О внесении изменений и дополнений в приказ Министра информации и общественного развития Республики Казахстан от 28 марта 2019 года № 30 "Об утверждении Положения республиканского государственного учреждения "Комитет по делам молодежи и семьи Министерства информации и общественного развития Республики Казахстан"
Приказ Министра информации и общественного развития Республики Казахстан от 8 октября 2020 года № 338
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра информации и общественного развития Республики Казахстан от 28 марта 2019 года № 30 "Об утверждении Положения республиканского государственного учреждения "Комитет по делам молодежи и семьи Министерства информации и общественного развития Республики Казахстан" следующие изменения и дополнения:
в Положении республиканского государственного учреждения "Комитет по делам молодежи и семьи Министерства информации и общественного развития Республики Казахстан", утвержденного указанным приказом:
в пункте 15:
в разделе "Управление координации молодежной политики":
подраздел "регулятивные":
дополнить абзацем вторым следующего содержания:
"разработка стратегических и программных документов по вопросам относящимся к компетенции Комитета;";
подраздел "реализационные":
дополнить абзацами третьим, четвертым, пятым, шестым, седьмым, восьмым, девятым, десятым, одиннадцатым, двенадцатым, тринадцатым и четырнадцатым следующего содержания:
"разработка нормативных правовых и правовых актов, а также соглашений, меморандумов и договоров в соответствующих сферах;
обеспечение деятельности Совета по молодежной политике при Президенте Республики Казахстан;
организация и осуществление информационно-пропагандистских мероприятий по разъяснению и продвижению государственных стратегических программ и документов;
обеспечение своевременного размещения наборов, открытых данных и наполнения сайтов Комитета и Министерства необходимой информацией в сферах молодежной политики в рамках компетенции Управления;
размещение информации на интернет-портале открытых нормативных правовых актов;
размещение и актуализация информации на Единой платформе интернет-ресурсов государственных органов в пределах компетенции Управления;
размещение информации на интернет-портале открытых данных;
взаимодействие с политическими партиями, общественными объединениями, некоммерческими организациями, профессиональными союзами и иными организациями по вопросам, относящимся к компетенции Комитета;
подготовка аналитической информации, справок, обзоров по вопросам входящим в компетенцию управления;
рассмотрение обращений физических и юридических лиц в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
внесение на рассмотрение экспертного совета проектов нормативных правовых актов, затрагивающих интересы субъектов предпринимательства, за исключением нормативных правовых актов, содержащих государственные секреты;
рассмотрение рекомендаций общественного совета;
организация и проведение республиканских и международных мероприятий по вопросам молодежной политики;";
абзац одиннадцатый "осуществление взаимодействия и сотрудничества с молодежными организациями по вопросам государственной молодежной политики;" исключить;
абзац четырнадцатый "оказание организациям системы образования и воспитания необходимой консультативной помощи в сфере государственной молодежной политики;" исключить;
в разделе "Управление координация семейной политики":
подраздел "реализационные":
абзацы двенадцатый "организация и проведение республиканских мероприятий по вопросам семьи;" и тринадцатый "системный анализ тенденций в сфере семейной политики;" исключить;
дополнить абзацами вторым, третьим, четвертым, пятым, шестым, седьмым, восьмым, девятым, десятым, одиннадцатым и двенадцатым следующего содержания:
"разработка нормативных правовых и правовых актов, а также соглашений, меморандумов и договоров в соответствующих сферах;
разработка стратегических и программных документов по вопросам, относящимся к компетенции Комитета;
организация и проведение республиканских и международных мероприятий по вопросам семейной политики;
подготовка аналитической информации, справок, обзоров по вопросам входящим в компетенцию управления;
организация и осуществление информационно-пропагандистских мероприятий по разъяснению и продвижению государственных стратегических программ и документов;
размещение информации на интернет-портале открытых нормативных правовых актов;
размещение и актуализация информации на Единой платформе Интернет-ресурсов государственных органов в пределах компетенции Управления;
размещение информации на интернет-портале открытых данных;
осуществление взаимодействия с неправительственными организациями в рамках государственного социального заказа и грантового финансирования для неправительственных организаций в сферах семейной политики;
внесение на рассмотрение экспертного совета проектов нормативных правовых актов, затрагивающих интересы субъектов предпринимательства, за исключением нормативных правовых актов, содержащих государственные секреты;
рассмотрение рекомендаций общественного совета;";
в разделе "Управление мониторинга и анализа":
в подразделе "реализационные":
абзацы второй "осуществление международного сотрудничества в пределах компетенции управления;", третий "развитие сотрудничества с зарубежными партнерами и международными организациями в рамках компетенции Комитета;" исключить;
дополнить абзацами пятым, шестым, седьмым, восьмым, девятым, десятым, одиннадцатым, двенадцатым, тринадцатым, четырнадцатым, пятнадцатым, шестнадцатым и семнадцатым следующего содержания:
"разработка нормативных правовых и правовых актов, а также соглашений, меморандумов и договоров в соответствующих сферах;
осуществление в рамках компетенции научного и методического обеспечения деятельности в сферах государственной молодежной и семейной политики;
осуществление системного анализа и прогнозирования тенденций, а также подготовка справочных материалов в сферах государственной молодежной и семейной политики;
подготовка аналитической информации, справок, обзоров по вопросам входящим в компетенцию Комитета;
обеспечение своевременного размещения наборов, открытых данных и наполнения сайтов Комитета и Министерства необходимой информацией в сферах молодежной и семейной политики в рамках компетенции Комитета;
размещение информации на интернет-портале открытых нормативных правовых актов;
размещение и актуализация информации на Единой платформе Интернет-ресурсов государственных органов в пределах компетенции Комитета;
размещение информации на интернет-портале открытых данных;
выработка предложений в Департамент управления персоналом о потребности специалистов по отраслям, курируемым Министерством;
осуществление руководства соответствующей отраслью (сферой) государственного управления в отношении подведомственных организаций;
обеспечение проработки и согласования стратегического и операционного плана в рамках компетенции Комитета;
рассмотрение обращений физических и юридических лиц в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
внесение на рассмотрение экспертного совета проектов нормативных правовых актов, затрагивающих интересы субъектов предпринимательства, за исключением нормативных правовых актов, содержащих государственные секреты;";
абзац седьмой "осуществление международного сотрудничества в сферах государственной молодежной и семейной политики, в том числе обеспечение соблюдения положений международных правовых документов, а также мониторинг реализации международных проектов по вопросам молодежи и семьи в Республике Казахстан;" исключить;
абзац четырнадцатый "координация деятельности Научно-исследовательского центра "Молодежь", в том числе обеспечение контроля бюджетной и финансовой дисциплины в соответствии с законодательством Республики Казахстан;" исключить;
абзац семнадцатый "организация и проведение международных мероприятий по вопросам молодежи;" исключить;
в разделе "Управление межведомственной координации и регионального взаимодействия:
подраздел "реализационные":
дополнить абзацами четвертым, пятым, шестым, седьмым, восьмым, девятым, десятым, одиннадцатым, двенадцатым, тринадцатым и четырнадцатым следующего содержания:
"разработка нормативных правовых и правовых актов, а также соглашений, меморандумов и договоров в соответствующих сферах;
обеспечение своевременного размещения наборов, открытых данных и наполнения сайтов Комитета и Министерства необходимой информацией в сферах молодежной и семейной политики в рамках компетенции Управления;
организация и осуществление информационно-пропагандистских мероприятий по разъяснению и продвижению государственных стратегических программ и документов;
размещение информации на интернет-портале открытых нормативных правовых актов;
размещение и актуализация информации на Единой платформе Интернет-ресурсов государственных органов в пределах компетенции Управления;
размещение информации на интернет-портале открытых данных;
осуществление международного сотрудничества в сферах государственной молодежной и семейной политики, в том числе обеспечение соблюдения положений международных правовых документов, а также мониторинг реализации международных проектов по вопросам молодежи и семьи в Республике Казахстан;
осуществление координации и методического руководства местных исполнительных органов в регулируемой Комитетом отрасли;
внесение на рассмотрение экспертного совета проектов нормативных правовых актов, затрагивающих интересы субъектов предпринимательства, за исключением нормативных правовых актов, содержащих государственные секреты;
рассмотрение обращений физических и юридических лиц в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
подготовка аналитической информации, справок, обзоров по вопросам входящим в компетенцию управления;";
в разделе "Управление координации проектов":
подраздел "реализационные":
абзац тринадцатый "координация работы по бюджетной и финансовой деятельности Научно-исследовательского центра "Молодежь" в соответствии с законодательством Республики Казахстан;" исключить;
абзац пятнадцатый "обеспечение работы по достижению целевых индикаторов, показателей, качественному и своевременному исполнению мероприятий документов Системы государственного планирования в рамках компетенции Комитета;" исключить;
дополнить абзацем седьмым, восьмым, девятым, десятым, одиннадцатым, двенадцатым, тринадцатым и четырнадцатым следующего содержания:
"осуществление мониторинга за своевременным исполнением мероприятий в сферах молодежной и семейной политики в рамках государственной социального заказа и грантового финансирования;
участие в организации и проведении конкурсов по формированию государственного социального заказа по вопросам государственной молодежной и семейной политики;
рассмотрение и согласование актов оказанных услуг, в пределах компетенции Комитета;
размещение на Интернет-ресурсе Министерства планируемых и реализуемых тем государственного социального заказа и оценки результатов государственного социального заказа в пределах компетенции Комитета;
обеспечение своевременного размещения наборов, открытых данных и наполнения сайтов Комитета и Министерства необходимой информацией в сферах молодежной и семейной политики в рамках компетенции Управления;
участие в формировании, реализации, мониторинге реализации и оценке результатов государственного социального заказа и грантового финансирования для неправительственных организаций по вопросам государственной молодежной и семейной политики;
осуществление руководства соответствующей отраслью (сферой) государственного управления в отношении подведомственных организаций;
обеспечение работы по достижению целевых индикаторов, показателей, качественному и своевременному исполнению мероприятий документов Системы государственного планирования в рамках компетенции Управления;
рассмотрение обращений физических и юридических лиц в соответствии с законодательством Республики Казахстан;".

"Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрлігінің "Жастар және отбасы істері комитеті республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрінің 2019 жылғы 28 наурыздағы № 30 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрінің 2020 жылғы 8 қазандағы № 338 бұйрығы
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрлігінің "Жастар және отбасы істері комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрінің 2019 жылғы 28 наурыздағы № 30 бұйрығына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрлігінің Жастар және отбасы істері комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесінде:
15-тармақта:
"Жастар саясатын үйлестіру басқармасы" деген бөлімде:
"реттеуші" деген кішібөлімде:
мынадай мазмұндағы екінші абзацпен толықтырылсын:
"Комитеттің құзыретіне жататын мәселелер бойынша стратегиялық және бағдарламалық құжаттарды әзірлеу";
"іске асыру" деген кіші бөлім:
мынадай мазмұндағы үшінші, төртінші, бесінші, алтыншы, жетінші, сегізінші, тоғызыншы, оныншы, он бірінші, он екінші, он үшінші және он төртінші абзацтармен толықтырылсын:
"тиісті салаларда нормативтік құқықтық және құқықтық актілерді, сондай-ақ келісімдерді, меморандумдарды және шарттарды әзірлеу;
Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Жастар саясаты жөніндегі кеңестің қызметін қамтамасыз ету;
мемлекеттік стратегиялық бағдарламалар мен құжаттарды түсіндіру және ілгерілету бойынша ақпараттық-насихаттау іс-шараларын ұйымдастыру және жүзеге асыру;
Басқарманың құзыреті шеңберінде жинақтардың, ашық деректердің уақытылы орналастырылуын және Комитет пен Министрліктің сайттарын жастар саясаты саласындағы қажетті ақпаратпен толтырылуынқамтамасыз ету ;
ашық нормативтік құқықтық актілердің интернет-порталында ақпарат орналастыру;
Басқарманың құзыреті шегінде Мемлекеттік органдардың интернет-ресурстарының бірыңғай платформасында ақпаратты орналастыру және өзектендіру;
ақпаратты ашық деректердің интернет-порталында орналастыру;
Комитеттің құзыретіне жататын мәселелер бойынша саяси партиялармен, қоғамдық бірлестіктермен, коммерциялық емес ұйымдармен, кәсіптік одақтармен және өзге де ұйымдармен өзара іс-қимыл жасау;
Басқарманың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша талдамалық ақпараттар, анықтамалар, шолулар дайындау;
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жеке және заңды тұлғалардыңөтініштерін қарау ;
мемлекеттік құпияларды қамтитын нормативтік құқықтық актілерді қоспағанда, кәсіпкерлік субъектілерінің мүдделерін қозғайтын нормативтік құқықтық актілердің жобаларын сараптама кеңесінің қарауына енгізу;
Қоғамдық кеңестің ұсынымдарын қарау;
жастар саясаты мәселелері бойынша республикалық және халықаралық іс-шараларды ұйымдастыру және өткізу;
"мемлекеттік жастар саясаты мәселелері бойынша жастар ұйымдарымен өзара іс-қимылды және ынтымақтастықты жүзеге асыру" деген он бірінші абзац алып тасталсын;
"білім беру және тәрбиелеу жүйесі ұйымдарына мемлекеттік жастар саясаты саласында қажетті консультациялық көмек көрсету" деген он төртінші абзац алып тасталсын;";
"Отбасылық саясатты үйлестіру басқармасы" деген бөлімде:
"іске асыру" деген кіші бөлімде:
"отбасы мәселелері бойынша республикалық іс-шараларды ұйымдастыру және өткізу;" деген он екінші және "отбасы саясаты саласындағы үрдістерге жүйелі талдау жасау;" деген он үшінші абзацтар алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы екінші, үшінші, төртінші, бесінші, алтыншы, жетінші, сегізінші, тоғызыншы, оныншы, он бірінші және он екінші абзацтармен толықтырылсын:
"тиісті салаларда нормативтік құқықтық және құқықтық актілерді, сондай-ақ келісімдерді, меморандумдарды және шарттарды әзірлеу;
Комитеттің құзыретіне жататын мәселелер бойынша стратегиялық және бағдарламалық құжаттарды әзірлеу;
отбасылық саясат мәселелері бойынша республикалық және халықаралық іс-шараларды ұйымдастыру және өткізу;
Басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша талдамалық ақпараттар, анықтамалар, шолулар дайындау;
мемлекеттік стратегиялық бағдарламалар мен құжаттарды түсіндіру және ілгерілету бойынша ақпараттық-насихаттау іс-шараларын ұйымдастыру және жүзеге асыру;
ашық нормативтік құқықтық актілердің интернет-порталында ақпарат орналастыру;
Басқарманың құзыреті шегінде Мемлекеттік органдардың интернет-ресурстарының бірыңғай платформасында ақпаратты орналастыру және өзектендіру;
ақпаратты ашық деректердің интернет-порталында орналастыру;
мемлекеттік әлеуметтік тапсырыс және отбасылық саясат салаларында үкіметтік емес ұйымдар үшін гранттық қаржыландыру шеңберінде үкіметтік емес ұйымдармен өзара іс-қимылды жүзеге асыру;
мемлекеттік құпияларды қамтитын нормативтік құқықтық актілерді қоспағанда, кәсіпкерлік субъектілерінің мүдделерін қозғайтын нормативтік құқықтық актілердің жобаларын сараптама кеңесінің қарауына енгізу;
қоғамдық кеңестің ұсынымдарын қарау;";
"Мониторинг және талдау басқармасы" деген бөлімде:
"іске асыру" деген бөлімшесінде:
"Басқарманың құзыреті шегінде халықаралық ынтымақтастықты жүзеге асыру;" деген екінші, "Комитеттің құзыреті шеңберінде шетелдік әріптестермен және халықаралық ұйымдармен ынтымақтастықты дамыту;" деген үшінші абзацтар алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы бесінші, алтыншы, жетінші, сегізінші, тоғызыншы, оныншы, он бірінші, он екінші, он үшінші, он төртінші, он бесінші, он алтыншы және он жетінші абзацтармен толықтырылсын:
"тиісті салаларда нормативтік құқықтық және құқықтық актілерді, сондай-ақ келісімдерді, меморандумдарды және шарттарды әзірлеу;
мемлекеттік жастар және отбасы саясаты саласындағы қызметті ғылыми және әдістемелік қамтамасыз етуді өз құзыреті шеңберінде жүзеге асыру;
үрдістерді жүйелі талдау мен болжауды жүзеге асыру, сондай-ақ мемлекеттік жастар және отбасы саясаты салаларында анықтамалық материалдар дайындау;
Комитеттің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша талдамалық ақпарат, анықтамалар, шолулар дайындау;
Комитеттің құзыреті шеңберінде жинақтардың, ашық деректердің уақытылы орналастырылуын және Комитет пен Министрліктің сайттарын жастар және отбасы саясаты салаларындағы қажетті ақпаратпен толтыруды қамтамасыз ету;
ашық нормативтік құқықтық актілердің интернет-порталында ақпарат орналастыру;
Комитеттің құзыреті шегінде Мемлекеттік органдардың интернет-ресурстарының бірыңғай платформасында ақпаратты орналастыру және өзектендіру;
ақпаратты ашық деректердің интернет-порталында орналастыру;
Министрлік жетекшілік ететін салалар бойынша мамандардың қажеттілігі туралы Персоналды басқару департаментіне ұсыныстар әзірлеу;
ведомстволық бағынысты ұйымдарға қатысты мемлекеттік басқарудың тиісті саласына (аясына) басшылықты жүзеге асыру;
Комитеттің құзыреті шеңберінде стратегиялық және операциялық жоспарды пысықтауды және келісуді қамтамасыз ету;
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жеке және заңды тұлғалардыңөтініштерін қарау ;
мемлекеттік құпияларды қамтитын нормативтік құқықтық актілерді қоспағанда, кәсіпкерлік субъектілерінің мүдделерін қозғайтын нормативтік құқықтық актілердің жобаларын сараптама кеңесінің қарауына енгізу;";
"мемлекеттік жастар және отбасы саясаты салаларында халықаралық ынтымақтастықты жүзеге асыру, оның ішінде халықаралық құқықтық құжаттар ережелерінің сақталуын қамтамасыз ету, сондай-ақ Қазақстан Республикасында жастар және отбасы мәселелері жөніндегі халықаралық жобалардың іске асырылуына мониторинг жүргізу;" деген жетінші абзац алып тасталсын;
"Жастар" ғылыми-зерттеу орталығының қызметін үйлестіру, оның ішінде Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес бюджет және қаржы тәртібін бақылауды қамтамасыз ету;" деген он төртінші абзац алып тасталсын;
"жастар мәселелері бойынша халықаралық іс-шараларды ұйымдастыру және өткізу;" деген он жетінші абзац алып тасталсын;";
"Ведомствоаралық үйлестіру және өңірлік өзара іс-қимыл басқармасы" деген бөлімде:
"іске асыру" деген бөлімше:
мынадай мазмұндағы төртінші, бесінші, алтыншы, жетінші, сегізінші, тоғызыншы, оныншы, он бірінші, он екінші, он үшінші және он төртінші абзацтармен толықтырылсын:
"тиісті салаларда нормативтік құқықтық және құқықтық актілерді, сондай-ақ келісімдерді, меморандумдарды және шарттарды әзірлеу;
Басқарманың құзыреті шеңберінде жинақтардың, ашық деректердің уақытылы орналастырылуын және Комитет пен Министрліктің сайттарын жастар және отбасы саясаты салаларындағы қажетті ақпараттармен толықтыруда қамтамасыз ету;
мемлекеттік стратегиялық бағдарламалар мен құжаттарды түсіндіру және ілгерілету бойынша ақпараттық-насихаттау іс-шараларын ұйымдастыру және жүзеге асыру;
ашық нормативтік құқықтық актілердің интернет-порталында ақпарат орналастыру;
Басқарманың құзыреті шегінде Мемлекеттік органдардың интернет-ресурстарының бірыңғай платформасында ақпаратты орналастыру және өзектендіру;
ақпаратты ашық деректердің интернет-порталында орналастыру;
мемлекеттік жастар және отбасы саясаты салаларында халықаралық ынтымақтастықты жүзеге асыру, оның ішінде халықаралық құқықтық құжаттар ережелерінің сақталуын қамтамасыз ету, сондай-ақ Қазақстан Республикасында жастар және отбасы мәселелері жөніндегі халықаралық жобалардың іске асырылуына мониторинг жүргізу;
Комитет реттейтін салада жергілікті атқарушы органдарды үйлестіруді және оларға әдістемелік басшылық жасауды жүзеге асыру;
мемлекеттік құпияларды қамтитын нормативтік құқықтық актілерді қоспағанда, кәсіпкерлік субъектілерінің мүдделерін қозғайтын нормативтік құқықтық актілердің жобаларын сараптама кеңесінің қарауына енгізу;
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау;
Басқарманың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша талдамалық ақпараттар, анықтамалар, шолулар дайындау;";
"Жобаларды үйлестіру басқармасы" деген бөлімде:
"іске асыру" деген бөлімшеде:
"Жастар" ғылыми-зерттеу орталығының бюджет және қаржы қызметі жөніндегі жұмысты Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес үйлестіру;" деген он үшінші абзац алып тасталсын;
"Комитеттің құзыреті шеңберінде Мемлекеттік жоспарлау жүйесі құжаттарының нысаналы индикаторларына, көрсеткіштеріне қол жеткізу, іс-шараларын сапалы және уақтылы орындау жөніндегі жұмысты қамтамасыз ету;" деген он бесінші абзац алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы жетінші, сегізінші, тоғызыншы, оныншы, он бірінші, он екінші, он үшінші және он төртінші абзацтармен толықтырылсын:
мемлекеттік әлеуметтік тапсырыс және гранттық қаржыландыру аясында жастар және отбасы саясаты саласындағы іс-шаралардың уақытылы орындалуына мониторингті жүзеге асыру;
мемлекеттік жастар және отбасы саясаты мәселелері бойынша мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты қалыптастыру жөніндегі конкурстарды ұйымдастыруға және өткізуге қатысу;
Комитеттің құзыреті шегінде көрсетілген қызметтердің актілерін қарау және келісу;
Комитеттің құзыреті шегінде мемлекеттік әлеуметтік тапсырыстың жоспарланған және жүзеге асырылатын тақырыптарын және мемлекеттік әлеуметтік тапсырыс нәтижелерін бағалауды Министрліктің интернет-ресурсында орналастыру;
Басқарманың құзыреті шеңберінде жинақтардың, ашық деректердің уақытылы орналастырылуын және Комитет пен Министрліктің сайттарын жастар және отбасы саясаты салаларындағы қажетті ақпараттармен толықтыруда қамтамасыз ету;
мемлекеттік жастар және отбасы саясаты мәселелері бойынша үкіметтік емес ұйымдарға арналған мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты және гранттық қаржыландыруды қалыптастыруға, іске асыруға, іске асырылуын мониторингілеуге және нәтижелерін бағалауға қатысу;
ведомстволық бағынысты ұйымдарға қатысты мемлекеттік басқарудың тиісті саласына (аясына) басшылықты жүзеге асыру;
Басқарманың құзыреті шеңберінде Мемлекеттік жоспарлау жүйесі құжаттарының іс-шараларын сапалы және уақытылы орындау, нысаналы индикаторларға, көрсеткіштерге қол жеткізу бойынша жұмысты қамтамасыз ету;
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау;".

2. Комитету по делам молодежи и семьи Министерства информации и общественного развития Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) направление настоящего приказа в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) извещение регистрирующего органа о внесении дополнений в Положение республиканского государственного учреждения "Комитет по делам молодежи и семьи Министерства информации и общественного развития Республики Казахстан";
3) размещение настоящего приказа на Интернет-ресурсе Министерства информации и общественного развития Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра информации и общественного развития Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его подписания.
Министр информации и
общественного развития
Республики Казахстан
А. Балаева

2. Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрлігінің Жастар және отбасы істері комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты ресми жариялау және Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
2) "Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрлігінің Жастар және отбасы істері комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесіне толықтырулар енгізу туралы тіркеуші органды хабардар етуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ақпарат және қоғамдық даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ақпарат және қоғамдық даму министрі
А. Балаева