Об утверждении отчета об исполнении бюджета города Астаны за 2014 год
Решение маслихата города Астаны от 22 мая 2015 года № 362/52-V
Рассмотрев отчет об исполнении бюджета города Астаны за 2014 год, представленный акиматом города Астаны, маслихат города Астаны отмечает, что бюджет города Астаны, утвержденный решением маслихата города Астаны от 13 декабря 2013 года № 194/28-V «О бюджете города Астаны на 2014-2016 годы» с учетом изменений, внесенных решениями маслихата города Астаны от 9 апреля 2014 года № 231/32-V, от 27 июня 2014 года № 246/36-V, от 29 сентября 2014 года № 288/41-V, от 26 ноября 2014 года № 301/44-V, исполнен по доходам на 101,5 процентов (план 364 236 485,4 тыс.тенге, поступило 369 526 175,0 тыс.тенге), по затратам - 99,3 процента (план 323 432 450,8 тыс.тенге, исполнено 321 237 858,4 тыс.тенге) от соответствующих утвержденных показателей.
Чистое бюджетное кредитование составило (-851 967,9 тыс.тенге), в том числе погашение бюджетных кредитов 851 967,9 тыс.тенге (100%).
Сальдо по операциям с финансовыми активами составило 47 444 334,6 тыс.тенге, в том числе приобретение финансовых активов было осуществлено на сумму 47 444 334,6 тыс.тенге (100%).
Профицит бюджета составил 1 695 949,9 тыс.тенге.
Использование профицита составило 1 695 949,9 тыс.тенге.
В течение финансового года произведено погашение долга местного исполнительного органа в сумме 6 059 312,4 тыс.тенге.
Остатки бюджетных средств на конец года составили 7 484 746,3 тыс.тенге.
Вместе с тем, сессия маслихата города Астаны отмечает, что наряду с выполнением в 2014 году основных параметров местного бюджета имеют место недостатки при реализации программных документов, использовании бюджетных средств и активов государства.
Маслихат города Астаны РЕШИЛ:
1. Утвердить отчет о кассовом исполнении бюджета города Астаны за 2014 год по доходам в сумме 369 526 175,0 тыс.тенге, затратам в сумме 321 237 858,4 тыс.тенге, чистому бюджетному кредитованию - (-851 967,9) тыс.тенге, сальдо по операциям с финансовыми активами - 47 444 334,6 тыс.тенге, профициту бюджета — 1 695 949,9 тыс.тенге, использованию профицита - 1 695 949,9 тыс.тенге (Приложение 1).
2. Утвердить отчет Ревизионной комиссии по городу Астане об исполнении бюджета города Астаны за 2014 год.
3. Рекомендовать акимату города Астаны:
- принять меры по улучшению координации работы между администраторами бюджетных программ при реализации бюджетных инвестиционных проектов.

Астана қаласының 2014 жылғы бюджетінің атқарылуы туралы есебін бекіту туралы
Астана қаласы мәслихатының 2015 жылғы 22 мамырдағы № 362/52-v шешімі
Астана қаласының 2014 жылғы бюджетінің атқарылуы туралы есепті қарастырып, Астана қаласының мәслихаты Астана қаласы мәслихатының 2013 жылғы 13 желтоқсандағы № 194/28-V «Астана қаласының 2014-2016 жылдарға арналған бюджеті туралы» шешімімен бекітілген Астана қаласының бюджеті Астана қаласы мәслихатының 2014 жылғы 9 сәуірдегі № 231/32-V, 2014 жылғы 27 маусымдағы № 246/36-V, 2014 жылғы 29 қыркүйектегі № 288/41-V, 2014 жылғы 26 қарашадағы № 301/44-V шешімдерімен енгізілген өзгерістерді ескере отырып, бекітілген тиісті көрсеткіштерден кіріс бойынша 101,5 пайызға (жоспар 364 236 485,4 мың теңге, 369 526 175,0 мың теңге түсті), шығындар бойынша - 99,3 пайызға (жоспар - 323 432 450,8 мың теңге, атқарылғаны 321 237 858,4 мың теңге) орындалғандығын атап көрсетті.
Таза бюджеттік кредит беру (-851 967,9 мың теңгені) құрады, оның ішінде бюджеттік кредиттерді өтеу 851 967,9 мың теңгені (100%) құрады.
Қаржылық активтермен болатын операциялар бойынша сальдо 47 444 334,6 мың теңгені құрады, оның ішінде қаржылық активтерді сатып алу 47 444 334,6 мың теңге сомасында жүзеге асырылды (100%).
Бюджеттің профицитті 1 695 949,9 мың теңгені құрады.
Профицитті пайдалану 1 695 949,9 мың теңгені құрады.
Қаржы жылы ішінде жергілікті атқарушы органның 6 059 312,4 мың теңге сомасында қарыздарды өтеу жүргізілді.
Есепті кезең соңындағы бюджет қаражатының қалдықтары 7 484 746,3 мың теңгені құрады.
Сонымен бірге, Астана қаласы мәслихатының сессиясы 2014 жылы жергілікті бюджеттің негізгі параметрлерінің орындалуымен қатар бағдарламалық құжаттарды іске асыру, бюджет қаражаттары мен мемлекет активтерінің орындалуы кезінде кемшіліктердің орын алғандығын атап көрсетті.
Астана қаласының мәслихаты- ШЕШТІ:
1. Астана қаласының 2014 жылғы бюджетінің кассалық атқарылуы туралы есеп кірістер бойынша 369 526 175,0 мың теңге, шығындар бойынша 321 237 858,4 мың теңге сомасында, таза бюджеттік кредит беру бойынша орындалуы (-851 967,9) мың теңге, қаржылық активтермен болатын операциялар бойынша сальдоның орындалуы 47 444 334,6 мың теңге, бюджет профицит бойынша 1 695 949,9 мың теңге, профициттің пайдаланылуы 1 695 949,9 мың теңге болып бекітілсін (қоса беріледі) (1-қосымша).
2. Астана қаласының 2014 жылғы бюджетінің атқарылуы туралы Тексеру комиссиясының есебі бекітілсін.
3. Астана қаласының әкімдігіне:
- бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыру кезінде бюджеттік бағдарлама әкімшілерінің арасындағы жұмысты үйлестіруді жақсарту жөнінде шараларды қабылдау ұсынылсын.

4. Рекомендовать администраторам бюджетных программ:
- принять меры по качественной и эффективной реализации бюджетных программ с достижением показателей результата, обеспечив при этом соблюдение бюджетного законодательства и законодательства о государственных закупках;
- принять необходимые меры по исполнению рекомендаций Ревизионной комиссии по городу Астане по устранению выявленных нарушений.
5. Признать утратившими силу некоторые решения маслихата города Астаны по перечню согласно приложению 2 к настоящему решению.
Председатель сессии
маслихата города Астаны                    А. Ким
Секретарь маслихата
города Астаны                              С. Есилов
Приложение 1
к решению маслихата города Астаны
"Об утверждении отчета об исполнении
бюджета города Астаны за 2014 год"
от 22 мая 2015 года № 362/52-V
Отчет об исполнении бюджета города Астаны за 2014 год
тыс.тенге
Коды бюджетной классификации
Наименование

4. Жергілікті бюджеттік бағдарламалар әкімшілеріне:
- нәтижеге қол жеткізумен, бұл ретте бюджет заңнамасының және мемлекеттік сатып алу туралы заңнаманың сақталуын қамтамасыз ете отырып, бюджеттік бағдарламалардың сапалы және тиімді орындалуы бойынша қажетті шараларды қабылдау;
- анықталған бұзушылықтарды жою бойынша Астана қаласы бойынша
Тексеру комиссиясының ұсынымдарын орындау жөнінде қажетті шаралар
қабылдансын.
5. Астана қаласы мәслихатының кейбір шешімдері тізім бойынша осы шешімге 2-қосымшаға сәйкес күші жойылған деп танылсын.
Астана қаласы мәслихаты
сессиясының төрағасы                                      А.Ким
Астана қаласы
мәслихатының хатшысы                                   С.Есілов
Астана қаласы мәслихатының
2015 жылғы 22 мамырындағы
№ 362/52-V "Астана қаласының
2014 жылға арналған бюджетінің
атқарылуы туралы есепті бекіту
туралы" шешіміне қосымша 1
Астана қаласының 2014 жылға арналған бюджетінің атқарылуы туралы
мың теңге
Бюджеттік бағдарламаның кодтары
Атауы

1. Решение маслихата города Астаны от 13 декабря 2013 года № 194/28-V «О бюджете города Астаны на 2014-2016 годы» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 6 января 2014 года № 799, опубликовано в газетах «Астана акшамы» от 9 января 2014 года № 2, «Вечерняя Астана» от 9 января 2014 года № 2).
2. Решение маслихата города Астаны от 9 апреля 2014 года № 231/32-V «О внесении изменений и дополнения в решение маслихата города Астаны от 13 декабря 2013 года № 194/28-V «О бюджете города Астаны на 2014-2016 годы» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 30 апреля 2014 года № 807, опубликовано в газетах «Астана акшамы» от 6 мая 2014 года № 48, «Вечерняя Астана» от 6 мая 2014 года № 49).
3. Решение маслихата города Астаны от 27 июня 2014 года № 246/36-V «О внесении изменений в решение маслихата города Астаны от 13 декабря 2013 года № 194/28-V «О бюджете города Астаны на 2014 - 2016 годы» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 18 июля 2014 года № 821, опубликовано в газетах «Астана акшамы» от 22 июля 2014 года № 80, «Вечерняя Астана» от 22 июля 2014 года № 79).
4. Решение маслихата города Астаны от 29 сентября 2014 года № 288/41-V «О внесении изменений в решение маслихата города Астаны от 13 декабря 2013 года № 194/28-V «О бюджете города Астаны на 2014-2016 годы» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 14 октября 2014 года № 843, опубликовано в газетах «Астана акшамы» от 16 октября 2014 года № 117, «Вечерняя Астана» от 16 октября 2014 года № 116).
5. Решение маслихата города Астаны от 26 ноября 2014 года № 301/44-V «О внесении изменений в решение маслихата города Астаны от 13 декабря 2013 года № 194/28-V "О бюджете города Астаны на 2014-2016 года» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 23 декабря 2014 года № 867, опубликовано в газетах «Астана акшамы» от 27 декабря 2014 года № 147, «Вечерняя Астана» от 27 декабря 2014 года № 146).
6. Пункт 5 решения маслихата города Астаны от 18 марта 2015 года № 345/48-V «О внесении изменений в некоторые решения маслихата города Астаны» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 30 апреля 2015 года № 903, опубликовано в газетах «Астана акшамы» от 5 мая 2015 года № 47, «Вечерняя Астана» от 5 мая 2015 года № 47).

1. Астана қаласы мәслихатының 2013 жылғы 13 желтоқсандағы № 194/28- V «Астана қаласының 2014-2016 жылдарға арналған бюджеті туралы» шешімі (Нормативтік-құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2014 жылғы 6 қаңтарда № 799 болып тіркелген, 2014 жылғы 9 қаңтардағы № 2 «Астана ақшамы», 2014 жылғы 9 қаңтардағы № 2 газеттерінде жарияланған).
2. Астана қаласы мәслихатының 2014 жылғы 9 сәуірдегі № 231/32-V «Астана қаласы мәслихатының 2013 жылғы 13 желтоқсандағы № 194/28-V «Астана қаласының 2014-2016 жылдарға арналған бюджеті туралы» шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы» шешімі (Нормативтік-құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2014 жылғы 30 сәуірде № 807 болып тіркелген, 2014 жылғы 6 мамырдағы № 48 «Астана ақшамы», 2014 жылғы 6 мамырдағы № 49 «Вечерняя Астана» газеттерінде жарияланған).
3. Астана қаласы мәслихатының 2014 жылғы 27 маусымдағы № 246/3 6-V «Астана қаласы мәслихатының 2013 жылғы 13 желтоқсандағы № 194/28-V «Астана қаласының 2014-2016 жылдарға арналған бюджеті туралы» шешіміне өзгерістер енгізу туралы» шешімі (Нормативтік-құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2014 жылғы 18 шілдеде № 821 болып тіркелген, 2014 жылғы 22 шілдедегі № 80 «Астана ақшамы», 2014 жылғы 22 шілдедегі № 79 «Вечерняя Астана» газеттерінде жарияланған).
4. Астана қаласы мәслихатының 2014 жылғы 29 қыркүйектегі № 288/41-V «Астана қаласы мәслихатының 2013 жылғы 13 желтоқсандағы № 194/28-V «Астана қаласының 2014-2016 жылдарға арналған бюджеті туралы» шешіміне өзгерістер енгізу туралы» шешімі (Нормативтік-құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2014 жылғы 14 қазанда № 843 болып тіркелген, 2014 жылғы 16 қазандағы № 117 «Астана ақшамы», 2014 жылғы 16 қазандағы № 116 «Вечерняя Астана» газеттерінде жарияланған).
5. Астана қаласы мәслихатының 2014 жылғы 26 қарашадағы № 301/44-V «Астана қаласы мәслихатының 2013 жылғы 13 желтоқсандағы № 194/28-V «Астана қаласының 2014-2016 жылдарға арналған бюджеті туралы» шешіміне өзгерістер енгізу туралы» шешімі (Нормативтік-құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2014 жылғы 23 желтоқсанда № 867 болып тіркелген, 2014 жылғы 27 желтоқсандағы № 147 «Астана ақшамы», 2014 жылғы 27 желтоқсандағы № 146 «Вечерняя Астана» газеттерінде жарияланған).
6. Астана қаласы мәслихатының 2015 жылғы 18 наурыздағы № 345/48-V «Астана қаласы мәслихатының кейбір шешімдеріне өзгерістер енгізу туралы» шешімі (Нормативтік-құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2015 жылғы 30 сәуірде № 903 болып тіркелген, 2015 жылғы 5 мамырдағы № 47 «Астана ақшамы», 2015 жылғы 5 мамырдағы № 47 «Вечерняя Астана» газеттерінде жарияланған).