Қазақстан Республикасының кейбір заң актілеріне этил спирті мен алкоголь өнімінің өндірілуін және айналымын мемлекеттік реттеу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Заңы 1999 жылғы 16 шілде N 430
1-бап. Қазақстан Республикасының мынадай заң актілеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1. Қазақ КСР Жоғарғы Кеңесі 1984 жылғы 22 наурызда қабылдаған Қазақ КСР-нің Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексіне (Қазақ ССР Жоғарғы Советінің Ведомостары, 1984 ж., N 14 (қосымша); 1984 ж., N 41, 534-құжат; 1985 ж., N 19, 190-191-құжаттар; N 32, 325-құжат; N 45, 457-құжат; N 49, 513-құжат 1986 ж., N 13, 122-құжат; N 25, 242-құжат; N 31, 320-құжат; N 49; 506-құжат; 1987 ж., N 2, 19-құжат; N 16, 201-құжат; N 29, 356-құжат; N 32, 421-құжат; N 41, 503-құжат; N 46, 560-құжат; 1988 ж., N 35, 324-құжат; 1989 ж., N 16, 129-құжат; N 27, 208-құжат; N 45, 364-құжат; N 49, 444-құжат; N 50-51, 458-құжат; 1990 ж., N 12-13, 114-құжат; N 44, 410-құжат; N 48, 445-құжат; N 49, 461-құжат; 1991 ж., N 25, 318-құжат; N 26, 348-құжат; N 28, 373-құжат; Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесінің Жаршысы, 1992 ж., N 4, 96, 98, 100-құжаттар; N 13-14, 323-құжат; N 15, 380-құжат; N 16, 400-құжат; 1993 ж., N 3, 42-құжат; N 4, 70-құжат; N 8, 159, 161-құжаттар; N 9, 220, 222-құжаттар; N 20, 468, 469-құжаттар, 1994 ж., N 4, 5, 60-құжат; N 8, 134-құжат; N 15, 207-құжат; N 21-22, 272-құжат; 1995 ж., N 1-2, 17-құжат; N 5, 41-құжат; N 8, 55-құжат; N 9-10, 64-құжат; N 15-16, 105-құжат; N 17-18, 110-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1996 ж., N 1, 177-құжат; N 14, 274, 277-құжаттар; N 15, 281-құжат; 1997 ж., N 6, 66-құжат; N 11, 146, 152-құжаттар; N 12, 184-құжат; N 13-14, 208-құжат; N 22, 333-құжат; 1998 ж., N 11-12, 176-құжат; N 13, 194-құжат; N 14, 201-құжат; N 22, 310-құжат):
1) 24-бап мынадай редакцияда жазылсын:
"24-бап. Негiзгi және қосымша әкiмшiлiк жазалар
Осы Кодекстiң 23-бабы 1-бөлiгiнiң 3), 4) және 7) тармақшаларында белгiленген әкiмшiлiк жазалар қосымша жазалар ретiнде қолданылуы мүмкiн; осы Кодекстiң 23-бабы 1-бөлiгiнiң 5) және 8) тармақшалары негiзгi де, қосымша да жазалар ретiнде қолданылуы мүмкiн; басқа жазалар тек негiзгiлер ретiнде қолданылады.
Бiр әкiмшiлiк құқық бұзушылық үшiн бiр негiзгi және бiр немесе бiрнеше қосымша жаза тағайындалуы мүмкiн.
Заттарды қайтарымды алып қою және тәркiлеу бiр мезгілде қатар қолданылмауы тиiс.";
2) 161-бап мынадай редакцияда жазылсын:
"161-бап. Этил спиртi мен алкоголь өнiмiн өткiзудiң ережелерiн бұзу Этил спиртi мен алкоголь өнiмiн өткiзудiң ережелерiн бұзу, -
азаматтарға өнiмiн тәркілей отырып, оннан жиырма бес айлық есептiк көрсеткiшке дейiнгi мөлшерде және шаруашылық жүргiзушi субъектiлердiң басшыларына өнiмiн тәркiлей отырып, жиырма бестен елу айлық есептiк көрсеткiшке дейiнгi мөлшерде айыппұл салуға әкеп соғады.";

О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам государственного регулирования производства и оборота этилового спирта и алкогольной продукции
Закон Республики Казахстан от 16 июля 1999 года № 430-I
Статья 1. Внести изменения и дополнения в следующие законодательные акты Республики Казахстан:
1. В Кодекс Казахской ССР об административных правонарушениях, принятый Верховным Советом Казахской ССР 22 марта 1984 г. K841000_ (Ведомости Верховного Совета Казахской ССР, 1984 г., № 14 (приложение); № 41, ст. 534; 1985 г., № 19, ст. 190, 191; № 32, ст.325; № 45, ст.457; № 49, ст.513; 1986 г., № 13, ст. 122; № 25, ст. 242; № 31, ст. 320; № 49, ст. 506; 1987 г., № 2, ст. 19; № 16, ст. 201; № 29, ст. 356; № 32, ст. 421; № 41, ст.503; № 46, ст. 560; 1988 г., № 35, ст. 324; 1989 г., № 16, ст. 129; № 27, ст. 208; № 45, ст. 364; № 49, ст. 444; № 50-51, ст. 458; 1990 г., № 12-13, ст. 114; № 44, ст. 410; № 48, ст. 445; № 49, ст. 461; 1991 г., № 25, ст. 318; № 26, ст. 348; № 28, ст. 373; Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1992 г., № 4, ст. 96, 98, 100; № 13-14, ст. 323; № 15, ст. 380; № 16, ст. 400; 1993 г., № 3, ст. 42; № 4, ст. 70; № 8, ст. 159, 161; № 9, ст. 220, 222; № 20, ст. 468, 469; 1994 г., № 4-5, ст. 60; № 8, ст. 134; № 15, ст. 207; № 21-22, ст. 272; 1995 г., № 1-2, ст. 17; № 5, ст. 41; № 8, ст. 55; № 9-10, ст. 64; № 15-16, ст. 105; № 17-18, ст. 110; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1996 г., № 1, ст. 177; № 14, ст. 274, 277; № 15, ст. 281; 1997 г., № 6, ст. 66; № 11, ст. 146, 152; № 12, ст. 184; № 13-14, ст. 208; № 22, ст. 333; 1998 г., № 11-12, ст. 176; № 13, ст. 194; № 14, ст. 201; № 22, ст. 310):
1) статью 24 изложить в следующей редакции:
"Статья 24. Основные и дополнительные административные взыскания
Административные взыскания, установленные в подпунктах 3), 4) и 7) части 1 статьи 23 настоящего Кодекса, могут применяться как дополнительные взыскания, а в подпунктах 5) и 8) части 1 статьи 23 настоящего Кодекса могут применяться как основные, так и дополнительные взыскания, другие взыскания могут применяться только в качестве основных.
За одно административное правонарушение может быть наложено основное либо основное и одно или несколько дополнительных взысканий.
Возмездное изъятие и конфискация предметов не могут применяться одновременно.";
2) статью 161 изложить в следующей редакции:
"Статья 161. Нарушение правил реализации этилового спирта и
и алкогольной продукции
Нарушение правил реализации этилового спирта и алкогольной продукции, -
влечет штраф на граждан в размере от десяти до двадцати пяти месячных расчетных показателей с конфискацией продукции и на руководителей хозяйствующих субъектов - в размере от двадцати пяти до пятидесяти месячных расчетных показателей с конфискацией продукции.";

3) 169-1-бапта:
бiрiншi бөлiктiң екiншi абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"азаматтарға құқық бұзушылық жасау құралдары мен қаражаттарын, сондай-ақ жасалған және (немесе) өткiзiлген өнiмдi тәркiлей отырып бестен он айлық есептiк көрсеткiшке дейiнгi мөлшерде айыппұл салуға және лицензиядан алты айға дейiнгi мерзiмге уақытша айыруға және шаруашылық жүргiзушi субъектiлер басшыларына - құқық бұзушылық жасау құралдары мен қаражаттарын, сондай-ақ жасалған және (немесе) өткiзiлген өнiмдi тәркiлей отырып оннан жиырма бес айлық есептiк көрсеткiшке дейiнгі мөлшерде айыппұл салуға және лицензиядан алты айға дейiнгi мерзiмге уақытша айыруға әкеп соғады.";
екiншi бөлiктің екiншi абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"азаматтарға құқық бұзушылық жасау құралдары мен қаражаттарын, сондай-ақ жасалған және (немесе) өткiзiлген өнiмдi тәркiлей отырып оннан жиырма айлық есептiк көрсеткiшке дейiнгi мөлшерде айыппұл салуға және лицензиядан айыруға және шаруашылық жүргiзушi субъектiлердiң басшыларына - құқық бұзушылық жасау құралдары мен қаражаттарын, сондай-ақ жасалған және (немесе) сатылған өнiмдi тәркiлей отырып жиырма бестен елу айлық есептiк көрсеткiшке дейiнгi мөлшерде айыппұл салуға және лицензиядан айыруға әкеп соғады.";
4) мынадай мазмұндағы 169-9-баппен толықтырылсын:
"169-9-бап. Акцизделетiн тауарларды акциздiк алым маркiлерiмен таңбалаудың тәртiбi мен ережелерiн бұзу
Акцизделетiн тауарларды таңбалаудың тәртiбi мен ережелерiн бұзу, -
азаматтарға, таңбалау тәртiбi мен ережелерiн бұза отырып таңбаланған акцизделетiн тауарларды тәркiлей отырып бестен он айлық есептiк көрсеткiшке дейiнгi мөлшерде айыппұл салуға және лицензиядан алты айға дейiнгi мерзiмге уақытша айыруға және шаруашылық жүргiзушi субъектілердiң басшыларына таңбалау тәртiбi мен ережелерiн бұза отырып таңбаланған акцизделетiн тауарларды тәркiлей отырып оннан жиырма айлық есептiк көрсеткiшке дейiнгi мөлшерде айыппұл салуға және лицензиядан алты айға дейiнгi мерзiмге уақытша айыруға әкеп соғады.
Осы баптың бiрiншi бөлiгiнде көзделген әкiмшiлiк жаза қолданылған адамның бiр жыл iшiнде жасаған дәл сол әрекетi, -
азаматтарға оннан жиырма айлық есептiк көрсеткiшке дейiнгi мөлшерде айыппұл салуға және лицензиядан айыруға және шаруашылық жүргiзушi субъектiлердiң басшыларына - жиырмадан елу айлық есептiк көрсеткiшке дейiнгi мөлшерде айыппұл салуға және лицензиядан айыруға әкеп соғады.";
5) мынадай мазмұндағы 193-8-баппен толықтырылсын:
"193-8-бап. Белгiленген стандарттарға сәйкес келмейтiн этил
спиртi мен алкоголь өнiмiн өндiру
Белгiленген стандарттарға сәйкес келмейтiн этил спиртi мен алкоголь өнiмiн өндiру, -
азаматтарға белгiленген стандарттарға сәйкес келмейтiн өнiмдi тәркiлей отырып, бестен он айлық есептiк көрсеткiшке дейiнгі мөлшерде айыппұл салуға және лицензиядан алты айға дейiнгi мерзiмге уақытша айыруға және шаруашылық жүргiзушi субъектiлердiң басшыларына - белгiленген стандарттарға сәйкес келмейтiн өнiмдi тәркiлей отырып, оннан жиырма айлық есептiк көрсеткiшке дейiнгi мөлшерде айыппұл салуға және лицензиядан алты айға дейiнгi мерзiмге уақытша айыруға әкеп соғады.
Осы баптың бiрiншi бөлiгiнде көзделген әкiмшiлiк жаза қолданылғаннан кейiн бiр жылдың iшiнде қайта жасалған дәл сол әрекет, -
азаматтарға белгiленген стандарттарға сәйкес келмейтiн өнiмдi тәркiлей отырып бестен жиырма айлық есептiк көрсеткiшке дейiнгi мөлшерде айыппұл салуға және лицензиядан айыруға және шаруашылық жүргізуші субъектілердің басшыларына - белгіленген стандарттарға сәйкес келмейтін өнімді тәркілей отырып жиырма бестен елу айлық есептiк көрсеткiшке дейiнгi мөлшерде айыппұл салуға және лицензиядан айыруға әкеп соғады.";

3) в статье 169-1:
абзац второй части первой изложить в следующей редакции:
влечет штраф на граждан в размере от пяти до десяти месячных расчетных показателей с конфискацией орудий и средств совершения правонарушения, а также произведенной и (или) реализованной продукции и временным лишением лицензии на срок до шести месяцев и на руководителей хозяйствующих субъектов - штраф в размере от десяти до двадцати пяти месячных расчетных показателей с конфискацией орудий и средств совершения правонарушения, а также произведенной и (или) реализованной продукции и временным лишением лицензии на срок до шести месяцев.";
абзац второй части второй изложить в следующей редакции:
"влекут штраф на граждан в размере от десяти до двадцати месячных расчетных показателей с конфискацией орудий и средств совершения правонарушения, а также произведенной и (или) реализованной продукции и лишением лицензии и на руководителей хозяйствующих субъектов - в размере от двадцати пяти до пятидесяти месячных расчетных показателей с конфискацией орудий и средств совершения правонарушения, а также произведенной и (или) реализованной продукции и лишением лицензии.";
4) дополнить статьей 169-11 следующего содержания:
"Статья 169-11. Нарушение порядка и правил маркировки подакцизных
товаров марками акцизного сбора
Нарушение порядка и правил маркировки подакцизных товаров, -
влечет штраф на граждан в размере от пяти до десяти месячных расчетных показателей с конфискацией подакцизных товаров, маркированных с нарушением порядка и правил маркировки, и временным лишением лицензии на срок до шести месяцев и на руководителей хозяйствующих субъектов - штраф в размере от десяти до двадцати месячных расчетных показателей с конфискацией подакцизных товаров, маркированных с нарушением порядка и правил маркировки, и временным лишением лицензии на срок до шести месяцев.
Те же действия, совершенные лицом, которое в течение года было подвергнуто административному взысканию, предусмотренному частью первой настоящей статьи, -
влекут штраф на граждан в размере от десяти до двадцати месячных расчетных показателей и лишение лицензии и на руководителей хозяйствующих субъектов - штраф в размере от двадцати до пятидесяти месячных расчетных показателей и лишение лицензии.";
5) дополнить статьей 193-8 следующего содержания:
"Статья 193-8. Производство этилового спирта и алкогольной продукции,
не соответствующих установленным стандартам
Производство этилового спирта и алкогольной продукции, не соответствующих установленным стандартам, -
влечет штраф на граждан в размере от пяти до десяти месячных расчетных показателей с конфискацией продукции, не соответствующей установленным стандартам, и временным лишением лицензии на срок до шести месяцев и на руководителей хозяйствующих субъектов - штраф в размере от десяти до двадцати месячных расчетных показателей с конфискацией продукции, не соответствующей установленным стандартам, и временным лишением лицензии на срок до шести месяцев.
Те же действия, совершенные повторно в течение года после наложения административного взыскания, предусмотренного частью первой настоящей статьи, -
влекут штраф на граждан в размере от пяти до двадцати месячных расчетных показателей с конфискацией продукции, не соответствующей установленным стандартам, и лишением лицензии и на руководителей хозяйствующих субъектов - штраф в размере от двадцати пяти до пятидесяти месячных расчетных показателей с конфискацией продукции, не соответствующей установленным стандартам, и лишением лицензии.";

6) 216-бап "157", "168-5", "169-4", "193-3" деген цифрлардан кейiн тиiсiнше "161", "169-1", "169-9", "193-8" деген цифрлармен толықтырылсын;
7) 237-7-бапта "(баптардан басқа" деген сөздердiң алдынан "169-1" деген цифрлармен толықтырылсын;
8) 248-1-баптың 1) тармақшасының бiрiншi бөлігінiң жиырма сегiзiншi абзацы "165" цифрының алдынан "161" деген цифрмен "173-1" деген цифрдан кейiн "193-8" деген цифрмен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Лицензиялау туралы" 1995 жылғы 17 сәуiрдегi N 2200 Z952200_ заң күшi бар Жарлығына (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң Жаршысы, 1995 ж., N 3-4, 37-құжат; N 12, 88-құжат; N 14, 93-құжат, N 15-16, 109-құжат; N 24, 162-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 1996 ж, N 8-9, 236-құжат; 1997 ж., 1-2, 8-құжат; N 7, 80-құжат; N 11, 144, 149-құжаттар; N 12, 184-құжат; N 13-14, 195, 205-құжаттар; N 22, 333-құжат; 1998 ж., N 14, 201-құжат; N 16, 219-құжат; N 17-18, 222, 224, 225-құжаттар; 1998 жылғы 15 желтоқсанда "Егемен Қазақстан" және "Казахстанская правда" газеттерiнде жарияланған "Қазақстан Республикасының кейбiр заң актiлерiне өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу және Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының анықтау мен тергеудi жүзеге асыратын арнаулы мемлекеттiк органдары туралы" және "Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк тергеу комитетi және оның органдары туралы" заң күшi бар Жарлықтарының күшi жойылды деп тану туралы" 1999 жылғы 9 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының заңы; 1999 жылғы 8 қаңтарда "Егемен Қазақстан" және "Казахстанская правда" газеттерiнде жарияланған "Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Лицензиялау туралы" заң күшi бар Жарлығына өзгерiс пен толықтырулар енгiзу туралы" 1998 жылғы 30 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы):
9-бапта:
1-тармақтың 32) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"32) этил спиртiн және алкоголь өнiмiн өндiру, этил спиртiн сақтау және сату, сондай-ақ алкоголь өнімін (сырадан басқа) сақтау, көтерме және бөлшек саудада сату;"
2-тармақтағы "және қоршаған ортаны қорғау" деген сөздерден кейiн ", сондай-ақ этил спиртi мен алкоголь өнiмiн өндiру және оның айналымы жөнiндегi қызметтi лицензиялау" деген сөздермен толықтырылсын.
3. 1997 жылғы 16 шiлдедегi K970167_ Қазақстан Республикасының қылмыстық кодексiне (Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 1997 ж., N 15-16, 211-құжат; 1998 ж., N 16, 219-құжат; N 17-18 225-құжат):
1) 190-бапта:
бiрiншi бөлiк "табыс табумен" деген сөздерден кейiн "немесе iрi мөлшерде акцизделетiн тауарларды өндiрумен, сақтаумен және өткiзумен" деген сөздермен толықтырылсын;
ескерту мынадай мазмұндағы 2-тармақпен толықтырылсын:

6) статью 216 после цифр "157", "168-5", "169-4", "193-3" дополнить соответственно цифрами "161", "169-1", "169-11", "193-8";
7) в статье 237-7 после слов "(кроме статей" дополнить цифрами "169-1";
8) абзац двадцать восьмой части первой подпункта 1) статьи 248-1 после слов "статьи" дополнить цифрами "161", после цифр "173-1" дополнить цифрами "193-8".
2. В Указ Президента Республики Казахстан, имеющий силу закона, от 17 апреля 1995 г. № 2200 Z952200_ "О лицензировании" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1995 г., № 3-4, ст. 37; № 12, ст. 88; № 14, ст. 93; № 15-16, ст. 109; № 24, ст. 162; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1996 г., № 8-9, ст. 236; 1997 г., № 1-2, ст. 8; № 7, ст. 80; № 11, ст. 144, 149; № 12, ст. 184; № 13-14, ст. 195, 205; № 22, ст. 333; 1998 г., № 14, ст. 201; № 16, ст. 219; № 17-18, ст. 222, 224, 225; Закон Республики Казахстан от 9 декабря 1998 г. "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан и признании утратившими силу Указов Президента Республики Казахстан, имеющих силу законов, "О специальных государственных органах Республики Казахстан, осуществляющих дознание и следствие" и "О Государственном следственном комитете Республики Казахстан и его органах", опубликованный в газетах "Егемен Казакстан" и "Казахстанская правда" 15 декабря 1998 г.; Закон Республики Казахстан от 30 декабря 1998 г. "О внесении изменения и дополнений в Указ Президента Республики Казахстан, имеющий силу закона, "О лицензировании", опубликованного в газетах "Егемен Казакстан" и "Казахстанская правда" 8 января 1999 г.):
в статье 9:
подпункт 32) пункта 1 изложить в следующей редакции:
"32) производство этилового спирта и алкогольной продукции, хранение и реализация этилового спирта, а также хранение, оптовая и розничная реализация алкогольной продукции (кроме пива);";
пункт 2 после слов "и охране окружающей среды" дополнить словами ", а также лицензирование деятельности по производству и обороту этилового спирта и алкогольной продукции".
3. В Уголовный кодекс Республики Казахстан от 16 июля 1997 г. K970167_ (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., № 15-16, ст. 211; 1998 г., № 16, ст. 219; № 17-18, ст. 225):
1) в статье 190:
часть первую дополнить словами "или производством, хранением и сбытом подакцизных товаров в значительных размерах";
примечание дополнить пунктом 2 следующего содержания:

"2. Осы Кодекстiң 190-бабында құны жүз айлық есептiк көрсеткiштен асатын тауарлар саны iрi мөлшердегi тауарлар деп танылады.";
2) 208-бап мынадай редакцияда жазылсын:
"208-бап. Акцизделетiн тауарларды акциздiк алым маркасымен таңбалаудың тәртiбi мен ережелерiн бұзу, акциздiк алым маркасын қолдан жасау және пайдалану
1. Айтарлықтай зиян келтiруге әкеп соққан акцизделетiн тауарларды акциздiк алым маркасымен таңбалаудың тәртiбi мен ережесiн бұзу, -
бес жүзден жетi жүз айлық есептiк көрсеткiшке дейiнгi мөлшерде немесе сотталушының бестен жетi айға дейiнгi кезеңi iшiндегi жалақысы немесе өзге де кiрiсi мөлшерiнде айыппұл салуға, не белгiлi бiр лауазымды иелену немесе белгiлi бiр қызметпен айналысу құқығынан бес жылға дейiн айыра отырып, не бiр жылдан екi жылға дейiнгi түзеу жұмыстарына, не алты айға дейiн қамауға алуға, не белгiлi бiр лауазымды иелену немесе белгiлi бiр қызметпен айналысу құқығынан үш жылға дейiн айыра отырып немесе онсыз екi жылға дейiнгi мерзiмге бас бостандығынан айыруға жазаланады.
2. Акциздiк алымның көрiнеу жалған маркаларын өткiзу мақсатында әзірлеу немесе сатып алу, сондай-ақ пайдалану немесе өткiзу, -
бес жүзден бiр мың айлық есептiк көрсеткiшке дейiнгi мөлшерде немесе сотталушының бес айдан он айға дейiнгi кезеңi iшiндегi жалақысы немесе өзге де кiрiсi мөлшерiнде айыппұл салына отырып үш жылға дейiнгi мерзiмге бас бостандығынан айыруға және белгiлi бiр лауазымды иелену немесе белгiлi бiр қызмет түрiмен айналысу құқығынан үш жылға дейiнгi мерзiмге айыруға
немесе онсыз жазаланады.
Ескерту. Осы бапта айлық есептік көрсеткіштен жүз есе асатын сомада
келтірілген залал едәуір залал деп танылады.".
2-бап. Осы Заң жарияланған күннен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Мамандар:
Қасымбеков Б.А.
Омарбекова А.Т.

"2. В статье 190 настоящего Кодекса значительными размерами признается такое количество товаров, стоимость которых превышает сто месячных расчетных показателей.";
2) статью 208 изложить в следующей редакции:
"Статья 208. Нарушение порядка и правил маркировки подакцизных
товаров марками акцизного сбора, подделка и
использование марок акцизного сбора
1. Нарушение порядка и правил маркировки подакцизных товаров марками акцизного сбора, повлекшее причинение значительного ущерба, -
наказывается штрафом в размере от пятисот до семисот месячных расчетных показателей или в размере заработной платы, или иного дохода осужденного за период от пяти до семи месяцев, либо исправительными работами на срок от одного года до двух лет, либо лишением права занимать определенные должности или заниматься определенной деятельностью на срок до пяти лет, либо арестом на срок до шести месяцев, либо лишением свободы на срок до двух лет с лишением права занимать определенные должности или заниматься определенной деятельностью на срок до трех лет, или без таковой.
2. Изготовление или приобретение с целью сбыта, а равно использование или сбыт заведомо поддельных марок акцизного сбора, -
наказываются лишением свободы на срок до трех лет со штрафом в размере от пятисот до одной тысячи месячных расчетных показателей или в размере заработной платы, или иного дохода осужденного за период от пяти до десяти месяцев с лишением права занимать определенные должности или заниматься
определенной деятельностью на срок до трех лет, или без таковой.
Примечание. Значительным ущербом в настоящей статье признается ущерб,
причиненный на сумму, в сто раз превышающую месячный расчетный показатель.".
Статья 2. Настоящий Закон вступает в силу со дня опубликования.
Президент
Республики Казахстан