О внесении изменений в приказ Председателя Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан от 7 сентября 2016 года № 522 "Об утверждении положений Департаментов государственных доходов Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан по областям, городам Астана, Алматы и Шымкент и их территориальных органов"
Приказ Председателя Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан от 18 января 2019 года № 30
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Председателя Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан от 7 сентября 2016 года № 522 "Об утверждении положений Департаментов государственных доходов Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан по областям, городам Астана и Алматы и Шымкент и их территориальных органов" следующие изменения:
в пункте 1:
подпункты 179) и 180) изложить в следующей редакции:
"179) Положение об Управлении государственных доходов по району Тереңкөл Департамента государственных доходов по Павлодарской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан согласно приложению 179 к настоящему приказу;
180) Положение об Управлении государственных доходов по району Аққулы Департамента государственных доходов по Павлодарской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан согласно приложению 180 к настоящему приказу;";
в Положении о Департаменте государственных доходов по Акмолинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан, утвержденном указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Департамент государственных доходов по Акмолинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (далее – Департамент) является территориальным органом Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (далее – Комитет), уполномоченным на выполнение функций государственного управления и контроля в сфере таможенного дела, по обеспечению полноты и своевременности поступлений налогов, таможенных и других обязательных платежей в бюджет, исчисления, удержания, перечисления социальных платежей, государственного регулирования производства, оборота этилового спирта и алкогольной продукции, табачных изделий, оборота отдельных видов нефтепродуктов и биотоплива, государственного регулирования и контроля в области реабилитации и банкротства (за исключением банков, страховых (перестраховочных) организаций и накопительных пенсионных фондов), участие в реализации налоговой политики и политики в сфере таможенного дела, участие в разработке и реализации таможенного регулирования в Республике Казахстан отношений, связанных с перемещением товаров через таможенную границу Евразийского экономического союза, их перевозкой по единой таможенной территории Евразийского экономического союза под таможенным контролем, временным хранением, таможенным декларированием, выпуском и использованием в соответствии с таможенными процедурами, проведении таможенного контроля, властных отношений между органами государственных доходов и лицами, реализующими права владения, пользования и распоряжения указанными товарами в пределах, предусмотренных законодательством, а также по выявлению и рассмотрению административных правонарушений, отнесенных законодательством Республики Казахстан к ведению этого органа, и иных функций в соответствии с законодательством Республики Казахстан.";
в пункте 14:
подпункт 2) исключить;
подпункт 16) исключить;
подпункт 21) исключить;
в пункте 15:
подпункты 90), 91), 92) и 93) исключить;
подпункты 95) и 96) исключить;
в пункте 16:
в правах:
подпункт 26) изложить в следующей редакции:
"26) изымать или производить выемку документов, товаров, предметов или иного имущества в соответствии с законодательством об административных правонарушениях;";
подпункт 28) изложить в следующей редакции:
"28) приобретать товары для выполнения функций, возложенных на органы государственных доходов в соответствии с законодательством Республики Казахстан;";
подпункты 29) и 30) исключить;
подпункты 32), 33), 34), 35), 36), 37) и 38) исключить;
в обязанностях:
подпункты 71), 72), 73), 74) и 75) исключить;
пункт 20 изложить в следующей редакции:

"Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің облыстар, Астана, Алматы және Шымкент қалалары бойынша мемлекеттік кірістер департаменттерінің және олардың аумақтық органдарының ережелерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Төрағасының 2016 жылғы 7 қыркүйектегі № 522 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Төрағасының 2019 жылғы 18 қаңтардағы № 30 бұйрығы
БҰЙРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің облыстар, Астана, Алматы және Шымкент бойынша мемлекеттік кірістер департаменттерінің және олардың аумақтық органдарының ережелерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Төрағасының 2016 жылғы 7 қыркүйектегі № 522 бұйрығына мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақта:
179) және 180) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
"179) Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Павлодар облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Тереңкөл ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы туралы ережесі осы бұйрықтың 179-қосымшасына сәйкес;
180) Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Павлодар облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Аққулы ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы туралы ережесі осы бұйрықтың 180-қосымшасына сәйкес;";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің Ақмола облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаменті туралы ережесінде:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің Ақмола облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаменті (бұдан әрі – Департамент) кеден ісі саласындағы мемлекеттік басқару және бақылау, салықтардың, кеден және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдердiң түсуiн, әлеуметтік төлемдерді есептеудің, ұстаудың, аударудың толықтығымен уақыттылығын қамтамасыз ету, этил спирті мен алкоголь өнімдерінің, темекі өнімдерінің өндірісін, айналымын, мұнай өнімдерінің жекелеген түрлерінің және биоотынның айналымын мемлекеттік реттеу, оңалту және банкроттық саласында мемлекеттік реттеу және бақылау (банктерді, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарын және жинақтаушы зейнетақы қорларын қоспағанда), салық саясатын және кеден ісі саласындағы саясатты іске асыруға қатысу, Қазақстан Республикасында Еуразиялық экономикалық одағының кедендік шекарасы арқылы өткізумен, оларды Еуразиялық экономикалық одағының бірыңғай кедендік аумағында кедендік бақылауда тасымалдаумен, уақытша сақтаумен, кедендік декларациялаумен, кедендік рәсімдерге сәйкес шығарумен және пайдаланумен, кедендік бақылау жүргізумен байланысты қатынастарды, заңнамада көзделген шектерде мемлекеттік кірістер органдары мен көрсетілген тауарларды иелену, пайдалану және оларға билік ету құқығын іске асыратын тұлғалар арасындағы билік қатынастарын кедендік реттеуді әзірлеуге және іске асыруға қатысу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес осы органның жүргізілуіне жататын әкімшілік құқық бұзушылықтардың анықтау және қарау бойынша және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де функцияларды орындауға уәкілеттік берілген Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің (бұдан әрі – Комитет) аумақтық органы болып табылады.";
14-тармақта:
2) тармақша алып тасталсын;
16) тармақша алып тасталсын;
21) тармақша алып тасталсын;
15 тармақта:
90), 91), 92) және 93) тармақшалар алып тасталсын;
95) және 96) тармақшалар алып тасталсын;
16-тармақта:
құқықтарында:
26) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"26) әкімшілік құқық бұзушылық туралы заңнамасына сәйкес құжаттарды, тауарларды, заттарды немесе өзге де мүлікті алып қою немесе арасынан алуды жүргізу;";
28) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"28) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік кірістер органдарына жүктелген функцияларды орындау үшін тауарлар сатып алу;";
29) және 30) тармақшалар алып тасталсын;
32), 33), 34), 35), 36), 37) және 38) тармақшалар алып тасталсын;
міндеттерінде:
71), 72), 73), 74) және 75) тармақшалар алып тасталсын;
20-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"20. Руководитель Департамента осуществляет следующие полномочия:
1) определяет обязанности и полномочия своих заместителей, руководителей, работников структурных подразделений Департамента, руководителей территориальных органов Департамента;
2) утверждает штатное расписание Департамента в пределах лимита штатной численности Департамента;
3) в соответствии с законодательством Республики Казахстан назначает на должности и освобождает от должностей:
работников Департамента;
руководителей управлений государственных доходов по районам, городам, районам в городах и на территории специальных экономических зон;
руководителей таможенных постов и их заместителей;
руководителей управлений – таможенных постов "центр таможенного оформления";
заместителей управлений государственных доходов по районам, городам, районам в городах и на территории специальных экономических зон;
4) принимает меры дисциплинарной ответственности в установленном законодательством Республики Казахстан порядке;
5) утверждает положения о структурных подразделениях Департамента;
6) в установленном законодательством Республики Казахстан порядке решает вопросы командирования, предоставления отпусков, оказания материальной помощи, подготовки (переподготовки), повышения квалификации, поощрения, выплаты надбавок и премирования заместителей руководителя Департамента, работников Департамента, руководителей и заместителей руководителей территориальных органов Департамента;
7) несет персональную ответственность по противодействию коррупции;
8) несет персональную ответственность за достоверность информации, предоставляемой в Комитет;
9) в пределах компетенции подписывает акты Департамента;
10) представляет Департамент во всех государственных органах и иных организациях;
11) осуществляет иные полномочия, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.
Исполнение полномочий Руководителя Департамента в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с законодательством Республики Казахстан.";
в Положении о Департаменте государственных доходов по Актюбинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан, утвержденном указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Департамент государственных доходов по Актюбинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (далее – Департамент) является территориальным органом Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (далее – Комитет), уполномоченным на выполнение функций государственного управления и контроля в сфере таможенного дела, по обеспечению полноты и своевременности поступлений налогов, таможенных и других обязательных платежей в бюджет, исчисления, удержания, перечисления социальных платежей, государственного регулирования производства, оборота этилового спирта и алкогольной продукции, табачных изделий, оборота отдельных видов нефтепродуктов и биотоплива, государственного регулирования и контроля в области реабилитации и банкротства (за исключением банков, страховых (перестраховочных) организаций и накопительных пенсионных фондов), участие в реализации налоговой политики и политики в сфере таможенного дела, участие в разработке и реализации таможенного регулирования в Республике Казахстан отношений, связанных с перемещением товаров через таможенную границу Евразийского экономического союза, их перевозкой по единой таможенной территории Евразийского экономического союза под таможенным контролем, временным хранением, таможенным декларированием, выпуском и использованием в соответствии с таможенными процедурами, проведении таможенного контроля, властных отношений между органами государственных доходов и лицами, реализующими права владения, пользования и распоряжения указанными товарами в пределах, предусмотренных законодательством, а также по выявлению и рассмотрению административных правонарушений, отнесенных законодательством Республики Казахстан к ведению этого органа, и иных функций в соответствии с законодательством Республики Казахстан.";
в пункте 14:
подпункт 2) исключить;
подпункт 16) исключить;
подпункт 21) исключить;
в пункте 15:
подпункты 90), 91), 92) и 93) исключить;
подпункты 95) и 96) исключить;
в пункте 16:
в правах:
подпункт 26) изложить в следующей редакции:
"26) изымать или производить выемку документов, товаров, предметов или иного имущества в соответствии с законодательством об административных правонарушениях;";
подпункт 28) изложить в следующей редакции:
"28) приобретать товары для выполнения функций, возложенных на органы государственных доходов в соответствии с законодательством Республики Казахстан;";
подпункты 29) и 30) исключить;
подпункты 32), 33), 34), 35), 36), 37) и 38) исключить;
в обязанностях:
подпункты 71), 72), 73), 74) и 75) исключить;
пункт 20 изложить в следующей редакции:

"20. Департаменттің басшысы мынадай өкілеттікті жүзеге асырады:
1) өз орынбасарларының, Департаменттің құрылымдық бөлiмшелерi басшыларының, жұмыскерлерінің, Департаменттің аумақтық органдары басшыларының мiндеттерi мен өкiлеттiктерiн айқындайды;
2) Департаменттің штат санының лимиті шегінде Департаменттің штат кестесін бекітеді;
3) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес:
Департаменттің жұмыскерлерін;
аудандар, қалалар, қалалардағы аудандар бойынша және арнайы экономикалық аймақтардың аумақтарындағы мемлекеттік кірістер басқармаларының басшыларын;
кеден бекеттерінің басшыларын және олардың орынбасарларын;
"кедендік ресімдеу орталығы" кеден бекеттерінің – басқармаларының басшыларын;
аудандар, қалалар, қалалардағы аудандар бойынша және арнайы экономикалық аймақтардың аумақтарындағы басшылардың орынбасарларын лауазымға тағайындайды және лауазымнан босатады;
4) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен тәртіптік жауапкершілік шараларын қабылдайды;
5) Департаменттің құрылымдық бөлiмшелерi туралы ережелердi бекiтедi;
6) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген тәртiппен Департаменттің басшыларының орынбасарларын, Департаменттің жұмыскерлерін және Департаменттің аумақтық органдарының басшыларын және басшылардың орынбасарларын іссапарға жіберу, еңбек демалысын беру, материалдық көмек көрсету, даярлау (қайта даярлау), біліктілігін арттыру, көтермелеу, үстемеақы төлеу және сыйлықақы беру мәселелерін шешеді;
7) сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл бойынша дербес жауапкершілікте болады;
8) Комитетке берілетін ақпараттардың дұрыстығына дербес жауапкершілікте болады;
9) өз құзыреті шегінде Департаменттің актілеріне қол қояды;
10) барлық мемлекеттік органдарда және өзге де ұйымдарда Департаментті білдіреді;
11) Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
Департаменттің басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерінің орындауын Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес оны алмастыратын тұлға жүзеге асырады.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің Ақтөбе облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаменті туралы ережесінде:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің Ақтөбе облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаменті (бұдан әрі – Департамент) кеден ісі саласындағы мемлекеттік басқару және бақылау, салықтардың, кеден және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдердiң түсуiн, әлеуметтік төлемдерді есептеудің, ұстаудың, аударудың толықтығымен уақыттылығын қамтамасыз ету, этил спирті мен алкоголь өнімдерінің, темекі өнімдерінің өндірісін, айналымын, мұнай өнімдерінің жекелеген түрлерінің және биоотынның айналымын мемлекеттік реттеу, оңалту және банкроттық саласында мемлекеттік реттеу және бақылау (банктерді, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарын және жинақтаушы зейнетақы қорларын қоспағанда), салық саясатын және кеден ісі саласындағы саясатты іске асыруға қатысу, Қазақстан Республикасында Еуразиялық экономикалық одағының кедендік шекарасы арқылы өткізумен, оларды Еуразиялық экономикалық одағының бірыңғай кедендік аумағында кедендік бақылауда тасымалдаумен, уақытша сақтаумен, кедендік декларациялаумен, кедендік рәсімдерге сәйкес шығарумен және пайдаланумен, кедендік бақылау жүргізумен байланысты қатынастарды, заңнамада көзделген шектерде мемлекеттік кірістер органдары мен көрсетілген тауарларды иелену, пайдалану және оларға билік ету құқығын іске асыратын тұлғалар арасындағы билік қатынастарын кедендік реттеуді әзірлеуге және іске асыруға қатысу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес осы органның жүргізілуіне жататын әкімшілік құқық бұзушылықтардың анықтау және қарау бойынша және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де функцияларды орындауға уәкілеттік берілген Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің (бұдан әрі – Комитет) аумақтық органы болып табылады.";
14-тармақта:
2) тармақша алып тасталсын;
16) тармақша алып тасталсын;
21) тармақша алып тасталсын;
15-тармақта:
90), 91), 92) және 93) тармақшалар алып тасталсын;
95) және 96) тармақшалар алып тасталсын;
16-тармақта:
құқықтарында:
26) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"26) әкімшілік құқық бұзушылық туралы заңнамасына сәйкес құжаттарды, тауарларды, заттарды немесе өзге де мүлікті алып қою немесе арасынан алуды жүргізу;";
28) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"28) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік кірістер органдарына жүктелген функцияларды орындау үшін тауарлар сатып алу;";
29) және 30) тармақшалар алып тасталсын;
32), 33), 34), 35), 36), 37) және 38) тармақшалар алып тасталсын;
міндеттерінде:
71), 72), 73), 74) және 75) тармақшалар алып тасталсын;
20-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"20. Руководитель Департамента осуществляет следующие полномочия:
1) определяет обязанности и полномочия своих заместителей, руководителей, работников структурных подразделений Департамента, руководителей территориальных органов Департамента;
2) утверждает штатное расписание Департамента в пределах лимита штатной численности Департамента;
3) в соответствии с законодательством Республики Казахстан назначает на должности и освобождает от должностей:
работников Департамента;
руководителей управлений государственных доходов по районам, городам, районам в городах и на территории специальных экономических зон;
руководителей таможенных постов и их заместителей;
руководителей управлений – таможенных постов "центр таможенного оформления";
заместителей управлений государственных доходов по районам, городам, районам в городах и на территории специальных экономических зон;
4) принимает меры дисциплинарной ответственности в установленном законодательством Республики Казахстан порядке;
5) утверждает положения о структурных подразделениях Департамента;
6) в установленном законодательством Республики Казахстан порядке решает вопросы командирования, предоставления отпусков, оказания материальной помощи, подготовки (переподготовки), повышения квалификации, поощрения, выплаты надбавок и премирования заместителей руководителя Департамента, работников Департамента, руководителей и заместителей руководителей территориальных органов Департамента;
7) несет персональную ответственность по противодействию коррупции;
8) несет персональную ответственность за достоверность информации, предоставляемой в Комитет;
9) в пределах компетенции подписывает акты Департамента;
10) представляет Департамент во всех государственных органах и иных организациях;
11) осуществляет иные полномочия, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.
Исполнение полномочий Руководителя Департамента в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с законодательством Республики Казахстан.";
в Положении о Департаменте государственных доходов по Алматинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан, утвержденном указанном приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Департамент государственных доходов по Алматинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (далее – Департамент) является территориальным органом Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (далее – Комитет), уполномоченным на выполнение функций государственного управления и контроля в сфере таможенного дела, по обеспечению полноты и своевременности поступлений налогов, таможенных и других обязательных платежей в бюджет, исчисления, удержания, перечисления социальных платежей, государственного регулирования производства, оборота этилового спирта и алкогольной продукции, табачных изделий, оборота отдельных видов нефтепродуктов и биотоплива, государственного регулирования и контроля в области реабилитации и банкротства (за исключением банков, страховых (перестраховочных) организаций и накопительных пенсионных фондов), участие в реализации налоговой политики и политики в сфере таможенного дела, участие в разработке и реализации таможенного регулирования в Республике Казахстан отношений, связанных с перемещением товаров через таможенную границу Евразийского экономического союза, их перевозкой по единой таможенной территории Евразийского экономического союза под таможенным контролем, временным хранением, таможенным декларированием, выпуском и использованием в соответствии с таможенными процедурами, проведении таможенного контроля, властных отношений между органами государственных доходов и лицами, реализующими права владения, пользования и распоряжения указанными товарами в пределах, предусмотренных законодательством, а также по выявлению и рассмотрению административных правонарушений, отнесенных законодательством Республики Казахстан к ведению этого органа, и иных функций в соответствии с законодательством Республики Казахстан.";
в пункте 14:
подпункт 2) исключить;
подпункт 16) исключить;
подпункт 21) исключить;
в пункте 15:
подпункты 90), 91), 92) и 93) исключить;
подпункты 95) и 96) исключить;
в пункте 16:
в правах:
подпункт 26) изложить в следующей редакции:
"26) изымать или производить выемку документов, товаров, предметов или иного имущества в соответствии с законодательством об административных правонарушениях;";
подпункт 28) изложить в следующей редакции:
"28) приобретать товары для выполнения функций, возложенных на органы государственных доходов в соответствии с законодательством Республики Казахстан;";
подпункты 29) и 30) исключить;
подпункты 32), 33), 34), 35), 36), 37) и 38) исключить;
в обязанностях:
подпункты 71), 72), 73), 74) и 75) исключить;
пункт 20 изложить в следующей редакции:

"20. Департаменттің басшысы мынадай өкілеттікті жүзеге асырады:
1) өз орынбасарларының, Департаменттің құрылымдық бөлiмшелерi басшыларының, жұмыскерлерінің, Департаменттің аумақтық органдары басшыларының мiндеттерi мен өкiлеттiктерiн айқындайды;
2) Департаменттің штат санының лимиті шегінде Департаменттің штат кестесін бекітеді;
3) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес:
Департаменттің жұмыскерлерін;
аудандар, қалалар, қалалардағы аудандар бойынша және арнайы экономикалық аймақтардың аумақтарындағы мемлекеттік кірістер басқармаларының басшыларын;
кеден бекеттерінің басшыларын және олардың орынбасарларын;
"кедендік ресімдеу орталығы" кеден бекеттерінің – басқармаларының басшыларын;
аудандар, қалалар, қалалардағы аудандар бойынша және арнайы экономикалық аймақтардың аумақтарындағы басшылардың орынбасарларын лауазымға тағайындайды және лауазымнан босатады;
4) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен тәртіптік жауапкершілік шараларын қабылдайды;
5) Департаменттің құрылымдық бөлiмшелерi туралы ережелердi бекiтедi;
6) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген тәртiппен Департаменттің басшыларының орынбасарларын, Департаменттің жұмыскерлерін және Департаменттің аумақтық органдарының басшыларын және басшылардың орынбасарларын іссапарға жіберу, еңбек демалысын беру, материалдық көмек көрсету, даярлау (қайта даярлау), біліктілігін арттыру, көтермелеу, үстемеақы төлеу және сыйлықақы беру мәселелерін шешеді;
7) сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл бойынша дербес жауапкершілікте болады;
8) Комитетке берілетін ақпараттардың дұрыстығына дербес жауапкершілікте болады;
9) өз құзыреті шегінде Департаменттің актілеріне қол қояды;
10) барлық мемлекеттік органдарда және өзге де ұйымдарда Департаментті білдіреді;
11) Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
Департаменттің басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерінің орындауын Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес оны алмастыратын тұлға жүзеге асырады.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің Алматы облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаменті туралы ережесінде:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің Алматы облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаменті (бұдан әрі – Департамент) кеден ісі саласындағы мемлекеттік басқару және бақылау, салықтардың, кеден және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдердiң түсуiн, әлеуметтік төлемдерді есептеудің, ұстаудың, аударудың толықтығымен уақыттылығын қамтамасыз ету, этил спирті мен алкоголь өнімдерінің, темекі өнімдерінің өндірісін, айналымын, мұнай өнімдерінің жекелеген түрлерінің және биоотынның айналымын мемлекеттік реттеу, оңалту және банкроттық саласында мемлекеттік реттеу және бақылау (банктерді, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарын және жинақтаушы зейнетақы қорларын қоспағанда), салық саясатын және кеден ісі саласындағы саясатты іске асыруға қатысу, Қазақстан Республикасында Еуразиялық экономикалық одағының кедендік шекарасы арқылы өткізумен, оларды Еуразиялық экономикалық одағының бірыңғай кедендік аумағында кедендік бақылауда тасымалдаумен, уақытша сақтаумен, кедендік декларациялаумен, кедендік рәсімдерге сәйкес шығарумен және пайдаланумен, кедендік бақылау жүргізумен байланысты қатынастарды, заңнамада көзделген шектерде мемлекеттік кірістер органдары мен көрсетілген тауарларды иелену, пайдалану және оларға билік ету құқығын іске асыратын тұлғалар арасындағы билік қатынастарын кедендік реттеуді әзірлеуге және іске асыруға қатысу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес осы органның жүргізілуіне жататын әкімшілік құқық бұзушылықтардың анықтау және қарау бойынша және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де функцияларды орындауға уәкілеттік берілген Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің (бұдан әрі – Комитет) аумақтық органы болып табылады.";
14-тармақта:
2) тармақша алып тасталсын;
16) тармақша алып тасталсын;
21) тармақша алып тасталсын;
15-тармақта:
90), 91), 92) және 93) тармақшалар алып тасталсын;
95) және 96)тармақшалар алып тасталсын;
16-тармақта:
құқықтарында:
26) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"26) әкімшілік құқық бұзушылық туралы заңнамасына сәйкес құжаттарды, тауарларды, заттарды немесе өзге де мүлікті алып қою немесе арасынан алуды жүргізу;";
28) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"28) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік кірістер органдарына жүктелген функцияларды орындау үшін тауарлар сатып алу;";
29) және 30) тармақшалар алып тасталсын;
32), 33), 34), 35), 36), 37) және 38) тармақшалар алып тасталсын;
міндеттерінде:
71), 72), 73), 74) және 75) тармақшалар алып тасталсын;
20-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"20. Руководитель Департамента осуществляет следующие полномочия:
1) определяет обязанности и полномочия своих заместителей, руководителей, работников структурных подразделений Департамента, руководителей территориальных органов Департамента;
2) утверждает штатное расписание Департамента в пределах лимита штатной численности Департамента;
3) в соответствии с законодательством Республики Казахстан назначает на должности и освобождает от должностей:
работников Департамента;
руководителей управлений государственных доходов по районам, городам, районам в городах и на территории специальных экономических зон;
руководителей таможенных постов и их заместителей;
руководителей управлений – таможенных постов "центр таможенного оформления";
заместителей управлений государственных доходов по районам, городам, районам в городах и на территории специальных экономических зон;
4) принимает меры дисциплинарной ответственности в установленном законодательством Республики Казахстан порядке;
5) утверждает положения о структурных подразделениях Департамента;
6) в установленном законодательством Республики Казахстан порядке решает вопросы командирования, предоставления отпусков, оказания материальной помощи, подготовки (переподготовки), повышения квалификации, поощрения, выплаты надбавок и премирования заместителей руководителя Департамента, работников Департамента, руководителей и заместителей руководителей территориальных органов Департамента;
7) несет персональную ответственность по противодействию коррупции;
8) несет персональную ответственность за достоверность информации, предоставляемой в Комитет;
9) в пределах компетенции подписывает акты Департамента;
10) представляет Департамент во всех государственных органах и иных организациях;
11) осуществляет иные полномочия, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.
Исполнение полномочий Руководителя Департамента в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с законодательством Республики Казахстан.";
в Положении о таможне "Достык" Департамента государственных доходов по Алматинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан, утвержденном указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Таможня "Достык" Департамента государственных доходов по Алматинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (далее – таможня) является территориальным органом Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (далее – Комитет), уполномоченным на выполнение функций государственного управления и контроля в сфере таможенного дела, по обеспечению полноты и своевременности поступлений таможенных платежей и налогов, а также специальных, антидемпинговых и компенсационных пошлин, участие в реализации политики в сфере таможенного дела, участие в разработке и реализации таможенного регулирования в Республике Казахстан отношений, связанных с перемещением товаров через таможенную границу Евразийского экономического союза, их перевозкой по единой таможенной территории Евразийского экономического союза под таможенным контролем, временным хранением, таможенным декларированием, выпуском и использованием в соответствии с таможенными процедурами, проведении таможенного контроля, властных отношений между органами государственных доходов и лицами, реализующими права владения, пользования и распоряжения указанными товарами в пределах предусмотренных законодательством, а также по выявлению и рассмотрению административных правонарушений, отнесенных законодательством Республики Казахстан к ведению этого органа, и иные функции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.";
в пункте 13:
подпункт 2) исключить;
в пункте 14:
подпункты 22) и 23) исключить;
подпункт  25) исключить;
в пункте 15:
подпункты 14), 15), 16) и 17) исключить
подпункт 21) изложить в следующей редакции:
"21) использовать информационные системы, обеспечивающие решение возложенных на органы государственных доходов задач, организовывать исследования в ходе производства по делам об административных правонарушениях в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;";
пункт 19 изложить в следующей редакции:

"20. Департаменттің басшысы мынадай өкілеттікті жүзеге асырады:
1) өз орынбасарларының, Департаменттің құрылымдық бөлiмшелерi басшыларының, жұмыскерлерінің, Департаменттің аумақтық органдары басшыларының мiндеттерi мен өкiлеттiктерiн айқындайды;
2) Департаменттің штат санының лимиті шегінде Департаменттің штат кестесін бекітеді;
3) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес:
Департаменттің жұмыскерлерін;
аудандар, қалалар, қалалардағы аудандар бойынша және арнайы экономикалық аймақтардың аумақтарындағы мемлекеттік кірістер басқармаларының басшыларын;
кеден бекеттерінің басшыларын және олардың орынбасарларын;
"кедендік ресімдеу орталығы" кеден бекеттерінің – басқармаларының басшыларын;
аудандар, қалалар, қалалардағы аудандар бойынша және арнайы экономикалық аймақтардың аумақтарындағы басшылардың орынбасарларын лауазымға тағайындайды және лауазымнан босатады;
4) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен тәртіптік жауапкершілік шараларын қабылдайды;
5) Департаменттің құрылымдық бөлiмшелерi туралы ережелердi бекiтедi;
6) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген тәртiппен Департаменттің басшыларының орынбасарларын, Департаменттің жұмыскерлерін және Департаменттің аумақтық органдарының басшыларын және басшылардың орынбасарларын іссапарға жіберу, еңбек демалысын беру, материалдық көмек көрсету, даярлау (қайта даярлау), біліктілігін арттыру, көтермелеу, үстемеақы төлеу және сыйлықақы беру мәселелерін шешеді;
7) сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл бойынша дербес жауапкершілікте болады;
8) Комитетке берілетін ақпараттардың дұрыстығына дербес жауапкершілікте болады;
9) өз құзыреті шегінде Департаменттің актілеріне қол қояды;
10) барлық мемлекеттік органдарда және өзге де ұйымдарда Департаментті білдіреді;
11) Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
Департаменттің басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерінің орындауын Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес оны алмастыратын тұлға у жүзеге асырады.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің Алматы облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің "Достық" кедені туралы ережесінде:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің Алматы облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің "Достық" кедені (бұдан әрі – кеден) кеден ісі саласындағы мемлекеттік басқару және бақылау, кедендік төлемдер мен салықтардың, сондай-ақ арнайы, демпингке қарсы және өтемақы баждардың толық және уақтылы түсуін қамтамасыз ету, салық саясатын және кеден ісі саласындағы саясатты іске асыруға қатысу, Қазақстан Республикасында Еуразиялық экономикалық одағының кеден шекарасы арқылы өткізумен, оларды Еуразиялық экономикалық одағының бірыңғай кедендік аумағында кедендік бақылауда тасымалдаумен, уақытша сақтаумен, кедендік декларациялаумен, кедендік рәсімдерге сәйкес шығарумен және пайдаланумен, кедендік бақылау жүргізумен байланысты қатынастарды, заңнамада көзделген шектерде кеден органдары мен көрсетілген тауарларды иелену, пайдалану және оларға билік ету құқығын іске асыратын тұлғалар арасындағы билік қатынастарын кедендік реттеуді әзірлеуге және іске асыруға қатысу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес осы органның жүргізілуіне жататын әкімшілік құқық бұзушылықтардың анықтау және қарау бойынша және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де функцияларды орындауға уәкілетті Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің (бұдан әрі – Комитет) аумақтық органы болып табылады.";
13-тармақта:
2) тармақша алып тасталсын;
14-тармақта:
22) және 23) тармақшалар алып тасталсын;
25) тармақша алып тасталсын;
15-тармақта:
14), 15), 16) және 17) тармақшалар алып тасталсын;
21) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"21) мемлекеттік кірістер органдарына жүктелген міндеттердің шешуін қамтамасыз ететін ақпараттық жүйені пайдалану, Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен әкімшілік құқық бұзушылық туралы істер бойынша өндіріс барысында зерттеулер ұйымдастыру;";
19-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"19. Руководитель таможни осуществляет следующие полномочия:
1) определяет обязанности и полномочия своих заместителей, руководителей, работников структурных подразделений таможни;
2) утверждает штатное расписание таможни в пределах лимита штатной численности таможни;
3) в соответствии с законодательством Республики Казахстан назначает на должности и освобождает от должностей работников таможни;
4) принимает меры дисциплинарной ответственности в установленном законодательством Республики Казахстан порядке;
5) утверждает положения о структурных подразделениях таможни;
6) в установленном законодательством Республики Казахстан порядке решает вопросы командирования, предоставления отпусков, оказания материальной помощи, подготовки (переподготовки), повышения квалификации, поощрения, выплаты надбавок и премирования заместителей руководителя таможни, работников таможни;
7) несет персональную ответственность за мероприятия по противодействию коррупции;
8) несет персональную ответственность за достоверность информации, предоставляемой в Комитет;
9) представляет таможню во всех государственных органах и иных организациях;
10) осуществляет иные полномочия, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.
Исполнение полномочий Руководителя таможни в период его отсутствия осуществляется лицом его замещающим в соответствии с законодательством Республики Казахстан.";
в Положении о Департаменте государственных доходов по Атырауской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан, утвержденном указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Департамент государственных доходов по Атырауской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (далее – Департамент) является территориальным органом Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (далее – Комитет), уполномоченным на выполнение функций государственного управления и контроля в сфере таможенного дела, по обеспечению полноты и своевременности поступлений налогов, таможенных и других обязательных платежей в бюджет, исчисления, удержания, перечисления социальных платежей, государственного регулирования производства, оборота этилового спирта и алкогольной продукции, табачных изделий, оборота отдельных видов нефтепродуктов и биотоплива, государственного регулирования и контроля в области реабилитации и банкротства (за исключением банков, страховых (перестраховочных) организаций и накопительных пенсионных фондов), участие в реализации налоговой политики и политики в сфере таможенного дела, участие в разработке и реализации таможенного регулирования в Республике Казахстан отношений, связанных с перемещением товаров через таможенную границу Евразийского экономического союза, их перевозкой по единой таможенной территории Евразийского экономического союза под таможенным контролем, временным хранением, таможенным декларированием, выпуском и использованием в соответствии с таможенными процедурами, проведении таможенного контроля, властных отношений между органами государственных доходов и лицами, реализующими права владения, пользования и распоряжения указанными товарами в пределах, предусмотренных законодательством, а также по выявлению и рассмотрению административных правонарушений, отнесенных законодательством Республики Казахстан к ведению этого органа, и иных функций в соответствии с законодательством Республики Казахстан.";
в пункте 14:
подпункт 2) исключить;
подпункт 16) исключить;
подпункт 21) исключить;
в пункте 15:
подпункты 90), 91), 92) и 93) исключить;
подпункты 95) и 96) исключить;
в пункте 16:
в правах:
подпункт 26) изложить в следующей редакции:
"26) изымать или производить выемку документов, товаров, предметов или иного имущества в соответствии с законодательством об административных правонарушениях;";
подпункт 28) изложить в следующей редакции:
"28) приобретать товары для выполнения функций, возложенных на органы государственных доходов в соответствии с законодательством Республики Казахстан;";
подпункты 29) и 30) исключить;
подпункты 32), 33), 34), 35), 36), 37) и 38) исключить;
в обязанностях:
подпункты 71), 72), 73), 74) и 75) исключить;
пункт 20 изложить в следующей редакции:

"19. Кеден басшысы мынадай өкілеттіктерді жүзеге асырады:
1) өз орынбасарларының, кеденнің құрылымдық бөлімшелері басшыларының, жұмыскерлердің міндеттері мен өкілеттігін айқындайды;
2) кеденнің штат санының лимиті шегінде кеденнің штат санын бекітеді;
3) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес кеденнің жұмыскерлерін лауазымға тағайындайды және лауазымнан босатады;
4) Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген тәртіпте тәртіптік жауапкершілік шараларын қабылдайды;
5) кеденнің құрылымдық бөлімшелері туралы ережені бекітеді;
6) Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген тәртіпте кеден басшысы орынбасарларының жұмыскерлердің іссапарға жіберу, еңбек демалысын ұсыну, материалдық көмек көрсету, даярлау (қайта даярлау), біліктілігін арттыру, көтермелеу, үстемелерді төлеу және сыйақы беру мәселелерін шешеді;
7) сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл бойынша іс-шаралар үшін дербес жауапкершілікте болады;
8) Комитетке ұсынылатын ақпараттың дұрыстығына дербес жауапкершілікте болады;
9) барлық мемлекеттік органдарда және өзге ұйымдарда кеденді білдіреді;
10) Қазақстан Республикасының заңнамасымен көзделген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
Кеденнің басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес оны алмастыратын тұлға орындайды.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің Атырау облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаменті туралы ережесінде:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің Атырау облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаменті (бұдан әрі – Департамент) кеден ісі саласындағы мемлекеттік басқару және бақылау, салықтардың, кеден және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдердiң түсуiн, әлеуметтік төлемдерді есептеудің, ұстаудың, аударудың толықтығымен уақыттылығын қамтамасыз ету, этил спирті мен алкоголь өнімдерінің, темекі өнімдерінің өндірісін, айналымын, мұнай өнімдерінің жекелеген түрлерінің және биоотынның айналымын мемлекеттік реттеу, оңалту және банкроттық саласында мемлекеттік реттеу және бақылау (банктерді, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарын және жинақтаушы зейнетақы қорларын қоспағанда), салық саясатын және кеден ісі саласындағы саясатты іске асыруға қатысу, Қазақстан Республикасында Еуразиялық экономикалық одағының кедендік шекарасы арқылы өткізумен, оларды Еуразиялық экономикалық одағының бірыңғай кедендік аумағында кедендік бақылауда тасымалдаумен, уақытша сақтаумен, кедендік декларациялаумен, кедендік рәсімдерге сәйкес шығарумен және пайдаланумен, кедендік бақылау жүргізумен байланысты қатынастарды, заңнамада көзделген шектерде мемлекетті кірістер органдары мен көрсетілген тауарларды иелену, пайдалану және оларға билік ету құқығын іске асыратын тұлғалар арасындағы билік қатынастарын кедендік реттеуді әзірлеуге және іске асыруға қатысу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес осы органның жүргізілуіне жататын әкімшілік құқық бұзушылықтардың анықтау және қарау бойынша және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де функцияларды орындауға уәкілеттік берілген Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің (бұдан әрі – Комитет) аумақтық органы болып табылады.";
14-тармақта:
2) тармақша алып тасталсын;
16) тармақша алып тасталсын;
21) тармақша алып тасталсын;
15-тармақта:
90), 91), 92) және 93) тармақшалар алып тасталсын;
95) және 96) тармақшалар алып тасталсын;
16-тармақта:
құқықтарында:
26) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"26) әкімшілік құқық бұзушылық туралы заңнамасына сәйкес құжаттарды, тауарларды, заттарды немесе өзге де мүлікті алып қою немесе арасынан алуды жүргізу;";
28) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"28) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік кірістер органдарына жүктелген функцияларды орындау үшін тауарлар сатып алу;";
29) және 30) тармақшалар алып тасталсын;
32), 33), 34), 35), 36), 37) және 38) тармақшалар алып тасталсын;
міндеттерінде:
71), 72), 73), 74) және 75) тармақшалар алып тасталсын;
20-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"20. Руководитель Департамента осуществляет следующие полномочия:
1) определяет обязанности и полномочия своих заместителей, руководителей, работников структурных подразделений Департамента, руководителей территориальных органов Департамента;
2) утверждает штатное расписание Департамента в пределах лимита штатной численности Департамента;
3) в соответствии с законодательством Республики Казахстан назначает на должности и освобождает от должностей:
работников Департамента;
руководителей управлений государственных доходов по районам, городам, районам в городах и на территории специальных экономических зон;
руководителей таможенных постов и их заместителей;
руководителей управлений – таможенных постов "центр таможенного оформления";
заместителей управлений государственных доходов по районам, городам, районам в городах и на территории специальных экономических зон;
4) принимает меры дисциплинарной ответственности в установленном законодательством Республики Казахстан порядке;
5) утверждает положения о структурных подразделениях Департамента;
6) в установленном законодательством Республики Казахстан порядке решает вопросы командирования, предоставления отпусков, оказания материальной помощи, подготовки (переподготовки), повышения квалификации, поощрения, выплаты надбавок и премирования заместителей руководителя Департамента, работников Департамента, руководителей и заместителей руководителей территориальных органов Департамента;
7) несет персональную ответственность по противодействию коррупции;
8) несет персональную ответственность за достоверность информации, предоставляемой в Комитет;
9) в пределах компетенции подписывает акты Департамента;
10) представляет Департамент во всех государственных органах и иных организациях;
11) осуществляет иные полномочия, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.
Исполнение полномочий Руководителя Департамента в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с законодательством Республики Казахстан.";
в Положении о Департаменте государственных доходов по Восточно-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан, утвержденном указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Департамент государственных доходов по Восточно-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (далее – Департамент) является территориальным органом Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (далее – Комитет), уполномоченным на выполнение функций государственного управления и контроля в сфере таможенного дела, по обеспечению полноты и своевременности поступлений налогов, таможенных и других обязательных платежей в бюджет, исчисления, удержания, перечисления социальных платежей, государственного регулирования производства, оборота этилового спирта и алкогольной продукции, табачных изделий, оборота отдельных видов нефтепродуктов и биотоплива, государственного регулирования и контроля в области реабилитации и банкротства (за исключением банков, страховых (перестраховочных) организаций и накопительных пенсионных фондов), участие в реализации налоговой политики и политики в сфере таможенного дела, участие в разработке и реализации таможенного регулирования в Республике Казахстан отношений, связанных с перемещением товаров через таможенную границу Евразийского экономического союза, их перевозкой по единой таможенной территории Евразийского экономического союза под таможенным контролем, временным хранением, таможенным декларированием, выпуском и использованием в соответствии с таможенными процедурами, проведении таможенного контроля, властных отношений между органами государственных доходов и лицами, реализующими права владения, пользования и распоряжения указанными товарами в пределах, предусмотренных законодательством, а также по выявлению и рассмотрению административных правонарушений, отнесенных законодательством Республики Казахстан к ведению этого органа, и иных функций в соответствии с законодательством Республики Казахстан.";
в пункте 14:
подпункт 2) исключить;
подпункт 16) исключить;
подпункт 21) исключить;
в пункте 15:
подпункты 90), 91), 92) и 93) исключить;
подпункты 95) и 96) исключить;
в пункте 16:
в правах:
подпункт 26) изложить в следующей редакции:
"26) изымать или производить выемку документов, товаров, предметов или иного имущества в соответствии с законодательством об административных правонарушениях;";
подпункт 28) изложить в следующей редакции:
"28) приобретать товары для выполнения функций, возложенных на органы государственных доходов в соответствии с законодательством Республики Казахстан;";
подпункты 29) и 30) исключить;
подпункты 32), 33), 34), 35), 36), 37) и 38) исключить;
в обязанностях:
подпункты 71), 72), 73), 74) и 75) исключить;
пункт 20 изложить в следующей редакции:

"20. Департаменттің басшысы мынадай өкілеттікті жүзеге асырады:
1) өз орынбасарларының, Департаменттің құрылымдық бөлiмшелерi басшыларының, жұмыскерлерінің, Департаменттің аумақтық органдары басшыларының мiндеттерi мен өкiлеттiктерiн айқындайды;
2) Департаменттің штат санының лимиті шегінде Департаменттің штат кестесін бекітеді;
3) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес:
Департаменттің жұмыскерлерін;
аудандар, қалалар, қалалардағы аудандар бойынша және арнайы экономикалық аймақтардың аумақтарындағы мемлекеттік кірістер басқармаларының басшыларын;
кеден бекеттерінің басшыларын және олардың орынбасарларын;
"кедендік ресімдеу орталығы" кеден бекеттерінің – басқармаларының басшыларын;
аудандар, қалалар, қалалардағы аудандар бойынша және арнайы экономикалық аймақтардың аумақтарындағы басшылардың орынбасарларын лауазымға тағайындайды және лауазымнан босатады;
4) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен тәртіптік жауапкершілік шараларын қабылдайды;
5) Департаменттің құрылымдық бөлiмшелерi туралы ережелердi бекiтедi;
6) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген тәртiппен Департаменттің басшыларының орынбасарларын, Департаменттің жұмыскерлерін және Департаменттің аумақтық органдарының басшыларын және басшылардың орынбасарларын іссапарға жіберу, еңбек демалысын беру, материалдық көмек көрсету, даярлау (қайта даярлау), біліктілігін арттыру, көтермелеу, үстемеақы төлеу және сыйлықақы беру мәселелерін шешеді;
7) сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл бойынша дербес жауапкершілікте болады;
8) Комитетке берілетін ақпараттардың дұрыстығына дербес жауапкершілікте болады;
9) өз құзыреті шегінде Департаменттің актілеріне қол қояды;
10) барлық мемлекеттік органдарда және өзге де ұйымдарда Департаментті білдіреді;
11) Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
Департаменттің басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерінің орындауын Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес оны алмастыратын тұлға жүзеге асырады.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің Шығыс Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаменті туралы ережесінде:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің Шығыс Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаменті (бұдан әрі – Департамент) кеден ісі саласындағы мемлекеттік басқару және бақылау, салықтардың, кеден және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдердiң түсуiн, әлеуметтік төлемдерді есептеудің, ұстаудың, аударудың толықтығымен уақыттылығын қамтамасыз ету, этил спирті мен алкоголь өнімдерінің, темекі өнімдерінің өндірісін, айналымын, мұнай өнімдерінің жекелеген түрлерінің және биоотынның айналымын мемлекеттік реттеу, оңалту және банкроттық саласында мемлекеттік реттеу және бақылау (банктерді, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарын және жинақтаушы зейнетақы қорларын қоспағанда), салық саясатын және кеден ісі саласындағы саясатты іске асыруға қатысу, Қазақстан Республикасында Еуразиялық экономикалық одағының кедендік шекарасы арқылы өткізумен, оларды Еуразиялық экономикалық одағының бірыңғай кедендік аумағында кедендік бақылауда тасымалдаумен, уақытша сақтаумен, кедендік декларациялаумен, кедендік рәсімдерге сәйкес шығарумен және пайдаланумен, кедендік бақылау жүргізумен байланысты қатынастарды, заңнамада көзделген шектерде мемлекеттік кірістер органдары мен көрсетілген тауарларды иелену, пайдалану және оларға билік ету құқығын іске асыратын тұлғалар арасындағы билік қатынастарын кедендік реттеуді әзірлеуге және іске асыруға қатысу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес осы органның жүргізілуіне жататын әкімшілік құқық бұзушылықтардың анықтау және қарау бойынша және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де функцияларды орындауға уәкілеттік берілген Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің (бұдан әрі – Комитет) аумақтық органы болып табылады.";
14-тармақта:
2) тармақша алып тасталсын;
16) тармақша алып тасталсын;
21) тармақша алып тасталсын;
15-тармақта:
90), 91), 92) және 93) тармақшалар алып тасталсын;
95) және 96) тармақшалар алып тасталсын;
16-тармақта:
құқықтарында:
26) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"26) әкімшілік құқық бұзушылық туралы заңнамасына сәйкес құжаттарды, тауарларды, заттарды немесе өзге де мүлікті алып қою немесе арасынан алуды жүргізу;";
28) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"28) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік кірістер органдарына жүктелген функцияларды орындау үшін тауарлар сатып алу;";
29) және 30) тармақшалар алып тасталсын;
32), 33), 34), 35), 36), 37) және 38) тармақшалар алып тасталсын;
міндеттерінде:
71), 72), 73), 74) және 75) тармақшалар алып тасталсын;
20-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"20. Руководитель Департамента осуществляет следующие полномочия:
1) определяет обязанности и полномочия своих заместителей, руководителей, работников структурных подразделений Департамента, руководителей территориальных органов Департамента;
2) утверждает штатное расписание Департамента в пределах лимита штатной численности Департамента;
3) в соответствии с законодательством Республики Казахстан назначает на должности и освобождает от должностей:
работников Департамента;
руководителей управлений государственных доходов по районам, городам, районам в городах и на территории специальных экономических зон;
руководителей таможенных постов и их заместителей;
руководителей управлений – таможенных постов "центр таможенного оформления";
заместителей управлений государственных доходов по районам, городам, районам в городах и на территории специальных экономических зон;
4) принимает меры дисциплинарной ответственности в установленном законодательством Республики Казахстан порядке;
5) утверждает положения о структурных подразделениях Департамента;
6) в установленном законодательством Республики Казахстан порядке решает вопросы командирования, предоставления отпусков, оказания материальной помощи, подготовки (переподготовки), повышения квалификации, поощрения, выплаты надбавок и премирования заместителей руководителя Департамента, работников Департамента, руководителей и заместителей руководителей территориальных органов Департамента;
7) несет персональную ответственность по противодействию коррупции;
8) несет персональную ответственность за достоверность информации, предоставляемой в Комитет;
9) в пределах компетенции подписывает акты Департамента;
10) представляет Департамент во всех государственных органах и иных организациях;
11) осуществляет иные полномочия, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.
Исполнение полномочий Руководителя Департамента в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с законодательством Республики Казахстан.";
в Положении о Департаменте государственных доходов по Жамбылской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан, утвержденном указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Департамент государственных доходов по Жамбылской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (далее – Департамент) является территориальным органом Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (далее – Комитет), уполномоченным на выполнение функций государственного управления и контроля в сфере таможенного дела, по обеспечению полноты и своевременности поступлений налогов, таможенных и других обязательных платежей в бюджет, исчисления, удержания, перечисления социальных платежей, государственного регулирования производства, оборота этилового спирта и алкогольной продукции, табачных изделий, оборота отдельных видов нефтепродуктов и биотоплива, государственного регулирования и контроля в области реабилитации и банкротства (за исключением банков, страховых (перестраховочных) организаций и накопительных пенсионных фондов), участие в реализации налоговой политики и политики в сфере таможенного дела, участие в разработке и реализации таможенного регулирования в Республике Казахстан отношений, связанных с перемещением товаров через таможенную границу Евразийского экономического союза, их перевозкой по единой таможенной территории Евразийского экономического союза под таможенным контролем, временным хранением, таможенным декларированием, выпуском и использованием в соответствии с таможенными процедурами, проведении таможенного контроля, властных отношений между органами государственных доходов и лицами, реализующими права владения, пользования и распоряжения указанными товарами в пределах, предусмотренных законодательством, а также по выявлению и рассмотрению административных правонарушений, отнесенных законодательством Республики Казахстан к ведению этого органа, и иных функций в соответствии с законодательством Республики Казахстан.";
в пункте 14:
подпункт 2) исключить;
подпункт 16) исключить;
подпункт 21) исключить;
в пункте 15:
подпункты 90), 91), 92) и 93) исключить;
подпункты 95) и 96) исключить;
в пункте 16:
в правах:
подпункт 26) изложить в следующей редакции:
"26) изымать или производить выемку документов, товаров, предметов или иного имущества в соответствии с законодательством об административных правонарушениях;";
подпункт 28) изложить в следующей редакции:
"28) приобретать товары для выполнения функций, возложенных на органы государственных доходов в соответствии с законодательством Республики Казахстан;";
подпункты 29) и 30) исключить;
подпункты 32), 33), 34), 35), 36), 37) и 38) исключить;
в обязанностях:
подпункты 71), 72), 73), 74) и 75) исключить;
пункт 20 изложить в следующей редакции:

"20. Департаменттің басшысы мынадай өкілеттікті жүзеге асырады:
1) өз орынбасарларының, Департаменттің құрылымдық бөлiмшелерi басшыларының, жұмыскерлерінің, Департаменттің аумақтық органдары басшыларының мiндеттерi мен өкiлеттiктерiн айқындайды;
2) Департаменттің штат санының лимиті шегінде Департаменттің штат кестесін бекітеді;
3) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес:
Департаменттің жұмыскерлерін;
аудандар, қалалар, қалалардағы аудандар бойынша және арнайы экономикалық аймақтардың аумақтарындағы мемлекеттік кірістер басқармаларының басшыларын;
кеден бекеттерінің басшыларын және олардың орынбасарларын;
"кедендік ресімдеу орталығы" кеден бекеттерінің – басқармаларының басшыларын;
аудандар, қалалар, қалалардағы аудандар бойынша және арнайы экономикалық аймақтардың аумақтарындағы басшылардың орынбасарларын лауазымға тағайындайды және лауазымнан босатады;
4) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен тәртіптік жауапкершілік шараларын қабылдайды;
5) Департаменттің құрылымдық бөлiмшелерi туралы ережелердi бекiтедi;
6) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген тәртiппен Департаменттің басшыларының орынбасарларын, Департаменттің жұмыскерлерін және Департаменттің аумақтық органдарының басшыларын және басшылардың орынбасарларын іссапарға жіберу, еңбек демалысын беру, материалдық көмек көрсету, даярлау (қайта даярлау), біліктілігін арттыру, көтермелеу, үстемеақы төлеу және сыйлықақы беру мәселелерін шешеді;
7) сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл бойынша дербес жауапкершілікте болады;
8) Комитетке берілетін ақпараттардың дұрыстығына дербес жауапкершілікте болады;
9) өз құзыреті шегінде Департаменттің актілеріне қол қояды;
10) барлық мемлекеттік органдарда және өзге де ұйымдарда Департаментті білдіреді;
11) Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
Департаменттің басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерінің орындауын Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес оны алмастыратын тұлға жүзеге асырады.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің Жамбыл облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаменті туралы ережесінде:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің Жамбыл облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаменті (бұдан әрі – Департамент) кеден ісі саласындағы мемлекеттік басқару және бақылау, салықтардың, кеден және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдердiң түсуiн, әлеуметтік төлемдерді есептеудің, ұстаудың, аударудың толықтығымен уақыттылығын қамтамасыз ету, этил спирті мен алкоголь өнімдерінің, темекі өнімдерінің өндірісін, айналымын, мұнай өнімдерінің жекелеген түрлерінің және биоотынның айналымын мемлекеттік реттеу, оңалту және банкроттық саласында мемлекеттік реттеу және бақылау (банктерді, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарын және жинақтаушы зейнетақы қорларын қоспағанда), салық саясатын және кеден ісі саласындағы саясатты іске асыруға қатысу, Қазақстан Республикасында Еуразиялық экономикалық одағының кедендік шекарасы арқылы өткізумен, оларды Еуразиялық экономикалық одағының бірыңғай кедендік аумағында кедендік бақылауда тасымалдаумен, уақытша сақтаумен, кедендік декларациялаумен, кедендік рәсімдерге сәйкес шығарумен және пайдаланумен, кедендік бақылау жүргізумен байланысты қатынастарды, заңнамада көзделген шектерде мемлекеттік кірістер органдары мен көрсетілген тауарларды иелену, пайдалану және оларға билік ету құқығын іске асыратын тұлғалар арасындағы билік қатынастарын кедендік реттеуді әзірлеуге және іске асыруға қатысу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес осы органның жүргізілуіне жататын әкімшілік құқық бұзушылықтардың анықтау және қарау бойынша және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де функцияларды орындауға уәкілеттік берілген Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің (бұдан әрі – Комитет) аумақтық органы болып табылады.";
14-тармақта:
2) тармақша алып тасталсын;
16) тармақша алып тасталсын;
21) тармақша алып тасталсын;
15-тармақта:
90), 91), 92) және 93) тармақшалар алып тасталсын;
95) және 96) тармақшалар алып тасталсын;
16-тармақта:
құқықтарында:
26) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"26) әкімшілік құқық бұзушылық туралы заңнамасына сәйкес құжаттарды, тауарларды, заттарды немесе өзге де мүлікті алып қою немесе арасынан алуды жүргізу;";
28) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"28) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік кірістер органдарына жүктелген функцияларды орындау үшін тауарлар сатып алу;";
29) және 30) тармақшалар алып тасталсын;
32), 33), 34), 35), 36), 37) және 38) тармақшалар алып тасталсын;
міндеттерінде:
71), 72), 73), 74) және 75) тармақшалар алып тасталсын;
20-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"20. Руководитель Департамента осуществляет следующие полномочия:
1) определяет обязанности и полномочия своих заместителей, руководителей, работников структурных подразделений Департамента, руководителей территориальных органов Департамента;
2) утверждает штатное расписание Департамента в пределах лимита штатной численности Департамента;
3) в соответствии с законодательством Республики Казахстан назначает на должности и освобождает от должностей:
работников Департамента;
руководителей управлений государственных доходов по районам, городам, районам в городах и на территории специальных экономических зон;
руководителей таможенных постов и их заместителей;
руководителей управлений – таможенных постов "центр таможенного оформления";
заместителей управлений государственных доходов по районам, городам, районам в городах и на территории специальных экономических зон;
4) принимает меры дисциплинарной ответственности в установленном законодательством Республики Казахстан порядке;
5) утверждает положения о структурных подразделениях Департамента;
6) в установленном законодательством Республики Казахстан порядке решает вопросы командирования, предоставления отпусков, оказания материальной помощи, подготовки (переподготовки), повышения квалификации, поощрения, выплаты надбавок и премирования заместителей руководителя Департамента, работников Департамента, руководителей и заместителей руководителей территориальных органов Департамента;
7) несет персональную ответственность по противодействию коррупции;
8) несет персональную ответственность за достоверность информации, предоставляемой в Комитет;
9) в пределах компетенции подписывает акты Департамента;
10) представляет Департамент во всех государственных органах и иных организациях;
11) осуществляет иные полномочия, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.
Исполнение полномочий Руководителя Департамента в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с законодательством Республики Казахстан.";
в Положении о Департаменте государственных доходов по Западно-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан, утвержденном указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Департамент государственных доходов по Западно-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (далее – Департамент) является территориальным органом Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (далее – Комитет), уполномоченным на выполнение функций государственного управления и контроля в сфере таможенного дела, по обеспечению полноты и своевременности поступлений налогов, таможенных и других обязательных платежей в бюджет, исчисления, удержания, перечисления социальных платежей, государственного регулирования производства, оборота этилового спирта и алкогольной продукции, табачных изделий, оборота отдельных видов нефтепродуктов и биотоплива, государственного регулирования и контроля в области реабилитации и банкротства (за исключением банков, страховых (перестраховочных) организаций и накопительных пенсионных фондов), участие в реализации налоговой политики и политики в сфере таможенного дела, участие в разработке и реализации таможенного регулирования в Республике Казахстан отношений, связанных с перемещением товаров через таможенную границу Евразийского экономического союза, их перевозкой по единой таможенной территории Евразийского экономического союза под таможенным контролем, временным хранением, таможенным декларированием, выпуском и использованием в соответствии с таможенными процедурами, проведении таможенного контроля, властных отношений между органами государственных доходов и лицами, реализующими права владения, пользования и распоряжения указанными товарами в пределах, предусмотренных законодательством, а также по выявлению и рассмотрению административных правонарушений, отнесенных законодательством Республики Казахстан к ведению этого органа, и иных функций в соответствии с законодательством Республики Казахстан.";
в пункте 14:
подпункт 2) исключить;
подпункт 16) исключить;
подпункт 21) исключить;
в пункте 15:
подпункты 90), 91), 92) и 93) исключить;
подпункты 95) и 96) исключить;
в пункте 16:
в правах:
подпункт 26) изложить в следующей редакции:
"26) изымать или производить выемку документов, товаров, предметов или иного имущества в соответствии с законодательством об административных правонарушениях;";
подпункт 28) изложить в следующей редакции:
"28) приобретать товары для выполнения функций, возложенных на органы государственных доходов в соответствии с законодательством Республики Казахстан;";
подпункты 29) и 30) исключить;
подпункты 32), 33), 34), 35), 36), 37) и 38) исключить;
в обязанностях:
подпункты 71), 72), 73), 74) и 75) исключить;
пункт 20 изложить в следующей редакции:

"20. Департаменттің басшысы мынадай өкілеттікті жүзеге асырады:
1) өз орынбасарларының, Департаменттің құрылымдық бөлiмшелерi басшыларының, жұмыскерлерінің, Департаменттің аумақтық органдары басшыларының мiндеттерi мен өкiлеттiктерiн айқындайды;
2) Департаменттің штат санының лимиті шегінде Департаменттің штат кестесін бекітеді;
3) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес:
Департаменттің жұмыскерлерін;
аудандар, қалалар, қалалардағы аудандар бойынша және арнайы экономикалық аймақтардың аумақтарындағы мемлекеттік кірістер басқармаларының басшыларын;
кеден бекеттерінің басшыларын және олардың орынбасарларын;
"кедендік ресімдеу орталығы" кеден бекеттерінің – басқармаларының басшыларын;
аудандар, қалалар, қалалардағы аудандар бойынша және арнайы экономикалық аймақтардың аумақтарындағы басшылардың орынбасарларын лауазымға тағайындайды және лауазымнан босатады;
4) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен тәртіптік жауапкершілік шараларын қабылдайды;
5) Департаменттің құрылымдық бөлiмшелерi туралы ережелердi бекiтедi;
6) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген тәртiппен Департаменттің басшыларының орынбасарларын, Департаменттің жұмыскерлерін және Департаменттің аумақтық органдарының басшыларын және басшылардың орынбасарларын іссапарға жіберу, еңбек демалысын беру, материалдық көмек көрсету, даярлау (қайта даярлау), біліктілігін арттыру, көтермелеу, үстемеақы төлеу және сыйлықақы беру мәселелерін шешеді;
7) сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл бойынша дербес жауапкершілікте болады;
8) Комитетке берілетін ақпараттардың дұрыстығына дербес жауапкершілікте болады;
9) өз құзыреті шегінде Департаменттің актілеріне қол қояды;
10) барлық мемлекеттік органдарда және өзге де ұйымдарда Департаментті білдіреді;
11) Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
Департаменттің басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерінің орындауын Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес оны алмастыратын тұлға жүзеге асырады.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің Батыс Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаменті туралы ережесінде:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің Батыс Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаменті (бұдан әрі – Департамент) кеден ісі саласындағы мемлекеттік басқару және бақылау, салықтардың, кеден және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдердiң түсуiн, әлеуметтік төлемдерді есептеудің, ұстаудың, аударудың толықтығымен уақыттылығын қамтамасыз ету, этил спирті мен алкоголь өнімдерінің, темекі өнімдерінің өндірісін, айналымын, мұнай өнімдерінің жекелеген түрлерінің және биоотынның айналымын мемлекеттік реттеу, оңалту және банкроттық саласында мемлекеттік реттеу және бақылау (банктерді, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарын және жинақтаушы зейнетақы қорларын қоспағанда), салық саясатын және кеден ісі саласындағы саясатты іске асыруға қатысу, Қазақстан Республикасында Еуразиялық экономикалық одағының кедендік шекарасы арқылы өткізумен, оларды Еуразиялық экономикалық одағының бірыңғай кедендік аумағында кедендік бақылауда тасымалдаумен, уақытша сақтаумен, кедендік декларациялаумен, кедендік рәсімдерге сәйкес шығарумен және пайдаланумен, кедендік бақылау жүргізумен байланысты қатынастарды, заңнамада көзделген шектерде мемлекеттік кірістер органдары мен көрсетілген тауарларды иелену, пайдалану және оларға билік ету құқығын іске асыратын тұлғалар арасындағы билік қатынастарын кедендік реттеуді әзірлеуге және іске асыруға қатысу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес осы органның жүргізілуіне жататын әкімшілік құқық бұзушылықтардың анықтау және қарау бойынша және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де функцияларды орындауға уәкілеттік берілген Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің (бұдан әрі – Комитет) аумақтық органы болып табылады.";
14-тармақта:
2) тармақша алып тасталсын;
16) тармақша алып тасталсын;
21) тармақша алып тасталсын;
15-тармақта:
90), 91), 92) және 93) тармақшалар алып тасталсын;
95) және 96) тармақшалар алып тасталсын;
16-тармақта:
құқықтарында:
26) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"26) әкімшілік құқық бұзушылық туралы заңнамасына сәйкес құжаттарды, тауарларды, заттарды немесе өзге де мүлікті алып қою немесе арасынан алуды жүргізу;";
28) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"28) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік кірістер органдарына жүктелген функцияларды орындау үшін тауарлар сатып алу;";
29) және 30) тармақшалар алып тасталсын;
32), 33), 34), 35), 36), 37) және 38) тармақшалар алып тасталсын;
міндеттерінде:
71), 72), 73), 74) және 75) тармақшалар алып тасталсын;
20-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"20. Руководитель Департамента осуществляет следующие полномочия:
1) определяет обязанности и полномочия своих заместителей, руководителей, работников структурных подразделений Департамента, руководителей территориальных органов Департамента;
2) утверждает штатное расписание Департамента в пределах лимита штатной численности Департамента;
3) в соответствии с законодательством Республики Казахстан назначает на должности и освобождает от должностей:
работников Департамента;
руководителей управлений государственных доходов по районам, городам, районам в городах и на территории специальных экономических зон;
руководителей таможенных постов и их заместителей;
руководителей управлений – таможенных постов "центр таможенного оформления";
заместителей управлений государственных доходов по районам, городам, районам в городах и на территории специальных экономических зон;
4) принимает меры дисциплинарной ответственности в установленном законодательством Республики Казахстан порядке;
5) утверждает положения о структурных подразделениях Департамента;
6) в установленном законодательством Республики Казахстан порядке решает вопросы командирования, предоставления отпусков, оказания материальной помощи, подготовки (переподготовки), повышения квалификации, поощрения, выплаты надбавок и премирования заместителей руководителя Департамента, работников Департамента, руководителей и заместителей руководителей территориальных органов Департамента;
7) несет персональную ответственность по противодействию коррупции;
8) несет персональную ответственность за достоверность информации, предоставляемой в Комитет;
9) в пределах компетенции подписывает акты Департамента;
10) представляет Департамент во всех государственных органах и иных организациях;
11) осуществляет иные полномочия, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.
Исполнение полномочий Руководителя Департамента в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с законодательством Республики Казахстан.";
в Положении о Департаменте государственных доходов по Карагандинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан, утвержденном указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Департамент государственных доходов по Карагандинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (далее – Департамент) является территориальным органом Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (далее – Комитет), уполномоченным на выполнение функций государственного управления и контроля в сфере таможенного дела, по обеспечению полноты и своевременности поступлений налогов, таможенных и других обязательных платежей в бюджет, исчисления, удержания, перечисления социальных платежей, государственного регулирования производства, оборота этилового спирта и алкогольной продукции, табачных изделий, оборота отдельных видов нефтепродуктов и биотоплива, государственного регулирования и контроля в области реабилитации и банкротства (за исключением банков, страховых (перестраховочных) организаций и накопительных пенсионных фондов), участие в реализации налоговой политики и политики в сфере таможенного дела, участие в разработке и реализации таможенного регулирования в Республике Казахстан отношений, связанных с перемещением товаров через таможенную границу Евразийского экономического союза, их перевозкой по единой таможенной территории Евразийского экономического союза под таможенным контролем, временным хранением, таможенным декларированием, выпуском и использованием в соответствии с таможенными процедурами, проведении таможенного контроля, властных отношений между органами государственных доходов и лицами, реализующими права владения, пользования и распоряжения указанными товарами в пределах, предусмотренных законодательством, а также по выявлению и рассмотрению административных правонарушений, отнесенных законодательством Республики Казахстан к ведению этого органа, и иных функций в соответствии с законодательством Республики Казахстан.";
в пункте 14:
подпункт 2) исключить;
подпункт 16) исключить;
подпункт 21) исключить;
в пункте 15:
подпункты 90), 91), 92) и 93) исключить;
подпункты 95) и 96) исключить;
в пункте 16:
в правах:
подпункт 26) изложить в следующей редакции:
"26) изымать или производить выемку документов, товаров, предметов или иного имущества в соответствии с законодательством об административных правонарушениях;";
подпункт 28) изложить в следующей редакции:
"28) приобретать товары для выполнения функций, возложенных на органы государственных доходов в соответствии с законодательством Республики Казахстан;";
подпункты 29) и 30) исключить;
подпункты 32), 33), 34), 35), 36), 37) и 38) исключить;
в обязанностях:
подпункты 71), 72), 73), 74) и 75) исключить;
пункт 20 изложить в следующей редакции:

"20. Департаменттің басшысы мынадай өкілеттікті жүзеге асырады:
1) өз орынбасарларының, Департаменттің құрылымдық бөлiмшелерi басшыларының, жұмыскерлерінің, Департаменттің аумақтық органдары басшыларының мiндеттерi мен өкiлеттiктерiн айқындайды;
2) Департаменттің штат санының лимиті шегінде Департаменттің штат кестесін бекітеді;
3) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес:
Департаменттің жұмыскерлерін;
аудандар, қалалар, қалалардағы аудандар бойынша және арнайы экономикалық аймақтардың аумақтарындағы мемлекеттік кірістер басқармаларының басшыларын;
кеден бекеттерінің басшыларын және олардың орынбасарларын;
"кедендік ресімдеу орталығы" кеден бекеттерінің – басқармаларының басшыларын;
аудандар, қалалар, қалалардағы аудандар бойынша және арнайы экономикалық аймақтардың аумақтарындағы басшылардың орынбасарларын лауазымға тағайындайды және лауазымнан босатады;
4) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен тәртіптік жауапкершілік шараларын қабылдайды;
5) Департаменттің құрылымдық бөлiмшелерi туралы ережелердi бекiтедi;
6) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген тәртiппен Департаменттің басшыларының орынбасарларын, Департаменттің жұмыскерлерін және Департаменттің аумақтық органдарының басшыларын және басшылардың орынбасарларын іссапарға жіберу, еңбек демалысын беру, материалдық көмек көрсету, даярлау (қайта даярлау), біліктілігін арттыру, көтермелеу, үстемеақы төлеу және сыйлықақы беру мәселелерін шешеді;
7) сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл бойынша дербес жауапкершілікте болады;
8) Комитетке берілетін ақпараттардың дұрыстығына дербес жауапкершілікте болады;
9) өз құзыреті шегінде Департаменттің актілеріне қол қояды;
10) барлық мемлекеттік органдарда және өзге де ұйымдарда Департаментті білдіреді;
11) Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
Департаменттің басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерінің орындауын Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес оны алмастыратын тұлға жүзеге асырады.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің Қарағанды облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаменті туралы ережесінде:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің Қарағанды облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаменті (бұдан әрі – Департамент) кеден ісі саласындағы мемлекеттік басқару және бақылау, салықтардың, кеден және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдердiң түсуiн, әлеуметтік төлемдерді есептеудің, ұстаудың, аударудың толықтығымен уақыттылығын қамтамасыз ету, этил спирті мен алкоголь өнімдерінің, темекі өнімдерінің өндірісін, айналымын, мұнай өнімдерінің жекелеген түрлерінің және биоотынның айналымын мемлекеттік реттеу, оңалту және банкроттық саласында мемлекеттік реттеу және бақылау (банктерді, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарын және жинақтаушы зейнетақы қорларын қоспағанда), салық саясатын және кеден ісі саласындағы саясатты іске асыруға қатысу, Қазақстан Республикасында Еуразиялық экономикалық одағының кедендік шекарасы арқылы өткізумен, оларды Еуразиялық экономикалық одағының бірыңғай кедендік аумағында кедендік бақылауда тасымалдаумен, уақытша сақтаумен, кедендік декларациялаумен, кедендік рәсімдерге сәйкес шығарумен және пайдаланумен, кедендік бақылау жүргізумен байланысты қатынастарды, заңнамада көзделген шектерде мемлекеттік кірістер органдары мен көрсетілген тауарларды иелену, пайдалану және оларға билік ету құқығын іске асыратын тұлғалар арасындағы билік қатынастарын кедендік реттеуді әзірлеуге және іске асыруға қатысу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес осы органның жүргізілуіне жататын әкімшілік құқық бұзушылықтардың анықтау және қарау бойынша және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де функцияларды орындауға уәкілеттік берілген Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің (бұдан әрі – Комитет) аумақтық органы болып табылады.";
14-тармақта:
2) тармақша алып тасталсын;
16) тармақша алып тасталсын;
21) тармақша алып тасталсын;
15-тармақта:
90), 91), 92) және 93) тармақшалар алып тасталсын;
95) және 96) тармақшалар алып тасталсын;
16-тармақта:
құқықтарында:
26) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"26) әкімшілік құқық бұзушылық туралы заңнамасына сәйкес құжаттарды, тауарларды, заттарды немесе өзге де мүлікті алып қою немесе арасынан алуды жүргізу;";
28) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"28) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік кірістер органдарына жүктелген функцияларды орындау үшін тауарлар сатып алу;";
29) және 30) тармақшалар алып тасталсын;
32), 33), 34), 35), 36), 37) және 38) тармақшалар алып тасталсын;
міндеттерінде:
71), 72), 73), 74) және 75) тармақшалар алып тасталсын;
20-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"20. Руководитель Департамента осуществляет следующие полномочия:
1) определяет обязанности и полномочия своих заместителей, руководителей, работников структурных подразделений Департамента, руководителей территориальных органов Департамента;
2) утверждает штатное расписание Департамента в пределах лимита штатной численности Департамента;
3) в соответствии с законодательством Республики Казахстан назначает на должности и освобождает от должностей:
работников Департамента;
руководителей управлений государственных доходов по районам, городам, районам в городах и на территории специальных экономических зон;
руководителей таможенных постов и их заместителей;
руководителей управлений – таможенных постов "центр таможенного оформления";
заместителей управлений государственных доходов по районам, городам, районам в городах и на территории специальных экономических зон;
4) принимает меры дисциплинарной ответственности в установленном законодательством Республики Казахстан порядке;
5) утверждает положения о структурных подразделениях Департамента;
6) в установленном законодательством Республики Казахстан порядке решает вопросы командирования, предоставления отпусков, оказания материальной помощи, подготовки (переподготовки), повышения квалификации, поощрения, выплаты надбавок и премирования заместителей руководителя Департамента, работников Департамента, руководителей и заместителей руководителей территориальных органов Департамента;
7) несет персональную ответственность по противодействию коррупции;
8) несет персональную ответственность за достоверность информации, предоставляемой в Комитет;
9) в пределах компетенции подписывает акты Департамента;
10) представляет Департамент во всех государственных органах и иных организациях;
11) осуществляет иные полномочия, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.
Исполнение полномочий Руководителя Департамента в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с законодательством Республики Казахстан.";
в Положении о Департаменте государст венных доходов по Кызылординской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан, утвержденном указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Департамент государственных доходов по Кызылординской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (далее – Департамент) является территориальным органом Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (далее – Комитет), уполномоченным на выполнение функций государственного управления и контроля в сфере таможенного дела, по обеспечению полноты и своевременности поступлений налогов, таможенных и других обязательных платежей в бюджет, исчисления, удержания, перечисления социальных платежей, государственного регулирования производства, оборота этилового спирта и алкогольной продукции, табачных изделий, оборота отдельных видов нефтепродуктов и биотоплива, государственного регулирования и контроля в области реабилитации и банкротства (за исключением банков, страховых (перестраховочных) организаций и накопительных пенсионных фондов), участие в реализации налоговой политики и политики в сфере таможенного дела, участие в разработке и реализации таможенного регулирования в Республике Казахстан отношений, связанных с перемещением товаров через таможенную границу Евразийского экономического союза, их перевозкой по единой таможенной территории Евразийского экономического союза под таможенным контролем, временным хранением, таможенным декларированием, выпуском и использованием в соответствии с таможенными процедурами, проведении таможенного контроля, властных отношений между органами государственных доходов и лицами, реализующими права владения, пользования и распоряжения указанными товарами в пределах, предусмотренных законодательством, а также по выявлению и рассмотрению административных правонарушений, отнесенных законодательством Республики Казахстан к ведению этого органа, и иных функций в соответствии с законодательством Республики Казахстан.";
в пункте 14:
подпункт 2) исключить;
подпункт 16) исключить;
подпункт 21) исключить;
в пункте 15:
подпункты 90), 91), 92) и 93) исключить;
подпункты 95) и 96) исключить;
в пункте 16:
в правах:
подпункт 26) изложить в следующей редакции:
"26) изымать или производить выемку документов, товаров, предметов или иного имущества в соответствии с законодательством об административных правонарушениях;";
подпункт 28) изложить в следующей редакции:
"28) приобретать товары для выполнения функций, возложенных на органы государственных доходов в соответствии с законодательством Республики Казахстан;";
подпункты 29) и 30) исключить;
подпункты 32), 33), 34), 35), 36), 37) и 38) исключить;
в обязанностях:
подпункты 71), 72), 73), 74) и 75) исключить;
пункт 20 изложить в следующей редакции:

"20. Департаменттің басшысы мынадай өкілеттікті жүзеге асырады:
1) өз орынбасарларының, Департаменттің құрылымдық бөлiмшелерi басшыларының, жұмыскерлерінің, Департаменттің аумақтық органдары басшыларының мiндеттерi мен өкiлеттiктерiн айқындайды;
2) Департаменттің штат санының лимиті шегінде Департаменттің штат кестесін бекітеді;
3) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес:
Департаменттің жұмыскерлерін;
аудандар, қалалар, қалалардағы аудандар бойынша және арнайы экономикалық аймақтардың аумақтарындағы мемлекеттік кірістер басқармаларының басшыларын;
кеден бекеттерінің басшыларын және олардың орынбасарларын;
"кедендік ресімдеу орталығы" кеден бекеттерінің – басқармаларының басшыларын;
аудандар, қалалар, қалалардағы аудандар бойынша және арнайы экономикалық аймақтардың аумақтарындағы басшылардың орынбасарларын лауазымға тағайындайды және лауазымнан босатады;
4) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен тәртіптік жауапкершілік шараларын қабылдайды;
5) Департаменттің құрылымдық бөлiмшелерi туралы ережелердi бекiтедi;
6) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген тәртiппен Департаменттің басшыларының орынбасарларын, Департаменттің жұмыскерлерін және Департаменттің аумақтық органдарының басшыларын және басшылардың орынбасарларын іссапарға жіберу, еңбек демалысын беру, материалдық көмек көрсету, даярлау (қайта даярлау), біліктілігін арттыру, көтермелеу, үстемеақы төлеу және сыйлықақы беру мәселелерін шешеді;
7) сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл бойынша дербес жауапкершілікте болады;
8) Комитетке берілетін ақпараттардың дұрыстығына дербес жауапкершілікте болады;
9) өз құзыреті шегінде Департаменттің актілеріне қол қояды;
10) барлық мемлекеттік органдарда және өзге де ұйымдарда Департаментті білдіреді;
11) Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
Департаменттің басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерінің орындауын Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес оны алмастыратын тұлға жүзеге асырады.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің Қызылорда облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаменті туралы ережесінде:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің Қызылорда облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаменті (бұдан әрі – Департамент) кеден ісі саласындағы мемлекеттік басқару және бақылау, салықтардың, кеден және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдердiң түсуiн, әлеуметтік төлемдерді есептеудің, ұстаудың, аударудың толықтығымен уақыттылығын қамтамасыз ету, этил спирті мен алкоголь өнімдерінің, темекі өнімдерінің өндірісін, айналымын, мұнай өнімдерінің жекелеген түрлерінің және биоотынның айналымын мемлекеттік реттеу, оңалту және банкроттық саласында мемлекеттік реттеу және бақылау (банктерді, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарын және жинақтаушы зейнетақы қорларын қоспағанда), салық саясатын және кеден ісі саласындағы саясатты іске асыруға қатысу, Қазақстан Республикасында Еуразиялық экономикалық одағының кедендік шекарасы арқылы өткізумен, оларды Еуразиялық экономикалық одағының бірыңғай кедендік аумағында кедендік бақылауда тасымалдаумен, уақытша сақтаумен, кедендік декларациялаумен, кедендік рәсімдерге сәйкес шығарумен және пайдаланумен, кедендік бақылау жүргізумен байланысты қатынастарды, заңнамада көзделген шектерде мемлекеттік кірістер органдары мен көрсетілген тауарларды иелену, пайдалану және оларға билік ету құқығын іске асыратын тұлғалар арасындағы билік қатынастарын кедендік реттеуді әзірлеуге және іске асыруға қатысу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес осы органның жүргізілуіне жататын әкімшілік құқық бұзушылықтардың анықтау және қарау бойынша және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де функцияларды орындауға уәкілеттік берілген Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің (бұдан әрі – Комитет) аумақтық органы болып табылады.";
14-тармақта:
2) тармақша алып тасталсын;
16) тармақша алып тасталсын;
21) тармақша алып тасталсын;
15-тармақта:
90), 91), 92) және 93) тармақшалар алып тасталсын;
95) және 96) тармақшалар алып тасталсын;
16-тармақта:
құқықтарында:
26) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"26) әкімшілік құқық бұзушылық туралы заңнамасына сәйкес құжаттарды, тауарларды, заттарды немесе өзге де мүлікті алып қою немесе арасынан алуды жүргізу;";
28) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"28) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік кірістер органдарына жүктелген функцияларды орындау үшін тауарлар сатып алу;";
29) және 30) тармақшалар алып тасталсын;
32), 33), 34), 35), 36), 37) және 38) тармақшалар алып тасталсын;
міндеттерінде:
71), 72), 73), 74) және 75) тармақшалар алып тасталсын;
20-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"20. Руководитель Департамента осуществляет следующие полномочия:
1) определяет обязанности и полномочия своих заместителей, руководителей, работников структурных подразделений Департамента, руководителей территориальных органов Департамента;
2) утверждает штатное расписание Департамента в пределах лимита штатной численности Департамента;
3) в соответствии с законодательством Республики Казахстан назначает на должности и освобождает от должностей:
работников Департамента;
руководителей управлений государственных доходов по районам, городам, районам в городах и на территории специальных экономических зон;
руководителей таможенных постов и их заместителей;
руководителей управлений – таможенных постов "центр таможенного оформления";
заместителей управлений государственных доходов по районам, городам, районам в городах и на территории специальных экономических зон;
4) принимает меры дисциплинарной ответственности в установленном законодательством Республики Казахстан порядке;
5) утверждает положения о структурных подразделениях Департамента;
6) в установленном законодательством Республики Казахстан порядке решает вопросы командирования, предоставления отпусков, оказания материальной помощи, подготовки (переподготовки), повышения квалификации, поощрения, выплаты надбавок и премирования заместителей руководителя Департамента, работников Департамента, руководителей и заместителей руководителей территориальных органов Департамента;
7) несет персональную ответственность по противодействию коррупции;
8) несет персональную ответственность за достоверность информации, предоставляемой в Комитет;
9) в пределах компетенции подписывает акты Департамента;
10) представляет Департамент во всех государственных органах и иных организациях;
11) осуществляет иные полномочия, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.
Исполнение полномочий Руководителя Департамента в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с законодательством Республики Казахстан.";
в Положении о Департаменте государственных доходов по Костанайской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан, утвержденном указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Департамент государственных доходов по Костанайской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (далее – Департамент) является территориальным органом Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (далее – Комитет), уполномоченным на выполнение функций государственного управления и контроля в сфере таможенного дела, по обеспечению полноты и своевременности поступлений налогов, таможенных и других обязательных платежей в бюджет, исчисления, удержания, перечисления социальных платежей, государственного регулирования производства, оборота этилового спирта и алкогольной продукции, табачных изделий, оборота отдельных видов нефтепродуктов и биотоплива, государственного регулирования и контроля в области реабилитации и банкротства (за исключением банков, страховых (перестраховочных) организаций и накопительных пенсионных фондов), участие в реализации налоговой политики и политики в сфере таможенного дела, участие в разработке и реализации таможенного регулирования в Республике Казахстан отношений, связанных с перемещением товаров через таможенную границу Евразийского экономического союза, их перевозкой по единой таможенной территории Евразийского экономического союза под таможенным контролем, временным хранением, таможенным декларированием, выпуском и использованием в соответствии с таможенными процедурами, проведении таможенного контроля, властных отношений между органами государственных доходов и лицами, реализующими права владения, пользования и распоряжения указанными товарами в пределах, предусмотренных законодательством, а также по выявлению и рассмотрению административных правонарушений, отнесенных законодательством Республики Казахстан к ведению этого органа, и иных функций в соответствии с законодательством Республики Казахстан.";
в пункте 14:
подпункт 2) исключить;
подпункт 16) исключить;
подпункт 21) исключить;
в пункте 15:
подпункты 90), 91), 92) и 93) исключить;
подпункты 95) и 96) исключить;
в пункте 16:
в правах:
подпункт 26) изложить в следующей редакции:
"26) изымать или производить выемку документов, товаров, предметов или иного имущества в соответствии с законодательством об административных правонарушениях;";
подпункт 28) изложить в следующей редакции:
"28) приобретать товары для выполнения функций, возложенных на органы государственных доходов в соответствии с законодательством Республики Казахстан;";
подпункты 29) и 30) исключить;
подпункты 32), 33), 34), 35), 36), 37) и 38) исключить;
в обязанностях:
подпункты 71), 72), 73), 74) и 75) исключить;
пункт 20 изложить в следующей редакции:

"20. Департаменттің басшысы мынадай өкілеттікті жүзеге асырады:
1) өз орынбасарларының, Департаменттің құрылымдық бөлiмшелерi басшыларының, жұмыскерлерінің, Департаменттің аумақтық органдары басшыларының мiндеттерi мен өкiлеттiктерiн айқындайды;
2) Департаменттің штат санының лимиті шегінде Департаменттің штат кестесін бекітеді;
3) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес:
Департаменттің жұмыскерлерін;
аудандар, қалалар, қалалардағы аудандар бойынша және арнайы экономикалық аймақтардың аумақтарындағы мемлекеттік кірістер басқармаларының басшыларын;
кеден бекеттерінің басшыларын және олардың орынбасарларын;
"кедендік ресімдеу орталығы" кеден бекеттерінің – басқармаларының басшыларын;
аудандар, қалалар, қалалардағы аудандар бойынша және арнайы экономикалық аймақтардың аумақтарындағы басшылардың орынбасарларын лауазымға тағайындайды және лауазымнан босатады;
4) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен тәртіптік жауапкершілік шараларын қабылдайды;
5) Департаменттің құрылымдық бөлiмшелерi туралы ережелердi бекiтедi;
6) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген тәртiппен Департаменттің басшыларының орынбасарларын, Департаменттің жұмыскерлерін және Департаменттің аумақтық органдарының басшыларын және басшылардың орынбасарларын іссапарға жіберу, еңбек демалысын беру, материалдық көмек көрсету, даярлау (қайта даярлау), біліктілігін арттыру, көтермелеу, үстемеақы төлеу және сыйлықақы беру мәселелерін шешеді;
7) сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл бойынша дербес жауапкершілікте болады;
8) Комитетке берілетін ақпараттардың дұрыстығына дербес жауапкершілікте болады;
9) өз құзыреті шегінде Департаменттің актілеріне қол қояды;
10) барлық мемлекеттік органдарда және өзге де ұйымдарда Департаментті білдіреді;
11) Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
Департаменттің басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерінің орындауын Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес оны алмастыратын тұлға жүзеге асырады.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің Қостанай облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаменті туралы ережесінде:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің Қостанай облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаменті (бұдан әрі – Департамент) кеден ісі саласындағы мемлекеттік басқару және бақылау, салықтардың, кеден және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдердiң түсуiн, әлеуметтік төлемдерді есептеудің, ұстаудың, аударудың толықтығымен уақыттылығын қамтамасыз ету, этил спирті мен алкоголь өнімдерінің, темекі өнімдерінің өндірісін, айналымын, мұнай өнімдерінің жекелеген түрлерінің және биоотынның айналымын мемлекеттік реттеу, оңалту және банкроттық саласында мемлекеттік реттеу және бақылау (банктерді, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарын және жинақтаушы зейнетақы қорларын қоспағанда), салық саясатын және кеден ісі саласындағы саясатты іске асыруға қатысу, Қазақстан Республикасында Еуразиялық экономикалық одағының кедендік шекарасы арқылы өткізумен, оларды Еуразиялық экономикалық одағының бірыңғай кедендік аумағында кедендік бақылауда тасымалдаумен, уақытша сақтаумен, кедендік декларациялаумен, кедендік рәсімдерге сәйкес шығарумен және пайдаланумен, кедендік бақылау жүргізумен байланысты қатынастарды, заңнамада көзделген шектерде мемлекеттік кірістер органдары мен көрсетілген тауарларды иелену, пайдалану және оларға билік ету құқығын іске асыратын тұлғалар арасындағы билік қатынастарын кедендік реттеуді әзірлеуге және іске асыруға қатысу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес осы органның жүргізілуіне жататын әкімшілік құқық бұзушылықтардың анықтау және қарау бойынша және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де функцияларды орындауға уәкілеттік берілген Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің (бұдан әрі – Комитет) аумақтық органы болып табылады.";
14-тармақта:
2) тармақша алып тасталсын;
16) тармақша алып тасталсын;
21) тармақша алып тасталсын;
15-тармақта:
90), 91), 92) және 93) тармақшалар алып тасталсын;
95) және 96) тармақшалар алып тасталсын;
16-тармақта:
құқықтарында:
26) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"26) әкімшілік құқық бұзушылық туралы заңнамасына сәйкес құжаттарды, тауарларды, заттарды немесе өзге де мүлікті алып қою немесе арасынан алуды жүргізу;";
28) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"28) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік кірістер органдарына жүктелген функцияларды орындау үшін тауарлар сатып алу;";
29) және 30) тармақшалар алып тасталсын;
32), 33), 34), 35), 36), 37) және 38) тармақшалар алып тасталсын;
міндеттерінде:
71), 72), 73), 74) және 75) тармақшалар алып тасталсын;
20-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"20. Руководитель Департамента осуществляет следующие полномочия:
1) определяет обязанности и полномочия своих заместителей, руководителей, работников структурных подразделений Департамента, руководителей территориальных органов Департамента;
2) утверждает штатное расписание Департамента в пределах лимита штатной численности Департамента;
3) в соответствии с законодательством Республики Казахстан назначает на должности и освобождает от должностей:
работников Департамента;
руководителей управлений государственных доходов по районам, городам, районам в городах и на территории специальных экономических зон;
руководителей таможенных постов и их заместителей;
руководителей управлений – таможенных постов "центр таможенного оформления";
заместителей управлений государственных доходов по районам, городам, районам в городах и на территории специальных экономических зон;
4) принимает меры дисциплинарной ответственности в установленном законодательством Республики Казахстан порядке;
5) утверждает положения о структурных подразделениях Департамента;
6) в установленном законодательством Республики Казахстан порядке решает вопросы командирования, предоставления отпусков, оказания материальной помощи, подготовки (переподготовки), повышения квалификации, поощрения, выплаты надбавок и премирования заместителей руководителя Департамента, работников Департамента, руководителей и заместителей руководителей территориальных органов Департамента;
7) несет персональную ответственность по противодействию коррупции;
8) несет персональную ответственность за достоверность информации, предоставляемой в Комитет;
9) в пределах компетенции подписывает акты Департамента;
10) представляет Департамент во всех государственных органах и иных организациях;
11) осуществляет иные полномочия, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.
Исполнение полномочий Руководителя Департамента в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с законодательством Республики Казахстан.";
в Положении о Департаменте государственных доходов по Мангистауской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан, утвержденном указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Департамент государственных доходов по Мангистауской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (далее – Департамент) является территориальным органом Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (далее – Комитет), уполномоченным на выполнение функций государственного управления и контроля в сфере таможенного дела, по обеспечению полноты и своевременности поступлений налогов, таможенных и других обязательных платежей в бюджет, исчисления, удержания, перечисления социальных платежей, государственного регулирования производства, оборота этилового спирта и алкогольной продукции, табачных изделий, оборота отдельных видов нефтепродуктов и биотоплива, государственного регулирования и контроля в области реабилитации и банкротства (за исключением банков, страховых (перестраховочных) организаций и накопительных пенсионных фондов), участие в реализации налоговой политики и политики в сфере таможенного дела, участие в разработке и реализации таможенного регулирования в Республике Казахстан отношений, связанных с перемещением товаров через таможенную границу Евразийского экономического союза, их перевозкой по единой таможенной территории Евразийского экономического союза под таможенным контролем, временным хранением, таможенным декларированием, выпуском и использованием в соответствии с таможенными процедурами, проведении таможенного контроля, властных отношений между органами государственных доходов и лицами, реализующими права владения, пользования и распоряжения указанными товарами в пределах, предусмотренных законодательством, а также по выявлению и рассмотрению административных правонарушений, отнесенных законодательством Республики Казахстан к ведению этого органа, и иных функций в соответствии с законодательством Республики Казахстан.";
пункт 8 изложить в следующей редакции:

"20. Департаменттің басшысы мынадай өкілеттікті жүзеге асырады:
1) өз орынбасарларының, Департаменттің құрылымдық бөлiмшелерi басшыларының, жұмыскерлерінің, Департаменттің аумақтық органдары басшыларының мiндеттерi мен өкiлеттiктерiн айқындайды;
2) Департаменттің штат санының лимиті шегінде Департаменттің штат кестесін бекітеді;
3) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес:
Департаменттің жұмыскерлерін;
аудандар, қалалар, қалалардағы аудандар бойынша және арнайы экономикалық аймақтардың аумақтарындағы мемлекеттік кірістер басқармаларының басшыларын;
кеден бекеттерінің басшыларын және олардың орынбасарларын;
"кедендік ресімдеу орталығы" кеден бекеттерінің – басқармаларының басшыларын;
аудандар, қалалар, қалалардағы аудандар бойынша және арнайы экономикалық аймақтардың аумақтарындағы басшылардың орынбасарларын лауазымға тағайындайды және лауазымнан босатады;
4) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен тәртіптік жауапкершілік шараларын қабылдайды;
5) Департаменттің құрылымдық бөлiмшелерi туралы ережелердi бекiтедi;
6) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген тәртiппен Департаменттің басшыларының орынбасарларын, Департаменттің жұмыскерлерін және Департаменттің аумақтық органдарының басшыларын және басшылардың орынбасарларын іссапарға жіберу, еңбек демалысын беру, материалдық көмек көрсету, даярлау (қайта даярлау), біліктілігін арттыру, көтермелеу, үстемеақы төлеу және сыйлықақы беру мәселелерін шешеді;
7) сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл бойынша дербес жауапкершілікте болады;
8) Комитетке берілетін ақпараттардың дұрыстығына дербес жауапкершілікте болады;
9) өз құзыреті шегінде Департаменттің актілеріне қол қояды;
10) барлық мемлекеттік органдарда және өзге де ұйымдарда Департаментті білдіреді;
11) Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
Департаменттің басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерінің орындауын Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес оны алмастыратын тұлға жүзеге асырады.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің Маңғыстау облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаменті туралы ережесінде:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің Маңғыстау облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаменті (бұдан әрі – Департамент) кеден ісі саласындағы мемлекеттік басқару және бақылау, салықтардың, кеден және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдердiң түсуiн, әлеуметтік төлемдерді есептеудің, ұстаудың, аударудың толықтығымен уақыттылығын қамтамасыз ету, этил спирті мен алкоголь өнімдерінің, темекі өнімдерінің өндірісін, айналымын, мұнай өнімдерінің жекелеген түрлерінің және биоотынның айналымын мемлекеттік реттеу, оңалту және банкроттық саласында мемлекеттік реттеу және бақылау (банктерді, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарын және жинақтаушы зейнетақы қорларын қоспағанда), салық саясатын және кеден ісі саласындағы саясатты іске асыруға қатысу, Қазақстан Республикасында Еуразиялық экономикалық одағының кедендік шекарасы арқылы өткізумен, оларды Еуразиялық экономикалық одағының бірыңғай кедендік аумағында кедендік бақылауда тасымалдаумен, уақытша сақтаумен, кедендік декларациялаумен, кедендік рәсімдерге сәйкес шығарумен және пайдаланумен, кедендік бақылау жүргізумен байланысты қатынастарды, заңнамада көзделген шектерде мемлекеттік кірістер органдары мен көрсетілген тауарларды иелену, пайдалану және оларға билік ету құқығын іске асыратын тұлғалар арасындағы билік қатынастарын кедендік реттеуді әзірлеуге және іске асыруға қатысу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес осы органның жүргізілуіне жататын әкімшілік құқық бұзушылықтардың анықтау және қарау бойынша және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де функцияларды орындауға уәкілеттік берілген Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің (бұдан әрі – Комитет) аумақтық органы болып табылады.";
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

9) в пределах компетенции подписывает акты Департамента;
10) представляет Департамент во всех государственных органах и иных организациях;
11) осуществляет иные полномочия, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.
Исполнение полномочий Руководителя Департамента в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с законодательством Республики Казахстан.";
в Положении о Департаменте государственных доходов по Павлодарской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан, утвержденном указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Департамент государственных доходов по Павлодарской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (далее – Департамент) является территориальным органом Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (далее – Комитет), уполномоченным на выполнение функций государственного управления и контроля в сфере таможенного дела, по обеспечению полноты и своевременности поступлений налогов, таможенных и других обязательных платежей в бюджет, исчисления, удержания, перечисления социальных платежей, государственного регулирования производства, оборота этилового спирта и алкогольной продукции, табачных изделий, оборота отдельных видов нефтепродуктов и биотоплива, государственного регулирования и контроля в области реабилитации и банкротства (за исключением банков, страховых (перестраховочных) организаций и накопительных пенсионных фондов), участие в реализации налоговой политики и политики в сфере таможенного дела, участие в разработке и реализации таможенного регулирования в Республике Казахстан отношений, связанных с перемещением товаров через таможенную границу Евразийского экономического союза, их перевозкой по единой таможенной территории Евразийского экономического союза под таможенным контролем, временным хранением, таможенным декларированием, выпуском и использованием в соответствии с таможенными процедурами, проведении таможенного контроля, властных отношений между органами государственных доходов и лицами, реализующими права владения, пользования и распоряжения указанными товарами в пределах, предусмотренных законодательством, а также по выявлению и рассмотрению административных правонарушений, отнесенных законодательством Республики Казахстан к ведению этого органа, и иных функций в соответствии с законодательством Республики Казахстан.";
в пункте 14:
подпункт 2) исключить;
подпункт 16) исключить;
подпункт 21) исключить;
в пункте 15:
подпункты 90), 91), 92) и 93) исключить;
подпункты 95) и 96) исключить;
в пункте 16:
в правах:
подпункт 26) изложить в следующей редакции:
"26) изымать или производить выемку документов, товаров, предметов или иного имущества в соответствии с законодательством об административных правонарушениях;";
подпункт 28) изложить в следующей редакции:
"28) приобретать товары для выполнения функций, возложенных на органы государственных доходов в соответствии с законодательством Республики Казахстан;";
подпункты 29) и 30) исключить;
подпункты 32), 33), 34), 35), 36), 37) и 38) исключить;
в обязанностях:
подпункты 71), 72), 73), 74) и 75) исключить;
пункт 20 изложить в следующей редакции:

9) өз құзыреті шегінде Департаменттің актілеріне қол қояды;
10) барлық мемлекеттік органдарда және өзге де ұйымдарда Департаментті білдіреді;
11) Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
Департаменттің басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерінің орындауын Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес оны алмастыратын тұлға жүзеге асырады.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің Павлодар облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаменті туралы ережесінде:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің Павлодар облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаменті (бұдан әрі – Департамент) кеден ісі саласындағы мемлекеттік басқару және бақылау, салықтардың, кеден және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдердiң түсуiн, әлеуметтік төлемдерді есептеудің, ұстаудың, аударудың толықтығымен уақыттылығын қамтамасыз ету, этил спирті мен алкоголь өнімдерінің, темекі өнімдерінің өндірісін, айналымын, мұнай өнімдерінің жекелеген түрлерінің және биоотынның айналымын мемлекеттік реттеу, оңалту және банкроттық саласында мемлекеттік реттеу және бақылау (банктерді, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарын және жинақтаушы зейнетақы қорларын қоспағанда), салық саясатын және кеден ісі саласындағы саясатты іске асыруға қатысу, Қазақстан Республикасында Еуразиялық экономикалық одағының кедендік шекарасы арқылы өткізумен, оларды Еуразиялық экономикалық одағының бірыңғай кедендік аумағында кедендік бақылауда тасымалдаумен, уақытша сақтаумен, кедендік декларациялаумен, кедендік рәсімдерге сәйкес шығарумен және пайдаланумен, кедендік бақылау жүргізумен байланысты қатынастарды, заңнамада көзделген шектерде мемлекеттік кірістер органдары мен көрсетілген тауарларды иелену, пайдалану және оларға билік ету құқығын іске асыратын тұлғалар арасындағы билік қатынастарын кедендік реттеуді әзірлеуге және іске асыруға қатысу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес осы органның жүргізілуіне жататын әкімшілік құқық бұзушылықтардың анықтау және қарау бойынша және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де функцияларды орындауға уәкілеттік берілген Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің (бұдан әрі – Комитет) аумақтық органы болып табылады.";
14-тармақта:
2) тармақша алып тасталсын;
16) тармақша алып тасталсын;
21) тармақша алып тасталсын;
15-тармақта:
90), 91), 92) және 93) тармақшалар алып тасталсын;
95) және 96) тармақшалар алып тасталсын;
16-тармақта:
құқықтарында:
26) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"26) әкімшілік құқық бұзушылық туралы заңнамасына сәйкес құжаттарды, тауарларды, заттарды немесе өзге де мүлікті алып қою немесе арасынан алуды жүргізу;";
28) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"28) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік кірістер органдарына жүктелген функцияларды орындау үшін тауарлар сатып алу;";
29) және 30) тармақшалар алып тасталсын;
32), 33), 34), 35), 36), 37) және 38) тармақшалар алып тасталсын;
міндеттерінде:
71), 72), 73), 74) және 75) тармақшалар алып тасталсын;
20-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"1. Департамент государственных доходов по Северо-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (далее – Департамент) является территориальным органом Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (далее – Комитет), уполномоченным на выполнение функций государственного управления и контроля в сфере таможенного дела, по обеспечению полноты и своевременности поступлений налогов, таможенных и других обязательных платежей в бюджет, исчисления, удержания, перечисления социальных платежей, государственного регулирования производства, оборота этилового спирта и алкогольной продукции, табачных изделий, оборота отдельных видов нефтепродуктов и биотоплива, государственного регулирования и контроля в области реабилитации и банкротства (за исключением банков, страховых (перестраховочных) организаций и накопительных пенсионных фондов), участие в реализации налоговой политики и политики в сфере таможенного дела, участие в разработке и реализации таможенного регулирования в Республике Казахстан отношений, связанных с перемещением товаров через таможенную границу Евразийского экономического союза, их перевозкой по единой таможенной территории Евразийского экономического союза под таможенным контролем, временным хранением, таможенным декларированием, выпуском и использованием в соответствии с таможенными процедурами, проведении таможенного контроля, властных отношений между органами государственных доходов и лицами, реализующими права владения, пользования и распоряжения указанными товарами в пределах, предусмотренных законодательством, а также по выявлению и рассмотрению административных правонарушений, отнесенных законодательством Республики Казахстан к ведению этого органа, и иных функций в соответствии с законодательством Республики Казахстан.";
в пункте 14:
подпункт 2) исключить;
подпункт 16) исключить;
подпункт 21) исключить;
в пункте 15:
подпункты 90), 91), 92) и 93) исключить;
подпункты 95) и 96) исключить;
в пункте 16:
в правах:
подпункт 26) изложить в следующей редакции:
"26) изымать или производить выемку документов, товаров, предметов или иного имущества в соответствии с законодательством об административных правонарушениях;";
подпункт 28) изложить в следующей редакции:
"28) приобретать товары для выполнения функций, возложенных на органы государственных доходов в соответствии с законодательством Республики Казахстан;";
подпункты 29) и 30) исключить;
подпункты 32), 33), 34), 35), 36), 37) и 38) исключить;
в обязанностях:
подпункты 71), 72), 73), 74) и 75) исключить;
пункт 20 изложить в следующей редакции:

"1. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің Солтүстік Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаменті (бұдан әрі – Департамент) кеден ісі саласындағы мемлекеттік басқару және бақылау, салықтардың, кеден және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдердiң түсуiн, әлеуметтік төлемдерді есептеудің, ұстаудың, аударудың толықтығымен уақыттылығын қамтамасыз ету, этил спирті мен алкоголь өнімдерінің, темекі өнімдерінің өндірісін, айналымын, мұнай өнімдерінің жекелеген түрлерінің және биоотынның айналымын мемлекеттік реттеу, оңалту және банкроттық саласында мемлекеттік реттеу және бақылау (банктерді, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарын және жинақтаушы зейнетақы қорларын қоспағанда), салық саясатын және кеден ісі саласындағы саясатты іске асыруға қатысу, Қазақстан Республикасында Еуразиялық экономикалық одағының кедендік шекарасы арқылы өткізумен, оларды Еуразиялық экономикалық одағының бірыңғай кедендік аумағында кедендік бақылауда тасымалдаумен, уақытша сақтаумен, кедендік декларациялаумен, кедендік рәсімдерге сәйкес шығарумен және пайдаланумен, кедендік бақылау жүргізумен байланысты қатынастарды, заңнамада көзделген шектерде мемлекеттік кірістер органдары мен көрсетілген тауарларды иелену, пайдалану және оларға билік ету құқығын іске асыратын тұлғалар арасындағы билік қатынастарын кедендік реттеуді әзірлеуге және іске асыруға қатысу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес осы органның жүргізілуіне жататын әкімшілік құқық бұзушылықтардың анықтау және қарау бойынша және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де функцияларды орындауға уәкілеттік берілген Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің (бұдан әрі – Комитет) аумақтық органы болып табылады.";
14-тармақта:
2) тармақша алып тасталсын;
16) тармақша алып тасталсын;
21) тармақша алып тасталсын;
15-тармақта:
90), 91), 92) және 93) тармақшалар алып тасталсын;
95) және 96) тармақшалар алып тасталсын;
16-тармақта:
құқықтарында:
26) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"26) әкімшілік құқық бұзушылық туралы заңнамасына сәйкес құжаттарды, тауарларды, заттарды немесе өзге де мүлікті алып қою немесе арасынан алуды жүргізу;";
28) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"28) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік кірістер органдарына жүктелген функцияларды орындау үшін тауарлар сатып алу;";
29) және 30) тармақшалар алып тасталсын;
32), 33), 34), 35), 36), 37) және 38) тармақшалар алып тасталсын;
міндеттерінде:
71), 72), 73), 74) және 75) тармақшала алып тасталсын;
20-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"20. Руководитель Департамента осуществляет следующие полномочия:
1) определяет обязанности и полномочия своих заместителей, руководителей, работников структурных подразделений Департамента, руководителей территориальных органов Департамента;
2) утверждает штатное расписание Департамента в пределах лимита штатной численности Департамента;
3) в соответствии с законодательством Республики Казахстан назначает на должности и освобождает от должностей:
работников Департамента;
руководителей управлений государственных доходов по районам, городам, районам в городах и на территории специальных экономических зон;
руководителей таможенных постов и их заместителей;
руководителей управлений – таможенных постов "центр таможенного оформления";
заместителей управлений государственных доходов по районам, городам, районам в городах и на территории специальных экономических зон;
4) принимает меры дисциплинарной ответственности в установленном законодательством Республики Казахстан порядке;
5) утверждает положения о структурных подразделениях Департамента;
6) в установленном законодательством Республики Казахстан порядке решает вопросы командирования, предоставления отпусков, оказания материальной помощи, подготовки (переподготовки), повышения квалификации, поощрения, выплаты надбавок и премирования заместителей руководителя Департамента, работников Департамента, руководителей и заместителей руководителей территориальных органов Департамента;
7) несет персональную ответственность по противодействию коррупции;
8) несет персональную ответственность за достоверность информации, предоставляемой в Комитет;
9) в пределах компетенции подписывает акты Департамента;
10) представляет Департамент во всех государственных органах и иных организациях;
11) осуществляет иные полномочия, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.
Исполнение полномочий Руководителя Департамента в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с законодательством Республики Казахстан.";
в Положении о Департаменте государственных доходов по Туркестанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан, утвержденном указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Департамент государственных доходов по Туркестанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (далее – Департамент) является территориальным органом Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (далее – Комитет), уполномоченным на выполнение функций государственного управления и контроля в сфере таможенного дела, по обеспечению полноты и своевременности поступлений налогов, таможенных и других обязательных платежей в бюджет, исчисления, удержания, перечисления социальных платежей, государственного регулирования производства, оборота этилового спирта и алкогольной продукции, табачных изделий, оборота отдельных видов нефтепродуктов и биотоплива, государственного регулирования и контроля в области реабилитации и банкротства (за исключением банков, страховых (перестраховочных) организаций и накопительных пенсионных фондов), участие в реализации налоговой политики и политики в сфере таможенного дела, участие в разработке и реализации таможенного регулирования в Республике Казахстан отношений, связанных с перемещением товаров через таможенную границу Евразийского экономического союза, их перевозкой по единой таможенной территории Евразийского экономического союза под таможенным контролем, временным хранением, таможенным декларированием, выпуском и использованием в соответствии с таможенными процедурами, проведении таможенного контроля, властных отношений между органами государственных доходов и лицами, реализующими права владения, пользования и распоряжения указанными товарами в пределах, предусмотренных законодательством, а также по выявлению и рассмотрению административных правонарушений, отнесенных законодательством Республики Казахстан к ведению этого органа, и иных функций в соответствии с законодательством Республики Казахстан.";
в пункте 14:
подпункт 2) исключить;
подпункт 16) исключить;
подпункт 21) исключить;
в пункте 15:
подпункты 90), 91), 92) и 93) исключить;
подпункты 95) и 96) исключить;
в пункте 16:
в правах:
подпункт 26) изложить в следующей редакции:
"26) изымать или производить выемку документов, товаров, предметов или иного имущества в соответствии с законодательством об административных правонарушениях;";
подпункт 28) изложить в следующей редакции:
"28) приобретать товары для выполнения функций, возложенных на органы государственных доходов в соответствии с законодательством Республики Казахстан;";
подпункты 29) и 30) исключить;
подпункты 32), 33), 34), 35), 36), 37) и 38) исключить;
в обязанностях:
подпункты 71), 72), 73), 74) и 75) исключить;
пункт 20 изложить в следующей редакции:

"20. Департаменттің басшысы мынадай өкілеттікті жүзеге асырады:
1) өз орынбасарларының, Департаменттің құрылымдық бөлiмшелерi басшыларының, жұмыскерлерінің, Департаменттің аумақтық органдары басшыларының мiндеттерi мен өкiлеттiктерiн айқындайды;
2) Департаменттің штат санының лимиті шегінде Департаменттің штат кестесін бекітеді;
3) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес:
Департаменттің жұмыскерлерін;
аудандар, қалалар, қалалардағы аудандар бойынша және арнайы экономикалық аймақтардың аумақтарындағы мемлекеттік кірістер басқармаларының басшыларын;
кеден бекеттерінің басшыларын және олардың орынбасарларын;
"кедендік ресімдеу орталығы" кеден бекеттерінің – басқармаларының басшыларын;
аудандар, қалалар, қалалардағы аудандар бойынша және арнайы экономикалық аймақтардың аумақтарындағы басшылардың орынбасарларын лауазымға тағайындайды және лауазымнан босатады;
4) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен тәртіптік жауапкершілік шараларын қабылдайды;
5) Департаменттің құрылымдық бөлiмшелерi туралы ережелердi бекiтедi;
6) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген тәртiппен Департаменттің басшыларының орынбасарларын, Департаменттің жұмыскерлерін және Департаменттің аумақтық органдарының басшыларын және басшылардың орынбасарларын іссапарға жіберу, еңбек демалысын беру, материалдық көмек көрсету, даярлау (қайта даярлау), біліктілігін арттыру, көтермелеу, үстемеақы төлеу және сыйлықақы беру мәселелерін шешеді;
7) сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл бойынша дербес жауапкершілікте болады;
8) Комитетке берілетін ақпараттардың дұрыстығына дербес жауапкершілікте болады;
9) өз құзыреті шегінде Департаменттің актілеріне қол қояды;
10) барлық мемлекеттік органдарда және өзге де ұйымдарда Департаментті білдіреді;
11) Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
Департаменттің басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерінің орындауын Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес оны алмастыратын тұлға жүзеге асырады.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің Түркістан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаменті туралы ережесінде:
1-тармақта мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің Түркістан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаменті (бұдан әрі – Департамент) кеден ісі саласындағы мемлекеттік басқару және бақылау, салықтардың, кеден және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдердiң түсуiн, әлеуметтік төлемдерді есептеудің, ұстаудың, аударудың толықтығымен уақыттылығын қамтамасыз ету, этил спирті мен алкоголь өнімдерінің, темекі өнімдерінің өндірісін, айналымын, мұнай өнімдерінің жекелеген түрлерінің және биоотынның айналымын мемлекеттік реттеу, оңалту және банкроттық саласында мемлекеттік реттеу және бақылау (банктерді, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарын және жинақтаушы зейнетақы қорларын қоспағанда), салық саясатын және кеден ісі саласындағы саясатты іске асыруға қатысу, Қазақстан Республикасында Еуразиялық экономикалық одағының кедендік шекарасы арқылы өткізумен, оларды Еуразиялық экономикалық одағының бірыңғай кедендік аумағында кедендік бақылауда тасымалдаумен, уақытша сақтаумен, кедендік декларациялаумен, кедендік рәсімдерге сәйкес шығарумен және пайдаланумен, кедендік бақылау жүргізумен байланысты қатынастарды, заңнамада көзделген шектерде мемлекеттік кірістер органдары мен көрсетілген тауарларды иелену, пайдалану және оларға билік ету құқығын іске асыратын тұлғалар арасындағы билік қатынастарын кедендік реттеуді әзірлеуге және іске асыруға қатысу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес осы органның жүргізілуіне жататын әкімшілік құқық бұзушылықтардың анықтау және қарау бойынша және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де функцияларды орындауға уәкілеттік берілген Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің (бұдан әрі – Комитет) аумақтық органы болып табылады.";
14-тармақта:
2) тармақша алып тасталсын;
16) тармақша алып тасталсын;
21) тармақша алып тасталсын;
15-тармақта:
90), 91), 92) және 93) тармақшалар алып тасталсын;
95) және 96) тармақшалар алып тасталсын;
16-тармақта:
құқықтарында:
26) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"26) әкімшілік құқық бұзушылық туралы заңнамасына сәйкес құжаттарды, тауарларды, заттарды немесе өзге де мүлікті алып қою немесе арасынан алуды жүргізу;";
28) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"28) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік кірістер органдарына жүктелген функцияларды орындау үшін тауарлар сатып алу;";
29) және 30) тармақшалар алып тасталсын;
32), 33), 34), 35), 36), 37) және 38) тармақшалар алып тасталсын;
міндеттерінде:
71), 72), 73), 74) және 75) тармақшалар алып тасталсын;
20-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"20. Руководитель Департамента осуществляет следующие полномочия:
1) определяет обязанности и полномочия своих заместителей, руководителей, работников структурных подразделений Департамента, руководителей территориальных органов Департамента;
2) утверждает штатное расписание Департамента в пределах лимита штатной численности Департамента;
3) в соответствии с законодательством Республики Казахстан назначает на должности и освобождает от должностей:
работников Департамента;
руководителей управлений государственных доходов по районам, городам, районам в городах и на территории специальных экономических зон;
руководителей таможенных постов и их заместителей;
руководителей управлений – таможенных постов "центр таможенного оформления";
заместителей управлений государственных доходов по районам, городам, районам в городах и на территории специальных экономических зон;
4) принимает меры дисциплинарной ответственности в установленном законодательством Республики Казахстан порядке;
5) утверждает положения о структурных подразделениях Департамента;
6) в установленном законодательством Республики Казахстан порядке решает вопросы командирования, предоставления отпусков, оказания материальной помощи, подготовки (переподготовки), повышения квалификации, поощрения, выплаты надбавок и премирования заместителей руководителя Департамента, работников Департамента, руководителей и заместителей руководителей территориальных органов Департамента;
7) несет персональную ответственность по противодействию коррупции;
8) несет персональную ответственность за достоверность информации, предоставляемой в Комитет;
9) в пределах компетенции подписывает акты Департамента;
10) представляет Департамент во всех государственных органах и иных организациях;
11) осуществляет иные полномочия, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.
Исполнение полномочий Руководителя Департамента в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с законодательством Республики Казахстан.";
в Положении о Департаменте государственных доходов по городу Астана Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан, утвежденном указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Департамент государственных доходов по городу Астана Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (далее – Департамент) является территориальным органом Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (далее – Комитет), уполномоченным на выполнение функций государственного управления и контроля в сфере таможенного дела, по обеспечению полноты и своевременности поступлений налогов, таможенных и других обязательных платежей в бюджет, исчисления, удержания, перечисления социальных платежей, государственного регулирования производства, оборота этилового спирта и алкогольной продукции, табачных изделий, оборота отдельных видов нефтепродуктов и биотоплива, государственного регулирования и контроля в области реабилитации и банкротства (за исключением банков, страховых (перестраховочных) организаций и накопительных пенсионных фондов), участие в реализации налоговой политики и политики в сфере таможенного дела, участие в разработке и реализации таможенного регулирования в Республике Казахстан отношений, связанных с перемещением товаров через таможенную границу Евразийского экономического союза, их перевозкой по единой таможенной территории Евразийского экономического союза под таможенным контролем, временным хранением, таможенным декларированием, выпуском и использованием в соответствии с таможенными процедурами, проведении таможенного контроля, властных отношений между органами государственных доходов и лицами, реализующими права владения, пользования и распоряжения указанными товарами в пределах, предусмотренных законодательством, а также по выявлению и рассмотрению административных правонарушений, отнесенных законодательством Республики Казахстан к ведению этого органа, и иных функций в соответствии с законодательством Республики Казахстан.";
в пункте 14:
подпункт 2) исключить;
подпункт 16) исключить;
подпункт 21) исключить;
в пункте 15:
подпункты 90), 91), 92) и 93) исключить;
подпункты 95) и 96) исключить;
в пункте 16:
в правах:
подпункт 26) изложить в следующей редакции:
"26) изымать или производить выемку документов, товаров, предметов или иного имущества в соответствии с законодательством об административных правонарушениях;";
подпункт 28) изложить в следующей редакции:
"28) приобретать товары для выполнения функций, возложенных на органы государственных доходов в соответствии с законодательством Республики Казахстан;";
подпункты 29) и 30) исключить;
подпункты 32), 33), 34), 35), 36), 37) и 38) исключить;
в обязанностях:
подпункты 71), 72), 73), 74) и 75) исключить;
пункт 20 изложить в следующей редакции:

"20. Департаменттің басшысы мынадай өкілеттікті жүзеге асырады:
1) өз орынбасарларының, Департаменттің құрылымдық бөлiмшелерi басшыларының, жұмыскерлерінің, Департаменттің аумақтық органдары басшыларының мiндеттерi мен өкiлеттiктерiн айқындайды;
2) Департаменттің штат санының лимиті шегінде Департаменттің штат кестесін бекітеді;
3) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес:
Департаменттің жұмыскерлерін;
аудандар, қалалар, қалалардағы аудандар бойынша және арнайы экономикалық аймақтардың аумақтарындағы мемлекеттік кірістер басқармаларының басшыларын;
кеден бекеттерінің басшыларын және олардың орынбасарларын;
"кедендік ресімдеу орталығы" кеден бекеттерінің – басқармаларының басшыларын;
аудандар, қалалар, қалалардағы аудандар бойынша және арнайы экономикалық аймақтардың аумақтарындағы басшылардың орынбасарларын лауазымға тағайындайды және лауазымнан босатады;
4) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен тәртіптік жауапкершілік шараларын қабылдайды;
5) Департаменттің құрылымдық бөлiмшелерi туралы ережелердi бекiтедi;
6) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген тәртiппен Департаменттің басшыларының орынбасарларын, Департаменттің жұмыскерлерін және Департаменттің аумақтық органдарының басшыларын және басшылардың орынбасарларын іссапарға жіберу, еңбек демалысын беру, материалдық көмек көрсету, даярлау (қайта даярлау), біліктілігін арттыру, көтермелеу, үстемеақы төлеу және сыйлықақы беру мәселелерін шешеді;
7) сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл бойынша дербес жауапкершілікте болады;
8) Комитетке берілетін ақпараттардың дұрыстығына дербес жауапкершілікте болады;
9) өз құзыреті шегінде Департаменттің актілеріне қол қояды;
10) барлық мемлекеттік органдарда және өзге де ұйымдарда Департаментті білдіреді;
11) Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
Департаменттің басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерінің орындауын Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес оны алмастыратын тұлға жүзеге асырады.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің Астана қаласы бойынша Мемлекеттік кірістер департаменті туралы ережесінде:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің Астана қаласы бойынша Мемлекеттік кірістер департаменті (бұдан әрі – Департамент) кеден ісі саласындағы мемлекеттік басқару және бақылау, салықтардың, кеден және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдердiң түсуiн, әлеуметтік төлемдерді есептеудің, ұстаудың, аударудың толықтығымен уақыттылығын қамтамасыз ету, этил спирті мен алкоголь өнімдерінің, темекі өнімдерінің өндірісін, айналымын, мұнай өнімдерінің жекелеген түрлерінің және биоотынның айналымын мемлекеттік реттеу, оңалту және банкроттық саласында мемлекеттік реттеу және бақылау (банктерді, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарын және жинақтаушы зейнетақы қорларын қоспағанда), салық саясатын және кеден ісі саласындағы саясатты іске асыруға қатысу, Қазақстан Республикасында Еуразиялық экономикалық одағының кедендік шекарасы арқылы өткізумен, оларды Еуразиялық экономикалық одағының бірыңғай кедендік аумағында кедендік бақылауда тасымалдаумен, уақытша сақтаумен, кедендік декларациялаумен, кедендік рәсімдерге сәйкес шығарумен және пайдаланумен, кедендік бақылау жүргізумен байланысты қатынастарды, заңнамада көзделген шектерде мемлекеттік кірістер органдары мен көрсетілген тауарларды иелену, пайдалану және оларға билік ету құқығын іске асыратын тұлғалар арасындағы билік қатынастарын кедендік реттеуді әзірлеуге және іске асыруға қатысу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес осы органның жүргізілуіне жататын әкімшілік құқық бұзушылықтардың анықтау және қарау бойынша және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де функцияларды орындауға уәкілеттік берілген Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің (бұдан әрі – Комитет) аумақтық органы болып табылады.";
14-тармақта:
2) тармақша алып тасталсын;
16)тармақша алып тасталсын;
21) тармақша алып тасталсын;
15-тармақта:
90), 91), 92) және 93) тармақшалар алып тасталсын;
95) және 96) тармақшалар алып тасталсын;
16-тармақта:
құқықтарында:
26) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"26) әкімшілік құқық бұзушылық туралы заңнамасына сәйкес құжаттарды, тауарларды, заттарды немесе өзге де мүлікті алып қою немесе арасынан алуды жүргізу;";
28) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"28) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік кірістер органдарына жүктелген функцияларды орындау үшін тауарлар сатып алу;";
29) және 30) тармақшалар алып тасталсын;
32), 33), 34), 35), 36), 37) және 38) тармақшалар алып тасталсын;
міндеттерінде:
71), 72), 73), 74) және 75) тармақшалар алып тасталсын;
20-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"20. Руководитель Департамента осуществляет следующие полномочия:
1) определяет обязанности и полномочия своих заместителей, руководителей, работников структурных подразделений Департамента, руководителей территориальных органов Департамента;
2) утверждает штатное расписание Департамента в пределах лимита штатной численности Департамента;
3) в соответствии с законодательством Республики Казахстан назначает на должности и освобождает от должностей:
работников Департамента;
руководителей управлений государственных доходов по районам, городам, районам в городах и на территории специальных экономических зон;
руководителей таможенных постов и их заместителей;
руководителей управлений – таможенных постов "центр таможенного оформления";
заместителей управлений государственных доходов по районам, городам, районам в городах и на территории специальных экономических зон;
4) принимает меры дисциплинарной ответственности в установленном законодательством Республики Казахстан порядке;
5) утверждает положения о структурных подразделениях Департамента;
6) в установленном законодательством Республики Казахстан порядке решает вопросы командирования, предоставления отпусков, оказания материальной помощи, подготовки (переподготовки), повышения квалификации, поощрения, выплаты надбавок и премирования заместителей руководителя Департамента, работников Департамента, руководителей и заместителей руководителей территориальных органов Департамента;
7) несет персональную ответственность по противодействию коррупции;
8) несет персональную ответственность за достоверность информации, предоставляемой в Комитет;
9) в пределах компетенции подписывает акты Департамента;
10) представляет Департамент во всех государственных органах и иных организациях;
11) осуществляет иные полномочия, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.
Исполнение полномочий Руководителя Департамента в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с законодательством Республики Казахстан.";
в Положении о Департаменте государственных доходов по городу Алматы Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан, утвержденном указаным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Департамент государственных доходов по городу Алматы Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (далее – Департамент) является территориальным органом Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (далее – Комитет), уполномоченным на выполнение функций государственного управления и контроля в сфере таможенного дела, по обеспечению полноты и своевременности поступлений налогов, таможенных и других обязательных платежей в бюджет, исчисления, удержания, перечисления социальных платежей, государственного регулирования производства, оборота этилового спирта и алкогольной продукции, табачных изделий, оборота отдельных видов нефтепродуктов и биотоплива, государственного регулирования и контроля в области реабилитации и банкротства (за исключением банков, страховых (перестраховочных) организаций и накопительных пенсионных фондов), участие в реализации налоговой политики и политики в сфере таможенного дела, участие в разработке и реализации таможенного регулирования в Республике Казахстан отношений, связанных с перемещением товаров через таможенную границу Евразийского экономического союза, их перевозкой по единой таможенной территории Евразийского экономического союза под таможенным контролем, временным хранением, таможенным декларированием, выпуском и использованием в соответствии с таможенными процедурами, проведении таможенного контроля, властных отношений между органами государственных доходов и лицами, реализующими права владения, пользования и распоряжения указанными товарами в пределах, предусмотренных законодательством, а также по выявлению и рассмотрению административных правонарушений, отнесенных законодательством Республики Казахстан к ведению этого органа, и иных функций в соответствии с законодательством Республики Казахстан.";
в пункте 14:
подпункт 2) исключить;
подпункт 16) исключить;
подпункт 21) исключить;
в пункте 15:
подпункты 90), 91), 92) и 93) исключить;
подпункты 95) и 96) исключить;
в пункте 16:
в правах:
подпункт 26) изложить в следующей редакции:
"26) изымать или производить выемку документов, товаров, предметов или иного имущества в соответствии с законодательством об административных правонарушениях;";
подпункт 28) изложить в следующей редакции:
"28) приобретать товары для выполнения функций, возложенных на органы государственных доходов в соответствии с законодательством Республики Казахстан;";
подпункты 29) и 30) исключить;
подпункты 32), 33), 34), 35), 36), 37) и 38) исключить;
в обязанностях:
подпункты 71), 72), 73), 74) и 75) исключить;
пункт 20 изложить в следующей редакции:

"20. Департаменттің басшысы мынадай өкілеттікті жүзеге асырады:
1) өз орынбасарларының, Департаменттің құрылымдық бөлiмшелерi басшыларының, жұмыскерлерінің, Департаменттің аумақтық органдары басшыларының мiндеттерi мен өкiлеттiктерiн айқындайды;
2) Департаменттің штат санының лимиті шегінде Департаменттің штат кестесін бекітеді;
3) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес:
Департаменттің жұмыскерлерін;
аудандар, қалалар, қалалардағы аудандар бойынша және арнайы экономикалық аймақтардың аумақтарындағы мемлекеттік кірістер басқармаларының басшыларын;
кеден бекеттерінің басшыларын және олардың орынбасарларын;
"кедендік ресімдеу орталығы" кеден бекеттерінің – басқармаларының басшыларын;
аудандар, қалалар, қалалардағы аудандар бойынша және арнайы экономикалық аймақтардың аумақтарындағы басшылардың орынбасарларын лауазымға тағайындайды және лауазымнан босатады;
4) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен тәртіптік жауапкершілік шараларын қабылдайды;
5) Департаменттің құрылымдық бөлiмшелерi туралы ережелердi бекiтедi;
6) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген тәртiппен Департаменттің басшыларының орынбасарларын, Департаменттің жұмыскерлерін және Департаменттің аумақтық органдарының басшыларын және басшылардың орынбасарларын іссапарға жіберу, еңбек демалысын беру, материалдық көмек көрсету, даярлау (қайта даярлау), біліктілігін арттыру, көтермелеу, үстемеақы төлеу және сыйлықақы беру мәселелерін шешеді;
7) сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл бойынша дербес жауапкершілікте болады;
8) Комитетке берілетін ақпараттардың дұрыстығына дербес жауапкершілікте болады;
9) өз құзыреті шегінде Департаменттің актілеріне қол қояды;
10) барлық мемлекеттік органдарда және өзге де ұйымдарда Департаментті білдіреді;
11) Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
Департаменттің басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерінің орындауын Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес оны алмастыратын тұлға жүзеге асырады.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің Алматы қаласы бойынша Мемлекеттік кірістер департаменті туралы ережесінде:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің Алматы қаласы бойынша Мемлекеттік кірістер департаменті (бұдан әрі – Департамент) кеден ісі саласындағы мемлекеттік басқару және бақылау, салықтардың, кеден және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдердiң түсуiн, әлеуметтік төлемдерді есептеудің, ұстаудың, аударудың толықтығымен уақыттылығын қамтамасыз ету, этил спирті мен алкоголь өнімдерінің, темекі өнімдерінің өндірісін, айналымын, мұнай өнімдерінің жекелеген түрлерінің және биоотынның айналымын мемлекеттік реттеу, оңалту және банкроттық саласында мемлекеттік реттеу және бақылау (банктерді, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарын және жинақтаушы зейнетақы қорларын қоспағанда), салық саясатын және кеден ісі саласындағы саясатты іске асыруға қатысу, Қазақстан Республикасында Еуразиялық экономикалық одағының кедендік шекарасы арқылы өткізумен, оларды Еуразиялық экономикалық одағының бірыңғай кедендік аумағында кедендік бақылауда тасымалдаумен, уақытша сақтаумен, кедендік декларациялаумен, кедендік рәсімдерге сәйкес шығарумен және пайдаланумен, кедендік бақылау жүргізумен байланысты қатынастарды, заңнамада көзделген шектерде мемлекеттік кірістер органдары мен көрсетілген тауарларды иелену, пайдалану және оларға билік ету құқығын іске асыратын тұлғалар арасындағы билік қатынастарын кедендік реттеуді әзірлеуге және іске асыруға қатысу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес осы органның жүргізілуіне жататын әкімшілік құқық бұзушылықтардың анықтау және қарау бойынша және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де функцияларды орындауға уәкілеттік берілген Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің (бұдан әрі – Комитет) аумақтық органы болып табылады.";
14-тармақта:
2) тармақша алып тасталсын;
16) тармақша алып тасталсын;
21) тармақша алып тасталсын;
15-тармақта:
90), 91), 92) және 93) тармақшалар алып тасталсын;
95) және 96) тармақшалар алып тасталсын;
16-тармақта:
құқықтарында:
26) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"26) әкімшілік құқық бұзушылық туралы заңнамасына сәйкес құжаттарды, тауарларды, заттарды немесе өзге де мүлікті алып қою немесе арасынан алуды жүргізу;";
28) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"28) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік кірістер органдарына жүктелген функцияларды орындау үшін тауарлар сатып алу;";
29) және 30) тармақшалар алып тасталсын;
32), 33), 34), 35), 36), 37) және 38) тармақшалар алып тасталсын;
міндеттерінде:
71), 72), 73), 74) және 75)тармақшалар алып тасталсын;
20-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"20. Руководитель Департамента осуществляет следующие полномочия:
1) определяет обязанности и полномочия своих заместителей, руководителей, работников структурных подразделений Департамента, руководителей территориальных органов Департамента;
2) утверждает штатное расписание Департамента в пределах лимита штатной численности Департамента;
3) в соответствии с законодательством Республики Казахстан назначает на должности и освобождает от должностей:
работников Департамента;
руководителей управлений государственных доходов по районам, городам, районам в городах и на территории специальных экономических зон;
руководителей таможенных постов и их заместителей;
руководителей управлений – таможенных постов "центр таможенного оформления";
заместителей управлений государственных доходов по районам, городам, районам в городах и на территории специальных экономических зон;
4) принимает меры дисциплинарной ответственности в установленном законодательством Республики Казахстан порядке;
5) утверждает положения о структурных подразделениях Департамента;
6) в установленном законодательством Республики Казахстан порядке решает вопросы командирования, предоставления отпусков, оказания материальной помощи, подготовки (переподготовки), повышения квалификации, поощрения, выплаты надбавок и премирования заместителей руководителя Департамента, работников Департамента, руководителей и заместителей руководителей территориальных органов Департамента;
7) несет персональную ответственность по противодействию коррупции;
8) несет персональную ответственность за достоверность информации, предоставляемой в Комитет;
9) в пределах компетенции подписывает акты Департамента;
10) представляет Департамент во всех государственных органах и иных организациях;
11) осуществляет иные полномочия, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.
Исполнение полномочий Руководителя Департамента в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с законодательством Республики Казахстан.";
в Положении о Департаменте государственных доходов по городу Шымкент Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан, утвержденном указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Департамент государственных доходов по городу Шымкент Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (далее – Департамент) является территориальным органом Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (далее – Комитет), уполномоченным на выполнение функций государственного управления и контроля в сфере таможенного дела, по обеспечению полноты и своевременности поступлений налогов, таможенных и других обязательных платежей в бюджет, исчисления, удержания, перечисления социальных платежей, государственного регулирования производства, оборота этилового спирта и алкогольной продукции, табачных изделий, оборота отдельных видов нефтепродуктов и биотоплива, государственного регулирования и контроля в области реабилитации и банкротства (за исключением банков, страховых (перестраховочных) организаций и накопительных пенсионных фондов), участие в реализации налоговой политики и политики в сфере таможенного дела, участие в разработке и реализации таможенного регулирования в Республике Казахстан отношений, связанных с перемещением товаров через таможенную границу Евразийского экономического союза, их перевозкой по единой таможенной территории Евразийского экономического союза под таможенным контролем, временным хранением, таможенным декларированием, выпуском и использованием в соответствии с таможенными процедурами, проведении таможенного контроля, властных отношений между органами государственных доходов и лицами, реализующими права владения, пользования и распоряжения указанными товарами в пределах, предусмотренных законодательством, а также по выявлению и рассмотрению административных правонарушений, отнесенных законодательством Республики Казахстан к ведению этого органа, и иных функций в соответствии с законодательством Республики Казахстан.";
в пункте 14:
подпункт 2) исключить;
подпункт 16) исключить;
подпункт 21) исключить;
в пункте 15:
подпункты 90), 91), 92) и 93) исключить;
подпункты 95) и 96) исключить;
в пункте 16:
в правах:
подпункт 26) изложить в следующей редакции:
"26) изымать или производить выемку документов, товаров, предметов или иного имущества в соответствии с законодательством об административных правонарушениях;";
подпункт 28) изложить в следующей редакции:
"28) приобретать товары для выполнения функций, возложенных на органы государственных доходов в соответствии с законодательством Республики Казахстан;";
подпункты 29) и 30) исключить;
подпункты 32), 33), 34), 35), 36), 37) и 38) исключить;
в обязанностях:
подпункты 71), 72), 73), 74) и 75) исключить;
пункт 20 изложить в следующей редакции:

"20. Департаменттің басшысы мынадай өкілеттікті жүзеге асырады:
1) өз орынбасарларының, Департаменттің құрылымдық бөлiмшелерi басшыларының, жұмыскерлерінің, Департаменттің аумақтық органдары басшыларының мiндеттерi мен өкiлеттiктерiн айқындайды;
2) Департаменттің штат санының лимиті шегінде Департаменттің штат кестесін бекітеді;
3) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес:
Департаменттің жұмыскерлерін;
аудандар, қалалар, қалалардағы аудандар бойынша және арнайы экономикалық аймақтардың аумақтарындағы мемлекеттік кірістер басқармаларының басшыларын;
кеден бекеттерінің басшыларын және олардың орынбасарларын;
"кедендік ресімдеу орталығы" кеден бекеттерінің – басқармаларының басшыларын;
аудандар, қалалар, қалалардағы аудандар бойынша және арнайы экономикалық аймақтардың аумақтарындағы басшылардың орынбасарларын лауазымға тағайындайды және лауазымнан босатады;
4) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен тәртіптік жауапкершілік шараларын қабылдайды;
5) Департаменттің құрылымдық бөлiмшелерi туралы ережелердi бекiтедi;
6) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген тәртiппен Департаменттің басшыларының орынбасарларын, Департаменттің жұмыскерлерін және Департаменттің аумақтық органдарының басшыларын және басшылардың орынбасарларын іссапарға жіберу, еңбек демалысын беру, материалдық көмек көрсету, даярлау (қайта даярлау), біліктілігін арттыру, көтермелеу, үстемеақы төлеу және сыйлықақы беру мәселелерін шешеді;
7) сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл бойынша дербес жауапкершілікте болады;
8) Комитетке берілетін ақпараттардың дұрыстығына дербес жауапкершілікте болады;
9) өз құзыреті шегінде Департаменттің актілеріне қол қояды;
10) барлық мемлекеттік органдарда және өзге де ұйымдарда Департаментті білдіреді;
11) Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
Департаменттің басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерінің орындауын Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес оны алмастыратын тұлға жүзеге асырады.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің Шымкент қаласы бойынша Мемлекеттік кірістер департаменті туралы ережесінде:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің Шымкент қаласы бойынша Мемлекеттік кірістер департаменті (бұдан әрі – Департамент) кеден ісі саласындағы мемлекеттік басқару және бақылау, салықтардың, кеден және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдердiң түсуiн, әлеуметтік төлемдерді есептеудің, ұстаудың, аударудың толықтығымен уақыттылығын қамтамасыз ету, этил спирті мен алкоголь өнімдерінің, темекі өнімдерінің өндірісін, айналымын, мұнай өнімдерінің жекелеген түрлерінің және биоотынның айналымын мемлекеттік реттеу, оңалту және банкроттық саласында мемлекеттік реттеу және бақылау (банктерді, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарын және жинақтаушы зейнетақы қорларын қоспағанда), салық саясатын және кеден ісі саласындағы саясатты іске асыруға қатысу, Қазақстан Республикасында Еуразиялық экономикалық одағының кедендік шекарасы арқылы өткізумен, оларды Еуразиялық экономикалық одағының бірыңғай кедендік аумағында кедендік бақылауда тасымалдаумен, уақытша сақтаумен, кедендік декларациялаумен, кедендік рәсімдерге сәйкес шығарумен және пайдаланумен, кедендік бақылау жүргізумен байланысты қатынастарды, заңнамада көзделген шектерде мемлекеттік кірістер органдары мен көрсетілген тауарларды иелену, пайдалану және оларға билік ету құқығын іске асыратын тұлғалар арасындағы билік қатынастарын кедендік реттеуді әзірлеуге және іске асыруға қатысу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес осы органның жүргізілуіне жататын әкімшілік құқық бұзушылықтардың анықтау және қарау бойынша және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де функцияларды орындауға уәкілеттік берілген Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің (бұдан әрі – Комитет) аумақтық органы болып табылады.";
14-тармақта:
2) тармақша алып тасталсын;
16) тармақша алып тасталсын;
21) тармақша алып тасталсын;
15-тармақта:
90), 91), 92) және 93) тармақшалар алып тасталсын;
95) және 96) тармақшалар алып тасталсын;
16-тармақта:
құқықтарында:
26) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"26) әкімшілік құқық бұзушылық туралы заңнамасына сәйкес құжаттарды, тауарларды, заттарды немесе өзге де мүлікті алып қою немесе арасынан алуды жүргізу;";
28) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"28) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік кірістер органдарына жүктелген функцияларды орындау үшін тауарлар сатып алу;";
29) және 30) тармақшалар алып тасталсын;
32), 33), 34), 35), 36), 37) және 38) тармақшалар алып тасталсын;
міндеттерінде:
71), 72), 73), 74) және 75) тармақшалар алып тасталсын;
20-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

3. Руководителям территориальных органов государственных доходов в установленном законодательством порядке принять меры, необходимые для реализации настоящего приказа.
4. Организационному управлению Департамента внутреннеого администраитвания Комитета настоящий приказ довести до сведения территориальных органов государственных доходов.
5. Настоящий приказ вводится в действие со дня его подписания.
Председатель Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан М. Султангазиев
Приложение 1
к приказу Председателя Комитета
государственных доходов
Министерства финансов
Республики Казахстан
от 18 января 2019 года № 30
Приложение 179
к приказу Председателя Комитета
государственных доходов
Министерства финансов
Республики Казахстан
от 7 сентября 2016 года № 522
Положение об Управлении государственных доходов по району Тереңкөл Департамента государственных доходов по Павлодарской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан
1. Общие положения
1. Управление государственных доходов по району Тереңкөл Департамента государственных доходов по Павлодарской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (далее – Управление) является территориальным органом Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (далее – Комитет), уполномоченным на выполнение функций по обеспечению полноты и своевременности поступлений налогов и других обязательных платежей в бюджет, исчисления, удержания, перечисления социальных платежей и иных функций в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
2. Управление осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Управление является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на казахском языке, бланки установленного образца, а также в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
4. Управление вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Управление выступает стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
6. Управление по вопросам своей компетенции в установленном законодательством Республики Казахстан порядке принимает решения, оформляемые приказами Руководителя Управления.

3. Аумақтық мемлекеттік кірістер органдарының басшылары заңнамада белгіленген тәртіппен осы бұйрықтың іске асырылуы үшін қажетті шараларды қабылдасын.
4. Комитеттің Ішкі әкімшілендіру департаментінің Ұйымдастыру басқармасы (І.С. Сейдахметов) осы бұйрықты аумақтық мемлекеттік кірістер органдарының назарына жеткізсін.
5. Осы бұйрық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің төрағасы М. Сұлтанғазиев
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігінің
Мемлекеттік кірістер комитеті
Төрағасының
2019 жылғы 18 қаңтардағы
№ 30 бұйрығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігінің
Мемлекеттік кірістер комитеті
Төрағасының
2016 жылғы 7 қыркүйектегі
№ 522 бұйрығына
179-қосымша
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Павлодар облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Тереңкөл ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы туралы ереже
1. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Павлодар облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Тереңкөл ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы (бұдан әрі - Басқарма) салықтардың және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдердiң түсуiн, әлеуметтік төлемдерді есептеудің, ұстап қалудың және аударудың толықтығы және уақыттылығын қамтамасыз ету және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де функцияларды орындауға уәкілеттік берілген Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің (бұдан әрі - Комитет) аумақтық органы болып табылады.
2. Басқарма өз қызметiн Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президентiнің, Үкiметiнiң актілерiне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Басқарма мемлекеттiк мекеменiң ұйымдастыру-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, қазақ тiлінде өз атауымен мөрi және мөртаңбасы, белгiленген үлгiдегі бланкілерi, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң қазынашылық органдарында шоттары бар.
4. Басқарма азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседi.
5. Басқарма, егер Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болып шығады.
6. Басқарма өз құзыретінің мәселелері бойынша Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте Басқарма басшысының бұйрықтарымен ресімделетін шешімдер қабылдайды.

7. Структура и лимит штатной численности утверждается в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
8. Юридический адрес Управления: почтовый индекс 140600, Республика Казахстан, Павлодарская область, район Тереңкөл, село Теренколь, улица Кудайбергена Сураганова, 167 А.
9. Полное наименование государственного органа – республиканское государственное учреждение "Управление государственных доходов по району Тереңкөл Департамента государственных доходов по Павлодарской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан".
10. Настоящее Положение является учредительным документом Управления.
11. Финансирование деятельности Управления осуществляется из республиканского бюджета.
12. Управлению запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями Управления.
Если Управлению законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход республиканского бюджета.
2. Задачи, функции, права и обязанности Управления
13. Задачи Управления:
1) обеспечение в пределах полномочий экономической безопасности государства, законных прав и интересов субъектов предпринимательской деятельности, общества и государства;
2) обеспечение полноты и своевременности поступления налогов и других обязательных платежей в бюджет;
3) в пределах своей компетенции обеспечение соблюдения и исполнения международных актов, налогового и иного законодательства Республики Казахстан;
4) обеспечение полноты и своевременности исчисления, удержания и перечисления социальных платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
5) выполнение иных задач, предусмотренных законодательством Республики Казахстан.
14. Функции Управления:
1) контроль за соблюдением налогового законодательства;
2) применение положений международных договоров в порядке, установленном налоговым законодательством Республики Казахстан и соответствующими международными договорами;
3) обеспечение выполнения международных обязательств Республики Казахстан в пределах компетенции Управления;
4) взаимодействие с государственными органами по осуществлению контроля за соблюдением налогового и иного законодательства Республики Казахстан;
5) осуществление налогового администрирования;
6) осуществление налогового контроля в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан;
7) оказание электронных услуг с применением информационных систем в соответствии с законодательством Республики Казахстан об информатизации;

7. Штат санының құрылымы мен лимиті Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес бекітіледі.
8. Басқарманың заңды мекенжайы: пошта индексі 140600, Қазақстан Республикасы, Павлодар облысы, Тереңкөл ауданы, Тереңкөл ауылы, Құдайберген Сұрағанов көшесі, 167 А.
9. Мемлекеттік органның толық атауы – "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Павлодар облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Тереңкөл ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы" республикалық мемлекеттік мекемесi.
10. Осы Ереже Басқарманың құрылтай құжаты болып табылады.
11. Басқарманың қызметiн қаржыландыру республикалық бюджеттен жүзеге асырылады.
12. Басқармаға кәсiпкерлiк субъектiлермен Басқарманың функциялары болып табылатын мiндеттердi орындау мәнiне шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер Басқармаға заңнамалық актілермен табыс әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда осы қызметтен алынған табыс республикалық бюджеттің кірісіне жіберіледі.
2. Басқарманың міндеттері, функциялары, құқықтары мен міндеттері
13. Басқарманың міндеттері:
1) өкілеттіктері шегінде мемлекеттің экономикалық қауіпсіздігін, кәсіпкерлік қызмет субъектілерінің, қоғамның және мемлекеттің заңды құқықтары мен мүдделерін қамтамасыз ету;
2) салықтардың, бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдердің толық және уақтылы түсуін қамтамасыз ету;
3) өз құзыреті шегінде халықаралық актілердің, Қазақстан Республикасының салық және өзге де заңнамасының сақталуын және орындалуын қамтамасыз ету;
4) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік төлемдерді есептеудің, ұстап қалудың және аударудың толықтығы мен уақыттылығын қамтамасыз ету;
5) Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген өзге де міндеттерді орындау.
14. Басқарманың функциялары:
1) cалық заңнамасының сақталуын бақылау;
2) Қазақстан Республикасының салық заңнамасында және тиісті халықаралық шарттарда белгіленген тәртіпте халықаралық шарттардың ережелерін қолдану;
3) Басқарма құзыреті шегінде Қазақстан Республикасының халықаралық міндеттемелерінің орындалуын қамтамасыз ету;
4) Қазақстан Республикасының салық және өзге де заңнамасының сақталуына бақылауды жүзеге асыру бойынша мемлекеттік органдармен өзара іс-қимыл;
5) салықтық әкімшілендіруді жүзеге асыру;
6) Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес салықтық бақылауды жүзеге асыру;
7) Қазақстан Республикасының ақпараттандыру туралы заңнамасына сәйкес ақпараттық жүйені қолданумен электрондық қызмет көрсету;

8) оказание государственных услуг в соответствии со стандартами и регламентами оказания государственных услуг;
9) использование системы управления рисками;
10) осуществление взаимодействия с государственными органами и иными организациями посредством информационных систем в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;
11) размещение на Интернет-ресурсе информации в соответствии с законодательством Республики Казахстан по вопросам, относящимся к компетенции органов государственных доходов;
12) составление протоколов и рассмотрение дел об административных правонарушениях, применение других мер, предусмотренных законодательством Республики Казахстан об административных правонарушениях;
13) определение объектов налогообложения и (или) объектов, связанных с налогообложением, на основе косвенных методов (активов, обязательств, оборота, затрат, расходов) в случае нарушения порядка ведения учета;
14) осуществление разъяснений и предоставление комментариев по вопросам, связанным с возникновением, исполнением и прекращением налогового обязательства;
15) сотрудничество с органами иностранных государств и международными организациями в соответствии с международными договорами Республики Казахстан;
16) вынесение налогового приказа о взыскании задолженности физического лица в порядке, определенном налоговым законодательством Республики Казахстан;
17) принятие решений об изменении срока исполнения налогового обязательства по уплате налогов и (или) плат, а также решений об отказе в изменении срока исполнения налогового обязательства по уплате налогов и (или) плат в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан;
18) осуществление иных функций, предусмотренных законодательством Республики Казахстан.
15. Права и обязанности Управления:
1) запрашивать, получать в установленном законодательством порядке от государственных органов, их должностных лиц и передавать им необходимую информацию и материалы;
2) давать разъяснения и комментарии по применению действующего законодательства по вопросам, входящим в компетенцию Управления;
3) привлекать специалистов соответствующих государственных органов, консультантов и независимых экспертов из числа физических и юридических лиц Республики Казахстан и других государств для проведения экспертиз, проверок и консультаций;
4) рассматривать дела об административных правонарушениях, составлять по ним протокола и налагать административные взыскания в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан об административных правонарушениях;

8) мемлекеттік қызмет көрсету стандарттары мен регламенттеріне сәйкес мемлекеттік қызметтер көрсету;
9) тәуекелдерді басқару жүйесін қолдану;
10) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте ақпараттық жүйелер арқылы мемлекеттік органдармен және өзге де ұйымдармен өзара іс-қимылды жүзеге асыру;
11) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік кірістер органдарының құзыретіне жататын мәселелер бойынша ақпаратты Интернет-ресурсқа орналастыру;
12) хаттамалар жасау және әкімшілік құқық бұзушылық туралы істерді қарау, сондай-ақ Қазақстан Республикасының әкімшілік құқық бұзушылық туралы заңнамасында көзделген басқа да шараларды қолдану;
13) есеп жүргізу тәртібі бұзылған жағдайда жанама әдістер (активтерді, міндеттемелерді, айналымды, шығындарды, шығыстарды) негізінде салық салу объектілерін және (немесе) салық салуға байланысты объектілерді айқындау;
14) салық міндеттемесінің туындауына, орындалуына және тоқтатылуына байланысты мәселелер бойынша түсіндірулерді жүзеге асыру және түсініктер беру;
15) Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарына сәйкес шет мемлекеттердің органдарымен және халықаралық ұйымдармен ынтымақтастық жасау;
16) Қазақстан Республикасы салық заңнамасымен анықталған тәртіпте жеке тұлғалардан берешекті өндіру туралы салық бұйрығын шығару;
17) Қазақстан Республикасы салық заңнамасына сәйкес салықтарды және (немесе) төлемдерді төлеу бойынша салық міндеттемесін орындау мерзімін өзгерту туралы шешімдерді, сондай-ақ салықтарды және (немесе) төлемдерді төлеу бойынша салық міндеттемесін орындау мерзімін өзгертуден бас тарту туралы шешімдерді қабылдау;
18) Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген өзге де функцияларды жүзеге асыру.
15. Басқарманың құқықтары мен міндеттері:
1) мемлекеттік органдардан, олардың лауазымды тұлғаларынан заңнамада белгіленген тәртіппен қажетті ақпарат пен материалдарды сұрату, алу және беру;
2) Басқарманың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша қолданыстағы заңнаманы пайдалану бойынша түсіндірулер мен түсініктемелер беру;
3) сараптамалар, тексерулер мен консультациялар жүргізу үшін тиісті мемлекеттік органдардың мамандарын, Қазақстан Республикасының және басқа мемлекеттердің жеке және заңды тұлғалары арасынан консультанттар мен тәуелсіз сарапшыларды тарту;
4) әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы істерді қарау, олар бойынша хаттамалар жасау және Қазақстан Республикасының әкімшілік құқық бұзушылық туралы заңнамасында көзделген тәртіппен әкімшілік жазалар қолдану;

5) обращаться в суд, предъявлять иски в целях защиты прав и интересов Управления в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
6) рассматривать обращения, заявления и жалобы физических и юридических лиц по вопросам, входящим в компетенцию Управления;
7) требовать от физических и юридических лиц в случаях, определенных законодательством представление необходимых документов, отчетностей по установленным формам;
8) взаимодействовать с другими государственными органами, международными организациями, в порядке, определенном законодательными актами Республики Казахстан, а также на основании совместных актов соответствующих государственных органов по согласованию с ними;
9) представлять по запросу соответствующего уполномоченного органа сведения из собственных информационных систем в порядке, определенном законодательством Республики Казахстан;
10) осуществлять иные права и обязанности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
3. Организация деятельности Управления
16. Руководство Управлением осуществляется Руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на Управление задач и осуществление им своих функций.
17. Руководитель Управления назначается на должность и освобождается от должности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
18. Руководитель Управления имеет заместителей, которые назначаются на должности и освобождаются от должностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
19. Руководитель Управления осуществляет следующие полномочия:
1) определяет обязанности и полномочия своих заместителей, руководителей, работников структурных подразделений Управления;
2) утверждает штатное расписание Управления в пределах лимита штатной численности Управления;
3) в соответствии с законодательством Республики Казахстан назначает на должности и освобождает от должностей работников Управления;
4) принимает меры дисциплинарной ответственности в установленном законодательством Республики Казахстан порядке;
5) утверждает положения о структурных подразделениях Управления;
6) в установленном законодательством Республики Казахстан порядке решает вопросы командирования, предоставления отпусков, оказания материальной помощи, подготовки (переподготовки), повышения квалификации, поощрения, выплаты надбавок и премирования заместителей руководителя Управления, работников Управления;
7) несет персональную ответственность по противодействию коррупции;
8) несет персональную ответственность за достоверность информации, предоставляемой в Департамент;

5) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Басқарманың құқықтары мен мүдделерін қорғау мақсатында сотқа жүгіну, талап арыздар беру;
6) Басқарманың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін, мәлімдемелері мен шағымдарын қарау;
7) заңнамада айқындалған жағдайларда жеке және заңды тұлғалардан, қажетті құжаттарды, белгіленген нысандар бойынша есептіліктерді ұсынуды талап ету;
8) Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде айқындалған тәртіппен, сондай-ақ тиісті мемлекеттік органдардың келісімі бойынша олардың бірлескен актілері негізінде басқа мемлекеттік органдармен, халықаралық ұйымдармен, сыртқы экономикалық және өзге де қызметке қатысушылармен өзара іс-қимыл жасау;
9) тиісті уәкілетті органның сұрау салуы бойынша өзінің ақпараттық жүйелерінен мәліметтерді Қазақстан Республикасының заңнамасында айқындалған тәртіппен беру;
10) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де құқықтар мен міндеттерді жүзеге асыру.
3. Басқарманың қызметін ұйымдастыру
16. Басқарманың басшылығын Басқармаға жүктелген міндеттердің орындалуына және оның өз функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын басшы жүзеге асырады.
17. Басқарманың басшысы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалады және қызметтен босатылады.
18. Басқарма басшысының Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалатын және қызметтен босатылатын орынбасарлары болады.
19. Басқарманың басшысы мынадай өкілеттікті жүзеге асырады:
1) өз орынбасарларының, Басқарманың құрылымдық бөлiмшелерi басшыларының, қызметкерлерінің мiндеттерi мен өкiлеттiктерiн айқындайды;
2) Басқарманың штат санының лимиті шегінде Басқарманың штат кестесін бекітеді;
3) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Басқарманың қызметкерлерін тағайындайды және қызметтен босатады;
4) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте тәртіптік жауаптылық шараларын қолданады;
5) Басқарманың құрылымдық бөлiмшелерi туралы ережелердi бекiтедi;
6) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте Басқарма басшыларының орынбасарларын, Басқарманың қызметкерлерін іссапарға жіберу, еңбек демалысын беру, материалдық көмек көрсету, даярлау (қайта даярлау), біліктілігін арттыру, көтермелеу, үстемеақы төлеу және сыйлықақы беру мәселелерін шешеді;
7) сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-әрекеттер бойынша дербес жауаптылықта болады;
8) Департаментке берілетін ақпараттардың дұрыстығына дербес жауаптылықта болады;

9) в пределах компетенции подписывает акты Управления;
10) представляет Управления во всех государственных органах и иных организациях;
11) осуществляет иные полномочия, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.
Исполнение полномочий Руководителя Управления в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
4. Имущество Управления
20. Управление имеет на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан.
Имущество Управления формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
21. Имущество, закрепленное за Управлением, относится к республиканской собственности.
22. Управление не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством Республики Казахстан.
5. Реорганизация и ликвидация Управления
23. Реорганизация и упразднение Управления осуществляется в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 2
к приказу Председателя Комитета
государственных доходов
Министерства финансов
Республики Казахстан
от 18 января 2019 года
№ 30
Приложение 180
к приказу Председателя Комитета
государственных доходов
Министерства финансов
Республики Казахстан
от 7 сентября 2016 года
№ 522
Положение об Управлении государственных доходов по району Аққулы Департамента государственных доходов по Павлодарской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан
1. Общие положения
1. Управление государственных доходов по району Аққулы Департамента государственных доходов по Павлодарской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (далее – Управление) является территориальным органом Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (далее – Комитет), уполномоченным на выполнение функций по обеспечению полноты и своевременности поступлений налогов и других обязательных платежей в бюджет, исчисления, удержания, перечисления социальных платежей и иных функций в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
2. Управление осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.

9) өз құзыреті шегінде Басқарманың актілеріне қол қояды;
10) барлық мемлекеттік органдарда және өзге де ұйымдарда Басқарма атынан шығады;
11) Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
Басқарманың басшысы болмаған кезеңде, оның өкілеттіктерін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес оны алмастыратын тұлға орындайды.
4. Басқарманың мүлкi
20. Басқарманың Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкi болады.
Басқарманың мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
21. Басқармаға бекітілген мүлік республикалық меншікке жатады.
22. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, Басқарма өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен иелік етуге құқығы жоқ.
5. Басқарманы қайта ұйымдастыру және тарату
23. Басқарманы қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігінің
Мемлекеттік кірістер комитеті
Төрағасының
2019 жылғы 18 қаңтардағы
№ 30 бұйрығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігінің
Мемлекеттік кірістер комитеті
Төрағасының
2016 жылғы 7 қыркүйектегі
№ 522 бұйрығына
180-қосымша
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Павлодар облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Аққулы ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы туралы ереже
1. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Павлодар облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Аққулы ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы (бұдан әрі – Басқарма) салықтардың және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдердiң түсуiн, әлеуметтік төлемдерді есептеудің, ұстап қалудың және аударудың толықтығы және уақыттылығын қамтамасыз ету және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де функцияларды орындауға уәкілеттік берілген Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің (бұдан әрі - Комитет) аумақтық органы болып табылады.
2. Басқарма өз қызметiн Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президентiнің, Үкiметiнiң актілерiне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.