(17) опускается и изменяется следующим образом: "термин "доллар" или "доллары" или знак "$" означают доллар или доллары Соединенных Штатов Америки";
(b) Разделы 2.01(26) и 2.01(27) опускаются, а новый раздел 2.01(26) включает следующее: "Долларовый пул" означает пул неоплаченных кредитов в долларах, предусмотренных Банком в целях финансирования выплат или займов в долларах, предоставленных Банком из его обычных капитальных ресурсов";
(с) Последнее предложение первого параграфа раздела 3.02 опускается;
(d) Раздел 3.02(b)(ii) опускается и изменяется следующим образом:
"(ii)"квалифицированные кредиты" в связи с займом означают неоплаченные кредиты Банка в долларовом пуле, используемые постепенно после 30 июня 1992 года";