О реализации задач, поставленных Президентом Республики Казахстан на Республиканском совещании акимов 27-28 июня 1996 года
Распоряжение Государственного Секретаря Республики Казахстан от 30 июля 1996 г. N 8
В целях реализации задач, поставленных Президентом Республики Казахстан на Республиканском совещании акимов 27-28 июня 1996 года:
1. Министерствам, государственным комитетам и иным центральным исполнительным органам Республики Казахстан, акимам областей и города Алматы до 1 сентября 1996 года разработать конкретные мероприятия по выполнению задач, вытекающих из Меморандума Президента Республики Казахстан "Об итогах развития страны и основных задачах исполнительной власти на среднесрочную перспективу" и доклада Президента Республики Казахстан на Республиканском совещании акимов 27-28 июня 1996 года.
2. Акимам областей и города Алматы:
подготовить и провести в IV квартале текущего года областные семинары-совещания по выполнению задач, определенных на Республиканском совещании акимов;
принять меры по повышению роли акимов сельских округов, поселков и аулов в проведении государственной политики на местах и их ответственности за осуществление экономических реформ, положение дел в социальной сфере и обеспечение общественного порядка.
3. Аппарату Правительства Республики Казахстан в месячный срок завершить подготовку и внести на рассмотрение Мажилиса Парламента Республики Казахстан проекты новых редакций законов "О местных представительных и исполнительных органах Республики Казахстан" и "О местном самоуправлении в Республике Казахстан".
4. Высшему экономическому совету при Президенте Республики Казахстан до 1 июля 1997 года провести необходимые исследования, разработать и представить Президенту Республики Казахстан Стратегию развития Казахстана на период до 2025 года.
5. Акимам областей и города Алматы, Министерству социальной защиты населения Республики Казахстан принять дополнительные меры по ликвидации задолженностей по выплате пенсий и пособий, образовавшихся по состоянию на 1 июля 1996 года.
6. Акимам областей и города Алматы, министерствам, государственным комитетам и иным центральным исполнительным органам Республики Казахстан при использовании государственных символов строго руководствоваться требованиями Указа Президента Республики Казахстан, имеющего силу Конституционного закона, от 24 января 1996 года  U962797_  "О государственных символах Республики Казахстан".
Настойчиво вести работу по воспитанию у населения, особенно молодежи, чувство патриотизма и гордости, уважения к государственным символам.

1996 жылғы 27-28 маусымда Әкiмдердiң республикалық кеңесiнде Қазақстан Республикасының Президентi қойған мiндеттердi iске асыру туралы
Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк хатшысының 1996 жылғы 30 шiлдедегi N 8 Өкімі
1996 жылғы 27-28 маусымда Әкiмдердiң республикалық кеңесiнде Қазақстан Республикасының Президентi қойған мiндеттердi iске асыру мақсатында:
1. Қазақстан Республикасының министрлiктерi, мемлекеттiк комитеттерi мен өзге де орталық атқарушы органдары, облыстар мен Алматы қаласының әкiмдерi 1996 жылғы 1 қыркүйекке дейiн "Елiмiздiң даму қорытындылары және атқарушы өкiметтiң орта мерзiмдi перспективаға арналған негiзгi мiндеттерi туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң меморандумынан және Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1996 жылғы 27-28 маусымда Әкiмдердiң республикалық кеңесiнде жасаған баяндамасынан туындаған мiндеттердi орындау жөнiнде нақты iс-шараларды әзiрлейтiн болсын.
2. Облыстар мен Алматы қаласының әкiмдерi:
- Әкiмдердiң республикалық кеңесiнде айқындалған мiндеттердi орындау жөнiнде ағымдағы жылдың IҮ тоқсанында облыстық семинар-кеңестер әзiрлеп, өткiзетiн болсын;
- селолық округтер, поселкелер мен ауыл әкiмдерiнiң жергiлiктi жерлерде мемлекеттiк саясатты жүргiзудегi ролiн және олардың экономикалық реформаларды жүзеге асыру, әлеуметтiк саладағы iстiң жағдайы мен қоғамдық тәртiптi қамтамасыз ету үшiн жауапкершiлiгiн арттыру жөнiнде шаралар қолдансын.
3. Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң аппараты бiр ай мерзiмде "Қазақстан Республикасының жергiлiктi өкiлдi және атқарушы органдары туралы" , "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi өзiн-өзi басқару туралы" заңдардың жаңа редакцияларының жобаларын әзiрлеудi аяқтап, Қазақстан Республикасының Парламентi Мәжiлiсiнiң қарауына енгiзсiн.
4. Қазақстан Республикасы Президентiнiң жанындағы Жоғары экономикалық кеңес 1997 жылғы 1 шiлдеге дейiн қажеттi зерттеулер жүргiзсiн. Қазақстанның 2025 жылға дейiнгi кезеңге арналған даму стратегиясын әзiрлеп, Қазақстан Республикасының Президентiне ұсынсын.
5. Облыстар мен Алматы қаласының әкiмдерi, Қазақстан Республикасының Халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгi 1996 жылғы 1 шiлдедегi жағдай бойынша құралған зейнетақылар мен жәрдемақылар төлеу жөнiндегi берешектi жою жөнiнде қосымша шаралар қолдансын.
6. Облыстар мен Алматы қаласының әкiмдерi, Қазақстан Республикасының министрлiктерi, мемлекеттiк комитеттерi мен өзге де атқарушы органдары мемлекеттiк нышандары қолданған кезде "Қазақстан Республикасының мемлекеттiк нышандары туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1996 жылғы 24 қаңтардағы Конституциялық заң күшi бар Жарлығының талаптарын қатаң басшылыққа алатын болсын.
Халықтың, айрықша жастардың бойына патриотизм мен мақтаныш, мемлекеттiк нышандарды қастерлеу сезiмдерiн сiңiру жөнiндегi жұмысты табанды жүргiзсiн.

7. Отделу по вопросам законодательства и правовой экспертизы Администрации Президента Республики Казахстан, Министерству юстиции Республики Казахстан, акимам областей и города Алматы до 1 октября 1996 года проанализировать ход исполнения постановления Президента Республики Казахстан от 21 июня 1995 года "О мерах по организации по правового всеобуча в Республике Казахстан", распоряжения Президента Республики Казахстан от 24 апреля 1996 года "О мерах по обеспечению неукоснительного соблюдения и исполнения Конституции Республики Казахстан, пропаганде ее положений", внести предложения по искоренению формализма в этой работе и обеспечению утверждения в жизни общества верховенства закона, воспитания у граждан уважения к Конституции и законам Республики Казахстан, актам Главы государства.
8. Отделу государственной службы и кадровой политики Администрации Президента Республики Казахстан совместно с другими отделами Администрации Президента и Аппарата Правительства Республики Казахстан, акимами областей и города Алматы в соответствии с Указом Президента Республики Казахстан от 12 июля 1996 года "Об утверждении Положения о порядке формирования и организации работы с кадровым резервом государственной службы" до 1 января 1997 года пересмотреть существующий резерв кадров, уделив особое внимание включению в него наиболее профессионально подготовленных государственных служащих, представителей предпринимательских структур, молодых ученых, специалистов с экономическим и юридическим образованием.
9. Отделу внутренней политики Администрации Президента Республики Казахстан, Исполнительному секретариату Ассамблеи народов Казахстана при Президенте Республики Казахстан, Государственному комитету Республики Казахстан по национальной политике, акимам областей и города Алматы практиковать проведение общественно-политических мероприятий по дальнейшему укреплению межнационального согласия и сохранению стабильности в обществе.
10. Отделу внутренней политики, Организационно-контрольному отделу Администрации Президента Республики Казахстан, акимам областей и города Алматы обеспечить тесное взаимодействие с представительными органами, политическими партиями и общественными объединениями по укреплению политической и социальной стабильности в духе неускоснительного соблюдения Конституции и законов Республики Казахстан.
11. Национальному агентству по делам печати и массовой информации Республики Казахстан, акимам областей и города Алматы обеспечить пропаганду основных положений Меморандума Президента Республики Казахстан "Об итогах развития страны и основных задачах исполнительной власти на среднесрочную перспективу", доходчиво разъяснять политику государства, а также широко освещать положительную практику по проведению экономических, социальных и правовых реформ в регионах республики, придавать гласности имеющиеся недостатки в деятельности исполнительных органов всех уровней и факты злоупотреблений служебным положением должностными лицами.

7. Қазақстан Республикасы Президентi Әкiмшiлiгiнiң заң және құқықтық сараптама мәселелерi жөнiндегi бөлiмi, Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгi, облыстар мен Алматы қаласының әкiмдерi 1996 жылғы 1 қазанға дейiн "Қазақстан Республикасында жалпыға бiрдей құқықтық оқуды ұйымдастыру жөнiндегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1995 жылғы 21 маусымдағы қаулысының, "Қазақстан Республикасы Конституциясының мүлтiксiз сақталуы мен орындалуын қамтамасыз ету, оның қағидаларын насихаттау жөнiндегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1996 жылғы 24 сәуiрдегi өкiмiнiң орындалу барысына талдау жасасын, осы жұмыстағы атүстiлiктi жою және қоғам өмiрiнде заңның үстемдiгiн бекiтудi қамтамасыз ету, азаматтардың бойында Қазақстан Республикасының Конституциясы мен заңдарына, Мемлекет басшысының актiлерiне құрмет сезiмiн қалыптастыру жөнiнде ұсыныстар енгiзсiн.
8. Қазақстан Республикасы Президентi Әкiмшiлiгiнiң Мемлекеттiк қызмет және кадр саясаты бөлiмi Қазақстан Республикасы Президентiнiң Әкiмшiлiгi мен Үкiметi аппаратының басқа да бөлiмдерiмен, облыстардың және Алматы қаласы әкiмдерiмен бiрлесе отырып, "Мемлекеттiк қызметтiң кадр резервiн жасақтау және олармен жұмысты ұйымдастырудың тәртiбi туралы ереженi бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1996 жылғы 12 шiлдедегi Жарлығына сәйкес 1997 жылдың 1 қаңтарына дейiн iс үстiндегi кадр резервiн қайта қарайтын болсын, бұл орайда оған кәсiби тұрғыда неғұрлым даярланған мемлекеттiк қызметшiлердi, кәсiпкерлiк құрылымдардың өкiлдерiн, жас ғалымдарды, экономикалық және заң бiлiмi бар мамандарды енгiзуге ерекше назар аударсын.
9. Қазақстан Республикасы Президентiнiң Әкiмшiлiгiнiң iшкi саясат бөлiмi, Қазақстан Республикасы Президентiнiң жанындағы Қазақстан Халықтары ассамблеясының Атқарушы хатшылығы, Қазақстан Республикасының Ұлттық саясат жөнiндегi мемлекеттiк комитетi, облыстар мен Алматы қаласының әкiмдерi ұлтаралық татулықты одан әрi нығайту және қоғамда тұрақтылықты сақтау жөнiнде қоғамдық-саяси iс-шаралар өткiзудi практикада қолдансын.
10. Қазақстан Республикасы Президентi Әкiмшiлiгiнiң iшкi саясат бөлiмi, Ұйымдастыру-бақылау бөлiмi, облыстар мен Алматы қаласының әкiмдерi Қазақстан Республикасының Конституциясы мен заңдарының мүлтiксiз сақталуы рухында саяси және әлеуметтiк тұрақтылықты нығайту жөнiнде өкiлдi органдармен, саяси партиялармен және қоғамдық бiрлестiктермен тығыз iс-қимылды қамтамасыз етсiн.
11. Қазақстан Республикасының Баспасөз және бұқаралық ақпарат iстерi жөнiндегi ұлттық агенттiгi, облыстар мен Алматы қаласының әкiмдерi "Елiмiздiң даму қорытындылары және атқарушы өкiметтiң орта мерзiмдi перспективаға арналған негiзгi мiндеттерi туралы" Қазақстан Республикасы Президентi Меморандумының негiзгi қағидаларын насихаттауды қамтамасыз етсiн, мемлекет саясатын жете ұғындырсын, сондай-ақ республика аймақтарында экономикалық, әлеуметтiк және құқықтық реформаларды өткiзу жөнiндегi оң практиканы кеңiнен түсiндiрсiн, барлық деңгейлердегi атқарушы органдардың қызметiнде орын алып отырған кемшiлiктер мен лауазымды адамдардың қызмет бабын асыра пайдалану фактiлерiн жариялы етсiн.

12. Контроль за исполнением настоящего распоряжения возложить на Организационно-контрольный отдел Администрации Президента Республики Казахстан.
Государственный секретарь
Республики Казахстан

12. Осы өкiмнiң орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Президентi Әкiмшiлiгiнiң Ұйымдастыру-бақылау бөлiмiне жүктелсiн.
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттiк хатшысы