О внесении изменений и дополнений в приказ исполняющего обязанности Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 31 января 2019 года № 58 "Об утверждении положений республиканского государственного учреждения "Комитет транспорта Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан" и его территориальных подразделений"
Приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 8 ноября 2019 года № 836. Утратил силу приказом и.о. Министра транспорта Республики Казахстан от 18 апреля 2025 года № 124.
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра транспорта РК от 18.04.2025 № 124.
В соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2018 года № 936 "О некоторых вопросах Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан и внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 31 января 2019 года № 58 "Об утверждении положений республиканского государственного учреждения "Комитет транспорта Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан" и его территориальных подразделений" (опубликован 31 мая 2019 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения и дополнения:
в Положении республиканского государственного учреждения "Комитет транспорта Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан", утвержденном указанным приказом:
в пункте 12:
подпункт 2) изложить в следующей редакции:
"2) участие в разработке, согласование и утверждение нормативных правовых актов в пределах своей компетенции;";
дополнить подпунктами 16), 17), 18), 19), 20), 21), 22), 23), 24), 25), 26), 27), 28), 29), 30), 31), 32), 33), 34), 35), 36), 37), 38), 39), 40), 41), 42), 43), 44), 45), 46), 47), 48), 49), 50), 51), 52), 53), 54), 55), 56), 57), 58), 59), 60), 61), 62), 63), 64), 65), 66), 67), 68), 69), 70), 71), 72), 73), 74), 75), 76), 77), 78), 79), 80), 81), 82), 83), 84), 85), 86), 87), 88), 89), 90), 91), 92), 93), 94), 95), 96), 97), 98), 99), 100), 101), 102), 103), 104), 105), 106), 107), 108), 109), 110), 111), 112), 113), 114), 115), 116), 117), 118), 119), 120), 121), 122), 123), 124),125), 126), 27), 128), 129), 129), 130), 131), 132), 133), 134), 135), 136), 137), 138), 139), 140), 141), 142), 143), 144), 145), 146), 147), 148), 149), 150), 151), 152), 153), 154), 155), 156), 157), 158), 159), 160), 161), 162), 163), 164), 165), 166), 167), 168) и 169) следующего содержания:

"Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Көлік комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесінің және оның aумақтық бөлімшелерінің ережелерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің міндетін атқарушысының 2019 жылғы 31 қаңтардағы № 58 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2019 жылғы 8 қарашадағы № 836 бұйрығы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Көлік министрінің м.а. 2025 жылғы 18 сәуірдегі № 124 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Көлік министрінің м.а. 18.04.2025 № 124 бұйрығымен.
"Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің кейбір мәселелері және Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 29 желтоқсандағы № 936 қаулысына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Көлік комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесінің және оның aумақтық бөлімшелерінің ережелерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің міндетін атқарушысының 2019 жылғы 31 қаңтардағы № 58 бұйрығына (2019 жылғы 31 мамырда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Көлік комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесінде:
12-тармақта:
2) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"2) өз құзыреті шегінде нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге қатысу, келісу және бекіту;";
мынадай мазмұндағы 16), 17), 18), 19), 20), 21), 22), 23), 24), 25), 26), 27), 28), 29), 30), 31), 32), 33), 34), 35), 36), 37), 38), 39), 40), 41), 42), 43), 44), 45), 46), 47), 48), 49), 50), 51), 52), 53), 54), 55), 56), 57), 58), 59), 60), 61), 62), 63), 64), 65), 66), 67), 68), 69), 70), 71), 72), 73), 74), 75), 76),77), 78), 79), 80), 81), 82), 83), 84), 85), 86), 87), 88), 89), 90), 91), 92), 93), 94), 95), 96), 97), 98), 99), 100), 101), 102), 103), 104), 105), 106), 107), 108), 109), 110), 111), 112), 113), 114), 115), 116), 117), 118), 119), 120), 121), 122), 123), 124), 125), 126), 127), 128), 129), 130), 131), 132), 133), 134), 135), 136), 137), 138), 139), 140), 141), 142), 143), 144), 145), 146), 147), 148), 149), 150), 151), 152), 153), 154), 155), 156), 157), 158), 159), 160), 161), 162), 163), 164), 165), 166), 167), 168) және 169) тармақшалармен толықтырылсын:

"16) разработка правил допуска автомобильных перевозчиков к осуществлению международных автомобильных перевозок грузов;
17) разработка правил применения на территории Республики Казахстан международного сертификата взвешивания грузовых транспортных средств;
18) разработка порядка организации работы постов транспортного контроля;
19) разработка правил использования специальных автоматизированных измерительных средств;
20) разработка методики расчета тарифов на оказание услуг по перевозке пассажиров и багажа по регулярным маршрутам;
21) разработка правил оказания услуг по перевозке инвалидов автомобильным транспортом;
22) разработка типового договора организации регулярных автомобильных перевозок пассажиров и багажа;
23) разработка допустимых параметров автотранспортных средств, предназначенных для передвижения по автомобильным дорогам Республики Казахстан;
24) разработка правил организации труда и отдыха водителей, а также применения тахографов;
25) разработка правил перевозки опасных грузов автомобильным транспортом;
26) разработка правил перевозок пассажиров и багажа автомобильным транспортом;
27) разработка правил перевозок грузов автомобильным транспортом;
28) разработка правил технической эксплуатации автотранспортных средств;
29) разработка правил применения разрешительной системы автомобильных перевозок в Республике Казахстан в международном сообщении;
30) разработка перечня опасных грузов, допускаемых к перевозке автотранспортными средствами на территории Республики Казахстан;
31) разработка порядка организации и осуществления перевозок крупногабаритных и тяжеловесных грузов на территории Республики Казахстан;
32) разработка правил привлечения перевозчиков к ликвидации чрезвычайных ситуаций;
33) разработка правил субсидирования за счет бюджетных средств убытков перевозчиков, связанных с осуществлением социально значимых перевозок пассажиров;
34) разработка правил технологического взаимодействия участников перевозочного процесса;
35) разработка перечня станционных путей, объектов электроснабжения, сигнализации, связи, устройств, оборудования, зданий, строений, сооружений и иных объектов, технологически необходимых для функционирования магистральной железнодорожной сети, по согласованию с государственным органом, осуществляющим руководство в сферах естественных монополий;
36) разработка порядка и мер обеспечения обязательств по договорам на организацию перевозок и (или) выполнение услуг, связанных с перевозкой;

"16) автомобильмен тасымалдаушыларға автомобильмен халықаралық жүк тасымалын жүзеге асыруға рұқсат беру қағидаларын әзірлеу;
17) Қазақстан Республикасының аумағында жүк көлігі құралдарын өлшеудің халықаралық сертификатын қолдану қағидаларын әзірлеу;
18) көліктік бақылау бекеттерінің жұмысын ұйымдастыру тәртібін әзірлеу;
19) арнайы автоматтандырылған өлшеу құралдарын пайдалану қағидаларын әзірлеу;
20) белгіленген тәртіпке сәйкес тұрақты маршруттар бойынша жолаушылар мен багажды тасымалдау бойынша қызмет көрсетуге тарифтерді есептеу әдістемесін әзірлеу;
21) автомобиль көлігімен мүгедектерді тасымалдау жөнінде қызметтер көрсету қағидаларын әзірлеу;
22) жолаушылар мен багажды автомобильмен тұрақты тасымалдауды ұйымдастырудың үлгі шартын әзірлеу;
23) Қазақстан Республикасының автомобиль жолдарымен жүруге арналған автокөлік құралдарының рұқсат етілген параметрлерін әзірлеу;
24) жүргізушілердің еңбегі мен тынығуын ұйымдастыру, сондай-ақ тахографтарды қолдану қағидаларын әзірлеу;
25) автомобиль көлігімен қауіпті жүктерді тасымалдау қағидаларын әзірлеу;
26) автомобиль көлігімен жолаушылар мен багажды тасымалдау қағидаларын әзірлеу;
27) автомобиль көлігімен жүктерді тасымалдау қағидаларын әзірлеу;
28) автокөлiк құралдарын техникалық пайдалану қағидаларын әзірлеу;
29) Қазақстан Республикасының халықаралық қатынастағы автомобиль тасымалында рұқсат беру жүйесін қолдану қағидаларын әзірлеу;
30) Қазақстан Республикасының аумағында автокөлік құралдарымен тасымалдауға жол берілетін қауіпті жүктердің тізбесін әзірлеу;
31) Қазақстан Республикасының аумағында ірі көлемді және ауыр салмақты жүктерді тасымалдауды ұйымдастыру және жүзеге асыру тәртібін әзірлеу;
32) төтенше жағдайларды жоюға тасымалдаушыларды тарту қағидасын әзірлеу;
33) әлеуметтік маңызы бар жолаушылар тасымалын жүзеге асыруға байланысты тасымалдаушылардың шығындарын бюджет қаражаты есебінен субсидиялау қағидаларын әзірлеу;
34) тасымалдау процесіне қатысушылардың өзара технологиялық іс-қимыл жасау қағидаларын әзірлеу;
35) табиғи монополиялар саласында басшылықты жүзеге асыратын мемлекеттік органмен келісу бойынша магистральдық теміржол желісінің жұмыс істеуі үшін технологиялық қажетті станциялық жолдардың, электрмен жабдықтау, сигнал беру, байланыс объектілерінің, құрылғылардың, жабдықтардың, ғимараттардың, құрылымдардың, құрылыстар мен өзге де объектілердің тізбесін әзірлеу;
36) тасымалдарды ұйымдастыруға және (немесе) тасымалдауға байланысты қызметтерді орындауға арналған шарттар бойынша міндеттемелерді қамтамасыз ету тәртібі мен шаралар тәртібін әзірлеу;

37) разработка перечня грузов, подлежащих сопровождению военизированной охраной при перевозке железнодорожным транспортом;
38) разработка порядка награждения работников железнодорожного транспорта знаком профессионального отличия;
39) разработка порядка предоставления услуг экспедитора;
40) разработка порядка предоставления услуг операторов вагонов (контейнеров);
41) разработка порядка предоставления услуг локомотивной тяги;
42) разработка правил технической эксплуатации железнодорожного транспорта;
43) разработка перечня операций, входящих в услуги магистральной железнодорожной сети, по согласованию с государственным органом, осуществляющим руководство в сферах естественных монополий;
44) разработка перечня классификации подвижного состава, специального подвижного состава;
45) разработка инструкции по движению поездов и маневровой работе на железнодорожном транспорте;
46) разработка правил организации продажи проездных документов (билетов) на железнодорожном транспорте в Республике Казахстан;
47) разработка порядка ведения учета и представления отчетности о перевозках пассажиров, багажа, грузобагажа, грузов и использовании подвижного состава при перевозках;
48) разработка терминов, связанных с движением поездов;
49) разработка порядка и условий прицепки и курсирования подвижного состава в составе пассажирских поездов;
50) разработка технических и технологических типовых норм расходов сырья и материалов, запасных частей, оборудования, топлива, энергии, технических потерь для субъектов естественных монополий на железнодорожном транспорте;
51) разработка перечня железнодорожных вокзалов согласно их классу;
52) разработка правил обеспечения военизированной охраной грузов при перевозке железнодорожным транспортом;
53) разработка перечня социально значимых пассажирских межобластных сообщений;
54) разработка перечня магистральных путей, входящих в магистральную железнодорожную сеть;
55) разработка правил передачи в состав магистральной железнодорожной сети объектов, построенных за счет средств физических и юридических лиц;
56) разработка правил организации перевозок пассажиров в межобластном и международном сообщениях;
57) разработка правил пользования магистральной железнодорожной сетью;
58) разработка правил безопасности на железнодорожном транспорте;
59) разработка правил доступа к автоматизированной системе управления пассажирскими перевозками и технологического взаимодействия при организации продажи проездных документов (билетов);
60) разработка правил нахождения пассажиров, граждан и размещения объектов в зонах повышенной опасности железнодорожного транспорта, проведения в них работ, проезда и перехода через железнодорожные пути;

37) теміржол көлігімен тасымалдау кезінде әскерилендірілген күзет алып жүруге тиіс жүктердің тізбесін әзірлеу;
38) теміржол көлігі қызметкерлерін кәсіби үздік белгімен марапаттау тәртібін әзірлеу;
39) экспедиторлар қызметін көрсету қағидасын әзірлеу;
40) вагондар (контейнерлер) операторлары ұсынатын қызметтер қағидасын әзірлеу;
41) локомотивтік тартқыш қызметтерін көрсету қағидасын әзірлеу;
42) теміржол көлігін техникалық пайдалану қағидаларын әзірлеу;
43) табиғи монополиялар салаларында басшылықты жүзеге асыратын мемлекеттік органмен келісім бойынша магистральдық теміржол желісінің және кірме жолдардың қызметтеріне кіретін операциялардың тізбесін әзірлеу;
44) жылжымалы құрамды, арнайы жылжымалы құрамды сыныптау тізбесін әзірлеу;
45) поездардың қозғалысы және теміржол көлігіндегі маневрлік жұмыс жөніндегі нұсқаулықты әзірлеу;
46) Қазақстан Республикасында теміржол көлігінде жол жүру құжаттарын (билеттерді) сатуды ұйымдастыру қағидаларын әзірлеу;
47) жолаушыларды, багажды, жүк-багажды, жүктерді тасымалдау туралы және тасымалдау кезінде жылжымалы құрамды пайдалану туралы есеп жүргізу және есептілікті ұсыну тәртібін әзірлеу;
48) поездар қозғалысына байланысты терминдерді әзірлеу;
49) жолаушы поездарының құрамындағы жылжымалы құрамды тіркеу және оның бағытпен жүруінің тәртібін және шарттарын әзірлеу;
50) теміржол көлігіндегі табиғи монополиялар субъектілерінің шикізат пен материалдар, қосалқы бөлшектер, жабдықтар, жанармай, энергия шығыстарының, техникалық шығындарының техникалық және технологиялық үлгілік нормаларын әзірлеу;
51) теміржол вокзалдарының тізбесін олардың сыныбына сәйкес әзірлеу;
52) темiржол көлiгiмен тасымалдау кезiнде жүктердiң әскерилендiрiлген күзетiн қамтамасыз ету қағидасын әзірлеу;
53) әлеуметтік маңызы бар облысаралық жолаушылар қатынастарының тізбесін әзірлеу;
54) магистральдық темiржол желiсiне кiретiн магистральдық жолдардың тiзбесiн әзірлеу;
55) жеке және заңды тұлғалардың қаражаты есебінен салынған объектілерді магистральдық теміржол желісінің құрамына беру қағидаларын әзірлеу;
56) жолаушыларды облысаралық және халықаралық қатынастарда тасымалдауды ұйымдастыру қағидаларын әзірлеу;
57) магистральдық темiржол желiсiн пайдалану қағидаларын әзірлеу;
58) темiржол көлiгiндегi қауiпсiздiк қағидаларын әзірлеу;
59) жол жүру құжаттарын (билеттерін) сатуды ұйымдастыру кезінде жолаушылар тасымалын басқарудың автоматтандырылған жүйесіне қол жеткізу және өзара технологиялық іс-қимыл жасау қағидаларын әзірлеу;
60) темiржол көлiгiнiң қауiптiлiгi жоғары аймақтарда жолаушылардың, азаматтардың болуы және объектiлерді орналастыру, оларда жұмыс жүргiзу, темiржолдар арқылы жүру және өту қағидаларын әзірлеу;

61) разработка правил проведения конкурса на основе открытого тендера по определению перевозчиков, осуществляющих перевозки пассажиров по социально значимым сообщениям, расходы которых подлежат долгосрочному субсидированию за счет бюджетных средств;
62) разработка правил долгосрочного субсидирования расходов перевозчика, связанных с осуществлением перевозок пассажиров по социально значимым сообщениям;
63) разработка правил организации деятельности железнодорожных вокзалов;
64) разработка методики определения класса железнодорожных вокзалов;
65) разработка методики определения предельных уровней цен (тарифов) на услуги по перевозке пассажиров по социально значимым сообщениям;
66) разработка порядка взаимодействия национальной железнодорожной компании и перевозчиков с государственными органами при осуществлении перевозок;
67) разработка квалификационных требований для морских лоцманов;
68) разработка типового договора на долгосрочное субсидирование расходов перевозчика, связанных с осуществлением перевозок пассажиров по социально значимым сообщениям;
69) разработка правил субсидирования ставок вознаграждения при кредитовании и финансовом лизинге на приобретение вагонов перевозчиками пассажиров по социально значимым сообщениям и операторами вагонов (контейнеров);
70) разработка положения о капитане морского порта;
71) разработка правил расследования аварийных случаев с судами;
72) разработка правил классификации и постройки морских судов;
73) разработка правил о грузовой марке морских судов;
74) разработка правил освидетельствования грузоподъемных устройств морских судов;
75) разработка правил обеспечения питанием экипажей морских судов;
76) разработка правил особенностей регулирования рабочего времени и времени отдыха плавательного состава судов морского флота Республики Казахстан по согласованию с уполномоченным государственным органом по труду;
77) разработка образцов профессионального диплома, подтверждения профессионального диплома, правил дипломирования моряков;
78) разработка перечня опасных грузов, предназначенных для перевозки судами;
79) разработка образца мореходной книжки, порядка ее оформления и выдачи;
80) разработка правил определения уполномоченной организации по освидетельствованию организаций образования, осуществляющих подготовку (переподготовку) и повышение квалификации специалистов морского транспорта, морских учебно-тренажерных центров;
81) разработка правил по оборудованию морских судов;
82) разработка правил плавания и стоянки судов в морских портах Республики Казахстан и на подходах к ним;

61) шығыстары бюджет қаражаты есебінен ұзақ мерзімді субсидиялануға жататын әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын жүзеге асыратын тасымалдаушыларды айқындау бойынша ашық тендер негізінде конкурс өткізу қағидаларын әзірлеу;
62) әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын жүзеге асырумен байланысты тасымалдаушының шығыстарын ұзақ мерзімді субсидиялау қағидаларын әзірлеу;
63) теміржол вокзалдары қызметін ұйымдастыру қағидаларын әзірлеу;
64) теміржол вокзалдарының класын айқындау әдістемесін әзірлеу;
65) әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша жолаушылар тасымалы бойынша көрсетілетін қызметтерге бағалардың (тарифтердің) шекті деңгейлерін айқындау әдістемесін әзірлеу;
66) тасымалдауды жүзеге асыру кезінде Ұлттық теміржол компаниясы мен тасымалдаушылардың мемлекеттік органдармен өзара іс-қимыл жасау қағидасын әзірлеу;
67) теңіз лоцмандарына арналған біліктілік талаптарын әзірлеу;
68) әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын жүзеге асыруға байланысты тасымалдаушының шығыстарын ұзақ мерзімді субсидиялауға арналған үлгі шартты әзірлеу;
69) әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша жолаушыларды тасымалдаушылар мен вагондар (контейнерлер) операторларына вагондарды сатып алу үшін кредит және оларға қаржылық лизинг беру кезінде сыйақының мөлшерлемесін субсидиялау қағидаларын әзірлеу;
70) теңіз портының капитаны туралы ережені әзірлеу;
71) кемелермен болған авариялық жағдайларды тергеп-тексеру қағидаларын әзірлеу;
72) теңіз кемелерін сыныптау және жасау қағидаларын әзірлеу;
73) теңіз кемелерінің жүк маркасы туралы қағидаларды әзірлеу;
74) теңіз кемелерінің жүк көтергіш құрылғыларын куәландыру қағидаларын әзірлеу;
75) теңіз кемелерінің экипаждарын азық-түлікпен қамтамасыз ету қағидаларын әзірлеу;
76) еңбек жөніндегі уәкілетті мемлекеттік органмен келісу бойынша Қазақстан Республикасының теңіз флоты кемелерінің жүзу құрамының жұмыс уақыты мен демалыс уақытын реттеу ерекшеліктері қағидасын әзірлеу;
77) кәсіби диплом үлгілерін, кәсіби диплом растамасын, теңізшілерге диплом беру қағидаларын әзірлеу;
78) кемелермен тасымалдауға арналған қауiптi жүктердiң тiзбесiн әзірлеу;
79) теңізде жүзу кітапшасының үлгісін, оны ресімдеу және беру тәртібін әзірлеу;
80) теңiз көлiгi, теңіз оқу-тренажер орталықтары мамандарын даярлауды (қайта даярлауды) және олардың біліктілігін арттыруды жүзеге асыратын бiлiм беру ұйымдарын куәландыру жөнiндегi уәкiлеттi ұйымды айқындау қағидасын әзірлеу;
81) теңiз кемелерiн жабдықтау жөнiндегi қағидаларды әзірлеу;
82) Қазақстан Республикасының теңіз порттарында және оларға кіреберістерде кемелердің жүзу және тұрақта тұру қағидаларын әзірлеу;

83) разработка перечня судовых документов, правил ведения судовых документов и требований к судовым документам;
84) разработка правил перевозок пассажиров, багажа и грузов;
85) разработка требований минимального состава экипажа судна в соответствии с Законом Республики Казахстан от 17 января 2002 года "О торговом мореплавании";
86) разработка правил расследования транспортных происшествий с судами, подлежащими государственной регистрации в судовой книге;
87) разработка правил аттестации судоводителей на право управления маломерным судном;
88) разработка правил пользования маломерными судами и базами (сооружениями) для их стоянок;
89) разработка формы и порядка ведения журнала непрерывной регистрации истории судна;
90) разработка устава службы на судах морского транспорта Республики Казахстан;
91) разработка перечня и форм свидетельств подготовки специалистов морского транспорта в соответствии с требованиями международных договоров Республики Казахстан в области торгового мореплавания;
92) разработка правил размещения морских портов для их строительства;
93) разработка правил выдачи свидетельства о страховании или ином финансовом обеспечении гражданской ответственности за ущерб от загрязнения нефтью;
94) разработка правил по техническому надзору за палубными маломерными судами;
95) разработка порядка ведения реестров удостоверений личности моряка Республики Казахстан, профессиональных дипломов, подтверждений профессиональных дипломов, льготных разрешений, мореходных книжек;
96) разработка правил медицинского осмотра членов экипажа судна, требований к состоянию их здоровья и физической пригодности, а также формы медицинского заключения по согласованию с уполномоченным органом в области здравоохранения;
97) разработка правил освидетельствования организаций образования, осуществляющих подготовку (переподготовку) и повышение квалификации специалистов морского транспорта, морских учебно-тренажерных центров и требований к ним;
98) разработка перечня водных бассейнов в зависимости от разряда районов плавания маломерных судов;
99) разработка положения о лоцманской службе;
100) разработка перечня участков внутренних водных путей, типов и размеров судов, подлежащих обязательной лоцманской проводке;
101) разработка правил освидетельствования судов в эксплуатации;
102) разработка правил технического наблюдения за постройкой судов и изготовлением материалов и изделий;
103) разработка правил пропуска судов через судоходные шлюзы;
104) разработка правил по обновлению судов внутреннего водного плавания и судов смешанного "река – море" плавания;

83) кеме құжаттарының тізбесін, кеме құжаттарын жүргізу қағидаларын және кеме құжаттарына қойылатын талаптарды әзірлеу;
84) жолаушыларды, багажды және жүктерді тасымалдау қағидаларын әзірлеу;
85) "Сауда мақсатында теңізде жүзу туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес кеме экипажының ең аз құрамына қойылатын талаптарды әзірлеу;
86) кеме кітабында мемлекеттік тіркелуге жататын кемелердегі көліктік оқиғаларды тергеу қағидаларын әзірлеу;
87) кеме жүргізушілерді шағын көлемді кемені басқару құқығына аттестаттау қағидаларын әзірлеу;
88) шағын көлемді кемені және олар тоқтайтын базаларды (құрылыстарды) пайдалану қағидаларын әзірлеу;
89) кеме тарихын үздіксіз тіркеу журналын жүргізу тәртібі мен нысанын әзірлеу;
90) Қазақстан Республикасының теңіз көлігі кемелеріндегі қызмет жарғысын әзірлеу;
91) Қазақстан Республикасының сауда мақсатында теңізде жүзу саласындағы халықаралық шарттарының талаптарына сәйкес теңіз көлігі мамандарын даярлау куәліктерінің тізбесі мен нысандарын әзірлеу;
92) теңiз порттарын салу үшiн оларды орналастыру қағидасын әзірлеу;
93) мұнаймен ластанудан болатын залал үшін азаматтық жауапкершілікті сақтандыру немесе өзге де қаржылық қамтамасыз ету туралы куәлікті беру қағидаларын әзірлеу;
94) палубалы шағын көлемді кемелерді техникалық қадағалау жөнінде қағидаларын әзірлеу;
95) Қазақстан Республикасының жеке куәлігінің, кәсіби дипломдардың, кәсіби дипломдарды растаудың, жеңілдік рұқсаттарының, теңізде жүзу кітапшаларының тізілімдерін жүргізу тәртібін әзірлеу;
96) денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органмен келісу бойынша кеме экипажы мүшелерін медициналық қарап-тексеру қағидаларын, олардың денсаулығы мен дене жарамдылығына қойылатын талаптарды, сондай-ақ медициналық қорытындының нысанын әзірлеу;
97) теңіз көлігі, теңіз оқу-жаттығу орталықтары мамандарын даярлауды (қайта даярлауды) және олардың біліктілігін арттыруды жүзеге асыратын білім беру ұйымдарын куәландыру қағидаларын және оларға қойылатын талаптарды әзірлеу;
98) шағын көлемді кемелердің жүзу аудандарының разрядына қарай су бассейндерінің тізбесін әзірлеу;
99) лоцмандық қызмет туралы ережені әзірлеу;
100) ішкі су жолдары учаскелерінің тізбесін, міндетті лоцмандық алып өтуге жататын кемелердің үлгілері мен көлемдерін әзірлеу;
101) пайдаланылатын кемелерді куәландыру қағидаларын әзірлеу;
102) кемелерді жасауды және материалдар мен бұйымдарды дайындауды техникалық байқау қағидаларын әзірлеу;
103) кемелердің кеме қатынасы шлюздері арқылы өту қағидаларын әзірлеу;
104) ішкі суда жүзетін кемелерді және аралас "өзен – теңіз" суларында жүзетін кемелерді жаңарту жөніндегі қағидаларды әзірлеу;

105) разработка правил по обновлению судов технического флота;
106) разработка правил постройки судов внутреннего плавания;
107) разработка порядка и сроков подъема затонувшего имущества;
108) разработка формы диплома для лиц командного состава судов;
109) разработка правил планирования и проведения путевых работ по обеспечению безопасности судоходства на внутренних водных путях;
110) разработка форм и сроков, а также правил составления отчетности о плавании судов по судоходным водным путям по согласованию с уполномоченным органом в области государственной статистики;
111) разработка правил в области по безопасности и охраны труда на судах внутреннего водного транспорта по согласованию с уполномоченным государственным органом по труду;
112) разработка правил эксплуатации внутренних водных путей;
113) разработка правил государственной регистрации судна, в том числе маломерного судна, и прав на него;
114) разработка правил пользования береговой полосой;
115) разработка правил осуществления лоцманской проводки судов;
116) разработка положения о квалификационных комиссиях, правил дипломирования и аттестации лиц командного состава судов, подлежащих государственной регистрации в Государственном судовом реестре Республики Казахстан;
117) разработка правил захода судов в порт и выхода их из порта, плавания судов в пределах акватории порта и стоянки в порту;
118) разработка правил устройства временных приспособлений и наплавных сооружений для причаливания, швартовки и стоянки судов, плотов и иных плавучих объектов, посадки на суда и высадки с судов пассажиров, погрузки, выгрузки и хранения грузов;
119) разработка правил перевозок пассажиров, багажа и грузов на внутреннем водном транспорте;
120) разработка правил проведения расследований, классификации и учета транспортных происшествий с судами, в том числе маломерными судами, на внутренних водных путях;
121) разработка правил технической эксплуатации судов внутреннего водного плавания;
122) разработка правил плавания по внутренним водным путям;
123) разработка устава службы на судах в соответствии с Законом Республики Казахстан от 6 июля 2004 года "О внутреннем водном транспорте";
124) разработка правил буксировки судов, плотов и иных плавучих объектов;
125) разработка правил технической эксплуатации, обследования и ремонта судоходных гидротехнических сооружений (шлюзов);
126) разработка правил продления сроков службы подвижного состава;
127) разработка правил по определению размера, режима пользования землями охранных зон и использования земель для нужд железнодорожного транспорта в полосе отвода;

105) техникалық флот кемелерін жаңарту жөніндегі қағидаларды әзірлеу;
106) ішкі суда жүзетін кемелерді жасау қағидаларын әзірлеу;
107) суға кеткен мүлікті көтеріп шығару тәртібі мен мерзімдерін әзірлеу;
108) кемелердің командалық құрамының адамдарына арналған дипломның нысанын әзірлеу;
109) мемлекеттік статистика саласындағы уәкілетті органмен келісу бойынша кеме қатынайтын су жолдарымен кемелердің жүзуі туралы есептіліктің нысандары мен мерзімдерін, сондай-ақ оны құрастыру тәртібін әзірлеу;
110) кеме қатынайтын су жолдарымен кемелердің жүзуі туралы есептілікті жасау қағидаларын әзірлеу;
111) еңбек жөніндегі уәкілетті мемлекеттік органмен келісу бойынша ішкі су көлігі кемелеріндегі еңбек қауіпсіздігі және еңбекті қорғау саласындағы қағидаларды әзірлеу;
112) ішкi су жолдарын пайдалану қағидаларын әзірлеу;
113) кеменi, оның ішінде шағын көлемді кемені және оған құқықтарды мемлекеттiк тiркеу қағидаларын әзірлеу;
114) жағалау белдеуiн пайдалану қағидасын әзірлеу;
115) кемелердi лоцмандық алып өтудi жүзеге асыру қағидасын әзірлеу;
116) біліктілік комиссиялары туралы ережені, Қазақстан Республикасының Мемлекеттік кеме тізілімінде мемлекеттік тіркеуге жататын кемелердiң командалық құрамының адамдарына диплом беру және оларды аттестаттау қағидаларын әзірлеу;
117) кемелердің портқа кіру және порттан шығу, кемелердің порт акваториясы мен порттағы тұрақ шегінде жүзу қағидаларын әзірлеу;
118) кемелерді, салдарды және өзге де жүзу объектілерін айлаққа қою, тоқтату және олардың тұрақта тұруы үшін уақытша құрылғылар мен жүзу құрылыстарын қою, жолаушыларды кемеге отырғызу және одан түсіру, жүктерді тиеу, түсіру және сақтау қағидасын әзірлеу;
119) ішкі су көлігінде жолаушыларды, багажды және жүктерді тасымалдау қағидаларын әзірлеу;
120) ішкі су жолдарында кемелермен, оның ішінде шағын көлемді кемелермен болған көлік оқиғаларын тергеуді, оларды сыныптауды және есепке алуды жүргізу қағидаларын әзірлеу;
121) ішкі суда жүзетін кемелерді техникалық пайдалану қағидаларын әзірлеу;
122) ішкі су жолдарымен жүзу қағидаларын әзірлеу;
123) "Ішкі су көлігі туралы" 2004 жылғы 6 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес кемелердегі қызмет жарғысын әзірлеу;
124) кемелерді, салдарды және өзге де жүзу объектілерін сүйреу қағидаларын әзірлеу;
125) кеме қатынайтын гидротехникалық құрылыстарды (шлюздерді) техникалық пайдалану, тексеру және жөндеу қағидаларын әзірлеу;
126) жылжымалы құрамның қызмет мерзімін ұзарту қағидаларын әзірлеу;
127) күзет аймағындағы жерлердің көлемдерін, пайдалану режимін айқындау жөніндегі және теміржол көлігінің мұқтаждарына бөлінген белдеудегі жерлерді пайдалану қағидаларын әзірлеу;

128) разработка правил строительства судов внутреннего и смешанного "река-море" плавания с использованием элементов эксплуатировавшийся судов;
129) разработка перечня обязательных услуг морского порта;
130) разработка правил перевозки опасных грузов;
131) разработка правил и требований по охране судов и портовых средств;
132) разработка требований к режиму работы, а также правил открытия и закрытия железнодорожных станций, разъездов для выполнения всех или отдельных операций по согласованию с местными представительными и исполнительными органами областей, города республиканского значения, столицы, района (города областного значения) и иных населенных пунктов;
133) разработка перечня должностей (профессий) работников государственного контроля на железнодорожном транспорте, имеющих право ношения форменной одежды (без погон), ее образцов, порядка ношения и знаков различия;
134) разработка порядка содержания, технического обслуживания и ремонта городского рельсового транспорта;
135) разработка порядка согласования примыкания вновь строящихся путей к существующим подъездным путям;
136) разработка по согласованию с центральным уполномоченным органом по бюджетному планированию натуральных норм обеспечения работников государственного контроля на железнодорожном транспорте форменной одеждой (без погон)
137) разработка по согласованию с центральным уполномоченным органом по бюджетному планированию натуральных норм обеспечения должностных лиц уполномоченного органа, осуществляющих государственный контроль в сфере автомобильного транспорта, форменной одеждой (без погон);
138) разработка по согласованию с центральным уполномоченным органом по бюджетному планированию натуральных норм обеспечения работников государственного контроля на морском транспорте форменной одеждой (без погон);
139) разработка по согласованию с центральным уполномоченным органом по бюджетному планированию натуральных норм обеспечения работников государственного надзора, имеющих право ношения форменной одежды (без погон);
140) разработка перечня должностных лиц уполномоченного органа, осуществляющих государственный контроль в сфере автомобильного транспорта, имеющих право ношения форменной одежды (без погон), образцов форменной одежды (без погон), номерных нагрудных знаков, служебного удостоверения;
141) разработка перечня должностей (профессий) работников государственного контроля на морском транспорте, которым выдается форменная одежда (без погон), образцов формы и знаков различия, порядка ношения форменной одежды;

128) пайдаланылған кемелердің элементтерін пайдалана отырып, ішкі және аралас "өзен-теңіз" суларында жүзетін кемелерді жасау қағидаларын әзірлеу;
129) теңіз портының мiндеттi түрде көрсететін қызметтерінің тiзбесiн әзірлеу;
130) қауiптi жүктердi тасымалдау қағидаларын әзірлеу;
131) кемелерді және порт құралдарын күзету жөніндегі қағидалар мен талаптарды әзірлеу;
132) облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) және өзге де елді мекендердің жергілікті өкілді және атқарушы органдарымен келісу бойынша теміржол станцияларының, разъездердің жұмыс режиміне қойылатын талаптарды, сондай-ақ оларды ашу және жабу тәртібін әзірлеу;
133) нысанды киім (погонсыз) киіп жүруге құқығы бар теміржол көлігіндегі мемлекеттік бақылау қызметкерлері лауазымдарының (кәсіптерінің) тізбесін, нысанды киімнің (погонсыз) үлгілерін, оны киіп жүру тәртібін және айырым белгілерін әзірлеу;
134) қалалық рельсті көлікті күтіп-ұстау, техникалық қызмет көрсету және жөндеу тәртібін әзірлеу;
135) жаңадан салынып жатқан жолдардың жұмыс iстеп тұрған кiрме жолдарға жалғасуын келісу тәртібін әзірлеу;
136) бюджеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органмен келісу бойынша теміржол көлігіндегі мемлекеттік бақылау қызметкерлерін нысанды киіммен (погонсыз) қамтамасыз етудің заттай нормаларын әзірлеу;
137) бюджеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органмен келісу бойынша автомобиль көлiгi саласында мемлекеттік бақылауды жүзеге асыратын уәкiлеттi органның лауазымды адамдарын нысанды киіммен (погонсыз) қамтамасыз етудің заттай нормаларын әзірлеу;
138) бюджеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органмен келісу бойынша теңіз көлігіндегі мемлекеттік бақылау қызметкерлерін нысанды киiммен (погонсыз) қамтамасыз етудің заттай нормаларын әзірлеу;
139) бюджеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органмен келісу бойынша нысанды киім (погонсыз) киiп жүруге құқығы бар мемлекеттiк қадағалау қызметкерлерiн қамтамасыз етудің заттай нормаларын әзірлеу;
140) автомобиль көлiгi саласында мемлекеттiк бақылауды жүзеге асыратын уәкiлеттi органның нысанды киiм (погонсыз) киiп жүруге құқығы бар лауазымды адамдарының тiзбесiн, нысанды киiмнiң (погонсыз), нөмiрлi омырау белгiлерiнiң, қызметтiк куәлiктiң үлгiлерiн әзірлеу;
141) нысанды киiм (погонсыз) берілетін теңіз көлігіндегі мемлекеттік бақылау қызметкерлері лауазымдарының (кәсіптерінің) тізбесін, нысанды киiмнің және айырым белгiлерiнің үлгiлерiн, нысанды киiм (погонсыз) киiп жүру тәртiбiн әзірлеу;

142) разработка перечня должностей (профессий) работников государственного контроля и надзора, имеющих право ношения форменной одежды (без погон), образцов форменной одежды (без погон) и знаков различия, а также порядка ее ношения;
143) разработка методики определения объемов субсидирования расходов перевозчиков, осуществляющих перевозки пассажиров по социально значимым сообщениям;
144) разработка правил организации и проведения обязательного технического осмотра механических транспортных средств и прицепов к ним, периодичности прохождения обязательного технического осмотра механических транспортных средств и прицепов к ним, за исключением механических транспортных средств и прицепов к ним Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований;
145) разработка методики определения стоимости услуг по проведению обязательного технического осмотра;
146) разработка правил определения юридического лица, осуществляющего функции оператора системы экстренного вызова при авариях и катастрофах;
147) разработка правил организации и эксплуатации системы экстренного вызова при авариях и катастрофах;
148) разработка положения о национальном морском перевозчике;
149) разработка типового договора на субсидирование ставки вознаграждения при кредитовании и финансовом лизинге на приобретение вагонов перевозчиками пассажиров по социально значимым сообщениям и операторами вагонов (контейнеров);
150) разработка по согласованию с уполномоченным органом в области образования типовых учебных программ по специальностям в области водного транспорта;
151) разработка порядка ведения и формы журнала учета актов о назначении проверок пассажирских поездов;
152) разработка требований по профессиональной подготовке и здоровью к работникам железнодорожного транспорта, непосредственно связанным с движением поездов;
153) разработка правил осуществления экспедиторской деятельности на морском транспорте Республики Казахстан;
154) разработка правил представления информации о государственной регистрации ипотеки судна или строящегося судна;
155) разработка форм государственного судового реестра, реестра арендованных иностранных судов и судовой книги;
156) разработка порядка присвоения названия судна в сфере внутреннего водного транспорта;
157) разработка порядка государственной регистрации транспортных средств городского рельсового транспорта;
158) разработка требований к минимальному составу экипажей судов в соответствии с Законом Республики Казахстан от 6 июля 2004 года "О внутреннем водном транспорте";
159) разработка форм актов, порядка их составления и порядка удостоверения обстоятельств, не требующих составления актов;

142) нысанды киім (погонсыз) киіп жүруге құқығы бар мемлекеттік бақылау және қадағалау қызметкерлері лауазымдарының (кәсіптерінің) тізбесін, нысанды киімнің (погонсыз) және айырым белгілерінің үлгілерін, сондай-ақ оны киіп жүру тәртібін әзірлеу;
143) әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын жүзеге асыратын тасымалдаушылардың шығыстарын субсидиялау көлемдерін айқындау әдістемесін әзірлеу;
144) Қарулы Күштердің, басқа да әскерлер мен әскери құралымдардың механикалық көлік құралдары мен олардың тіркемелерін қоспағанда, механикалық көлік құралдары мен олардың тіркемелерін міндетті техникалық қарап-тексеруді ұйымдастыру және жүргізу қағидаларын, механикалық көлік құралдары мен олардың тіркемелерін міндетті техникалық қарап-тексеруден өткізу кезеңділігін әзірлеу;
145) міндетті техникалық қарап-тексеру жүргізу бойынша қызметтер құнын айқындау әдістемесін әзірлеу;
146) авариялар мен апаттар кезіндегі шұғыл шақыру жүйесі операторының функцияларын жүзеге асыратын заңды тұлғаны айқындау қағидаларын әзірлеу;
147) авариялар мен апаттар кезіндегі шұғыл шақыру жүйесін ұйымдастыру және пайдалану қағидаларын әзірлеу;
148) Ұлттық теңіз тасымалдаушысы туралы ережені әзірлеу;
149) әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша жолаушыларды тасымалдаушылар мен вагондар (контейнерлер) операторларының вагондарды сатып алуын кредиттеу және олардың қаржылық лизингі кезінде сыйақының мөлшерлемесін субсидиялаудың үлгілік шартын әзірлеу;
150) білім беру саласындағы уәкілетті органмен келісу бойынша су көлігі саласындағы мамандықтар бойынша үлгілік оқу бағдарламаларын әзірлеу;
151) жолаушылар поездарды тексеруді тағайындау туралы актіні есепке алу журналын жүргізу тәртібі мен оның нысанын әзірлеу;
152) поездардың қозғалысына тікелей байланысты теміржол көлігі жұмыскерлерінің кәсіби даярлығы мен денсаулығы жөніндегі талаптарды әзірлеу;
153) Қазақстан Республикасының теңіз көлiгіндегi экспедиторлық қызметтi жүзеге асыру қағидаларын әзірлеу;
154) кеменiң немесе жасалып жатқан кеменiң ипотекасын мемлекеттiк тiркеу туралы ақпарат беру қағидаларын әзірлеу;
155) мемлекеттік кеме тізілімінің, жалға алынған шетелдік кемелер тізілімінің және кеме кітабының нысандарын әзірлеу;
156) ішкі су көлігі саласында кеме атауын беру тәртібін әзірлеу;
157) қалалық рельстік көліктің көлік құралдарын мемлекеттік тіркеу тәртібін әзірлеу;
158) "Ішкі су көлігі туралы" 2004 жылғы 6 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес кемелер экипаждарының ең аз құрамына қойылатын талаптарын әзірлеу;
159) актілер нысандарын, оларды жасау тәртібін және актілерді жасауды талап етпейтін жағдайларды куәландыру тәртібін әзірлеу;

160) разработка правил особенностей регулирования труда моряков и оплаты их труда по согласованию с уполномоченным государственным органом по труду;
161) разработка порядка прекращения железнодорожного сообщения по железнодорожным путям, являющимся государственной собственностью;
162) разработка порядка обязательной государственной регистрации (перерегистрации) подвижного состава и залога подвижного состава;
163) утверждение инвестиционных программ субъектов естественных монополий совместно с уполномоченным органом, осуществляющим руководство в сферах естественных монополий;
164) разработка стандартов и регламентов государственных услуг;
165) разработка правил государственной регистрации судов и прав на них;
166) разработка совместно с государственным органом, осуществляющим руководство в сферах естественных монополий, инвестиционных программ (проектов) субъектов естественных монополий в сфере портов, учитываемых при утверждении тарифов (цен, ставок сборов) или их предельных уровней;
167) разработка порядка выдачи и выдача разрешения на осуществление эксплуатации судов, плавающих под флагом иностранного государства, для гидрографической, научной, гидротехнической, спасательной и иной деятельности, связанной с торговым мореплаванием;
168) разработка перечня операций, входящих в услуги подъездных путей, по согласованию с государственным органом, осуществляющим руководство в сферах естественных монополий;
169) разработка правил технической эксплуатации, обслуживания и ремонта железнодорожных путей.";
подпункт 4-30) пункта 16) изложить в следующей редакции:
"4-30) разработка порядка исключения из Государственного реестра подвижного состава;";
в Положении республиканского государственного учреждения "Инспекция транспортного контроля по городу Шымкент" Комитета транспорта Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан", утвержденном указанным приказом:
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Местонахождение Инспекции: Республика Казахстан, 160019, город Шымкент, Аль-Фарабийский район, улица А. Молдагулова, здание 4Б;";
в подпункт 20) пункта 13 вносится изменение на государственном языке, текст на русском языке не меняется.
2. Комитету транспорта Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) в течение десяти календарных дней со дня утверждения настоящего приказа направление на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;

160) еңбек жөніндегі уәкілетті мемлекеттік органмен келісу бойынша теңізшілердің еңбегі мен олардың еңбекақысын реттеу ерекшеліктері қағидаларын әзірлеу;
161) мемлекеттік меншік болып табылатын теміржолдар арқылы теміржол қатынасын тоқтату тәртібін әзірлеу;
162) жылжымалы құрамды және оның кепілін міндетті мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) тәртібін әзірлеу;
163) табиғи монополиялар салаларындағы басшылықты жүзеге асыратын уәкілетті органмен бірлесіп, табиғи монополиялар субъектілерінің инвестициялық бағдарламаларын бекіту;
164) мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің стандарттары мен регламенттерін әзірлеу;
165) кемелер мен оларға құқықтарды мемлекеттік тіркеу қағидаларын әзірлеу;
166) табиғи монополиялар саласында басшылықты жүзеге асыратын мемлекеттiк органмен бірлесіп, тарифтерді (бағаларды, алымдар мөлшерлемелерін) немесе олардың шекті деңгейлерін бекіту кезінде ескерілетін порттар саласындағы табиғи монополиялар субъектілерінің инвестициялық бағдарламаларын (жобаларын) әзірлеу;
167) шет мемлекеттiң туын көтерiп жүзетiн кемелерді гидрографиялық, ғылыми, гидротехникалық, құтқару қызметіне және сауда мақсатында теңiзде жүзумен байланысты өзге де қызметке пайдалануды жүзеге асыруға рұқсат беру тәртібін әзірлеу және рұқсат беру;
168) табиғи монополиялар салаларында басшылықты жүзеге асыратын мемлекеттік органмен келісу бойынша кірме жолдардың көрсетілетін қызметтеріне кіретін операциялар тізбесін әзірлеу;";
169) теміржолдарды техникалық пайдалану, қызмет көрсету және жөндеу қағидаларын әзірлеу.";
16-тармақтың 4-30) тармақшасы мынадай редакция жазылсын:
"4-30) жылжымалы құрам мемлекеттік тізілімінен алып тастау тәртібін әзірлеу;";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Көлік комитетінің "Шымкент қаласы бойынша көліктік бақылау инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесінде:
7-тармақ мынадай редакция жазылсын:
"7. Инспекцияның орналасқан жері:
Қазақстан Республикасы, 160019, Шымкент қаласы, Әл-Фараби ауданы, Ә. Молдағұлова көшесі, 4Б ғимараты.";
13-тармақтың 20) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"20) жылжымалы теміржол құрамының мемлекеттік тіркелуін бақылауды жүзеге асыру;".
2. Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Көлік комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрық бекітілген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;

2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр
индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан
Б. Атамкулов

2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Индустрия және инфрақұрылымдық
даму министрі
Б. Атамқұлов