О создании при Государственном секретаре Республики Казахстан общественного совета по реализации Государственной программы "Культурное наследие" на 2004-2006 годы
Распоряжение Государственного секретаря Республики Казахстан от 30 декабря 2003 года N 1. Утратило силу распоряжением Государственного секретаря РК от 1 апреля 2006 года N 1
1. В целях реализации  Государственной программы  "Культурное наследие" на 2004-2006 годы, осуществления ее научно-методического сопровождения создать при Государственном секретаре Республики Казахстан общественный совет в следующем составе:
Абдрахманов Сауытбек        - Министр информации Республики
Казахстан кандидат филологических наук
Абусеитова                  - директор Института востоковедения
Меруерт Хуатовна              имени Р.Б. Сулейменова доктор
исторических наук, профессор
Акишев                      - ведущий научный сотрудник Института
Алишер Кемалович              востоковедения имени Р.Б. Сулейменова
кандидат исторических наук
Алимбай                     - директор Центрального
Нурсан                        государственного музея РК кандидат
исторических наук
Ауэзов                      - генеральный директор Национальной
Мурат Мухтарович              библиотеки Республики Казахстан
кандидат филологических наук
Ауэзхан                     - кандидат философских наук
Кодар
Аяган Буркутбай             - президент ЗАО "Казак
Гелманович                    энциклопедиясы" доктор исторических
наук, профессор
Байпаков                    - директор Института археологии имени
Карл Молдахметович            А.Х. Маргулана доктор исторических
наук, профессор, академик
общественного объединения
"Национальная академия наук
Республики Казахстан"
Базылхан                    - ведущий научный сотрудник
Напил                         Центрального государственного музея
РК кандидат филологических наук,
тюрколог
Ибрагимов                   - директор Президентского культурного
Улугбек Шарахынович           центра профессор
Касеинов Дюсен              - Министр культуры Республики
Курабаевич                    Казахстан профессор
Каскабасов                  - директор Института литературы и
Сеит Аскарулы                 искусства имени М.О. Ауэзова доктор
филологических наук, профессор,
академик общественного объединения
"Национальная академия наук
Республики Казахстан"
Койгельдиев                 - директор Института истории и
Мамбет Кулжабайулы            этнологии имени Ч.Валиханова доктор
исторических наук, профессор
Кул-Мухаммед                - советник Президента Республики
Мухтар Абрарулы               Казахстан доктор юридических наук
Нысанбаев Абдумалик         - директор Института философии и
Нысанбаевич                   политологии доктор философских наук,
профессор, академик общественного
объединения "Национальная академия
наук Республики Казахстан"
Салгара                     - главный научный сотрудник
Койшыгара                     Евразийского национального
университета имени Л. Гумилева
кандидат филологических наук
Сариева                     - председатель Комитета по управлению
Рысты Халесовна               архивами и документацией Министерства
культуры Республики Казахстан
Сейдимбек                   - профессор Евразийского
Акселеу Сланович              национального университета имени
Л. Гумилева, доктор филологических
наук
Султанов                    - депутат Сената, председатель
Куаныш Султанович             Комитета по социально-культурному
развитию Сената Парламента РК
доктор политических наук
(по согласованию)
Тажин                       - первый заместитель Руководителя
Марат                         Администрации Президента Республики
Мухамбетказиевич              Казахстан доктор социологических наук,
профессор
Таймагамбетов Жакен         - декан исторического факультета
Кожахметович                  Казахского национального
университета имени аль-Фараби доктор
исторических наук, профессор
Туякбаева                   - директор Научно-производственного
Баян Туматаевна               центра "Историко-культурное
наследие" кандидат искусствоведения
Хусаинов                    - директор Института языкознания имени
Кобей Шахметович              А. Байтурсынова доктор филологических
наук, профессор.

Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк хатшысының жанынан 2004-2006 жылдарға арналған "Мәдени мұра" мемлекеттiк бағдарламасын iске асыру жөнiндегi қоғамдық кеңес құру туралы
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік хатшысының 2003 жылғы 30 желтоқсандағы N 1 Өкімі
Ескерту. Өкімнің күші жойылды - Қазақстан Республикасы Мемлекеттік хатшысының 2006 жылғы 1 сәуірдегі N 1  Өкімімен .
1. 2004-2006 жылдарға арналған "Мәдени мұра" мемлекеттiк бағдарламасын iске асыру оны ғылыми-әдiстемелiк сүйемелдеудi жүзеге асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк хатшысы жанынан мынадай құрамда қоғамдық кеңес құрылсын:
Абдрахманов Сауытбек            - Қазақстан Республикасының ақпарат
министрi, филология ғылымдарының
кандидаты
Әбусейiтова                     - Р.Б. Сүлейменов атындағы
Меруерт Қуатқызы                  Шығыстану институтының директоры,
тарих ғылымдарының докторы,
профессор
Ақышев                          - Р.Б. Сүлейменов атындағы
Әлiшер Кемелұлы                   Шығыстану институтының жетекшi
ғылыми қызметкерi, тарих
ғылымдарының кандидаты
Әлiмбай Нұрсан                  - Қазақстан Республикасы Орталық
мемлекеттiк мұражайдың директоры,
тарих ғылымдарының докторы
Әуезов                          - Ұлттық кiтапхананың бас директоры,
Мұрат Мұхтарұлы                   филология ғылымдарының кандидаты
Қодар Әуезхан                   - философия ғылымдарының кандидаты
Аяған                           - "Қазақ энциклопедиясы" ЖАҚ
Бүркiтбай Гелманұлы               президентi, тарих ғылымдарының
докторы, профессор
Байпақов                        - Ә.X.Мәрғұлан атындағы Археология
Карл Молдахметұлы                 институтының директоры, тарих
ғылымдарының докторы, профессор,
"Қазақстан Республикасының Ұлттық
ғылым академиясы" қоғамдық
бiрлестiгiнiң академигi
Базылхан Нәпiл                  - Қазақстан Республикасы Орталық
мемлекеттiк мұражайының жетекшi
ғылыми қызметкерi, филология
ғылымдарының кандидаты, түрколог
Ибрагимов                       - Президенттiк мәдени орталықтың
Ұлықбек Шарахынұлы                директоры, профессор
Қасейiнов                       - Қазақстан Республикасының Мәдениет
Дүйсен Қорабайұлы                 министрi
Қасқабасов                      - М.О.Әуезов атындағы Әдебиет
Сейiт Асқарұлы                    және өнер институтының директоры,
филология ғылымдарының докторы,
профессор, "Қазақстан
Республикасының Ұлттық ғылым
академиясы" қоғамдық бiрлестiгiнiң
академигі
Қойгелдиев                      - Ш.Уәлиханов атындағы Тарих және
Мәмбет Құлжабайұлы                этнология институтының директоры,
тарих ғылымдарының докторы,
профессор
Құл-Мүхаммед                    - Қазақстан Республикасы
Мұхтар Абрарұлы                   Президентiнiң кеңесшiсi, заң
ғылымдарының докторы
Нысанбаев                       - Философия және саясаттану
Әбдiмәлiк Нысанбайұлы             институтының директоры, философия
ғылымдарының докторы, профессор,
"Қазақстан Республикасының Ұлттық
ғылым академиясы" қоғамдық
бiрлестiгiнiң академигі
Салғара Қойшығара               - Л.Гумилев атындағы Еуразия
ұлттық университетiнiң бас ғылыми
қызметкерi, филология
ғылымдарының кандидаты
Сариева                         - Қазақстан Республикасы Мәдениет
Рысты Халесқызы                   министрлiгiнiң Мұрағаттар мен
құжаттамаларды басқару жөнiндегi
комитетiнiң төрайымы
Сейдiмбек                       - Л.Гумилев атындағы Еуразия
Ақселеу Сланұлы                   ұлттық университетiнiң
профессоры, филология
ғылымдарының докторы
Сұлтанов                        - Сенат депутаты, Қазақстан
Қуаныш Сұлтанұлы                  Республикасы Парламентi Сенатының
Әлеуметтiк-мәдени даму жөніндегі
комитетiнiң төрағасы (келiсiм
бойынша)
Тәжин                           - Қазақстан Республикасы Президентi
Марат Мұхамбетқазыұлы             Әкiмшiлiгi Басшысының бiрiншi
орынбасары, әлеуметтану
ғылымдарының докторы, профессор
Таймағамбетов                   - Әл-Фараби атындағы Қазақ ұлттық
Жәкен Қожахметұлы                 университетi тарих факультетiнiң
деканы, тарих ғылымдарының
докторы, профессор
Тұяқбаева                       - "Тарихи-мәдени мұра" ғылыми-
Баян Тұматайқызы                  өндiрiстiк орталығының директоры,
өнертану ғылымының кандидаты
Хұсайынов                       - A. Байтұрсынов атындағы Тiл
Көбей Шахметұлы                   бiлiмi институтының директоры,
филология ғылымдарының докторы,
профессор

2. Организационное и информационное обеспечение деятельности общественного совета осуществляет Министерство культуры Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего распоряжения возложить на Отдел внутренней политики Администрации Президента Республики Казахстан.
Государственный секретарь
Республики Казахстан

2. Қоғамдық кеңестiң қызметiн ұйымдық және ақпараттық қамтамасыз етудi Қазақстан Республикасының Мәдениет министрлiгi жүзеге асырады.
3. Осы өкiмнiң орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Президентi Әкiмшiлiгiнiң Iшкi саясат бөлiмiне жүктелсiн.
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттiк хатшысы